לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2008, 16:37
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
מידע צה"ל: עלייה קלה במוטיבציה לגיוס לקרבי

מנתונים שהציג אגף משאבי אנוש בצה"ל עולה כי בגיוס מרס, שיחל בשבוע הבא, תחול עלייה קלה במספר המתגייסים ליחידות השדה. מבין היחידות הקרביות, חטיבת גולני היא המבוקשת ביותר, כשעל כל מקום פנוי נאבקים 3.5 מתגייסים פוטנציאליים. במקביל, בצה"ל מבקשים להוריד בחצי את שיעור החרדים בקרב אלה שאינם מתגייסים

חנן גרינברג

עלייה קלה בשיעור המוטיבציה לגיוס ליחידות השדה בצה"ל. בגיוס מרץ שיחל בשבוע הבא - ביקשו 70.1% מהמתגייסים בעלי פרופיל גבוה, להגיע ליחידות השדה - זאת לעומת 69.5% בגיוס המקביל בשנה שעברה.
בצה"ל הסבירו היום (ד') כי בני הנוער המיועדים לגיוס הושפעו ממלחמת לבנון השנייה. "אותם נערים ראו את המלחמה, ראו את תהליכי הביקורת ואת התהליך שעבר צה"ל לאחר המלחמה", אמר קצין בכיר באגף משאבי אנוש. "רצונם לשרת ביחידות הקרביות מראה את אמונם בצבא ואת הרצון לתרום למדינה", ציין.
בהשוואה למחזור הגיוס האחרון בנובמבר 2007, שבו עמד שיעור המבקשים להגיע ליחידות קרביות על 67% (הנמוך ביותר מבין גיוסי נובמבר בארבע השנים האחרונות - ח.נ), מדובר בעליה משמעותית יותר. במחזור הגיוס הקודם אמרו בצבא כי "הנתונים לא מצביעים על מוטיבציה נמוכה, אלא מגמת יציבות אם מסתכלים על השנים האחרונות". עם זאת אמר אז ל-ynet קצין בכיר כי "מי שעוצם עיניים עכשיו, יתעורר בעוד כמה שנים עם מוטיבציה יותר נמוכה".

עלייה גם במועמדים לשיריון ולתותחנים

מבין החילות השונים, חטיבת גולני ממשיכה להוביל, כאשר על כל מקום פנוי ישנם 3.5 מועמדים, לעומת חטיבת הנח"ל עם 2.5 מועמדים על כל מקום פנוי. בנוסף, ישנה גם עלייה קלה באחוז המועמדים לחילות השריון והתותחנים.
במסגרת ישיבות ההסדר צפויים להתגייס כ-800 חיילים. 700 מהם צפויים לשרת בתפקידי לחימה - כאשר מתוך 16 מחלקות קרביות, ב-7 מהן ישרתו במשותף
חיילים חובשי כיפה לצד חילונים - ההיקף הגדול ביותר מזה שנים. בצה"ל מתכוונים להוסיף להגדיל את מספר המחלקות המשותפות.
"המטרה היא לצמצם את אחוזי החרדים שאינם מתגייסים לצה"ל", אמר הקצין הבכיר. לדבריו, הכוונה היא שכל חרדי שאינו לומד בישיבה יגוייס לצבא. במצב הנוכחי, כ-11.2% מאלה שאינם מתגייסים הם חרדים. בצבא מתכוונים להוריד שיעור זה ל-5% בלבד. בנוסף אמר הקצין כי צה"ל ממשיך להיאבק בתופעת ההשתמטות ואין בכוונתו להפחית בהיקף הכוחות הלוחמים בשנים הבאות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-03-2008, 19:05
  שריון בדם שריון בדם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.07
קודם כל, אני לא "מהלל"...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי avirano שמתחילה ב "[font=Verdana]אתה חייב להסביר..."

אני מהלל. בלי מרכאות.
אחוז המתגייסים אליו הוא אכן נמוך, אך זה בעיקר בגלל שרוב המלש"בים לא מודעים לחשיבות האמיתית של החיל ולרוב הפעילות שלו.
הוא כל הזמן משויך לחילות מסייעים כמו הנדסה ותותחנים, שכבודם במקומם מונח, אך יש הבדל גדול בינם לבין שריון (בייעוד, לא באיכות. יש לא מעט אנשים איכותיים בחילות הללו).

בשנות ה-70, הביקוש לחיל היה הגבוה מכל החילות האחרים. מי שביקש שריון קיבל גולני.
היום המצב הפוך. זה עניין שמושפע מהרבה דברים, ובעיקר מהעובדה שצה"ל לא לחם כבר זמן רב בצבא מאורגן על כל המשתמע מכך.

יש גם בעיה עם השיווק של החיל. הרבה מאוד פעולות שלו לא מתפרסמות בתקשורת בגלל דעת הקהל העולמית. במקרה הטוב הקרדיט ניתן ל"כוח צה"ל" ובמקרה הרע את הקרדיט מקבלים לוחמי החי"ר,
וזה הכי משפיע על המלש"בים.
כמו כן, יש איזושהיא הרגשה שבחיל השריון אתה כל היום בתפקיד מוסכניק, שזו הנפצה מארץ ההנפצות.
אמנם עובדים חזק על הכלים, אבל כמו שחי"רניק דואג ל-M16 שלו כך הטנקיסט דואג לטנק שלו.

הגיע הזמן להבין שלא רק החי"רניקים עושים את העבודה המלוכלכת, יש חילות אחרים שבלעדיהם צבא לא יוכל לנצח בשום מערכה, קטנה או גדולה.
ישן 15-03-2008, 09:55
  avirano avirano אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שריון בדם שמתחילה ב "קודם כל, אני לא "מהלל"..."

אני לא מסכים איתך.

אם החיל הזה היה כלכך מושלם ומבריק כמו שאתה מציג אותו, אז אחוז המתגייסים אליו היה גבוה מאוד (ראה לדוגמא את חיל הנ"מ שהוא אינו חי"ר והביקוש אליו גבוה מהביקוש לנח"ל ומגבעתי!!!)

אפשר להבין אם יש מעידה חד פעמית במחזור מסויים אבל כלכך הרבה כישלונות (כן בעיני אחוז נמוך מאוד זהו כישלון לחיל) מעידים על כך שבחיל הזה יש משהו רקוב.
עוד פעם, אני לא בא נגד דבריך, והחשיבות של שיריון היא גדולה אבל חייבת להיות סיבה מוצדקת לאחוז המסכן הזה.

ולא, אני לא מסכים עם התירוץ שתדמית גרועה היא זו שגורמת לאחוז הזה. תדמית יכולה להוריד אחוזים למחזור גיוס אחד או שניים לא לעשרות.

נערך לאחרונה ע"י avirano בתאריך 15-03-2008 בשעה 10:00.
ישן 14-03-2008, 21:32
  שריון בדם שריון בדם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.07
יש בידיך טעות חמורה...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Defiant שמתחילה ב "הבעיה בעזה היא שצריך טיפול..."

חיל השריון לא נועד לרכך יעדים (בין השאר, אך אין זה יעודו!). הוא קודם כל חיל מסתער, ביחד עם החי"ר. זה רק מראה כמה התפישה של החיל בעיני אנשים היא שגויה ולא נכונה. לטנקים יש מקום בכל גזרת לחימה, איני מסכים עם דבריך.
אתה לא חייב להיכנס לעזה ולהתחיל להפגיז כל בית, אבל אני בטוח שבתור חיר"ניק הרבה יותר נוח להתקדם בחיפוי טנקים, להיעזר בכוח האש שלהם בהיתקלויות וכו'...
נכון שיש צורך בטיפול נקודתי, אבל (!) לא ניתן להתקדם (מבלי להיפגע קשות) ללא חיפוי של שריון.
אתה תעדיף לסכן חי"רניקים כדי לא לפגוע באזרחים? חיפוי השריון נחוץ מאוד גם במקומות כאלה, אם כי אני מסכים שהטנק הופך למטרה נוחה.
שאל את הסגול שהגיב כאן באשכול או את לוחמי גבעתי שלחמו ב"חורף חם" אם הם היו מצליחים לפגוע באותה כמות מחבלים ללא טנקים.

נ.ב
אני בסה"כ באתי להבהיר את הנקודה שלי, ואם עקיצות של "ילד בן 4" כדבריך זו הדרך, So be it.

נערך לאחרונה ע"י שריון בדם בתאריך 14-03-2008 בשעה 21:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:46

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר