לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2008, 10:59
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "מנוסר לגודל מקוצר, או של..."

אם הצבא פועל להעלאת המוטיבציה של מתגייסי השריון אני מקווה מאוד שלא בעזרת מקוצררים הולכים לעשות את זה.
קח תיכוניסטים למסלול צוות ברמה"ג, תראה להם סרט של 10 דקות על השריון במלחמות ישראל + 5 דקות כתבה מערוץ 2 על המ"מ מ-188 שחיסל את חוליית המחבלים שהרגה את אבא שלו ואם מצליחים אז גם להביא איזה בוגר יום כיפור שיתן הרצאה כמו שצריך (פלנט או קהלני ישמחו לדעתי לעשות את זה).
האמת שדווקא עשו את זה לפני שנה וזה עובד לדעתי.

למשוך נוער לשריון ע"י פלטופים מקוצררים זה כמו למשוך מישהו לסטי"לים בעזרת מש"קיות חינוך טובות מראה שמשרתות במספנות כ"א.
יש לשריון דברים הרבה יותר מעניינים להציע למי שמתרשם מאמל"ח מאשר חתיכת ברזל אופנתית להשוויץ איתה כשיוצאים הביתה פעם ב-11 יום רק שאף אחד לא חושף את הנוער לזה.
אני מתערב שבבוחן פתע בנושא מלחמות ישראל לא תמצאו הרבה תיכוניסטים שיודעים למנות את מלחמות ישראל ולהגיד באילו שנים התחוללו.

לגבי הפגישות של קצינים בחיל עם מלש"בים - התחילו עם זה בחת"ם לפני שנתיים ומשם זה התפשט לחש"ן ולחה"ן.
הפגישות מתקיימותן רק עם מתגייסים שמשובצים לחיל אבל סימנו בצו במנילה מוטיבציה נמוכה להגיע אליו או לקרבי בכלל (כך שלא נדיר שהמלש"ב מסרב לפגוש את הקצין).
הקצינים הם מסגלי קורסים (לא בהכרח סגלי הטירונות) בבסיסי ההכשרה החיליים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2008, 13:51
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "טווח יעיל צריך להיות כזה שבו..."

וההפרש עד כדי כך משמעותי?

בסופו של דבר המנוסר קצת יותר קצר מהמקוצר המקורי, והמקוצרר קצר משניהם.

כמו כן, המנוסר לכשעצמו אינו מצטיין בדיוק לטווח ארוך בהשוואה למקוצר המקורי, והוא-הוא זה שנבחר להיות נשקם האישי של חיילי שריון, בעוד שחיילי ח"יר נושאים לרוב את ה"פלאטופ" המדוייק יותר.

אז אם כבר ממילא חותכים לנשק חתיכה מהקנה ועושים אותו מדוייק פחות, אפשר לחתוך חתיכה גדולה יותר (כמו שקרה למקוצררים שבידי קצינים לא-כאלה-בכירים ואפילו בידי חיילים ותיקים ביחידות חי"ר רגילות למדי) וככה לקבל נשק קטן יותר לתפעול בטנק וגם אחד שנראה יותר טוב בסקאלת המוטיבציה של המלש"בים.

מצד שני, מכיוון שהמקוצרר אכן אינו נשק טוב במיוחד, הוא נחשק בעיקר בגלל נדירותו והזיהוי שלו עם פעילות לוט"ר ויחידות מובחרות, לא בגלל איכויות אינהרנטיות כלשהן. אם יוחלט להנפיק אותו כנשק תקני לחיילי חש"ן, יש סיכוי סביר שלא היוקרה של החש"ן תעלה, אלא שהיוקרה של המקוצרר תרד...
ישן 31-03-2008, 20:14
  Elad E Elad E אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "וההפרש עד כדי כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
וההפרש עד כדי כך משמעותי?

בסופו של דבר המנוסר קצת יותר קצר מהמקוצר המקורי, והמקוצרר קצר משניהם.

כמו כן, המנוסר לכשעצמו אינו מצטיין בדיוק לטווח ארוך בהשוואה למקוצר המקורי, והוא-הוא זה שנבחר להיות נשקם האישי של חיילי שריון, בעוד שחיילי ח"יר נושאים לרוב את ה"פלאטופ" המדוייק יותר.

אז אם כבר ממילא חותכים לנשק חתיכה מהקנה ועושים אותו מדוייק פחות, אפשר לחתוך חתיכה גדולה יותר (כמו שקרה למקוצררים שבידי קצינים לא-כאלה-בכירים ואפילו בידי חיילים ותיקים ביחידות חי"ר רגילות למדי) וככה לקבל נשק קטן יותר לתפעול בטנק וגם אחד שנראה יותר טוב בסקאלת המוטיבציה של המלש"בים.

מצד שני, מכיוון שהמקוצרר אכן אינו נשק טוב במיוחד, הוא נחשק בעיקר בגלל נדירותו והזיהוי שלו עם פעילות לוט"ר ויחידות מובחרות, לא בגלל איכויות אינהרנטיות כלשהן. אם יוחלט להנפיק אותו כנשק תקני לחיילי חש"ן, יש סיכוי סביר שלא היוקרה של החש"ן תעלה, אלא שהיוקרה של המקוצרר תרד...

למיטב הבנתי הבעיה במקוצררים שהוסבו בצה"ל היא שאורך הקנה קוצר יותר מדי ולכן הכדור עוזב את הקנה מוקדם מדי ולא נבנה בו לחץ גזים מספיק וממושך דיו בכדי להשלים רתיעה שלמה של המכלול.
נקודת ניסור הקנה במנוסרים נקבעה בכדי להבטיח שהלחץ בקנה יהיה גבוה וממושך מספיק בכדי להמנע ממעצורים ברוב תרחישי הירי כולל מקרים שבהם צינורית הגזים יחסית מלוכלכת כתוצאה מירי ממושך.
ישן 31-03-2008, 22:21
  Elad E Elad E אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "נשק של טנקיסטים צריך להיות..."

אני לא רואה את המיני עוזי מחליף את המנוסר של השריון:

1. עלות גבוהה הכרוכה בקליטת המיני עוזי הכוללת, מעבר לעלות הכלים עצמם, רכש מסיבי של תחמושת 9 מ"מ, חלקים ומחסניות לנשק החדש (אלא אם כן צה"ל יחליט למחזר מחסניות מ-65').
2. פיתוח והטמעת מערך הדרכה חדש לכלי. לא רעיון טוב בהתחשב בעובדה שרמת הקליעה במשפחת הM16 לא מדהימה.
3. העמסת מידע עודף על החיילים בשימור יכולות שימוש בשתי משפחות נק"ל שונות, במילא החיילים הנ"ל צריכים לשמור על רמת מקצועיות גבוהה גם מעשית וגם תאורתית.
4. המיני עוזי לא קל מהמנוסר וכושר החדירה של ה-9 מ"מ לא מספק לשימוש צבאי ואחראי לכח העצירה הנמוך מאוד מול יריב שמצוייד במיגון אישי בסיסי.
5. מילואים - שריונרים במילואים פוגשים את הגלילון (ולפעמים אפילו גליל לפי חלק מהעדויות ששמעתי), ריבוי סוגי נק"ל כזה לא תורם למקצועיות בתפעול הנשק ואף מעלה את הסיכוי לתקריות בטיחות.
6. פגיעה באחידות הצה"לית. כרגע כל צה"ל משתמש ב-M16 (למעט התבור בגבעתי, שקליטתו הינה טעות חמורה בעיניי מבחינה תורתית ולוגיסטית), יש לכך יתרונות רבים שאת חלקם כבר הזכרתי ויכולים לחסוך הרבה צער ביותר ממקרה אחד שאני יכול לחשוב עליו.
ישן 31-03-2008, 22:32
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[font=Verdana]אני לא רואה את..."

בתקופה שאחרי מלחמת יום כיפור בשירות מילואים,הנשק שלנו על הטנק היה עוזי והנשק בתעסוקות M-16. לאחר מכן הנשק בטנק היה M-16 קצר (באותה תקופה נשק החי"ר היה גליל ולא היה עניין גדול בM-16 הקצר). אני לא זוכר בעייה בשימוש בשני כלי הנשק. את העוזי הכרנו מהסדיר והM-16 היה נשק שהכרנו מהר ולמדנו לאהוב. אני לא זוכר מעצור רציני בM-16 למרות שיריתי עשרות מחסניות כטנקיסט וחירניק. לגבי חסרונות המיני עוזי, אין לי ניסיון איתו אלא עם העוזי הרגיל. אני מניח שההבדל אינו גדול פרט לכך שהקצר נוח יותר. הבעיה היא כאמור להגיע מחוץ לטנק עם נשק. M-16 שנשאר בתא התותחן לא יעזור הרבה גם אם הבליסטיקה שלו עדיפה.
ישן 28-03-2008, 16:37
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
התמוגגתי מאושר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Speedy Gonzales שמתחילה ב ""מסתערים על השריון" (כתבה במעריב)"

בתור אחד שמיח"צן את השריון בכל הזדמנות בעיקר מול צעירים, כשקראתי את הכתבה לא נותר לי אלא מלהתמוגג מאושר, ההשגים האלו אדירים.
בזמן הסדיר שלי נאמר לנו שְֻ80% מהמתגייסים לשריון הם בעלי קב"א קצונה עקב הצורך בעתודה למטק"ים, מפקד אחד לכל שלושה חיילים על מכונה עם כח אש מקביל למחלקת חי"ר.

אבל לא אני לא חושב אי פעם פורסמו נתונים רשמיים בנושא

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 28-03-2008, 19:40
  mr_bahoor mr_bahoor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.06
בהחלט מרגישים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Speedy Gonzales שמתחילה ב ""מסתערים על השריון" (כתבה במעריב)"

אני מפקד בטירונות שהחלה זה עתה, של מתגייסי מרץ 08
אני יכול להעיד שאכן המוטיבציה של החיילים היא בשמיים יחסית למחזורים קודמים
חל שיפור עצום תוך זמן קצר מאוד במוטיבציה של המתגייסים
אם בגיוס שלי, היו שניים שלושה מתוך צוות בטירונות ( 9 אנשים ) שבאמת רצו שריון, הרי שעכשיו יש שניים שלושה שלא רוצים
והדבר נכון לא רק לגבי צוות אחד, אלא ברמה פלוגתית
הבעיה במסלול שריון הייתצה לשכנע את האנשים להשאר בתקופה הראשונה, כי אחרי זמן קצר הם כבר התחילו לאהוב את ההווי, את האנשים בפלוגה וכ'ו.
אם כבר מהתחלה תיהיה לטירונים מוטיבציה גבוהה, זה ישפיע המון על האיכות שלהם כלוחמים, כיוון שכעת יוכלו המפקדים להשקיע את על כולם באימון הצוות במקום בהחדרת מוטיבציה
בהחלט תקופה יפה להיות שריונר

אין כמו הטנקים

space monkey

ישן 05-04-2008, 13:22
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
פיגוע תגובות ילדותיות ובלתי מקצועיות
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי speedy_7 שמתחילה ב "כאשר האתר "יצא לאוויר העולם" נודיע כאן בפרש"

במקום להתמקד בעובדה שאין לה עורערין שבלי שיריון אין צה"ל ומי שהכריע והציל

את מדינת ישראל במלחמת יום הכיפורים הוא חיל השריון , החיל שהיה לו גם חלק מכריע בהבסת צבאות ערב במלחמת ששת הימים יחד עם חיל האויר היה השריון.
מי שבזכותן הסכימו המצרים על הפסקת האש במלחמת ההתשה בתעלה היו חטיבות ו14 ו40 שנשאו ברוב הנטל של הקרבות ורק לאחר 30 שנה קיבלו הלוחמים את אות המלחמה.........
ואתם מתעסקים בבולשיט מקוצר מקוצרר וכ"ו.....
תבדקו היטב מה היה משקלן הסגולי של כל "הסיירות המובחרות " במלחמות ישראל ותגיעו למסקנה שלפלוגת טנקים ממוצעת היה יותר משקל סגולי בלחימה מכל הסיירות ביחד.
לדוגמא כל תפקודה של סיירת הצנחנים בפיקוד מופז רמטכ"ל ושר ביטחון הסתכמה בהשמדת כמה משאיות אספקה עירקיות, למחרת כשניסו לחזור שוב על המבצע הם יצאו בשן ועין ורק בזכות תושיית טייסי המסוקים הם נחלצו ללא פגע כמו שנאמר יותר מזל משכל.
הבעיה היא שלשיריון אין יחסי ציבור ולכן כך אנחנו נראים;;;;
כמי שמרצה בקביעות בכל קורסי המפקדים של השיריון על מורשת קרב - ששת הימים , התשה בתעלה וקרב הצליחה במלחמת יום הכיפורים וכמי שיש לו אלפי שעות צריח קרביות , השמדת טנקי אוייב וחיסול חיילי אוויב יותר "מהממוצע" גם בקרב הנועזים בלוחמי השריון, אני מוכן לזרוק כפפה.
ללא תמורה ולהוכיח שבאופן מושכל בשיתוף עם מפקדת קשנ"ר ומז"י ניתן להגיע למצב שעל כל מקום פנוי בשיריון לא יהיו 0-2 או 0-5 מועמדים אלא 2
  1. מי שסבור שאני מגזים מוזמן להתקשר לכל מפקדי הפלוגות של גדוד קמ"ט שהיו נוכחים בהרצאות שלי ולקבל ממקור ראשון איך מצליחים להלהיב ולהחדיר גאוות שיריון !!!!!!!!!!!!!!!!!
  2. בברכה
  3. ושבת שלום לכולם
  4. סמ"ר- סא"ל דני קריאף
  5. קידום בשרות מילואים בלבד מבלי להיות יום אחד בקבע - סימן שאם רוצים יכולים והשמים הם הגבול.
ישן 05-04-2008, 20:55

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "תגובות ילדותיות ובלתי מקצועיות"

הבעיה היא שבין המורשת המפוארת של העבר למציאות היומיומית קיים פער.

"חשופים בצריח" ו"עז 77" עדיין זמינים בספריות ובחנויות, לוחמי העבר גם הם עמנו לתאר את מורשת הקרב שלהם, ובכל טיול של בני נוער ברמת הגולן/נגב אפשר לראות טנקים מתאמנים ולפעמים גם משלבים טיול כזה בתצוגת-אש והילדים מתפעלים מעוצמת הטנק.

אבל, מי שמתגייס לקרבי מעוניין בדרך כלל בפעילות מבצעית, והיום עיקר הפעילות המבצעית היא לא נגד שפעת השריון הסורי או המצרי, אלא כל מיני תגרות עם חמושים ומעצרים. הצעיר בעל המוטיבציה הממוצע רואה חי"רניקים שמבצעים אימוני חי"ר ואז עושים פעילות חי"ר, ורואה שריונרים שמבצעים אימוני טנקים, מנקים ומתקנים טנקים ובסוף גם עושים פעילות חי"ר-לייט מעניינת פחות.

וכמובן שעניין הפרופיל משפיע על הדימוי הקרבי - הרי הדבר הכי "קרבי" שיש למלש"ב המצוי עד יום גיוסו זה הפרופיל שלו - יתכן שבאופן פרדוקסלי אם יועלו דרישות הפרופיל של חש"ן ל82, הביקוש שלו יעלה...
ישן 09-04-2008, 20:08
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "[b]עבדול ידידי הצלחת להרגיז..."

דני היקר, השתחררתי מצבאנו ב-1999, במהלך שירותי בהדרכות שעברנו הוצגה בפנינו שוב ושוב העובדה שעל פי ניתוח צה"ל, כשמונים אחוזים מהרוגי המחבלים במהלך השהייה ברצועת הבטחון הם תוצאה של תחמושת טנקים.

מאז עסקתי בנושאים שחשפו אותי לנושאי חי"ר אך בעיקר התחום שמכונה לוט"ר (עזבו מינוחים, זה לא ממין העניין כאן).
על פי הבנתי, אני משוכנע שמי שיטרח להתעניין בתולדות הלחימה הישראלית בחמישים השנה האחרונות יגלה עד כמה זרוע התותחנים וזרוע השריון הן אלו שהחזיקו מן הקרקע את מדינת ישראל.
עבודת צוות, יוזמה, מקצועיות של מפקדי הדרג המסתער הנמוך- בינוני, חתירה למגע ודבקות במשימה של הלוחמים בקו הראשון הן לפי הבנתי הרגליים עליהן עמדו הישגי הצבא.
זאת בניגוד מוחלט למקצוענות, ארגון, משאבים (!), שליטה וניהול שאפיינו את הצלחות זרוע האויר באופן מערכתי בכל הדרגות.

אני אומר זאת כך מתוך כוונה להצדיע ללוחמים של צבא היבשה, ועם כל כמה שאני מכיר בחשיבות עבודת חיילי הרגלים ומוקיר את הלחימה שביצעו, אני מבין מן החומר שקראתי ואליו נחשפתי שבסופו של דבר המשקל הסגולי של הזרועות הממוכנות היה המכריע.
שריון ותותחנים.
ואני אומר זאת בפה מלא למרות שאני אוהב מאוד את תפקידי החדש כסיור השייך לשריון ומשרת את השריון.
אז לך ולחבר'ה- אני ועוד רבים וטובים ממני יודעים- כי לא על מגש של כסף.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 09-04-2008, 20:35
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
במחילה, זה לא נכון.
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "דני היקר, השתחררתי מצבאנו..."

בזמנו (סוף 1998, בשביל ועדת החקירה של תל-קבעה), הייתי צריך לעבוד בין השאר על נושא פעילויות שונות ויעילותן. לא נפרט, אבל אני יכול לומר *בוודאות*, אחרי הצלבת הנתונים בדבר נפגעי חיזבאללה, פצועיו והרוגיו, מכמה וכמה מקורות, שסיפורי שמונים האחוזים חסרי שחר, ונבעו בערך מאותו מקום שהפך רועה שעלה על מוקש ל"כנראה תומך אמל", וספרו מסופקי חיזבאללה כהרוגים ודאיים.

זה כמובן לא בא לזלזל בשריון, שכבודו במקומו גם בלי ההגזמות הצה"ליות.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-04-2008, 22:31
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "במחילה, זה לא נכון."

מידע מעניין.
אם ניתן, אשמח להרחבות. אני מניח שיהיו עוד מתעניינים.

הקביעה אותה הבאתי נשמעה לי הגיונית לאור סיכומי ארועים שהיו נגישים לי. מה שאתה מביא מסקרן.

לעבדול- ראיתי בעינים כלות כאיש מג"ח 7ג את לוחמי המרבות סימן 3. הם התלוננו על העבודה הקשה, השחורה והלא נעימה שעליהם לבצע על הטנקים, בזמן שאנשי המג"חים ומילואימניקים של שוט הביטו כלא מאמינים בטנק רב כוח שעבודות התחזוקה שלו דומות למה שעושים למכונית פרטית (בעינינו...).

בראיה בלתי תלויה- הייתי אומר שדור הפלא-אייפוד יחשוב כנראה שלנפח אויר באופניים זה עבודה שוחקת, אז קשה לשווק להם טל"ת, טיפול בשהייה, טא"ת וטפ"ש. גם אם כל טיפול כזה מסתכם בפחות שעות ממה שלוקח לנסוע מכפר סבא לתל אביב, או אפילו לפתח תקווה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 09-04-2008, 23:06
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
המספרים המדוייקים וגם העבודה שעשיתי איתם מסווגים,
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "מידע מעניין. אם ניתן, אשמח..."

אבל אפשר לומר שבין השאר בדקתי את הנתונים של מחלקת היסטוריה, אג"מ\מבצעים ועוד כמה גורמים בדבר ההרוגים לאוייב, סיבותיהם, יעילות סוגי פעולות שונות ומגמות. המאפיין הבולט של פגיעות השריון במחבלים היה שבמקרים שבהם שריון פגע במחבלים, היו באופן יחסי יותר מקרים של פגיעות במחבלים מרובים. אבל מאוד, מאוד רחוקה הדרך לסיפורי '80 אחוז'.

אגב, תופעה מעצבנת למדי באותן שנים (ומאוד לא ייחודית לצה"ל) הייתה גיוס חזירי-בר לחיזבאללה לאחר מותם; יותר מפעם אחת דיווח על פגיעה במחבל התגלה לבסוף כמשהו שאם היה נשאר ממנו הרבה הייתה ארוחה גדולה לצד"לניקים.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-04-2008, 21:56

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי דני קריאף שמתחילה ב "[b]עבדול ידידי הצלחת להרגיז..."

הכוונה בהחלט לא הייתה להרגיז, אלא להציג איך הדברים נראים מנקודת מבטם של המלשבי"ם, שבזמן מלש"בותם הדבר הכי קרבי אצלם הוא הפרופיל.

לא צריך להסביר לי על חשיבות השריון - את שלוש השנים שלי בסדיר ביליתי כטען (ועוד על מג"ח 6ב), עשיתי המון מארבי ארטישוק בימי רצועת הביטחון, הייתי בין האחרונים כנראה שהשתתפו בקורס צלף, וכן, גם גירזתי פה ושם אם כי בתור טען מן הסתם בטפ"ש בעיקר ניקיתי מאגי"ם. הספקתי גם לעשות חמש שנות מילואים באותו הסגנון (בהן מטבע הדברים בשנים האחרונות לא ממש עבדנו עם הטנקים) עד שיום קיצי אחד גדוד החש"ן שלי הפך לגדוד חי"ר-לכאורה ומטען הפכתי פתאום למטוליסט.

כן, בשריון עושים דברים חשובים, אבל גם עובדים די קשה על הטנק. מה לעשות - זה מבריח מלשבי"ם, שגם אם הם לא מבינים גדולים הם יכולים לשים לב למה שגילינו כולנו אחרי ההסבה - האימונים הן על הטנקים והן אימוני החי"ר מסתיימים בערך באותו זמן, אבל אם אחרי אימוני הטנקים היו מצפות לנו שעות ארוכות של טיפולים, תיקוני תקלות והזדכויות על זיווד שגרמו לכך שהשחרור יתעכב עד לשעות הערב, הרי שבסוף אימון ח"יר הזדכינו על נשק, על קיטבג ואחרי זה עוד הגענו בזמן הביתה לארוחת צהריים...

יתר על כן, המלש"ב שמתגייס היום, למציאות של עימות מוגבל ובט"ש, לא מצפה שבתור שריונר הוא ילחם בסורים או שבתור תותחן הוא יפגיז בתעלה או בתור גולנצ'יק הוא יכבוש את החרמון או שבתור צנחן הוא יצנח במיתלה - הוא רואה את ההווה שמורכב ממחסומים ומעצרים (היי, יש לנו חטיבה שלמה שההמנון שלה מדבר על "לבוא בלילה ולעצור את המבוקש") ורוצה כמה שיותר מהשני וכמה שפחות מהראשון.

באותה מידה, בשנות התשעים מידת ה"קרביות" של יחידה כזו או אחרת התבססה על השאלה אם היא עושה קו בלבנון או לא, בלי הרבה קשר למורשת העבר...
ישן 10-04-2008, 06:54
צלמית המשתמש של speedy_7
  speedy_7 speedy_7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.04
צבאי זה שהיית "טרקטוריסט..."
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "הכוונה בהחלט לא הייתה להרגיז,..."

עבדול,

אל תשווה את הטיפול של הצוות במרכבה, לזה של המג"ח או השוט. זה כבר לא מוסכניקים במדים מלאים גריז. עולם אחר וזמנים אחרים. הגריז וכלבו המפורסם כבר לא דומיננטים כבעבר.

בנוסף, היום חלק מהנוער מבין את מה שכתב למעלה עופר שלח - שלהתגייס ולעשות שירות שלם 8 שעות על 8 שעות פילבוקס/מחסום ומנוחה - זה לא "מעצר כל לילה" באמת. מכסימום עצירות.

ובמציאות של היום - אפשר לדבר על תרומה לא רק במלחמה - אלא גם בבט"ש.
קרא את ידיעות בחדשות רק בשבוע החולף בעזה - 3 מחבלים נהרגו מירי פגזי טנקים כאשר מצאו את המנהרה 700 מ' מהגבול. שוב בעת חילוץ של אגוז - טנקים מחפים באש. כנ"ל ברצח במסוף הדלקים - טנק דופק פגז והורג שניים מהמחבלים.

ולסיום - מספיק לקרוא את ברק ואשכנזי - ע"מ להבין שהתמרון במלחמה חזר לאופנה (בסיוע של אש כמובן). ותמרון, ידידי, זה לא המטוליסט לבדו.
ישן 10-04-2008, 10:56

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי speedy_7 שמתחילה ב "זה שהיית "טרקטוריסט...""

בסופו של דבר, כל שירות קרבי כולל הרבה שעות אפורות ועבודה קשה.

אלא מה, שהמוטיבציה של המלשבי"ם מושפעת מהפעילות המבצעית הקיימת בזמן גיוסם, ומי שרוצה שירות קרבי יחפש את המקום בו יש הכי הרבה ממנה. כיום, עיקר הפעילות המבצעית היא בשטחים, אז רוצים להגיע ליחידות שעושות יותר מעצרים ופחות מחסומים. לפני עשר שנים, הפעילות המבצעית הייתה בלבנון אז רצו להגיע ליחידות שעושות קו בלבנון.

בנוסף לכך, יחידות שעובדות עם רק"ם (שריון, תותחנים, הנדסה) כוללות בתוכן גם מרכיב של עבודה על הכלי - גם אם היום כבר לא צריך לגרז כמו פעם (כלב גריז? לנו היו רק מגרזות יד..) עדיין יש טפ"ש וטפל"ש, ופריסות זחל, והיתקעויות ושקיעות ותקלות מנוע. כל הפרטים הללו פשוט מושכים פחות את המתגייסים, וזה מצב נתון...
ישן 11-04-2008, 14:10

פיגוע בלי טנקים אפשר " לסגור, את צה"ל...
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי speedy_7 שמתחילה ב "תקרא היום במעריב, למשל"

אני מודה ומתוודה שאני לא אובייקטיבי.
לכל הגאונים שהספידו את חיל השריון לאחר מלחמת לבנון השניה, אני חייב להגיד "יאלה " תבטלו את כל אוגדות השיריון משיקולי תקציב או בגלל שאתם סבורים שתם זמנם בטל קורבנם..
ותצאו למלחמה הבאה עם M16 תבור טילי נ"ט ..
אל תשכחו לקחת סנדויצ'ים ומים על חשבון תחמושת ..על מנת שלא תאלצו לפרוץ חנויות מכולת ..
ד.א.
במדבר וברמה שבהם יהיה העימות הבא אין חנויות מכולת ..
אז תרדו מהעץ ומהשצחנות המאפינת אותכם .
משקלה של פלוגת טנקים טובה במלחמת יום הכיפורים הייתה שווה לאלף סיירות מובחרות
אז מספיק עם הצביעות ...
ישן 11-04-2008, 15:17
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
אני לא מבין מה הרעש והכאב ראש .

אתם שוכחים חלק עיקרי אחד ..
צהל זה לא צבא אוויר או יבשה או ימי לבד אלה צבא משולב ..
לא רק שריון אלה שריון הנדסה שעובדים ביחד וחי"ר בשילוב של ארטלריה מסוקים ומטוסים ואבטחה והגנה ימית ופעולות ממוקדות של סירות ..
אני רוצה לראות את הטנקיסט הכי טוב כאן דני בתור אחד שטוען שהשמדת טנקי אויב רבים אתה יכול לפרוץ תמכשול הסורי ללא כוחות הנדסה? התשובה היא לא!!
חירניק ? אתה מסוגל לסחוב ברגל את הפצוע עד הבית חולים ? התשובה הי לא ?
הנדסה יכולים לפלס את המכשול הסורי/מוקשים בלי חיפוי אוירי ושל שריון לא כרגיל ..
תותחנים שווים בלי הגנה ופעולה קרקעית לא..
חיל אויר יכול לנצח מלחמה לבד התשובה היא לא..

אז בתור בנאדם שהיה בהנדסה קרבית והשתחרר כולה בתור דרגת סמל ראשון מבלי לעבור קורס פיקודי כי אני חובש בכלל כולם פה יודעים שמקל אחד קל יותר לשבור ממספר מקלות מחוברים ביחד.לכן אתם צריכים לדבר על האופן שבו משלבים זרועות בצורה אופטימלית ..

אני חייב להגיד שאח שלי שריונר ואני בהנדסה ואני מעריך שריונירים בתור מהונדס שעבד איתם וכן המטובציה לשרת יורדת בגלל הפעילות "הלייט שלהם" (שלדעתי לא נכונה) כן זה פחות מוטביציוני להרוג מחבל במרחק 3 קילומטר עם פגז של טנק לעומת החירנקים כביכול שהורגים פנים מול פנים ועושים פעילות יותר "מענינית" לטענת חלק מהאנשים.

מה שבטוח ששריון ניצחו מלחמות בדיוק כמו שהחי"ר ניצחו מלחמות וכמו שחיל אויר הכריעה מלחמות באופן גורף ..
משהו אמר ויכוח ..
חברה
אני אומר!!
העיקר תהיה לוחם איפה זה פחות משנה!!!

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 11-04-2008 בשעה 15:27.
ישן 11-04-2008, 16:41

אין לי שום ויכוח איתך.
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "אני לא מבין מה הרעש והכאב ראש ."

על מנת לחדד את הנקודה כדאי שתנסה למצוא את המאמר שלי בנושא הצ'לשים הכוזבים, שבה כתבתי שבלי לוחמי חיל ההנדסה שחירפו את נפשם בקרב הצליחה שחלקם נקברו חיים בהפגזות האימים על חצר המוות "במצמד" לא היינו מנצחים במלחמה .
מה שמרגיז אותי שהחילות המובילים במלחמה כוללת , שריון , הנדסה , תותחנים וחטיבות חיל הרגלים וכמובן חיל האויר - וזאת מבלי להמעיט בערכם של הלוחמים תומכי הלחימה ובאגדי התחזוקה החימוש וכ"ו שבלעדיהם לא היינו מתקדמים מטר.. מודחקים למרות שמשקלם בלחימה לא יסולא בפז.
וכל הזמן כל מיני יחצנים , עיתונאים ומשכתבי היסטוריה שחלקם לא ירה כדור בחיים מזבלים לנו את השכל השכם והערב סיירות, סיירות, סיירות, כוחות מיוחדים...
אותי אי אפשר למכור או לקנות בקטע הזה משום שכמי שהיה לוחם במלחמות ששת הימים , ההתשה בתעלה ומלחמת יום הכיפורים בקרבות הכי קשים ומכריעים יודע שמשקלם של כל הסיירות במלחמות שאף לאפס ולכן יצא קצפי .
מקווה שהצלחתי להבהיר את הדברים ובא לציון גואל.
ישן 12-09-2008, 12:33
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
הפאטצ'ים הנענדים על סרבלי שריונרים לא גורמים שום נזק
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "דרגות סמל וגדודונים תפורים על הסרבל??? מאוד לא מבצעי."

בנוסף לתגובה של זיו אוסיף שדרגות היו תמיד גם על סרבלי השריון.

בקשר לסמלים שונים, זה לא משנה משום שבפעילות מבצעית שלושה חיילים נמצאים בתוך הטנק ובכל מקרה כל סמל שנענד על הסרבל ע"י המט"ק או הטען מוסתר ע"י השכפץ.

לא סביר שפאצ' כזה או אחר יזוהה ע"י צלף או ישנה את יכולתו לזהות חייל מטווח רחוק.
מדובר במגמה ברוכה בחיל השריון התורמת לגאוות יחידה ללא כל השפעה לרעה על פרמטרים מבצעיים.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 11-09-2008, 18:00
  אורן89 אורן89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.08
עופר שלח בטור על שריון,

בכתבה מסתערים על שריון, שדווח כי הביקוש לחיל גבה פי כמה, רשם עופר שלח באותו עמוד טור שהעלה אצלי לא מעט שאלות , כי הוא כתב דברים שאני לא מסכים איתם, הוא אמר שהיום המגמה היא ללכת לקרבי אבל כמה שפחות שטחים לכן הולכים לשריון תותחנים ונ"מ, אבל למה הוא משווה בין החילות שכל אחד הוא בפני עצמו, הרי תותחנים שזה חיל קרבי אבל הם בעצמם לא נכנסים עמוק , נ"מ זה עבודה אחרת של הורדת מטוסים וכדו' אז הם לא יהיו במלחמה כלשהי בקו , אז זה אולי מובן לי, אבל שריון הוא החיל המכריע בזרוע היבשה, חיל שנכנס עמוק פנימה, לא צריך להיות גאון כדי להבין את הדברים,גם ההיסטוריה המפוארת של שריון וגם ההווה שהם משתתיפם בבט"ש בעזה ובאיו"ש ובמלחמה בלבנון ואילו הוא כתב שאנשים מחפשים כמה שפחות שטח אז הולכים לשריון? איך זה יכול להיות הרי שריון זה הכי הרבה שטח , לא מובן לי למה הוא רשם את הדברים הללו... למרות שהוא משווה את זה לחי"ר אבל עדיין אני חושב שריון וחי"ר הם בשטח אותו דבר... ולפעמים שריון יותר.. ועוד פעם אין מה להשות מבחינת השטח בין שריון לנמ ותותחנים.
לא בדיוק הבנתי לאן הוא חותר, אם מישהו יוכל להסביר אני ישמח...
להלן הטור http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=400255 בצד שמאל למטה..
יכול להיות שהוא התכוון שככה המלש"בים חושבים אבל זה בעצם יותר שטחים? כי הוא בכל זאת כתב שהמלשבים הולכים למקום שנחשב הכי הרבה בקו האש כמו שריון..

נערך לאחרונה ע"י אורן89 בתאריך 11-09-2008 בשעה 18:09.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:54

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר