לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2008, 22:03
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
המלצה לחובבי השוליים ולמי שמחפש משהו אחר ושונה לגמרי - "המוכתר".....

קשה לתאר ולהסביר במילים פשוט חייבים לראות כדי להבין את זה !

כאחד שתמיד נמשך דווקא לכוון השוליים והתרחק בדרך כלל מה"מיינסטרים", ידעתי תמיד למצא בתחום המוזיקאלי את הלהקות/הרכבים/יוצרים המתאימים , אלה שלרוב מאחורי מה שהם יוצרים יש אמירה אישית לעיתים בוטה/קשה לעיכול...
בשנות השמונים "מצאתי נחמה" בלהקות ישראליות כגון ה"קליק", הרכביו השונים והמשונים של פורטיס וחבר מרעיו משכבר הימים, שולץ האיום והיחידה לטיפול נמרץ (שאגב עד היום יש ברשותי תקליט שלהם) ושאר יוצרים שמעולם לא התפשרו ותמיד דבקו בדרכם גם אם היא לא היתה מקובלת על ידי הקהל וכמובן.... המבקרים !
קחו להקה כזו, תנו לה להופיע במועדון דוגמת ה"פינגווין" בשעתו (שמיום ליום אני פשוט מגלה שחצי מדינת ישראל היתה מבלה בו )..... ועבורי זהו מתכון לערב משובח מן הסוג שנחרטים היטב בזכרון.

את גיל ההתבגרות העברתי בתל אביב של אמצע שנות השמונים, מועדונים, הופעות ליטרים של אלכוהול ויופי טופי...
סיימתי את הצבא ב 89 לאחר שלוש שנים של "התנתקות יחסית" מההוויה התל אביבית ובתחילת שנות התשעים החלו כבר לצוץ הרכבים ולהקות שקצת פחות דיברו אלי...
כשנתקלתי לראשונה באיזה שהוא פוסטר מודבק באחד מרחובות העיר בו הופיע לראשונה השם "המוכתר" אני זוכר שאמרתי לעצמי משהוא בסגנון של : "נו מה עכשיו?.. מי זה עכשיו? עוד אחד שמנסה להיות מיוחד "?... פשוט המשכתי הלאה.

וזה היה הפאק !
אוי כמה שאני מצטער על זה היום.

אי שם באמצע שנות התשעים היתה באחד מערוצי הטלויזיה תכנית בה שודרה מוזיקה ישראלית באופן רציף (לא זוכר באיזה ערוץ זה היה), ערב אחד בעודי במטבח דירתי השכורה קלטו אזני משהו שהיה שונה לגמרי, משהו שפשוט תפס אותי וגרם לי לרוץ מיד לסלון כדי לראות במה מדובר.....
זמר קירח עם קול עמוק באופן לא נורמאלי ששר לצלילי מוזיקת "דאנס"/אלקטרו שיר נהדר שמילותיו כאילו נלקחו מהמקורות !!!???!!!..... מה זהההה???...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.notes.co.il/eshed/user/המוכתר%200.GIF]

המתנתי לסוף הקליפ כדי לראות מי האיש ואז הופיע "שמו" במילה אחת.... "המוכתר" !
לשיר קראו "מלאך".

מאותו יום התחלתי לחפש ולברר מי הוא אותו "מוכתר" (להזכירכם כי באותן שנים האינטרנט עוד היה כאן בחיתוליו כן?)...
בבירור שערכתי אצל כמה חברים שעסקו בתחום המוזיקה זה בגדול ציטוט של עיקרי הדברים שנאמרו לי :
1."מדובר בבחור ישראלי שהתחיל להופיע בשלהי שנות השמונים",..
2."הוא נתן כאן כמה הופעות מוטרפות ויש לו קהל קטן שפשוט הולך איתו לאורך כל הדרך"...
3."הוא תמיד מופיע במקומו ההכי חשוכים שרק אפשר למצא ולרוב הוא עולה לבמה לבד או
בלווי קלידן"....

מה שהיה לי הכי עצוב לשמוע הוא שכל מי שהכיר אותו ידע לספר לי שהוא מגיע לארץ אחת לכמה שנים, נותן מספר הופעות ושב לחו"ל.....
למזלי הצלחתי למצא עותק של הדיסק היחידי שיצא לו בארץ (בשנת 95) דיסק שנקרא "מסיבת ריקודים" הדיסק הזה לא יצא מהקומפקט שלי במשך שבועות !!!

וקצת על המוזיקה:

מה שהמוכתר יוצר לא קל לעיכול לפחות לא בהאזנה ראשונה !
מדובר על שילוב מקורי וייחודי בין מוזיקת אלקטרו פשוטה למדי המשולבת עם שירה בקול עמוק עמוק של מלל אשר נשמע כאילו נלקח מהמקורות אבל על נושאים אקטואליים וקשים כגון איידס, מלחמות, דיכוי ייסורי הגוף והנפש וכו' ...
אמרתי לכם שקשה להסביר ?!...
האיש כותב, מלחין ומבצע לבדו את כל החומרים ואני פשוט לא מצליח להבין איזו רמה של כשרון צריכה להיות לבן אדם רק כי לכתוב טקסטים כפי שהוא כותב ! מאיפה אוצר המילים המדהים הזה???...

לפני מספר שנים מצלצל אלי חבר ומספר לי שהמוכתר מגיע למספר הופעות במועדון ה"קוסמונאוט" (ז"ל)...
מיותר יהיה לציין שהתייצבתי לי בערב ההופעה כשעה בטרם נפתחו הדלתות כולי ציפייה לקראת הלא מודע...
למי שלא הכיר, ה"קוסמונאוט" שכן לא רחוק מהיכן ששוכן מועדון "זמן אמיתי" זה היה במועדון קטן יחסית בעל צביון תעשייתי ושתי קומות כשבקומה העליונה בר משקאות ופינות ישיבה ואילו בתחתונה במה קטנטנה ונמוכה ורחבה לא גדולה עם עמדת די.ג'יי...
שמחתי לגלות שעם תחילת ההופעה נכחו במקום כ 20 איש בלבד כשמה שמאפיין את כולם הוא שכווווולם מכירים את המוכתר מימים ימימה, קהל נעים וסימפאטי בעל מכנה משותף מה שתרם לאוירה הנינוחה.
בשלב מסויים עלה המוכתר לבמה כשהוא חמוש בכובע צילינדר ועוטה על גופו מעין בגד רשת שחור ומה שנראה כספק מעיל ספק גלימה שחורה, טייפ ומגבר ו... זה הכל !

מה שקרה מאותו רגע ובמהלך השעתיים הבאות יכל להיות מוגדר כ"מופע קברט אפל ומדהים של איש אחד" !
רבותי זה היה פשוט נפלא ! האיש אומן בחסד עליון !

מהרגע בו הוא עלה לבמה זה היה נראה כאילו הוא מתכנס בעולם משל עצמו ופשוט חי את זה בכל העצמה ! העויתות, הפרצופים, התנועות התיאטראליות... זה פשוט לא ייאמן !
לפני מספר חדשים הגיע המוכתר שוב לשלוש הופעות בארץ כששתים מהן התקימו במועדון ה"NO LIMIT " שבת"א, רק לידיעה כללית, מדובר במועדון מושקע ויפהיפה שבימים מסויימים בשבוע משמש כמועדון למסיבות סאדו !...
עכשיו תדמיינו לעצמיכם מופע דוגמת המופעים של המוכתר עם רקע ותפאורה של שלשלאות וכלובים....
מה ששימח אותי לגלות הוא שלהופעות הללו כבר הגיע קהל גדול יותר שמנה כמה עשרות !
שתי ההופעות האחרונות גם הן היו על פי "מיטב המסורת" ובהן שילב המוכתר שירים החל מתחילת דרכו וכלה בשירים שהופיעו באלבומו האחרון "דרך כל בשר".
בסיום ההופעה השנייה רואיין המוכתר על ידי צוות של ערוץ המוזיקה .

וכל המלל הזה למה נועד?...

א. שתדעו ותכירו !
תדעו שישיוצר ישראלי מיוחד וכשרוני כל כך שעושה "משהו אחר" לגמרי !
ממש בימים אלו מופצת הידיעה כי המוכתר מתעתד להגיע לכאן שוב כבר בשבוע הבא לשלוש הופעות !

ב. כי הייתי מציע לכל מי שמגדיר עצמו כחובב מוזיקת שוליים/אלטרנטיב להגיע לפחות להופעה
אחת שלו ! אני מבטיח באופן אישי שמהופעה שכזו לא תצאו אדישים !
יכל להיות שתהבו, יכל להיות שלא, אבל אדישים בטוח שלא תישארו !

והנה ממש בשבוע הבא מגיע המוכתר לשלוש הופעות בארץ שתים בתל אביב ואחת בירושלים...

אני מתכוון להגיע לכל השלוש !

המוכתר שב באביב הופעות אפריל 08

תל אביב. תיאטרון קרוב

10.4 יום חמישי, 22:30

20.4 יום ראשון (פסח, מוצאי חג ראשון), 22:30.

תיאטרון קרוב. התחנה המרכזית החדשה, לוינסקי 116. מתחם התרבות והאמנות, קומה 4

40 ש"ח

ירושלים. מועדון התקליט

21.4 יום שני (חול המועד),22:00

מועדון התקליט. רח' הלני המלכה 7

25 ש"ח

חדש בדי.וי.די המוכתר בתכניתו "הירח והפרתנון", מועדון אליזבת, 1992.

למכירה באוזן השלישית ובהופעות

להצטרפות לרשימת הדיוור של המוכתר, או להסרה ממנה / לקבלת תזכורת אס אמ אס לקראת ההופעה:docuwriting@gmail.com

המוכתר, קליפים חדשים http://www.youtube.com/user/hamuchtar

והנה כמה קישורים בהם עוד מידע על המוכתר וכן הדף האישי שלו ב"MYSPACE " שם ניתן להאזין למספר קטעים ולצפות בו (לאט לאט ! זו מוזיקה שמצריכה זמן כדי להתחבר אליה)....

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...%9B%D7%AA%D7%A8

http://profile.myspace.com/index.cf...endid=140023417

מצטער על כמות המלל !
מראש כתבתי שיהיה קשה לתאר את זה במילים....

בחיבה גדולה.

לבני.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 02-04-2008 בשעה 22:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-04-2008, 22:28
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
ואו,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לחובבי השוליים ולמי שמחפש משהו אחר ושונה לגמרי - "המוכתר"....."

סקרת בערך את חיי המוזיקאליים

הייתי בהופעה שלו בארץ בתחילת שנות התישעים, אליה התגלגלתי בשיא המקריות, עשר שנים אחרי בערך ראיתי אותו בהופעה (הפעם לא במקרה) מדהימה בלונדון, תוך שהוא משלב בשירתו את התרבות האנגלית הויקטוריאנית עם שירת קברט נגועה בגנים תימנים.
בהיותי בגרמניה במסגרת העבודה, הפתיע אותי פעם אחד העובדים הגרמנים ושאל אותי אם אני מכיר את "המוכתאר". הייתי בהלם מהשאלה. אחרי שהתלהבותי שככה סיפר לי שהנ"ל מופיע "פה, ממש ליד" במוםע קברטי מדהים שנקרא Dirty Little Thing - אז שלא נלך??
הלכנו פעמים והבחור רק השתבח.

תודה!

עריכה: אתה מצטער על המלל?
זה היה תענוג לקרוא אותך.
ישן 07-04-2008, 10:31
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אני שמח על התגובה ועל כך שזה לא הותיר אותך אדישה !... באמת...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "כמובן שבתור צעירונת לא הכרתי..."

בסה"כ וכפי שטענתי - להשאר אדיש למה שהוא יוצר פשוט אי אפשר !

עם זאת דבר אחד חסר להשלמת המשוואה והיא העובדה שלא ראית אותו מופיע !..
צרפי את המילים היחודיות , המוזיקה המסונתזת עם מראהו של האיש תנועותיו הערות הביניים וההומור הנהדר שלו שבין שיר לשיר (ויש לו הומור שנון ציני וחד - בחיי שיש לו)...
כל זאת בשילוב התפאורה "הטבעית" של המקומות האפלוליים בהם הוא בוחר להופיע ומתקבלת תמונה הרבה יותר מעניינת/מרתקת ושלימה !

אה כן ועוד דבר אחד קטן שלא ממש קשור.....
אני מצטייר כאדם רציני בד"כ ?...
נו טוף... אם זה הרושם אז כנראה שאני גם לא רע בהעמדת פנים...
משום מה יש לא מעט הטוענים בעקביות שמנטאלית נתקעתי איפה שהוא בין גיל 7 ל 11 ....

בכל אופן, תודה על התגובה !
בהחלט מעניין אותי לשמוע מה אנשים חושבים על הנושא (שבגינו נפתח האשכול כמובן)....

לבני.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 07-04-2008 בשעה 10:33.
ישן 12-04-2008, 15:13
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אז הנה זה בא (ותתכוננו לקרא הרבה)... .....
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אתה צודק !..."

...

אתחיל בכך שיצאתי בערך שעתיים לפני הזמן !
לא יודע מה זה אומר הופעה בתיאטרון, לא מכיר את המקום ובמה זה כרוך אבל החשש שמא אמצא את עצמי נאלץ לשבת לא בשורה הראשונה הכריע את הכף !

למזלי הדרך מאיזור רעננה לתחנה המרכזית החדשה היתה פנוייה למדי (למרות שמדובר בערב יום חמישי) ולאחר מספר סיבובים באיזור התחנה המרכזית אפילו מצאתי מקום להחנות את הרכב באופן כזה שהסיכוי שגם אמצא אותו לאחר מכן היה יחסית גבוה...

לאחר תשאול קצרצר מצאתי את מתחם "תיאטרון קרוב" (האמת זה היה די פשוט) כשבסמוך לדלת הבניסה ניצב לו שוחן עליו הונחו דיסקים של המוכתר למכירה, מארזי ה D.V.D החדש שמתעד את הופעתו "הירח והפרתנון" שנערכה בשנת 1992 (אלוהים ישמור יכל להיות שכבר עברו 16 שנים???.. ) במועדון ה"אליזבת" המיתולוגי (אךךךך... איפה הימים שלא ישובו עוד... ) שהיה ממוקם בנמל יפו....
ליד השולחן שמחתי לפגוש (שוב) את מפיק הערבים וההופעות האחרונות שבירך אותי ואת הבאים אחרי בחמימות ומאחורי השולחן ישבה מירי המקסימה שהפעם פרט לאחריות על מכירת הדיסקים שימשה גם כברמנית האמונה על מזיגה מקצועית של האלכוהול המשובח שנמזג כמים (לאחר שאותר הפותחן המתאים).....
המוכתר עצמו לבוש בחליפת ההופעה (כמופיע בתמונות מטה) יצא גם הוא מדי פעם החוצה כשהוא טרוד בעניינים הקשורים להופעה עצמה אך ידע גם לברך ולשוחח עם הבאים בלבביות והומור (ובחיי שמפעם לפעם אני מגלה שהאיש פשוט ניחן בחוש הומור מיוחד וחד לפחות כמוהו).....

הקהל... אחד הדברים מהם אני תמיד נהנה ברגעים הללו של "טרום תחילת המופע" הוא להביט על אלו שמגיעים, בליל מרתק של אנשים שאם אנסה להמר על חתך הגילאים הייתי אומר שמדובר בחבר'ה החל מגיל 24 וכלה חברים בני 45 מה שמכונה לא אחת "אולדסקול" (תיתכן בהחלט סטייה לכאן או לכאן)...
אנשים שחלקם לבושים כאילו הוצאו מג'ורנאל אופנת גל חדש בריטי משנת 1982 ועד לקוד לבוש יום יומי להחריד.....
מה שכל כך יפה הוא שלכל המגוון הזה של אנשים יש מכנה משותף אחד שהוא החיבה לסוג מסויים של מוזיקה ואמירה !
אין לי בכלל ספק שאם באופן מקרי לחלוטין הייתי פותח בשיחה עם זה או אחר מיד היינו מוצאים לא מעט נושאים משותפים ואולי אף מגלים שבעבר נהגנו לבלות באותם מקומות.....

קהל מקסים !

לאחר ההתגודדות בכניסה נכנסנו לאולם פנימי לא גדול במיוחד בו פינות ישיבה שם ניתן להעביר את הזמן הנותר בשיחה /שתיה ו.... התבוננות.... ולקראת השעה 22:30 "המוכתר" עצמו הזיז את השלט שניצב לפני הכניסה לאולם התיאטרון כדי שנוכל להכנס.
הליכה מהירה לכוון השורה הראשונה (נחרדנו לגלות ששני המושבים המרכזיים נתפסו ב"מחטף" ע"י שתי בחורות אבל לא נורא)..... והתמקמנו לידן.
לגבי אולם התיאטרון עצמו - מדובר בחלל לא גדול במיוחד ללא במה מוגבהת כך שהאמן המופיע ניצב למעשה מול הקהל ממש "בגובה העיניים" מה שהופך את העייסק לכך כך "לא רשמי וממלכתי" !.. נהדר.
המושבים הפתיעו בנוחיותם כשלמעשה מדובר במושבים ששכמותם ניתן למצא היום בבתי הקולנוע החדישים (עם תושבת לבקבוק משקה כחלק ממשענת היד)....

אף אחד לא מסתיר והכל יופי טופי......

לפתע כבה האור וללא כל התראה מוקדמת מתחילה המוזיקה כשהמוכתר מואר באור זרקאור המאיר רק עליו...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וכאן תמיד מגיע הקטע בו אני לא ממש מוצא את המילים לתאר זאת ....
המוכתר פוצח בשירתו העמוקה תוך שילוב של תנועות תיאטרליות/עויתות/עוויות עד שלא פעם אתה חושב... "לעזאזל, יכל להיות שזה האיש הנחמד שבירך אותנו ממש לפני חצי שעה לשלום בכניסה"?....
מה קורה פה?!...

האיש כאילו משדר מתוך עולם משלו ומטיח בנו/בקהל את המציאות היום יומית שאותה לא אחת אנחנו מנסים להדחיק/להתעלם או לשכוח ישירות לפרצוף !

זונות, סמים, אלכוהול, מלחמות, איידס ושאר מני נגעים, זהות מינית לא מוגדרת ועוד ....

עם זאת מה שמוסיף על הקסם הוא שלמרות הטקסטים הקשים, השפה התנכית ואופן העברת המופע המוכתר תמיד מוצא את הזמן בין שיר לשיר להגג מול ועם הקהל תוך שימוש בהומור ציני הכולל בד"כ "בדיחות על חשבונו".....
הוא תמיד זוכר להודות לאותם מבקרי התרבות והמוזיקה שלא מפסיקים לכתוב ולשבח אותו, הוא מודה למאות האנשים שבקהל, לא מפסיק להתפעל "מהאפקטים המדהימים" של התאורה (שלרוב מסתכמים בכדור מראות סטנדרטי שלא ממש מסתובב)... מהסאונד וממה לא...
מה שיפה בכל העניין הוא שה"שיחות" הללו עם הקהל נחוצות לו די להעביר בכל פעם את ה"פלייבק" של המוזיקה לשיר המתאים שהרי הוא עצמו אחראי לסאונד תוך כדי...

בעניין הזה אני חייב לציין שממופע למופע כמות הפעמים שהוא "משוחח" עם הקהל ורמת ההומור הולכים וגדלים שזה נפלא!.. פשוט נפלא !...

במהלך המופע שולבו קטעים ישנים ממש מתחילת דרכו יחד עם קטעים חדשים לחלוטין (לפחות עבורי) כשאחד היפים ביניהם הוא שיר מקסים שנקרא "ארץ החלומות" !
שמעתי במהלך השבועיים האחרונים מספר תאוריות לגבי הנושא עליו השיר נכתב ולצערי לא יצא לי לשאול את המוכתר במהלך הערב על מה ולמה?.....
ניתן להאזין לשיר באתר של המוכתר ב"מייספייס" רצוי כמובן להתרכז במילים...
אני מוצא בו משהו עצוב מאוד מאוד.....

המופע נמשך כשעתיים ברציפות (למרות שהמוכתר עצר לרגע כדי לשאול בעיצת הקהל אם "לא תרצו הפסקה"? ).
אישית - אני לא יודע מאיפה יש לו את הכוחות לנוע כך תוך כדי שירה ברציפות !

והיו לנו גם שני אירועים הסטוריים בערב אחד !

1. עצם ההופעה באולם תיאטרון מסודר ומכובד (שהיה כמעט מלא - מדובר להערכתי בכ 50 מקומות) !
2. במהלך הערב ביצע המוכתר לראשונה גרסאת כיסוי ועוד של מי?!...
מדובר היה בגרסת כיסוי לשירו המפורסם של לא פחות ולא יותר - זהר ארגוב, "בדד" ! ...
אני חייב לציין שמעולם לא נימנתי על "חובבי הז'אנר" ולא על חובבי זהר ארגוב אבל הביצוע שנתן המוכתר לשיר היה פשוט מצויין !!!

ואח"כ, בדרך הביתה חשבתי לעצמי שבעצם הבחירה דווקא בזהר ארגוב לא היתה כל כך מפתיעה
החל מהילדות בראשון לציון וכלה במסלול חייו של ארגוב שכל כך מתאים ללא מעט מהנושאים עליהם כותב המוכתר (וחייו של "מדונה אבבא").....

לסיכומו של עניין כשאני חושב על זה אז בעצם אין לי הרבה מה לחדש !

כל מה שכתבתי בהודעה בה נפתח אשכול זה רק הולך ומתחזק מהופעה להופעה !
יש כאן אמן בחסד עליון, וירטואוז אמיתי בדרכו שלו, איש מוזר עם כשרון ענקי שכל כך שונה מכל מה שנעשה כאן בעבר וכיום, איש שהולך עם האמת שלו עד הסוף וזה כל היופי !

ההופעה הבאה היא ב 20 לחודש באותו מקום ובהמשך יגיע נביא הזעם גם לירושלים (מועד ומקום מופיעים בהודעה הראשונה כאן).

אני מתכוון להיות שם ללא ספק !

תודה רבה וגדולה ליעל רגב שצילמה את התמונות והרשתה לי לעשות בהן שימוש (לאחר שכל נסיון צילום מצדי הסתיים בכשלון)...
ושדעתה על המופע היתה חשובה לי מאוד (וגם משמחת).....

בברכה ושמחה.
לבני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ואגב, הוא יודע גם לעשות עכביש !......

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 12-04-2008 בשעה 15:21.
ישן 25-04-2008, 14:16
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אז כנראה שגם ראיתי אותך (והיתה לי גם תחושה שזה אתה)....
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי דגימפ שמתחילה ב "הגעתי"

יושב ליד הצלם השני עם הכובע?...
לי זו היתה הפעם הראשונה בה אני מבקר ב"פרילנד" ואני חייב לציין ששמחתי לגלות שיש עדיין מקומות שמאוד מזכירים בסגנונם את הפאבים האמיתיים מן הסוג שהיו כאן אז בשנות השמונים !
אני ממש לא יודע אם יש עוד הרבה מרומות בהם מושמעים שירים של מינימאל קומפקט ורמי פורטיס מתקופת פלונטר כמוזיקת רקע...

החדר /אולם בו נערכה ההופעה היה באמת קטנצ'יק אפלולי ודחוס למדי וכאחד שכבר יצא לו להיות בהופעה או שתיים של "המוכתר" ויודע שהוא זקוק ל"ספייס" כדי להתנועע מאוד סקרן אותי לגלות איך הוא יצליח להתמודד עם הבמה הבלתי אפשרית הזו (שבנוסף לכל הצרות עוד ניצבה עליה מערכת תופים)....
בדקות שלפני ההופעה הבטתי בו ופשוט ראיתי על פי עיניו איך הוא מתכנן כל דבר ודבר, איך לעמוד תחת הספוט לאן לזוז וכו'...
לא יודע, אבל אני מקווה שאולי תסכים איתי שבסופו של דבר האיש הצליח להתמודד עם התנאים הללו בכבוד !
זו היתה הופעה קצרה יחסית אבל הוא נתן שם את הנשמה ! פשוט ראיתי איך שזה יוצא לו מתוך הלב החוצה !
ובינינו - דווקא כוך אפלולי שכזה מאוד מתאים להופעה שכזו לא?...

ואולי גם לא ממש ידעו אמש, אבל מההופעה הוא נסע ישירות לנתב"ג כי היתה לו טיסה חזרה לגרמנייה כבר ב 07:00 בבקר !...

ומה דעתך על האיש?...
מה דעתך על שהוא עושה?..
אני באמת סקרן לשמוע !

אז נעים מאוד וחג שמח.

ממני, לבני (זה שעמד/חצי ישב ממש צמוד לרמקול מצדה השני של הבמה)....

ו... ד"ש חם ללילית נגר ! ריבונו של עולם - מאיפה הוא ממציא את הדברים האלה כל פעם???.... (בהופעה הקודמת חנן יובל ויגאל בשן היו אצלו על הכוונת)...

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 25-04-2008 בשעה 14:21.
ישן 26-04-2008, 22:41
  דגימפ דגימפ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.08
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז כנראה שגם ראיתי אותך (והיתה לי גם תחושה שזה אתה)...."

נעים מאד להכיר ותענוג לשמוע מאנשים שאוהבים לחפור בנבכי האלטרנטיבה שמדגדגת באוזן ומשחקת מטקות בין האונה הימנית לשמאלית, או במשהו..
אני ממש מכור לזה.. ואוסף כפייתי של דליטד אלבומס,, האמת שממש לאחרונה גיליתי על קיומו של האיש, אחרי שחברה המליצה חמות על האיש ומה שהוא מביא איתו, לדעתי הוא מחונן ואמן אמיתי, הוא מוסיקאי מוכשר בטירוף לפי שמיעה ראשונית, הוא פחות שם דגש על ה"גימור" של המוסיקה אבל הוא יותר בשואו ובתכנים שלו
לדעתי הוא יכל כבר מזמן להיות כוכב בסדר גודל של ..מישהו .. משהו , אם הוא היה באמת רוצה, אבל הוא לא רוצה וטוב שכך.. התכנים ממש נצרבים בתודעה
אני מוצא את עצמי פתאום במקלחת, בוהה בספירלת המים הנשאבים ומסנן .."אושרר..גיל!.. דיצצההה"..
ההופעה היתה מעולה לדעתי, אבל מידי פעם דרך הזום ראיתי אותו מחפש ספייס לרוץ אליו ולעשות משהו מצחיק או רציני, הפרילנד הוא קצת מסדרוני להופעה כזאת.... אבל נהנתי מכל שניה

(והאמת שהייתי בסוף, איפה שהספות (בעיקר בשביל הסאונד לצילום..שיצא באיכות שמיעה טובה)
דרום רשע!!!

אז שוב תענוג להכיר..
אני fluevista בסולסיק
ישן 13-04-2009, 22:01
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

והנה בדיוק שנה אחרי.....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לחובבי השוליים ולמי שמחפש משהו אחר ושונה לגמרי - "המוכתר"....."

הוא חזר !...

כפי שפרסמתי בלוח ההופעות החודש שב אלינו ה"מוכתר" לצורך ציון של אירוע הסטורי!
השקת שלושה אלבומים חדשים וסיבוב הופעות שכלל הופעה בתל אביב, חיפה ועיר הקודש ירושלים !
לצערי עקב סיבה אישית לא הצלחתי להגיע להופעה שהתקימה בתל אביב (ב"לבונטין 7") ולחיפה אני לא ממש מתחבר בכל מה שקשור להופעות (אבל מאוד מתחבר אל בתי הקפה שעל הכרמל... ) החלטתי שאין סיכוי שלא אגיע ולו להופעה אחת ולכן ירושלים עלתה בגורל...

ההופעה בירושלים התקימה בפאב בשם "התקליט" ("תקליט" זה מה שקדם ל C.D למי שלא זכה להכיר )והיות והפעם האחרונה בה ביליתי בפאב ירושלמי (או בירושלים בכלל) היתה לפני כמה וכמה שנים, לא ממש ידעתי בפני מה אני עומד...

נו טוב...מה יכל להיות, הרי בסופו של דבר כמו בכל הופעה של "המוכתר" תמיד פוגשים בקהל אנשים מוכרים ופנים ידידותיים לא?...
אז נסעתי.

אך הפעם הפתעה !...
היות ובמשך שנים אני מנסה להסביר במהלך מפגשים משפחתיים כאלה ואחרים על מה ומי המהומה ולא ממש מצליח להעביר את המסר, החלטתי שהפעם לשם שינוי אני מבצע מחטף ומצרף לטובת העניין את אחותי שהיא חיית מסיבות בפני עצמה (בתנאי שהן מתחילות בשעה שבע בערב ומסתימות לקראת שמונה וחצי).....
לא סיפרתי כלום, פשוט אמרתי לה שאני אוסף אותה בשמונה בערב ואנחנו נוסעים ל"איזה שהוא אירוע בירושלים".... נו שויין....
וכל זאת היות והיו מי שהעדיפו באותו יום לקיים מפגש מרתק עם ...קנגרו...
קנגרו !!!...

נוסעים...
נוסעים נוסעים נוסעים....
ומגיעים !

הפאב המדובר ממוקם לו ברחוב הלני המלכה מס' 7 שזה ממש ממש במרכזה של העיר (מרחק הליכה קצרצרה ממגרש הרוסים), אנחנו מגיעים לפתחו ואני מוקסם !...
כמו של פעם !

אין היום מקומות כאלה !...פשוט אין !
מי שהכיר בשעתו את "החצר האחורית " בתל אביב ידע על מה אני מדבר, מי שלא, פשוט תתארו לעצמיכם פאב קטן ואפלולי, ריהוט עץ, בר משקאות עשיר וקהל ומוזיקה שפשוט עושים את המקום .....למשהו אחר וכל כך מוכר למי שגדל על הפאבים התל אביביים של שנות השמונים !

וזה השיר שאני שומע איך שאנחנו נכנסים למקום:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

שנים !...שנים שלא שמעתי אותו מושמע בפאב/מועדון (למעט ערבי ה"בחזרה לפינגווין" אותם אני פוקד מדי פעם - ולאו דווקא בימי חמישי)........

נפלא !

מיד עם הכנסנו למקום אני פוגש את המוכתר שעסוק מאוד בכל מה שקשור לכוון הסאונד והתאורה רבת האפקטים(שימו לב לפנס הצהוב מימין - סוג של אפקט לא?)......

פגישה לבבית ומשמחת מאוד עבורי שהרי בכל זאת עברה שנה...
בצד, ליד הכניסה כבר ערוך ומוכן דלפק המכירות עליו מסודרים כמו במסדר צבאי מגוון אלבומיו של המוכתר כל זאת בניצוחה של מירי המקסימה....

בשלב הזה אני מכיר לאחותי (שבכלל לא היתה המומה) את הנפשות הפועלות והכל כל כך ידידותי , כל כך זורם.....
אנחנו פוגשים את שאר החברים הקבועים (שלום "פולארויד", שי וכל שאר האנשים היקרים)....
והשיחה מתגלגלת כשברקע מוזיקה נהדרת הישר מהשולים היותר אפלים של שנות השמונים.....

לאט לאט המקום הולך ומתמלא ואנחנו תופסים נקודת תצפית מצויינת על הבר (קרוב לברז של הבירה כמובן)....
חולפות הדקות (היה מספיק זמן לדבר על הכל ואפילו לעשות שיחת טלפון חשובה אחת, מאוד חשובה).....
וזה מתחיל !

ה"מוכתר" עולה לבמה הקטנטונת והמאולתרת ומתחיל להפגיז !
ושימו לב לאפקטים ולתפאורה היחודיים !...

שירים מכל הזמנים (וחלפו כבר קרוב לעשרים שנה)...
להיטים גדולים לצד "שלאגרים" מוכרים יותר ומוכרים פחות, הכל מתובל במנות נאות של הומור עצמי חד וציני כמו שרק המוכתר יודע לתת !
אין לי מה לומר למעט ששוב זכיתי להיות נוכח בחוויה רב חושית שכזאת !

ואחותי?..
המשפט הראשון שהוציאה מפיה היה "תגיד לי שזה לא אמיתי" !...
ואח"כ היה כבר שקט.....
לפי התגובות תוך כדי, לפי התגובות לאחר מכן ולפי הבקשה "בפעם הבאה שיש הופעה תגיד לי"... אני מאמין שזה תפס !

ומה שיפה בכל העניין הוא שבהתחלה המקום היה פחות ממלא, ניתן לומר שכשני שליש מהחלל הפנימי היה מלא אך בשולים מאחור נותר עוד מקום אך ככל שנמשכה ההופעה, עוד ועוד אנשים נכנסו פנימה, הם פשוט שמעו את המוזיקה תוך כדי שהם הולכים ברחוב הסמוך ו"נשאבו" פנימה (כך לפחות שמעתי מחלק מהם תוך כדי)...
מדהים !
ומה שמדהים הוא שרובם ככולם גם נשארו עד סוף ההופעה והיו מרותקים !

הקהל במהלך ההופעה:

ובהמשך (ונוספו עוד ):

לא אוסיף מילים, אין טעם !
פשוט אומר שוב, מי שמעוניין להכיר אמן בחסד עליון, יוצר מדהים בעל כשרון אדיר, אמן שהולך עם האמת שלו עד הסוף, מופע של איש אחד שלא ישאיר אתכם/ן אדישים/ות לטוב או לרע, חייב לעצמו לפחות הופעה אחת שכזו !

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ואפקט מיוחד של הצלם רב הכשרון והאופי:

תנסו !
מה כבר תוכלו להפסיד?... (הכי הרבה תפגשו אותי שם)....

ותשאלו את לילית נגר !

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:34

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר