לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2008, 14:20
  Jigit Jigit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.08
אחי היום יש חברות אבטחה מאוד מכובדות מי שעובד שם חיי טוב
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "רוב השומרים בתחבורה ציבורים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי op9090
רוב השומרים בתחבורה ציבורים הם עובדים זמניים שלא מתכוונים להשאר באבטחה ,לרוב חוסכים לטיול הגדול או ממנים לימודים .

הצבא לימד אותך להילחם (ולישמור) לכן העבודה שהכי מתאימה לך עד שתרכוש תואר היא אבטחה ,אתה לא יכול לצפות שתתקבל לעבודה במשפטים\רפואה\ניהול ללא תואר רק בגלל שאתה לוחם נכון ?

הבעיה שלא כולם מיתקבלים ובקיצור כמה שאני מורעל וכל זה השאלה הזאת תמיד עולה לי לראש מה הצבא יתן לי לעתיד חוץ מאופי וכל זה
שלא תחשבו שאני הולך להישתמט הולך לשרת כמו גדול אבל בכל זאת זה לפחות מוריד אחוז קטן מהמוטיבציה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2008, 14:22
  Aviv_n Aviv_n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
אני ינסה לענות לך ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Jigit שמתחילה ב "חייל שסיים צבא כלוחם+קבע קצין או מ"כ מישתחרר מה הלאה איפה הוא יכול להיסתדר בחיים"

תשמע שאלה כזאת עולה אצל הרבה אנשים בניסוח שונה "מה יצא לי מהצבא אם אני ילך לקרבי?"
אז אני לא יודע אם אתה יודע אבל אני הולך לקרבי בגלל הסיפוק שבדבר אני חושב שסיפוק נפשי חשוב בהרבה מסיפוק כלכלי, אני מתאמן באחרי - הכנה לצבא ושם אחרי שעברתי דברים קשים הבנתי את הענין וככל שאני עובד דברים קשים יותר זה רק מתחזק.

עכישו נחזור לעניין, חברה קרבאים שיוצאים מהצבא אין הרבה עבודות בשבלם במיוחד זה נכון אין מה לעשות, אבל אני יכול להביא לך דוגמה שהמדריך שלי היה קצין עד גיל 28 -לא בטוח בנח"ל ועכישו הוא עובד במקום מכובד בבמשלה.
למורעלים שבנינו אפשר לצאת גם לגיבוש ימ"מ לאחרי שירות קרבי אומנם משכורת בהתחלה לא מגיע רחוק כמו קצין במשטרה אבל אפשר להתקדם ואין מה להגיד שסיפוק בעבודה כזאת בחים שלך זה הדבר הכי טוב שאפשר לקבל (לפחות ככה אני חושב).

וגם אם לא תמצא עבודה שעזרה לך בצבא אתה יכול ללכת ללמוד, לאן יש לך למהר? תעשה 4 שנים אולי 4 שנים הכי חשובות בחיים שלך שישנו אותך לכל החים שיתנו לך כלים להתמודד עם דברים בחיים ותראה שלימודים ודברים כאלה בעתיד היו לך קלים מאוד.

אני אישית רוצה ללכת - לקצונה או לימ"מ או לצאת וללמוד אורטופדיה של הספורט.
אבל כמו שחברה אמרו זה מוקדם לחשוב בדיוק מה .. אז נחליט בהמשך . :]
ישן 20-03-2008, 14:47
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Jigit שמתחילה ב "חייל שסיים צבא כלוחם+קבע קצין או מ"כ מישתחרר מה הלאה איפה הוא יכול להיסתדר בחיים"

הגישה של "נתתי לצה"ל 3 שנים ולא נתנו לי כלום חוץ ממענק" היא, איך לומר את זה בעדינות? מאוד אופיינית לאנשים שעוד מהבית התרגלו שאנשים אחרים צריכים לתת להם, לעשות להם, לקדם אותם ולתגמל אותם וכשהם לא מקבלים את מה שלדעתם האישית מאוד מגיע להם, הם בוכים שקיפחו אותם, עשקו אותם והפלו אותם.

השתחררת מהצבא בתור לוחם? יופי, עברת דברים, ראית דברים וכנראה שגם למדת שאת מה שלא תעשה בעצמך אף אחד לא יעשה בשבילך. אפשר להסתדר מצויין אחרי שירות קרבי (או שירות לא קרבי) גם בלי תואר, אבל אם אתה מצפה שתתלה על הבית שלט ובו כתוב "אני יודע לירות במא"ג" וישר יבואו ויסדרו לך עבודה טובה, אתה משלה את עצמך.

מה עושים אנשים שהיו בקרבי ואין להם תואר ולא בא להם לעבוד באבטחה? אני מכיר כמה כאלה שבמקרה הם גם חברים שלי - אחד מהם הוא איש מכירות של חברת תקשורת ידועה, אחד אחר עובד כנהג אוטובוס, עוד אחד עובד במפעל מזון גדול, אחד אחר הוא רפתן בקיבוץ וכו'...

מה המשותף לכולם? שבמקום לשבת ולחכות שיבואו וינשקו להם את הידיים על זה שהם התגייסו (כמו עוד אלפי אנשים אחרים שגם הם עשו צבא ועוד בקרבי..) הם הלכו ולמדו מקצוע, או הוציאו רשיונות או פשוט כיתתו את רגליים לראיונות עבודה עד שמצאו מקום תעסוקה והתקדמו במסגרתו.
ישן 20-03-2008, 15:29
  lliran lliran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "הגישה של "נתתי לצה"ל 3 שנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
הגישה של "נתתי לצה"ל 3 שנים ולא נתנו לי כלום חוץ ממענק" היא, איך לומר את זה בעדינות? מאוד אופיינית לאנשים שעוד מהבית התרגלו שאנשים אחרים צריכים לתת להם, לעשות להם, לקדם אותם ולתגמל אותם וכשהם לא מקבלים את מה שלדעתם האישית מאוד מגיע להם, הם בוכים שקיפחו אותם, עשקו אותם והפלו אותם.

השתחררת מהצבא בתור לוחם? יופי, עברת דברים, ראית דברים וכנראה שגם למדת שאת מה שלא תעשה בעצמך אף אחד לא יעשה בשבילך. אפשר להסתדר מצויין אחרי שירות קרבי (או שירות לא קרבי) גם בלי תואר, אבל אם אתה מצפה שתתלה על הבית שלט ובו כתוב "אני יודע לירות במא"ג" וישר יבואו ויסדרו לך עבודה טובה, אתה משלה את עצמך.

מה עושים אנשים שהיו בקרבי ואין להם תואר ולא בא להם לעבוד באבטחה? אני מכיר כמה כאלה שבמקרה הם גם חברים שלי - אחד מהם הוא איש מכירות של חברת תקשורת ידועה, אחד אחר עובד כנהג אוטובוס, עוד אחד עובד במפעל מזון גדול, אחד אחר הוא רפתן בקיבוץ וכו'...

מה המשותף לכולם? שבמקום לשבת ולחכות שיבואו וינשקו להם את הידיים על זה שהם התגייסו (כמו עוד אלפי אנשים אחרים שגם הם עשו צבא ועוד בקרבי..) הם הלכו ולמדו מקצוע, או הוציאו רשיונות או פשוט כיתתו את רגליים לראיונות עבודה עד שמצאו מקום תעסוקה והתקדמו במסגרתו.

מסכים איתך ב-100%!
כ"כ נכון, אמיתי וצודק.
ישן 20-03-2008, 15:41
  מושיקו08 מושיקו08 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "הגישה של "נתתי לצה"ל 3 שנים..."

לא מסכים עם העמדה שלך, לפחות עם חלק ממנה.
כן, זה שלוש שנים וכן צריך לתרום אותם לצבא, אבל, וזה אבל גדול, תמיד צריך לדאוג ולהסתכל לעתיד. וכן, אפילו להתסכל ולראות "איך מה שאני עושה עכשיו בצבא יעזור לי בהמשך החיים" זה מבט שצריך לשקול אותו. אני יודע שעכשיו יקפצו פה הרבה אנשים ויגידו לי שזה לא נכון ושזה לא צריך להיות ככה, אבל לדעתי זה רק בגלל שהנורמה בחברה היא לא כזאת.
הנורמה החברתיתי אומרת שמי שהגיע לגיל 18 צריך ללכת לבועה הזאת שקוראים לה צבא, להכנס אליה למשך שלוש שנים ובמשך הזמן הזה להחזיק את כל מה שהוא רוצה לעשות לאחרי הצבא, כי הרי הוא לא יכול לתכנן את חייו מעכשיו אז הוא יעשה את זה רק אחרי הצבא. ואם יש כאלה שינסו לתכנן את העתיד שלהם ,בדרכ החברה תצחק עליהם. למשל אנשים שהולכים לעתודה לרוב צוחקים עליהם וגם אנשים שעושים קצונה ייעודית לא בדיוק נערצים על שאר האנשים. כי מה לעשות, החברה בארץ פשוט מפגרת, קודם כל צריך לעשות צבא, אחרי הצבא לך תראה מה אתה רוצה לעשות עם עצמך, חכה שנה, תסע לפה תסע לשם, דפוק תראש בהודו קצת, תבזבז עוד שנים ורק עד אתה לא תיהיה כזה בטוח מה אתה רוצה לעשות בחיים שלך, רק תחשוב על כיוון...

בקיצור ובלי כל החרטות, כן, צריך לחשוב על העתיד ולחשוב איך מתכננים ומה עושים אחרי הצבא. לא צריך להכנס לבועה של לא לעשות כלום 3 שנים, תמיד צריך לחשוב קדימה. כל מי שאמר אחרת זה פשוט שהוא בגלל עדיין תקוע בנורמה החברתית העכשווית...

מי שורצה להגיב לזה, שיחשוב כמה דקות על העניין ואז יגיב...
ישן 20-03-2008, 15:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי מושיקו08 שמתחילה ב "לא מסכים עם העמדה שלך, לפחות..."

יש אישור לא לחשוב על זה כמה דקות?

לא כל דבר הוא רווחי בצורה ישירה - מי שיודע לנצל את המצב יעשה את זה גם אם הוא יהיה מכונאי מנועי עב"מים, ומי שלא יודע לעשות את זה, לא יעשה את זה גם אם הוא יהיה תכניתן בממר"מ.
אני לא חושב שליוחנן פלסנר (שהוא כיום ח"כ), כישורי הלוט"ר עזרו בקריירה הציבורית...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-03-2008, 16:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מושיקו08 שמתחילה ב "הכיף כיף לכתוב תשובה..."

אתה יודע מה ההבדל בינינו?
אני אחרי צבא (כמעט עשור) ואתה לפני. אני יודע כמה שווה להיות סגור על מה רוצים לעשות, ואתה לא. אני מכיר ממר"מניקים שהלכו לחקלאות, ומש"קי ממטרות שהלכו להייטק (וקרביים לשניהם). ככה שהנסיון לומר את מה שאתה אומר הוא די חסר משמעות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-03-2008, 16:11

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה יודע מה ההבדל בינינו?..."

זה כזה ברור שאנשים ישללו את זה, כי זה בדיוק מה שאמרתי בנוגע לחברה פה.
זה תגובה גם להודעות שמתחתי. זה בדיוק העניין. למה בדיוק אנשים חושבים שמי שבגיל 18 לא בדיוק יכול לדעת מה הוא רוצה לעשות אחרי הצבא? למה צריך דווקא לסיים את הצבא ואז לחשוב מה אני רוצה לעשות עם עצמי? זה גישה כל כך מיושנת וכן, דפוקה. מה לעשות, יש אנשים שיודעים מה הם רוצים לעשות עם עצמם עוד לפני הצבא, אבל בטח ובטח שכל השאר יגידו להם שהם כולה בני 18, עדיין לפני צבא, ובקיצור, "מה הם יודעים מהחיים שלהם?" אני ממש לא אלך להתווכח עם אנשים פה, כי זה יהיה וויכוח פשוט טפשי, רק תחשבו על העניין הזה שכן, יש אנשים שהם סגורים על עצמם עוד לפני הצבא וכן אם הם יעזרו בצבא (אני לא אומר בהכרח להיות סתם גובניק וללמוד כל הצבא) לנסות להגיע למה שהם רוצים, מה טוב.

אבל הרי אני לא אצליח לשנות פה אף דעה של האנשים, יותר מידי מקובעים פה אנשים בדעות שלהם. רק אני אסיים ואומר שתפתחו את הראש קצת, שום דבר לא קבוע, וממש אין צורך להישאר בקיפאון במשך ה3 שנים בצבא...
ישן 20-03-2008, 16:46

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מושיקו08 שמתחילה ב "זה כזה ברור שאנשים ישללו את..."

מישהו נשאר בקיפאון בשלוש שנות צבא? ממש לא.

למעשה, באותן שלוש שנים (לא תמיד זה קשור לצבא, אגב) אנשים לומדים הרבה מאוד על עצמם, ומגלים כל מיני דברים שאולי בתיכון הם לא ממש ידעו אותם.

יש אנשים שיודעים כבר בגיל 18 מה הם רוצים לעשות (ולפעמים נועלים את עצמם על זה כל כך חזק שגם רצף של כשלונות המעידים על חוסר כישרון משווע לא ישנו את דעתם) ויש אנשים שגם בגיל 30 עדיין לא יודעים מה הם יעשו כשיגמרו את הצבא (כמאמר השיר הידוע של אהוד בנאי "מהרי נא" או דמותו הסאטירית של "קיפוד, חייל משוחרר בן 25").

מה שכל האנשים שכבר הספיקו לסיים סדיר רומזים בתגובות כאן, שמפרספקטיבה של זמן בהחלט יש אמת באימרה "החיים זה מה שקורה לך כשאתה עושה תוכניות אחרות". מה שנראה לך מאוד ברור בגיל 18, נראה פתאום הרבה פחות ברור בגיל 21 (שלא לדבר על מאוחר יותר..), ואם אתה מוכן להישבע שאתה לא הולך להשתנות אחרי גיל 18 וכמו שאתה עכשיו (מבחינת תחומי עניין, כישורים והשקפות) כך תישאר לנצח, אז או שאתה לא באמת יודע על מה אתה מדבר (ולזה אבא התכוון כשהוא אמר "כשתגדל תבין") או שיש לנו עסק עם רוח-מת שמקליד באמצעות מדיום...
ישן 20-03-2008, 19:30
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מושיקו08 שמתחילה ב "זה כזה ברור שאנשים ישללו את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מושיקו08
זה כזה ברור שאנשים ישללו את זה, כי זה בדיוק מה שאמרתי בנוגע לחברה פה.
זה תגובה גם להודעות שמתחתי. זה בדיוק העניין. למה בדיוק אנשים חושבים שמי שבגיל 18 לא בדיוק יכול לדעת מה הוא רוצה לעשות אחרי הצבא? למה צריך דווקא לסיים את הצבא ואז לחשוב מה אני רוצה לעשות עם עצמי? זה גישה כל כך מיושנת וכן, דפוקה. מה לעשות, יש אנשים שיודעים מה הם רוצים לעשות עם עצמם עוד לפני הצבא, אבל בטח ובטח שכל השאר יגידו להם שהם כולה בני 18, עדיין לפני צבא, ובקיצור, "מה הם יודעים מהחיים שלהם?" אני ממש לא אלך להתווכח עם אנשים פה, כי זה יהיה וויכוח פשוט טפשי, רק תחשבו על העניין הזה שכן, יש אנשים שהם סגורים על עצמם עוד לפני הצבא וכן אם הם יעזרו בצבא (אני לא אומר בהכרח להיות סתם גובניק וללמוד כל הצבא) לנסות להגיע למה שהם רוצים, מה טוב.

אבל הרי אני לא אצליח לשנות פה אף דעה של האנשים, יותר מידי מקובעים פה אנשים בדעות שלהם. רק אני אסיים ואומר שתפתחו את הראש קצת, שום דבר לא קבוע, וממש אין צורך להישאר בקיפאון במשך ה3 שנים בצבא...

התגייסת לפני כמה, שלושה ימים?
נראה לי קצת מוקדם להגיד שכל החברה דפוקה בהסתכלות שלה על השירות הצבאי ורק אתה מביא את הבשורה. ישנם הרבה אנשים שחושבים שהם יודעים מה הם רוצים לעשות לפני הצבא (אני למשל), ואז מבינים שהם רוצים לעשות משהו אחר בכלל. מה נראה לך, שכשאני הייתי בן 18 לא הייתי סגור על מה אני אעשה אחרי הצבא? ועוד איך הייתי. עכשיו אני רוצה משהו אחר בכלל. לעומת את, ישנם מעט אנשים שבאמת יודעים מה הם רוצים לעשות בגיל הזה.
בארה"ב, אין שירות צבאי חובה, אין שירות לאומי, בגדול- אם סיימת תיכון והתקבלת לקולג' אתה הולך לקולג', אם לא התקבלת אתה מוצא עבודה. ומה אתה עושה בקולג'? קורס בזה, עוד קורס בהא, קורס שלישי בדא... כולם עדיין חושבים ומחפשים מה לעשות, חוץ מאלה שבטוחים נורא שהם רוצים מקצוע מסויים, כי ההורים שלהם דחפו אותם לזה, ומיד הולכים ללמוד אותו.
אבוי לי אם הייתי צריך ללכת ללמוד מיד בסיום התיכון. הייתי תקוע היום עם מקצוע שאין לי קשר אליו, או שפשוט הייתי נושר מהלימודים. שלוש שנים של צבא בכלל לא קפאתי- להיפך, למדתי דברים חדשים על עצמי ועל אנשים, פתחתי קצת אופקים, ואחרי השלוש שנים הגעתי למסקנה של מה אני רוצה לעשות.

ישן 21-03-2008, 17:18
צלמית המשתמש של e13290
  e13290 e13290 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה יודע מה ההבדל בינינו?..."

מה שאתה אומר לא נוגד את הטענה שלו. זה שאתה מכיר ממר"מניקים שהלכו לחקלאות, אחלה. זה לא אומר שאם בן אדם סגור על כיוון מסויים בעתידו המקצועיו, ויש אופציה לשרת במסגרת הצבאית במשהו שקשור לשאיפות שלך לעתיד - למה לא ללכת על זה?

זה שאתה לא החלטת מה אתה רוצה לעשות בחיים לפני הגיוס, זה לא אומר שכלל האוכלוסיה באותו ראש שלך. יש אנשים שננעלו על כיוון מסויים, תחביב שיכול להתפתח למקצוע - והצבא יכול לשמש במה להגשמת השאיפות שלהם.

ראה מקרה עתודה רפואית, לא ילכו לשם אנשים רק בגלל שיש את האופציה, אלא חבר'ה שמראש יודעים שהחלום שלהם הוא להיות רופא והם סגורים על זה. הצבא צריך רופאים, הם רוצים להיות רופאים - win win (כנ"ל לגבי תוכניתנים, נהגים, שדרני רדיו וליצנים).

צריך לזכור שהגיוס הוא חובה - לא בחירה. תמיד יהיו כאלה שינסו לקדם את מניעיהם האיישים ולא ילכו לצבא מתוך הרגשת שליחות נטו. כל עוד הם מתגייסים, לגיטימי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 21-03-2008, 18:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "מה שאתה אומר לא נוגד את הטענה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי e13290
מה שאתה אומר לא נוגד את הטענה שלו. זה שאתה מכיר ממר"מניקים שהלכו לחקלאות, אחלה. זה לא אומר שאם בן אדם סגור על כיוון מסויים בעתידו המקצועיו, ויש אופציה לשרת במסגרת הצבאית במשהו שקשור לשאיפות שלך לעתיד - למה לא ללכת על זה?

זה שאתה לא החלטת מה אתה רוצה לעשות בחיים לפני הגיוס, זה לא אומר שכלל האוכלוסיה באותו ראש שלך. יש אנשים שננעלו על כיוון מסויים, תחביב שיכול להתפתח למקצוע - והצבא יכול לשמש במה להגשמת השאיפות שלהם.

ראה מקרה עתודה רפואית, לא ילכו לשם אנשים רק בגלל שיש את האופציה, אלא חבר'ה שמראש יודעים שהחלום שלהם הוא להיות רופא והם סגורים על זה. הצבא צריך רופאים, הם רוצים להיות רופאים - win win (כנ"ל לגבי תוכניתנים, נהגים, שדרני רדיו וליצנים).

צריך לזכור שהגיוס הוא חובה - לא בחירה. תמיד יהיו כאלה שינסו לקדם את מניעיהם האיישים ולא ילכו לצבא מתוך הרגשת שליחות נטו. כל עוד הם מתגייסים, לגיטימי.

מה שאני אומר זה משהו אחר לחלוטין - תחיה את החיים, במקום לתכנן את ה-10 שנים הבאות.

ישן 20-03-2008, 16:05

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי מושיקו08 שמתחילה ב "לא מסכים עם העמדה שלך, לפחות..."

אלא מה, שלתכנן עתיד מקצועי על בסיס הכשרה צבאית זה לא משהו שתמיד עובד.

אם "יש לך את זה" תהיה מהנדס גם בלי להיות בממר"ם או נהג סמיטריילר גם בלי לשרת במרכז ההובלה.

הגישה של "להסתדר בג'וב בצבא כדי למצוא מקצוע באזרחות" לא תמיד מוכיחה את עצמה - אפשר כמובן להוציא רשיון נהיגה על משאית ולרכוש נסיון בתחום בצבא, אבל ברגע שאתה יוצא לשוק האזרחי אתה מתחרה מול עוד אלפים כמוך, ויחד איתם גם בעלי אותו רשיון מעל 15 טון בדיוק שקיבלו אותו בתור אנשי חימוש, הנדסה קרבית או סתם הלכו, שילמו כסף והוציאו את הרשיון.

גם שירות ביחידת מחשבים לא מבטיח עבודה בהיי-טק - אם הגעת ליחידה כזו כנראה שיש לך ידע וכישרון בתחום, אבל אם לא היו לך אותם מראש, לא בטוח שתרכוש אותם במהלך השירות הזה...

תיכנון לעתיד הוא דבר טוב וחשוב, אבל מעטים האנשים שבאמת יודעים בגיל 18 מה הם רוצים לעשות כשיהיו גדולים, ומעטים אף מהם הם מי שיודעים מה הם מסוגלים לעשות.
ישן 20-03-2008, 19:20
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Jigit שמתחילה ב "מושיקו 08 וואלה צודק אחי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jigit
ולעבדול למה שהצבא לא יתן לי איזשהו דרך לעתיד כיום במדינה שלנו מה חסר אנשים ששירתו ביחידות מובחרות או אנשים אחרי קצונה שעובדים באבטחות בממשלה שזה אבטחות מכובדות או שומרי ראש אבטחת אישים וכו'

למה? כי זה פשוט לא התפקיד של הצבא. התפקיד שלו זה להגן על המדינה. אם בדרך אתה מרוויח הכשרה מקצועית תפאדל. עכשיו, אתה אומר שהצבא כן פותח לך את האופציות של שירות בשב"כ, אבטחה וכו', אז איפה הבעיה?
ציטוט:
או כל מיני דברים למשל מטה ללוחמה בטרור בקיצור יש הרבה

ואני אגיד לך תכלס עם היתי יודע שהצבא לא היה נותן לי כלום בעתיד לא היתי הולך לשרת תכלס אומר לך את זה מי היה בכלל הולך לשרת עם הוא היה יודע ש 100 אחוז לא יתנו לו כלום בצבא ?אף אחד כולם בונים על דברים חלק קרירה בצבא חלק ללכת הלאה שב"כ וממשלה

אתה בטוח שכולם בונים על קריירה בשב"כ או על קריירה צבאית? איך לעזאזל הגעת לזה. אולי בגלל שאתה לקראת הגיוס, והדבר הבא שאתה רואה בחיים זה הצבא. בגלל זה, אתה ננעל על זה וחושב על העתיד במושגים צבאיים ובטחוניים. אבל יש הרבה מעבר לזה. וממש לא כל מי שמשרת בצנחנים חושב שהוא הולך להיות מאבטח אישים אחרי זה.

עברנו לאיומים, הא? אני מכיר מישהי שחשבה כמוך- למה שאני אתגייס אם אני יכולה לעשות מלא כסף באזרחות? רק שהיא הייתה מוכנה לשבת הרבה בכלא בשביל זה. אתה מוכן?

ישן 20-03-2008, 19:27
  sherminator sherminator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.03.08
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Jigit שמתחילה ב "מושיקו 08 וואלה צודק אחי"

שמע חבוב
הצבא לא חייב לך שום דבר, ולהיפך-אתה מחוייב לו ,גם ללא קשר לרצונך, הרי שזהו חוק גיוס חובה(בוא נוציא שנייה את המשתמטים).
לדעתי המניע שלך לשרת בצבא ולתרום מיכולותיך ובמיוחד בקרבי צריך לנבוע מהסיכון הקיומי המתמיד בו נמצאת המדינה והרצון לשמור ולהגן עליה.
אני בטוח שרוב החיילים הקרביים ובכלל לא עושים זאת כדי לפתח לעצמם קריירה בתחום הצבאי\שב"כ\אבטחה\סידור ממטרות וכו'

לדעתי הגישה שלך מוטעית וכמו שכבר נאמר גם אם שלוש שנות שירותך בצבא לא יתנו לך משהו מוחשי(כסף\אופציות לעבודה וכו')
הרי שתקבל המון ערכים מוספים אחרים כמו בגרות וכו' ואולי גם תגבש דעה טובה יותר לגבי עתידך.

בכל מקרה לחיים -לא מכל דבר אתה חייב להפיק תועלת ולחפש מה "יצא לך" ממנו ולפעמים גם
מהדברים שהכי פחות חשבת שיביאו תועלת פתאום תבוא לה איזו "תועלת" שלא ציפית לה
בהצלחה

נערך לאחרונה ע"י sherminator בתאריך 20-03-2008 בשעה 19:29.
ישן 20-03-2008, 19:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

הנה אתגר למושיקו ולפותח האשכול - תחזרו לפה ככה בגיל 22 ותגידו שאתם עדיין רוצים אותו דבר שרצים בגיל 18...

ישן 20-03-2008, 20:14

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הנה אתגר למושיקו ולפותח..."

מה הקטע של אנשים? אני מנסה להבין ומנסה שוב פעם להבין, ופשוט מאוד לא מצליח. למה אנשים לא מוכנים לקבל את העובדה שיש אנשים (ואני אחד מהם) שיודעים כבר מה הם הרוצים לעשות עוד לפני הצבא? למה כל כך קשה להבין את זה?? מה בגלל שכמעט חצי ואולי אפילו יותר מהנוער כיום בא לצבא בלי הרבה מושג מה הוא רוצה לעשות לאחר הצבא, זה ממש אבל ממש לא אומר שכולם ככה.
כן, אני כמעט סגור על עצמי שאני יודע מה אני רוצה לעשות אחרי הצבא, ובניגוד להרבה אנשים שנכנסים לבועה שנקראת צבא וחרי שהם יוצאים ממנסה הם יתחילו לחשוב (וגם זה אולי) על העתיד לשהם, אני חושב עליו כבר מעכשיו.
וכן, ותקראו את השורות האלה טוב טוב, אני ידוע שיכול מאוד להיות שבמהלך ה3 שנים הקרובות אני אתהפך 360 מעלות בכיוון של מה רציתי לעשות עם עצמי, אבל אני לוקח את זה לתוך העניין. אם אני אפעם לא אשאוף למשהו, אם אני אפעם לא אחשוב מה אני רוצה לעשות עם עצמי, אני בסופו של דבר אתקע. אני ממש לא מאמין במשפט "תן לחיים לראות לאיפה הם מובילים אותך", אני חושב שאם אתה תנסה לעשות משהו, ותנסה כמעט כל דבר באפשרותיך בכדי להשיג את אותו דבר הסיכויים שלך עולים בהרבה להשיגו, ולכן אני חושב שצריך תמיד להתסכל קדימה, לשים לי מטרה שיהיה לי משהו לשאוף אליו, ואם זה אומר שיש לי משהו בראש, מסלול כלשהוא שאני מתכנן לעצמי, אני אפעול בכדי לעמוד באותו מסלול...

אני יודע שאנשים יקראו את ההודעה הזאת ויגידו "מה הוא מבין בכלל, כולה איזה ילד בן 18 שעדיין לא עבר כלום מהחיים שלו".....
ותאמת, ממש לא אכפת לי מה אנשים חושבים, ומביוחד אנשים שכל כך מקובעים במחשבה שלהם שבעצם "מתחילים את החיים רק אחרי הצבא" מה לעשות יש אנשים שחושבים מה הם רוצים לעשות עוד לפני הצבא ומוכנים להגיע לשם....
ולא, אני ממש לא מנסה להרשים פה אף אחד, או לנסות לקבל אישור מאנשים שכל כך מקובעים בבועה שלהם ובנורמה החברתית שעליה כבתבתי למעלה (ודרך אגב, התגובות שלכם מוכיחות שמה שכתבתי הוא בעצם נכון מאוד).

בקיצור, כן כל האנשים המבוגרים פה, יש לי דבר אחד להגיד לכם, ואתם יכולים להסתכל על זה איך שאתם רוצים.

תתבגרו.

ישן 20-03-2008, 20:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי מושיקו08 שמתחילה ב "מה הקטע של אנשים? אני מנסה..."

עד שלא יהיה לך כדור בדולח שתוכל לראות מה יהיה איתך בגיל 30 ו-40 לא תדע. ההבדל בינינו שלי יש נסיון ולך יש סתם עקשנות. אתה יכול לנסות להקשיב או לא - לי זה לא משנה, אלה לא החיים שלי.

ישן 20-03-2008, 20:23
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי מושיקו08 שמתחילה ב "וואי איך אני פשוט מת על..."

אם זה לא מעניין, למה אתה בדיוק מגיב?

אין כאן שום צניות ולא עקיצות, אם לא הבנת. את *כל* מה שכתבתי, כתבתי ברצינות גמורה. וגם לא ברור לי למה זה בדיוק צריך להשביז, אבל גם זו - בעיה שלך.

ישן 20-03-2008, 19:53
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04

אני מסכים 100% עם כל מה שעבדול אמר ולא יכלתי להגיד את זה טוב יותר.

הדיון הזה הזכיר לי שיחה שהייתה לי ממש לפני כמה לילות בבר במנהטן עם חברה' מהארץ מכל גווני הקשת' בוגרי קרבי ואף יחידות מיוחדות..
מצד אחד' אני מסכים שעם יש לךף את זה אז יש לך את זה' והג'וב שלך בצבא הוא לא מה שעושה אותך למומחה ולמוצלח לאחר הצב' אך לצער; לא ניתן להתעלם מהעולם שלנו כישראלים והבועה שנראת מדינת ישראל- ולצערי יש חברה חכמים' מוכשרים' בוגרים ומקצועיים ופשוט בגלל המנטאליות הישרלית המקומבנת' שלא משנה כמה החברה' האלו מנסים אין להם עם מיט לדבר' ובאים לכאן' ווואלה' כמו קסם' הם מתיישבים מול אנשים שמקשיבים להם'ף מסתכלים להם על קו"ח ונותנים להם את הצ'אנס לעבוד וגם מצליחים.
זה מצער לראות דווקא את הישראלים שבאמת רוצים להצליח וקדם את עצמם בחיים נאלצים למצוא עבודה במקו אחר כאשר "הישראלי המכוער" שבא לכאן ונמצא כאן על ויזה ומנסה לעשות כסף קל ודפוק בחורות יחזור לאר ותהיה לו את העבודה שהבחור הישר והחרוץ לא ייקבל... הכל בגלל הקומבינה והשחיטות ומנטאליות ה"יהיה סבסדר ואני אסדר לך".

אני אישית חוזר לארץ ברוב' ועובד מטעם גורמים ישראלים וכואב לי לראות חברה' כ"כ טובים שנשראים פה כי אין להם ברירה עד שיכסחו מספיק כסף וינסו שוב... ולצערי ככל שאתה כאן אתה שוקע יותר בעולם כאן ושוכח את הארץ...

ד"א- אחד החברה שבא לכאן היה בוגר עוקץ שפגש את אשתו כשהיה בתגלית! הם נשארו בקשר שנה במכתבים וטלפון והיא באה לבקר אותו פעם ולאחר השירות הוא טס לכאן ועכשיו הם נשואים... מעינין כמה סיפורי הצלחה יש מתגילת שחייל/חיילת התחתנו עם ההחו"לניק- ואני לא מתכוון למי הצליח עם חולניקית ולא התחתן

ישן 21-03-2008, 11:57
  Jigit Jigit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.08
חח חלק מביינים פה וחלק לא

כל חייל שפגשתי יגיד לכם תכלס אני שואל אותו מה הצבא נתן לך לעתיד עזוב אופי עזוב בגרות וכו'

מה הלאה אתה רוצה להקים משפחה מה הלאה גיל 23+
בואו נגיד לכם תכלס יותר מ 50 אחוז שהולכים לצבא הולכים כדי להמשיך עם מה שלמדו שם הלאה לעתיד
זה כמו מיקצוע למשל הנדסה האנשים לומדים אותו וזה סולל להם דרך הלאה לעבודות שקשורות להנדסה

אני לא מכיר בנאדם אחד שאמר לי אחי אני הולך לילמוד אחרי הצבא אולי פרט לכמה
אבל הרוב אני רוצה להגיע לפה אני רוצה להגיע לשם בלי שום קשר להגן על המדינה כיהודי את זה נעשה גם בגיל 60 עם צריך
אבל תכלס בנאדם שהולך לצבא 50 אחוז מהמוטיבציה שלו ומהרעל שלו זה אחרי שהו אמסיים את השירות למשל ביחידה מובחרת אז הוא ירצה להיתקבל למקום שדומה ליחדה כזואת ששירת בא והוכשר בידיוק באותם תנאים
אני רוצה ליראות שיהיה דבר כזה שמהיום למשל הצבא לא סולל דרכים לאנשים עם זה אבטחה בממשלה שב"כ וכו' לא משנה מה זה יהיה כל מה שקשור על מה שלמדו בצבא והוכשרו שם
יותר מ 50 אחוז לא יתגייסו אני חותם לכם פה !!
ישן 21-03-2008, 16:54
  כיסוי לאוטו כיסוי לאוטו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.06
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי LexXx שמתחילה ב "בוא קצת נספר לך .. מי עומד..."

יפה, שמת לב שאני ציינתי בהודעה שלי "3 שנים"? כי אני מדבר על חברה סדירניקים. אני לא מדבר עם קצונה, כי זה כבר נתון מעבר לכך. זה אולי מעיד על אופי של בנאדם, נכון.

גם אם היית בקרבי, קצונה או לא, אל תחיה בבועה שתשתחרר יתנפלו עלייך ויחטפו אותך לעבודות הכי נחשקות.
גם אם אתה מ"מ במחלקת חי"ר, והובלת חיילים בתוך לבנון, וכתוב לך בחוגר פעמיים גבר. בכל זאת, יעדיפו על פנייך מישהו שהיה מנהל רשת מחיל הקשר בהיי-טק.

בקיצור, לאף אחד כבר בקושי אכפת שאתם בקרבי או לא, אף אחד לא יבוא ויתפוך לכם על הכתף, ולא יעדיפו אותך לעבודה כי אתה עושה 60 יום מילואים בשנה, להפך. מקסימום יתנו לך מועד ג' באוניברסיטה כי היית במילואים.
זאת המציאות. היא קרה, מסריחה ולא הוגנת. כי אין שום דבר זוהר ואין תהילה להיות בקרבי. צאו מזה.

ישן 21-03-2008, 18:43
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
השלבים שאחרי סיום צבא:

כשקרבי מסיים צבא, כבר בשבוע הראשון כשהוא נח בביתו אחרי שהוא מזדכה על הציוד בבסיס מיטב, הוא זוכה לביקור ממנהלי חברות שונות שמבקשים ממנו לבוא אליהם לשבת במשרד מרווח ולהרצות להם מחוכמת החיים שרכש ב3 השנים שלו.
בעד יעוץ חיים זה הקרבי בדימוס מקבל משכורת שנעה בין 8-12 אלף שקל. תלוי כמה קרבי הוא היה. זה נע בין נ"מ לצנחנים.
אחרי כחודשיים בעבודה כזאת, ניתן להגיע למשרת מנכ"ל בחברה.

בכל שלב אם ישעמם לך במשרד המרווח, תוכל לעבוד כשכיר באבטחת נשיא ארה"ב בהנף אצבע, הם רק מחכים לישראלים מנוסים שלחמו 3 שנים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:05

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר