לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2008, 16:31
צלמית המשתמש של מורעל בנשמה
  מורעל בנשמה מורעל בנשמה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.06
שבוע ראיונות-אזהרה

אני נפלתי מחובלים אחרי חודשיים וחצי בקורס, הגעתי לקצין מיון והוא התחיל להציע לי כל מיני אפשרויות להמשך הגיוס שלי ואחד מהם היה שבוע ראיונות. אני שמעתי ששבוע ראיונות זה מצויין כי אפשר משם להתקבל למלא מקומות טובים. אז ככה: אם אתה לא טייס אל תלך לשבוע הזה כי הוא רק יזיק לך. אני חושב שלכל היחידות המובחרות התקבלו רק טייסים ומעטים מעטים מיחידות אחרות כגון:504,שייטת,חובלים וצוללות.

לדוגמא מתוך 12 חיילים ליהלם התקבלו 11 טייסים ועוד חובל אחד. לצנחנים אם אני לא טועה התקבלו רק טייסים וככה כל הרשימה.

ואם אני לא טועה כל מי שהיה בשייטת וב504 התקבל לימ"ס(כי הם ממש רוצים אנשים עם נתונים גבוהים לא יותר מזה) או שלא קיבל כלום. ואם הוא היה הולך למז"י הוא היה יכול להשיג מקומות הרבה יותר טובים.

זו דעה אישית-כל אחד שיחליט לעצמו. אבל ראו הוזהרתם!

ודרך אגב אני לא אומר סתם, אבל כמעט בכל הסבר על היחידות שהיינו אמרו ברמיזה שיש העדפה לטייסים. וביהלם המפקד ביה"ס אמר שלשייטת אין בכלל מה להתראיין כי הוא לא יקבל אותם.והם התראיינו בסופו של דבר רק בשביל הפורמליות. ולחובלים הוא אמר שכדי לנסות אבל הבנו שהסיכויים קלושים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-03-2008, 23:27
  Awaking Awaking אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בחורצ'יק אל תזלזל באנשים שנפלו ממקומות כאלה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "ובכל זאת הצלחת להעליב"

כי בכל זאת הם עבדו מאוד קשה (בדגש על השייטת) בשביל להגיע לשם.

לצורך העניין כל מי שנפל מהשייטת מוכשר 07 כשהאימון המתקדם הוא עם סגל מהשייטת (משמע אימון מתקדם מאוד מאוד מאוד קשה). אז כן הם הרבה יותר מקצועיים ואיכותיים ביכולות שלהם ובאמת אני חושב שנעשה איזשהו אבל לחבר'ה האלה שרק ימ"ס רצו אותם ותאכלס זה בגלל הפז"ם.

וחבר'ה שנפלו מטייס הם בכל זאת עם מתאם קצונה 2 כמעט כולם ככה שמדובר פה באנשים שהיו חומר טוב גם לפני הגיוס ויותר מזה אני יגיד לך, עובדה שאמרו לנו שאין גולני ואין נח"ל כי "קיבלנו את ההזדמנות שלנו" להגיע לשם ונותנים את זה למשלבי"ם, וזאת בדיוק גם הסיבה שהיו רק 6 מקומות לצנחנים (אפילו שתאכלס מדובר פה בחטיבה שלמה).

תאכלס אני לא מזלזל בכלום אבל לדוגמא יש מישהו מהשייטת שעכשיו הולך לרחף כי הוא לא רצה ימ"ס וכל שאר היחידות לא קיבלו אותו אני חושב שבנאדם עם יכולות פיזיות ומנטליות כאלה יכול להיות מנוצל במקום אחר חוץ משריון, ודווקא נפלי טייס\חובלים (שהם לא דוגמא ומופת לכושר פיזי) יכולים להשתלב יפה בשריון.

אני לדוגמא אם לא הייתי מתקבל לכלום סימנתי תותחנים בשביל לצאת לקצונה ולהתקדם כי אני יודע שזה מקום שאני אוכל להשתלב בו טוב. לא כל מי שנופל משתין זהב, אבל בכל זאת תן כבוד לחבר'ה שעבדו קשה לפני הצבא בשביל להגיע לאנשהו וזה שהם לא יודעים להטיס מטוס לא גורע מהם כי בכל זאת הם נמצאו גם מתאימים לקצונה ולעוד מיליון דברים שעושים לדוגמא בטייס ולכן הם עדיין נחשבים לחבר'ה מאוד מאוד איכותיים.
ישן 15-03-2008, 23:34
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Awaking שמתחילה ב "בחורצ'יק אל תזלזל באנשים שנפלו ממקומות כאלה"

מחזק מאוד.
ליפול ממסלול בשייטת או בטייס , אפשר להגיד על זה כמה דברים אבל קשה לראות את זה ככישלון מוחלט... כי כל כך קשה לסיים שם את המסלול והמיון הוא כל כך קפדני... בשייטת פיזי ובטייס מכני .. לכן גם מי שנופל קשה להגיד שהוא נכשל כישלון חרוץ ... בכל זאת אלו חבר'ה טובים מאוד ויכול להיות לפעמים אפילו טובים יותר מאלו שנשארו... רק בדברים אחרים ולא במה שהיחידה ספיצית מחפשת... לכן לדעתי יפה שקיבלו את רוב הטייסים לדברים טובים... וקצת חבל לי על השייטת חבר'ה טובים מתקבלים לשם הייתי ב- 2 גיבושים ואני מכיר הרבה מהחבר'ה שהתקבלו ואלו פשוט חבר'ה שפיצים שחבל על הזמן... עוזרים ותומכים מצד אחד וחיות פיזית מצד שני.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 18-03-2008, 07:08
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
בואנה אתה ממש דפוק האא?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי toktok69 שמתחילה ב "אני לא מבין את השבוע הראיונות..."

מה אנשים שנפלו משייטת או מטכ"ל עשו?

עברו יום סיירות וגיבוש? באו למסלול והעיפו אתם קבינימט?

אתה מדבר כאילו הם מלכי העולם ויש לנשק להם את הרגליים מה קרה אני הייתי ביום סיירות (קליל הבדיחה הכי מצחיקה בחיי)

חלאס לעשות מאנשים האלה משהו הם לא הם בסך הכל בכושר טוב יותר ומתאימים מחינת האופי ליחידות הנ"ל.

הם לא סופרמנים ולא רמבואים אנשים רגילים כמוני וכמוך שדמם אדום אם תדקור אותם הם ידממו ואם תירה בהם הם ימותו כמו כל חייל בגדוד "מסריח".

ועוד משהו אם אתה אחד מאלה שימצא את עצמו נופל ממסלול של יחידת עילית אני מעדיף בכל הכנות שלא תשרת איתי בגדוד "המסריח" שמגלן או דובדבן יקחו אנשים כמוך.

ישן 15-03-2008, 17:32
צלמית המשתמש של מורעל בנשמה
  מורעל בנשמה מורעל בנשמה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מורעל בנשמה שמתחילה ב "שבוע ראיונות-אזהרה"

toktok69 אחי אסור לזלזל ביחידות האלה נכון שיש כאלה שרואים קרבי בלהיות חירניק ולא בתור אחד שיורה טילים מרחוק או להיות נהג בטנק...אבל תדע שהם עושים פעילות חשובה ואסור לזלזל! ונכון שאם נפלת משייטת או מחובלים אתה מצפה להגיע למקומות יותר חירניקים.
אבל שתדע שהיו כאלה שרצו שיריון ותותחנים. כל אחד ודעתו שלו...

זה נכון שלפי ההיגיון יתקבלו יותר טייסים לפי האחוזים. אבל כתבתי את האזהרה בגלל שלא כולם יודעים שיש הרבה טייסים וכל מי ששומע על שבוע ראיונות בטוח שהוא הולך להתקבל ליחידה מצויינת.
אני הייתי בטוח שיהיו איזה 20 טייסים 10 חובלים וככה גם מצוללות ושייטת...אף אחד לא האמין שיהיו איזה 60 טייסים ולכן הייתי בטוח שיש לי סיכויים ממש טובים להגיע לכל מיני מקומות. אני כותב את זה שפשוט כל אחד שמגיע למצב שהוא צריך לבחור בין לדרג גדודים שאת הראשון הוא 99% יקבל לבין שבוע ראיונות שידע למה לצפות...

בקשר לזה שהרבה היו רוצים להתחלף איתי אני יודע...כי יש כאלה מהשייטת שמה שהם קיבלו זה או גבעתי או שיריון אז אני מבין אותם...אבל מה שדפוק זה שאני מת ללכת לגבעתי(כי זה מה שאפשר כי גולני ונחל מלאים) וזה שקיבל גבעתי מת ללכת לימ"ס...

ישן 15-03-2008, 18:31
  zivshabat zivshabat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל zivshabat שלח הודעה דרך MSN אל zivshabat
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "מה זה לצאת למז"י? מי שסימן..."

תלוי איך דירגו אותו מורן..(עם הוא בהקצאות או לא..)

אבל זה נכון רוב הטיסים באיחוד אלא שלא עשו טירונות קיבלו עוקץ ויהל"ם
אבל תשמע הרבה אומרים שעדיף לא ללכת...עכשיו זה די תלוי בך אם יהיה לך ראיונות טובים
יש מצב שתתקבל למקומות טובים...אותי למשל נפלתי מקורס צוללן ואני יכול להגיד לך שעברתי את כל הראיונות אבל הייתי במקומות ריאליים רק לימ"ס,צנחנים,פלס"ר שריון ורחף שריון..(בסופו של דבר אני בפלס"ר שריון...)
אז זה הרבה תלוי בבן אדם ובאיך שהוא מציג את עצמו ומרשים את המראיין..
התחרות בשבוע הזה גדולה כי עדיין 90 אנשים בערך נלחמים על נגיד 6 הקצאות לעוקץ ו12 ליהל"ם וכו'
אז תקח בחשבון את זה...וברור שרצו טייסים כי רובם נפלו על צ'קים שלא ידעו להטיס מטוס ואין לזה קשר לשום דבר בצבא וגם הם היו רוב מוחלט בשבוע הזה בלי קשר שלרובם בקושי היה פז"ם אז כל הנתונים האלה ביחד השפיעו ואין מה לעשות......

ישן 15-03-2008, 23:56
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי zivshabat שמתחילה ב "תלוי איך דירגו אותו מורן..(עם..."

צד'... יא צעיר.. =)

טוב. לי יש דעה כזאת משלי, מגובשת ומשופשפת עם הרבה אנשים אחרים משבוע ראיונות שלי.
אז ככה. טייסים באמת משום מה מקבלים העדפה. לדעתי עיניין של סטיגמה, למה? כי תכלס, 99 אחוז מהנפילים נופלים בצ'ק 10, כלומר בתחילת בסיסי. לרובם המוחלט אין אפילו הכשרה רובאית (יעני רובאי 00). הם עוד לא הספיקו לעשות כלום בשירות שלהם, לא מסעות, לא משמעת קשה, לא כלום חוץ מלטחון קצת סגירות.
מטכליסטים ושייטים (כמו חובלים ולפעמים גם צוללנים) נתקלים בבעייה אחרת. בעיית הפז''מ.
כל מטכל ושייטת נופלים לאחר א''מ מינימום. לרוב בוועדות סוף מכין/ט'ר יחידה. הסיכויים שלהם מינימלים.
חובלים נופלים בדרך כלל בסוף כל שלב עד המתקדם. כלומר יש כאלה שנופלים סוף ימ''פ, כאלה שנופלים סוף בסיסי או סוף מתקדם. איתי כרגע משרתים 2 חובלים, אחד פרש סוף בסיסי, אחד סוף מתקדם.הראשון לא עבר את הראיון, השני משום מה - כן.
צוללנים נופלים בדרך כלל סוף בסיסי (5 חודש בצבא) שזה גבולי, לכן לרוב כולם מתקבלים לאנשיהו.

אבל. שורה תחתונה זה לא מאיפו נפלתם. לא מה עברתם אלה מי אתם ואיך אתם יכולים לשווק את עצמכם.
כל מי שהיה איתי במחזור הגיע לאנשיהו.. הכי גרוע לפלח''ן גבעתי. יש חבר'ה מיהל''ם/עוקץ/פלסר גולני-גבעתי/לוט''ר/מדריכי צניחה. לכן אם אין לך בעיה של פז'מ, ואתה בן אדם מתאים שיודע להראות למראינים מה אתה שווה - תתקבל. אם לא, כנראה שמשהו דפוק בך.

ישן 19-03-2008, 13:32
  Yehuda Yehuda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.03
שרשור מצחיק

באמת שזה אחד השרשורים הכי הזויים שראיתי.
מה פסול בימ"ס? או בשריון? או בגבעתי?
אם יהלו"ם רוצים רק טייסים, הפסד שלהם.
ראיתי פה גם מישהו שכתב "גדוד מסריח".. מה זה השטות הזאת? בגדודים לדעתי עושים את העבודה הכי קשה והכי שוחקת ויש לי הערכה עצומה לחבר'ה האלה. ולמי ששכח, מי שמנצח מלחמות זה גדודים - לא יחידות עילית.

נראה לי ששכחתם שאתם פה לשרת את הצבא ולא להיפך. במקום לשאוף להגיע למקומות פחות מבוקשים ולנסות להעלות שם את הרמה (בעגה הצבאית - השבחת גדודים), אתם מתעסקים בזוטות ובשיקולי יוקרה ואגו.
יש יותר אתגר בלהוביל מחלקה/פלוגה במלחמה מאשר צוות לוחמים מיומן של יחידה מיוחדת.
בקיצור חברים..
תקחו מה שנותנים לכם ותגידו תודה, בלי יותר מידי חפירות ובכי.

יום טוב.

נערך לאחרונה ע"י Yehuda בתאריך 19-03-2008 בשעה 13:41.
ישן 19-03-2008, 14:56
  eran447 eran447 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.06
שלח הודעה דרך ICQ אל eran447
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Yehuda שמתחילה ב "שרשור מצחיק"

יהודה חפרת
בצבא יש אנשים ששואפים גבוה (סיירות וכדו')
ויש גם כאלה ששואפים גבוה (להיות בקרבי- גדודים שריון הנדסה)
צריך אנשים גם פה וגם פה, כי גדודים אולי מנצחים מלחמות אבל גם את הסירות צריך, ואפילו מאוד...
אז מי שהולך לגדודים- כל הכבוד,
ומי שהוא סופר שפיץ והולך להשביח גדודים למרות שמטכל ושלדג יושבים לו כל היום על הראש שיבוא אליהם- אז סופר כל הכבוד
וגם הסמרטוט שרוצה להגיע לסיירת כי הוא מעדיך לטחון תתחת לא פחות מהגדודים עם מסלול ארוך ולא קל בכלל, אז נראה לי שגם לו מגיע איזה אעפס כל הכבוד
יש פה נטייה בפורום להיכנס בכל מי שאומר שסיירת זה יותר טוב מגדודים (כי מה לעשות- זה יותר טוב ויש בזה גם יותר חשיבות במקום מסוים ולא סתם צה"ל משקיע בסיירות) ולהתיפיף- "הם טוחנים שמירות ואתם רואים יס"
אבל כשאתה עברת בסבבה שלך מסלול של אנלא יודע כמה חודשים (שוואלה אני באמת מעריך אותך על זה, אבל-), הוא עבר מסלול עם קשיים הרבה יותר רציניים במשך איזה שנה וחצי, אז גם לו מגיע....
אני לא בא לזלזל בגדודים אלא קצת להכניס לפרופורציות.
חג שמח ומבדח

ישן 19-03-2008, 15:13
  C6W C6W אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.07

לא לגמרי מסכים איתך. אין ספק שהגדודים זה שום בושה ושטות מי שחושב כך, אבל אחד המילואימניקים אמר לנו משהו נכון בגיבוש חובלים. אם הצבא מצא אותך מתאים לקצונה, עם נתונים גבוהים לסיירות, אז החובה שלך היא ללכת לסיירות. למה? בלי לזלזל באף אחד החיילים הכי טובים צריכים ללכת ליחידות הכי טובות כדי שיהיה לך את הצבא הכי טוב. אם אתה נמצאת מתאים לקצונה ומתאים נגיד להיות חובל או בסיירת יעל, ותלך לגדודים במקום זה אז חייל פחות מתאים יגיע במקומך והצבא שלך יהיה חלש יותר. השבחת גדודים זה אחלה, כל עוד הקצונה שלך היא הטובה ביותר שאפשר.
אגב אני בדיעה ש"גנרלים" מנצחים מלחמות, מה הגדודים שלך לא היו טובים במלחמת לבנון ה2? היו טובים. המפקדים? קשה להגיד אותו דבר.
ישן 19-03-2008, 16:48
  Yehuda Yehuda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.03
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי C6W שמתחילה ב "לא לגמרי מסכים איתך. אין ספק..."

אנחנו מדברים פה על חבר'ה שנשרו מיחידות מובחרות, ועדיין מחפשים יחידה מובחרת אחרת - משיקולים אגואיסטיים לדעתי.
ושוב אני חוזר ואומר, מי אתה שתקבע שרק היחידות המיוחדות הן הכי הטובות?, הן הכי טובות במה שהן עושות וזהו.
אתה אל תתעסק מי מתאים לאיפה... הצבא יודע להחליט יותר טוב ממך, ותאמין לי שאם ביחידה כלשהי יהיו חסרים אנשים ימצאו את הדרך ויביאו. עם כל הכבוד למילואימניק .. החובה שלך היא ללכת לאן שהצבא יגיד לך ללכת.
לגבי הדעה שלך על מלחמות.. גם גנרלים וגם חיילים ביחד מנצחים - לא לחוד. וגם לדרג המדיני יש חלק בעניין.

לדעתי כל העסק הזה נובע פשוט מבורות, אילו הכרתם את ההיסטוריה הצבאית שלנו, הייתם יודעים שגדודי השריון, החי"ר וההנדסה.. הם אלו שהצילו את המדינה במלחמות קשות כמו יומה"כ.
ישן 19-03-2008, 18:47
  C6W C6W אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי Yehuda שמתחילה ב "אנחנו מדברים פה על חבר'ה..."

טוב מכיוון שאתה עונה בחוסר כבוד כאילו אני חבר שלך אני אענה חזרה:
ראית איפשהו שרשמתי שאני קובע מי מתאים לאן? לא. "אם הצבא מצא אותך מתאים לקצונה, עם נתונים גבוהים לסיירות, אז החובה שלך היא ללכת לסיירות" נכון רשמתי אם הצבא מוצא? לא רשמתי אם אני מוצא.. ההודעה שלך מיותרת כי אמרתי בדיוק אותו דבר. לך לאן שהצבא מייעד אותך, ואם הצבא מייעד אותך לסיירת אז לך לסיירת.
אל תקרא בור למי שאתה לא מכיר, אני מכיר יפה מאוד את ההיסטוריה הצבאית שלנו ומי שמכיר אותי יודע שאם לא הייתי הולך לגיבוש חובלים רשמתי בהעדפות שלי הנדסה קרבית, לא 669 ולא צנחנים.
לא מתעסק איתך בפוליטיקה ולא מעניין אותי שאנשים יאהבו את התשובה שלי, אומר את זה ת'אכלס: כל אדם עם מוטיבציה ופטריוטיות (וכמובן כשיר פיזית) מסוגל לשרת בכל גדוד. זה לא מעיד שום דבר על הבנאדם. עובדתית, לא כל אחד מסוגל לשרת כמפקד בצוללות או כמ"פ באגוז. אנחנו לא חיים בעולם שבו כולם שווים, הגיע הזמן לצאת מהסרט הזה. מן הסתם הגדודים, שריון וכו' הם עם הכוח אדם הכי רב, והיחידות הכי משמעותיות. מובן מאליו שהכוח הגדול ביותר ינצח מלחמות. ההבדל הוא שאם אתה חייל עם סגולות יוצאות מן הכלל, אתה יכול לצאת לשמירות שזה דבר שבו אפשר להחליף, לעומת לצאת למשימה בסיירת בה אי אפשר להחליף אותך. אני הראשון שמעריץ כל אחד שהולך לקרבי ולא משנה לאן, אבל אם תגיד לי שכל אחד שמשרת בגבעתי מסוגל לשרת בשייטת 13 אני אקרא לך שקרן.
ישן 19-03-2008, 19:53
  f44 f44 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.07
קטעים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Yehuda
מה פסול בימ"ס? או בשריון? או בגבעתי? כולם מצויינים
אם יהלו"ם רוצים רק טייסים, הפסד שלהם-או רווח מאיפה לך לדעת מה בדיוק הם צריכים.
ראיתי פה גם מישהו שכתב "גדוד מסריח".. מה זה השטות הזאת? בגדודים לדעתי עושים את העבודה הכי קשה והכי שוחקת ויש לי הערכה עצומה לחבר'ה האלה. ולמי ששכח, מי שמנצח מלחמות זה גדודים - לא יחידות עילית-נכון חלקית, כולם ביחד החל מהרמטכ"ל ועד לאפסנאי שדואג לציוד בימ"ח דרך המדריך לתוד"א ועוד רבים אחרים כלומר כולם.............

נראה לי ששכחתם שאתם פה לשרת את הצבא ולא להיפך. במקום לשאוף להגיע למקומות פחות מבוקשים ולנסות להעלות שם את הרמה (בעגה הצבאית - השבחת גדודים), אתם מתעסקים בזוטות ובשיקולי יוקרה ואגו.-יהודה נראה לי שאתה מוביל את הדיון למקום נמוך , החברה רוצים לתרום, כל אחד לפי יכולתו , אין מעמדות בצבא אלא רק בראש של האנשים.........
יש יותר אתגר בלהוביל מחלקה/פלוגה במלחמה מאשר צוות לוחמים מיומן של יחידה מיוחדת.-לידיעתך יהודה קיים אתגר בכל דבר שעושים ומצליחים בו והדוגמה שלך היא הכי טובה: כל הכבוד לך על השרות בחה"ן גולני כבודדדדד אבל תן כבוד גם לכל השאר ואל תוציא עליהם את העצבים החברה רוצים לתרום לפחות כמו שאתה תרמת ואולי אפילו יותר .
בקיצור חברים..ותיק נשאר ותיק!

יום טוב.
ישן 19-03-2008, 23:49
  meijin meijin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Yehuda
מה פסול בימ"ס? או בשריון? או בגבעתי?
אם יהלו"ם רוצים רק טייסים, הפסד שלהם.
ראיתי פה גם מישהו שכתב "גדוד מסריח".. מה זה השטות הזאת? בגדודים לדעתי עושים את העבודה הכי קשה והכי שוחקת ויש לי הערכה עצומה לחבר'ה האלה. ולמי ששכח, מי שמנצח מלחמות זה גדודים - לא יחידות עילית.

נראה לי ששכחתם שאתם פה לשרת את הצבא ולא להיפך. במקום לשאוף להגיע למקומות פחות מבוקשים ולנסות להעלות שם את הרמה (בעגה הצבאית - השבחת גדודים), אתם מתעסקים בזוטות ובשיקולי יוקרה ואגו.
יש יותר אתגר בלהוביל מחלקה/פלוגה במלחמה מאשר צוות לוחמים מיומן של יחידה מיוחדת.
בקיצור חברים..

יום טוב.

בהמשך לזה, עלו פה כל מיני תשובות בעיקר בסגנון של "מי שהצבא החליט וכו'...". אני רוצה, ברשותכם, לדבר על זה מעט, מטיפה נקודת מבט טיפה יותר מנוסה, אחרי שנתיים וארבע בצבא. (בכל זאת, גם פורום סדירים, לא?)

האמת, מאוד מפריע לי פה היחס לחיילות הפחות נחשבים - שריון\תותחנים\נ"מ וכד'.
כן, צורם לי שמישהו מוכן לשקר ולסכן את הבריאות שלו כדי להעלות פרופיל ל97 העיקר לא להיות בשריון (אתם מוזמנים לחפש את ההודעה פה בפורום).
מצטער להודיע לכם רבותי - הצבא הוא גוף מאוד מאוד טיפש. יכול להיות שישלחו אתכם להיות טייסים\שייטים\מטכ"ליסטים, ואתם עדיין תיהיו חרא של אנשים. ופגשתי בעצמי גם כאלה. נכון, הם היו בעיקר בתחילת מסלול, אבל הכל עניין של אוירה בצוות בדברים האלה. אז נכון, הם עשו מסלול של שנה וX חודשים ופתחו להם ת'שואה, אבל בסוף, בסוף, מי שעושה את המלחמה - זה הגדודים, ויודעים מה, אני גם אעיז לומר שאפילו לא גדודי החי"ר, אלא גדודי השריון, וההנדסה, והתותחנים.
אז נכון, אף אחד לא יכול לעבוד בלי השני, אבל כמו שצה"ל עושה ובצדק את ההבחנה בין לוחם-תומכ"ל-ג'ובניק, למרות שבסוף כולם נחוצים למאמץ המלחמתי, בסופו של דבר, הדבר במייחד צבא הוא הצורך להקריב את כל כולך - כולל למות. ומה לעשות, שמי שיושב במשרד, עם כל החשיבות שלו, בסוף הוא לא היעוד של הצבא. צבאות נלחמו גם בלי משק"י שק"ם, או אפילו בלי מנתחי מידע ב8200 - אבל הוא לא יכול בלי החייל המסתער בסוף.
אז צאו מהסרט הרע שאתם חיים בו, ותבינו שלא משנה איפה תיהיו, בסוף, מה שקובע זה כמעט אך ורק עם מי תיהיו, וחבר'ה טובים יש בכל מקום (גם אם הצבא החליט שהם לא מספיק מובחירם כד י להגיע לסיירות).

אסף.
ישן 20-03-2008, 00:05
  C6W C6W אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי meijin שמתחילה ב "[QUOTE=Yehuda]באמת שזה אחד..."

ההודעה הזאת מקומה בשנת 1220, בה כל צבא מסתער אחד על השני. בעולם של היום, מי שיושב לך בצוללות בהפלגה של שלושה שבועות, בסיכון החיים שלו אישית ובסיכון עילה למלחמה אם הצוללת תתפס, מביא מידע מודיעיני קריטי. אז הוא לא מפציץ מתוך תותח, אבל הוא מסכן לא פחות. ואם תגיד לי שחיל האוויר (כן כן ,טייסים, גם אני לא מת עליהם) לא קריטים לניצחון המלחמות שלך, אז איפה הניסיון הצבאי שלך..
אף אחד כאן לא דיבר על הצד החברתי, מישהו אמר שאם אתה מתאים לסיירת אתה בן אדם טוב יותר? החברים הטובים ביותר שלי בנח"ל ובשקד. אל תכניס לאנשים מילים לפה.
לא ראיתי שמישהו אמר שהוא מעדיף לשקר במצבו הרפואי כדי לא להיות בשיריון, אבל אני מסכים שזה דבר בזיוני.. בכל מקרה, דובדבן לא מנצחים לך את המלחמה, אבל הם בשטחים כל יום תופסים ונלחמים עם מחבלים. לא כל יום יש מלחמה, אבל כל יום הם שם בפעילות. תסביר לי למה אני לא צריך לשאוף ליחידה יותר מבצעית? מה פסול בזה? בוא נודה במציאות, אם אני לא אגיע לאחת הסיירות אני אגיע לגדודים, אני לא רואה למה לא לנסות להגיע ליחידות שהצבא מגדיר כמובחרות יותר. כמו שמפריע לך היחס לגדודים ש"פחות" נחשבים, ככה מפריע לי היחס שלך לסיירות שכביכול לא מסתערות בקרב אז הן לא ממש קריטיות.
ישן 20-03-2008, 18:47
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי C6W שמתחילה ב "[b] יש לי בעיה עם "או סיירת..."

תשמע. אני מסכים ברמה העקרונית אם כל מה שנאמר פה.
אבל!! אני יודע איך זה נראה מהצד השני. אני אנסה לתהר.
אני בתור אחד שפתח את התחת בהרמות, השקעתי בצבא ובשירות שלי, הגעתי אחרי כ8 חודשים למצב שבו אני צריך להתחיל הכל מההתחלה. "אוקי" אמרתי.. אחרי שישבתי עם עצמי וחשבתי אם אני רוצה להמשיך לפתוח את התחת, לסגור למוות בזמן שחברים שלי להיו קצינים בג'ובים כאלה ואחרים, מפקדים בגדודים וכו'. החלתתי בסופו של דבר כן לבוא ולנסות לעשות מסלול מיוחד נוסף. הלכתי, התמיינתי - התקבלתי.
הגעתי לשלב הטירונות. הקשבים, הצגת נשק, מצל''ים.. דברים שכבר יותר מחצי שנה לא נגעתי בהם. כל מה שהוכשרת אליו לפני, הכשרות פיקודיות כאלו ואחרות, רמת בגרות ואחריות שהצבא כבר הכיר בה, הכל מתבטל. אתה מרגיש כאילו באתה מאיזה צבא קורדי. עושים לך טובה שנותנים לך לסגור את הקת באוטובוס.
אבל כל זה בקטנה. אני באתי מחיל הים. חשבתי שאני יודע מה זה בירוקרטיה, מה זה צבא. ז'!!
רק בחטיבת 900 הבנתי מה זה טימתום אנושי. מה זה אי יעילות. עד כמה יכולים האנשים להיות דפ''רים.
אחרי שראיתי את כל אותם הערסים הלא יודע איך הם הגיעו לקרבי, אמרתי לעצמי שאין מצב ואני מסתער עם כאלו על גבע בתרגיל רטוב. שלא תתבלבלו, לא חסרים שפיצים בגדודים. אבל הם לא עושים את האוירה.
עכשיו כשאני עוד שבועיים עולה לאדם, אני אומר תודה לאלוהים שהתקופה הזאת נגמרה. בסיס שבו אין תחמושת ירוקה לקלעים, אין תחמושת בכלל!! לנגביסטים. הרטובים שלהם שונים מהיבשים רק בגווני תיסכול בין נגה לנגה.. שיסלחו לי הגדודיונרים, אבל אני לא רוצה לשרת בגדוד שלא יכול לספק לי ווסט או תחמושת להתאמן איתה. לא רוצה להיות בחטיבה שלא יכול לארגן הסעות לחיים הביתה מהבסיס. לא רוצה להתקע במקום בו חיילים מחכים לשבירת דיסטנס רק כדי לשבור למ''כים את הפנים, במקום שבו כל מסע יש אנשים שמסרבים להמשיך וכמעט מרימים ידיים על המפקדים.
עם כל הכבוד לגדודים, לשמירות שהם עושים שבאמת חשובים עד אין סוף, לקווים שהם תופסים, אבל אני תמיד אעדיף יחידה מיוחדת. ולא חשוב שיפתחו לי את התחת. כל עוד אני מכבד את המפקד כי הוא יותר טוב או מקצועי ממני, כל עוד הרמה הממוצעת בצוות לא בהרבה נמוכה מהרמה העצמית, כל עוד אני לא מרגיש השאי קיו שלי יורד מיום ליום רק מלדבר עם החבר'ה - אני יעדיף לא לשרת בגדודים. כן אני אעדיף להעביר הדרכות או לצאת למבצעים ולא לטחון שמירות. אם יש קדושים שמעדיפים את ההיפך - אני מראשון שילחץ להם את היד. אבל בוא לא נתבלבל בין כאלה שאין להם ברירה ובין כאלה שבוחרים להיות בגדודים.
אחרי הכל, אני עם היד על הלב יכול לומר שאם חס וחלילה אני אצטרך להפסיק את ההשטתפות במסלול או ביחידה, אני כנראה אלך לניירת ולא לגדוד.
זאת דעתי.

ישן 20-03-2008, 19:03
  toktok69 toktok69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.08

תנסו לחשוב בראש אחר...

התגייסת ליחידה שתמיד חלמת עליה (מטכל שייטת שלדג) פתאום קרה מקרה והחליטו להדיח אותך אחרי 7 חודשים..

הבנאדם הכי גמור בעולם אין.. יש לו הרגשה כאילו חרב עליו עולמו..ורק מעבר ליחידה מובחרת אחרת זה הדבר שיכול להקל עליו כמו דובדבן אגוז ימ"ס או במקרה הכי לא לטובתו שיתנו לו פלסר או גדוד חי"ר רגיל שזה גם מצוין

אבל באמת מכול הלב יש את הנושא של השבחת גדודים ואם קורה מצב שאותו חייל מתוסכל שוואלה התחייל ליחידת חלומותיו בסוף אומרים לו שהוא מועבר לשריון הנדסה....(ועם כול הלב ליחידות המעולות האלה...לא אל כולם זה מדבר אליהם שריון והנדסה)...אז מה אותו חייל שלפחות ציפה לגדוד חי"ר רגיל יקבל או ירגיש!?

חרא של הרגשה והמשך שירות ללא חשק ורצון....

תקנו אותי אם אני טועה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:05

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר