לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2008, 19:54
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סיגינט שמתחילה ב "אנו באתר "סיגינט"..."

אם זה נראה כמו פרסומת, נשמע כמו פרסומת, ומעצבן כמו פרסומת - אולי זו באמת פרסומת?

נא עיין בתגובה מספר 5 לעיל.

אם האתר יעסוק יותר בתכנים ופחות בספאם, יהיו תגובות. רק לדוגמא, שתי פסקאות מתוך המאמרון על ההגנ"א האיראנית (באדום - הערות שלי):

יעדים אסטרטגיים שונים באיראן מוגנים בשלב זה עלידי סוללות נ"מ מדור מיושן יחסית שאין באפשרותן לסכן את העליונות האוויריתהאמריקנית. כך למשל, מתקני הגרעין הרגישים בבושהאר ובסיסי "משמרותהמהפיכה" בבנדר עבאס (אזור נמל ימי) מוגנים בימים אלה על ידי סוללותסובייטיות לשעבר מדגם SA-5 GAMMON שהיו מוצבות בימי המלחמה הקרה במערברוסיה האמנם. האם אכן פורקו סוללות טק"א מברה"מ ונמכרו לאיראן? מה המקור לקביעה זו? האם איראן מחזיקה בטילים משנת ייצור 1991 ומטה בלבד, כמשתמע מהדברים הנ"ל? אתמהה

----------------------------------

תוכניות אמריקניות מלמדות כי מתקפה אווירית מגובה רב על ידי מספר מבנים הכוללים מטוסי הפצצה B-2 "חמקן", מלווים במטוסי תקיפה מדגם F-22,זהו אינו מטוס תקיפה אלא מטוס יירוט ועליונות אווירית מאפשרת התחמקות ממערכות ההגנה האיראניות ומבטיחות זיהוי והשמדת יעדים אסטרטגיים בהיקפים רחבים. האם תקיפה מגובה רב היא אופן הפעולה של מטוס ה - F-22? תימרונו האיטי והמסורבל של "החמקן" הכוונה ל B-2 אני מניח. ובכן, מה למפציץ זה ולכושר תמרון? לשם מה הוא דרוש לו?מחייב ריכוך מקדים של מערכות הנ"מ האיראניות בעזרת טילי שיוט שישוגרו ממרחק רב אל היעדים המסוכנים מבעוד מועד. אבל אם תוקפים מגובה רב לא נדרש ריכוך, הרי זה מה שמשתמע מהמשפט הקודם! בנוסף, מערך המודיעין האמריקני המוטס מיומן בהפעלת לוחמה אלקטרונית המסוגלת לשבש, ואף להוציא מכלל פעולה, את מערכות הגילוי המוקדם של סוללות הנ"מ. שוב, אם זה כך, מדוע דרוש הריכוך?

.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 22-04-2008 בשעה 20:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-04-2008, 20:26
  סיגינט סיגינט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.08
טל שלום רב,
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אם זה נראה כמו פרסומת, נשמע..."

ראשית תודה על ההערות הבונות ועל ההתעניינות בתכני האתר.
אתה בוודאי מבין שכתיבה "אינטרנטית" איננה דומה לכתיבה מחקרית או אקדמית מקיפה. כידוע, ציבור הקוראים איננו זהה וגם רמת ותוקף ההתעניינות שלו איננו דומה. שנינו אנשי אקדמיה (הדוקטורט שלי - שזכה לציון "מעולה" אגב - נוגע במשטרי הבעת' בסוריה ומקיף כ- 500 עמ' וכך גם עבודותיי בלימודי משפטים נגעו בחוקי ובחוקות הסוריות השונות) תוכל גם לבדוק ולגלות כי אני הראשון שחשף מסמכי "שטאזי" הנוגעים לפעילות המודיעין של המשטר בסוריה בסוף שנות השישים. (את התואר השלישי קיבלתי, אגב, בגיל 25 וחצי...)
מכל מקום, הערותיך נכונות ומחכימות אך אני, לצערי הרב, מוגבל במקום וברוחב היריעה והעומק האינטרנטי. אני מקווה שאינני מזהה נימה של כעס קל או דבר מה אחר בכתיבתך (שמקורו איננו ברור לי שהרי אין ביננו היכרות אישית מוקדמת) ואם כן, אני מצטער על כך.
אני רוצה להוסיף לסיום כי מאז ומתמיד הערצתי פירגון ומקווה כי גם אתה מעריך תכונה זו.

בכבוד רב, אהרון (סיגינט)
ישן 22-04-2008, 20:42

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי סיגינט שמתחילה ב "טל שלום רב,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיגינט
אתה בוודאי מבין שכתיבה "אינטרנטית" איננה דומה לכתיבה מחקרית או אקדמית מקיפה. בוודאי. אולם טענות מהותיות דורשות הבהרה, גם להדיוטות. כ

(הדוקטורט שלי - שזכה לציון "מעולה" אגב - נוגע במשטרי הבעת' בסוריה ומקיף כ- 500 עמ' וכך גם עבודותיי בלימודי משפטים נגעו בחוקי ובחוקות הסוריות השונות) תוכל גם לבדוק ולגלות כי אני הראשון שחשף מסמכי "שטאזי" הנוגעים לפעילות המודיעין של המשטר בסוריה בסוף שנות השישים. (את התואר השלישי קיבלתי, אגב, בגיל 25 וחצי...) ברכותי. לדידי אין זה מעלה ואין זה מוריד, ואם כבר, כאיש האמון על מחקרים, ראוי לבדוק את העובדות בטרם פרסומן.

מכל מקום, הערותיך נכונות ומחכימות אך אני, לצערי הרב, מוגבל במקום וברוחב היריעה והעומק האינטרנטי. אני מקווה שאינני מזהה נימה של כעס קל או דבר מה אחר בכתיבתך (שמקורו איננו ברור לי שהרי אין ביננו היכרות אישית מוקדמת) ואם כן, אני מצטער על כך. אתה צודק, ואכן אין נימה של כעס קל או מעבר לו - מדוע עלי לכעוס על הדברים או עליך?
אני רוצה להוסיף לסיום כי מאז ומתמיד הערצתי פירגון ומקווה כי גם אתה מעריך תכונה זו. בהחלט. אני מציע לפרגן גם למי שהידיעה מבוססת - בחלקה לפחות - על עבודתו של אדם אחר (אוקונור). מעבר לכך אני חושש שמטעמים שאינם ברורים לי אתה נוקט בטיעון אד הומינם, ועשיתי לי כלל לא להתעמת עם טיעון זה.

בכבוד רב, אהרון (סיגינט)

השאלה היא למי אתה פונה באתר - ל"עמך", למתעניין המשכיל במקצת, לאיש המקצוע, לחוקרים אקדמאים? אינך יכול לקלוע לרמת הכלל, זה ברור. אבל כתיבה ברמה נמוכה מראש, מפריעה למי שמבין. ומי שאינו מבין, יצא נשכר מהסברים ומ"התאמצות" לקרוא טקסט ברמה גבוהה. לא ביקשתי מראי מקום והערכות שוליים (למרות שזה יכול להיות מועיל), אלא כתיבה שתכבד את הקורא כפי שתרצה שיכבד את הכותב.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 22-04-2008 בשעה 21:02.
ישן 22-04-2008, 20:27
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
הערה נוספת
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אם זה נראה כמו פרסומת, נשמע..."

בנוסף להערות התוכניות שטל הזכיר, הרי שלי יש בעיה נוספת עם האתר ופירסומיו. אם נתייחס ישירות לידיעה שטל הזכיר, הרי שהיא מתבססת רובה ככולה על הניתוח שערך שון אוקונור, באתרו המצויין. מעבר לעובדה שהניתוח הזה התפרסם כבר ב-27 בספטמבר 2007 ולא ברור מדוע SIGINT נזכרו בו עכשיו, הרי שמן הראוי היה לתת לאוקונור קרדיט מתאים. במקום זאת ב-SIGINT נכתב כי מדובר "בבדיקה מדוקדקת... הנערכת בימים אלה" (נערכת על-ידי מי בדיוק?). בהמשך הכתב בהתייחסות לצילום לווין, כי הוא בוצע באמצעות Google Earth ו-GEIMINT. קורא שלא בקיא יכול לחשוב ש-GEIMINT זו תוכנה או כלי לניתוח מודיעיני. בפועל, אגב, מדובר בשמו של האתר/בלוג של אוקונור.
בקיצור, גם אם הכוונה מאחורי האתר היא חיובית, הרי שבפועל הוא נראה כעוד ניסיון לעטוף ידיעות שמקורן במקורות אחרים בכותרות ובתיאורים דרמטיים. לא זאת הדרך (ולא ברור לי מדוע חשוב הגיל שבו אדם קיבל דוקטורט).

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 22-04-2008 בשעה 20:29.
ישן 22-04-2008, 20:41
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
אני אפילו לא יודע איך להגיב על זה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי סיגינט שמתחילה ב "תודה על תגובתך"

הרצון לקבל חוות דעת על האתר הוא דבר מבורך.
יחד עם זאת, בתגובותיך, אתה עושה את אותן טעויות שמופיעות באתר ושעליהן נמתחה ביקורת (עדינה למדי יחסית לדברים אחרים שרצים פה בפורום). במקום להתייחס ישירות להערות אתה מוסיף הערות מתחכמות. לטל אתה כותב טקסט מרגש על הישגיך האקדמיים, שאינם רלוונטיים בשום צורה לביקורת ולהערות שהופנו ביחס לידיעה המסויימת. ביחס להערותיי אתה מנסה לנפנף במידע לא רלוונטי שאמור להעיד, כנראה, על קשרייך עם מערכת הביטחון. מה הקשר בין הענף שעוסק בנושא כזה או אחר לבין ההערות שהושמעו על-ידי אחרים ועל-ידי. אותי שם או מספר הענף הזה לא מעניין ואין לי רצון לשמוע אותו גם בארבע עיניים.
בקיצור, עדיף שהאתר ואתה תתמקדו בכתיבה ת'כלס ללא תיבול המידע בתיאורים דרמטיים ומתחכמים ותהיו הוגנים מספיק בכדי לתת קרדיט למקורות השונים שמהם אתם שואבים מידע. כאיש אקדמיה אתה אמור לקדש עיקרון זה.

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 22-04-2008 בשעה 20:48.
ישן 22-04-2008, 23:15
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי סיגינט שמתחילה ב "לברטולד"

א. לעולם לא מצטטים מקור באמ"ן, בהנחה שהחומר לא היה עובר צנזורה. החברים שלי באמ"ן סיפרו לי כמה דברים. האם אני אמור לכתוב אותם בפורום? מסופקני.
ב. אם החומר היה עובר צנזורה, אני לא מאמין שהוא היה מגיע אליך לפני שהוא היה מגיע לאנשים שיכולים להחזיר לצבא טובה (ניר דבורי, חנן גרינברג וחבר מרעיהם).
ג. לעיתים אני נתקל בהתבטאויות של אנשים "מבפנים" שמבוססות על אותו הזבל שפורסם בחוץ. משמע - אני יכול לפרסם את זה עכשיו כ-"בכיר בצה"ל מסכים עם ההערכות שפורסמו בסנדיי טיימס, לפיהן ישראל תתקוף את איראן ביום שלישי, ה-29 למרץ".. בקיצור, ניתן לומר שבשיחות עם גורמים צבאיים הדברים אומתו, אבל אם יש מקום לשים מעל סימן שאלה - שים אותו, בסופו של דבר זה יאיר אותך כדייקן ורודף הוכחות בשטח.
ד. אם יש לך מקור שאתה משוכנע שדבריו מבוססים, וזה סקופ עולמי, לך על זה. רק תזכור לסייג את הדברים. יש כמה בלוגרים שקנו את עולמם ככה.
ה. אני לא הייתי מנסה בכלל לחזק שמועות שמסתובבות בעולם בעזרת מקורות עלומי שם בחברות מסחריות. אם לחברה יש אינטרס לחזק ידיעות כאלה, שתביא הוכחה קשה.

ישן 22-04-2008, 23:26
  סיגינט סיגינט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.08
תשובה מעניינת. הרשה לי להוסיף דבר מה..
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "[b]א.[/b] לעולם לא מצטטים..."

אני רוצה לתת לך מספר דוגמאות:
חברה סינית מוכיחה לך באותות ובמופתים שהיא מכרה אמצעי חישה לחיזבאללה אך לא מוכנה להודות בכך בפומבי (אני בקשר עסקי נפרד איתם)

סוחרי נשק אוקראיני וסרבי מוסרים לך מידע עם מסמכי משלוח ותעודת משתמש סופי של ציוד לטובת נמל יעד בלבנון

חברה קפריסאית מודה ומוקלטת שהיא אכן סיפקה נשק כזה או אחר ל"גורמים לבנוניים"

וכו' וכו'

ברור שכאשר משיקים אתר אינטרנט שמפרסם מידע מודיעיני או ביטחוני העניין נראה "מומצא" או פנטזיה. אבל, צריך לאזן בזהירות בין מה שיודעים לבין מה שניתן להודות שיודעים.
אגב, הרקע הצבאי האישי שלי הוא סדיר ב 8200 ומילואים באמ"ן ועוד. אז ודאי שיש השקות בין הדברים. מכאן ועד "ממציא מהראש הדרך ארוכה..."
ישן 22-04-2008, 23:31

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי סיגינט שמתחילה ב "תשובה מעניינת. הרשה לי להוסיף דבר מה.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיגינט
אני רוצה לתת לך מספר דוגמאות:
חברה סינית מוכיחה לך באותות ובמופתים שהיא מכרה אמצעי חישה לחיזבאללה אך לא מוכנה להודות בכך בפומבי (אני בקשר עסקי נפרד איתם)

סוחרי נשק אוקראיני וסרבי מוסרים לך מידע עם מסמכי משלוח ותעודת משתמש סופי של ציוד לטובת נמל יעד בלבנון

חברה קפריסאית מודה ומוקלטת שהיא אכן סיפקה נשק כזה או אחר ל"גורמים לבנוניים"

וכו' וכו'

"

התשובה פשוטה:
לאחר מסירת המידע לגורמים ביטחוניים רשמיים של ישראל, (ואני מניח שאין צורך לפרט עבורך מהם)אתה יכול לפנות לצנזורה הצבאית. אם יאושר הפרסום (ואין מניעה בדרך כלל) - לא תצטרך לקושש קוראים מבין חברי הפורום - תוכל לקבל זמן מסך ארוך בערוצי הטלויזיה לבחירתך. הקורא ניר דבורי למשל, ישמח לפתוח מהדורה עם משהו בסדר גודל שכזה.
ישן 22-04-2008, 23:55
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי סיגינט שמתחילה ב "אשמח אם ניר דבורי יתערב בשיחה..."

אני דווקא לא מתבייש לקושש סקופים מבין קוראי הפורום. כמויות המידע שאני מקבל פה (ולא מסוחרים אוזבקיים ואקראינים) הן אדירות ורובו ככולו מוצא את דרכו לכותרות באותם גופים מסחריים גדולים (כל העיתונים וערוצי הטלוויזיה, קצת פחות רדיו).
כמו שטל ניסה להסביר: אם אתה מסוגל להוכיח מידע קשה וראשוני אז קודם כל חובתך להעביר אותו לגורמי המודיעין (אם אתה מתקשה, אני מוכן לסייע לך ביצירת קשר מתאים), אח"כ לכתבים בשורות הראשונות. אם תהיה מסוגל לספק סקופים אמיתיים ומוכחים (ההוכחות צריכות להיות מוצגות לכתב ולעורך שלו, לאו דווקא לצופים/קוראים) אתה לא תצטרך להתאמץ, ניר בעצמו ידע ליצור איתך קשר בדיוק כמו שהוא יוצר קשר איתי (איתו ועם אחרים אני נמצא בקשר יומיומי).

לסיכום, אתה רק צריך:
להיות אמין
להיות מסוגל לספק הוכחות
להיות ראשוני

בהצלחה

ישן 23-04-2008, 09:22
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
תודה ובהצלחה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העיתונאי שמתחילה ב "אתר "סיגינט" עלה לאוויר"

זה כמה ימים אני עוקב אחר "קנאת סופרים". זה טוב ומואיל לכולם.
דבר אחד מבקש מאתר החדש, לחשוב ועוד פעם לחשוב אפילו אם צריך 100 פעם לחשוב.
מה זה יתן לנו ומה זה יתן לאויב. אני מראש מוותר לדעת אם בפרומיל או חלקי פרומיל המידע שלך יתרום לאויב להרכיב את הפאזל.
שלא נהיה כישראלים "שגומרים" מהר ע"מ לרוץ ולספר לחברה...
עלה והצלח!

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 23-04-2008, 17:28
  ולדימיר ולדימיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.08
חברה קפריסאית מספקת לאזור נשק רוסי מתקדם העלול לסכן את צה"ל

כמה תיקונים לכתבה הזאת:

ציטוט:
במהלך מלחמת לבנון השנייה (יולי-אוגוסט 2006) הופתעו כוחות צה"ל לגלות כי בידי חזבאללה מאגרי נשק מתקדמים מתוצרת רוסיה ובהם טילים ארוכי טווח, טילים מונחים ופגזים חודרי שריון מדגמים שונים שגרמו לאבידות כבדות בקרב הכוחות הלוחמים והשריון הצה"לי.

לחזבאללה לא היו שום טילים ארוכי טווח תוצרת רוסיה וגם לא פגזים חודרי שריון.

ציטוט:
הנשק הרוסי המתקדם המוצע כולל בין היתר משגרים וטילי קרקע-אוויר מדגמי S-75M3 , S-200VE ו- S-300V המסוגלים ליירט כלי טיס שונים מטווחי מרחק וגובה משתנים, המקשים משמעותית על תקיפת יעדים וסיוע אווירי לכוחות הקרקע. בנוסף, מוצעים טילים נגד ספינות – מאיכות הטיל שפגע באח"י חנית מול חופי לבנון במהלך המלחמה – מדגם YAKHONT, פגזי 240 מ"מ מונחי לייזר לדיוק מירבי וחיסול שריון מדגמיSMELCHAK , פגזי 152 ו- 155 מ"מ מונחים חודרי שריון מדגמי KRASNOPOL ו- KRASNOPOL-M .

הנשק שמפורט כאן הוא בכלל לא רלואנתי לשימוש ע"י חזבאללה.....סוללות טק"א כבדות זה משהו שרק צבא סדיר משתמש בו....כנ"ל גם טיל ים ים יאכונט שזה טיל לטווחים ארוכים במיוחד.....כדי לירות פגזי 155 ו 152 צריך תומ"ת ואני לא מדבר כבר על פגזי 240

ציטוט:
ציוד נוסף כולל רכבים משוריינים, מסוקים מדגמים רוסיים שונים

נו באמת....נירא לי שזה כבר קצת חורג מהתקציב הצנוע של חזבאללה. חוץ מזה אני בטוח שהחבר'י מחיל האויר רק ישמחו אם חזבאללה יתחיל להשתמש במסוקים.
ישן 29-04-2008, 18:17

מתקרב לדבקה

לאחר הדיון לעיל, חשבתי, קיוויתי לראות שינוי כלשהו בטון הכתיבה, עומק הניתוח והסגנון הכללי של האתר - אך התבדתי. הגדילו לעשות בידיעה החדשה:

http://www.sigint.co.il/?CategoryID=0&ArticleID=115

קטע הפתיחה:
מקורות מודיעין מערביים מדליפים בשעות האחרונות פרטים חשאיים חדשים אודות תקיפת הכור הגרעיני באזור דיר א-זור בצפון-מזרח סוריה. לטענת הגורמים הזרים, יחידה מבצעית המסונפת למוסד ביון מוכר (זהותו שמורה במערכת מטעמי צנזורה) שהתה במהלך אוגוסט-ספטמבר 2007 באזור הגבול הסורי-עיראקי והיא שתיעדה את בניית המתקן וסימנה אותו ערב חיסולו.

מהמידע החדש עולה כי הכוחות המבצעיים הגיעו למתקן הסורי במסלול קרקעי באזור מדברי שומם יחסית מתוך השטח העיראקי, באזור גשר הפרת הגובל בסמיכות רבה לשטחה של סוריה. עוד מתברר כי היחידה שתיעדה את בניית הכור פעלה בשיתוף עם גורמים מקומיים החיים ומעורים בשטח הגיאוגרפי המדובר ועויינים את המשטר הסורי מסיבות כאלו ואחרות

אשר נחתמת במשפט שנראה כאילו נלקח ישירות מאתר דבקה:

"המקורות הזרים מדגישים כי חשיפת הפרשה באמצעי התקשורת הזרים, ובמיוחד פרסומה בהרחבה בארה"ב בימים האחרונים, שיבשה סדרת פעולות נוספות שאמורות היו להתבצע בהקשר זה על ידי מדינה מסויימת ששמה נאסר לפרסום. "

אולי זה לא הפסד גדול לאתר, אך אותי כקורא הוא הצליח להבריח.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:35

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר