לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2008, 21:32
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא שללתי ממך הזדמנות להוכיח, שללתי ממך את הזדמנות לגרור את הדיון הנקודתי לסגנון של
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "תוך כדי בקשת ההוכחה.."

עו"ד.

מה לעשות, אבל אם מחליטים להכנס לדיון על "מה יותר עגול, קיווי או בננה", לפעמים צריך להגדיר מראש שההסתכלות תהיה על כל הפרי וכל צדדיו, ולא רק על גובה שליש הבננה שבו יש לה קימור עיגולי כמעט מושלם וחלק, בעוד הקיווי שעיר ואליפטי. אחרת זה ויכוח סמנטי, ובשביל זה אני יכול לראות את המערכון של ג'ון קליז ולחסוך מעצמי התפלפלות לשמה.

ואם אתה אומר שהחברה החרדית נפלה באותו פח שאליו נפלו ככה וככה חילוניים כשהצביעו לקדימה, אז I rest my case - זה אומר שאנחנו מסכימים שהחרם מטופש והמחרימים לא ממש מתעמקים במה שהם עושים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-04-2008, 10:43
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "פרשת דודי ויסמן (AM:PM) והחרדים. איפה אנחנו עומדים?"

השאלה הבסיסית היא איפה החוק ? ומה הוא עושה?
יש חוק שעות עבודה ומנוחה ? יש.
למה לא אוכפים?? כי כל המדינה הזאת מתנהלת בצורה פרטצ'ית.
ראינו אמש בחדשות איך ניצבים במשטרת ישראל מצפצפים על חוקי התעבורה צפצוף ארוך ורועש.
עשרות חוקים אינם נאכפים בגלל אינטרסים מגזריים כאלה ואחרים. חוקי הבניה ,ואיכות הסביבה ,תעבורה וגם חוק שעות עבודה ומנוחה. מה לעשות??
אם החוקים אינם מוצאים חן בעיני ההנהלה -שתשנה אותם. אבל עושים צחוק מהחוק ואח"כ בוכים שהמדינה מתנהלת כפי שהיא.
אכיפת החוק נעשית בכל התחומים כמעט רק על מי שקל לאכוף.
לצערי המשטרה עלובה -גם זה מתוך אינטרס של ראשי השלטון (כדי שלא ירדו להם לחיים ויתנו להם לנהל את הברדק כראות עיניהם) וגם בתי המשפט מתדרדרים.
מצער מאד, אבל אולי בשנת ה60 למדינה סוף סוף יקומו אנשים ויחליטו שכך אי אפשר להמשיך וישנו כוון.
אחרת נשמיך לראות עובדות נאנסות ומוטרדות וזקנות מוכות ונשדדות וכו' וכו'.
אכיפה פירושה סנקציה חריפה כנגד העברין.
כאשר חנויות נפתחות בניגוד לחוק ואין אוכפים בכלל לא משנה שזה חנות מכולת או חנות נעליים בשפיים .
יש מסר אחד -איש הישר בעיניו יעשה.

ישן 10-04-2008, 11:53
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
חותם על כל מילה...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "השאלה הבסיסית היא איפה החוק ?..."

ובנושא הספציפי, הבעיה נעוצה בעיקר בשינאה שיש ל"מגזרים השולטים בארץ " (והמבין יבין) כלפי המימסד הדתי, בין אם זה בצדק או שלא בצדק, ואז במסגרת אותה מלחמת חורמה כנגד הדתיים מקריבים את השכבות החלשות.
אותן שכבות חלשות, שאין להן את הכוח להתנגד לעבוד ביום המנוחה ולבלות עם משפחתם, כי מייד יפוטרו וימצאו אחרים שיעבדו במקומם בשבתות, וחוזר חלילה...

ותמיד יבואו אותם הצדקנים שיספרו לנו ש"הם דווקא מאוד שמחים לעבוד בשבת כי הם מרוויחים 200% משכורת", אבל אף אחד מאותם הצדקנים לא יעבוד בעצמו בשבת, באופן קבוע, גם תמורת 500% משכרו,
כי הוא יעדיף לבלות עם משפחתו ולצאת לקניות במקומות שעובדים בהם אלה שלא יכולים להתנגד...

ישן 10-04-2008, 12:40
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אז זהו, שכמו "כולם" אתה מגייס לסטטיסטיקה שלך רק את מי שמראש יוכיח את מה שאתה אומר
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "לא הלכה לי התזה... :-)"

דהיינו: אלה המדוכאים, שמקסימום יכולים להפיק LCD שבו יוכלו לראות הישרדות עם ילדיהם בצוותא (מוצאי שבת, אחרי המשמרת) אלה באמת אכלו אותה.

מה לעשות שלי אין LCD (רק 2 טלוויזיות, כ"א עלתה לי בדיוטיפרי 90$ (כולל DVD מובנה) לפני חודשיים, והן החליפו 2 טלוויזיות משנות ה-90), הילד הקטןן לא נוסע על טרקטורון של 2000 ש"ח, ולחופשה של סופ"ש אנחנו נוסעים באוטובוס/רכבת (בוחרים צימר לפי קרבתו לנ"ל) - ולא, אנחנו לא איזו משפחה שנשלפה מקדיתא, סתם אנשיפ שמתישהו הפסיקו לעקוב אחרי הגאג'טים החדישים בכל מחיר.

ב-2000 ש"ח לחודש (וכמובן שאני מקבל יום חופש אחר) אני מוסיף דברים אחרים לגמרי, גם פינוק עבורי וגם לילדים. אין כמו לטייל בישראל ביום חול, ואין כמו עוד הרבה דברים אחרים שאם נזכיר אותם אז ינגחו אותי ש"זה לא משתווה לשבת". תנסה לראות תוספת כסף זו לא כ"עוד זבל שצריך לבזבז" אלא כמשאב שכולו יוקדש לשיפור החיים שלך (ואם LCD באמת עושה לך את זה, אז זה גם טוב).

המורות בבית הספר כבר רגילות שאני שולף את הילד לכל מיני פעילויות על חשבון ימי לימודים, עוד 2000 ש"ח ועוד יום חופש ביום חול, יהיו תירוץ נהדר לעוד כמה שליפות. אולי אני בסביבה רעה, אבל אני מכיר עוד כמה אנשים שבשבילם שבת הוא יום עונש. דתי לא יבין זאת. זכותו.

ישן 11-04-2008, 11:38
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב ""לא שיקול בדיון הציבורי"?"

1.זאת לא מדינה יהודית. זאת מדינת היהודים ויש הבדל מהותי. המדינה אינה חובשת כיפה, לא מתפללת לאלוהים וגם לא מצטרפת למנין .אלא במדינה הזאת גרים יהודים שחלקם (הקטן) שומר מסורת חלק אחר (עוד יותר קטן) שומר עפ"י אורתודוסיה וחלק גדול מאד לא שומר בכלל מסיבות שונות (חלק לא שמים על זה קצוץ, חלק לא יהודים כלל וחלק סתם זה לא מענין אותם.
2.אני בעד שוויון בפני החוק. דתיים ושאינם דתיים. וכך גם לגבי שבת -שוויון בפני החוק .אם מותר אז לכולם -ואם אסור אז לכולם. ואותו דבר לגבי נסיעה במהירות מופרזת ,וגבניה בלתי חוקית וכך הלאה. מה שמותר או אסור לאחד צריך שיהיה מותר או אסור לאחר. זה הכל.

ישן 11-04-2008, 16:05
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "סליחה? ישראל היא מדינה יהודית !!!"

יש לי חדשות עגומות עבורך .
הצהרת העצמאות אינה אלא מסמך דקלרטיבי שאין בו שום ענין חוקתי.
מבחינת החוק ההצהרה הזאת אינה קובעת דבר וחצי דבר. יש לה משקל מוסרי ותו לא.
מעשית מדינה לא יכולה להתפלל ,לא לחבוש כיפה ולא לאכול מצה.
מדינה היא מסגרת חוקית שאמורה להתנהל עפ"י קוד חוקתי .נכון למדינת ישראל אין חוקה אבל יש לה מערכת חוקים. הבעיה כפי שהצגתי אותה בהודעה הראשונה שלי באשכול זה היא שלמדינת ישראל יש בעיה חמורה בתחום אכיפת החוק.יש חוקים אבל הם לא נאכפים.
חוקים נאכפים ע"י משטרה עלובה ומערכת משפט קורסת.
חוקים נאכפים בעיקר על אלה שיש אינטרס לאכוף ו/או שקל לאכוף. מגזרים שלמים לא נאכפים או מסיבות פוליטיות או כלכליות או מסיבות של פחד מתגובה.
במגזר הערבי למשל אין אכיפה של חוקי הבניה. למה? ככה. המשטרה מעדיפה לא להכנס לעימות על רקע זה. וכשאוכפים המהומה רבה והאכיפה עולה הון. מעדיפים להתעלם וכך צצות ערים חדשות שלמות כשאין להן כלל תב"ע ואין כלום. איש הישר בעיניו יעשה.
בחוקי התנועה יש מגזרים שלמים שלא נאכפים. נהגי אגד (לפחות פעם זה היה כך אבל קרנה של אגד ירדה) אבל כל הסלבריטיס והעשירים -לא נאכפים. שוטרי משטרת ישראל -לא נאכפים. וכו' וכו'.
חוק כבוד האדם יש מגזרים שלמים שיש חוקים שאינם נאכפים.אני מדבר על סרסורי זונות שמיבאים נערות ליווי ,ולא נאכף. (למעט מס' מקרים בודד כדי להציג הצגה לתקשורת -וזהו.)
אני יכול למנות לך כאן הרבה תחומים שלא נאכפים מהסיבות שציינתי לעיל. וכך גם חוק שעות עבודה ומנוחה שהפך לבדיחה כמו עוד עשרות חוקים בארץ.
הכי כדאי לך להיות עשיר ובעל השפעה פוליטית אבל לא לדרוך על יבלות של אנשים -אתה יכול לחיות בנחת בארץ ללא שום חשש. אם תדרוך -יחפשו אותך -אם תשלם בעין יפה לאנשים הנכונים דמי שתיקה -הכל יהיה בסדר.

ישן 11-04-2008, 16:29
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
אין קשר בין אכיפת החוקים לבין הגדרתה המשפטית של מדינת ישראל
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "יש לי חדשות עגומות עבורך..."

אין לך שום חדשות עגומות עבורי.
הבאתי ציטוט ממגילת העצמאות כבסיס מוסרי. מעבר לכך, מבחינה משפטית ישראל היא מדינה יהודית.
אמנם אין לנו חוקה, אך יש לנו חוקי יסוד המהווים את האסמכתא המשפטית הנדרשת.
משום מה, הנימוקים של "מדינה אינה חובשת כיפה " וכו', הם סוג של עלבון לאינטליגנציה, שלי בכל אופן.

המשמעות היא שאופי המדינה, תרבותה ומוסדותיה נטועים עמוק במסורת היהודית לצד היותה מדינה דמוקרטית (עצם המילה דמוקרטית אמורה להעיד כי מדינה זו קיבלה על עצמה מלכתחילה את ערכי הדמוקרטיה, דהיינו, הזכות לחירות ושוויון וכל הנובע מכך), הפועלת הפועלת על פי ספר החוקים. ההגדרה שלה כיהודית היא חלק מהזיהוי הקולקטיבי וההגדרה העצמית שלנו כעם. לא לחינם הכריזו עליה כעל מדינה יהודית.

ויש הבדל מהותי בין מדינה יהודית למדינת היהודים.

אין ביננו שום חילוקי דיעות בעיניין האכיפה, אך אין קשר בין ההגדרה לבין ביצוע האכיפה.

נערך לאחרונה ע"י שומר סוד בתאריך 11-04-2008 בשעה 16:40.
ישן 12-04-2008, 11:32
  פשוט פשוט אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "1. חלילה"

רוצה עוד חוקי יסוד?
קח למשל חוק יסוד כבוד האדם וחירותו .כמה אוכפים את החוק הזה?

צא להסתובב בת"א ,תראה כמה בתי זונות בשלטים של מכוני ליווי ,עיין בעיתונות הכתובה המלאה בהכוונה ובשידול לזנות .מישהו מזיז אצבע?
פעם בשנה מתנהל מסע ציד אחרי סרסורי זונות ,זהבה גלאון או יעל דיין אומרות מס' מילים בכנסת ועוד יותר מילים בתקשורת -ויצאנו ידי חובה.
צא באותו ענין להסתובב באיזור התחנה המרכזית הישנה בת"א ,יש שם מובלעת של פועלים זרים שחיים בתת תנאים לצד ערימות של נרקומנים . מי? מה? מתי? איזה כבוד ואיזה יסוד? מישהו נוגע בברדק הזה?? מדי פעם שולחים את משטרת ההגירה עושה סיבוב, שולחת מסכנים לשבת בכלא וזורקים אותם חזרה לרחוב -וחוזר חלילה. תנאי חיים? תנאי עבודה מינמליים? כלום.
אני יכול להציג בפניך עולם שלם של עוולות הקשורות דווקא באזרחים ישראלים תמימים שכל קשר בינן לבין כבוד האדם וחירותו הוא קשר מילולי בלבד.

ובענין החוק ההוא שציינת . איזו נפקות יש לו מלבד נפקות הצהרתית ? מי קובע מהו יהודי?? ומה משמעות מדינה יהודית? האם מדינה יהודית עפ"י תפיסתך היא מדינה שחיה עפ"י ההלכה העברית שלפני 2000 שנה.
האם החלטת הרב עובדיה היא שקובעת ואז אסור לחטט באף בשבת ומי שחיטט אינו יהודי טוב לעומת הרב מצגר שעל פיו יהיה מותר לחטט ואז מי שחיטט הוא יהודי כשר??
למדינה עצמה מותר לחטט באף בשבת ואולי רק ביום כיפור אסור? ואולי רק לנשיא אסור כי הוא המיצג את המדינה? צריך לפנות לפרס. ואם כך האם כשקצב "טחן" את הבנות הוא עשה זאת כשהוא נימול כהלכה ואמר לפני התקיעה ברוך אתה אדוני זוקף כפופים או אשר קדשנו במצוותיו על התקיעה?
עד עכשיו עסקתי בצחוקים ע"ח הענין.

ועכשיו ברצינות .מה משמעות היות המדינה יהודית בעיניך ?? האם יש לכך נפקות משפטית או מדובר בהצהרה כמו בענין איזרוח רמת הגולן?

נערך לאחרונה ע"י פשוט בתאריך 12-04-2008 בשעה 11:34. סיבה: תיקוני כתיב
ישן 12-04-2008, 13:36
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
כל הויכוח ביננו נסוב סביב ההגדרה המשפטית
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "רוצה עוד חוקי יסוד? קח למשל..."

ואתה גורר אותו לכיוון רחוק ממטרת הדיון. סה"כ באתי לתקן טעות.
מדינת ישראל היא מדינה יהודית דמוקרטית עם תוקף חוקי-משפטי, כשמטרת התיקון המשפטי הייתה למנוע פגיעה בערכיה היהודים של מדינת ישראל.

מדינה יהודית, לא מדינת הלכה יהודית.

מהי תפיסתי לגבי מדינה יהודית וצביונה, בתור אדם חילוני אשר אינו כפוף לחוקי ההלכה - באמת נושא רחב יריעה ולא נראה לי שזה המקום לנהל בו את הדיון. לזה צריך אשכול נפרד, אם רוצים להתדיין בו. רק תקח בחשבון שזה יוביל אותך לנושאים של מיהו יהודי (שלמרות שלדעתי ההגדרה מאד פשוטה ומסתמכת בנושא הזה על ההלכה, עדיין תמצא שאין אחדות דעים והמחוקק טרם נתן הגדרה חד משמעית, אלא הגדרות עמומות), מהי יהדות (לאום? דת? תרבות? תרבות מרכזית ותתי תרבות? מערכת ציווים? וכו'), חוק השבות וכדומה.

עיניין אכיפת החוקים במדינת ישראל מזעזע בלא מעט תחומים. הכל מתחיל מהראש. עבורי חוק הוא חוק. נקודה. רוצים לשנות? יש לפנות לנציגים בכנסת ולעשות זאת בדרך המקובלת והראויה. עלי לא מקובל זלזול בפומבי או בסתר, כולל אמירות ורמיזות לא לקיים את החוק ולא לאכפו של נבחרי הציבור בחוקים, שהכנסת בה הם יושבים חוקקה את החוקים ומהווה את מקור סמכות החוקים ואין, מבחינתי, חוק אחד יותר חוקי מחוק אחר. (והיות ופסח קרב ובא, יש אין ספור דוגמאות לדריסת מערכת חוקים בצורה מכוונת ע"י נבחרי הציבור במקום להוביל את השינוי הרצוי להם בדרך המקובלת והנכונה). ברגע שהזילזול קיים הוא כבר פותח דלת שקשה סגור אח"כ.
כמובן שיש חוקים מיותרים לחלוטין, לדעתי, במיוחד בתחומי החינוך, דת, מסורת וכל הנגזרות (חוקים שהם חוקים לכל דבר ועד שאין שינוי לחוק - חייבים לציית לאותם חוקים), את כל אלו חוק לא ילמד לכבד ולא ילמד לאהוב, אלא להפך. רק חינוך נכון ילמד את כל חלקי העם הזה לחיות יחד באחווה בלי כל הדווקאיות והעליהום.
ישן 11-04-2008, 16:24
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
זה לא שיקול שנובע ממסורת ישראל
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב ""לא שיקול בדיון הציבורי"?"

זה שיקול כלכלי נטו. כשאדם בוחר אורח חיים מסויים לפעמים עליו לשלם מחיר כדי לקיימו. הרי אם נאמץ את הגישה השוויונית הזאת נצטרך גם לדרוש מאנשי עסקים לא יהודים לשבות בשבת, ובעצם נצטרך לבטל את המושג גוי של שבת, ואז מי יספק לנו חשמל כדי לחמם את הקיגל.

הציבור הדתי יכול כמובן להעלות כל טיעון כדי להגן על האינטרסים שלו, אבל השאלה היא קודם כל שאלה עקרונית על מעמד השבת והיהדות בכלל בחקיקה וביומיום הישראלי. אם לא ניתן ליצור קונצנזוס סביב העניין העקרוני, השימוש בטיעונים כלכליים לא יכריע את העניין, אלא הכלכלה היא זו שתכריע את הדיון (וזה בעצם מה שקורה בפועל).
ישן 12-04-2008, 09:58
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
עשרות חילונים ערכו קניות ב"שפע שוק" בבני ברק, בתגובה לחרם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "פרשת דודי ויסמן (AM:PM) והחרדים. איפה אנחנו עומדים?"

עשרות לקוחות חילונים הגיעו היום (שישי) אל סניף "שפע שוק" בבני ברק, כדי למחות על החרם החרדי נגד הרשת, שבעליה דודי ויסמן, מפעיל גם את רשת AMM בשבת.

בין הבאים נרשמו מספר תקריות אלימות, אולם הן פוזרו במהרה, ובאופן מפתיע דווקא בין החרדים נרשמו וויכוחים סוערים על האופן הטיפול בעניין מהצד החרדי.

תושבי בני ברק שהגיעו למקום, ניסו להבריח את אנשי התקשורת, כמו גם את הקונים החילוניים בצעקות וגידופים, והוסיפו כי בפעם הבאה שיחשבו להגיע לעיר בתואנה אנטי דתית כדי שלא יעשו כך.

http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/721/063.html

It's Never Lupus

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:49

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר