לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2008, 19:44
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי itsme שמתחילה ב "הארון תקשורת מיועד לתשתית..."

אם הסוויצ' מנוהל, אני משער שאפשר להוריד את הפורטים הרלוונטיים באופן לוגי... (port shutdown)

אמנם במוח העקום של אנשי ביטחון שדה זה בטח "לא מאובטח" (בדיוק כמו צורת המחשבה העקומה שזה בסדר שזה מחובר כל היום והכיבוי בלילה הוא הוא שיפתור את בעיות אבטחת המידע בסביבה...) - אבל אולי אפשר יהיה לשכנע אותם בדרך ההגיון...

בכל אופן, אני חושב שהכיבוי וההדלקה הבלתי פוסקים של הציוד יעלו ביוקר יותר ממגשר אופטי...

if all else fails - חשבת על הדבר הטריוויאלי שנקרא להכניס פס שקעים נוסף לארון התקשורת אשר מוזן ממקור אחר?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-03-2008, 21:31
  itsme itsme אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.04.05
תגובה משימי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אם הסוויצ' מנוהל, אני משער..."

למען האמת, חשבתי על לקחת ממקור אחר, אבל אני מנסה להמנע מזה, הארון תקשורת הוא U6 והוא די קטן, נכון לעכשיו אין מקום להכניס עוד פאנל שקעים וזה סתם בלאגן לפצל את זה.
חשבתי על פיתרון מקצועי יותר, מן מפסק אולי אם קיים הדבר, ולגבי מגשר אופטי הוא פיתרון מעט יקר יותר, השאלה אם זה האופציה היחידה או שיש פיתרון פשוט וזול יותר?
ברמת העיקרון אני יכול גם לחבר אותם באמת למקור חשמל אחר (את המחשב והארדיסק החיצוני) ולשים סווי'ץ פשוט חיצוני (1G), אבל זה מאבד מהסדר, האיכות שהארון מספק.

ולגבי הבטחון שדה שהזכרת,
יש סטנדרטים והנחיות די חדשות בנוגע לבטחון שדה ואיך רשת מסווגות צריכה להיות,
בגדול, זה בסדר כיום שהרשת פועלת כל היום ובסיום שעות העובדה נסגרת, מבחינת ביטחון אני לא רואה פירצה בעניין כיום.

לגבי ניהול הפאנל והפורטים, אני צריך לבחון את העניין אם הוא מנוהל או לא.

אשמח לשמוע פיתרון יצירתי כזה או אחר במידה ויש,

תודה, ויום נעים
ישן 24-03-2008, 21:33

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי itsme שמתחילה ב "תגובה משימי"

לא הצלחתי להבין מתגובתך על אלמנט בטחון השדה: מה שונה היום מהלילה? האם בטחון שדה יוצא מנקודת הנחה שמי שינסה לפרוץ למערכת יעשה זאת דווקא בשעות הלילה, ולכן מבקש לנתק אותה? האם כל הפורצים נמים שנת חורף בשעות היום?

לגבי המגשר - אני לא מצליח להבין - אין לך היום מגשר שכזה בין הציוד לפאנל האופטי ??? (זה נשמע מדבריך כאילו צריך לקנות משהו מיוחד) - וכאמור - אני משער שמגשר עולה פחות מציוד אופטי שמתקלקל בעקבות משחקים מיותרים בחשמל...

נ.ב. אולי זו בעייה של טרמינולוגיה, אבל כשאני אומר "מגשר אופטי" אני מתכוון לזה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-03-2008, 22:23
  itsme itsme אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא הצלחתי להבין מתגובתך על..."

הגנבים משתדלים לישון טוב ומדי פעם גם לעשות עבודות מהצד

אז לעניינינו,
כמו בכל חברה יש מוקד אזעקה כזה או אחר, כאשר העניין הזה טיפה מאובטח יותר מרוב המקומות, אבל זה פחות רלוונטי כרגע. לצורך העניין, במשך היום אנשים זרים אינם נכנסים לשם פרט לעובדי המקום.
וכאשר יש הצורך בהכנסת אדם זר,יש נהלים לקח הכוללים ליווי ואי השארתו לבד במקום.
כך במשך היום אף אדם שאינו מורשה יכול להתעסק בארון תקשורת/בשרת ובתחנות קצה..

כך שאפשר לומר שזה בסדר שביום התשתית פועלת איתנה.

בלילה, כאשר אין כלב במקום, צריך לעשות את המקסימום, עד כמה שניתן בהתאם לתנאים כדאי להבטח את המקום. אז לצורך העניין מנתקים את התקשורת מהארון תקשורת.

כיום, על מנת לעשות זאת (לבטל תתקשורת) מבלי לנתק את החשמל והתקשורת של המחשב והארדיסק החיצוני, מנתקים את המגשר האופטי מהGBIC
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fibernet.co.il/images/uploaded//SFP.GIF]
אבל זה עדין מדי וחבל שיהרס המגשר, אם כי עדיין למרות שהמגשר וה-GBIC הם יקרים, בכמה מאות שקלים אבל גם לא אלפים.

אז הדילמה היא, האם להמשיך לעבוד בצורה הזאת "ניתוק המגשר האופטי" בעדינות כל יום בתקווה שה-GBIC לא יהרס

נערך לאחרונה ע"י itsme בתאריך 24-03-2008 בשעה 22:25.
ישן 27-03-2008, 22:18

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי itsme שמתחילה ב "אז ככה..."

לא הבנתי מדוע שהוא לא יעזור - הוא מנתק את החשמל בדיוק כמוך...

קצין בטחון שיודע מה זה VLAN בהחלט תהיה חדשה מעניינת

אתה לא צריך לעשות שום דבר ידנית - יש כזה דבר שנקרא אוטומציה - אתה יכול לעשות סקריפט שיעשה את ההעברה של ה VLAN...

לא הבנתי מדוע יש בעייה שהמחשב שאיתו אתה עושה את הכיבוי יהיה עם כתובת קבועה מול המתג ומה זה קשור להרד דיסק... (ובכל מקרה אם אתה חייב שהיא תהיה דינאמית, אפשר לשים כרטיס נוסף לצורך סגמנט ניהול בלבד...)

מתג מנוהל בלי יכולת לכבות פורט זה בהחלט קונספט מעניין. איכפת לך לשתף ביצרן/דגם ?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:36

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר