לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2008, 01:23
  route anywhere route anywhere אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.04
זכויות יוצרים וקניין רוחני

שלום לכולם
ברצוני לדעת האם כאשר אני שוכר את שירותיו של מעצב \ מאייר לפרוייקט, כמובן בתשלום - האם אני יכול להשתמש בעבודות שלו לכל שימוש אחר ?
בנוסף האם הוא יכול להשתמש בעבודות שלו אח"כ ? הרי זה עלול לפגוע בי ( מכמה בחינות - נניח אם הוא יקשור את האיורים למשהו לא מכובד או יתן למתחרה בתחום את האיורים )
ואחרון לבינתיים - נניח שהתמונות הינן לשימושי בלבד, מה עם הרעיונות הכללים בכל תמונה כמור האם הוא יכול לשנות קצת ולמכור שוב ? ואם אני הולך ומכליל - האם הוא יכול להשתמש בז'אנר של הדמויות מהאיורים "שלי" לתמונות חדשות או שמא אני גם "קונה" את הסגנון ( נניח אם אני משלם למורדילו שיפתח לי דמות חדשה האם היא שלו או שלי ? )
תודה לכולם מראש
ואם הייתי כללי מדי אשמח לפרט פשוט לא רציתי להפגיז בשבעה עמודים..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-04-2008, 18:40
צלמית המשתמש של Foxtrot1
  Foxtrot1 Foxtrot1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי route anywhere שמתחילה ב "זכויות יוצרים וקניין רוחני"

זה מאוד תלוי, וגם תלוי בחוזה שבינכם.

אם אין בינכם חוזה זה מצב בעייתי. היצירה היא פרי דעתו, אתה שילמתה לו על היצירה, אך הוא עדיין ההוגה שלה. מבחינה פסיקתית זו שאלה מעניינת ואני לא יכול לתת לך תשובה ישירה. בפועל, כשאתה תחתום איתו חוזה, אלו בדיוק הדברים שתצטרכו ללבן בינכם. במידת הצורך, יכול מאוד להיות שבימה"ש ימלא חוסרים בחוזה בינכם (גם אם הוא בע"פ) ויאזן בין כל מיני שיקולים (מחד, העובדה שהמאייר שלך יצר מדעתו משהו - וזה פרי שלו. מאידך, התמריץ הכלכלי שנתת לו ע"מ שיצור את אותו דבר עבורך ועל כן - רכשת את זכויותך ביצירותיו).

השאלה השניה כמובן נגזרת מכל מה שנכתב לעיל.

השאלה השלישית היא בעצם השאלה הראשונה אבל יותר ספציפית. שוב, אני מניח שזה הכל תלוי בחוזה העיסקה בינכם. אם אתה הוא שהגה את הז'אנר, אתה זה שיצר את הסגנון והגדיר אותו - הוא רק המיישם שלו בפועל על הנייר (אחרי שאתה הבהרת לו בדיוק מה אתה רוצה) מן הסתם אתה הבעלים של הרעיון.

זה כמו מעצב אופנה שמצייר את מה שהוא רוצה, והתופר שיוצר את זה הלכה למעשה. הדגם של הבגד שייך למעצב האופנה.

חשוב מאוד להבין שיש כאן גם עניין של זכויות יוצרים ורישום פטנט. ללא רישום פטנט ההגנה שתקבל היא הרבה יותר חלשה. כמובן שלא רוצים שכל אחד ילך וירשום פטנטים, בעיקר כשזה עסק מסורבל יקר ולא פשוט בכלל - לפי פסיקה לדעתי גם יש הגנה למי שאין לו פטנט.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:19

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר