לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-04-2008, 07:59
  poli1 poli1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.09.02
אני יכולה אם אני רוצה,אני לא רוצה ואני לא חייבת
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "את מבינה שאת ילדותית?"

והטיעון הזה הוא כמובן(ובוא לא ניווכח)ילדותי להחריד וגם קצת,טיפלה טיפשונילה.
שהרי...אינך יכול יום בשבוע לא להשתמש במכונית?
יכול,אבל רוצה כן להשתמש בה.
הבעיה היא אחרת,אתה כנראה לא יכול להסתדר עם העובדה שאני כן אוכלת חמץ, מה שבאופן מוחלט הופך אותך לא רק לילדותי אלא גם לחסר ביטחון.
מה הבעיה שלך אם העובדה שבאיזו מסעדה כן יוכלו חמץ?
זה מפחית מהאמונה הגדולה שלך?
מה איכפת לך מה עושים אחרים כל עוד אתה באמת הוצאת את כל החמץ מהבית....מכרת אותו לגוי.....(נכון,שאין לך ארון בו החבאת את כל החמץ כי חבל לזרוק?)

אתה לא מודע לעובדה שזו מדינה חילונית?

במדינה חילונית ומתקדמת לא עושים חרם על קמח.

יהודי לא מגרש קמח

נערך לאחרונה ע"י poli1 בתאריך 04-04-2008 בשעה 08:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-04-2008, 09:55
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "אני יכולה אם אני רוצה,אני לא רוצה ואני לא חייבת"

ציטוט:
אתה לא מודע לעובדה שזו מדינה חילונית?

באמת? עד כה חשבתי שקמה כאן במדינה יהודית ודמוקרטית.

במדינה יהודית הממסד יכבד את המורשת של עם ישראל, גם אם זה לא נוח ולא "מתקדם."

ובמדינה דמוקרטית המחוקקים שמייצגים את העם בכנסת יוכלו לחוקק חוקים שהמדינה תכפה אותם ובתי המשפט יתייחסו אליהם כביטוי של הרצון של העם כולו.

אינני חובש כיפה ולא איכפת לי אם מישהו שמנותק לגמרי מהיהדות אוכל חמץ בפסח. אבל כן איכפת לי שברחובות ירושלים ימכרו חמץ בפסח בניגוד לחוק.

כי זה מהווה זלזול באופי היהודי של המדינה וגם כן בדמוקרטיה הישראלית.
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

1995 ,Binyamin Netanyahu, Fighting Terrorism

ישן 04-04-2008, 13:07

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "נאום מרגש, ממש, רק שכחת פרט אחד "קטן"."

כן, תודה. אני מודע לזה ויצאתי מההנחה שכל הקוראים באשכול גם כן מודעים לזה.

החוק קובע:

ציטוט:
לא יציג בעל עסק בפומבי מוצר חמץ למכירה או לצריכה

החוק נועד למנוע הצגת מוצרי חמץ בחנויות ובמסעדות, זו הייתה הכוונה של המחוקקים.

כתבתי:

ציטוט:
ברחובות ירושלים ימכרו חמץ בפסח בניגוד לחוק.

ה"פירוש" של החוק על ידי בית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים מאפשר מכירת חמץ תוך עבירה על החוק.
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 04-04-2008 בשעה 13:11.
ישן 04-04-2008, 13:28

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "זו מדינה יהודית חילונית"

צרפת וארה"ב הן מדינות חילוניות. מדינת ישראל תומכת במוסדות דתיים ואין בה הפרדה בין הדת והמדינה, לכן היא לא מדינה חילונית בהגדרה.

ציטוט:
ואט אט תופרד הדת מהמדינה.

אולי כן, אולי לא. אבל עד שזה יקרה אנחנו נשארים מדינה שאיננה חילונית.

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 04-04-2008 בשעה 13:38.
ישן 04-04-2008, 14:39
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מדינת ישראל אינה חילונית, וזה לא עניין של מוצא חן או לא. זו פשוט עובדה.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "מדינת ישראל היא חילונית גם אם זה לא מוצא חן בעינייך"

מרגע שהבסיס להתאזרחות במדינה זו, הוא זהות דתית - המדינה אינה חילונית.
המקרה של האב דניאל (שנולד יהודי והתנצר, ורצה לקבל אזרחות על סמך זהות לאומית כיהודי - אך
נדחה בידי המדינה) מוכיח זאת באופן מובהק.

אפשר לאהוב זאת ואפשר לשנוא את זה, אבל ממשלות ישראל ישראל בחרו שלא להפריד בין הדת
למדינה, והעובדה שבתי משפט, שלא נבחרו בידי איש, מנסים להכתיב מדיניות (כל מדיניות שלא תהיה),
היא דבר פגום בהקשר החוקתי.

כל זמןש שהמדינה בחרה לעצמה זהות של מדינה יהודית, היא בהכרח לא מדינה חילונית. צריך להבין
שהדיכוטומיה המוזרה של שונאי הדת שחושבים שאו שתהיה כאן מדינה חילונית לחלוטין (דבר שיצריך
את ביטול חוק השבות...) הוא שתהיה כאן מדינת הלכה, היא שגוייה מיסודה, ו60 שנים של מדינה שאינה
חילונית ואינה מדינת הלכה, מלמדים זאת.
לטוב ולרע המדינה הזו כוללת הרבה חילונים והרבה לא-חילוניים, והרצון של קיצוניים משני הצדדים (וואו,
אני סופסוף מבין את השמאלנים שנהנים כ"כ להשתמש בביטוי הזה...) לעשות דווקא האחד לשני, לא
תורם במאומה לאיש. השופטת הנ"ל לא קידמה את הדמוקרטיה והפלורליזם במילימטר אחד. גם לפני
הפסיקה לא היה שום קושי להיג חמץ באופן חוקי. מה שהיא עשתה, זה בסה"כ לעצבן את הרוב הלא
חילוני של תושבי י-ם, ולזכות במחיאות כפיים ממי שמעוניינים לראות דוסים כועסים הרבה יותר ממה
שמעניין אותם באיזה דרך מוצג החמץ בי-ם (עיר שרובם לא ראו מזה מאז הטיול השנתי לפני 20
שנה...).
ישן 06-04-2008, 19:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

איש לא נקנס על מכירת חמץ לי. מי שעובר על החוק ביודעין, רצוי שיידע שיש על כך עונש
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "אתה יכולת להשיג"

לא משנים חוקים רק בגלל שהם לא נוחים. יש לחוק איסור הצגת החמץ מטרה פשוטה, והוא ממלא אותה
בנאמנות 60 שנה, מבלי שיש ולו גם חילוני אחד שיכול לטעון שאינו מסוגל להשיג חמץ בגלל החוק, בלי
לשקר.
הניסיונות של שינוי הסטטוס קוו, רק כדי לפגוע בדתיים (כן, זו המטרה היחידה של ניסיונות לשינויי חקיקה
שלא הפריעו לאף אחד קודם), הם תופעה מצערת מצידם של אנשים שעדיין לא הפנימו שמלחמןת
החורמה הפנימיות הללו לא עוזרות לאף אחד בתוך המדינה הזו, אלא רק למי שמסביבה, שלא ממש מת
עליה...
פנאטים חרדיים וםנאטים חילוניים שמנסים לשנות חקיקה קיימת בכדי לעצבן את הצד השני, הם שני
צדדים של אותו מטבע - אין להם קיום האחד בלעדי השני...

אגב, הפתגם הוא לא "איש באמונתו יחיה", אלא "צדיק באמונתו יחיה" - ואין עימו שום בעייה. עד עתה
צדיקים חילוניים ודתיים חיו בשקט גמור, עם סטטוס קוו סביר לחלוטין. אם לא ינסו כל הזמן לערער את
הסטטוס קוו - אין שום סיבה שכל הצדיקים והצדיקות לא יוכלו להמשיך לחיות באמונתם, הדתית,
הלא-דתית והאנטי-דתית...
ישן 07-04-2008, 06:35
  poli1 poli1 אינו מחובר  

אני לא מבינה איך מכירת חמץ במסעדה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "איש לא נקנס על מכירת חמץ לי. מי שעובר על החוק ביודעין, רצוי שיידע שיש על כך עונש"

שממילא אינה כשרה ואף דתי לא אוכל בה,פוגע בדתיים.

למה תמיד לדתיים כל כך איכפת מה עושים החילונים.

למה עד היום איסור למכירת חמץ לא הפריע לך כי הוא פגע בחילונים?
ולמה לא צעקו שהחוק הזה הוא משינאת חילונים?

הריגשי הזה של הדתיים שהכל נעשה נגדם הוא ממש נוגע ללב,אבל מסתבר שהוא ממש מוגזם,אני אוכלת חמץ כי אני אדם חילוני לא כי אני שונאת דתיים כי אני לא שונאת אותם.
אני לא שונאת מגזרים,אני אוהבת או שונאת באופן פרטני.

נו באמת,איזה ריגשי או אולי רגשי גדלות?
כדי לפגוע בהם.......מי שאוכל קמח לבן פוגע ראשית כל בעצמו,אם זה בפסח ואם זה ביום העצמאות,מעבר לזה מי שבעד מכירת חמץ בפסח פשוט בעד איש באמונתו יחיה,כן איש...גם לאנשים שאינם צדיקים מגיע לחיות עלפי אמונתם,גם אמונתם היא חילונית,הכפיה שאסרה עלהם להמשיך בשגרת חיים גם בזמן חג זה או אחר הסתיימה ואני ואתה מברכים על זה.

ובא לציון גואל (או צדיק,מה שתרצה)

חג שמח אורי.

נערך לאחרונה ע"י poli1 בתאריך 07-04-2008 בשעה 06:40.
ישן 07-04-2008, 07:16
  poli1 poli1 אינו מחובר  

אם לא נקנסו על מכירת חמץ מדוע השר ישי העלה בזמנו את סכום הקנס?
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "איש לא נקנס על מכירת חמץ לי. מי שעובר על החוק ביודעין, רצוי שיידע שיש על כך עונש"

מתוך YNET:במשרד הפנים הודו אתמול כי לא ניתן לכפות על עיריית תל אביב לאכוף את החוק, אך הבהירו שאם העירייה לא תשלח פקחים – משרד הפנים יקפיד על כך במקומה. לפיכך, מייד לאחר ליל הסדר תפשוט "סיירת החמץ" של משרד הפנים על מרכזי הבילויים, על המסעדות ועל בתי הקפה – בתל אביב ובערים נוספות. השר ישי אף העלה השנה את הקנס על מכירת חמץ מ-100 שקל, כפי שהיה נהוג בשנה שעברה, ל-380 שקל.

ועוד אחד :מלחמת החמץ" צוברת תאוצה, לפחות מבחינת הפוליטיקאים: לצד פקחי החמץ, המחלקים קנסות בגובה 100 שקלים לבעלי המסעדות ובתי הקפה, יסתובבו היום (ד') גם חברי הכנסת יוסף פריצקי ואברהם פורז משינוי, שיקיימו מסע הסברה נגדי.

אז כן נתנו קנסות או לא נתנו קנסות?

מבולבלים?
גם אנחנו

ישן 04-04-2008, 15:10

שאלה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "מדינת ישראל היא חילונית גם אם זה לא מוצא חן בעינייך"

אני קצת מבולבל לגבי הטענה שאתה מנסה להציג כאן. הסברתי בהודעה האחרונה למה מאז הקמתה מדינת ישראל היא לא מדינה חילונית. מדינה חילונית היא מדינה שבה יש הפרדה בין הדת והמדינה. מדינת ישראל מתערבת הענייני הדת ומגדירה את עצמה בחוקי היסוד ובהכרזת העצמאות כמדינה יהודית. המילה "יהודי" מפורשת בתיקון לחוק השבות:

ציטוט:
"יהודי - מי שנולד לאם יהודיה או שנתגייר, והוא אינו בן דת אחרת".

לכן - היום מדינת ישראל היא לא מדינה חילונית. על זה אפשר להתווכח רק אם תציג הגדרה אחרת ל"מדינה חילונית."

האם זה מוצא חן בעיניי? כן.

הדרך לשנות את האופי הלא חילוני של המדינה היא לתקן את חוקי היסוד. לך תצביע בעד חד"ש ואולי יום יבוא. בינתיים כדאי להפנים את העובדה שאתה לא חיי במדינה חילונית, שמקימי המדינה לא ביקשו להקים כאן מדינה חילונית ושמאז תחילת התנועה הציונית ועד היום אלה שביקשו להקים בארץ ישראל מדינה חילונית היו מיעוט שולי.

[עריכה: לא ראיתי את ההודעה של ori לפני שפרסמתי את ההודעה הזאת]

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 04-04-2008 בשעה 15:16.
ישן 04-04-2008, 13:22
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
אז את עושה דווקא?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "אני יכולה אם אני רוצה,אני לא רוצה ואני לא חייבת"

אה, זה מוכיח שאת ממש בוגרת...

אני יכול להסתדר שבוע בלי פיתות ובלי לחמניות, רק כדי לכבד את המסורת של העם שלי, ואת העובדה שאני חי במדינה יהודית. אם את לא מסוגלת לכבד ציבור גדול שומר כשרות, באיזו זכות את דורשת שיכבדו את זכויותיך?
כן, גם אני הייתי אוכל פיתות בפסח רק כדי להראות לכולם שאני יכול - עד שהבנתי שזה ילדותי ומטופש. שבוע אחד אפשר להסתדר.

ולידיעתך, אנחנו חיים במדינה יהודית, ולהגדרה הזו יש משמעות. אם לא מתאים לך, יש עוד הרבה מדינות בעולם, ובהן מותר לאכול לחם כל השנה. במדינת ישראל, במשך שבוע אחד, אסור. יש חוק.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 06-04-2008, 10:19
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
מי שכועס ומתעצבן ועושה דווקא לכל העולם...
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "חמוד,ההודעות הכועסות שלך"

זה לא אני, זו את ושאר חברייך הילדים.
מי שהפך את חג הפסח לעוד הזדמנות לעורר ריב ומדון - במקום לחגוג את החג ולהנות ממנו - זו את, לא אני.
מי שמקבל התקף זעם בכל פעם שמציבים לו איסור זו את (וילדים בגן חובה), לא אני.
אם את לא מסוגלת להפגין בגרות במשך 7 ימים בשנה, יש לך בעיה, בעיה שלא תפתר באשכול הזה, ובטח שלא תפתר ע"י בליסת פיתות ולחמניות בפסח.
אם את חושבת שבזה שתאכלי פיתות לעיני כל העולם בפסח את דופקת פה מישהו, אז תאכלי, ובתאבון. כשתתבגרי תגלי שלא דפקת אף אחד - חוץ ממך (מתישהו בגיל ההתבגרות, ילדים מבינים את זה לבדם, ומפסיקים. אצלך זה כנראה לוקח קצת יותר זמן. אבל לא נורא. במוקדם או במאוחר כולם מגיעים לשלב הזה).

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 06-04-2008, 13:19
  poli1 poli1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "מי שכועס ומתעצבן ועושה דווקא לכל העולם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
זה לא אני, זו את ושאר חברייך הילדים.
מי שהפך את חג הפסח לעוד הזדמנות לעורר ריב ומדון - במקום לחגוג את החג ולהנות ממנו - זו את, לא אני. ).

מי שפתח את האשכול הכועס לא הייתי אני אלא מי שמפריע לו מה אני אוכלת.
מחג הפסח אני נהנת מאוד.......אולי לא כמוך,אבל אתה יודע...יש עוד דרכים חוץ מהדרך שלך.

לגבי האיסורים,איש לא מציב לי שום איסור,התקף הזעם בא ממך כי נורא מפריע לך מה אני אוכלת,ואני חייבת לציין,שלדעתי זו סטיה,יש לך סטיה חמורה,ההתבוננות בצלחתו של האחר,זו סטיה
והפחד שלך מכך שאנשים אחרים בוחרים לחיות חיים אחרים משלך,זה ככבר ממש מעציב,אתה אדם לא שלם.

אני למשל,כמו שכבר ציינתי,מתעלמת מדרך החיים שללך,לא מעניין אותי מה אתה אוכל ואם אתה אוכל,לא איכפת לי אם אתה נהנה בחג או לא ומה אתה עושה,ולא ברור לי מה משנה לך מהאני עושה או אוכלת.

אני חושבת שהדיון מוצא.
בכל מקרה חובה עליך לענות לי ולקרוא לי שוב ילדותית
כי אם לא,אני אבכה

ישן 06-04-2008, 23:06
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

עכשיו, ברוח דברי השופטת, אתה מעקם את המושג "רשות הרבים"
בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "הצגה בפני אלו שנכנסים לעסק הידוע כלא כשר, ולכן אין זאת ברשות הרבים."

רשות הרבים היא מקום שלכולם יש רשות להכנס אליו. אם לכולם יש רשות להכנס לחנות - הרי שהיא רשות הרבים ואסור למכור שם חמץ לפי החוק כפי שהוא כתוב ללא עיקומי שופטים למינהם..

יכול להיות שאתה חושב שהחוק מוגזם ולא צודק,(זה לא נכון לדעתי, משום שאין בעייה לקנות חמץ ולשים בפריזר, או לקנות מלא יהודים) - אבל זה לגיטימי לחלוטין שאתה תקרא לנציגיך הנבחרים בכנסת לשנות את החוק. לעומת זאת, עיוות החוק הקיים מצד "פרשנים" שמונו מתוך השקפה של "הכל שפיט" היא תמצית הפגיעה בדמוקרטיה הישראלית .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-04-2008, 00:16
צלמית המשתמש של looklook

אין קשר בין הבנת החוק לבין אכיפתו
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "לומר על חוק חג המצות שהוא "הובן מצוין" זו שטות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
מדובר באחד החוקים התמוהים ביותר הקיימים.

ראית עוד חוק שתלוי "ברצון הטוב" של שר הפנים ולכן בשנים מסוימות נאכף ובשנים אחרות לא (ובאופן חוקי, בחוק עצמו כתוב ששר הפנים רשאי לאכוף אותו)?

עד עתה החוק לא הגיע לבחינת מערכת המשפט מפני שבעלי עסק רבים ראו בו בתור "היטל מכירת חמץ בפסח", מכרו חמץ, שילמו קנס (אם החוק נאכף) וזהו. הסיבה לכך שהנושא הגיע לבית המשפט היה הגשת כתבי אישום נגד אותן מסעדות ע"י עיריית ירושלים.

היו שנים בהם החוק נאכף ועוד איך. בשנים בהם החוק לא נאכף - זה נעשה בגלל חוסר ההבנה של גורמים פוליטיים שהם ממונים על אכיפת החוק גם אם איננו מוצא חן בעינהם.

יש המון תקנות וחוקים ששרים אחראים עליהם ולו היו רוצים , היו יכולים לא לאכוף אותם.

הסיבה שזה הגיע לבית משפט היא שאותן מסעדות ידעו שיקבלו סעד מגוף ששם לו למטרה לנטרל את הרשות המחוקקת באמצעות פרשנות מעוותת לחוקיה.

מילא אם זה היה נעשה רק בתחום החמץ ומכירתו, אבל ההתייחסות של ביהמ"ש לכבשת הרש של החרדים, אינה שונה במאומה מהתייחסותו לחיי אדם של חיילים שלא יכולים לעשות "נוהל שכן", לתוואי גדר ההפרדה וכו וכו' - הכל שפיט וזה כבר מסוכן.

ישן 10-04-2008, 20:43
  poli1 poli1 אינו מחובר  

והתגובות שלך ממש לא אישיות......
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "שוב, את לא מסוגלת לכתוב לעניין?"

בוא נראה,ציטוטים ממבחר דברי ההבל שלך שמוכחים שאתה לא יכול להתמודד עם טיעונים(ואת זה אתה אמרת...)

פטריוט:כן, הבנתי שאת ילדה קטנה.

פטריוט: ילדה מפונקת שעושה דווקא לכל העולם
פטריוט:ילדה קטנה שעושה דווקא לכולם.

אולי יום אחד, כשתתבגרי, תביני איפה טעית.
ועכשיו האבחנה הכי מפגרת שלך(מעניין אם אבא ואמא עושרים לך להגיע לתובנות הללו) ,בגלל שאני לא חושבת כמוך אני לא יהודיה, פטריוט:כלומר, עדיין מדינה יהודית, ומי שחי בה, במיוחד אם הוא יהודי (ולגבייך, זה "אם" גדול מאוד...), חייב לכבד את מנהגיה.

אז יקירי,מי שיורד לפסים אישיית הוא אתה,ועלפי הקביעה שלך מי שיורד לפסים אישיים לא יכול להתמודד עם עובדות.

אז קבל כמה עובדות ותאכל אותן בפסח מבחנתי מגולגלות בתוך מצה

1.אני יהודיה גם אם זה לא מוצא חן בעינייך כי זה באמת לא משנה מה אתה חושב.

2. מדינת ישראל היא הבית שלי וכרגע אני מרשה לך לגור פה אבל זה זמני אז תתנהג יפה.

ואחרי הכל,נשיקות חיבוקים ואיחולי חג שמח וכשר

נערך לאחרונה ע"י poli1 בתאריך 10-04-2008 בשעה 20:46.
ישן 03-04-2008, 20:04
צלמית המשתמש של looklook

אם לא , זה מגוחך..
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "החוק במדינת ישראל אינו אוסר על מכירת חמץ בפסח."

חנות היא מקום פומבי, מכיוון שכולם יכולים לבוא בשעריה. היא מקום פומבי בבעלות פרטית. הפסיקה של השופטת היא חלק ממגמת האקטיביזם השיפוטי - כלומר, פרשנות החוק כך שתתאים לאופיו של הציבור הנאור.. אקטיביזם שיפוטי הוא תמיד דבר גרוע ומנוגד לדמוקרטיה משום שפרשנות עקומה של החוקים מעקרת את כוחם של נציגי הציבור בכנסת. האקטיביזם הזה חמור שבעתיים כשמדובר בבית משפט פוליטי שחבריו הם קליקה שבוחרת את עצמה.

לפי האקטיביזם השיפוטי של כבוד השופטת, הרי שהחוק חוקק סתם. אם אינו חל אפילו על חנות או מסעדה, אינו חל על כלום. זו ודאי לא הייתה כוונת המחוקק.

כשמדובר בחוקי חמץ העניין הזה זניח, אלא שזו הגישה שנוקט בית המשפט בעיניינים של חיים ומוות כמו גדר ההפרדה (במקרה הזה הוא מתערב גם אצל הרשות המבצעת) ועיניינים אחרים.

בסיכומו של דבר, חוק מאוד חשוב עבר השבוע. והוא שיצטרכו לגייס 6/9 מחברי הועדה לבחירת שופטים על מנת לאשר מועמד. במקום 5 כפי שהיה עד היום.

אני מקווה שהפרה מטופשת ובוטה זאת של הפרדת הרשויות תוביל לשינוים נוספים בחוק ולתיקונים חשובים במערכת בתי המשפט.

זה עוד מסמר לארון הקבורה של מועצת המשפטנים של מר"צ

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://qtl.co.il/favicon.ico]
[img]chrome://qtl/content/help.png[/img][img]chrome://qtl/content/close.png[/img]
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://qtl.co.il/plugins/copy.png]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.google.com/favicon.ico]

http://search.yahoo.com/favicon.ico]

http://www.flickr.com/favicon.ico]

http://www.youtube.com/favicon.ico]

http://www.amazon.com/favicon.ico]

ישן 05-04-2008, 23:51
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
המצוות
בתגובה להודעה מספר 175 שנכתבה על ידי משקיפה שמתחילה ב "לא כל כך הבנתי. מצוות דתיות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי משקיפה
לא כל כך הבנתי. מצוות דתיות ניתנו ללאום חסר דת? ואם אני צאצאית לאותו לאום ואני לא מאמינה אז אני חייבת בקיומן? מדובר ברבים כמוני שמאמינים שהעם היהודי זכאי למדינה משלו שלא תהיה בה שום כפיה בתחום האישי (קבורה, נישואין).
אני סבורה שבמדינה חילונית היחסים בין דתיים וחילונים יהיו טובים יותר. הבעייה היחידה שלי היא מה עושים עם חוק השבות. דרך אגב שנינו מסכימים שיהדות זה לאום (לפחות, לאתיאיסטים היהודים).

הן עניין אלוקי לאומי ולא דתי.
כדי שתביני את ההבדל:
נניח שאדם מסויים מקיים (להבדיל) את מנהגי/מצוות הנצרות (או כל דת אחרת לצורך העניין).
ברגע שהוא מפסיק לקיים אותן האם הוא עדיין נוצרי?
תשובה: לא.

אם יהודי מפסיק לקיים מצוות הוא נשאר יהודי.
מדוע?
מפני שהוא עדיין חלק מעם ישראל.
כאשר גוי רוצה להתגייר, לפי ההלכה יש להקשות עליו.
הדבר השני שאומרים לו זה "קשה לקיים מצוות".
מה הדבר הראשון שאומרים לו?
"האם אתה מוכן לקבל על עצמך להיות חלק מעם ישראל (עם כל הסבל הכרוך בכך)?"

המצוות ניתנו לעם ישראל בתור עם.
את טוענת לכפייה בתחום האישי מכיוון שההנחה הסמויה שלך (ובניגוד למה טענת קודם) היא שהיהדות היא דת, ודת מתייחסת לפרטים(כל איש בפני עצמו) ולא ללאום.
אני לעומת זאת טוען שהיהדות היא לאום ודווקא משום כך התחום האישי הוא לא כל כך אישי. כלומר - האם תקיימי מצוות או לא זה לא רק עניין אישי שלך אלא נוגע לכלל ישראל בתור עם!

ישן 06-04-2008, 09:23
  davidb66 davidb66 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.06
אני סבור שהוויכוח כאן גולש מהעניין אותו רציתי למקד.
בתגובה להודעה מספר 182 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אם חוק העישון היה על עישון בפומבי, היית צודק"

חבל שיהודים טובים לא מפריעה להם העובדה שאינם רואים חשיבות מעצם הפסיקה המתריסה שבאה באמצעות "החוק" לקבוע עובדות שאינן קשורות לדתיים או לחילוניים, אלא למהות הבסיסית והשורשית ביותר שלנו כעם היהודי, וזו התשתית עליה אנו יכולים להמשיך להתקיים, לא רק במדינתנו, אלא בכלל- כעם היהודי ששרד 2000 שנות גלות.
הבעייה לא פרטית של הדתיים, אלא של כל יהודי ויהודי, לפחות כך צריך להיות ואם ישנם כאלה שחושבים שזה לא שייך להם והם מביטים דרך משקפיים של "כפייה דתית", או התערבות בחיי הפרט, אז חבל מאוד.

חבל שהמדינה משתמשת בכלים שברשותה על מנת לקעקע את היסוד החשוב הזה ובכך למעשה שומטת אט, אט את הקרקע עליה יושבת, ועוד דווקא לקראת חג הפסח שאמור לסמל עבורינו את חג החירות האמיתית, כשיצאנו מהשתעבדות, מעבדות לחפשי.

האמנם כיום, מאז קמה המדינה, שוב חפשיים אנו?

הנזק בטווח הקרוב הוא תדמיתי אל מול אוייבנו ובטווח הארוך, סכנה קיומית לעם היהודי.

אולי הסיפור הבא, מקרה אמיתי של סוהר שגרם לנזק אדיר ימחיש זאת:

http://www.shofar.net/site/ARDetile.asp?id=4882

נערך לאחרונה ע"י davidb66 בתאריך 06-04-2008 בשעה 09:45.
ישן 06-04-2008, 13:44
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
המדינה לא היתה צריכה לחוקק את חוק חג המצות בשנת 1986
בתגובה להודעה מספר 183 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "אני סבור שהוויכוח כאן גולש מהעניין אותו רציתי למקד."

(בלחץ ש"ס והמפלגות החרדיות שנהנו באותה תקופה מכוח פוליטי הגדול מכוחן האלקטורלי) ואז באמת היה מקום לדיון סביב השאלה האם החילונים צריכים להתחשב בדתיים ולא לאכול חמץ בפסח או לא.

ברגע שנחקק החוק הנ"ל (בניגוד לרצוני), אזי הדבר היחידי שמחייב אותי כאזרח מדינת ישראל הוא לשון החוק, ואם החוק מתיר מכירת חמץ בפסח, אזי מדוע שאני אתחשב במי שניסה לכפות זאת עלי באמצעות חקיקה?

כמו כן, הכותרת שלך היתה בנושא "אקטיביזם שיפוטי", טבעי שנושא האשכול יהיה סביב ניסוח החוק והאם פסיקת השופטת נובעת מהצורה בה מנוסח החוק וא לא.

ישן 09-04-2008, 09:51

אולי תוסיף גם את המיעוטים בישראל שאינם מזדהים עם הלאום והנופלים?
בתגובה להודעה מספר 186 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "האם יהיה ראוי לקנוס ולהעניש חרדים שאינם עומדים בצפירת יום הזיכרון"

הסוגיה שאתה מעלה שווה אשכול חדש.
אבל בתמצית:
המנהג לעמוד דום הוא של גויים ואנו משתדלים לא להידמות אליהם.
דבר אחר, להבדיל מהמיעוטים שאינם מזדהים כלל עם הנופלים ושאי אפשר להכריחם לעמוד מהטעם המובן , החרדים אינם צריכים לעמוד דום, מפני שבכל יום ובפרט בשבתות, מזכירים נשמות המתים של היהודים שמסרו נפשם על קידוש השם, באשר הם.
איננו זקוקים למנהג האווילי הזה שספק אם בתור ילד בגן ואולי גם בכיתות הנמוכות הוא יכול להבין בכלל את משמעות העמידה הזו והיא רק מביכה אותו.
כאמור, לא רק פעם בשנה, אלא בכל יום חושבים ומזכירים את הנופלים וזוכרים אותם.

אולי נקנוס את אלה שרק פעם בשנה...???

ישן 09-04-2008, 12:22

בתגובה להודעה מספר 188 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "רואה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי poli1
אתה מבטל משהו מנימוקך שלך שלדעתך הם נכונים וברורים,משהו חשוב מאוד לכלל הציבור בישראל(גם חילונים וגם דתיים)
באותה מידה שזכותך מטעמיך שלך,לא לעמוד דום וכנראה לפגוע ברגשות ציבור גדול ונירחב,
ואתו ציבור צריך לספוג זאת כי זכותך!!!
גם לי יש את אותה הזכות לאכול או לקנות חמץ גם באיזה מידה גם אם באיזה אופן דיי מוזר זה יפגע בך.
למה מוזר? כי אותה מסעדה שתמכור לי חמץ היא בכל מקרה לא כשרה ובכל מקרה רגלך לא תדרוך בה.

ראשית:
את זכותי לא לעמוד דום אני בהחלט מקיים אבל בתבונה, ובוודאי שלא אנהג כך כשאני נמצא ברחוב בו יש לא דתיים רבים - "ברומא תנהג כרומאי".

שנית:
אני תקווה שבעקבות ההסבר שנתתי כאן יבין הציבור היקר שאין מקום להיעלב כאן, מפני שההזדהות שלנו לא פחותה משלכם, רק באה לידי ביטוי אחרת.

ודבר אחרון, לא ניתן ליצור גזירה שווה בין חובתי, אתה מכנה זאת -"זכותך"...לקיים מצווה חשובה מדורי דורות ביהדות, (מצווה ששייכת לכולנו, היהודים, רק שיש כאלה שלדעתי מטעמי חוסר ידע אם לבטא זאת בעדינות,לא רואים עצמם שייכים לקיומה, או לקיום כל מצווה אחרת מסיבות רבות שלא כאן המקום לפרט ), לבין מה שאתה מכנה "זכותי" לאכול חמץ בפסח, מפני שלא מדובר כאן בעלבון אישי שלי, הבעייה לא קשורה לפרטים בודדים, אלא זו בעייה מערכתית מסוכנת ביותר של יותר מחצי עם שהחליט מסיבותיו להתנער מקיומן של מצוות התורה.
כאשר הממסד משתמש כביכול בכלים "כשרים", היינו - מערכת המשפט בישראל באמצעות שופטיה, על מנת למסד את הניתוק מהיהדות והמסורת, על כך אני חרד ומיצר.

שוב, לטובת מי שלא קרא המאמר המרתק על המחבל סלאח תעמרי והסוהר ששמר עליו בכלא, כדאי שיקרא ויפנים.

לינק למאמר:
http://www.shofar.net/site/ARDetile.asp?id=4882

נערך לאחרונה ע"י davidb66 בתאריך 09-04-2008 בשעה 12:27.
ישן 09-04-2008, 12:32
  poli1 poli1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 189 שנכתבה על ידי davidb66 שמתחילה ב "[QUOTE=poli1]אתה מבטל משהו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי davidb66
ראשית:
את זכותי לא לעמוד דום אני בהחלט מקיים אבל בתבונה, ובוודאי שלא אנהג כך כשאני נמצא ברחוב בו יש לא דתיים רבים - "ברומא תנהג כרומאי".:

יפה,גם אני לא אכנס למסעדה כשרה עם לחם בפסח,או להבדיל לא אכנס לשכונה חרדית עם רכב בשבת.

לגבי כל השאר,חקיקה דתית לא תצלח והיא מבזה את הדת.
ואומנם קשה לך להבין את זה כי אתה דתי,אבל אני אלחם על זכותי לחיות חיים חילונים גם בפרטיות של ביתי וגם לא.
בכל מקרה כל המתחסדים שמדברים רק על חוק החמץ......ימשיכו אותו הלאה ויעברו לחוק החצאית וחוק כיסוי הראש בפרהסיה וכן הלאה והלאה.
אני חילונית,אני חיה במדינה חילונית ואני לא מפריעה לך בשום דרך לחיות חיים דתיים.
וכן,אתה לא תפריע לי בשום דרך לנהל חיים חילוניים.

ישן 09-04-2008, 12:49

בתגובה להודעה מספר 190 שנכתבה על ידי poli1 שמתחילה ב "[QUOTE=davidb66]ראשית: את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי poli1
יפה,גם אני לא אכנס למסעדה כשרה עם לחם בפסח,או להבדיל לא אכנס לשכונה חרדית עם רכב בשבת.

לגבי כל השאר,חקיקה דתית לא תצלח והיא מבזה את הדת.
ואומנם קשה לך להבין את זה כי אתה דתי,אבל אני אלחם על זכותי לחיות חיים חילונים גם בפרטיות של ביתי וגם לא.
בכל מקרה כל המתחסדים שמדברים רק על חוק החמץ......ימשיכו אותו הלאה ויעברו לחוק החצאית וחוק כיסוי הראש בפרהסיה וכן הלאה והלאה.
אני חילונית,אני חיה במדינה חילונית ואני לא מפריעה לך בשום דרך לחיות חיים דתיים.
וכן,אתה לא תפריע לי בשום דרך לנהל חיים חילוניים.

אני מתנצל! שכחתי שאת בחורה ולא בחור, ולכן כיניתי אותך בלשון "זכר", איתך הסליחה!!!

קשה לקבל, לא קשה להבין, אני בעל תשובה בעצמי וחייתי כחילוני עד שנות השלושים לחיי, כך שאני יודע במה הדברים אמורים.

את קצת סותרת עצמך, כי בתחילת דברייך את מדברת על התחשבות ,ובהמשך אומרת שתילחמי לחיות כחילונית, גם בביתך וגם לא בביתך, כלומר - בציבוריות.

כשאני סוקר את שלל תגובותייך באשכול הגדול הזה אני מבין שאין על מה להתווכח איתך, אז שיהיה לך פסח שמח וכשר, ואם תרצי להשתעשע בטריוויה על פסח, אז בבקשה:

טריוויה על מנהגי פסח:

http://www.arachim.org/Index.asp?CategoryID=227

טריוויה על 10המכות:

http://www.arachim.org/Index.asp?CategoryID=229

טריוויה על ליל הסדר:

http://www.arachim.org/Index.asp?CategoryID=385

נערך לאחרונה ע"י davidb66 בתאריך 09-04-2008 בשעה 12:56.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:50

הדף נוצר ב 0.32 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר