לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2008, 11:56
  Balilti Balilti אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.07
הכל בגלל כמה שניות! עצור- תחשוב- תברך

בס"ד

מאת הרב רפאל זר {דיסק בנושא התפילה)

הייתה פעם רבנית אישתו של ראש הישיבה שהייתה מחלקת אוכל לתלמידי הישיבה!
היא ראתה יום אחד שאחד הילדים לקח את הצלחת והתחיל לרוץ ותוך כדי בירך על האוכל ..ניגשה הרבנית ואמרה לאותו ילד

אתה יודע מה אתה עשית ילד חמוד?
והילד הוריד ראשו ואמר לא לקחתי זה שלי ,אמרה לו תשמע את הסיפור הבא!

וכך היה הסיפור!

פעם הייתה נשמה שעשתה טעות בעולם ולכן הייתה צריכה לחזור בגילגול על מנת לתקן את אותו פגם שהיא עשתה..

{יש כאלה חוזרים בחי ,צומח , דומם)

אותה נשמה התגלגלה בדומם ולאט לאט עלתה והגיע לצומח . והיא התגלגלה לחיטה , ובאותו עד התפללה החיטה ואמרה.
בבקשה ממך ריבונו של עולם אני מתחננת לפנייך תעשה לי טובה שאני אגדל ואפרח והיא צמחה וגדלה והקב"ה הקשיב לה והתפילה ועכשיו היא נהפכה להיות גרגיר והתפילה השניה הייתה כך בבקשה ממך ריבון העולמים שלא אתפזר ואזכה להיות בין אלה שטוחנים אותם בטחנת הקמח. ושוב הקב"ה נענה לה. ועכשיו הגרגיר נהיה לקמח והתפילה השלישית הייתה בבקשה ממך אבא שבשמיים שלא אזרק ואהיה בבצק ושוב השם הקשיב לתפילות . וזהו אותה חיטה זכתה להיות עכשיו לחם ! והתפילה האחרונה שלה הייתה הקב"ה שיברכו עליי!

אבל בגלל שאתה מיהרת לאכול ובירכת בחיפזון אז כל התפילות של החיטה הלכו להן. והילד הבין את המוסר והתחיל לשנות את עצמו.

אף אחד לא אמר לנו לא לאכול אבל לברך בנחת , עוד כמה שניות זה לא קשה בכלל!

מסופר על בנאדם שטס לטיסת עסקים טיסת בת 28 שעות אותו אדם ירד מותש כולו מהטיסה ולפתע נזכר כי שכח מסמך חשוב במשרד במדינה שבה הוא גר , אותו בנאדם אמר לעצמו !! איך באמת מרגיש אותו אדם במצב כזה, זה לא נעים אך האמת היא שהוא יכול לחזור בחזרה ולקחת את המסמכים או שיפקססו לו את זה.. פתרון הוא יכול למצוא למקרה הזה!

אבל אחד שנפטר ועלה לשמיים ושואלים אותו , איך היו הברכות שלך? איך היו התפילות שלך?

אם אנחנו כבר מברכים אז כדאי שנעשה את זה בנחת וברוגע ונודה לקב"ה שהביא לנו את האוכל לפנים משורת הדין
אם כבר הלכנו לתפילת מנחה אז נתפלל כמו שצריך ולא נדבר בתפילה הרי אם באנו לבית הכנסת על מנת לדבר אז היכן נתפלל?
ולא משנה אם כל המבוגרים מדברים וגם אם הוא עם זקן והוא נראה צדיק.
אסור לדבר בשעת התפילה נקודה! יהי רצון שתפילותנו יתקבלו ברצון לפני בורא עולם ונכוון בכל הכוונות הראויות לנו אמן!
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:01

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר