לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-03-2008, 17:45
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
חלק נכבד מקורס המפקדים שלי היה תחת נוהל "אדמה בוערת"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ohad_Naim שמתחילה ב "מעריב - "בסיירת גולני אסור לעמוד""

זה אומר שאסור ללכת ואסור לעמוד במקום, אלא רק לרוץ (ואם במקום-לקפוץ).
הסיבה לכך היתה שלא עמדנו בזמנים ואיחרנו באופן קבוע לשיעורים/מסדרים/ארוחות וכו'.
בתכל'ס, מה שהיה נכון הוא שלא קיבלנו מספיק זמן לכלום, דוגמא:
לאחר ההשכמה, בן 30 ל-40 דקות לעלות על מדים, להתגלצח, להגיע לחדר האוכל, לאכול, לחזור לחדרים ולקחת כלי כתיבה, ולהתייצב באחת הכיתות.
חשוב לציין שמדובר בענף מפקדים בשבטה, והמרחק בין המגורים לחדר האוכל, ומשם לכיתות הענף, הוא לא קטן.
היו לא מעט אנשים שהיו מדלגים על ארוחת הבוקר ומבקשים מאחרים שיביאו להם פרוסה עם משהו, אחרים היו מגיעים לחדר האוכל, מכינים פרוסה או שתיים, זורקים עליה ביצה קשה וחוזרים, והיו כאלה שבכלל היו מוותרים על ארוחות בוקר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2008, 22:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ohad_Naim שמתחילה ב "מעריב - "בסיירת גולני אסור לעמוד""

מצד שני, הקפיצות האלה הן מתכון לשברי מאמץ, שחיקת סחוס (ופליטה מוגברת מהיחידה), מצב שתיים עם כפות ידיים פתוחות לאורך זמן פוגעות בשורש כף היד.

לקאדרים יש מטרה - אבל צריך לדעת לעשות את זה נכון ולא בצורה מזיקה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-03-2008, 23:46
צלמית המשתמש של e13290
  e13290 e13290 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מצד שני, הקפיצות האלה הן..."

אם עושים מצב 2 שהיד פתוחה אז היד יכולה להיפגע, מצד שני - אסור לרדת ל2 על האגרופים כי כבר קרה שירד לאחד מהלוחמים דם מהיד, הדם היה נגוע באיזה שהוא חיידק וכל הצוות נדבק (מקרה אמיתי).

אי אפשר לנהל ככה צוותי לוחמים. אני בטוח שמדובר בחבר'ה אינטילגנטיים שהבינו שברגע שהם הפכו להיות לוחמים הם לקחו על עצמם סיכון כלשהו להיפצע, גם אם לא במסגרת קרב. כן, לגיטימי לקבל שברי מאמץ שאתה ביחידה כמו זאת שמזוכרת מעל - ואם הכל מבוקר, שבר מאמץ עובר וחוזרים לפעילות דיי מהר.

המשמעת בסיירת גלוני מאוד נוקשה, אבל מצד שני - לא לחינם היא נחשבת בעייני הרבה מאוד חבר'ה (בעיקר בכאלה שמשרתים בגדס"רים, איתם יצא לי לדבר) כפלס"ר הכי חזק בצבא היום.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 01-04-2008, 11:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי e13290 שמתחילה ב "אם עושים מצב 2 שהיד פתוחה אז..."

יש הבדל בין הדבקות מקרית מחיידק (שזה באמת שטויות) ולאבד בנאדם משירות ולשלם פיצויים בגלל אקט שהוא צפוי להגביר פציעה . יש דרך לבצע כל דבר, ואני מבטיח לך שהפעלה נכונה ושקולה תהיה יותר קשה מאשר השתוללות - שבסופה אתה מסיים מסלול עם שני לוחמים מתוך 30.
יש מחלקות חי"ר בגדודים שיצאו קשוחות ומוקשחות לא פחות מכל צוות של כל יחידה (כן, כולל הפלס"ר המהולל), כי אימנו אותם קשה, הרבה ונכון. אבל אתה לא יכול לעשות את זה אם חצי צוות נמצא בגימלים או ביתים כי לא היה לך את השכל למנוע פעילות מגבירת פציעות מיותרת.

לטובת העניין דוגמא אחת: אחת המחלקות שהכרתי (בגבעתי) זחלה לכל מקום, מבלי שהקלו עליהם יותר מדי בזמנים. אני מבטיח לך שזה לא פחות קשה מלקפוץ במקום - אבל פוטנציאל הפציעה נמוך בהרבה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 01-04-2008 בשעה 11:26.
ישן 01-04-2008, 11:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי pougachman שמתחילה ב "תגובה"

לא אמורה להיות להם הבנה - לפחות לא בהתחלה. את החייל במסלול אתה בונה כאוטומט - אין שאלות.
הבעיה היא שזה מזיז יותר מדי לפיקוד בצבא. במקום להדריך איך מתזזים נכון (כמו שעושים בצבא ארה"ב ובנחתים), פשוט אוסרים את זה וזהו.

ישן 02-04-2008, 13:57
  pougachman pougachman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.05
תגובה2
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי bnm שמתחילה ב "באמת איך הם הושפלו ? אני..."

אני אחלק את זה:
1.* "הברכיים מתפוצצות לנו, אבל הוא לא מוכן שנפסיק", ושוב, איך הם הושפלו?, איפה ההשפלה?
* "המפקד מכריח להיכנס ...", עשית טעות וכך המפק"ץ דואג שתלמד ( ולא אני לא נכנס לויכוח של
אם המפק"ץ היה מסביר אז אולי החייל היה מבין יותר - יש גורמים שמשפיעים)

2. מפק"ץ במקלל את חייליו ומדבר בגסות צריך לקבל שתי סתירות מהמ"פ שלו, על זה אין ויכוח.
הוא אמור להוות דוגמה לאדם ערכי, מוסרי, רגוע, שקול ולא למתלהם.

אתה לא מכיר את המפקד ולכן לא נראה לי שאתה יכול למתוח עליו ביקורת.
חייל צעיר צריך ללמוד למה הוא מסוגל ואין מה לעשות יש מקומות שצריכים להוכיח לך שאתה מסוגל ליותר ממה שהאמנת, אין מקום במערכת כזאת לבכיינות.
במידה ואתה כבר מספיק בכיין ואתה מתגאה בזה אז תהיה גבר ותדבר עפ המפק"ץ, לא עוזר? מ"פ.
ישן 02-04-2008, 01:23
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile

אם כל הכבוד לפלס"ר גולני. גדס"ר גולני הינה יחידת התנדבות אשר מגיעים אליה אנשים אחרי גיבוש ולא סתם "לוחמים מן השורה".
כיחידות התנדבות, היחידה אינה מחייבת להחזיק לוחמים אשר לא "טוב להם" או "לא מתאים להם שיטת החינוך של היחידה". לכן בכל שלב של המסלול פתוח בפני החניך בשלב הההכשרה שלו אופצית הנשירה/עזיבה.
זה שהלוחמים ( מכיוון שהם כבר סיימו מסלול) סיימו הכשרה של היחידה + קיבלו את הסיכה הנכספת אשר מקבלים אחרי תרגיל מסכם. הם יוצאים לתקשורות בתלונות שהיה קשה ? איפה הם חיים. למה מי יגיד שלהם היה קשה במסלול ההכשרה? למה לא למחזור נוב 05 או למרץ 01 היה יותר קשה ? מי יודע ?

אם כל הכבוד בעייני זה לירוק לתוך הבאר שממנה הם שותים. קיבלו הכשרה בשיטה שלא נראת להם.
במילים בפשוטות. ללוחם לא נעים -> הדלת פתוחה, לך לגדודים. רק אל "תירק לבאר ממנה אתה שותה".
לדעתי בושה של לוחמים, הייתי שם אותם במערך המודיעין, שם יותר מתאים להם.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 02-04-2008, 16:51
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[font=Verdana]אם כל הכבוד..."

לפני מה שאני זוכר מתקופה קצרה בפלס"ר שהוסבר לי ע"י המפקד שפלס"ר, או גדס"ר לצורך הענין, לא יחידות התנדבות אלה יחידות ממיינות.
אני לא זוכר את הטיעון שלו בדיוק, אבל זה היה משהו בסגנון "יחידה מויחדת הינה יחידת התנדבות- היא הרמה הכי גבוהה שאפשר להגיע וא"א לא מכריח אותך להשאר שם. פלס"ר לעומת זאת, אם כל הכבוד, היא יחידה חטיבתית, אשר יש את האופציה להעיף אותך בכל רגע נתון, אבל היא לא בהגדרה מטכלי"ת כיחידת התנדבות מו שחטיבת הצנחנים לא חטיבת התנדבות אלה חטיבה שממיינת להגיע אליה אבל אף אחד לא 'מתנדב', להיות צנחן, אלה עובר מיונים להתקבל. הפלס"ר גם כן- היא תזרוק חיילים במהלך מסלול, אבל רק בגלל שיש לה את הלוקסוס כיחידה חטיבתית עם מספר גבוהה של מתמיינים ובסופו של דבר היא תצטרך למלא את הצוותים שלה ועם יש ורך צמיד יש את הנפלים של יחידות מיוחדות התנבותיים. זה היה הטיעון שלו פחות או יותר.

העלו כאן את נושא הצוות הספציפי הזה כצוות בעייתי- למה הכוונה?

ולמה התכווןBLACK MAMBA כשאמר שעדיף יהיו במודיעין?

ישן 02-04-2008, 20:42
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי +amit+ שמתחילה ב "לא הכי מדויק"

ראשית אני חייב לציין שמה שכתבתי לפני כן היה נסיון ציטוט של מפקד לשעבר של פלס"ר. הרעיון האחורי הציטוט הכנראה לא מוצלח שלי היה שאם כל הכבוד לפלס"ר חי"ר- גם היא לא יחידה התנדבותית.

מה שהוא אמר יכול להיות שבא בנימה אישית כ אקס שייט ולכן הוא באמת רואה את זה ככה.

נראה לי כל המו ג התנדבות זה משהו שעבר כל מיני גלגולים .. אם אתה רוצה להיות מדוייק אז יש עשרות יחידות התנדבות בצה"ל ורובם לא קרביים...

אני אישית לא מכיר את ההיבת המטכ"לי כ מי יחידה התנדבותית ומי לא- אנייודע את מה שאני יודע מהיכרות אישית מיחידות התנדבות לייעוץ ועבודה משוטפת אם עוד יחידות שמחשיבות את עצמם כהתנדבותיות. ממה שאני הכרתי עד כה, שימי הסיירות ממיינות ליחידות מיודחות לזרוע שלהם, כאשר כל דרך ההגעה אליהם וכו מתחיל בהתנדבות עוד טרום הגיוס,, ובכל רגע נתון אפשר לפלוט אותך. יחידה כמו פלס"ר ינו התנדבות, אלה יחידה ממיינת, לאחר גיוסך... זה כמו להגיד שהפלחי"ק הינה יחידה התנדבות כי אתה מתמייןלפני כן ואפשר לפלוט אותך לגדודים במהלך המסלול...

נראה לי שכאשר לא מדובר ביחידות הספצפ' מיום הסיירות, יש גבול מאוד דק שעובר בין יחידה התנדבותית לבין יחידה ממיינת- שדרך אגב, רק בגלל שיחידה ממיינת ולא התנדבותית לא אומר שהיא פחות טובה, מקצועית ומיוחדת מההתנדבותית...זה הכל עניין ביוקרטי ועץ המבנה של היחידותתולצורת הגיוס ותהליך המייונים שלהם שנותן להם את התואר כ"יחידת התנדבות" לעומת יחידות אחרות בעלי אותו יכולות ש"מסתפקות רק" בתואר יחידה ממיינת אבל עדיין מיוחדות,,,

אם למישהו יש יותר ידע כאאשר מדובר בסוגיית מה מסווג כ התנדבות ומה מסווג התמיינות אשמח לשמוע ולקבל תיקון.

ישן 04-04-2008, 13:01
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
אין מה לעשות זה צבא

נוהל אדמה בוערת הוא מאוד מפורסם ולרוב יעיל בחישול אופי הלוחמים

אבל באותה נימה יש להשתמש בנוהל לדעתי לעונשים ולתרגולים ולא סתם לשרוף זמן כמו שקורה הרבה פעמים בצבא ואני בסך הכל שבועיים בצבא וכבר עברתי הרבה תיזוזים סתם כדי להעביר זמן לפני האוכל כי סיימנו לשפצר עכשיו אני מבין שלא יתנו לנו דקת קריאה להתחפשן באוהל אבל במקום קדרים (10 שניות ח' פה, 10שניות ח' שם 20, סמוחקום ועוד) אפשר לעשות מד"ס או פקלים מסודרים בזמני הביינים האלו, נקודה למחשבה.

לסיכום שיפסקיו לבכות הם רצו להתקבל לסיירת שיתמודדו אם הקושי נוהל אדמה בוערת זה קשה וחרא אבל מקובל.

מזל שהמ"כ שלי אוהב לעשות פקלים ולא לקדר אותנו סתם אז אנחנו שומרים על שגרת פקלים(בנתיים) אבל ממה שראיתי מכיתות אחרות כשלמכים אין מה לעשות איתם הם מקדרים אותם.

נו טוב רק עוד 3 חודשי טירונות (חחח כמה שאני צעיר) בעזרת השם נצא לוחמים ונעיף אתהאויב באויר.

931, 931 אני איתך לעד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:09

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר