לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2008, 22:59
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rafuf שמתחילה ב "תגובה"

אני לא מסכים איתך.
תוכל להגיע לתוצאות מעולות אפילו עם עדשת קיט ולא הכרח צריך להשתמש בעדשות עם צמצם קבוע, קח למשל עדשות ניקון כמו 18-55 או 18-70, העדשות לא ברמת העילית של ניקון או עם צמצם פתוח יחסית אך עדשות אלה חדות וטובות ולא עולות הרבה כסף יחסית.
מבחינת הגופים התוצאות בין DSLR לדמוי ממש אבל ממש לא דומים, ישנם פרמטרים שאף מצלמת דמוי SLR לא תיתן לך כמו DSLR, למשל שימוש באיזו גבוה, עומד שדה רדוד, מהירות תגובה ופיקוס, שליטה באזורי פיקוס, פיקוס יותר מדוייק, טווח דינאמי יותר גדול, מהירות תריס הנעה מ30 דקות עד 1/8000 (למשל D70),אתה לא מוגבל בעדשה אחת עם טווח אחד. לפחות זה מה שעולה לי לראש כרגע.

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2008, 23:20
  rafuf rafuf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.07
משוב לאדי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "אני לא מסכים איתך. תוכל להגיע..."

השיחה הזו נעשית מעניינת ביותר, אני לרגע לא מטיל ספק בעליונותה של הDSLR בהרבה פרמטרים ,אבל לגבי עומק שדה רדוד אני לא מסכים גם דמוי SLR יכול לתת תוצאות זהות שכן זה בנוי על אחוזי סגירת צמצם. לגבי רגישות לאור אין ספק שכאן הדמוי מובס לחלוטין והDSLR מעניקה יכולת צילום בתנאי חשיכה עדיפה על הדמוי מכיוון שהחיישן גדול יותר ומצויד במערכת עיבוד חזקה..
ישנן מצלמות SLR like איכותיות מאוד שמעניקות ביצועים די קרובים לSLR- לדוגמא Sony DSC-R1 וSOny f828 מצלמות שמהירות סגר היר 1/4000 עדשת Karl zeis שבטח לא תופיע בעדשות קיט עם צמצם מהיר מאוד. עוד מצלמה מעולה יותר חדישה היא Panasonic FZ50 שמצוידת בעדשת Leica עם צמצם פתוח מאוד. לדעתי בכל מה שקשור לתמונות של Day light הדמוי ייתן תוצאות זהות ובחלק מהמיקרים תוצאות טובות יותר. העליונות של Dslr מגיעה בתנאי Low light וזאת בתנאי שהDslr מצויידת בעדשה טובה ביותר. בסופו של דבר העניין הוא מה עושים עם המצלמה מה מצלמים והאם זה מספיק. בכל אופן תודה על המשוב שלך.
ישן 06-04-2008, 23:51
צלמית המשתמש של petia

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rafuf שמתחילה ב "משוב לאדי"

האמת הייתה לי הרגשה שתגיב על עומק שדה
עומק שדה לא מושפע רק ממפתח צמצם או במרחק מהעדשה, אלא גם מגודל החיישן, על כך תוכל לקרוא כאן.
אני לא אתייחס לערכי הצמצם במצלמות הp&s גם בגלל שלא ידוע לי עד כמה זה משפיע במצלמות P&S ובמיוחד כאשר כמעט בכל מצלמת P&S ערך הצמצם המקסימלי הוא כ11.
כאשר אתה אומר התוצאות יהיו זהו, למה אתה מתכוון בדיוק? האם תקבל אותו עומד שדה, האם תקבל אותו טווח דינאמי או שתקבל תמונה יותר קונטרסטית?
קצת קשה לי לקבל את האמרה שתקבל בחלק מהמיקרים תוצאות טובות יותר בדמוי SLR, אשמח לדעת במה בדיוק.
גם בטלפונים סלולריים יש עדשות צייס, האם איכותן דומה לקומפקטיות או לDSLR?

אין ספק שמצלמות p&s כיום מספקות איכות טובה, במיוחד בתנאי אור יום,הם לוקחים פחות משקל ולא צריך להיסחב עם תיק גב, אבל אם אתה מתחיל להיות מוגבל למשל כמו פותח האשכול, אין ממש לאיפה להתקדם בדמוי SLR...למשל הפוג'י החדשה S100FS בעלת מייצב תמונה ועם עדשת 28-400ממ ומעולה לצילומי לילה אך לא טובה משמעותית מS9500 המצריכה שדרוג זה.

ישן 07-04-2008, 11:51
צלמית המשתמש של yitzy
  משתמש זכר yitzy yitzy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rafuf שמתחילה ב "משוב לאדי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rafuf
העניין ב Dslr די פשוט כדי להגיע לתמונות שהן באיכות גבוהה בהרבה מDSLR Like-
צריך עדשה טובה מאוד ואני מתכוון לעדשות 2.8. השידרוג מהFuji ישפר ללא ספק את היכולות אבל לא בהרבה. כדי לשפר יכולות צריך עדשה טובה ועדשה טובה עולה הרבה כסף
עדשה רגילה נותנת גם תוצאות טובות אבל תוצאות אלו די דומות לביצועי SLR- Like.

לפי מה שאתה אומר:
אין עדשה שהיא לא 2.8 טובה???
כל DSLR עם כל עדשה שאינה 2.8, לא תוציא תמונות הרבה יותר טובות מDSLR Like ???

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rafuf
השיחה הזו נעשית מעניינת ביותר, אני לרגע לא מטיל ספק בעליונותה של הDSLR בהרבה פרמטרים ,אבל לגבי עומק שדה רדוד אני לא מסכים גם דמוי SLR יכול לתת תוצאות זהות שכן זה בנוי על אחוזי סגירת צמצם. לגבי רגישות לאור אין ספק שכאן הדמוי מובס לחלוטין והDSLR מעניקה יכולת צילום בתנאי חשיכה עדיפה על הדמוי מכיוון שהחיישן גדול יותר ומצויד במערכת עיבוד חזקה..
ישנן מצלמות SLR like איכותיות מאוד שמעניקות ביצועים די קרובים לSLR- לדוגמא Sony DSC-R1 וSOny f828 מצלמות שמהירות סגר היר 1/4000 עדשת Karl zeis שבטח לא תופיע בעדשות קיט עם צמצם מהיר מאוד. עוד מצלמה מעולה יותר חדישה היא Panasonic FZ50 שמצוידת בעדשת Leica עם צמצם פתוח מאוד. לדעתי בכל מה שקשור לתמונות של Day light הדמוי ייתן תוצאות זהות ובחלק מהמיקרים תוצאות טובות יותר. העליונות של Dslr מגיעה בתנאי Low light וזאת בתנאי שהDslr מצויידת בעדשה טובה ביותר. בסופו של דבר העניין הוא מה עושים עם המצלמה מה מצלמים והאם זה מספיק. בכל אופן תודה על המשוב שלך.

עומק שדה מושפע מ4 גורמים:
1.מפתח צמצם (לא זכור לי שראיתי P&S עם צמצם 2.8 לכל אורך הזום)
2.אורך מוקד
3.מרחק מהנושא
4.הגורם שעושה את ההבדל בין P&S לDSLR - גודל החישן
לכן גם דמוי SLR לא ממש יכול לתת עומק שדה רדוד כמו בDSLR
ציטוט:
במקור נכתב על ידי rafuf
ישנן מצלמות SLR like איכותיות מאוד שמעניקות ביצועים די קרובים לSLR- לדוגמא Sony DSC-R1 וSOny f828 מצלמות שמהירות סגר היר 1/4000

זה שיש למצלמה מהירות סגר גבוהה לא הופך אותה לאיכותית, במצלמות P&S יותר קל להגיע למהירות סגר גבוהה בגלל שיש להם תריס אלקטרוני ולא מכני כמו בDSLR

הגלריה שלי

ישן 07-04-2008, 12:04
  rafuf rafuf אינו מחובר  

תגובה למצטט
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי yitzy שמתחילה ב "[QUOTE=rafuf]העניין ב Dslr די..."

אני אכן עומד מאחורי דבריי שעל מנת להוציא תמונות הרבה יותר טובות (יותר באור יום) בDSLR-
יש צורך להשתמתש בעדשות איכותיות עדשה איכותית היא בד"כ צמצם נמוך לכל אורך התחום עדשה זו גם שונה מבחינת הליטוש וכמות החומר. ישנן עדשות פחות חזקות שייתנו את אותה תוצאה בדיוק כמו SLR Like ואולי קצת יותר ואולי גם קצת פחות. פחות תלוי איזה SLR like עם איזה עדשה. נכון שלבעל מצלמת DSLR קשה להודות בכך אבל זו המציאות. באור יום או בתאורה אופטימלית יהיה קשה מאוד לדעת איזה תמונה תתצולם יותר טוב. כוחה של מצלמת הDSLR- מתבטא בעיקר בתנאי אור קשים ששם מצלמת דמוי SLR לא יכולה להתחרות בה בצורה רצינית.
הוכחה ממשית לטענותיי מתממשת באשכול
שדרגתי ל-DSLR אך איני רואה שיפור בביצועים - התייעצות
הבחור שכותב שם מוכיח בדיוק את מה שאני טוען והוא שכדי לצלם תמונות איכותיות מאוד ב DSLR צריך כסף לעדשות טובות אם העדשות זולות יחסית אזי לא עשינו כלום. ולמעשה צפויה אכזבה מסויימת.

נערך לאחרונה ע"י rafuf בתאריך 07-04-2008 בשעה 12:11.
ישן 07-04-2008, 22:17
צלמית המשתמש של petia

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי rafuf שמתחילה ב "תגובה למצטט"

אין כלל צורך בעדשות עם צמצם קבוע או פתוח יחסית על מנת להפיק תמונה "איכותית" יותר כדבריך, אם זה מה שאתה חושב, סימן שאתה לא מבין מה היתרונות של עדשות אלה.
היו לי שתי מצלמות P&s, אחת קומפקטית והשנייה דמוי S9500, אין לי מה להסתיר ואין לי מה להתכחש - מצלמת DSLR מפיקה תמונות טובות יותר בכל מצב,
זה שמישהו טוען שאין שיפור בתוצאות, זה נשמע כמו להאשים את הציוד ולא את הידע של הצלם (אין כוונה לזלזול).
שוב קשה לי לקבל את דבריך כאשר אתה מציין שזאת המציאות או העובדה וכמי שלומד הנדסה,
שום דבר לא נכון עד שלא הוכחת אותו, אם אתה טוען שכן, תציג השוואות/דוגמאות
אתה מדבר תמיד על תוצאות ב"אור יום", מה זאת אומרת? גם בצהרי היום תוכל להגיע למצב שאתה מצלם ברגישות 400+ ואז כבר עולות המגרעות של הדמוי, אז מה זה משאיר אותך?
צילומי 10:00-16:00 בשעות הקיץ? אני חייב להודות שאני מגזים בשעות אבל מניסיון עם שלוש מצלמות שצילמתי באירופה בתנאי גשם ועננות באור יום,ההבדל בין המצלמות מורגש היטב (אם אתה צריך דוגמאות, אנסה להשג לך).
לא הכל מדובר על "איכות" אם כי כבר דיברנו על זה לא מעט,(אני חייב להתייחס לשאר הפרמטרים ולא רק לעדשות) מדובר גם על להפיק את התמונה הרצוייה לפי הדרישות שלך,לצלם חשיפות ארוכות יחסית,
את הרגעי הסנפ שוט שקשה לתפוס אותם אם אתה לא מפקס במהירות ו"יורה" איזה צרור לתפוס את הרגע - מזה אני יכול להגיד לך שדמוי תהיה אכזה/פספוס על פניי DSLR,
לדוגמא בתמונה הזאת החמצתי את הפריים שרציתי לתפוס בחיבור של האווזים בגלל שלקח זמן למצלמה להיפקס, לעומת זאת בתמונה הזאת, השגתי את מטרתי תוך כדי פיקוס מהיר וצילום רציף.

נערך לאחרונה ע"י petia בתאריך 07-04-2008 בשעה 22:20.
ישן 08-04-2008, 10:38
  rafuf rafuf אינו מחובר  

תגובה לאדי
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "אין כלל צורך בעדשות עם צמצם..."

ההושאה שלך מבוססת על מצלמת Fuji לעומת מצלמת DSLR כלשהיא ולכן הקביעה שלך היא כוללנית וממש לא מדוייקת. Fuji היא מצלמת דמוי SLR ממוצעת לעומת זאת יש מצלמות DSLR like יותר מהירות והרבה יותר מדוייקות שאין לי צל שספק שבאור יום הם יובלו לתת תוצאות זהות לחלוטין למצלמת DSLR ראה SONY DSC-R1. בתנאי LOW-Light אני שוב אומר ש הDSLR
חזקב לאין שיעור. גם אני מהנדס אלקטרוניקה ועובד בחברת היי - טק ואני יכול להגיד לך בוודאות שישנם מצבים שכמעט אין הבדל ממשי באיכויות הצילום. זה נכון שDSLR- עדיפה על כל דמוי אבל בתנאי קריטי אחד והוא עדשה טובה לא כל עדשה על SLR עושה אותה מצלמה טובה נהפוך הוא יש מיקרים שבגלל עדשה לא טובה או ממוצעת נקבל תמונות פחות טובות ממצלמה טובה של דמוי SLR מכיוון שחלק ממצלמות הדמוי מצויידות בעדשות איכותיות מאוד. זה יפה שיש מצלמת DSLR אבל כדי לקבל תמונה מאוד טובה צריך גם עדשה טובה ומה לעשות זה יקר ולפעמים גם מיותר.
ישן 08-04-2008, 10:56
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי rafuf שמתחילה ב "תגובה לאדי"

דבר ראשון לפי דעת הרוב הפוגי היא אחת מדמויי ה SLR הטובותשיצרו. היא פשוט מצלמה סוף. אבל אם אתה רוצה לדבר על הסוני באופן ספציפי אין בעיהעם זה.

החיישן שלה קטן יותר והעדשה קטנה יותר. מה שאומר שאפילו עםהיא הייתה עדשה אה-ספירית שעשויה מליטיום כלוריד היא הייתה פחות איכותית. אבל לצהרינוהעדשה הזאת היא לא עשייה מליטיום כלוריד ואפילו לא אה-ספרית לא רק זה היא עדשה זולהבמיוחד.

אז. יש לה יותר רעש, היא פחות חדה ויש לה טווח גדול במיוחדשגורם לה להיות אפילו פחות איכותית. בקשר למהירות הצילום צר לי אני לא יודע.

אבל אפשר להמשיך.

החישן שלה קטן יותר מה שגורם לה להיות עם יותר רעש. למשלאני הגדלתי תמונה ל 50-70 ולא היה לי אפילו פיקסל אחד וגם לא רעש אפילו שהסתכלתי עםזכוכית מגדלת.

בקשר לצבעים: יש לך פחות עומק צבעים. קשה להתווכח עם זהשפוגי כבר שנים על גבי שנים יוצרים צבעים מטורפים וגם אומרים שהצבעים שלהם הםהטובים ביותר. אני בטוח ב 90% שהצבעים שלה הרבה יותר טובים משל הסוני. אבל מההצבעים הרבה פחות טובים משל ה 30D ושלא נדבר על ה 5D.

בו ניקח דוגמה נוספת. ה 30D וה 5D. שתיהן ומצוידות באותהטכנולוגיה. אבל ההבדל הוא בגודל החיישן. אפילו שאני משתמש באותה עדשה הצבעים של ה 5D הרבה הרבה הרבה יותר טובים. למה? כי החיישן גדול יותר. גם התמונה חדה יותר מאותהסיבה. צילמתי תמונות בים וגם אימי והחברה שלי צילמו באותו מקום עם אותה עדשה. אניצילמתי עם ה 5 והן צילמו עם ה 30 והתמונות שלי היו הרבה יותר איכותיות.

אז לסיכום.

אפילו באור שמש מלאה שבו נצלם שנינו באותו ISO נגיד 200 או 100 (שאני יכול לצלם גם עם 50 חחח) אני הקבל תמונות הרבה יותר איכותיות. הסיבה לכךהיא

א. איכות העדשה.

ב. גודל החיישן

ג.טיב החיישן.

אם לא היה הבדל אז אף אחד לא היה קונה מצלמות כול כךיקרות.

וזה שאתה מהנדס אלקטרוניקה לא אומר שום דבר. גם אבא שלימאנדס אלקטרוניקה וכול החברים שלו גם כן. הם גם טאנו את אותו הדבר ואחרי שהם התחילולקנות ציוד ויתבקחו איתי הם ראו את התוצאות ואז הם דיברו אחרת.

נ.ב

אם אתה מהנדס אלקטרוניקה אז סביר שלמדתה פיזיקה ואז תישבטוב בבית ותתחיל ללמוד שוב על מיבנה העדשה ועל הליטושים ועל ההבדל בחדות. לא סתם גםמיצרים מצלמות של 6X6.

ורבק תפסיק לדבר שטויות. יש אנשים נוספים שלמדו פיזיקה ואתהלא היחידי.

נערך לאחרונה ע"י אודי גילת בתאריך 08-04-2008 בשעה 11:11.
ישן 08-04-2008, 11:57
צלמית המשתמש של petia

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי rafuf שמתחילה ב "תגובה לאדי"

לא נשאר לי הרבה להוסיף מלבד לצטט את מתן.
ציטוט:

יקר ומיותר זה נכון תמיד. כל צלם צריך להגדיר את הצרכים שלו מהציוד ואת התקציב שלו.
אמנם במצלמות הדמוי יש עדשות טובות, וניתן למצוא עדשות גרועות שמתאימות ל DSLR, אבל אני לא חושב שבליין הנפוץ אתה תמצא הבדלים כאלה.

קח לדוגמא את אחת העדשות היותר נוראיות 18-200 של סיגמא. שים אותה על DSLR ותשווה תוצאות מ P&S.
לדעתי, אפילו עם ה 18-200, ה DSLR תוציא פלט סופי - טוב יותר.

אגב, פוג'י חזקים מאוד בתחום דמוי-SLR. לא הייתי ממהר להגיד שסוני עדיפים עליהם באיכות תמונה.

אגב שמת לב בכמה נמכרת מצלמת סוני שציינת (אם עדיין מוכרים אותה)?

ישן 08-04-2008, 09:55

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי rafuf שמתחילה ב "תגובה למצטט"

שוב הצמצם לא קובע את איכות העדשה. יש עדשות ממש איכותיות שהצמצם שלהן לא משהו. הצמצם גם לא קובע את איכות החומרים. מה לעשות שלרוב העדשות עם הצמצמים הפתוחים הן גם עשויות מחומרים טובים כמו ליטיום חלוריד. אבל יש עדשות עם צמצמים פתוחים שלא עשויות מהחומרים האילו. למשל הסיגמה 70-200 2.8 שלא תבין אותי לא נכון זאת עדשה ממש מגניבה אבל הקאנון 70-200 4 הרבה יותר איכותית כי היא עשויה מלוטיום חלוריד בניגוד לסיגמה.
גודל הצמצם קובע אך ורק את כמות האור שהעדשה יכולה להכניס וכמובן גם את העומק שדה. לא יותר. מן הסתם העדשות L של קנון עם הצמצמים הפתוחים טובות יותר וגם אותו הדבר עם העדשות של ניקון אבל זה לא קשור לצמצם.
ישן 07-04-2008, 16:57

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי A_Netanel שמתחילה ב "התייעצות - 400D חדשה או 30D יד שניה?"

לפי דעתי ה 30D הרבה יותר טובה. אין בכלל מה להשוות בין שתי המצלמות. גם לי היתה את הדילמה הזאת וקניתי את ה 30 (לאימא שלי) ואני כלל לא מתחרת על זה. יש את הנושא של ה WB ומסיביות הגוף. הממשק. ולפי מה שראיתי באופן ממש מוזר ל 400 יש יותר רעש. אני לא יודע איך להסביר את זה.

בקשר להבדל בין האיכויות של מצלמת P&S ו DSLR יש כול כך הרבה הבדלים בין שתי המצלמות גם החדות של העדשות. וגם כמו שנרקיס הסביר העומק שדה. יש את ההבדלים ברעש ובצבעים ובעומק הצבעים. כמובן שהאפשרות להחליף עדשות ולעבוד עם פלשים מקצועים משמאותית. ואפילו המהירות של הצילום.
אז בכול נטון ובכול מצב הרפלקסית טובה יותר. גם עם מדובר על רפלקסית ישנה וירודה כמו ה D70
ואם כול זה לא מספיק אז אפשר גם לציין שהרפלקסית יותר יפה ויותר מגניבה.

נערך לאחרונה ע"י אודי גילת בתאריך 07-04-2008 בשעה 17:05.
ישן 08-04-2008, 22:36
  rafuf rafuf אינו מחובר  

תגובה ל"מנהל הגדול שיודע הכל" מר אודי גילת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי A_Netanel שמתחילה ב "התייעצות - 400D חדשה או 30D יד שניה?"

מתגובתך אני למד שבחרת להתלהם ולעשות שרירים אז זהו שאתה כותב וקובע סדרה של טעויות והשרירים נו לא ממש שרירים.

בהתייחסות שלך לSony כתבת שיש לה חיישן קטן מאוד בהשוואה לDSLR של קנון או ניקון. חבל שלא בדקת את הדגם שכתבתי עליו מבדיקה דקדקנית תמצא שהחישן זהה בגודלו לחיישן DSLR של 40d של קנון הדגם הוא Sony DSC R1
להלן הקישור
http://www.dpreview.com/reviews/spe.../sony_dscr1.asp
יש עוד הרבה יתרונות לדגם הספציפי הזה על כל מצלמות הFuji אבל די נמאס לי להסביר מי שרוצה יקרא שם.

היותי מהנדס נכתבה כתגובה לאדי שאיתו ניהלתי דיון בצורה עניינית ולא כדי לעשות שרירים. צר לי שוב על התגובה הלא עניינית ומתלהמת שלך ובזה אני מסיים את התיחסותי לעניין זה.
ישן 08-04-2008, 23:38
צלמית המשתמש של yitzy
  משתמש זכר yitzy yitzy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.08
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי rafuf שמתחילה ב "תגובה ל"מנהל הגדול שיודע הכל" מר אודי גילת"

הסוני הנ"ל היא המצלמה היחידה (אאל"ט) שאפשר לקרוא לה 'דמוי SLR' ולהשוות אותה לDSLR, בגלל שיש לה חיישן APS-C.
אבל מכאן ועד להגיד שרוב הP&S החדשות משתוות לDSLR עם כל עדשה שאינה 2.8 - זה טעות!

שים לב למחיר של הסוני - 1000$!

וזה מה שלDPR יש להגיד:

In favor of the DSC-R1

• Excellent wide angle zoom lens much better than any D-SLR kit lens
  • All-in-one design, no need to carry other lenses
  • No dust issues (as sensor is sealed)
  • No mirror vibration issues (no need for mirror lock-up)
  • Quiet shutter release
  • 1/2000 flash x-sync (electronic shutter)
  • LCD monitor live view / preview
    • Manual focus magnification
  • Value for money (taking lens into account)
In favor of a digital SLR

• Flexibility to use a wide range of lenses
    • Much easier if you want more than 120 mm or less than 24 mm equiv.
    • Better for macros
    • Can add lenses with image stabilization
  • Proper through-the-lens optical viewfinder (an EVF is no substitute)
  • Mechanically linked manual focus
  • Better continuous shooting capability
  • More flexible image parameter control
  • Orientation sensor in most current models
  • Generally better low light auto focus
  • Faster maximum shutter speed (typically 1/4000 sec)
  • Smaller RAW files, better media write speeds

הגלריה שלי

ישן 09-04-2008, 10:30

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי rafuf שמתחילה ב "תגובה ל"מנהל הגדול שיודע הכל" מר אודי גילת"

תהנה מהמצלמה ותחשוב מה שאתה רוצה. באמת שזה לא מענין אותי. בו ניראה את התוצאות הסופיות.
נ.ב
גודל החיישן זה לא הדבר הייחידי שחשוב. יש גם את עומק הצבעים. למשל ל D300 יש חיישן באותו גודל משל ה D80 ושל אותה חברה ואותן עדשות אבל בכול זאת הצבעים הרבה יותר טובים.
ואתה שוכח דבר אחד חשוב. הטבע לא נותן מתנות. אם היא היתה כול כך טובה ועולה חצי מחיר משהו היה פושט את הרגל. או שזה כול שער החברות שלא מוכרים את המצלמות שלהם. או שזאת אפילו סוני. הסיבה היא שהם לא היו מוכרים את הרפלקס שלהם וגם שהם לא היו מרביחים מספיק כסף על המצלמה.

בכול מיקרה אני מפסיק להגיב לאשכול שלך כי אתה מסוג האנשים שלא משנה מה הם בתוחים שהם יודעים יותר טוב מכול יתר העולם.
קנה צלם נשיב ביחד ונשווה תמונות ואז נדבר. סבבה?

נערך לאחרונה ע"י אודי גילת בתאריך 09-04-2008 בשעה 10:47.
ישן 09-04-2008, 11:03
  rafuf rafuf אינו מחובר  

תגובה לליצן אודי גילת "המנהל הגדול"
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "תהנה מהמצלמה ותחשוב מה שאתה..."

צר לי שאתה בוחר שוב להתלהם להשמיץ ולהציג רמה אנושית נמוכה בלתי ניתנת לתפיסה.
התגובה שלך מלמדת על שחצנות חוסר סבלנות ובנוסף על הכל מלאה בשגיאות כתיב, מדהים פשוט מדהים שבחרת להציג את עצמך כמנהל פורום איכות סביבה סגנון ההתבטאות שלך מלמד
שאתה כל מה שהוא לא איכות כלשהיא. יתרה מכך אתה די עושה מעצמך צחוק כאשר בחרת לכתוב לי שגודל החיישן אינו אומר. הכל בתגובה קודמת אתה העלית את זה בעצמך כאשר כתבת ועוד בסעיפים שחיישן של סוני קטן בהרבה עכשיו אתה אומר לי לא אבל זה לא הכל אתה פאתטי. גרוע מזה אני לא מבין איך מנהלי הפורום נותנים לך במה לתגובות כאלו צהיו צריכים לסנן אותך.
אז בתקווה לא לשמוע ממך עוד שטויות אני מסיים.
ישן 09-04-2008, 22:39
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי rafuf שמתחילה ב "תגובה לליצן אודי גילת "המנהל הגדול""

ציטוט:
גרוע מזה אני לא מבין איך מנהלי הפורום נותנים לך במה לתגובות כאלו צהיו צריכים לסנן אותך.

ידידיי, בואו נשמור על רמה סבירה של דיון.
הדיון מעניין מאוד וגם רלוונטי לכל מי שמבקש למצוא חומר על מצלמות - בעיקר לפני רכישה, אבל ירידה לפסים אישיים ועלבונות - לא בבית ספרנו.
מצטער שיצא לי להגיע לאשכול כל כך מאוחר כדי למצוא אותו במצב כזה.

התלבטתי עם עצמי אם לנעול אותו או לא לנעול, והחלטתי שאתם אנשים מספיק בוגרים בשביל להמשיך להגיב כמו שצריך ולכן הוא ישאר פתוח (לעת עתה).

מה שכן, אני מבקש מכולם, לבדוק דברים לפני שכותבים. זה פורום טכני ולא פורום פוליטיקה. להטעות אנשים במידע לא נכון (או שהוסק בצורה לא אחראית) זה גרוע מאוד לפורום שלנו.
ולא לשכוח - גם אם מצאתם טעות אצל אחד המגיבים, אפשר להעיר לו בנחמדות... חומר למחשבה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:35

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר