לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2008, 21:57
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
"מרקל תנאם, ח"כ אלדד יקריא שירי שואה"

" מחר בכנסת: הקאנצלרית תנאם בגרמנית, וח"כ אלדד יקריא משירי אורי צבי גרינברג. "צרחות בגרמנית היו הדבר האחרון ששמעו יהודים"
... ... "צווחות בגרמנית היו הדברים האחרונים ששמעו מיליוני היהודים שנטבחו באירופה ובהם זקני ודודיי", הסביר אלדד. "השיר 'אל גבעת הגוויות בשלג' של אצ"ג הוא שיר החשבון ההיסטורי הגדול עם ישראל, הגרמנים שהרגו אותו ואלוהי ישראל שעמד מנגד".

בשיר, כתב גרינברג, בין היתר: "וכשהוציאו את אבי אל גבעת הגוויות בשלגי השדה הנוכרי, הצטווח הסרדיוט הגרמני: אאוסציאן! והבין אבי את הדין". אלדד מתכוון להקריא קטעים מהשיר במסגרת נאומים בני דקה, הנהוגים בפתח ישיבת המליאה בימי שלישי, עוד בטרם תכנס מרקל למליאה. ..." וואלה
--------------------

בעידן שמתאפיין בציניות, זכרון הסטורי קצר ורמיסה גסה של ערכי יסוד, זכינו והתברכנו באיש ציבור ישר וערכי כחה"כ אלדד.

אין לי דבר נגד הקנצלרית מרקל שעושה רושם כידידותית (מעל לנורמה המקובלת...) ואף לא כנגד השפה הגרמנית (שאישית נשמעת לי צורמת כשלעצמה, גם ללא האסוציאציות שכרוכות בה). אך כל עוד חיים בינינו ניצולי שואה, שצלילי השפה הגרמנית מעבירים בהם צמרמורת, נראית לי ההחלטה לאפשר לנאום בשפה זו בכנסת כגילוי של אטימות קשה ובזיון. העובדה שכבר היה תקדים כזה רק מעצימה אצלי את תחושת הביזוי.
בעיני התנהגותו של חה"כ אריה אלדד יש בה משום צמצום הביזוי, וחבל מאד שאין לנו קצת יותר שליחי ציבור מסוגו.

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-03-2008, 09:03
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
לעם היהודי תמיד יהיה חשבון פתוח עם הגרמנים...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "ויש אנשים ששומעים עד היום, לא..."

אבל אתם חייבים להבין שנכון להיום, לאחר ארה"ב גרמניה נחשבת לבעלת הברית הגדולה ביותר של ישראל, קיימים כל כך הרבה תחומים שאנחנו פועלים בהם ביחד-שאנשים היו נשארים עם פה פעור כשהם היו מגלים.

לכולנו נוח(ובצדק?) לראות את הגרמנים תמיד כצאצאי הנאצים, ואני לא חושב שזה ישתנה בעתיד הנראה לעין- אבל עלינו גם לדעת איך להמשיך הלאה, כיום האויב שרוצה להשמידנו הם האיסלאם הקיצוני, ולנו ולגרמניה ולשאר העולם המערבי יש מכנה משותף=שמירת ערך הדמוקרטיה, והחיים המערביים ברוחב חלקי העולם.

מיותר לציין שללא גרמניה לישראל לא היה עכשיו צי צוללות מתקדמות, ושת"פ איכותי מאוד בתחום המודיעין, ואני כלל לא מזכיר את כל מה שהם עשו למעננו באיחוד האירופאי.

אגב אם יש פה אנשים ששונאים את הנאצים, או ניו-נאצים, אז כדאי שתתחילו להפנות אצבע מאשימה למדינות חבר העמים לשעבר וארה"ב-כי שם יש את ריכוז קבוצות הניאו-נאציות הגבוהה בעולם(הרבה הרבה מעל גרמניה).

ישן 18-03-2008, 14:04
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
יש נאצים מבני כל הלאומים,
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "המילים האחרונות שבני משפחתי שמעו היו בגרמנית, ואלה היו הפקודות לירות בהם"

יש והיו גרמנים טובים וגרמנים רעים. משת"פים לרשע ימצאו בכל חברה אנושית. ועדיין הפשע שאין דומה לו בכל ההסטוריה האנושית, תוכנן ובוצע ע"י הגרמנים!!
אני סולד מענישה קולקטיבית וגרמנים שהם בני אדם, אינם אחראים על חיות האדם מבני עמם. מכאן ועד להתנהגות שמתפרשת שאין משקעים והמדינה היהודית עברה לסדר היום רב המרחק!
הזכרון ההסטורי עדיין כה קרוב ומעיק ש"ההכשר" שמעניקים פוליטיקאים קטנים בשם המדינה היהודית והעם היהודי פשוט מקומם.
לסמלים יש משקל וערך רב במציאות הבלתי אוטופית שבה אנו חיים, ובטח לסמל שיש בו משום הדגשת המעמד המיוחד של זכרון השואה במדינה היהודית. המעשה הסמלי של החרמת השפה הגרמנית בכנסת, הוא אקט סמלי קטן, שרק היה מוסיף לנו כבוד ללא כל פגיעה בשום אינטרס לאומי חיוני.

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:36

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר