לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2008, 00:32
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
תהיות על הפורום

כשהציעו את הפורום הזה, אני מאד תמכתי בפורום דתי חברתי(ואף הצעתי את זה בעצמי פעם).
חשבתי שיהיה מאד נחמד פורום דתי חברתי.
אבל מה שהתפתח פה זה לא ממש פורום דתי חברתי.
התפתחת פה פורום שעל פי ראות עיני, 99% מהאשכולות יכולים ללכת או למה שבראש או לפורום הלכה.
חשבתי פה שיהיו דיונים על נושאים חברתיים שמעניינים דתיים.
ולא שאכפת לי שיש דיונים עם חילונים, אבל כשזה נהפך לחלק הארי של הפורום, אז אני שואל בעצם בשביל מה הפורום הוקם, הוא יכל להיות במתכנתו הנוכחית בפורום הלכה.

הפורום הזה אפילו לא כאילו לא פורום דתי חברתי.
אם אשווה את הפורום הזה, לפורומים אחרים שיש ברשת,אז אין פה דברים כמו בקשה מהגולשים לא לכתוב בשבת, ולא להעלות תמונות של נשים, לכתוב בצורה מסויימת וכו'.
וכן אני יודע, שמיד אחרי שאני אכתוב בפורום הזה, אני אכתוב בפורום סמוך ושם אעשה את כל ההפך מהמקובל כאן, אבל זה עדיין לא אומר שלא הייתי רוצה לראות את הפורום הזה משמש כבמה דתית חברתית.
לא ברור לי איך פורום שלא מתיימר להיות פורום דתי יכול להיות פורום דתי ולהוות בסיס לדיונים פוריים בין הדתיים.

אני לא אומר שהפורום לא יכול להוות הצלחה(אפילו גדולה) במתכונתו הנוכחית, אבל זה פשוט לא מה שציפיתי.

אני כותב את כל זאת, כי אכפת לי מהאופי שיתפתח לפורום, ואני מאד דחפתי לפורום כי רציתי שיהיה פורום כזה, וכשהפורום עוד צעיר ורך בימים אז עוד ניתן לשנות ולהשפיע על התפתחות הפורום.

אולי באמת כדאי לערוך סקר(אנונימי) כדי לראות את המגדרים השונים שפעילים בפורום(חילונים, מסורתיים, דתיים, חרדים), וכל לדעת איזה חבר'ה באמת מעוניינים בפורום הזה.
ואולי באמת אראה שאני טועה, והפורום הזה רובו ככולו בכלל מיועד לאנשים מאד לייט. אם בכלל. ולסתם אנשים שרוצים לדון על דתיים.

כרגע נדמה שאולי הפורום יכול להיות פורום מה שבדתל"ש.

ואגב כמות התגובות נגדי, רק תוכיח עד כמה הפורום הזה לא מתיימר להיות דתי, וחבל. רציתי במה לנושאים האלו.
חזרה לפורום
ישן 16-03-2008, 11:34
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "תהיות על הפורום"

בגדול - אתה צודק. האמת שהיה לי מוזר (אפילו בתור חילונית ) לראות שכותבים פה בשבת. אני - מתוך כבוד לחלק הארי של הפורום, לא העליתי בדעתי לכתוב כאן בשבת.
אם חסרים לך תכנים - תפתח אשכולות בהתאם! אני בטוחה שתהיה היענות.
לגבי חילונים בפורום - אני יכולה להעיד רק על עצמי. אני לא מרגישה בנוח כל כך לכתוב בפורום הלכה. מבחינתי - הוא פורום מקצועי לכל דבר. כמו שאני לא מגיבה בצילום כי אני מרגישה שאין לי מספיק ידע, כך גם ביהדות והלכה. עם זאת, מעניין אותי לדעת מה אנשים שחיים בצורה אחרת ממני חושבים, ואני רוצה גם להביע את דעתי. פורום חברתי מרגיש לי מספיק פתוח כדי שאוכל להעלות את דעותי ולקבל פידבקים ודעות אחרות. כמו שנאמר - הפורום בחיתוליו, ומה שהגולשים יעשו ממנו זה מה שהוא יהיה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

חזרה לפורום
ישן 16-03-2008, 20:08
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "תהיות על הפורום"

ראשית, בקשה שלא לכתוב בפורום בשבת תוסף, אם אתם חושבים שזה נכון. לא חשבתי לבקש דבר כזה, כי זו הפעם הראשונה (ככל הידוע לי) שמוקם פורום דתי באתר חילוני (פורום "בני עקיבא" בתפוז לא נחשב, הוא ממש בועה בתוך תפוז...). אני רגילה לפורומים דתיים באתרים דתיים, בהם לא צריך לבקש דברים כאלה (ולי אישית לא מפריע אם חילוני יכתוב בשבת בפורום, זה לא שהוא יעשה את זה במקום ללמוד תורה או משהו ).
לגבי תמונות של בנות - חוק כזה לא ייקבע, כי אני מתנגדת לו. אין שום איסור על ראיית בנות. זה לא פורום צילום, ולכן לא יתחילו להופיע פה צילומי אופנה / עירום או משהו כזה, וצילומי בנות רגילים (למשל של ח"כיות, או מפגינות או משהו כזה) בתוך דיונים - אין איתם שום בעיה הלכתית, לפחות לפי פסיקת רבני הציונות הדתית (הפורום הזה פתוח גם לחרדים, אבל בכללותו הוא פורום דתי, שלא מחפש החמרות מעבר לפסיקות הרבנים הדתיים).
מה שכן, יש חוק בפורום האוסר העלאת תכנים שאינם צנועים (עירום וכדו'), ולא ראיתי שמישהו עבר עליו.

לגבי תכני הפורום - כאן זה המקום שלכם. הדגשתי כשהפורום עלה שכל נושא (שקשור לכותרת הפורום) מתקבל פה, ושאנחנו צריכים לגבש ביחד את האופי של הפורום. אם זה מה שעלה - כנראה שלזה הביקוש.
כמובן, הפורום עדיין טרי, ואף אחד לא ייפתח עיניים על מי שתבקש עזרה עם דוגמא של כיפה, וכדו'. הנה, אסיף פתח פה אשכול התייעצות על מסגרות טרום-צבאיות וקיבל תשובות יפות ומפורטות.

אולי אפשר לנסות לתת דגש יותר לצדדים החברתיים, ופחות לוויכוחים (שבאמת קצת מלאים <מלשון לאות, עייפות> בשלב כשלהו), אבל בסופו של דבר - מה שמעניין את הגולשים, זה מה שיתפתח. הרי פורום דוסים מצוי - אפשר למצוא באתרים אחרים בצורות יותר מפותחות. היתרון של "מה שבכיפה" הוא השילוב של כמה נושאים בתוכו, ובין השאר - דיונים בין כלל המגזרים והדעות בארץ, דבר שלא כ"כ קיים באתרים אחרים. יש לזה ערך מוסף.
אם אתה רוצה לראות כאן יותר תכניים חברתיים דתיים, אתה יכול לנסות לפתח אותם.
חזרה לפורום
ישן 17-03-2008, 10:08
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הפורום הוא מה שתעשה ממנו. אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx

אתה לא תנסה לפתח דיונים אם המדיינים בפורום עם דתיים לייט ומטה?
שחצני משהו...
מה גם שזה ישיג את המטרה ההפוכה בדיוק למה שאתה רוצה.

ראשית, אם מישהו מרגיש שהשתחצנתי במילים "דתיים ומטה" אז סליחה.

שנית, זה לא שאני לא רוצה לדון איתם בגלל שחצנות כזו או אחרת, אלא פשוט כי זה כבר לא יעניין אותי. זה לא עניין של שחצנות. (כמו ששחף אמרה, הדיונים עם החילונים כבר קצת יותר מידי לאים, זה לא עניין של זלזול).
אם הדיונים עם חילונים יהיו ערך מוסף, אז אדרבה אני אשמח לדון איתם, אבל כשכל הדיונים הם עם חילונים (לא שהם כוללים דעות חילוניות, אלא שכל האשכול, בכל האשכולות, יהיו דיונים עם חילונים) אז בעצם מה עשינו פה.

ואולי צודק זיו, שאין פה מספיק דתיים על מנת לקיים פורום כזה.
אני אשתדל, ואראה לאן זה מתפתח.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:38

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר