לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-03-2008, 15:12
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
צבא זה לא מקום עבודה, זה 3 שנים של תרומה למדינה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי uriel-k שמתחילה ב "אושר בטרומית: חיילים יקבלו שכר מינימום"

צבא לא תשלם כלכלית... איזה באסה, אה?

שני דברים מעבר לזה:
1. אין לזה הצדקה כלכלית. לחיילים קרביים לדוגמא (שמקבלים 700 וקצת ש"ח בחודש), הצבא מספק הכל למחייה הבסיסית - מים, חשמל, אוכל, מיטה, בגדים וכו'. ב-5 ימים בחודש שחייל קרבי נמצא בבית, להתקיים מ-700 שקל זה לא בשמיים, ומרבית הכסף מנוצל למותרות (אני לא אמור שזה לא חשוב לצאת לבלות, לקנות דברים פה ושם לעצמך וכו' - אז לא צריך 3800 שקל לשם כך). עובד אזרחי שמקבל 3800 ש"ח, אמור לשלם בכסף הזה מים, חשמל, שכ"ד, מזון, תרופות וכו' ...וברוב המקרים לקיים גם ילדים.

2. 60 שנה חיו חיילים על משכורת בסיסית, וחיו די בסדר (לא, לא חיו כמו מלכים, אבל התקיימו בתנאים סבירים). העלות של העלאת השכר לשכר מינימום מוערכת בכ-4 מיליארד ש"ח. הכסף הזה צריך לבוא על חשבון משהו (זה לא שהתקציב יגדל ב-4 מיליארד ש"ח.....), מאיפה הייתם לוקחים את הכסף? מהחינוך? בריאות? תשתיות? מה לדעתכם הכרחי פחות מאשר לשלם לחיילים 3800 ש"ח בחודש?

(ב-1 אני מתייחס לקרביים, כי עושה רושם שהמגיבים באשכול טוענים ששכר מינימום מגיע לקרביים... ג'ובניקים שבמצוקה כלכלית יכולים להוציא אישור עבודה כמו כלום [מעבר לעזרה הכלכלית של הצבא בתלושי מזון וכו']).

ואם כבר מחפשים לתגמל מעט את האנשים הבודדים שעדיין תורמים מעצמם למדינה, עדיף בהרבה להשקיע בתגמול מערך המילואים ולהעביר את "חוק המילואים" בשלמותו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-03-2008, 19:05
  suyperman suyperman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.07
הפעם הגזמת
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה מערבב בשר וחלב.. קצבאות..."

בדרך כלל אני לא מגיב על דברים שלא רלוונטים אבל הפעם הייתי חייב.

דבר ראשון, כל הצעת חוק היא עניין פוליטי. דבר שני, אני לא חושב שמה שהוא כתב היה פוליטי, אלה הצעה לבעיה שתיווצר מתקצוב של 4 מיליארד ש"ח למשכורות האלה. זה לא שהוא אמר שצריך "לקחת את זה מהחברה של ש"ס" או משהו כזה.

דבר שני, חתולים, כמה שאני מעריך את מה שאת עושה פה בפורום את לפי דעתי קצת מגזימה. אני יכול עוד איכשהו להבין את כל הנעילות של הפוסטים עם כותרת לא 100% ענייניים והפוסטים ש'עזרה' בכותרת דווקא כן עניינית. אבל להעיר על משפט אחד שלא מתלהם, בנימה מאוד לא נחמדה, זה קצת מוגזם.

אה ובלי קשר אני לא מסכים עם מה שהוא אומר. הקצבאות הולכים לאנשים עניים שצריכים את הכסף בשביל לאכול. הבעיה שיש לי עם החרדים (לא כולם) והמשתמטים בכלל זה העובדה שהם משתמטים , שאו שהם לא תורמים למאמץ הלחימה אושהם עלוקות, ושהם חיים מהכסף שלי.
ישן 27-03-2008, 12:53
  RmSs RmSs אינו מחובר  

אפ'חד לא אמור שזה כיף להיות ג'ובניק.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי jinji שמתחילה ב "בטח ללמוד או לעבוד.."

ואני לא אומר את זה מתוך זלזול. יש לי הרבה הערכה לכל מי שמשרת בצבא, ג'ובניק, תומכ"ל או קרבי. בלי מודיעין, טבחים, פקידים, אפסנאים, מתכנתים ועוד אלף ואחד תפקידים בהם "אין לך נשק ואתה לא מגניב שעומד במחסומים" - הצבא לא היה מתפקד. אבל השאלה שלי היא פרקטית - אתה באמת צריך עוד כסף? ה-350 ש"ח ברובם לא נועדו לקיום - כי את זה הצבא מספק לך. אתה לא משלם נסיעות, אוכל, מים, חשמל או ארנונה, ואם תרצה גם מיטה לישון בלילה - גם את זה הצבא יספק לך. ה-350 ש"ח הם יותר בגדר דמי-כיס.

נכון, הם לא יספיקו לך ליותר מדי בילויים (אם כי לסופי שבוע אני חושב שזה בהחלט מספיק), לא ליותר מדי צ'ופרים בשקם או לקניית ג'ינס חדש כל חודש. ובאופן כללי, ה-350 ש"ח האלו לא יספיקו לך ליותר מתנאי מחייה סבירים. זו בדיוק הסיבה שאלו 3 שנים שלא נועדו להשתלם כלכלית או לפתח אותך ברמה האישית, אלא 3 שנים של תרומה.

ישן 29-03-2008, 22:06
  RmSs RmSs אינו מחובר  

זה עניין של בחירה.
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי NeVeRCLeaR שמתחילה ב "יש משהו במה שאתה אומר. שהצבא..."

כמעט כל ה"ג'ובניקים" מעדיפים יומיות מאשר להיות בבסיס סגור. אני בטוח שכל חייל שיבקש לעבור לבסיס סגור או לישון בבסיס יקבל את מבוקשו, זה פשוט יותר כיף לישון בבית.

זו סתם תמימות מכוונת להגיד שצה"ל לא יכול לתת מענה על הדברים הנ"ל, אם מישהו באמת היה רוצה, אפשר לסדר את זה כמו כלום.

ו"למה לעזאזל במדינה תקינה אנשים בוגרים בני 20 צריכים לחיות על חשבון ההורים?!"
לך עם זה עוד צעד אחד קדימה - למה במדינה מתוקנת ילדים בני 20 צריכים להחזיק נשק ולסכן ת'חיים יום-יום..
רוצה לעבור איתי לשוויץ?

(התגובה מיועדת במקור לאיתי, אבל היא מתאימה לשניכם )

נערך לאחרונה ע"י RmSs בתאריך 29-03-2008 בשעה 22:09.
ישן 29-03-2008, 07:31
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Jay שמתחילה ב "למה שג'ובניקים ירויחו 700שקל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jay
למה שג'ובניקים ירויחו 700שקל בחודש !?!

למרות העבודה החשובה שחלק מהם עושים, זה לא מצדיק כאלה סכומים. הם יכולים לעבוד או ללמוד בזמן שקרביים לא .

לגבי אנשים שלא עושים כלום בערך כמו עובדי רסר שבאים לשעתיים או אנשים שיושבים רגל על רגל באיזה חור ומסתכלים על הקירות, אתה צודק.
אבל לגבי אנשים שבאים, טוחנים תתחת גם ביומיות, גם בבסיסים סגורים, הכל כמובן תלוי במקצוע שלך.
עושים תורנויות של עבודה, לאו דווקא שמירה ומטבחים, אנשים שבאמת מועילים.. מגיע להם. זה שהם לא מגנים על ישראל בגוף שלהם, זה לא אומר שהם לא יעילים. סכה, כל הצבא בנוי ככה שצריך כל אחת מהיחידות שיש בו, אין יחידה שאין לה תפקיד ,אין מקום שאין לו תפקיד. יש אנשים שמיותרים בהרבה מקומות, ויש אנשים שרוצים להיות מיותרים.
גם הרבה ג'ובניקים לא יכולים לעבוד או ללמוד, תאמין לי, ואפילו רובם מהאלו שכן יכולים, לא עושים את זה.
בכל אופן, אני חושבת שיש הרבה מהג'ובניקים שבאת מגיע להם, יש הרבה שלא. אבל אי אפשר לעשות סלקציות, זה או הכל או כלום.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-03-2008, 07:18
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
חיילים: שכר מינימום יכול לצמצם את ההשתמטות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי uriel-k שמתחילה ב "אושר בטרומית: חיילים יקבלו שכר מינימום"

חיילים בשירות חובה ומשוחררים מהשנים האחרונות תומכים במתן שכר מינימום לחיילים - כפי שאושר אתמול בקריאה טרומית בכנסת - משלל סיבות, אך בה בעת חושבים שצעירים צריכים להתגייס כדי תרום לחברה, ולא בשביל הכסף
רוני גל
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.ynet.co.il/images/SendArtResponse/mail.gif]

עדכון אחרון: 27.03.08, 00:08

"בבילוי ביום שישי אחד הולך לי שליש מהמשכורת הצבאית. מתן שכר מינימום לחיילים בחובה יפחית את תופעת ההשתמטות". החייל איתי אמר בשיחה עם ynet כי הוא תומך בהצעת החוק שאושרה אתמול בקריאה טרומית במליאת הכנסת, ולפיה חיילים בשירות חובה יקבלו 3,800 שקל מדי חודש.
איתי אמר כי הוא משוכנע ביתרונות השונים הטמונים במתן משכורת מינימום לחיילי החובה, אך באותה נשימה הוסיף כי ההשפעה של הצעד תהיה מוגבלת. "יש הרבה אנשים שהדבר לא ישנה להם, כי המחשבה מאחורי הגיוס היא לתרום, ולאו דווקא הכסף. יהיו לנו כל החיים כדי לעבוד ולהרוויח כסף".
אמיר, המשרת בחיל המודיעין: "קשה לחיות מהשכר שנותנים לנו עכשיו. אני חי מכסף שחסכתי לפני הצבא ומעזרה כלכלית מההורים. תוספת בשכר הייתה יכולה לעזור לחסוך כסף לחיים שאחרי הצבא - לטיול וללימודים - וגם הייתי יכול לממן את עצמי בלי עזרה מההורים".
זיו, המשרת כנהג צבאי בשומרון, אמר שהמשכורת הצבאית הנוכחית בקושי מכסה את המינוס. "איכשהו מצליחים לשרוד. עובדים בסופי שבוע או נעזרים בהורים. כל חייל, ולא משנה באיזה תפקיד או מקום הוא משרת, צריך לקבל את המינימום שמגיע לו.
"זה נכון שהסכום לא בהכרח קשור, והעיקר זה לשרת את המדינה, אך משכורת ראויה תיתן מוטיבציה לחיילים. מי שגם ככה חושב שלא צריך לתרום למדינה ולשרת בצבא, זה לא ישנה לו כמה הוא ירוויח".

"אסור שאנשים יתגייסו בשביל הכסף"

ואולם היה גם מי שאמר כי אינו מסכים עם רוח ההצעה, אף על פי שכיום הוא מקבל מאות בודדות של שקלים כשכר חודשי. "הייתי מעדיף לוותר על התוספת הזו, ושבמקום זה אנשים ישרתו בצה"ל מתוך אידיאולוגיה וערכיות", אמר תימור המשרת בחיל המודיעין. "מי שמתגייס כיום לצה"ל עושה זאת לא בגלל המשכורת, אלא מתוך התנדבות מוחלטת".
ומה חושבים על הצעת החוק צעירים שהשתחררו באחרונה משירות החובה בצה"ל - האם יש להבחין בין מי ששירתו כחיילים קרביים לג'ובניקים? "הכסף שקיבלנו לא הולם את התפקידים שמילאנו, אבל לא משרתים בשביל הכסף, אלא מתוך אידיאולוגיה ורצון לשרת" אמר דניאל זוננס (23) מרמת-אביב, ששירת כחייל קרבי.
דניאל סבור כי החוק החדש יעזור לחיילים קרביים המשתחררים מצה"ל. "אנשים שיצאו מהצבא ועשו שירות קרבי, בסופו של דבר לא משתחררים עם יותר מדי כסף וגם לא עם הכשרה שתועיל להם באזרחות. לעומתם, חיילים ששירתו ביחידות מחשבים למשל, יוצאים לאזרחות ויכולים לעבוד תמורת משכורות גבוהות מאוד.
"אני הייתי שלוש שנים חייל קרבי, ועכשיו אני צריך לחזור לעשות דברים שהייתי עושה לפני הצבא, כמו למלצר. החוק החדש יכול לאזן את הפער הזה שנוצר".
אורן ברנד (24) מקיבוץ נען חושב שבהצעת החוק טמון שינוי משמעותי. "סיימנו את הצבא בלי כסף מיותר והתחלנו את החיים מאפס. אדם שמקבל 3,800 שקל יוכל לחסוך כל חודש חלק מהמשכורת, ויצא לאזרחות עם עודף כסף ללימודים ולטיול. להיות מתוגמל זה נפלא ואני בעד, אך מצד שני צריך להבין שזהו שירות חובה ושכל אזרח צריך להתגייס. אסור שיווצר מצב שאנשים יתגייסו בשביל הכסף".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3524081,00.html

ישן 27-03-2008, 10:31
  Eagle1 Eagle1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.07
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "חיילים: שכר מינימום יכול לצמצם את ההשתמטות"

בקשר למה שנכתב בכתבה, אני חייב לומר מספר דברים:

א) זה נכון שחיילים קרביים שמתשחררים ברוב המקרים מתחילים את האזרחות מ-0 לעומת חיילים ששירותו בתפקיד עם הכשרה מקצועית כזאת או אחרת שיכולים למצוא את עצמם באזרחות. לדעתי אפשר פשוט במקום לתת משכורת מינימום בכל חודש לחייל, להעלות במעט את המשכורת (אחרי בדיקה של האם באמת יש צורך לזה) ובמקום לתת שכר מינימום בחודש, אפשר לתת זכאות ללימודי תואר ראשון חינם על חשבון המדינה, לכל המשוחררים- ואולי בעתיד זה יהיה נחלת הכלל (לימודים חינם מגן עד אוניברסיטה).

ב) העלאת המשכורת הצבאית כדי למנוע השתמטות היא לא הפיתרון. זה כמו לתת כדור אקמול לאדם חולה, במקום לדאוג שיתלבש חם בחורף ולא יחלה בכלל. אם כסף יתועל לחינוך לגיוס ותרומה למדינה, לא יהיה צורך לתגמל חיילים כי פשוט כולם יתגייסו מתוך אמונה בדרך הזאת. כנראה שעמיר פרץ לא קרא נכון (בלשון המעטה) את הצעירים, החיילים והמשוחררים. הצבא זה לא הסתדרות העובדים, ובדרך הזאת עמיר ידאג להיפך ממה שצריך לקרות- הוא יגרום להפרטת הצבא.

ישן 27-03-2008, 10:40
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07

ץמיד חשבתי שצה"ל צריך לשאוף ךהיות צבא מקצועי ולא "צבא העם." הסיבות לכך רבים, ביניהם העלאת איכות כוח האדם, עצירת תופעת הנשירה של כוח אדם זה, ופסילת כל מיני סכסוחים פוליטיים וחברתיים.

כדי שדבר כזה יקרה, צריך תמריץ כלשהוא בשביל שיהיה כוח אדם. אנחנו כולנו סך הכל בני אדם, גם לנו הורים וילדים וסבים שצריכים אוכל על השולחן, ואפילו אם לא היינו במצוקה כלכלית אנחנו רוצים לחיות טוב, ואין פסול בזה.

לכן הצעת חוק זו, אפילו שהיא הגיעה משום מקום ועדיין אין לי מושג מאיפה יגיע הכסף, היא איכשהוא צעד בכיוון הנכון - שיפור שכר ותנאים של העובדים, או במקרה שלנו, החיילים.

ישן 27-03-2008, 19:47
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
מדוע עינכם צרה בחיילים?
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "התכוונתי למה שרשום בכתבה פה: ..."

אני לא רואה שום דבר רע בשכר מינימום לחיילים. מי שמתגייס במצב הנוכחי, עם משתמטים בכל כיוון שלומדים בזמן שאתה עושה מה-שזה-לא-יהיה ואז מרוויחים משכורות נאות בזמן שאתה רק משתחרר ראוי לקבל סכום כסף נורמלי מהמדינה. גם ככה לא מקבלים יותר מדי מהמדינה כאן.
וכן! אני בעד שכל החיילים (חפ"שים) יזכו בהעלאה נדיבה למשכורת. גם אם אותו חייל משרת שעתיים ביום בתור עובד רס"ר. אמנם לעורפיים אין צורך להשוות לשכר מינימום ממש (אפשר לקבוע דרגות בעניין) אבל ראוי שלוחמים שמסכנים את עצמם מדי יום ויום יזכו לקצת יותר מ700 ש"ח בחודש. מה גם, שבסופו של דבר לגדודנרים מגיע שכר מינימום: הרי גם ככה הם עוסקים באבטחת מתקנים; עבודות נקיון; תחזוקת כבישים וחידוש מבני ציבור; אז מה רע שהם ירוויחו בהתאם?
ישן 30-03-2008, 06:08
  RmSs RmSs אינו מחובר  

אתה כבר נכנס פה לעניין אחר,
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "תשמע"

שאתה טוען שצריך לרדת מהרעיון של "צבא העם" ולעבור לצבא שכירי-חרב. אתה מתייחס פה רק לפן הכלכלי, ושוכח את הערכים המוספים של צבא-העם שלאו דווקא מתבטאים בצורה כלכלית, אלא בצמצום קרעים חברתיים, שילוב אוכלוסיות חלשות שלולא הצבא לא היו משתלבות לעולם בחברה, ומתן הזדמנויות שוות (או לפחות כמעט-שוות) לאנשים שונים ממקומות שונים. זה דברים שקשה למדוד אותם בכסף, אך הכרחיים בחברה.

אני יודע שזה ממש כיף להתפרק על יותר מ-700 שקל בחודש, אני גם חייל כמוך, אני גם עושה 11-3 (שאני לא יודע אם זה יציאות זהות לשלך, אבל זה בטח דומה). אבל שוב - אתה חושב ששהשימוש הכי נכון לכסף יהיה לעלות את השכר שלך? אתה לא חושב שאת הכסף הנ"ל ניתן יהיה להשקיע בדברים הכרחיים מזה?

ישן 29-03-2008, 20:18
  weedog weedog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.08
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי chenji89 שמתחילה ב "אתם רואים רק את הצד של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chenji89
אתם רואים רק את הצד של הלוחמים, שחוזרים פעם בשבועיים הביתה.
אבל מה עם חיילים רגילים, לא מדבר על כאלה שעושים יומיות, אלא כאלה שחוזרים הביתה רק בסוף שבוע, מה איתם?
פה כל אחד מורעל קרבי, אבל תסתכלו גם על הצד השני, ולא על המקרה הגרוע ביותר שאתם מכנים "ג'ובניק בקריה".

אחד שהולך להתגייס ליחידה קרבית בקיץ.

בוא אני יסיבר לך ..
חייל קרבי נותן את החיים שלו בשביל ומקבל תמורה 700 שקל..
חייל ג'ובניק נותן את מה שהוא רוצה לתת (לא את החיים שלו) ומקבל 300-400 שקל..

אם החוק יעבור על כולם אז זה יהיה ככה

קרבי- משכורת מנימום
ג'ובניק- משכורת מנימום

זה נראה לך הגיוני שג'ובניק שלא מסכן את חייו יקבל כמו הקרבי שכן מסכן את חייו כל יום ויום?
ישן 29-03-2008, 22:30
  RmSs RmSs אינו מחובר  

אני לא מבין sheep למה אתה מתייחס בכזה ביטול למה שהוא אומר.
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה אומר שבן אדם צריך לוותר..."

יש לא מעט היגיון במה שהוא אמר.

אני, בניגוד להרבה אנשים שמשרתים בקרבי, לא מתייחס בביטול בכלל לג'ובניקים \ תומכי לחימה. ברור לי שבסופו של דבר, המערך העורפי הוא עמוד התווך של הצבא - ובלי כל התפקידים שנוטים להתייחס אליהם בזילזול בדר"כ (ולא בצדק), כל המערך הלוחם והצבא בכלל לא היה מתפקד. אבל גם אחרי זה, חשוב לזכור שהקושי (גם הנפשי) הוא לא אותי קושי וההקרבה העצמית אפילו לא קרובה (ולאו דווקא הקרבה במובן של סיכון פיזי) - ולבטא את זה בכמה סיכות על ה-א' או בכיתוב "רמת פעילות א+" בתלוש משכורת, ללא שיש לכך ערך אמיתי בשטח - זה לא ריאלי. חשובה ההפרדה, גם בשכר, בין לוחם ללא לוחם. כי אחרי הכל, טפיחה על השכם זה נחמד, אבל בחייאת... זה מתחיל להמאס. אני מלא בטפיחות על השכם, אין לי שקל בארנק, וויתרתי על כל אפשרות לצאת מהצבא עם משהו בידיים, אז לפחות תנו לי את הפריוולגיה להיות מסודר קצת אחרי הצבא. אנחנו לא שווים בעשייה שלנו, אז אין טעם שנהיה שווים בשכר שלנו.

מעבר לכך, נכון מה שאמרו קודמי על המוטיבציה לקרבי. לא שאני חושב שצריך לבחור בקרבי בגלל התלוש - אבל אם זה גורם, ולו לחייל אחד, לבחור בקרבי - לשנות את זה רק יגרע מהמצב הקיים.

נערך לאחרונה ע"י RmSs בתאריך 29-03-2008 בשעה 22:44.
ישן 28-03-2008, 23:38
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
מתי תבינו

שהקטע של "רק ללוחמים," או כל "רק ל-" אחר לא עובד. לוחמים הם מיעוט מוחלט בצבא (בכל צבא, בעצם) כשהיחס הוא איפשהוא בין 1 ל4 ל1 ל8. אז רק הלוחמים יקבלו כסף כמו שצריך, ושאר הצבא, שהוא גם הרוב, יוצא ממורמר וחסר מוטיבציה.

ומה עם מישהו שהיה לוחם ויצא מהמערך הקרבי מטעמי בריאות? מה עם קצין שעבר לתפקיד עורפי אחרי שנים של שירות בחזית? עם כל הועדות וחוקים וביורוקרטיה שנצטרך כדי לפתור את כל הבעיות האלה, של ה"אזור האפור," כבר עדיף לשלם לכולם.

מת על החב'רה שישר קופצים על ה"גובניקים."

ישן 30-03-2008, 00:10
  Oranges Oranges אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.03
אז ככה:

מי שלא קרא את התמונה עד עכשיו ,שיקרא:
הצבא נמצא במצב רע וזה כתוצאה משחיתות מוסרית ומצפונית שמתחילה כאמור מגיל הגן, בצורך החינוך - ומקיפה את ראשי היו"ר העומדים בעמדות מפתח שונות במדינה.

קרה מצב שבו עניין חוסר הצדק חילחל להמוני האנשים, ומטבע הדברים התוצאה מחברה קלוקלת והצבא כחלק מאותה חברה נכנס למשבר.

מן הסתם שכיום אי אפשר לקרוא לצבא שלנו צבא העם, עם אחוז משתמטים גבוהה כל כך (בזמן שמי שרוצה באמת לא משרת כיום, אלא ם כן מדובר באדם שחונך לכך מבית).

כל יפי הנפש למינהם יכולים להמשיך להתרעם " צבא ערכי... וכו' כו'".. כשהחברה לא ערכית גם הצבא לא יהיה ערכי.

זה ברור לי שכדי למנוע מצב שלקריסה טוטאלתי שינוי דרסטי יהיה חייב להינקט והפיכת הצבא לצבע מקצועי שמתגמל את חייליו הוא אחד מהמצבים הבלתי נמנעים, שבאים יחד עם הקדמה ועם החסך בפתרון לבעיית המוסר הכללית.

השאלה כמה מגיע לכל אחד- על זה ניתן להתווכח , אך המתווה ישאר כפי שהיה. רמת פעילות\סיכון גבוהה יותר - תקבל יותר.

נערך לאחרונה ע"י Oranges בתאריך 30-03-2008 בשעה 00:14.
ישן 01-04-2008, 14:50
  lordrayden lordrayden אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.07
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי iamshay שמתחילה ב "שר האוצר אמר שזה פוגע בערכים..."

בקיצור אפשר להתווכח שעות על גבי שעות יש לי פשרה הגיונית לתת חלוקה לפי רמת פעילות פטור מתשלום ללימודים נגיד לשנתיים לאוכלוסיות לא קרביות ופטור מלא לקרביים נשמע הגיוני או לפחות שכר הבדל של שכר בין האוכלוסיות אבל גם אי אפשר להגיד שגובניק לא עושה כלום אני הייתי מכונאי מסוקים והייתי עושה חצאים והייתי טוחן בשביל מה בשביל להיות גובניק? וככה זה כל חיל האוויר כמעט לא כולם בקרייה הרבה מהגובניקים כמו שאתם קוראים לכם טוחנים ימים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:21

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר