לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2008, 23:35
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "דיון| האם גם אפשר בלי תוכנות אבטחה?"

מרפרוף במאמר (לא קראתי לעומק, ולכן יכול להיות שפספסתי כמה דברים) - נשמע כמו עצת אחיטופל

כן, אפשר ליצור משתמש פשוט שלא יכול להפעיל שום תוכנה זדונית עם הרשאות גבוהות מידי
כן, אפשר לא לגלוש לאתרים שעלולים להכיל וירוסים
כן, אפשר לא להפעיל שום קבצים שמגיעים ממקור לא מוסמך
כן, אפשר להשתמש בכלי סריקה חיצוניים למחשב
אבל (וזה אבל גדול)
לא, הסיכון לא שווה את זה
כי:

1. עדיין תשתמש במשתמש האדמיניסטרטיבי כדי להתקין תוכנות
2. עדיין תגלוש לאתרים מפוקפקים כי או שאתה מעוניין בתכנים שלהם או שאתרים לגיטימיים לחלוטין פשוט נפרצו (אתר הכנסת לדוגמה, topsites שחטף וירוס לא מזמן ממש וכו')
3. טעויות אנוש קורות, ותמיד בטעות תפעיל משהו לא רצוי
4. המון תהליכים פועלים באופן אוטומטי ברקע ואין לך כמשתמש שליטה על כולם
5. מערכת ההפעלה באשר היא לא חפה מבאגים וגם עם משתמש פשוט אפשר להשיג גישה של מנהל מערכת (כמו הבאג בקרנל של לינוקס שהיה קיים תקופה ארוכה וטופל רק לא מזמן)

אז כן, אני שומר על המחשב שלי, עובד עם דפדפן מאובטח יותר, תוכנת דוא"ל מאובטחת, כמה שפחות תוכנות וכמובן - משתמש מוגבל, אבל אני לא מוותר על FW (של חלונות מספיק לי בהחלט, כי יש גם את זה של הנתב ואני לא עד כדי כך פרנואיד) והאנטי וירוס הכי קליל שמצאתי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2008, 15:18
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "יש לי גוסט. אבל אני משתמש בו..."

איזה כיף לקבל תגובות ממומחה, מצול"ש ומנהל להודעה הבודדת שלי, אני מרגיש חשוב

אז ככה, זיו:
אתה צודק מאוד. זה בדיוק כמו לפרמט, רק יותר פשוט. אני לא אומר שלא, אבל פתרון הוא פתרון ובהרבה מקרים, הפתרון שלי יותר אפקטיבי מפתרונות קונבנציונליים אחרים.

איש הקרח:
כרטיס חכם זה כבר באמת מוגזם. זו אותה הגישה של policies מאוד סגורים למשתמש. אין בזה מן הגמישות האין-סופית שיש בשימוש עם GHOST כאשר אתה על משתמש מנהל. GHOST מאפשר שימוש רגיל במחשב, ללא שום הגבלה, כאשר אסון קורה (ואם אתם גולשים באתרים בעיתיים, או מורידים 'דברים' מהאינטרנט [ולא נפרט], זה קרוב לוודאי יקרה), תוך 15-20 דקות, המחשב חוזר לעבודה תקינה ומלאה.

אלון:
אתה יכול להשתמש ב GHOST כמה שרק תרצה. אם תשתמש בו בצורה חכמה, כל תהליך השיחזור לא יקח מעל זמן ה DUMP עצמו.
מה זה חכם? להעביר מראש את כל הדברים לכונן D (או כל כונן אחר) כדי שהחומר שידרס ב C יהיה חומר מערכת בלבד. זה ידרוש ממך להעביר את כל מה שעל שולחן העבודה לכונן אחר (הכי נוח - לתוך "המסמכים שלי" כאשר אתה מגדיר אותם שישבו בכונן D), ולשמור את הגיבויים של הדפדפן גם בכונן הנ"ל.
דבר מגניב שגיליתי, בפיירפוקס, תהליך שמירת העוגיות, הססמאות והמועדפים הוא פשוט בטירוף. מייצר קובץ שאותו אפשר לייבא בחזרה לדפדפן, והוא זוכר הכל (!). גאוני.
את תיקיית ה PST של OUTLOOK שלי, אני מראש שם בכונן D כך שהמיילים לא יושבים מעולם ב C.

הבנת את הרעיון... לא לשמור שום דבר ב C, מלבד התקנת תוכניות.
זהו, כאשר אתה מבצע GHOST, אתה לא מוחק שום מידע חשוב.
אם תגדיל להגדיר מראש את כל הגדרות הקבצים שלך לכונן D (למשל את ה OUTLOOK לקובץ ה PST שיושב ב D, את המסמכים שלי שישבו ב D וכו'), לאחר ביצוע GHOST, אתה לא תרגיש בכלל בהבדל. כל ההגדרות אוטומטית בתוקף.

החסרון היחיד הוא שאתה תאלץ להתקין מחדש את מה שהותקן אחרי יצירת ה GHOST הראשוני, אבל אם אתה רציני, אתה יכול מדי פעם ליצור מצב טרי של GHOST ולחזור אליו.

ידידה שלי, אחת המורידות הכבדות ב emule, דופקת לעצמה את ה PC כל שבועיים. מגיע למצב שהוא פשוט לא זז מראש חרא שיש עליו (אין צורך לציין שהיא לא מריצה שום תוכנת הגנה מלבד ה FW המובנה של XP). וכשאני בא אליה, המחשב רץ. היא פשוט עושה GHOST פעם בשבועיים שלושה, וזהו.
היא אפילו יודעת ליצור GHOST חדש משלה כך שמדי פעם, אחרי שהיא מפעילה GHOST, היא מתקינה איזו-שהיא תוכנה שהיא צריכה, ומייצרת IMAGE חדש מהמצב הנוכחי.
מיותר לציין שהיא לא מבינה שום דבר במחשבים. אבל השימוש ב GHOST כל כך פשוט וידידותי - שבאמת כל הדיוט מסוגל לעבוד עם זה.

לדעתי, זה פתרון לא קונבנציונאלי, אבל הוא עובד ועובד מעולה.
מבטיח לבנות מדריך! מבטיח. בעזרת השם, בפסח יהיה לי זמן
זיו - תזכיר לי...

ישן 17-03-2008, 18:29
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אני משתמש ב-FW של XP, מאחורי נתב, ובנפיחה32 בתור אנטיוירוס.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "דיון| האם גם אפשר בלי תוכנות אבטחה?"

אנטיוירוס זו הגנה נוספת שאני לא חושב שניתן לוותר עליה כ"כ בקלות.
היא טובה בשביל:
א) להמנע מטעויות שנעשו בהיסח הדעת כגון פתיחת קובץ ממקור לא מזוהה. במיוחד לאור העובדה שמערכת ההפעלה חלונות נורא אוהבת להעביר פוקוס לחלון אחר בזמן שאנחנו עובדים, לא מן הנמנע שתאשר בטעות הפעלת קובץ בגלל שחלון השאלה הוקפץ לך לפתע בזמן שאתה בכלל מקליד ב-WORD.
ב) בדיקת קבצים חשודים. קיבלת קובץ, אתה רוצה לדעת אם יש בו וירוסים (מוכרים, לגבי וירוסים לא מוכרים אין דרך להתגונן), אנטיוירוס יעשה בשבילך את העבודה.

אני משתמש גם ב-FF וגם ב-IE כאשר השימשו ב-IE הוא אך ורק לגבי אתרים שעונים על שני הקריטריונים הבאים:
א) הם לא עולים טוב ב-FF
ב) הם אתרים מוכרים שידועים כבטוחים.

אם היה ב-XP פתרון נוח כמו SUDO בלינוקס הייתי משתמש במשתמש עם הרשאות מופחתות, אבל קשה להסתדר ב-XP עם משתמש כזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:54

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר