לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2008, 21:06
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
לינוקס הגעתי למסקנה שעתודה זה אחד המסלולים היותר זולים בשביל הצבא

היום קיבלתי 4250 שקלים חדשים טובין ותקילין אל חשבוני הקט, מענק שני לשנה זו מתוך 8500 סה"כ.
אותם 8500 אמורים לספק 80 אחוז משכה"ל השנתי, אבל בעקרון אני יכול לעשות איתם ככל העולה לרוחי כיוון שהם נכנסים לי לחשבון.
בחישוב מהיר, משכורת שנתית של חייל קרבי (נגיד 700 לחודש) יוצאת 8400 בשנה.
אותם 8400 הם רק חלק מההוצאות השנתיות הכלליות שהצבא מוציא, כיוון שהוא צריך להאכיל את החייל, לתת לו מקום לישון, להסיע אותו, וכל זה עולה לו כסף (לוגיסטיקה ושות').
זאת בעוד שהעתודאי מלין את עצמו, מסיע את עצמו, ומאכיל את עצמו.

ככה שכל מי שרוצה לגשת לעתודה, שלא יעבדו עליכם שהצבא משקיע עליכם, כי זה לא כל-כך נכון..
(ויש עוד המון סיבות למה לא לגשת לעתודה, אפשר להפוך את זה לאשכול אנטי עתודה, אם בא לכם).

נערך לאחרונה ע"י נור בתאריך 01-04-2008 בשעה 21:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-04-2008, 22:05
צלמית המשתמש של e13290
  e13290 e13290 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "השאלה מה אני עושה עם החשיפה..."

אלו שאלות שאדם צריך לשאול את עצמו לפני שהוא נכנס לכל הסיפור הזה. יש אנשים שסוגרים לגמרי כי הם רוצים ללכת ללמוד פיזיקה כי הם מאוד נהנים מהמקצוע, יש כאלה שלחוצים מהעתיד מבחינה כלכלית וזה מסלול שמעניק המון ביטחון. בקיצור, יש פלוסים.

המירמור של העתודאים נובע לדעתי מטעמי אגו. מבחינתם הם מתגייסים לצבא בתור קצינים עם תואר ראשון. הם פינטזו להגיע לצבא ולקבל תפקיד של ראש פרויקט מינימום וקיבלו איזה שהוא תפקיד מטה משעמם יחסית. מה שהם שוכחים הוא שגם באזרחות (ואני אומר את זה בביטחון מלא) לא כל המהנדסים ממלאים תפקידים מרתקים, ועוד דבר - הם כולה דרדסים בני 21 ושהם ישבו באוניברסטה ושתו לאטה מקיאטו - חברים שלהם רצו בג'בלאות.

ולגבי השיעמום, קבל:

http://www.yanivgame.com/

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 01-04-2008, 23:03
  Speedy Gonzales Speedy Gonzales אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.08
ההשוואה פסולה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "הגעתי למסקנה שעתודה זה אחד המסלולים היותר זולים בשביל הצבא"

ההשוואה שלך לא נכונה בעליל.
וכי העתודאי לא מקבל את השירותים הללו (ואף יותר) בעת שירותו?
מה מקבל יוצא צבא בלימודיו האקדמיים? (רמז, כלום).
לגבי האמירה ש"לא משובצים בתפקיד הולם" - בדקת לאחרונה את כמות בעלי תארים האקדמיים שלא עוסקים בתחום לימודם? שלא נדבר על המובטלים...

מן הסתם, שהמסלול כדאי לצבא (כפי שכבר נאמר לעיל..). אמנם, גם למעסיק בעסק מסוים יש אינטרס להעסיק את עובדו ולהעניק לו שירותים מסוימים. לצערנו, הכל עובד על אינטרסים.
{ובמאמר מוסגר, איזה אינטרס עדיף לשרת? של הצבא המגן עליך או של עסקן פרטי וכיו"ב?}
מה שכן, צריך תמיד למצוא את הנק' החיוביות בכל דבר (וכן, גם השליליות. כפי שאפרט).

מכאן, ההשוואה הנכונה היא (לדעתי):

יתרונות:
א. לעתודאי ממונים הלימודים. ליוצא צבא - לא (פיקדון ומענק לא נחשבים כי הם קיימים בשני המקרים).
ב. עתודאי יוצר רצף לימודים (מה שמקל את הטמעת החומר בשלבים הראשונים). יוצא צבא - לא.
ג. עתודאי מרוויח ניסיון בתחום בו התמקצע (בד"כ) ואם לא - זו תקלה וזה חיסרון (וחבל, כי הצבא יכול וצריך למצות את כח האדם שלו). יוצא צבא - בד"כ יוצא עם ניסיון מועט בלבד (מקורסים, אם בכלל).
ד. עתודאי זוכה (בד"כ...) לשירות מתאגר בהרבה לעומת שירות עורפי (ולפעמים גם יותר מקרבי - כמו רופאים המשובצים ביחידות קרביות...).
ה. עתודאי תורם למדינה רבות. חיילים עורפיים - לא תמיד. (מדובר בעורפיים גרידא. חס וחלילה שקרביים לא תורמים!!! שלא תבינו לא נכון...)

חסרונות:
א. עתודאי מתחיל לימודים בגיל מוקדם כשהוא לא תמיד "סגור על עצמו" (וזה, לדעתי, אחד הגורמים העיקריים לנשירה). ליוצא צבא היה זמן לחשוב. אם כי, זה לא תמיד עוזר לו...
ב. עתודאי חותם קבע. (וגם זה לא בהכרח חיסרון..).
ג. עתודאי עלול להרגיש קצת לא שייך למחזור גילו - באוניב' הוא צעיר יחסית לחבריו לספסל הלימודים ובצבא מבוגר...

בשורה התחתונה, עתודה לא מתאימה לכל אחד ולכן עוברים מיונים (שאמנם, לא תמיד מדויקים. אבל גם זה משהו...) על מנת להתקבל. יש אנשים שישגשו בתחום ויש אנשים שידרדרו. מה שבטוח, צריך להיות בוגרים נפשית (ושכלית... ) על מנת לקבל החלטה להצטרף למסלול.

וזה רק על קצה המזלג. אני פשוט קצר בזמן. אולי ארחיב בהזדמנות.

בכל אופן, בהצלחה לכולכם!

נערך לאחרונה ע"י Speedy Gonzales בתאריך 01-04-2008 בשעה 23:10.
ישן 02-04-2008, 05:48
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

אתה עתודאי?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Speedy Gonzales שמתחילה ב "ההשוואה פסולה"

כי ביתרונות, סעיפים ב'-ה', די מונפצים.
הדברים האלה יפים בעלונים של צה"ל, או בשיחות באינטרנט, אבל הם מתרחשים לעיתים נדירות.

"לא משובצים בתפקיד הולם". שוב, הצבא מבטיח משהו אחד, העתודאי לרוב לא מקבל אותו. באזרחות אתה חופשי לעצמך ולבחירותיך.

יוצא צבא יכול ללמוד איפה שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה, מה שהוא רוצה. עתודאי כלוא במשך 3 שנים בלי יכולת תזוזה ומחויב אח"כ לצבא.

ההשוואה הייתה לחייל קרבי, ורוב העתודאים ישרתו בתפקידים עורפיים. הכסף שהצבא מוציא במשך 3 שנות הלימודים הוא פינטס לעומת ההוצאה במשך 3 שנים לחייל קרבי, ואח"כ - כמו שאמרתי, עתודאים בדר"כ עורפיים (והצבא לא מקבל חפ"ש, אלא קצין\קמ"א שאמור לנהל צוות או וואטאבר)
ישן 02-04-2008, 08:23
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Speedy Gonzales שמתחילה ב "ההשוואה פסולה"

יפה מצידך להדגיש את היתרונות ולא לפרט על החסרונות. אני אעשה את זה במקומך:
א. לעתודאי ממונים הלימודים- כבר מזמן הוכח שהמסלול לא משתלם כלכלית. גודל המענק בטל בשישים לעומת הפרשי השכר בין הצבא לשוק, וזה עוד בלי להזכיר שאין דין משכורת של 700 ש"ח בין הגילאים 18-21 למשכורת בגובה זהה בגילאי 21-24.
ב. עתודאי יוצר רצף לימודים- לא תמיד זה יתרון, וגם אם כן, מדובר ביתרון בשלב הראשון בלבד. לא חסר יוצאי צבא שלמדו בהצלחה מקצועות הנחשבים קשים, למרות שלא היה להם רצף לימודים.
ג. עתודאי מרוויח ניסיון בתחום בו התמקצע- ממש...
ד. עתודאי זוכה לשירות מתאגר- רוצה שירות מאתגר? לך לקרבי. עתודה זה לא הפיתרון. למה אתה מתכוון במילה מאתגר?
ה. עתודאי תורם למדינה רבות- שוב, יש עורפיים שתורמים לא פחות.

בקיצור, את כל היתרונות שפירטת ניתן לסתור בלי בעיה. אתה עתודאי בכלל או שסתם קראת את העלון ששלחו מהצבא? על החסרונות אני מעדיף לא להתחיל ולפרט.

ל-RP, ראה תשובה 1. 8500 כל שנה זה לא סכום שבשבילו שווה לחתום 3 שנות קבע...
ישן 02-04-2008, 10:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי MaRTyR שמתחילה ב "יפה מצידך להדגיש את היתרונות..."

א. "הפרשי השכר בין הצבא לשוק" נחמד להסתכל על הפרש ההכנסה. אולי תסתכל על הפרש ההוצאה?
יש לי הרבה חבר'ה שהם קצינים - ואצל כולם, כולם, הסתבר מהר מאוד שבשביל לחסוך לטיול עדיף להשאר בצבא. כי היכולת של קצין צעיר לחסוך מ-4000 ש"ח בחודש שהוא מקבל, גבוהה יותר מחברים שלו באזרחות שמרויחים 7000 (וזה שכר נדיר!). ככה זה כשצריך לשלם שכ"ד, הוצאות, מחיה ועוד כמה דברים פעוטים. באופן מוחלט - אין שום בסיס ויסוד להשוואה, כולל להנחה שברגע שתצא מהלימודים באזרחות תהיה מסודר עם עבודה מכניסה. אין עיוורון גדול מזה.
ב. גם לא חסרים עתודאים שרצף הלימודים לא היה בעיה בשבילם. העובדה היא שעושר מכוני ההכנה לפסיכומטרי, הצפיפות במכינות ובמכונים להשלמת בגרויות מוכיחה ההיפך מטענתך.
ג. ניסית למצוא עבודה באזרחות? כזו בתחום שדורש לימודים אקדמיים? אני מבטיח לך שהם לא בודקים בציציות מה עשית בדיוק בשירות. יש לאותו בוגר מסלול עתודה יתרון של נסיון - שהוא נכס גדול אף יותר מהתואר והציון שלו.
ד. מסכים - לכל אחד אתגר משלו. יש כאלה שהעתודה היא אתגר בשבילם ויש כאלה שלא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-04-2008, 19:44
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "א. "הפרשי השכר בין הצבא לשוק"..."

א. לא הבנתי למה אתה מתכוון בהפרש ההוצאה. אתה מתכוון למענק של 8500 כל שנה? איזה הוצאה מיוחדת יש על עתודאים שלא שמעתי עליה?
עוד נקודה שלא הבנתי, בהנחה שעתודאי מסיים את עבודתו בשעות הערב (מהנדס/מדמ"חניק), לאן אתה חושב שהוא הולך? אתה מתכוון לכך שהוא יוצא הביתה רק בסוף השבוע? לא אמרתי שבאזרחות המשכורות בשמיים, אבל אחרי 3 שנות ניסיון אתה בהחלט יכול לצפות למשהו לא רע.
ב. לא חסר דוגמאות משני הצדדים, זה לא סותר אחד את השני. ואיך לעזאזל העובדה הזאת מפריכה את טענתי? באותה מידה ניתן לטעון שכל המכונים האלה מלאים בגלל עצלנים שלא השקיעו בתיכון.
ג. ניסית למצוא עבודה בתור עתודאי? המעסיקים לא טיפשים ויודעים מה העתודאים עושים בשירות, גם אם מכסים על זה במילים יפות בקו"ח. אם למדת משהו ולא השתמשת בזה 6 שנים, יראו את זה. כמו כן, אולי מעסיק יעדיף דווקא מישהו צעיר יותר, שעבד אצלו בחופשים החל מסוף השנה השנייה, ולא את העתודאי שרק סיים צבא? אולי הם יעדיפו מישהו טרי שאפשר "לעצב" כרצונם ולא מישהו שבא כבר עם נורמות וכו'.

הדבר שצרם לי מכל בהודעה של ספידי גונזלס הוא שהיא מלאה בהנחות יסוד (שלא תמיד נכונות, במיוחד בצבא) ובמילה בד"כ. מי שמוכן לסכן את עתידו כי "בדרך כלל מקבלים ניסיון וכו'" שם את עתידו על קרן הצבי.
ישן 02-04-2008, 10:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "הגעתי למסקנה שעתודה זה אחד המסלולים היותר זולים בשביל הצבא"

מצד שני - אתה ממשיך לשירות צבאי (והעלות היא גבוהה יותר) בעוד שחייל קרבי שמשתחרר צריך לממן את עצמו כולל שכ"ל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-04-2008, 18:10
  DesertLlama DesertLlama אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.05

מה זה ההתבכיינות הזאת?
עתודה זה מסלול מקדם, אתה אומר שתשתחרר בגיל 25-6, עם תואר, ניסיון (גם לא בדיוק במה שלמדת, זה עדיין ניסיון), בנוסף יש לך ניסיון בניהול כוח אדם, כמו לרוב הקצינים בצה"ל, סבבה, אז לא תרוויח בקבע כמו שעובד אזרחי עם הניסיון שלך והתואר היה מרוויח, אבל חייל קרבי מרוויח כמו שגוב'ניק שעושה יומיות ומשלים הכנסה מהצד במלצרות? לא הוא לא.

קצין גו'ב משתחרר בגיל 22-3, בלי תואר, אחרי שנה של משכורת שהיא ממש לא משהוא, יכול להיות גם שהוא עשה יומיות והיה לו כמעט אותם הוצאות כמו לכל אזרח בגילו.

אחת הסיבות שמתגייסים למסלולים כמו עתודה, או יוצאים לקצינים, זה התנדבות.

וביחס למסלולים כאלה, אתה יוצא מרווח בגדול, הרבה יותר מקציני ח"ר שאומנם מקבלים 6000 בקבע, אבל שהם משתחררים, בגיל 23, מה הצבא נתן להם? לעבוד באבטחה?.

מבחינה כלכלית - לך תיהיה נגד מטכנת בממר"מ, תעבור קורסים יוקרתיים, תקבל במשך שנתיים משכורת דפוקה, תשתחרר ותקבל באזרחות יותר משכורת ברוב העתודאים, וכל זה בגיל 24.
ישן 02-04-2008, 19:55
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

אתה רציני?
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי DesertLlama שמתחילה ב "מה זה ההתבכיינות הזאת? עתודה..."

גם אם נניח שהתחלת ללמוד בגיל 18, למדת רק 3 שנים והתגייסת ישר בגיל 21, עדיין תשתחרר רק בגיל 27 מינימום.
לגבי התואר- אם נמשיך את ההנחה לעיל, היית יכול להיות בן 24, משוחרר ועם תואר ביד, אז זה לא פקטור.
לגבי הניסיון- כבר דובר על זה, ולא בדיוק דברים חיוביים.
ניסיון בניהול כ"א- לא תמיד, לא בהכרח, וכמו לשאר הקצינים (נגיד).

מנקודת מבט קרה ואגואיסטית (וכלכלית), אז העתודאי ממוקם באמצע, בין הג'ובניק לבין הקרבי שהוא הנדפק ביותר.

אף אחד לא מכריח אותך לצאת לקצונה. אם אתה מסכים אז כנראה שאתה נהנה מזה/מרוויח מזה/שטוף מוח. עתודאי חייב לשרת עוד 3 שנות קבע (אוקיי, אז נגיד שנה בגלל הקצונה, אבל למה עוד שנתיים?), גם אם הוא סובל מכל דקה ולא עושה כלום.

היו כאן שרשורים למה ללכת לקרבי, זה בדיוק מה שהקצין הקרבי מקבל. שירות מלא משמעות, אקשן, תרומה למדינה וכו'. זה שהוא "נדפק" עוד יותר מהעתודאי לא ממש מנחם.

אני לא טוען שהמסלול הוא חרא ולא ללכת וכו', אבל חשוב לראות את כל התמונה ולא רק את התמונות היפות בפרוספקטים של צה"ל. אין ספק שלמסלול יש יתרונות שיכולים להיות די משמעותיים, אבל גם חסרונות לא חסר. שכל אחד יעשה את החשבון רווח-הפסד שלו.
ישן 02-04-2008, 23:24
  DCD DCD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי MaRTyR שמתחילה ב "אתה רציני?"

אבל אתם לא שמים לב לכמה נקודות.

מה שאכתוב עליו עכשיו זה עתודאי טכנולוגי (י"ג-י"ד).

מסלול חיי העתודאי:

בגיל 18-19: לומד י"ג-י"ד במקצועו שיתעסק בצבא. שכר הלימודים מממון בחלקו (80 אחוז) ע"י הצבא או במלואו (תלוי).
בגיל 20-22 (=3 שנים: 20, 21, 22): עושה את שירות החובה שלו במקצוע שלו. הוא מקבל משכורת גבוהה יותר מקרבי, תנאים טובים הרבה יותר. דבר נוסף, ולא פחות חשוב, זה ניסיון\הכשרה מקצועית שהעתודאי רוכש במהלך השירות שלו.
בגיל 23-24: עושה את שירות הקבע שלו. שירות הקבע הוא כשנה וחצי ונחשב בתור עבודה (ולא בתור "שירות בצבא"). לעתים הצבא גם לא מחייב לעשות שירות קבע. העתודאי נדרש לעשות שירות קבע מהסיבה הפשוטה שהצבא לימד אותו, לקח אותו לעבודה כאשר העתודאי חסר ניסיון מקצועי וגם מימן לו לימודים בעצמו. לדעתי זה מספיק סיבות...

מסלול חיי הקרבי:
בגיל 18-20(=3 שנים: 18,19,20): עושה שירות חובה, שירות קרבי כמובן... התנאים בדר"כ לא הכי טובים, המשכורת לא מספקת.
בגיל 21-22: נניח שהקרבי לומד למקצוע. בסיום הלימודים (שעכשיו בשבילו קשים יותר מאחר שבמשך 3 שנים הוא לא למד), שהקרבי מממן לעצמו, הוא מחפש עבודה, ויש לזכור שהוא חסר ניסיון מקצועי. אני מניח שברוב מקומות העבודה לא יקבלו אותו...ואם יקבלו, שכרו יהיה נמוך יחסית. ידרשו ממנו לעבוד תקופה ארוכה עד שיקבל משכורת ראויה.
חשוב לציין שרוב הקרביים, עד כמה שאני יודע, לא ילמדו לאחר שירות החובה שלהם. להתחיל את כל סיפור הלימודים מחדש זה פשוט מייאש...

אולי פספסתי כמה דברים פה אבל זה בסה"כ הסיפור.
ישן 03-04-2008, 01:02
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי DCD שמתחילה ב "אבל אתם לא שמים לב לכמה..."

אתה מתייחס לעתודאי טכנולוגי. אני דיברתי על עתודאי רגיל, לא עתידים, לא עתודה טכנולוגית וכו'. לעניין:

גם ג'ובניק מקבל תנאים טובים בהרבה מקרבי, זו לא סיבה לבחור במסלול מסויים. אולי תאיר את עינינו לגבי המשכורת הגבוהה והשירות במקצוע של ההנדסאי?

כשאתה כותב שהקבע נחשב כמו עבודה, גם הצבא מתכוון לכך? אתה יכול להתפטר למשל? קבע זה לא עבודה!

לגבי הסיבה לקבע, לפי טענתך ניתן היה להימנע ממנו ע"י החזרת הכסף. למה שלא יציעו מסלול בלי מימון התואר, אבל גם בלי קבע? באמת נחמד מצד הצבא לקחת אותי לשש שנים, ובשלוש השנים הראשונות לשלם לי משכורת חובה, למרות שאני קצין עם תואר.

זה שקרביים נדפקים כבר הבנו. מה לגבי ג'ובניקים? יהיה קשה למצוא מסלולים פחות משלמים כלכלית ממסלול לוחם קרבי... ואגב, יש מספיק קרביים באוניברסיטה (כן, גם כאלו שעושים מילואים תוך כדי הלימודים).

בלי להעליב, רוב ההודעות פה שמצדדות בעתודה נראות כלקוחות היישר מהעלון/כנס עידוד עתודה, ואין צורך להזכיר שאת הנאמר שם יש לקחת בעירבון מאוד מאוד מוגבל. מעניין אגב שרוב התומכים במסלול הם לא עתודאים בעצמם, אלא חבריהם/הוריהם ואנשים מבחוץ שלגביהם עדיין עתודאי=מישהו חכם...
ישן 03-04-2008, 15:36
  DCD DCD אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי MaRTyR שמתחילה ב "אתה מתייחס לעתודאי טכנולוגי...."

מה זה "עתודאי רגיל"? זה עתודאי אקדמי?

ציטוט:
גם ג'ובניק מקבל תנאים טובים בהרבה מקרבי, זו לא סיבה לבחור במסלול מסויים. אולי תאיר את עינינו לגבי המשכורת הגבוהה והשירות במקצוע של ההנדסאי?

לא אמרתי שבוחרים מסלול לפי התנאים שבו.
להאיר את עיניך לגבי המשכורת אני לא, כי אני לא יכול להגיד לך משכורת מדויקת, וגם יש הרבה מקצועות עיסוק, אבל אתה מסכים לפחות שהיא גבוהה יותר משל קרבי?

ציטוט:
כשאתה כותב שהקבע נחשב כמו עבודה, גם הצבא מתכוון לכך? אתה יכול להתפטר למשל? קבע זה לא עבודה!

אי אפשר להתפטר אבל אם אני לא טועה יש גמישות בעניינים מסוימים כמו יציאות יומיות וכו'.

ציטוט:
לגבי הסיבה לקבע, לפי טענתך ניתן היה להימנע ממנו ע"י החזרת הכסף. למה שלא יציעו מסלול בלי מימון התואר, אבל גם בלי קבע? באמת נחמד מצד הצבא לקחת אותי לשש שנים, ובשלוש השנים הראשונות לשלם לי משכורת חובה, למרות שאני קצין עם תואר.

המימון זה לא הסיבה העיקרית כמובן... הסיבה העיקרית זה הניסיון ההכשרה המיקצועית שקיבלת במהלך שירות החובה שלך. את כל הזמן הזה צריך איכשהו להחזיר לצבא...אתה לא חושב? ושירות הקבע הוא גם לא שנתיים מלאות, אלא קצת פחות.

ציטוט:
זה שקרביים נדפקים כבר הבנו. מה לגבי ג'ובניקים? יהיה קשה למצוא מסלולים פחות משלמים כלכלית ממסלול לוחם קרבי... ואגב, יש מספיק קרביים באוניברסיטה (כן, גם כאלו שעושים מילואים תוך כדי הלימודים).

לא יודע לגבי ג'ובניקים.
קרביים באוניברסיטה? בסדר שיש שם, אבל לא הבנתי מה ניסית לומר פה... שבגלל שיש קרביים באוניברסיטה, יוצא להם כל הסיפור משתלם יותר? נא תרחיב ...

ציטוט:
בלי להעליב, רוב ההודעות פה שמצדדות בעתודה נראות כלקוחות היישר מהעלון/כנס עידוד עתודה, ואין צורך להזכיר שאת הנאמר שם יש לקחת בעירבון מאוד מאוד מוגבל. מעניין אגב שרוב התומכים במסלול הם לא עתודאים בעצמם, אלא חבריהם/הוריהם ואנשים מבחוץ שלגביהם עדיין עתודאי=מישהו חכם...

אני רוצה להיות עתודאי, ובעזרת ה' אי"ה גם אהיה.

נערך לאחרונה ע"י DCD בתאריך 03-04-2008 בשעה 15:39.
ישן 03-04-2008, 17:53
  MaRTyR MaRTyR אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי DCD שמתחילה ב "מה זה "עתודאי רגיל"? זה..."

1. כן, עתודאי רגיל זה עתודאי אקדמאי רגיל מטעם הצבא. לא עתידים ולא הנדסאי.
2. לגבי המשכורת בשירות החובה, אני לא מסכים שהיא גבוהה משל קרבי (נניח 700 ש"ח לחודש). כמובן שזה תלוי ברמת פעילות וכו'. יש לך נתון מדוייק כמה הנדסאי בשירות חובה מרוויח?
3. הגמישות תלוייה לחלוטין במפקדים ובתפקיד. להזכירך, אתה לא יכול להתפטר אם אחד מהגורמים הנ"ל לא מוצא חן בעיניך.
4. לא, אני לא חושב שצריך להחזיר את זה לצבא. מבחינתי הצבא קיבל אדם בוגר עם תואר תמורת גרושים. הצבא מרוויח מזה שהוא שם אותך בתפקיד שמנצל את כישורייך (וגם זה די נדיר).
5. התכוונתי לומר שניתן ללמוד גם אחרי השירות הצבאי (בתור קרבי) בהצלחה לא פחותה מג'ובניק או מעתודאי. לגבי השירות הצבאי, כן- הם נדפקים.
6. עדיין לא הבנתי למה אתה רוצה להיות עתודאי, אבל כרצונך. אל תשכח לחזור בעוד כמה שנים כדי לספר אם היה כדאי. נקודת ההשקפה שלך תשתנה עוד הרבה בשנים הקרובות (לא התנשאות או משהו, גם השקפת העולם שלי משתנה עם כל שלב נוסף במסלול).

ל-Sorrer: ברור שאם אתה מעתידים אז המסלול נהיה יותר משתלם כלכלית... מישהו חכם לא ילך למסלול הזה אלא לשוק הפרטי העדיף בהרבה מבחינה כלכלית (בלי לערב מניעים של ציונות ופטריוטיות). אם מראש נקודת הפתיחה שלך לא משהו (למשל: מישהו בלי אמצעים כלכליים/מישהו עם נתונים לא הכי גבוהיים) אז הצבא מהווה אופציה לא רעה, אבל מישהו שבאמת מהווה משהו, טוב יעשה אם יבחר במסלול אחר (כפי שכתב עבדול).
ישן 03-04-2008, 18:43
  DCD DCD אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי MaRTyR שמתחילה ב "1. כן, עתודאי רגיל זה עתודאי..."

2. אין נתון מדוייק אבל אני די בטוח בזה.

3. בדר"כ לא אמורות להיות בעיות...האמת זה תלוי באיזה מסלול נמצאים.

4. אבל בזמן שאתה "אמור" להיות קרבי או משהו אחר שלא מיקצועי, אתה לומד ורוכש ניסיון מיקצועי! ובכל שנת השירות שלך אתה מקבל הטבות ותנאים טובים. האחרים (כמו קרביים) אוכלים חרא, או אם הם לא קרביים אז הם סתם מתבטלים ומבזבזים את זמנם היקר, כאשר יכלו להתקדם בחייהם.
אחרי שרכשת מהצבא ניסיון והכשרה ועוד בזמן שאתה אמור לעשות משהו אחר, אז לפי דעתי זה יהיה ראוי להחזיר. זה די הגיוני...לא מצליח להבין למה אתה לא חושב ככה.

5. לא יודע לגבי זה...בכל זאת, ההעדפה תינתן לאנשים עם ניסיון, ובאזרחות האנשים עם הניסיון המיקצועי (הרב) ייקבלו משכורת התחלתית גבוהה יותר מכאלו שבלי ניסיון. חוץ מזה שהחומר הלימודי בנוגע למיקצועם נשאר אצלם בראש כל הזמן הזה.

6. אני רוצה להיות עתודאי אקדמי אבל כנראה שאהיה טכנולוגי (בניסיון לשנות את זה לאקדמי)...

תחשוב ככה - אחרי שתסיים את הלימודים האקדמיים אתה פשוט מלך - אין לך מה לדאוג יותר בנוגע לעבודה, אתה ומשפחתך ( בע"ה ) מסודרים כל חייך. בעוד שהקרבי מלא דאגות וחששות, ואולי בכלל בסוף יוותר על המשך הלימודים אחרי שירות החובה.
לפחות אני יודע שאצלי זה יהיה ככה.

אבל חוץ מכל זה, תתאר לך איזה תרומה זאת לביטחון המדינה. למנוע מקרי טרור וכד' בעזרת הידע שלמדת וכל הניסיון המקצועי - זה ממש מספק, למרות שעדיין לא חויתי את זה, אני בטוח בזה. אתה מרגיש שאתה תורם רבות בתחום שאין בו מספיק כאלו שיתרמו בו (אך כמובן שגם הקרביים תורמים המון! פשוט חסר משמעותית יותר אנשים שיתרמו בתחום המקצועי בצבא).

נערך לאחרונה ע"י DCD בתאריך 03-04-2008 בשעה 18:48.
ישן 03-04-2008, 20:40
צלמית המשתמש של Sorrer
  משתמש זכר Sorrer Sorrer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי DCD שמתחילה ב "2. אין נתון מדוייק אבל אני די..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DCD

אבל חוץ מכל זה, תתאר לך איזה תרומה זאת לביטחון המדינה. למנוע מקרי טרור וכד' בעזרת הידע שלמדת וכל הניסיון המקצועי - זה ממש מספק, למרות שעדיין לא חויתי את זה, אני בטוח בזה. אתה מרגיש שאתה תורם רבות בתחום שאין בו מספיק כאלו שיתרמו בו (אך כמובן שגם הקרביים תורמים המון! פשוט חסר משמעותית יותר אנשים שיתרמו בתחום המקצועי בצבא).

מת לראות איך אני תורם לבטחון המדינה בתור קצין מצגות.

ואם ברצינות, אז זה מאוד עצוב שבסופו של דבר חלק לא קטן מהעתודאים לא משובצים במקצוע או מגיעים לתפקידים ניהוליים (קפ"ט וכו').
אגב שהנתון הזה לא מגיע מעוד עתודאי ממורמר אלא ממבקר המדינה, לפי הדו"ח בערך חצי מהעתודאים משובצים התפקידים לא מתאימים בצבא.

מה שמזכיר לי מפקד מהטירונות שלי, שטען בתוקף שהוא עתודאי מצטיין נשיא מהטכניון שהציעו לו להיות היועץ הכלכלי של הרמטכ"ל ובגלל הסירוב שלו הגיע בסוף להיות מ"כ במחנה 80...

נערך לאחרונה ע"י Sorrer בתאריך 03-04-2008 בשעה 20:46.
ישן 03-04-2008, 17:00
צלמית המשתמש של Sorrer
  משתמש זכר Sorrer Sorrer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי MaRTyR שמתחילה ב "אתה מתייחס לעתודאי טכנולוגי...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MaRTyR

ברור שעתודאים לא יתמכו במסלול הזה, זו הונאה!!!
מצד שני באמת שזה לא כזה נורא, לא לכולם יש מראש את הכסף ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה... כמו כן כל הכאב ראש של מילואים/עבודה/עו"ד/שכ"ד/ועוד ועוד ועוד נחסך ממך בתקופה הזאת ואתה יכול להתרכז בלימודים (או בילויים והשלמה של מרדנות נעורים).

ולהיות מישהו חכם זה לא מספיק כדי להצליח פה...

ישן 02-04-2008, 20:04
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06

כל מיני נקודות שכדאי לזכור:

א) העתודה נועדה "לחתן" אותך עם הצבא לתקופה מסויימת. בשאיפה - שתמשיך לקריירה צבאית - אם אחד מכל 100 עתודאים עשה זאת זה עדיין רווחי.

ב) העתודה בין השאר נועדה לקרוץ לצעירים מוכשרים בלי יותר מידי כסף. 80% משכר הלימוד יכול להיות ההבדל בין אפשרות ללמוד או לא. בין היתר, יש לצבא תוכניות יעודיות לצעירים מהפריפריה בתקווה שהם יהיו אסירי תודה וישארו בצבא.

ג) עד כה, נדונו בשרשור בעיקר מסלולי עתודה במדעים המדוייקים - כאן באמת אין תמיד יתרון מי-יודע-מה לעתודאי על "סתם" מתכנת צבאי או מישהו שמשתחרר והולך ללמוד בטכניון (איכשהו, רוב ה"מסודרים" מתחום ההייטק שאני מכיר ממש לא עשו עתודה). אבל מה עם התחומים האחרים? עתודאי שלמד סוציולוגיה ונהיה קצין כוח אדם, או אחד שלמד עבודה סוציאלית ונהיה קב"ן או מישהו שלמד לימודי מזרח-אסיה ועכשיו הוא קצין מחקר באמ"ן - כל החבר'ה האלה "מסתדרים" מקצועית טוב יותר ממקביליהם האזרחיים.
ישן 03-04-2008, 05:42
צלמית המשתמש של נור
  נור נור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "כל מיני נקודות שכדאי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד

ב) העתודה בין השאר נועדה לקרוץ לצעירים מוכשרים בלי יותר מידי כסף. 80% משכר הלימוד יכול להיות ההבדל בין אפשרות ללמוד או לא. בין היתר, יש לצבא תוכניות יעודיות לצעירים מהפריפריה בתקווה שהם יהיו אסירי תודה וישארו בצבא.

ג) עד כה, נדונו בשרשור בעיקר מסלולי עתודה במדעים המדוייקים - כאן באמת אין תמיד יתרון מי-יודע-מה לעתודאי על "סתם" מתכנת צבאי או מישהו שמשתחרר והולך ללמוד בטכניון (איכשהו, רוב ה"מסודרים" מתחום ההייטק שאני מכיר ממש לא עשו עתודה). אבל מה עם התחומים האחרים? עתודאי שלמד סוציולוגיה ונהיה קצין כוח אדם, או אחד שלמד עבודה סוציאלית ונהיה קב"ן או מישהו שלמד לימודי מזרח-אסיה ועכשיו הוא קצין מחקר באמ"ן - כל החבר'ה האלה "מסתדרים" מקצועית טוב יותר ממקביליהם האזרחיים.

ב. זה העניין, אני באמת לא יודע לגבי תוכניות המימון של צה"ל לעתודאים ממצב סוציו-אקונומי נמוך, אבל ההורים שלי, באופן כללי, הוציאו עליי כל שנה הרבה יותר מה-8500 שאני מקבל מצה"ל. לכן ההגדרה שצה"ל משקיע עליי "המון" כסף, כמו שלפעמים אני שומע, היא די משעשעת מבחינתי.

ג. באופן כללי זה די גורף. אנשים שלמדו מזה"ת או יחב"ל וכו' מוצאים את עצמם מתרגמים טקסטים, ואפילו לא משפה מזרח תיכונית כלשהי, אלא מאנגלית ("למדת שפות באונ'? זה מה שאנחנו צריכים").
עתודאית שסיימה רפו"ח ומשובצת בתור רוקחת.
וכו' וכו' כיד הדמיון הטובה של צה"ל בהנפצת תקנים לעתודאים.
ישן 04-04-2008, 11:25
  fhever fhever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל fhever

אני לא מבין את ההשוואה שלך.

כל הכסף שאתה מקבל בזמן שאתה בעתודה (קרי 25550 ש"ח) הוא בנוסף לכל ההוצאות שהצבא עוד יוציא עליך בזמן השירות הצבאי שלך.

ואף ההוצאות עליך בזמן השירות שלך יכולות להיות הרבה יותר מאשר הוצאות על קרבי.

המשכורת שלך בחובה בתור עתודאי רגיל(תואר ראשון - אני כמעט משוכנע ובטוח שעתודאי טכנלוגית מרוויח כמו כל חייל שדומה לו בתפקידו 350 ש"ח ואני יברר את זה) לא בקו עימות, בתוך בסיס במרכז הארץ שעושה יומיות(אתה אולי לא - כי אתה הולך להיות פארמדריק)שווה למשכורת של קרבי קרבי(700 ש"ח) בנוסף אתה מקבל גם טלפון מהצבא שזה חסכון עצום בחשבון הטלפון שלך.

את ה-3 שנים לצבא אתה חייב לתת כמו כל אזרח אחר, וזה לא משנה אם יש לך תואר או אם אין לך או באיזה גיל לתת את השנים האלה.

נכון הרבה עתודאים משובצים בתפקידים שהם לא הכי המקצוע שהם למדו, אבל גם אם זה להתעסק עם Powerpnt זה לא להכין מצגות ליום הולדת. זה להכין מצגות שמאחורי העשיה שלהם מסתתר המון המון עובדה ותחקיר מקדים. והמצגת הזאת יכולה להיות הזאת שתביא להחלטה מאוד חשובה, שגם בדרך כלשהיא יכולה להציל חיים וכן מהמשרד שלכם באחד מביניני הקריה הצלתם חיים בדיוק כמו הקרבי שעומד באחד המחסומים ומונע בגופו ממחבלים לפוצץ את עצמו על השכנים שלכם.

אומנם אני לא עתודאי ומזל שכך, אבל אני מכיר המון עתודאים(שהם בתחילת שירותם\לקראת הקבע\לקראת שחרור) וחלקם מרוצים והם אפילו לא עוסקים בתפקיד שלהם, וחלקם לא מרוצים והם כן עוסקים בתפקיד שלהם ואפילו בדברים שבאזרחות הם היו צריכים הרבה יותר ותק וניסיון כדי להתחיל להתעסק איתם. הצבא זה מסגרת מאוד גדולה ומאוד מתוסבכת שיש אנשים שנפגעים ממנה ויש אנשים שמרוויחם ממנה(קרי מפקדים שמעבידים תורני מטבח להגיש להם).

אומנם אני לא בעד מסלול העתודה, אבל הוא יכול להתאים לחלק מהאנשים וגם לאנשים שחושבים על המסלול בתור רווח אישי לעצמם - כי הוא בסופו של דבר גם כזה.

תפסיקו כל היום להתלונן כמה הצבא דופק אותכם, תתעוררו הוא דופק את כולם עתודאים,קרבים,עבודי רס"ר כולם נדפקים וזה מה שהופך אותו לכיפי.

"נור" אם אתה כל כך שונא את ההחלטה שלך בעניין העתודה. "כול עוד הנר דולק אפשר לתקן" ואני מכיר מישהו שפרש אחרי 3 שנים (הוא למד לתואר מהנדס) , אם קצת נחישות אפשר הכול.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:31

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר