לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2008, 00:58
  DCD DCD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
אפקט דומה ל-Sessions בעזרת פונקציית setcookie

נניח ואני רוצה להשתמש ב-Session, אבל ללא כל פונקציות ה-Session, אלא בעזרת פונקציית ה-Cookie. (כלומר שיהיה לי "אפקט" של Session ... )

בעמוד של setcookie כתוב שאם קובעים את הפרמטר השלישי (expire) ל-0, אז העוגיה תימחק כאשר הדפדפן ייסגר. שזה בדיוק כמו ב-Sessions.
מכאן יוצא שההבדל היחיד בין שיטת ה-Sessions לבין ה-Cookies היא בכך שב-Session כל המידע, מלבד ה-SID (אשר נשמר אצל הלקוח), נשמר בקבצים בשרת, ואילו ב-Cookie כל המידע נשמר על העוגיה שאצל הלקוח.

ואני די בטוח שכולנו שומרים את כל המידע (מלבד ה-SID, שהוא חייב להימצא גם אצל הלקוח כדי לזהות אותו) שקשור למשתמש ב-DB, ולא בעוגיה או בקובץ שעל השרת...

אם כך, למה בכלל להשתמש ב-Sessions מלכתחילה?
האם זה לא פשוט יותר להשתמש ב-setcookie וסגרנו את כל פרשת ה-Sessions?

אף פעם לא השתמשתי תכל'ס ב-Sessions (בעיקר מהסיבה שלא הבנתי בשביל מה), אז הנושא הזה לא מובן לי באופן מוחלט...

תודה ולילה טוב

עריכה: איזה קטע אני חסום כי זה 1 באפריל D:
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-04-2008, 13:58
  emanuel emanuel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל emanuel
בדוק אבל בדוק בשביל ה1 באפריל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DCD שמתחילה ב "אפקט דומה ל-Sessions בעזרת פונקציית setcookie"

מי שמאמין לו = פטי!
אין סיכוי שבעולם שהוא ישתמש רק בעוגיות...
יש כל מיני סוגים של הוכחות:
1) אם תריצו חיפוש על אשכולות שכתב או על תגובות שנן...
אני מאמין שתמצאו שמה דיונים + שאלות על SEESION

2) SEESION שומר את הנתונים בצד-שרת...
ונותן בעויגה את הSEESION ID...
לנסות לעשות משהוא עם עוגיות זה מאוד מאוד קשהXD
(מרוב שכיחה מסוימת סטיתי לבנייה של זה וזה יצא גרועXD
יעני מנגנון של לשמור מידע בעוגיה וללכת על פיו => מאוד קל לזיוף!
עדיף SEESION

3) אם רוצים לעשות קוד אבטחה למשל המידע צריך להיות בשרת בSEESION...
כי רק ככה תוכל להבדיל בין המשתמשים...
אני שאלתי או שהגבתי באחד האשכולות וזאת בערך המסקנה...

לא יודע ,, אני אשיתי לא שומר תמידע שאני שומר בSEESION בDB
וטבלאות SEESION שמקושרות לDB עדין לא בניתי...
יש לי רק שהראות איך זה בערך אמור להיותXD...
אבל לפעמים זה בכלל לא נחוץ! זה הכלXD..
ישן 07-04-2008, 09:39
צלמית המשתמש של tnadav1
  משתמש זכר tnadav1 tnadav1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
שלח הודעה דרך MSN אל tnadav1
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DCD שמתחילה ב "אפקט דומה ל-Sessions בעזרת פונקציית setcookie"

אני משתמש בדרך הזאת, הסיבה העיקרית שאני לא משתמש ב- session_save_handler היא שאני נותן למשתמש אפשרות לבחור שהוא יזכור אותו, וזה הכל הופך להיות כבר לא נוח..

ועכשיו שאני חושב על זה, הכי נוח להשתמש רק בעוגייה ובמקרה שהמשתמש לא רוצה שיזכרו אותו, אז התפוגה של העוגייה תהייה 0.

את השיטה הזאת, אם אני לא טועה, דור הוא זה שהציג אותה בפורום,אבל אם זה מישהו אחר, סורי, כבודך במכומך מונך

אני לא רואה שוב בעייה בשיטה הזאת, להפך, הרעיון הזה חידש לי דרך לעשות את הדרכים יותר כלים, וזה לא משהו שקל לזייף. אם אתה רוצה מערכת ממש מאובטחת, שמור במסד נתונים גם את ה-IP של הגולש, ותרשה שהעוגייה תגיע רק ממחשב עם ה- IP הזה, הבעיה היא שכנראה תצטרך לוותר על "לזכור" את המשתמש, כי אם הוא מתנתק מהאינטרנט ומתחבר שוב, דבר שברוב המחשבים מחליף את ה- IP, אז ה-Log in שלו לא יתפוס

ישן 07-04-2008, 15:13
  DCD DCD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "אני משתמש בדרך הזאת, הסיבה..."

ציטוט:
אני משתמש בדרך הזאת, הסיבה העיקרית שאני לא משתמש ב- session_save_handler היא שאני נותן למשתמש אפשרות לבחור שהוא יזכור אותו, וזה הכל הופך להיות כבר לא נוח..

אבל הבנתי שעם session_save_handler אפשר לבצע את כל הדברים שרוצים לנוחות המתכנת.

ציטוט:
את השיטה הזאת, אם אני לא טועה, דור הוא זה שהציג אותה בפורום,אבל אם זה מישהו אחר, סורי, כבודך במכומך מונך

אפשר בבקשה קישור? אשמח לראות
אני זוכר שאת הדרך הזאת למדתי אחרי שריפרפתי על קובץ ה-functions.php של מערכת IPB המפורסמת...לא קראתי את כל הקוד של המחלקה (כי האמת הוא רב מבחינה כמותית) אבל איכשהו הבנתי שזאת הדרך (והנחתי שכך רוב המתכנתים עושים).

ציטוט:
אני לא רואה שוב בעייה בשיטה הזאת, להפך, הרעיון הזה חידש לי דרך לעשות את הדרכים יותר כלים, וזה לא משהו שקל לזייף. אם אתה רוצה מערכת ממש מאובטחת, שמור במסד נתונים גם את ה-IP של הגולש, ותרשה שהעוגייה תגיע רק ממחשב עם ה- IP הזה, הבעיה היא שכנראה תצטרך לוותר על "לזכור" את המשתמש, כי אם הוא מתנתק מהאינטרנט ומתחבר שוב, דבר שברוב המחשבים מחליף את ה- IP, אז ה-Log in שלו לא יתפוס

כמובן, זה מה שאני עושה
סביר להניח ש הרוב הגדול של המשתמשים לא יתנתקו מהאינטרנט בזמן גלישה באתר, ככה שזה לא אמור להפריע לכולם.
אבל אם משתמש מתנתק מהאינטרנט, זה נראה לי צודק לבקש הזדהות חוזרת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:55

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר