לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2008, 22:12
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
מתערבים או לא מתערבים?

אני סולד מאלימות בכל צורה, אפילו אם היא סוג של משחק.

הבן הקטן שלי וחברו הטוב, למרות השפע במשחקים ובפעילויות, אימצו לעצמם משחק חדש לאחרונה - "משחק המכות"
ככה ביום שבת אחר הצהרים, בזמן שאצל כולם שקט ושלו, אצלי נשמעות זעקות ה"תיכנע!" "ניכנע?" המשך הרפרוטאר לא ממש מפואר.

ואני לא מצליח להתעלות על עצמי ותמיד מתערב, למרות שאח"כ אני כועס על עצמי שהתערבתי. גם הילד לא אוהב שאני מתערב, כועס עלי ומסביר לי שזה רק משחק.
ממשחקים כאלו אני פוחד יותר מכל, איך שזה לא יגמר, זה לא יגמר טוב (עבורי מספיק בכי או שריטה קלה, כדי שזה לא יהיה סוף טוב)

חוץ מזה שהבן שלי הוא חנון קטנצ'יק והשני בריון קטן, לא נוח לי לראותו יושב על בני ושואג את רפרטואר התיכנע. (שיוותר לו קצת, בכל זאת הוא נמצא במגרש הביתי שלו )

איך אתם נוהגים?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2008, 12:00
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "מתערבים או לא מתערבים?"

איזה מזל שלא היה לי בילדותי מי שיתערב לטובתי.
קבלתי הרבה מכות ואף השפלות מבריוני גוף(תלמידים ואנשי שכונה) ובריוני מעמד (מורים ומנהלים).
בחיים לא נכנעתי לא לאלה ולא לאלה. נאבקתי על עמדותי ומעמדי -בחשבון ארוך הטווח ניצחתי בגדול.
אני חושב שהמאבקים הללו מחשלים. (מכיר את הסיפור על הפרפר שאם לא יכה בכנפיו לא יזכה לחיים? זהו זה)
אל תתערב אא"כ אתה רואה שמתרחש משהו שמסכן חיים. עד אז -לא להתרגש מהפסדים של הבן שלך כולל חבטות ושריטות -זה חלק מהענין.
ואם הוא יבוא להתלונן - תשאל אותו אם הוא רוצה שאתה תתערב לו אצל חבריו , ואם הוא לא מסתדר עם הבריון הנוכחי - שידאג למצוא חברים שלא עוסקים באלימות.

ישן 17-03-2008, 13:38
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
עברו הימים שבהם "הפגנת חולשה היום" משמעותה הייתה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "איזה מזל שלא היה לי בילדותי..."

"שכל השכונה ואחותם יחטיפו לך החל ממחר".

נכון שלא מזיק לתת לילד להתחשל, אבל קביעה גורפת לפיה מי שיחטוף-יתחשל, אינה במקומה. כללי השכונה לא תקפים עוד והעולם היום, כמה קלישאתי, מורכב יותר. יש מי שלא יחטוף כמעט לעולם, יש מי שיחטוף רק פה ושם ולכן בכלל לא שווה להעביר אותו סדרת שבי כהכנה לכך ויש גם ילדים חלשים למראה שהם והאבא שלהם (שחטף הרבה כשהיה ילד?) יכולים לסובב את כל השכונה. יש גם דברים שבטוח תגיד "היה בזמני וגרוע יותר", אלא שכיום אין אף אחד שרוצה או יכול להתמודד אתם.

כמו תמיד התשובה לא רק באמצע אלא תלוייה בעד כמה אדם מבין את סביבתו. בסביבה של הילדים שלי אלימות פיסית יחסית נדירה ולא מהווה עבורי מקור לדאגה. אני אפריד בין ילדים מתקוטטים ולא אניח להם "להתחשל". זה כמובן תקף לשכונה ולבלוק שלי. שכונה אחרת=חוקים אחרים.

ישן 17-03-2008, 14:56
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
מותר לקלקל את אחדות השורה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "מתערבים או לא מתערבים?"

החיים בארה"ב עוותו כנראה את השקפתי הישראלית. בסביבתי הורים קופצים להפריד עימותים עוד הרבה לפני שהם מגיעים לפסים פיזיים, זה בהחלט מוגזם בהרבה מקרים, אבל אלימות היא ממש טאבו, לפחות בגילאים הצעירים, גם כשהיא סוג של "משחק". אני משוכנע שבהעדר מבוגרים יש אלימות בין ילדים, אבל כשמבוגרים מעלימים עין (או מעודדים) אלימות הם בעצם מעבירים מסר של לגיטימציה. די להשוות משחקים של ילדים בגן שעשועים בישראל לגן שעשועים בארה"ב (אני מניח שתלוי איפה) כדי לראות כמה האווירה בישראל היא כוחנית ורווית אלימות כבר בגיל הרך.

תסלחו לי שאני לא מצטרף להתלהבות מחישול הילדים, אני לא חושב שללכת מכות זה חוויה מחשלת, זה בעיקר חוויה מקלקלת. כשילד בן ארבע דוחף ילד אחר מהמגלשה והוריו צופים בארוע מבלי להגיב ולהתערב הוא לומד שזה דבר מותר, כשילדים בני שמונה הולכים מכות והוריהם לא מתערבים הם מבינים שזה אמצעי לגיטימי ל"תקשורת" ולפתרון בעיות. כשאנחנו מקבלים אלימות כמשחק, אנחנו משאירים לילדים את שיקול הדעת מתי לנקוט באלימות, מבחינת ילדים בני שמונה גם להחדיר מקל לפי הטבעת של חברם לכיתה יכול להיות סוג של משחק (סילחו לי על הבוטות). כשמכות הן משחק מותר איך מוודאים ששני הצדדים "נהנים"? מה קורה כשלאחד נמאס והשני עדיין מעוניין להמשיך? איך מונעים מהמכות להדרדר לדברים מסוכנים?
ישן 17-03-2008, 16:12
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
יסלחו לי מקטרגי המכלילים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "החברה האמריקאית בהחלט אלימה"

ואולי עבודתי שהיא בעיקר מול אמריקאים שחקה אותי לגמרי מהם, אבל במילים פשוטטות אני אומר שהאמריקאים הם אנשים שטובים מאוד בהצגת מציאות ואסטטיקה של מציאות. הם כל כך טובים בזה עד שפשוט קשה לי שלא להגדיר אותם כצבועים. הם לא דוחפים אצבעות (לעולם) לאוכל בציבור, הם לא נוגעים בך בשעת דיבור, גם כשהם מתלוננים על משהו (ומאוד מעוצבנים) הם מתחילים בחמש דקות ריכוך של מחמאות, הם חסודים מבחינה מינית כאילו היו האפיפיור וכו' וכו'

אני רואה מעבר לכך, ואני בטוח לא היחיד. האמריקאי, "כשיש לו", נמנע מכל אי נעימות עם זרים ובכל מחיר. לא כל כך כי הוא מנומס, אלא כי זה לא משתלם לו לריב. יש לכך מחיר, כבד מאוד. מי שמכיר את החברה האמריקאית, חייב להכיר אותו. תג המחיר העיקרי הוא תלות כפייתית ב:חיים מסודרים" ופחד קמאי מחוסר וודאות.

וזה בלי להכנס לתרבות הטראש האמריקאית, שמנפקת אלימות שלוקחת את כולנו בהליכה.

ישן 17-03-2008, 19:25

זה כבר לא ממש רלוונטי לדיון
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "יסלחו לי מקטרגי המכלילים"

יש הרבה מן האמת במה שאתה אומר על האמריקאים, אבל השיפוטיות משקפת פער תרבותי. מה שבעיניך צביעות הוא בעיני האמריקאים נימוס, מה שבעיניך זו ישירות ישראלית בעיני האמריקאים זו גסות רוח שאין כדוגמתה. זה נכון שלעומת הבוטות הישראלית, האמריקאי ינסח את הביקורת שלו באופן מרוכך, אבל אם תלמד את התרבות של השפה תדע מתי הביקורת אכן רכה ומתי היא חריפה. הפער התרבותי בהקשר הזה הוא כל כך גדול שהוא ניכר מאד גם ביחסים הדיפלומטיים בין ישראל לארה"ב ואפילו בסוגיות מהותיות מאד.

האמריקאים החסודים מבחינה מינית הם יצרני הפורנו הגדולים בעולם, ולפי סקרים השוואתיים הם גם די פעילים בין הסדינים. הם רק לא רוצים את כל העסק בתקשורת המיינסטרימית שלהם, והם מצפים מנבחריהם לסטנדרטים שהם אינם מצפים מעצמם (אני לא חושב שזה רע דווקא). זו צביעות או התחסדות, או שמא זו קביעה של איזה סטנדרט תרבותי? זה בעיני המתבונן.

על כל פנים, זה ממש גולש מהדיון המרכזי.
ישן 18-03-2008, 17:42

למי אכפת אידאולוגיה?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בקיצור ולעניין"

מה שמשנה זה אם לבן שלי מרביצים בגן שעשועים, או שהוא יכול להנות ולשחק ללא חשש וללא צורך להלחם על כל דבר. זה לא מעניין אותי אם הילד בן הארבע שמחכה בתור לנדנדה לפניו הוא רוצח סדרתי מודחק, כל עוד הוא לא מרים יד, או לפחות כל עוד ההורים שלו שיושבים לא הרחק ממנו ירגישו שחובתם להתערב אם יתפתח עימות פיזי.

אני לא מבין את האידאולוגיה מאחורי אמא שיושבת ומדברת בטלפון ורואה איך הבן שלה בן החמש דוחף ילד קטן ממנו מהמגלשה ולא טורחת להעיר לו, לא כל שכן לקום ממושבה ולחדול מפטפוטיה לכמה דקות. אני גם לא מבין מה האידאולוגיה מאחורי הורים שיושבים וצופים בילדיהם בני השש/שבע משתוללים עם ענף גדול ומנופפים אותו קרוב מאד (בכוונה כמובן) לפניהם של ילדים בני שלוש וארבע שמשחקים בארגז חול. כנראה ההורים האלה נפעמו מעוצמת החוויה המחשלת שילדיהם עברו והעניקו לילדים האחרים במקום.

ואגב, מדובר בגן שעשועים מאחורי המרכז המסחרי ברמת אביב ג' אם זה באמת חשוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר