לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שימו לב! פורום תעופה אזרחית לא נועד לשאלות על כרטיסי טיסה ומחיריהם, מלונות, שאלות לגבי הדיוטי פרי וכו'. אשכלות כאלו יש לפתוח בפורום המתאים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תעופה אזרחית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2008, 08:49
  GS650GT GS650GT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.05
המרת רשיון זר לרשיון טיס ישראלי.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "עוד שאלה קטנה שיש לי ואני לא..."

SkyRaider,

כל מי שלמד בחו"ל וקיבל רשיון טיסה פרטי במדינה שמנהל התעופה שלה חבר בארגון שנקרא ICAO יכול להמיר את אותו רשיון בכל מדינה אחרת שחברה באותו ארגון.
במידה ויש לך רשיון טיס אמריקאי, מה שצריך לעשות זה לגשת למנהל התעופה בנתב"ג ולפתוח תיק הסבה, להנפיק תעודה רפואית ישראלית,ולגשת לתחנת משטרה לשלוח טופס העדר רישום פלילי.
תהליך הסבת הרשיון בארץ השתנה מאוד מאז שאני הסבתי את רשיוני שלי.
בשנת 2001 כל מה שהיה צריך זה לעבור מבחן חוקה + מבחן R.T (מבחן שמכסה את כל הפן הטכני של תפעול מכשירי רדיו במטוס) מעבר מבחן מעשי, וזהו קיבלת רשיון טיס ישראלי מלא המקביל למישהו שלמד בארץ.
אח"כ המנהל שינה את הגדרת הרשיון, ונתן רשיון טיס המבוסס על הרשיון האמריקאי , רשיון זה נקרא
LETTER OF VALIDATION או L.V
ההבדל הוא שאם אחרי ההסבה אתה רוצה לעשות הגדר מכשירים או הגדר לילה או הסבה לאז"מ בארץ, אתה לא יכול, כי למעשה אין לך רשיון טיס ישראלי אלא אישור לטוס בארץ על סמך הרשיון האמריקאי. לפני כשנתיים המנהל שינה שוב את החוקים, כל מי שרוצה להסב רשיון ל- L.V עושה מבחן חוקה + R.T + מבחן מעשי. לאחר מכן תקבל רשיון שתקף לחצי שנה. אם תרצה לחדש, אין בעיה, מבחן חוקה + מבחן מעשי במידה ועברת, קיבלת רשיון לחצי שנה נוספת.
לך יש 2 אפשרויות,
1. לארגן חומר לימוד מחברים להבחן על חוקה + R.T + מבחן מעשי,ולאחר קבלת הרשיון יש לךחצי שנה להשלים עוד 5 מבחני תאוריה .
2. תרשם בהרצליה ל-WINGS אתר האינטרנט שלהם: http://www.wingsgs.co.il/
סיים את כל התאוריות תתחיל לטוס קצת, תרגיש את האווירה בארץ גש להבחן וזהו.... יש לך רשיון ישראלי מלא.

ניתן להסב רק רשיון פרטי, לגבי שאר הרשיונות וההגדרים, צריך ללמוד בארץ ולקבל רשיון ישראלי מלא.

בארץ, רשיון פרטי מוסב או מלא, לא מאפשר לטוס בלילה גם אם יש לך הגדר מכשירים.

אני יודע שאולי הדברים נראים מסובכים במקצת, אבל זה הרבה יותר פשוט ממה שזה באמת נראה.

כל נושא הסבת הרשיון שונה מכיוון שאנשים השכילו ללמוד שבחו"ל הרשיון הרבה הרבה יותר זול,יותר מהר, ולא פחות איכותי מהארץ.מנהל התעופה שלנו לא כל כך אוהב את הרעיון שאנשים יזרימו כסף לחו"ל ולא לפה ולכן מערים קשיים.

אם יש לך שאלות נוספות, אתה מוזמן ליצור עימי קשר.

בברכה,
Gold Seal Flight Instructor
נייד : 050-5370-221
אתר : www.flyingsafaris.net
דוא"ל : flight_cfi@yahoo.com

נערך לאחרונה ע"י GS650GT בתאריך 09-04-2008 בשעה 09:03.
חזרה לפורום
ישן 09-04-2008, 10:39

לגבי הגדר לילה,
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי GS650GT שמתחילה ב "המרת רשיון זר לרשיון טיס ישראלי."

כשלומדים לרשיון הפרטי בארה"ב, מקדישים מכלל השעות 3 שעות לטובת טיסת לילה
וכאשר עוברים את המבחן ומקבלים את הרשיון, אין מניעה לטוס בלילה, עם הרשיון הפרטי ללא
הגדרים כאלה או אחרים.

הבעיה עם המנהל בארץ היא שכאשר אתה מקבל את רשיון ה-L.V כתוב לך
שאתה יכול לטוס ולנצל את כל הזכויות שניתנות לך ברשיון האמריקאי, אז למה אי אפשר לטוס בארץ בלילה אחרי הכל ?????? האם לילה פה שונה מהלילה בכל מקום אחר בעולם ????

זאת אחת השאלות מיני רבות בעניין ה- L.V שאין תשובה עליה......

חזרה לפורום
ישן 09-04-2008, 16:46
צלמית המשתמש של SkyRaider
  SkyRaider SkyRaider אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי GS650GT שמתחילה ב "המרת רשיון זר לרשיון טיס ישראלי."

בוא נאמר שאני רוצה להסב רישיון טיס פרטי שהוצאתי בארה"ב, לישראלי.
אני מוציא תעודת יושר במשטרה, תעודה רפואית ישראלית, R.T, מבחן מעשי.
אמרת גם 5 מבחני תאורייה, ולפי מה שאני יודע מה שרשמתי לעיל מספיק, לא הבנתי אותך כנראה בדיוק..

אמרת גם שניתן להסב רק רישיון טיס פרטי מאמריקאי לישראלי, ואם אני רוצה להוציא בארה"ב גם הגדר מכשירים, דו מנועי, מסחרי והדרכה?
לא יהיה ניתן להסב אותם לישראלי?
אם אני רוצה עתיד בטיס, כלומר כמקצוע, זה אומר שאם הוציא בארה"ב את הרישיונות אז זה אומר שבארץ אני יוכל לטוס רק בעזרת רישיון טיס פרטי ובשאר הרישיונות אני יוכל להשתמש בחו"ל? כי זה לא נראה לי הגיוני שלא אוכל להשתמש בהם גם בארץ..

חזרה לפורום
ישן 09-04-2008, 18:51

לגבי הגדר הלילה,
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי SkyRaider שמתחילה ב "[font=Verdana]בוא נאמר שאני..."

SkyRaider, הלינק שצרפת מתייחס לרשיון טיס בארץ, כפי שציינתי בתחילת השרשור, הרשיון הפרטי בארץ אינו מאפשר לך לטוס בלילה, בארה"ב כן.
לגבי הוצאת הגדר לילה בארץ, תצטרך להחזיק קודם רשיון ישראלי מלא ולא L.V, לאחר מכן למלא
את דרישות המנהל לגבי הגדר הלילה.
לגבי רשיונות והגדרים מתקדמים כגון מכשירים,מסחרי וכד, תצטרך לעבור את כל המבחנים המעשיים + מבחן מעשי. בגמר כל הדרישות, תקבל רשיון ישראלי מלא כל רשיון או הגדר לגופו.
לגבי ההסבות, המנהל יכיר לך בשעות הטיסה, לגבי השאר, תצטרך ללמוד ולעשות את כל הרשיונות מחדש בארץ. אני מדריך טיסה בחו"ל, ואסור לי בכלל להדריך בארץ, למה ? כי רשיון ההדרכה שלי הוא אמריקאי. כנ"ל לגבי הרשיון המסחרי, אסור לי לטוס בארץ טיסה שמוגדרת כמסחרית היות ואני לא מחזיק ברשיון מסחרי בארץ.
מקווה שעניתי על שאלותך, אתה מוזמן לכתוב לי במידה ותצטרך הבהרות נוספות.

בברכה,

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:26

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר