לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2005, 16:46
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי avi_f שמתחילה ב "הי! בעיקרון אני מעוניין להגיע..."

אני מסכים בהחלט עם הדברים שאמר זיו.

לפעמים, אנשים יכולים "להיסחף" לעצם רכישת מצלמה יקרה מאוד ולפעמים לא מתוך הכוונה האמיתית של שימוש מלא בה.

אני מבין שאתה חפץ בתמונות איכותיות בעלות רזולוצייה גבוהה מאוד. אין לי ספק שגם כדאי לך לרכוש כזו מצלמה - שתעמוד בכל מבחני הרזולוצייה והאיכות.

אך אני סבור, גם כן, כי להשקיע "הרבה מדיי" (בגוף מצלמה, בעדשות ובאביזרים נלווים) זה לא חובה. תוכל להוציא תמונות מצויינות (לא רחוקות כלל, אם לא טובות יותר - בהרבה מקרים) מתמונות שצולמו במצלמות דמויות-SLR (כמו רבות מהמצלמות שיש כיום בשוק).

מצלמות שהם דמויות-SLR ועליהן כבר נכתב באשכול שכתב ליאור (shoko), מספקות תשובות מצויינות למי שלא חובה עבורו "להסתבך" עם קניית ציוד נוסף מעבר למצלמה.

אני למשל, מאוד (מאוד!) אוהב את הCanon Pro 1. זו מצלמת 8 מגה-פיקסל מצויינת.
יש בה את כל התשובות לצילום מהיר, איכותי, אוטומטי וידני במקרה הצורך.

לכן, כסיכום - המלצה אישית שלי - שקול האם ב-א-מ-ת יש לך צורך במצלמה כזו יקרה. דעתי האישית היא שלא. חסוך את הייתרה הזו לטיולים נוספים בהם תוכל לצלם...

זו כמובן, דעתי...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2005, 20:16
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
שאלה גסה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avi_f שמתחילה ב "עיצה לרכישת מצלמה ועדשות"

למה כולם סגורים על דיגיטלי ?
אם המטרה היא תיעוד ולא צילום - סביר שאת רוב התמונות תפתח.
אפשר היום להשיג Canon eos 33 באיזור ה-1,400 שקל, תוסיף עדשה טובה מאד -
לדוגמא Canon 28-135 IS באיזור ה-2,600 שקל ותקבל קיט מעולה ב-4,000 שקל.
תקנה אותו בחו"ל ותקבל קיט מעולה ב-2,500 שקל.

לא תמצא דיגיטלית שתצלם באיכות הזו ורק הקצה העליון (20D וכיוב') יתנו לך את האופציות הידניות באופן דומה. אבל לאלה אתה צריך עדשות מקצועיות.

לדעתי - עזוב דיגיטלי - קנה פילם. זול באופן משמעותי ואיכות מדהימה.
תזכור - גוף המצלמה הוא העסק הזול בכל הענין. תמיד תוכל להחליף רק את הגוף לדיגיטלי.

ישן 07-03-2005, 21:28
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

SLR - לא רק למקצוענים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי avi_f שמתחילה ב "הי! זו בדיוק הדילמה שלי...."

למה אתה אומר שפילם זה למקצוענים ? לדעתי תהנה מאד ממצלמת פילם.
20D מדהימה. יש לי אותה 4 חודשים ואחרי מעל 9,000 תמונות אני מתחיל ללמוד איך להשתמש בה...
הבעיה היא שהמצלמה עלתה לי 9,500 שקל (קניתי בארץ) וזה הון תועפות.
במיוחד כשמצלמה טובה מאד מאד של קנון (פילם) עולה באיזור ה-2,500.

שוב - קח בחשבון שהמצלמה זה עלות ראשונית בלבד. ה"קיט" המלא הנוכחי שלי שעוד חסרים לי דברים בו עלה לי באיזור ה-20,000 שקל. וזה המון...

תוכל ללכת על ה-D300. גם דיגיטלית, גם באיכות גבוהה מאד וגם לא יקרה (אפשר להשיג ב-4,000 שקל). בהנחה שתתפתח ותתקדם ותקנה עדשות טובות - תמיד תוכל לשדרג את המצלמה.
צריך לזכור שעדשות זה לכל החיים. מצלמה מחליפים אחת לכמה זמן ודיגיטליות קיצרו את קבועי הזמן להחלפה בצורה משמעותית (אני לא חושב שה-20D שלי תחזיק 30 שנה כמו ה-Nikkormat שלי...)

ישן 08-03-2005, 00:30
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
אהלן אבי

ב ג ד ו ל
הדילמה שלך היא האם SLR והאם דיגיטלית.
ההבדל באיכות בין SLR מקצועית רגילה, לבין SLR דיגיטלית הוא לחדי עין בלבד.
בוא נאמר, שאני בתור צלם שמציג בתערוכות, עדיין מחפש את ההבדלים.
קבעתי עם חבר שהוא צלם מקצועי, וותיק, שנצלם ב D70 שלי, מול הניקון SLR המקצועית שלו (אני חושב שיש לו F100 אבל אני לא סגור על זה), ונחפש את ההבדלים, בצילום זהה (כלומר, אותה עדשה, אותו צמצם...), וכל זה בשביל לנסות לבדוק את ההבדלים.
צא מנקודת הנחה שגם אם חסרה לך קצת תאורה בצילום דיגיטלי, או שהצבעים לא יצאו לך הכי רוויים וכו', תוכל בקלות לתקן בפוטושופ - מה שבצילום אנלוגי - לא קיים ממש, או שקיים בצורה מסובכת יותר).

לצלמים לא קנאים בטירוף - אין הרבה הבדל בצילום דיגיטלי ואנלוגי (פילם).
מה שאומר מצד אחד שהפילם לא נותן לך איכות טובה יותר (והרבה לא יסכימו איתי פה), ומצד שני, הדיגיטלי לא נותן איכות טובה יותר מהפילם, כך שאם אתה מחפש עלות-תועלת - אתה חייב לקנות SLR רגילה ולא דיגיטלית.

א ב ל
אתה מחפש לקנות מצלמה דיגיטלית, ואתה לא רוצה פילם (לפי מה שהבנתי מהתגובות שלך).
אתה מחפש סיפוק מיידי ומהיר, ובצדק, אתה רוצה להתקדם עם העולם.
כבר דע לך שאתה הולך להוציא יותר כסף ממה שאתה חושב בקניית ציוד כזה, והעלות-תועלת בתחום הדיגיטלי הוא נוראי! המחירים זזים ומתנדנדים בכל פעם שאיזה 'פלוץ' (סליחה על הביטוי) מיפן משכלל איזה חיישן, או מוציא כרטיס זיכרון סופר-מהיר, ואתה מוצא את עצמך (כמוני) בתוך חצי שנה, עם ציוד "מיושן" ו"נחות" (מה שלא קורה במצלמות SLR הרגילות).

אם אתה מחפש עלות תועלת, אני ממליץ לך לקנות את ה Nikon D70.
יש לה דיל מ-ע-ו-ל-ה היום, הכולל את הגוף + עדשת קיט (18-70) + בטריה רצינית, שמחזיקה לך בכיף 1000 תמונות + פלאש חיצוני מקצועי SB-800 + כרטיס זיכרון מהיר 512MB (יתן לך לצלם 200 תמונות בפורמט JPEG, וכ-45 תמונות ב RAW). כל זה (שזה פחות או יותר, כל מה שאתה צריך בגדול) בסביבות ה 5500-6000 ש"ח לצערי (למה לצערי? כי אני שילמתי עליה איזה 9000 ש"ח לפני חצי שנה, ולא קיבלתי את הפלאש, שהוא לבד שווה 2500 שקל).

ה D20 תעלה לך הרבה יותר, ואני עדיין לא בטוח שזה שווה את הבדלי הכסף. בכל מקרה, ה 300D היא די צעצוע, אבל תתן לך תמורה יפה ל 4000 שקל. ממליץ בחום לקנות D70 ולא 300D, וזה לא כי אני מעדיף ניקון - פשוט צילמתי קצת עם ה 300D והיא נחותה משמעותית מה D70 בהנדסת האנוש שלה. בנוגע לאיכות תמונה, הן זהות פחות או יותר (ואתה מקבל עדשה יותר טובה בניקון).

מקווה שעזרתי.

ישן 08-03-2005, 13:37
צלמית המשתמש של Narxx

ממש ממש לא נכון.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי felixr64 שמתחילה ב "סתם הערה קטנה"

לכל מצלמה יש את המגבלות הפיסיות שלה.

קח דוגמא מהנושא "תראו את המצלמה הראשונה שלכם".
אתה תראה אנשים עם מצלמות ריפלקס מקצועיות לחלוטין, שקיבלו אותם בגיל בר-מצוה. אז מה אם הוא לא יודע להשתמש בה? זו בדיוק הנקודה - הוא ילמד.

אי אפשר ללמוד לצלם בעזרת מצלמות אוטומטיות. מצלמות כאלה טובות לתיעוד אנשים, משפחה והמנגל השנתי ביום העצמאות. אם הוא רוצה ללמוד לצלם, שתהיה לו אפשרות חשיפה מעל 4 שניות, משחק ידני של צמצם להשגת עמקי שדה שונים, החלפת עדשות... שמע - אין מה לעשות, חייבים מצלמה רצינית.

אני התחלתי את הצילום שלי בגיל מאוד צעיר, עם Ricoh KR5 (אתה מוזמן לחפש בגוגל) ועברתי עקב תקלה לפנטקס K1000:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
שהיא ללא ספק מצלמה מקצועית (אמנם ישנה טילים, אבל מקצועית לחלוטין).
אז לא ידעתי לצלם כל כך, והמון נאבקתי עם הצמצם והמהירות תריס, אבל ככה לומדים.
וזה שיש לי היום D70 לא אומר שאני מפסיק ללמוד. אני לומד כל הזמן, והמקרה הכי גרוע הוא, שהמצלמה תגביל לך את היכולת.

עדיף לקנות מצלמה שאתה תגביל אותה, מאשר מצלמה שתגביל אותך.
אבל - זה נכון. ואי אפשר לקנות תמונות טובות בכסף. הטייס עושה את המטוס, ולא המטוס עושה את הטייס. אבל אם הבנאדם רוצה ללמוד לטוס - תן לו F16, ולא ססנה. אל תגביל.

ישן 08-03-2005, 17:24
  felixr64 felixr64 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ממש ממש לא נכון."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
אבל אם הבנאדם רוצה ללמוד לטוס - תן לו F16, ולא ססנה. אל תגביל.

אני מצטער אבל אני לא מסכים איתך ואולי לא הבנת אותי לגמרי, אני לא התכוונתי שיקנה POINT AND SHOOT שבל יש מצלמות כמו Z של מינולטה או CANON S1 או FUJI 5500 שנותנות קצת יותר אפשרויות ופונקציות וזאת מצלמה של 1000~2000 שקל ולא 10.. נראה לי שאם תגיע למצב (וזה מה שאני יכול להגיד שאני מחכה שבעצמי אגיע למצב כזה) שכשאני ארצה לעשות משהו ואני לא אוכל בגלל שמצלמה לא מאפשרת (בידע מלא על מה שאני רוצה לעשות ולמה) אז זה הזמן לעבור אולי למצלמה מקצועית.. אבל לא להתחיל מכלום ישר עם מצלמה כזאת יקרה. לפחות זה מה שאני חושב........
ואגב, אם מישהו רוצה ללמוד לטוס, לא הייתי ממליץ לתת לו F16 , אחרי שילמד וילמד וילמד וילמד...
ישן 08-03-2005, 17:41
צלמית המשתמש של Narxx

תראה, פייר - אם אתה שואל אותי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי felixr64 שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx] אבל אם הבנאדם..."

אני בכלל ממליץ לו לקנות מצלמת SLR רגילה ולא דיגיטלית.
החדשות הטובות ביותר יעלו לו אלפי שקלים בודדים, ואפשר למצוא משומשות במאות שקלים, עם עדשות רציניות. ללמוד לצלם במצלמת SLR רגילה זו חוויה, וזו הדרך בה אני למדתי.

אני לא אמליץ לאף אחד לקנות מצלמות Point and Shoot. גם אם הבנאדם עושה בדיוק את זה (צילום נופים בנאליים, ופרצופים לאלבום המשפחתי), אני אמליץ לו על המצלמות שאמרת קודם.
הבנאדם הזה (אבי_פ) רוצה ללמוד לצלם, או לפחות, כך משתמע מהדיון (שאגב, אבי - איפה אתה?). הדילמה היא לא "האם SLR או אוטומטית פשוטה יותר?" אלה "האם SLR או DSLR?".

תראה, גם אם יש לך מצלמת HP Photosmart 720 שהיא מצלמה של 600 שקל, Point and Shoot עם 3 מגה-פיקסל וחרא של צבעים, אתה יכול להוציא תמונות מעולות. למה? כי אם אתה יודע לסדר את התאורה נכון, למצוא אובייקט יפה, ולצלם בקומפוזיציה נכונה, אתה תקבל תמונה טובה.
אני יודע מנסיון, כי היתה לי מצלמה כזאת (הבאתי אותה לאחותי הקטנה מתנה כשרכשתי את הניקון). מה שאתה אומר נכון. אפשר להוציא תוצאות פנטסיות גם עם Fuji 3500. לא צריך ללכת רחוק כל כך כמו שאתה הולך.

בכל מקרה, הנקודה שלי היא שה D70 לא עולה 10000 שקל כמו לפני חצי שנה (אני כותב את זה, ומוחה דמעה באותו זמן). אפשר למצוא אותה היום, ללא הפלאש בכ- 4500-5000 ש"ח, ואולי גם פחות. וזה כולל הכל.
אז זה או מצלמה שבאמת אפשר ללמוד איתה כמו שצריך (מבחינת תפעול, היא דומה למצלמות המקצועיות [קשה לי לומר על ה D70 שהיא מקצועית], והנדסת האנוש) ולחוות צילום ריפלקסי אמיתי. תוך שמירת האפשרות לקניה עדשות בעתיד (אני למשל, לא מרוצה מהמקרו שבא עם עדשת הקיט שלי. ומה לעשות, גם קרופ מהרזולוציה הכי גבוהה, לא נותן לי את המקרו שאני אוהב. אז קניתי עדשת מקרו - אני מניח שרוב האנשים הולכים יותר על הטלה, אבל זו אותה נקודה. במצלמות "רגילות" אתה תקוע.

אבל, זה רק אני.
אני מבין את הראש שלך, ואני מסכים איתך בנקודה הזאת.
אני פשוט מסתכל על כל המצב בתור מעבר למקצועיות (שם פועל, לא שם תואר). ואני מפחד שיקרה לו מה שקרה לחבר טוב שלי, שקנה מצלמה איכותית בסביבות ה 2000 שקל, והיום, לאחר חצי שנה +/- הוא רוצה מצלמה כמו שלי. ולא בגלל הגודל.
העניים חיים ביוקר - המלצה שלי - ישר לקנות את ה D70 - המחיר שלה זה לא מה שאתם חושבים.

ישן 08-03-2005, 19:44
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

מסכים במאה אחוז
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תראה, פייר - אם אתה שואל אותי"

נכון שצלם טוב יוציא תוצאות סבירות מכל מצלמה אבל הציוד משנה בהחלט.
והיתרון במצלמות SLR הוא שמאד מהר ממצים את האופציות האוטומטיות, ועל הידניות אפשר ללמוד ולהשתפר במשך שנים.

דוגמא אישית - ה-20D (המדהימה) שלי גילתה לי עולם חדש שאיבדתי כשעברתי לדיגיטליות. נכון שצילמתי תמיד ב-"חצי מקצועית" אבל עדין - אין כמו חוגה לשנות מדדים ואין כמו בום של מראה בזמן הצילום כדי להרגיש את המצלמה. וגם אז - הציוד שקניתי יד שניה מאד מהר לא הספיק לי (מבחינת איכות ומגוון) והייתי צריך להתקדם.

מצלמות דיגיטליות מוציאות משהו מחדוות הצילום שיש רק ב-SLR. אפשר לצלם בהן מצוין ללא ספק. אבל אני חיפשתי מצלמה שהמגבלה היחידה שלה תהיה - אני. ומצאתי.
אף דיגיטלית לא תתן לי את זה. את היכולת להגיד על כל תמונה לא מושלמת "אני אשם". ולא "מצלמה לא טובה".

ישן 08-03-2005, 22:07
  avi_f avi_f אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.05

תודה תודה על כל התגובות.

כתבתי הודעה די גדולה ובשנייה היא נמחקה לי ללא יכולת שיחזור. זה נסיון שני והפעם בWORD ליתר ביטחון.

אנסה לעשות סדר בהתלבטות שלי.

• מצלמת פילם מבחנתי לא באה בחשבון שכן המטרה שלי היא , כאמור , לא ללמוד צילום, כרגע , אלא לצלם טיולים , אירועים וכדומה. הכרגע הוא לאפשרות שאסחף ללמוד יותר לעומק-די מגרד לי. אגב ראיתי בחנות צילום , היום , מצלמת SLR פילם של קנון + עדשה (כנראה קיט) ב1500 ₪ (או פחות) בחיי מחיר של מצלמה קומפקטית של פילם.
  • במצלמות Point and Shoot הבנתי שיש שתי מועמדות לרף העליון קנון powershot pro1 ומינולטה Dimage A2 . זה עתה קראתי מבחן של הקנון באתר DCRP ובכוונתי לקרוא את המבחן של המינולטה. מכירים מעומדות נוספות?
  • לגבי מצלמות SLR אם הרכישה הייתה בארץ בזה היו נגמרים ההתלבטויות שלי אך מאחר ומדובר ברכישה בחו"ל ומחיר הD20 למשל כ 1100$ ויחד עם מס' עדשות כרטיסי זיכרון וציוד נלווה עד 2000$ לעומת מצלמות Point and Shoot שמחירם אמנם 700-800 $ אך עם ציוד נלווה וכרטיסי זיכרון נגיע להפרש של מאות $ ספורים.
  • ננטרל לצורך הדיון את המחיר. האם למשתמש כמוני לא עדיפה מצלמת Point and Shoot? שכן בשלב הזה רוב הצילומים שלי הם אוטומטים ללא הרבה הבנה. או שמא גם בצילום אוטומטי מצלמת SLR עדיפה? פלוס האפשרות שמצלמה כזו תיתן להתפתח בעתיד אם אחפוץ (סיכוי יותר מסביר שאסחף לנושא). האם במידה והשימוש שלי ממוצע התוצאות בSLR יהיו הרות אסון כך שאאלץ לרכוש מצלמת Point and Shoot כדי לקבל צילומים סבירים. או שמא SLR עדיפה בכל מקרה על מצלמת Point and Shoot ורק המגבלה שלי היא הקובעת כך שאני זה שיקבע את הרף או שמא מתחת לרמת מיומנות מסויימת , ללא קשר לעלות , התוצאות יהיו נחותות יותר. לא בא לי להיתקע עם משקולת יקרה וחסרת שימוש.
הבנתם את הדילמה שלי?

רב תודות
ישן 08-03-2005, 22:37
  rgrg rgrg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי avi_f שמתחילה ב "תודה תודה על כל התגובות. ..."

אני הבנתי בהחלט...

ולכן, המלצתי היתה שתקנה מצלמת SLR-LIKE (דמויית SLR) - מצלמה עם יכולות גבוהות שתיתן לך פתרונות אוטומטיים מצויינים.

ואגב, אין שום דבר רע בצילום שהוא Point&Shoot - רובנו, לפעמים מעדיפים מצבים אוטומטים במקרים מסויימים כדי "לא לשבור את הראש".

המצלמות של היום חכמות מאוד ואין שום סיבה לא להסתמך עליהן (ברוב הפעמים ).

לדעתי האישית, גם כאשר תרצה "להתפתח" וללמוד מעט יותר, המצלמה הנ"ל תיתן לך יכולות להרחיב את הידע שלך ולהתנסות.

סקירה שנתן המשתמש ליאור (shoko) ממצה בכלליות ייתרונותיהן של מצלמות כאלו - מצלמות ה-8 מגה פיקסל - שהן בהחלט מספקות תשובה מצויינת לצרכיך.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=31460

יש עוד מצלמות בשוק המצלמות הללו שגדל מיום ליום. אם תצטרך עזרה בהתלבטות - נשמח לסייע.

ושוב, רק כדי "לסכם" - למרות כל מה שנאמר כאן, אני עדיין משוכנע שאתה צריך מצלמה טובה (לא SLR) - אבל מתקדמת מאוד עם תשובה לצרכיך (ללא התעסקות בדברים ש"מסביב"). קל מאוד "להיסחף" בקניית מצלמה משוכללת וחדשה. אך לפעמים יש גם "יותר מדיי" - זו דעתי בכל אופן, ומוזמנים להתווכח איתי שאר המשתמשים כאן בפורום.

ישן 09-03-2005, 01:39
צלמית המשתמש של Narxx

אם הוזמנתי, אז אבוא בכיף (להתווכח).
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "אני הבנתי בהחלט... ולכן,..."

אבי:
שמע, אם אתה קונה מצלמת DSLR - אתה לא יכול להפסיד (במידה והכסף לא פונקציה).
במקרה הכי גרוע, אתה תשתמש במצב אוטומטי כמו במצלמות ה Point and Shoot הרגילות ותגיע לתוצאות זהות (בכל מקרה, לא יותר גרועות).

המצלמה תתן לך בסיס זהה כמו שאר המצלמות, ורק תפתח בפניך אפשרויות בלתי נדלות, כאשר תסובב את גלגל המצבים מאוטומט לידני. - אבל... לאט לאט...
שום דבר לא בוער.

בלי להרחיב הרבה דיבורים, DSLR תתן לך ביצועים טובים כמו (אם לא יותר טובים) מהדיגיטליות הפשוטות הזולות יותר.
אם תקנה מצלמת Point and Shoot תוך ידיעה שאתה הולך להתעניין ולהסחף לתחום הצילום, אתה עלול למצוא את עצמך במצב מוכר, בו קנית מצלמה ב 2000 שקל, ולאחר חצי שנה, אתה כבר תחפש מצלמת DSLR, כי מצב ה"ידני" במצלמה שלך דיי מאכזב. רק דעתי.
אני לא חושב שמישהו פה יכול לדעת כמה תצלם, ובאילו מצבים. אם יש לך כסף, אני ממליץ לך לקנות DSLR - זו לעולם לא עיסקה גרועה. במקרה הכי גרוע, אם אתה לא אוהב לצלם, ואתה ממש מבואס מהקניה - תוכל למכור אותה הלאה. אם אין לך כסף, אז חבל סתם להתסכן בקניה שלא בטוח תשתלם (זה כבר תלוי בארנק שלך).

רועי:
יש "יותר מדי" בקנית מצלמה?
אתה לא יודע שקונים נעל גדולה יותר מכף הרגל, בשביל שיהיה לרגל מקום לגדול?
אין חיה כזאת "מצלמה יותר מדי..". כל עוד הכיס מאפשר, ויש רצון להתפח בתחום - נאמר "אמן".
אתה חשבת על D70 כשצילמת עם ה K1000 שלך?
את האמת - אני אישית לא חלמתי על דבר כזה בתקופה של ה K1000 שלי, והנני כאן. עומד איתך באותו המקום. אם אני התפתחתי לרמה כזאת - אני חושב שכולם יכולים, ואני רוצה להאמין שכולם רוצים.

לילה טוב.

ישן 09-03-2005, 02:15
  rgrg rgrg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אם הוזמנתי, אז אבוא בכיף (להתווכח)."

מתן, לשאלתך... יש דבר כזה "יותר מדי"... זו דעתי

אני לא הולך לקנות בזמן הקרוב (או הרחוק) את ה D2X של ניקון או את ה1DS Mark II של קאנון...

אפשר בקלות "ללכת לאיבוד".
הרי הקנייה, היא לא רק של המצלמה עצמה, אלא יש צורך בציוד נוסף - סוללות ייחודיות, כרטיסי זיכרון בנפחים ענקיים, פלאש חיצוני ו.... עדשות איכותיות.

לקנות מצלמת DSLR בשביל Point&Shoot זו לא דרך טובה (לדעתי...) ללמוד לאהוב את התחום.

ואגב, בצילום במצלמות DSLR מאבדים את ה"חוויה" שבצילום דיגטלי במידה מסויימת. וכרגע אני לא מדבר כצלם. אנשים חסרי נסיון רוצים להשתמש במסך הLCD גם כדי לצפות ולתכנן את הצילום - זה חלק מהחוויה. מלבד זאת, נושא הלכלוך ברכיב הCCD, משקלה הרב של המצלמה (שזה לבד נושא חשוב לדעתי) וכו'...

אני חושב שלנו, כצלמים "ותיקים" יחסית קל לראות את הייתרונות במצלמות משוכללות, אבל אני בכל זאת משוכנע שצריך לעשות זאת בצעדים ובשלבים מסויימים. אני שמח שעשיתי את ה"מסלול" שעשיתי עד שהגעתי לD70 הנוכחית.

אילו הייתי מקבל את המצלמה הזו אז, יכול מאוד להיות שלא הייתי יודע "איך לאכול את זה" ומאיפה להתחיל.

גם אם "יש את הכסף" לכך, אני לא ממליץ להשקיע סכום כסף אדיר במצלמה (וזאת, למרות אהבתי למקצוע ותפקידי כמנהל כאן). אישית, לי תמיד חבל לראות ציוד נזרק ולא מנוצל כראוי. ואת זאת אני סבור שיכול ציוד כדוגמת הDSLR לעשות.(מתן, אסור גם לשכוח שערך הציוד יורד למקרה של מכירה אחר כך.)

חישבו על זה...
ושוב, רק רציתי לציין שכל מה שהוזכר לעיל הוא דעתי בלבד...

נערך לאחרונה ע"י rgrg בתאריך 09-03-2005 בשעה 02:17.
ישן 09-03-2005, 02:35
צלמית המשתמש של Narxx

רועי, דעתך מוכרת וידועה.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "מתן, לשאלתך... יש דבר כזה..."

ואני מסכים עם כמעט כל מה שאתה אומר.
אבל הגישה שלי שונה משלך בדיוק בהדגמה שנתת בסוף.
בשביל לנסוע מת"א לראשון, לא צריך פורשה. באמת שלא.
א-ב-ל ... אם אתה מתכוון לנסוע מת"א לראשון, בתור אימון למירוץ המכוניות הבא, אולי כדאי לך לשקול לרכוש פורשה, ולהתחיל להתאמן. עם גולף, רוב הסיכויים שלא תלמד לנהוג ברמה שתוכל להגיע אליה עם פורשה.

הלקוח (אבי במקרה שלנו) צריך לחשוב "מה אני הולך לעשות עם הציוד שלי?" או "מה המטרה שלי בצילום דיגיטלי?". אם התשובה היא Point and Shoot לאלבומים משפחתיים - אפשר להתפנק עם מצלמות דמויות SLR פשוטות בכיף, בסכומים של עד 2000 שקל (כמו הגולף שלך). אבל אם המטרה שלו היא ללמוד לצלם... אין קיצורי דרך. המסלול שעברת (כמוני) הוא הכרח כספי. ברור שאני מעדיף לצלם ב D70 מאשר ב HP Photosmart 720, אבל בגלל שלא היה לי את הסכום הדרוש לפני שנתיים ל D70, וגם מהסיבה שהיא עוד לא היתה בשוק, וגם מהסיבה שהמצלמות DSLR הראשונות היו יקרות מאוד, לא יכלתי להרשות לעצמי את הפורשה הזאת. ביום שיכלתי, קניתי. אין לזה שום קשר לוותק צילומי. אני עדיין לומד דברים חדשים בצילום כל הזמן, ואני מאחורי העדשה שנים רבות.

מי שרוצה להתפתח חייב להבין שבשלב מסויים, הוא יאלץ לקנות SLR (דיגיטלית או רגילה). אין אפס. זה הדבר היחיד שלא מגביל צלם. אני לא אוהב את הביטוי "ללכת לאיבוד" שאתה מרבה להשתמש בו. אני אוהב לקרוא לזה "לשחות באינסוף אפשרויות". כל אחד, קונה את העדשות שמתאימות לאישיות שלו. כפי שציינתי, אני העדפתי עדשת מקרו על פני עדשת טלה, בעוד חברים אחרים שלי דבר ראשון יקנו טלה איכותית, ורק אח"כ, יחפשו מקרו. כזאת היא האישיות שלי. אני לא חושב שזה דבר רע, להשקיע כסף בצילום (כמובן, רק במידה ואותו צלם רוצה ללמוד לצלם, ולא סתם לעשות בוקים לחתולה שלו).

חוויית הצילום של הצילום הדיגיטלי?
בוא נסכם שאם מישהו מחפש מצלמה שאפשר לצלם דרך המסך הקטן הזה, הוא עדיין לא בשל להחזיק DSLR בידיים שלו. וואלה, קורה שחברים שלי שמתלהבים מהגודל של המצלמה, מנסים לצלם איתה, ולא מבינים "איך עושים שיראו במסך?", ואני תמיד תופס צחוק היסטרי כשהם שואלים את זה. ברור לכולנו, שהם לא קהל היעד ל DSLR.
ליכלוך בחיישן ה CCD? אתה בכוונה אוהב להכאיב?
בכל מקרה - זה קורה רק כשמחליפים עדשות. כל עוד המצלמה סגורה, והעדשה לא מתנתקת מהגוף, אין חשש לאבק. אגב - בנושא הזה אני לומד את הפתרונות, ואני בקרוב אצליח ללמוד לנקות לבד את החיישן שלי, ואולי אפילו לרכוש חומרה ייחודית וייעודית לנושא.
משקל מפריע?
לי אישית מפריע שהמצלמה לא שוקלת הרבה. אני חייב את המשקל שלה. להרגיש את הכל. אבל - זה רק אני.

"אילו הייתי מקבל את המצלמה הזו אז, יכול מאוד להיות שלא הייתי יודע "איך לאכול את זה" ומאיפה להתחיל"...
שמע, אני קיבלתי את ה Ricoh שלי בלי לדעת שום דבר על צילום ידני. ממש ממש כלום. התמונות הראשונות שלי, היו מאבקים להוציא תמונה בפוקוס, שלא תצא בהירה מדי, או כהה מדי. ותאמין לי, לתת לילד בן 13 דבר כזה - זה בזבוז.
אבל זה בדיוק מה שדירבן אותי ל Pentax K1000 ובסופו של דבר - לניקון D70 עם עדשות מתחלפות, תערוכות מקומיות, חוגי צלמים וכתיבה בפורום צילום דיי פופולרי בארץ.
אל תפחד לתת ציוד כבר למשתמשים קלים. זו הדרך היחידה ללמוד! זה עולה כסף, כמו כל דבר אחר. יש תחביב (מלבד איסוף גוגואים) שלא עולה כסף?

דעתך מתקבלת בברכה,
ורק רציתי להזכיר, שבסה"כ, אני מסכים עם כמעט כל מה שאמרת - רק מסתכל על העולם טיפה שונה. זה הכל.

ישן 09-03-2005, 15:11
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

המלצה לציוד ראשוני
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי avi_f שמתחילה ב "הי ! אקצר כי אני צריך לטוס...."

אבי,
מנסיון אישי - עד שלא תתחיל לצלם לא תדע מה אתה צריך.
לכן - אני ממליץ שתתחיל עם עדשה טובה בסיסית כגון canon 28-135IS שעולה בסביבות ה-400$ ב-B&H או Canon ef-s 17-85IS שגם כן מעולה.
על זה תוסיף פלש חיצוני - Canon ex550 או אם התקציב מאפשר - ex580.

אם אכן אין בעית תקציב - ותוכל לקנות במקום העדשה הזו עדשה מסדרת L (המקצועית של קנון) - אתה לא תאמין איזה תוצאות יהיו לך ואז גם לא תצלם יותר באף מצלמה אחרת... מומלץ להתחיל עם 17-40L שהיא מעולה.

בכל מקרה - הציוד עולה המון המון המון ולא שווה שתשקיע עד שלא תדע מה אתה צריך.
לדעתי - ויכול להיות שאני טועה - חכה שיהיה חסר לך משהו לפני שאתה קונה. לדוגמא - אם אתה מצלם המון מקרו והעדשה הראשונה לא מספיק טובה - תקנה עדשת מקרו. אם אתה מצלם בטבע וחסר לך זום - תקנה עדשת זום (ממליץ מנסיונם של אחרים על הסיגמה 50-500. לי לצערי עוד אין אותה).

אגב - עדשת הקיט 18-55 מיותרת לחלוטין ונותנת תוצאות בינוניות. ה- 17-85 שכתבתי למעלה מסופקת גם כן כקיט והיא מצוינת (למעט עיוותים קלים ב-17mm).

בכל מקרה לא לשכוח להצטייד כבר בהתחלה בכרטיסי זכרון (לפחות ג'יגה) ושיהיו מהירים (Lexar X80 או Sandisk Extreme III) ובסוללות ספייר (המצלמה מצלמת באיזור ה-1000 תמונות על טעינה אחת).
ותשקול גם גריפ. עוזר מאד לצילומי פורטריט, נוח יותר לתפעול ומכיל שתי בטריות.

ולא לחסוך על התיק !!!!!!!!

נערך לאחרונה ע"י ArnonG בתאריך 09-03-2005 בשעה 15:23.
ישן 09-03-2005, 22:18
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

כרטיסי זכרון
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי avi_f שמתחילה ב "..."

מילה על העדשה - ה-75-300mm של קנון היא עדשה טובה להתחלה אבל מאד מהר מגבילה אותך בגלל שהיא לא מאד אכותית. היתרון שלה הוא שהיא מאד מאד זולה (~300$). אם תשקיע 1,500$ תוכל תקנות את ה-100-400L שהיא עולם אחר לחלוטין. עדשות סיגמה אני לא מכיר.

ולגבי הכרטיסי זכרון - תחשוב על הסיטואציה הבאה -
אתה מטייל, מצלם להנאתך ואחרי שבוע אתה מקבל CF Error והכרטיס שובק חיים.
ועכשיו תענה על השאלה הבאה -
מה עדיף - כרטיס אחד של 4GB או 8 כרטיסים של 512MB ? תחשוב במושגים של אובדן מידע במקרה של קטסטרופה. אז נכון שזה לא קורה, אבל ההפרש במחיר לא מצדיק את הסיכון. לדעתי עדיף להסתובב עם כמה כרטיסים של 512 מאשר אחד גדול מאד.

אגב - בנגן MP3 מסוג Rio Carbon יש זכרון Micro Drive 5GB והנגן עולה 250$. אפשר לקנות אותו ולפרק אותו ולקבל זכרון טוב בהחלט בנפח גדול ובמחיר מצחיק.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:04

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר