לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2005, 16:07
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
וואו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gwenhwyfar שמתחילה ב "סקר : מה היא היצירה הספרותית האהובה עליכם ביותר ?"

אני מילדותי קוראת המון ספרות כך שיש הרבה יצירות אהובות, אבל יש מחזה אחד שמאוד
מאוד השפיע עלי : "פונדק הרוחות" / נתן אלתרמן .
האמת היא שיש לי סיפור מאוד משעשע עם המחזה, 'אולצתי' לקראו בכיתה י"ב במסגרת מגמת ספרות, מאותן יצירות שאתה לא מבין איך נחתו עליך אבל אתה חייב לקרוא בשביל להיות מוכן למבחן . וככה התיישבתי במרפסת ביתי והתחלתי לקרוא את המחזה בן ה-100 פלוס דפים ולא קמתי מהכיסא עד שסיימתי אותו .
הוא כל- כך ריתק אותי כי יש בו כל כך הרבה מוטיבים מסקרנים- יש בו אהבה, אכזבה, שיעבוד, מסע אחר מימוש עצמי, פיתויים, רוחות, מילים גבוהות, פירוש נוסף לכל סיטואציה ו-פשוט, זו היצירה האידיאלית מבחינתי .
אני זוכרת איך דמיינתי בעודי קוראת איך אני מביימת מופע תנועתי למחזה עם אלמנטים של בלט קלאסי ומחול מודרני .
ו-היי, מי יודע ? אולי פעם גם ייצא לי להגשים את זה

עוד ספר שמאוד קסם לי הוא "באדולינה"/גבי ניצן, הוא הפאטיש שלי, הספר שמעלה לי חיוך ואופטימיות ברגעים קשים .

וברגעים מיוחדים (לטובה ולרעה) מתעורר בי יצר הכתיבה, והוא לרוב הולך למגירה .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 13-03-2005 בשעה 16:12.
חזרה לפורום
ישן 28-03-2005, 19:42
צלמית המשתמש של kukilida
  kukilida kukilida אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.05
לי יש בעיקר ספרים ויצירה מוסיקלית אחת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gwenhwyfar שמתחילה ב "סקר : מה היא היצירה הספרותית האהובה עליכם ביותר ?"

"רשומות רומח ההדרקון" של מרגרט וויס וטרייסי היקמן ו"אגדות רומח הדרקון" השפיעו עליי רבות בנושא איך ליצור עולם פנטסיה בסיפורים ואילו יצורים קיימים בעולם הפנטסיה. כמו כן "שר הטבעות" ו"ההוביט" השפיעו עליי רבות באותו נושא, וכמובן בנושא הפירוט בסיפורים.
יצירה מוסקילית שהשפיעה עליי במיוחד, יותר מכל השגעונות החולפים שלי במוסיקה הוא "הסנדק" של פאול מאורייט, שנותנת דוגמא ליצירה עדינה, מעניינת מרגיעה, ואם זאת מתאימה לסצינות רבות.
כמובן שספרים ויצירות מוסיקליות רבות אחרות השפיעו עליי בכל מיני אפסקטים אחרים ושוליים, אך יצירות אלה עיצבו את דעתי ברמה הגבוהה ביותר בנושאים אלו.
חזרה לפורום
ישן 29-03-2005, 22:46
  סולידי,ספונטני,רגיש סולידי,ספונטני,רגיש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04
כל הספרים

של גבריאל גרסיה מארקס.
הסופר הזה גורם לי לחוש כל דף שהוא כותב, לצחוק בקול, לבכות, להתעצבן, לקטר על חלק מהדמויות, להזדהות עם אחרים, להתנשף בפליאה, לחוש כאילו אני רצה איתו בין הכפרים או משתתפת במסע.
כבר קרה לי, שבסיום קריאת אחד מספריו הרגשתי עייפה.....
בספריו הוא נוגע בכל. הוא משלב אירועים פנטסטיים וריאליזם חברתי. יש לו יכולת מופלאה, לדעתי, לשרטט דמויות וליצור רבדים דרמטיים מגוונים. כתיבתו קולחת וזורמת.
תענוג.

ויש לי עוד רשימה ארוכה של סופרים מוכשרים אחרים. נשמור אותה להזדמנות אחרת.

עריכה: במחשבה שניה החלטתי לתת כמה מהרשימה, אולי עוד מישהו יהנה, אז הנה על קצה קצה המזלג, מה שעלה לי מייד בזיכרון, מבלי להתייחס לעוד סופרים , שאני אוהבת (טולסטוי, בלזק , צ'כוב, בולגקוב ואחרים)
  • כל החיים לפניו - אמיל אז'אר (ענק!)
  • הקריירה של ניקודם דיזמה - טדיאוש דולנגה-מוסטוביץ (מצחיק מאד - כל חברה זקוקה לסיפור קריירה שכזה....)
  • מר ורטיגו - פול אוסטר
  • פקעת הצפעונים - פרנסוא מוריאק.
  • הסטודנט הזר - פיליפ לאברו
  • על קברים וגיבורים - ארנסטו סבטו
  • אלוהי הדברים הקטנים - ארונדהטי רוי
  • סינית אני מדברת אליך - סביון ליברכט (שלא תגידו שאין ברשימה סופריים ישראלים)
  • דולי סיטי - אורלי קסטל-בלום (מטורף והזוי)
טוב, באמת מספיק.

תודה ל AVIV-Y על החתימה ושדרוגה.

נערך לאחרונה ע"י סולידי,ספונטני,רגיש בתאריך 29-03-2005 בשעה 23:09. סיבה: "מחשבה שניה"
חזרה לפורום
ישן 01-08-2005, 03:41
  סוֹל סוֹל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
לינוקס אני עדיין מחכה לספר שישנה את חיי

אתם ודאיי מכירים את זה שמדי פעם, בכריכה האחורית של ספר נחשב, בעיקר ברבי-מכר פופולריים
כתוב באותיות בולטות ומבטיחות "ספר זה ישנה את חייכם".

בשבילי עד כה, ספר התנ"ך וספרי יהדות שונים, ברסלב, הרמב"ם. ועוד. הם העוגנים בחיים.
שירת נתן אלתרמן, רחל, יהודה עמיחי, נתן זך, נתן יהונתן ויהונתן גפן מתקרבים לזה.
כמה יוצרים לא מוכרים (אך יהיו) שאני מכירה בפורומי כתיבה שונים.
אני אוהבת את האסתטיקה, הקסם ועושר השפה בספריו של עמוס עוז.
ורבים אחרים וטובים.

למישהו יש המלצה לספר שבאמת שינה את חשיבתו והתנהלות חייו מהקצה אל הקצה במהלך ולאחר הקריאה בו?

סוֹל
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:55

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר