לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2008, 18:23
  sigsig sigsig אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.11.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האם זה קשור אלי? שמתחילה ב "שאלות של פעור?!"

אני יכול לענות לך על סמך נסיוני בלבד (כ-10 שנים בארגוני פיתוח תוכנה שונים), כך שקח את דבריי בערבון מוגבל.

1. האם אתם נהנים? כן, מאוד. אחרת הייתי הולך לעשות משהו אחר. אבל זה מהסיבה שהעבודה הזו מתאימה לי. אני נהנה לפתור בעיות ולהתעמק בפרטים.
2. כמה שעות מיומכם היא דורשת? תלוי. אני משתדל לעבוד לא יותר מ-10 עד 11 שעות ביום באופן רגיל אחרת אני נשרף והאפקטיביות שלי יורדת. יש תקופות לחץ אבל (ובכל מקום יש כאלה), ובתקופות כאלה עובדים גם 14 ו-15 שעות כי יש לקוחות שמחכים.
3. מה השכר של מפתח טוב? תלוי מה זה מפתח טוב, ותלוי בתחום. פיתוח זמן-אמת שונה בתכלית מפיתוח ממשק משתמש. בסופו של דבר, זה עניין של כמה נסיון אתה מביא איתך וכמה חברה כלשהיא צריכה אותך.
4. האם זה ריאלי להיות מתכנת פרילנסר? בכנות, לא יודע. לא נתקלתי בהרבה כאלה. אולי עצם העובדה הזו היא תשובה בשבילך - אולי לא.

אחרי שעניתי לשאלות שלך, ברשותך אני אתייחס בצורה קצת יותר רחבה (ושוב - ע'פ נסיוני בלבד). ממה שיצא לי לראות, רוב המתכנתים שאין להם את ה-'קריזה' והאהבה לתחום ובאים רק כדי להרוויח טוב הם בינוניים ומטה מבחינה מקצועית. לעניות דעתי, מה שמניע מתכנתים טובים זו סקרנות והחיפוש המתמיד אחרי אתגרים אישיים. אתה רואה את עצמך יושב 3 ו-4 שעות מול אותן 10 שורות קוד ומחפש באג שצץ רק במקרים מסויימים? זה קורה, ולא לעיתים רחוקות. אתה רואה את עצמך מתקן את אותו קטע קוד 5 ו-6 פעמים כי כל פעם מוצאים באגים אחרים? גם זה קורה.
תרשה לי גם רגע להתייחס לעניין האומנות. מנסיוני הדל, מתכנתים באמת מבריקים (תתפלא כמה מעט כאלה יש - זכיתי לעבוד בסה'כ עם 2) הם אמנים לכל דבר ועניין. היכולת שלהם לפתור בעייה בצורה מקורית ומעניינת (צורה שאני ואתה לא היינו בכלל מעלים על דעתנו) היא כבר מעבר ללימודים ונסיון - זה כשרון טבעי. ועל אחד כזה יש 10 שהם טובים אבל לא מבריקים ו-100 כאלה שהם 'בסדר' או פחות מזה. לא קשה להבין איך מתחלקות משימות מעניינות יותר ומעניינות פחות. ועוד לא דיברתי מילה על המצבי רוח והפסיכוזות של אנשים שמה שבאמת מעניין אותם זה טכנולוגיה ואין להם סבלנות לאנשים אחרים.
ואחרי ששיחקתי את תפקיד פרקליטו של השטן, אני אגיד שהמקצוע הזה כיף לי ועושה לי טוב. הרגשת הסיפוק בלדעת שעשית משהו שפתר למישהו אחר בעייה כלשהיא היא תענוג. ואי אפשר להתעלם מהעובדה שאני גם מרוויח על זה סכום יפה.
בסופו של דבר, אני מקווה שזה עוזר לך. אל תשכח גם שקיימים עוד מקצועות בשוק המחשבים - חשבת על בדיקת תוכנה? דורש ראייה רחבה יותר לרוב מאשר פיתוח צ'ופצ'יק ספציפי באיזה מוצר. תמיכת לקוחות? דורש יכולות בין-אישיות גבוהות ויכול להתאים יותר לאנשים שהם באוריינטציה הומנית. איך שלא יהיה, הרבה הצלחה שתהיה לך. ואם יש לך עוד שאלות - בכיף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:17

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר