לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-04-2008, 12:53
צלמית המשתמש של hellspawned
  hellspawned hellspawned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "בזמנו מצטרפים שהגיעו אחרי..."

לא רק בזמנו, גם בימינו.
אני אמנם עשיתי 03 בטיס ולא הייתה בעיה לצרף אותי לסוף המקצועות של נוב 07, אבל יחד איתי היו חברה שעשו 02 כל"צ ואפילו אחד שבא טרי מהבקו"ם ופשוט עשו להם יומיים הכשרה מזורזת.
נכון שזאת לא הכשרה אופטימלית, אבל החיל צריך סד"כ וזה מה יש...

לפותח האשכול:
כמו שנאמר - אוג 08 זה הגיוס הקרוב, וכשתגיע לשריון תשאל שם על פרוייקט "רחף".
סביר להניח שלא יהיה להם שמץ של מושג על מה אתה מדבר (מנסיון), אבל תתעקש להצטרף למרץ 08 ולעבור מקצועות בצורה מזורזת. קיים סיכוי לא רע בכלל שיאשרו לך את הבקשה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2008, 11:58
  red-toro red-toro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CamelMild שמתחילה ב "חושב לעבור לשריון ורוצה לשאול כמה שאלות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי CamelMild
אני כרגע תומך לחימה בנח"ל ואני חושב ברצינות לעבור לשריון, מתי הגיוס הקרוב?

אני מוכשר 02 אני אצטרך לעשות טירונות מחדש? ואם כן כמה זמן הטירונות?

ובכלל אני אשמח לדעת חוות דעת של אנשים שהתגייסו לשם כי כשאני אומר לאנשים שאני רוצה לעבור לשריון התגובה הראשונה היא "מה אתה משוגע?! לשבת בתוך קופסאת שימורים ולחכות שידפקו בך מליון טילים?!"
או "יהי זכרך ברוך" (בשיא הרצינות)
זה ממש מדכא אותי כי אני חשבתי שטנק זה איזה מכונת מלחמה או משהו טוב (כי כרגע אני יכול לבחור או בשריון או תותחנים) וכולם מתייחסים לזה כאילו הטנקיסט הוא שהיד :\

ואיזה כושר צריך בשביל הטירונות שם? ואם אני לא בכושר אני אסתדר?

כל מה שאמרו לך זה הנפצות שאי אפשר להסביר.
הטנקיסטים יותר מוגנים מכל לוחמי החי"ר, אך גם הורגים הרבה יותר מחבלים מהם.
צוות מיומן ומוכשר שכל אחד בו יודע את תפקידו, לא אמור להפגע מטילי הנ"ט או להרגיש מאויים תחתם.
"אוכלים גריז, נושמים אבק, ישנים בעמידה, נלחמים בישיבה. אם יש לך ביצים, בוא לשריון"

ישן 10-04-2008, 10:46
  red-toro red-toro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי CamelMild שמתחילה ב "עוד שאלות, בטירונות יוצאים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי CamelMild
עוד שאלות,
בטירונות יוצאים עם נשק?
איך היציאות?
איך התנאים בטירונות? לכולם יש חדרים? יש ארונות? שקעים?

אם מישהו עבר את הטירונות ויכול לעזור אני אשמח, וכן, קראתי את המאמר אבל לא מפורט על השאלות שלי

לא יוצאים עם נשק עד סוף המסלול. גם המ"פ לא יוצא עם נשק...
היציאות בטירונות הן בסדר יחסית... בד"כ זה שבוע יוצאים שבוע סוגרים...
במסלול היציאות משתנות... בגדול היציאות שלנו עכשיו זה 18-2, 18-2, 18-2 למרות שיש לנו חמש"וש ורעב"וש וכל מיני אירועים בלו"ז ככה שזה לא באמת לסגור 21...
התנאים בטירונות הם טובים מאוד, לכ"א יש חדר עם מזגן ובחדר יש מיטות קומותיים.
לכל אחד יש ארונית וכמובן בחדר יש 4 שקעים.

ישן 10-04-2008, 15:01
  gich gich אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי CamelMild שמתחילה ב "מה זה גם צריך לבחור איזה..."

אני כרגע באימון מתקדם ואני הכי נהנה בשריון בעולם ולא חשבתי שאני אהנה ככה..
הטנק זה מכונה עצומה ואם אתה אוהב אותה היא מחזירה לך אהבה...וקשה שלא לאהוב את ה70 טון מטורפים האלה...
כל מי שח"ירניק יזלזל בך..אבל שהוא יגיע לקו שלו הוא יראה שבלי שריון הוא לא יוצא לשום פעילות..הוא לא עושה כמעט כלום ושריון עושים את רב העבודה בקווים כל מי שאומר לך אחרת יזיין לך בשכל.
מבחינת כושר שתתגייס לשריון אתה תבין שאתה לא צריך כושר..לאט לאט יבנו לך אותו מתחילים מריצות של 2 ק"מ ולאט לאט בהדרגה עולים עם זה...גם מבחני בר-אור ומבחנים של בוחן מסלול כמו שיש בכל טירונות...
הטירונות היא חודשיים וחצי ועושים בה כמו שעושים בכל טירונות ח"יר אחרת..שריון תופסים גם קווי ח"יר וצריך אותם גם בתור ח"ירניקים שזה כולל מעצרים וכו' וכו'...
יציאות עם נשק כולם מתלהבים עם זה בהתחלה אבל זה לא כזה כייף זה סתם להסחב עם הנשק עליך ועוד עם התיק.. לפלוגה שלי למשל יצא די הרבה לצאת עם הנשק הביתה ככה שאין שום דבר תלוי...
אחרי הטירונות אתם תלכו לעשות מקצועות שזה חודש וחצי של לשבת בכיתות וחיילות כוסיות מלמדות אותך את המקצוע שלך..טען, תותחן או נהג....
על החטיבות..
401- טנק מרכבה סימן 4 המחזור של נוב' הם אנשים לא משהו לא יודע על מחזורים קודמים אבל הם נחשבים "הכוסיות" של שריון בגלל שיש להם את הטנק הכי חדשני והעבודה עליו (הטפ"ש-טיפול שבועי) שלהם הוא לא כלכך קשה...
7- טנק מרכבה סימן 2 החטיבה עם השם, המסורת, והכבוד שלה...אנשים סבבה לגמרי אבל טנק על הפנים שעובד על שמן והתקלות בו גדולות...נקראים "בלאי" בגלל הטנק..
188- טנק מרכבה סימן 3 השם, החטיבה, התג!, המסורת, הכבוד הראוי, וטנק מעולה אנשים שכל אחד יתחבר ויאהב, 188 זה המקום לכל מי שרוצה להנות מהשרות (:
ישן 11-04-2008, 18:22
  שדבו שדבו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי CamelMild שמתחילה ב "חושב לעבור לשריון ורוצה לשאול כמה שאלות."

שוב הויכוח על החטיבות...נו באמת.

חטיבה 401- סימן 4 חטיבה 188 - סימן 3 חטיבה 7 -סימן 2.
אתה רוצים לעשות השוואות בין הטנקים,יכולת הדיוק,עבירות,כוח אש וניהול הלחימה?תעשו.
סימן 4 ב הוא הטנק הכי טוב שיש.אין ספק. בנוגע לחטיבות?תתווכחו עד מחר,זה לא ממש אכפת לי. אני ב401,מרוצה,טוב לי שם,האנשים טובים והסגל מעולה.יש לנו פעילות מעניינת מאוד בקו שריון(עזה) ופעילות טובה גם בקווי החי"ר.

ורק נקודה אחרונה,שהיא באמת המכרעת.
בשנה האחרונה גדוד 52(401) היה 7 חודשים ברצועה. כרגע גדוד 9 (401). ואחריו אי אפשר להגיד בגלל ענייני בט"ש,אבל הבנתם איזה גדוד הולך.
וזה למה?כי 401 היא החטיבה הכי טובה,עם הטנק הכי חדיש ומתקדם.
תקראו לנו כוסיות או איך שבא לכם,אבל בזמן שאנחנו נמצאים בעזה , 188 (למעט 74 שהיו בעזה 3 חודשים) ו7 תופסים קווים שולים ולא משמועתיים(בהשוואה לרצועה).
ישן 12-04-2008, 08:07
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
הנקודה הכי לא נכונה באשכול הזה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי שדבו שמתחילה ב "שוב הויכוח על החטיבות...נו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שדבו
ורק נקודה אחרונה,שהיא באמת המכרעת.
בשנה האחרונה גדוד 52(401) היה 7 חודשים ברצועה. כרגע גדוד 9 (401). ואחריו אי אפשר להגיד בגלל ענייני בט"ש,אבל הבנתם איזה גדוד הולך.
וזה למה?כי 401 היא החטיבה הכי טובה,עם הטנק הכי חדיש ומתקדם.
תקראו לנו כוסיות או איך שבא לכם,אבל בזמן שאנחנו נמצאים בעזה , 188 (למעט 74 שהיו בעזה 3 חודשים) ו7 תופסים קווים שולים ולא משמועתיים(בהשוואה לרצועה).

מי החליט שעקבות הברזל (aka חטיבת "המג"ח שברח") היא החטיבה הכי טובה? אתה? כי הם בעזה? אתה חושב שהחטיבה שלך תמיד היתה בעזה? כל החטיבות עושות סבבים ביניהן. לך תבדוק מאיזה גדוד וחטיבה גלעד שליט ותחזור אליי.

לגבי גדוד 9 (וזה פורסם בעיתונות), אחת הסיבות ל"הצלחת" הפיגוע שאירע לפני מספר ימים במסוף הדלקים בנחל עוז, היתה כשלונו של גדוד 9 בהגנה על המקום.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 12-04-2008 בשעה 18:11. סיבה: תיקון המיקום של הפיגוע
ישן 12-04-2008, 15:01
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "הנקודה הכי לא נכונה באשכול הזה"

עד שלא יגיע מישהו שעבר בלפחות שתי חטיבות (קורה לפעמים עם מטקי"ם וקצינים) לא נקבל דיעה אובייקטיבית. במיוחד קשה לקבל דיעה ראויה לשמה ממי שעדיין נמצאים במסלול - הם בכלל בחטיבת ביסל"ש ולא יגיעו לחטיבה "שלהם" אלא רק בעוד מספר חודשים.

בזמנו הייתי ב401 והיא נחשבה לחטיבה די מזופתת עם בעיות משמעת ואנשים לא משהו, וכמובן - באותם ימים היא התהדרה בטנק המגעיל ביותר בצה"ל - המג"ח 6ב גל (אם אין מיגון אז יש מזל).

אני תוהה אם מישהו זוכר את סיסמאות הגדודים והחטיבות והוריאציות שהיו להן:

46 עוצמה ואש => 46 רוצים חובש/עולים באש
52 רעל בעיניים => 52 חרא במכנסיים/זין בידים
גדוד 9 כוח ורשע => גדוד 9 סמים ופשע (מאוחר יותר צינזרו את הסיסמה הזו כי אמורים להיות החבר'ה הטובים ומה הקטע עם "רשע", ושינו אותה ל"גדוד 9 אבל 10" שדי מהר הפכה ל"גדוד 9 אבל 0")

את הסיסמאות של חטיבות אחרות אני לא מכיר כ"כ, רק ש"גאה להיות שייך" של חטיבה 500 הפכה די מהר ל"גאה להיות שייח'" או "גאה להיות טבח" ואת "לגדוד גור - המקום בכלא שמור" המקורית שנולדה אחרי שזרקו שם לכלא 13 מטקי"ם וקצינים אחרי שלחייל הצטודד הראש כמה ימים לפני השיחרור. כמו כן, זכורות לי כמה סיסמאות של פלוגות מחטיבות שונות:

להב זו הפלוגה => להב זו הפלנגה
ברקן בכל פינה => זרקן בכל פינה
הבחורים מפלוגה ג' => הבחורות מפלוגה ג'
אריאל - פריצה והבקעה => אריאל - הפרוצה מהבקעה

זה כל מה שעלה לי בזיכרון כרגע.

נ.ב.
נזכרתי שהיתה גם פלוגה שהסיסמא שלה הייתה "הפלוגה שתדפוק לאסד על הדלת" מה שהוליד וריאציות כמו "הפלוגה שתדפוק את אסד בתחת", "הפלוגה שתדפוק לאסד את הזיוודים" ו"הפלוגה שתדפוק את הראש עם אסד".
ישן 16-04-2008, 15:34
  משתמש זכר האדם שבטנק... האדם שבטנק... אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.08
חיל השריון-עוצמה ואיכות.

אחינו היקר,
אני לא יודע מה אנשים אמרו לך או יאמרו לך, אבל אני בהתחלה לא רציתי שריון וכיום אני מפקד בחיל זה.
ראשית אין ספק שכיום אחרי אינספור אימונים עם חי"ר,הנדסה וכו' אני מבין שזהו החיל העיקרי ביבשה,
מספיק רק להסתכל בנתוני השמדת מחבלים,אני לא יודע אם אתה יודע אבל חיל השריון "הוריד" וימשיך "להוריד" את רוב המחבלים בגזרות השונות ולכן אחד הגדודים בחיל זה גם זכה בפרס הרמטכ"ל בשבוע שעבר (פרס שניתן לגדוד מבצעי שעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר,מיותר לציין שזהו פרס יוקרתי מאווווד)
בנוסף לעוצמה המטורפת של כלי זה אי אפשר להתעלם מהאיכות של הלוחמים בחיל זה, ולא סתם ססמאת השריון היא : "האדם שבטנק ינצח" היא עם הדגש על המילה "אדם".
ולגבי אלו שאמרו לך "שאתה בתוך פחית שימורים שמחכה רק לחטוף נ"ט" זה שטויות במיץ,ואלו שאמרו לך זאת לא מבינים בכלל בהנתהלות הצבא בשעת לחימה, כי כיום זה הכלי ההתקפי הממוגן ביותר בצה"ל ולכן חיל השריון מוביל את הלחימה בעומק האויב. עוד הוכחה לעובדה שזה הכלי הממוגן וההתקפי בשטח: ברגע שקיים סיכון גדול לכוחותינו, לוחמי השריון לוקחים עימם בתוך הטנק את חיילי החי"ר לעומק הפעולה....כניראה שאם זה היה כלי לא ממוגן לא היו מסכנים עוד כוחות,נכון?! הרי לחי"רניקים יש כלים משלהם??!
אבל כניראה שאם החליטו שנסיע חי"רניקים איתנו בטנק זה אמור להראות לך מה חשיבות כלי זה בלחימה.

לכל שאלה אתה מוזמן לפנות אליי ואני מקווה שאוכל לעזור לך.
בהצלחה,ואל תקשיב לשמועות-תצמד לעובדות!

ישן 17-04-2008, 21:15
  DeddyZ DeddyZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי meijin שמתחילה ב "להניע טנק זה להרים בדיוק שני..."

כן, אבל לאוטו לא צריך לעשות טל"ת...

מה שככל הנראה בכל מחזור שמתגייס לשריון יגיע היום (שיהיה בערך בתקופת המקצועות..) שתעמדו מחוץ לאוטובוס הביתה ב3-4 בבוקר ומסביבך כל אחד מוצא איזה ורסיה אחרת כדי לספר את אותה בדיחה (שדרך אגב לא הצחיקה לא בפעם הראשונה, ובטח שלא בפעם ה17 כשקר לך (אבל אתה על א..) ואתה רוצה כבר הביתה אבל יש לך עדיין נסיעה של איזה 6 שעות אם אתה גר קרוב יחסית..) -"בואו לעשות טלת לאוטובוס"...

וסתם כדי שההודעה לא תהיה מיותרת לחלוטין, אצלנו מישהו הצטרף ישר לצמ"פ, אחרי שהוא היה ג'ובניק שנה וחצי ועבר רק טירונות 02 למרות שיכלו לשלוח אותו למחזור מתחתינו שהתגייסו סך הכל שבועיים לפני שהוא הגיע..
ישן 18-04-2008, 13:51
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי האדם שבטנק... שמתחילה ב "רשיון טנק שונה מרשיון רגיל."

עדיין עושים קורס נהיגה מקוצר לטענים?

בזמני, לפני קו לבנון היו שולחים את כל הטענים שעוד לא עברו הכשרה כזו לשבוע וחצי בביסל"ש של שיעורים בכיתות ונהיגת יום ולילה בשטח, וזאת כדי שהם ידעו מה לעשות כשהם ישנים בתא הנהג במארבים.

במחזורים האחרונים שלפני הנסיגה מלבנון הטענים כבר עברו הכשרת נהיגה כזו במסגרת המקצועות.

הנהיגה במג"ח 6ב היא "חוויה" שלשמחתכם לא תכירו כנראה (אלא אם כן יסבו אתכם למג"ח במילואים) - הגה שנראה כמו הגה של אופניים (מוט אופקי, שמזיזים כמו הגה של אופניים ולא מסובבים כמו הגה רגיל), בלם הידראולי שצריך ללחוץ עליו חזק בשתי הרגליים כדי לעצור, וכמובן "תפיסת בלם" הידועה - מעבירים את מוט ההילוכים לניוטראל, מפמפמים חזק על הבלם בשתי הרגליים עד שמד לחץ השמן מראה 900 (אם אני זוכר נכון) ואז נותנים בכל הכוח מכה למוט ההילוכים שאמורה להזיז אותו למצב חנייה ולנעול את הבלמים. היה רק דבר אחד פחות נחמד - לשחרר בלם, במיוחד אם הוא נתפס על לחץ שמן גבוה מידי...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:55

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר