לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-03-2008, 22:32
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
שאלה מדוע אין שאיפה להתפתחות כלכלית במדינת ישראל?

שלום,

נורא מעניין אותי לדעת איך זה הגיוני שישראל על-אף שהיא נחשבת לאחת המעצמות היי-טק הגדולות בעולם-מעולם לא חשבה לפתח תעשיות היי טק שמניבות יותר רווחים כלכלים?

לדוגמא, תחום הסלולאר(פיתוח מכשירים),צגים(LCD,פלזמה),תחום המשחק(קונסולות/PC)את הידע יש בישראל, אבל משום מה אין יזמים, אז אני באמת לא מבין למה מרבית חברות ההי טק מעדיפות להשקיע משאבים רבים בתחום התוכנה(כולל פתרונות תוכנה וכ'ו)ולהסתפק ברווחים נמוכים יסית, ולא להכנס לתחום של הגדולות?

כנ"ל בעניין התעשיות הצבאיות, חברות כמו רפא"ל לדוגמא, מעסיקות אלפי עובדים-ומחזור המכירות השנתי שלהם נעמד במילארדי שקלים-אז למה הם לא שמים קצת בצד בשביל להתפתח לעוד כיוונים-הרי יש להם את הכלים...

אני מאמין בלב שלם, שיכולה לקום חברה מעולה בארץ לפיתוח פלאפונים,או צגים, ויכולה בקלות להתברג בין המובילות העולמיות בתוך שנה-שנתיים.

על תחום כלי הרכב אני כלל לא מדבר, מצד אחד אנחנו מפתחים את הטנק הכי מתקדם בעולם, ומטוסים ללא טייס שארה"ב יכולה לחלום עליהם-אבל אנחנו לא מסוגלים לחבר מנוע לשלדה עם 4 גלגלים.

אני באמת לא מבין, שמישהו יענה בבקשה, האם הסיבה להכל היא שאנחנו פחדנים?

ויזמים מעדיפים שלא להשקיע בארץ, או לפחות לא בתחומים האלה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2008, 16:03
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
על רגל אחת ..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "מדוע אין שאיפה להתפתחות כלכלית במדינת ישראל?"

המ..

את ההתמחות שלי אני עושה על חברות היי-טק ואני יכול להגיד לך שאנחנו הישראלים טובים בדבר אחד - פיתוח ידע , לגבי המוצר הסופי לפעמים לא משתלם להשקיע כל כך הרבה בפיתוח מוצר במיוחד כשמדובר במוצר מוחשי ולא תוכנה או פטנט.

אל תשכח שיש הרבה מקומות בעולם שהביקוש למוצרים מסויימים גדול יותר מאשר לביקוש פה בארץ ובלי קשר גם יותר זול לייצר שם.

יזם ישראלי לא חושב על לייצר את המוצר הסופי אלא על הערך המוסף שיהיה למוצר שהוא מפתח - הרי מכונית כבר יש בכל מקום בעולם - אז מה יהיה מיוחד במכונית שלי ?

לא סתם כשהיתה כאן בועה אנשים עשו "אקזיטים" - כלומר הנפיקו ומכרו את החברות שלהם כדי שחברה גדולה שקנתה אותם תשתמש בידע שהחברה הקטנה פיתחה.

אני חושב שהשוק בארץ לא מספיק גדול בשביל לפתח מוצר ולייצר אותו בייצור המוני (בהתעלם מעלויות הייצור רגע).
בנוגע להערתך לתחום ההיטק והרווחיות תרשה לי לתקן אותך - הרווחיות נמדדת רק כאשר מגיעים לשלב מכירת המוצר בפועל (או הייצור בפועל) , עד השלב הזה החברות "טובעות" בהוצאות מו"פ ובגלל זה ההפסדים המועברים משנה לשנה.
מכאן והלאה (מהשלב של מכירת המוצר) עלויות המו"פ קטנות משמעותית והרווחיות דווקא עולה , תחשוב כמה חומרי גלם ומלאי (ועלויות עקיפות נוספות) יהיו לך אם תצטרך גם לייצר את המוצר פיזית , במו"פ מרבית העלויות הולכות על שכר , בייצור מוצר קיים מרבית העלויות הן דווקא על איחסון וחו"ג שהן יותר עלויות שקשה לנטרל בתקופות מיתון (נכון , אתה יכול לייצר פחות - אבל מה יקרה לעלויות של חו"ג שרכשת לפני המיתון? בניגוד למשכורת שבזה אתה שולט בצורה יותר דינאמית).

אתה מזכיר הרבה את המילה פיתוח - אבל זה מה שאנחנו טובים בו , לא סתם יש פה מרכזי פיתוח של הרבה חברות עולמיות - היצירתיות שלנו שווה להם הרבה כסף.. אבל בזה זה מסתכם - הידע שלנו והיכולת שלנו לפתח ידע מכניסה הרבה כסף למדינה מבלי להשקיע ברכישת רכוש קבוע או השקעה מאסיבית בעלויות החזקה.

לגבי תעשיות צבאיות - אתה מדבר על סקטור בעייתי , מהסיבה הפשוטה - לא תמיד מה שהחברה רוצה לפתח יוצא לפועל כיוון שמדובר יותר בצורך.
תסכים איתי שישראל מפתחת ומייצרת מוצרים צבאיים לא מכיוון שסתם בא לנו אלא מכורך המציאות , אם לא היו יורים עלינו טילי נ"ט - לא היינו מפתחים מערכת נ"ט מתוחכמת שאמורה להיכנס לשימוש בקרוב, או אם לא היו יורים עלינו קסאמים - לא היינו חושבים על לפתח מערכנות נגד זה.
הניסיון שלנו (כמו היצירתיות) שווה לאנשים מחו"ל הרבה כסף במיוחד בתעשיה הזאת , ישראל לא סתם ממגנת טנקים בשביל ההודים - אנחנו ממגנים את הטנקים כתוצאה מצורך שלנו למגן את הטנקים שלנו.

בקיצור , יש הרבה דברים שאנחנו טובים בהם אבל השוק בארץ לא מספיק גדול כדי שתהיה כדאיות לייצר פה משהו .
אגב, בנוגע לתעשיית הסלולר - אני לא יודע אם שמעת אבל אחד מהמפתחים של ICQ גם פיתח מכשיר סלולרי מיוחד וחדש שהוצג בתערוכה האחרונה בברצלונה ומשך הרבה תשומת לב.

אגב, פחדנים אנחנו ממש לא - אם רק היית יודע איזה השקעה ואומץ צריך בשביל להשקיע בפיתוח מוצר שלא קיים ושאף אחד לא שמע עליו - היית חושב אחרת.

תחשוב שאת משקיע את כל הכסף שלך בחלום - שלא בטוח שמישהו בכלל ירצה להשקיע בו.
כבר נתקלתי בחברות שהשקיעו מיליונים של דולרים בשביל פיתוח של מוצר שאי אפשר לפתח.

ישן 20-03-2008, 17:59

על רגל אחת אתה פשוט תומך יותר ויותר בעמדה שלי....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rollo שמתחילה ב "על רגל אחת .."

אתה בעצם אומר שיש את הידע ומעבר לזה בישראל-אבל בעקיפין אנחנו מעדיפים להיות הבורג(שלרוב מתבטא ב"מוח")של אותה חברה, ולא לפתח תעשייה משלנו, משום החשש שיהיה כשלון...

אז תן לי לחדש לך משהו(ברשותך)...

אנשים, בכל מקום בעולם, מחפשים מוצרים איכותיים ואמינים-והם מוכנים להיות גמישים עם הכסף-תראה לדוגמא את הipod,מספר שבועות לאחר שהוא יצא כבר יצאו חיקווים מושלמים שלו שנמכרו בחצי ואפילו ב80% פחות מהמוצר המקורי-אבל הן פותחו ע"י חברות מזרחיות לא כל כך ידועות, או בעלי שם של מוצר זול(פוג'יקום לדוגמא)ולכן אמריקאים, ובכלל אנשים ברחבי העולם העדיפו לשלם 200$ תמורת הIpod כי הם ידעו שמדובר במוצר טוב ואיכותי, מחברה טובה-ושהמכשיר יחזיק להם לפחות מספר שנים.

אז הנקודה שלי בעצם היא שאם תתפתח חברה מקורית, אמינה, ואיכותית בישראל(לא משנה באיזה תחום)והיא תפתח מכשירים טובים-היא ללא כל צל של ספק תצליח בחו"ל, כי הדרישה למוצרי היי-טק רק גוברת.

תראה לדוגמא את נוקיה, שהם סקנדינבים, והם היום שולטים בתחום הסלולאר, כנ"ל הריקסון שסוני קנתה במילארדים-האם אין סיכוי שתקום חברה בישראל שתפתח את הפלאפון בארץ, ותייצר אותו בסין?

בשורה התחתונה כל המובילות העולמיות מייצרות בסין/טאייואן(עקב החסכון האדיר) אבל הפיתוח מתבצע במדינת האם, תראה לדוגמא את אינטל שפיתחה בישראל את המעבדים המובילים שלה-ולמעשה פס הייצור שלה הוא במזרח.

בעניין התעשיות הצבאיות:

אתה ממש לא צודק, קרוב משפחה שלי הוא מהנדס בכיר באחת התעשיות, והוא מספר לי שאמל"ח רב, והכלל מערכות צבאיות רבות מתוכננות בעיקר לשוק העולמי, יתרה מכך, ישנם פיתוחים צבאיים שהתעשיות מכרו למדינות בעולם-ולא לישראל(בגלל הכסף)אתה מבין את האבסורד?

רפא"ל לא פיתחה את ה"גיל" שנחשב היום לאחד מטילי הנ"ט הטובים בעולם בשביל העליונות הצבאית של ישראל-אלה בראש ובראשונה בשביל ההצלחה הכלכלית שלהם.

תראה לדוגמא את התעשייה האווירית, שמוכרת מלטי"ם ומזלטי"ם למדינות בכל העולם, ורק חלק קטן יחסית לחיה"א-אתה מבין את הנקודה?

התעשיות הצבאיות מפתחות מערכות אשר יכולות להיות מבוקשות עבור צבאות בעולם-ובסופו של דבר יניבו רווחים כלכלים.

אם התעשיות הצבאיות בישראל, היו מתבססות על צה"ל כגורם עיקרי לקניית המערכות-הן היו פושטות את הרגל ממזמן.

צה"ל הוא צבא עני מאוד, ואנחנו נעזרים רבות בתקציב האמריקאי-המזל היחידי שלנו זה שיש שת"פ מלא עם התעשיות, ולכן לצה"ל יש בלדיות על אמל"ח מסויים, וכן יכולת וטו על ייצוא(לדוגמא ה"חץ" או ה"פיתון 5")מערכות אלו פותחו בשיתוף עם חיה"א, ולכן לצה"ל יש זכות לקבוע לאיזו מדינה יימכרו המערכות.

ישן 22-03-2008, 00:27
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "על רגל אחת אתה פשוט תומך יותר ויותר בעמדה שלי...."

כתגובה קצרה במיוחד: כוחות שוק

כתגובה קצת יותר ארוכה: לפתח מוצר ולהצליח איתו בשוק דורש משאבים שלרוב החברות הישראליות פשוט אין. אין את מערכת הקשרים הענפה שמאפשרת לתפוס שטחי מדף בחנויות האלקטרוניקה כמו אפל. אין את מערכת יחסי הציבור והקשרים הפוליטיים כמו חברות הבטחון האמריקאיות ואין את יכולות עיצוב ותכנון המוצר כמו חברות אירופאיות. אין לנו את הידע היפני בחקר ביצועים של חברות תעשייתיות או את יכולות מערכות המידע של וולמארט. למעט טבע (שהיא חברה גנרית לכשעצמה עם יכולות פיתוח מצומצמות, למעט קופקסון), ישקר, חברות הטפטפות הישראליות, ומספר פירמות IT אין לנו חברה שנחשבת כמובילה או אפילו מתקרבת למובילת שוק באף אחד מהענפים המרכזיים. כמו שRollo כבר ציין, אנחנו לא רעים בייצור ידע. בכל השאר אנחנו לא שונים ממדינה מערבית המקבילה לנו בגודלה.

דרך אגב, לייצר טנק (במורכבות אלמנטי הזימונים ואופטימיזציה) הרבה יותר פשוט מאשר לייצר רכב. אם אתה לא מאמין, גש ללוקהיד מרטין ותשאל אותם למה הם פנו לטויוטה כדי ללמוד איך בונים את פס הייצור של F-35 כמו שצריך.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 22-03-2008, 21:57
  rollo rollo אינו מחובר  

אינדיגו
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "כתגובה קצרה במיוחד: כוחות..."

אני ממליץ לך בחום לקרוא את התגובה הקצרה והעניינית של GOLDEN (שאגב ,יותר רלוונטית מאחר ומדובר בסטודנט לכלכלה ולא חשבונאות כמוני).

לגבי טענותיך באשר לתעשיות הצבאיות - מדובר בסופו של דבר בשוק , אל תשכח שכספי הסיוע האמריקני מוגבלים לרכישות מיצרנים ספציפיים ולא מעודדות ייצור עצמי.
אני לא יודע עד כמה מהנדס מעורב בקהל הלקוחות של התעשיה האוירית או הצבאית אבל אין לי ספק שמדובר בסופו של דבר במפעל תעשייתי לכל דבר שהפיתוחים שלו נעשים על בסיס צורך ולא על בסיס רצון של מנהלי המפעל .
תאמין לי שרפא"ל ושאר התעשיות לא היו מפתחות את המוצרים שלהם אם לא היה להם ביקוש , אתה לא היית משקיע זמן וכסף בפיתוח מוצר שאף אחד לא צריך , נכון ?
לגבי השיתוף הפעולה עם צה"ל וכל הנושא הזה , הרי לא באמת חשבת שצה"ל הוא הרוכש היחיד , נכון ? זה ברור שהתעשיות הללו מוכרות את כלי הנשק לכל המרבה במחיר כיוון שמדובר עדיין בעסק כלכלי לכל דבר שפשוט נשלט ע"י המדינה (בצורה כזו או אחרת).

לגבי הדוגמא של IPOD , אתה יודע כמה שנים ייקח עד שתוכל לבנות אמינות או מיתוג למוצר שלך ? אפל קיימת לא מאתמול וכך גם שאר החברות , רק אם תבוא חברה ותתן שירות מיוחד לאורך מספר שנים למוצרים שלה אפשר יהיה לדבר על איכות.
מעבר לכך , למה לייצר בארץ כשאפשר לייצר בחו"ל בזול ? ומה עם ההיבט הפוליטי ? אתה יודע שיש חברות שיש להן חברות בנות בארצות אחרות כיוון שהקונים הפוטנציאלים לא מוכנים לסחור עם ישראל?
חוצמיזה , מה ההבדל אם נפתח את המוצר בישראל ונייצר אותו בחו"ל ? אתה רוצה שיהיה מותג "ישראלי" ?

ישן 23-03-2008, 20:14

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי rollo שמתחילה ב "אינדיגו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rollo
אני ממליץ לך בחום לקרוא את התגובה הקצרה והעניינית של GOLDEN (שאגב ,יותר רלוונטית מאחר ומדובר בסטודנט לכלכלה ולא חשבונאות כמוני).

ועל כך נאמר, תודה על המחמאה.
בכל מקרה, יש כ"כ הרבה גורמים שמגבילים חברות ישראליות מלפרוץ לשווקים בינלאומיים בכוחות עצמן, שהגדולות מעדיפות לבצע מיזוגים והשתלטויות מלדחוף עצמן לשווקים האלו. כדוגמא טובה אפשר להביא את שטראוס עלית שהיא נחשבת אאל"ט ליצרנית הקפה השישית בגודלה בעולם. צריך לציין שהמהלך הזה שלהם שנעשה לפני מספר שנים היה בעל משמעויות אסטרטגיות לחברה וכיום ניתן לראות שהצמיחה וההשתלטות על חומרי הגלם שהם ביצעו דרך הרכישה של החברות בעלות המטעים בברזיל השתלמה להם עקב עליית המחירים המהירה שמתרחשת בשנתיים האחרונות. אני מצפה לפרסום הדו"חות שלהם של 2007 וניתוחי האנליסטים כדי לראות האם החטיבה הצליחה להגדיל את התשואה.
שוק המוצרים הצבאיים הוא שוק מעניין כיוון שהוא שוק עם מאפיינים מאוד יחודיים:
  1. סדרות ייצור קטנות
  2. ביקוש קשיח למדי למוצרי ליבה טכנולוגיים
  3. עלויות הפיתוח משולמות בחלקן מתקציבי רכש / מו"פ ממשלתיים ולא מגולמות בעלות הרכישה
  4. עירוב של תהליכים פוליטיים ושיקולים זרים בבחירת מערכות
  5. מעבר של מקבלי ההחלטות במערכות הצבאיות לחברות העסקיות כיועצים / דירקטורים וכדומה
  6. המנעות כמעט מוחלטת של הצרכנים מביטול עסקה וחילוט דמי ערבות. פרקטיקה שמאוד נפוצה בשוק הפרטי ובסקטור הממשלתי הלא בטחוני ואינו מיושם במעט בכלל בסקטור הצבאי.
כל הגורמים האלו (בדגש על האחרון) יוצרים התנהגות עסקית קלוקלת. אם היו אומרים לי שבאפשרותי לשנות גורם משמעותי אחד בתהליכי הרכש וקבלת ההחלטות במערכת הבטחון, הייתי מטפל בסעיף 5 או 6.

ישן 25-03-2008, 11:35

אני מודה לכם על התגובות העניניות...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "[QUOTE=rollo]אני ממליץ לך..."

אבל,

עם כל הנאמר עדיין קשה לי להאמין כי חברות היי-טק הכחול לבן, מעדיפות לא להכנס לשוק העולמי בגלל שהוא כבר "תפוס" ע"י הגדולות.

למעשה אם מה שאתה אומר זה נכון, אז הרי שישראל מלבדה להיותו מעצמת היי-טק היא גם מעצמה פחדנית, שלא שואפת לפרוץ גבולות ולהציב בפני עצמה יעדים חדשים.

בנוגע לזה שאמרתם שבשביל חברה חדשה צבירת מוניטין, ואמון ציבור לוקח שנים(או לחילופין "זמן רב") אני גם לא מסכים, תראו לדוגמא את LG-אומנם החברה קיימת על הנייר מ1947(למרות שאז היא הייתה ידועה יותר בשם : "Lucky - Goldstar"-שזה הר"ת בעצם LG) אבל עד לפני 10 שים היא נחשבה לחברה זולה, עם מוצרים לא אמינים או גבוהים במיוחד(בטח שלא ברמה של SONY ושאר המפלצות)כיום LG היא מובילה עולמית בתחומים רבים, היא מחזיקה בנתח שוק רציני מאוד בתחום הצגים,חומרה למחשב,מזגנים,מקררים וכ'ו.

מה שאני בעצם רוצה לומר, זה שנניח(למרות שכנראה זה לא יקרה)יגיע אוליגרך יהודי עשיר במיוחד, שהוא גם במקרה ציוני מובהק וחובב ישראל, ויהיה מוכן להשקיע מספר לא מבוטל של מילארדים בחברת היי-טק, או במספר חברות המאוגדות יחד(וכל אחת מתמקדת במשהו אחר)האם לא קיים סיכוי, שהקבוצה הזו תפתח ותשווק מוצרים איכותיים?

כל הזמן משום מה אני נזכר בSanDisk שהיא כיום אחת משלושת החברות לייצור כ.זיכרון הגדולות בעולם, ומרכזי הפיתוח הגדולים ביותר שלה בעולם ממוקמים בישראל כנ"ל אינטל, SAP, ועוד לא מעט גדולות, משום מה אני מרגיש כאילו החברות הגדולות ממקמות את מרכזי הפיתוח שלהן בישראל(על גוגל ומייקרוסופט כבר דיברתי?)בשביל נטו לנצל את המוח היהודי, ובכך לפתח כל הזמן את דור העתיד של המוצרים שלהם...

ולכן אני לא מצליח להבין, אם יש לנו את הידע, אז למה אין את האומץ?

למה אין תעשיית רכב בישראל, הרי בלאו הכי העתיד של המכוניות הוא בתחום המחשב, ושילוב מערכות, ולפי דעתי יש את הידע בישראל, אם אנחנו מציליחם לפתח תעשיות שמייצרות טילים ולווינים, אז מה מונע מאיתנו לפתח תעשיית רכב? או זיכרון?או צגי מסך?

אני באמת שלא מבין, אני לא מבין מה יש לשאר החלוצים בעולם-שאין לישראל, הרי הדרישה בעולם רק גוברת, והשוק תמיד פתוח לעוד חברות איכותיות, הוא לא נשלט ע"י מעצמה אחת או שתיים(לדוגמא אינטל וAMD בתחום המעבדים, או מייקרוסופט בתחום מערכות ההפעלה למחשב).

ניתן לסכם את כל האשכול הזה בכך שאין לנו את הביצים,וזהו.

ישן 25-03-2008, 17:02
  rollo rollo אינו מחובר  

לא מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "אני מודה לכם על התגובות העניניות..."

אפשר לסכם את זה שאין טעם לייצר פה משהו - עדיף לפתח ולמכור את הידע הלאה .
עם שוק כזה קטן וכושר ייצור נמוך יחסית למדינות אחרות וכח עבודה יקר יחסית של עובדי ייצור לא משתלם לייצר פה.

דיברת על SAP , ומה עם שי אגסי ? הבן אדם התברג שם כמעט כמספר 2 ובכל זאת בישראל יש רק את הפיתוח כאשר הייצור בפועל נעשה בחו"ל.
אתה צריך גם להתייחס ל Business wise של החברה , אין טעם לייצר פה משהו כי יש כל מיני מיסים , הטלים ושיקולים אחרים לקחת בחשבון - הרבה לפני הבייצים כמו שאתה קורא להם.

חוצמיזה , שכן מתבצעות פעולות של ייצור מוצרים בתחומים לא "סקסיים" כמו שאתה מתכוון - קרי תעשיות בטחוניות וצבאיות , זה שבישראל לא מייצרים מכשירים סלולריים או טלויזיות זה לא קשור לאומץ שיש למשקיע - אלא לחשיבה העסקית שהייצוא מישראל יעלה יותר יקר מאשר לייצר ולשווק בחו"ל.
לא סתם חברות מעבירות את המשרדים והייצור להודו - פשוט כי יותר זול שם.

מה עם מחירי העברה ? ספיגת ירידת שע"ח ? סיכונים פוליטיים ? אני כבר נתקלתי בחברות שמוכרות מוצאים למדינות עולם שלישי שיש להם פוליסת ביטוח נגד סיכון פוליטי במדינה שאליה הם מייצאים .
יש הרבה שיקולים אחרים , אבל לפי מיטב ידיעתי - שיקול של אומץ בכלל לא נכנס לפה.

תאמין לי שישראלי שמאמין בחלום שלו יעשה הכל בשביל להקים ולייצר אותו - פשוט אין ישראלי שחושב שמשתלם לייצר פה משהו - כולם חושבים איך לפתח ידע ולמכור אותו או לקבל עליו זכיונות.

ישן 25-03-2008, 18:04

אני לא אומר שצריך לייצר בישראל...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rollo שמתחילה ב "לא מסכים איתך"

אני אומר שהפיתוח צריך להיות בישראל(ומן הסתם יכלול גם חנויות קונספט) והייצור עצמו יתבצע במזרח-וזה מה שכל הענקיות עושות.

הפיתוח של Nokia לדוגמא מרוכז בעיקר בפינלנד, אבל פס הייצור הוא במזרח(לטובת חיסכון בעלויות)ואני יכול להמשיך ולהביא עוד דוגמאות, אבל אין טעם כי הבנת את העיקרון.

אני מסכים שלייצר היי טק בישראל(כוול נניח תחום שקשור למכוניות, וכ'ו)זה התאבדות עסקית לכל דבר, אבל לפתח מוצר בישראל לייצר אותו במזרח, ולשווק בחו"ל זה מתכון מובהק להצלחה.

אגב תסתכל על אינטל, מרכזי הפיתוח הגדולים בארץ מפתחים את המוצר, ופס הייצור במזרח מייצרים אותו, ככה זה עם כל דוגמא אחרת לחברת היי-טק.

מעטות החברות שמפתחות מוצרים במדינות האם שלהם(כמובן במידה ולא מדובר במדינות מזרחיות, שבלאו הכי עלות הייצור הכי מנימלית).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-03-2008, 08:42

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "אני לא אומר שצריך לייצר בישראל..."

אינטל ישראל לא באמת פיתחה מאפס את הסנטרינו. דאז, קו המוצרים של אינטל התבסס על ארכיטקטורת NetBurst (ליבת פרסקוט=דור האחרון שחשף לגמרי את הבעייתיות שלה) בעלת מאפיינים מסויימים שנועדו לאפשר לה לדחוף את הליבה של המעבד למהירויות מאוד גבוהות. הסתבר להם כשהם הגיעו לטווחי ה-2 ג'יגה הרץ ומעלה שיש בטכנולוגיה מגבלה משמעותית בדמות חום ומגבלת תהליכי ליטוגרפיה (דאז, כיום הטכנולוגיה התפתחה) החוסמת מהם את האפשרות הריאלית להגביר את הקצבים בצורה משמעותית. אינטל ישראל לקחה את הטכנולוגיה המקבילה של הדור הקודם (פנטיום 3) ועידכנה אותו. צריך לומר שופוני על היוזמה המקומית ללכת אחורה, לבחון את תהליכי העיצוב ולצאת כנגד הזרם המרכזי בחברה בגודל של אינטל. אבל בכל זאת, לקחו טכנולוגיה מוכחת ועדכנו אותה, זה לא בדיוק לפתח מעבד מאפס. דרך אגב, אינטל לא מייצרת הרבה במזרח. למעט טאיוון, דרום קוריאה ויפן, אין כמעט מדינות בעלות הון אנושי בכמות המתאימה לבניית מפעלים ברמה של אינטל. בדר"כ היא בונה מפעלים במדינות בעלות הון אנושי טכנולוגי ברמה גבוהה ועם תשתית עסקית ופריון סביר ומעלה. סין אולי תכנס בעתיד למעגל אבל כרגע יש להם לא מעט בעיות בתחום החינוך הטכנולוגי.

אתם מתמקדים באנשים בודדים ולא בתמונה הגדולה. זאת שגיאת האנשה טבעית שלוקחת תהליכים מורכבים ומפשטת אותם ומצמידה להם דמות ייצוגית כדי להתמודד עם חוסר היכולת שלנו להפנים תהליכים מורכבים. למעט מספר חברות IT, אין כמעט בהיסטוריה העסקית, חברות שהצליחו תוך פחות מעשור להתברג בצמרת העסקית של הענף שלהן. תהליכי הבנייה של שרשרת הערך של חברה מצליחה לוקחים עשור במקרה הטוב. במקרה הרע הן קורסות תחת גודלן (מה שצפוי לגוגל תוך מספר שנים, לדעתי) וסופגות מכה כואבת שמלמדת אותן הלכה או שניים בחשיבה אסטרטגית. אני לא מצליח להזכר בחברות מובילות שלקח להן פחות מעשור. וול-מארט, איאקה, IBM, כל חברות הרכב, כל חברות התרופות.. פשוט אי אפשר לחשוב על רעיון טוב, מוצלח ככל שיהיה, לייצר במזרח, לפתוח חנות ולצפות לכבוש את העולם. רק שני עכברים קטנים ומהונדסים גנטית שעונים לשם פינקי והמוח עדיין חושבים ככה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר