לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2004, 00:20
  COSMIX COSMIX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.02
גוש קטיף: "אנחנו לא סופרים את הכנסת"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/01082004/447030/hitnatkut.jpg]

רגע לפני ההכרעה על גורלם, המתנחלים בגוש קטיף מנסים לשדר עסקים כרגיל. ילדים רוכבים על אופניים, תושבים רצים ג'וגינג, אלא שמתחת לפני השטח, מגיע המתח לשיא. "אנחנו לא מרימים ידיים", אומרת תושבת הגוש. כתבת ynet בילתה יום במחיצת האנשים שישלמו את מחיר ההתנתקות

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/03072003/401613/2_a.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/01082004/447263/home1_a.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/01082004/448383/JER61D_a.jpg]

השלווה שלפני הסערה: לפני ההצבעה הגורלית היום (ג') בכנסת על ההתנתקות, ניסו תושבי גוש קטיף לשדר "עסקים כרגיל". אתמול הם יצאו כרגיל לעבודה, הילדים הלכו לבתי הספר, ואף רכבו להנאתם על אופניים. תושבים יצאו לג'וגינג ליד הים. רק על לוח המודעות בכניסה למועצת חוף עזה נתלתה מודעה: "היום הווטרינר לא יעבוד". והוא לא לבד.

מתחת לפני השטח, מתכוננים כולם ל"עלייה הגדולה" לירושלים, שתביא לשיא את ההתנגדות לתוכנית הנסיגה של שרון. יישובי גוש קטיף יהפכו ל"יישובי רפאים", שכן כולם יעשו דרכם לבירה, מלבד המורות, שיישארו לבדן בבתי הספר.
"הקרב התחיל, החיילים בשטח, כולם לכיוון היעד", אומר ירון בונפלד, ממטה המתנחלים בנווה דקלים. על קירות המטה, הסמוך למועצת חוף עזה, התנוססו מודעות של כל הפעילויות שכבר בוצעו, לצד שימות של האנשים במטות מקבילים ברחבי הארץ. "ישנם 100 מטות ברחבי הארץ", אומר בונפלד.

עשרות אוטובוסים ייצאו מיהודה, שומרון ועזה וממרכז הארץ לכיוון הכנסת, כדי להפגין. רק מגוש קטיף ייצאו 40 אוטובוסים, זאת מלבד המכוניות הפרטיות. "כולם מבינים את צורך השעה", אומר בונפלד.

לדבריו, "אנחנו צריכים לדאוג שהכל יתקתק ללא שום תקלות. צריך לדאוג למשל לשלטים על המכוניות ולמערכות גיבוי. אנחנו צופים שיגיעו יותר ממאה אלף איש מרחבי יהודה שומרון ועזה ומהערים הגדולות".

הוא בטוח שההכרעה בכנסת אינה סוף פסוק עבור המתנחלים. "כבר למחרת ההחלטה בכנסת נמשיך לדבר עם חברי המרכז ולפעול כדי להביא את ההכרעה אל העם. אין ספק שאם אין שרון אין התנתקות. מבחינתי שרון צריך לעזוב את המקום שלו, או לשנות את הגישה שלו".

"אנחנו פונים לעם"

עדה גבל, תושבת תל קטיפא, הגיעה אף היא למטה המרכזי. "אין לחץ. אנחנו לא סופרים את מה שקורה בכנסת. אנחנו פונים לעם. אנחנו מאמינים בפנייה לעם. הציבור חזק הרבה יותר. ההצבעה בכנסת היא בתחום הפוליטי".

גבל מוסיפה: "אנחנו לא מרימים ידיים ממה שיקרה מחר בכנסת בהצבעה. יש לנו צוותים שנמצאים בכנסת, עובדים שם בצורה רצינית וגם ישנים שם. אבל לא בזה אנחנו משליכים את יהבנו. הדרך שלנו תנצח. העם יותר חזק מהכל. הוא מחובר לארץ הזאת".

לא רחוק מהמטה, בסופרמרקט של נווה דקלים, שני העובדים, גבי רחמני ומיכאל אמסלם, מסגירים קצת יותר את הלך הרוחות שמתחת לפני השטח.

אמסלם, המתגורר בפאת שדה כבר 13 שנה, אב ל-3 ילדים, מספר: "הילדים שלי אומרים לי 'אבא, נכון שלא יפנו אותנו מפה?' ואני אומר להם 'אני מקווה בעזרת השם'. יש כאן רוגע, אנשים רגועים, הכל ממשיך כרגיל. אתמול שתלתי עוד ארבעה עצים".

רחמני הוא תושב נתיבות, שעובד כבר 17 שנה בנווה דקלים: "באיזה עוד מקום בארץ יש את האווירה הזאת, את הדקלים, את הים? זה דומה לרמת הגולן, אבל זה גוש קטיף. אם אנשים יבואו ויגידו לנו שמחר בבוקר, אם מחזירים את גוש קטיף יהיה שלום מלא, כולם ילכו מפה, אבל זה לא מה שיקרה ואנחנו לא רוצים את הכסף של אף אחד. פה אנשים נמצאים דור שני ושלישי".

אמסלם מתערב: "כסף לא מעניין אותנו. שום פיצוי כספי לא יעזור. יש לנו פה משפחה, חברים. פתאום רוצים לפנות אותנו - מה אנחנו אשפה?". רחמני: "כשעוקרים אנשים מהבית שלהם שגרים פה שנים, הכסף לא משנה כלום".

לדבריו, "באיזה מקום אפשר להשאיר בית פתוח, דלת פתוחה, רכבים פתוחים, בלי לדאוג שיכול לקרות משהו? מדובר פה באגו של ראש הממשלה, הוא רוצה לכפות את דעתו על הרוב, הוא עדיין לא אלוהים. איבדנו אותו בתור ראש התיישבות אבל הוא לא יהרוס את ההתיישבות.
"אני מבטיח לך, לא יהיה שום פינוי, אנחנו גם לא הולכים להתעמת עם אף אחד. אף אחד מהגוש לא ירים יד על חייל או שוטר, ועל זה אני מוכן להתחייב".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2004, 02:21
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אתה שקרן ואין לך עמוד שדרה.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "קשקוש"

"ויתורים כואבים" נאמרו, מסכים, אך שרון תמיד היה נגד תהליך חד-צדדי, ואכן, אין
שום יעילות בתהליך כזה, שלא מביא שום אופק.
אגב, הרוב של שרון מזוייף, כי הוא כבר איים על מי שצריך בפיטורין בהנחה שאלו
לא יצביעו עבורו, ומה לעשות, הכיסא היום חשוב יותר מאיזו אידיאולוגיה שטותית...

אגב, מעניין מאוד שאתה תומך בתהליך שכזה, מפני שזכרוני לא מטעני ואלו הן אימרותייך:

"שיפור ברמת החיים של הפלסטינאים וריכוך הדימוי הדמוני שהם מחילים על ישראל יהיו מכה
אנושה לטרור.כל תוכנית מדינית המובילה להסכם שלום חייבת לטפח בסופו של דבר אוכלוסייה
איכותית יותר בצד השני. ללא שדרוג תנאי המחיה (תזונה, חינוך, תשתיות, זכויות אדם) לא
ניתן לקיים מדינה דמוקרטית בצד השני, שתבחל באופציה של טרור."

"הנקודה שלי היא שניתן, ע"י התערות אקטיבית בשיפור תנאי המחייה הבסיסיים של הפלסטינאים
(הזנה, חינוך אובייקטיבי, תשתיות, ...) וע"י חיסול התשתיות האזרחיות של החמאס (כדוגמת חינוך)
ניתן להקטין את פלח האוכלוסייה המשתתף באופן אקטיבי בטרור, להקטין את פלח האוכלוסייה
התומך בטרור, להקטין את פלח האוכלוסייה שמשתייך לחמאס ולהגדיל את פלח האוכלוסייה
שתומך בהסדר קבע עם ישראל."

"התערות אקטיבית בשיפור תנאי
המחייה הבסיסיים של הפלסטינאים (הזנה, חינוך אובייקטיבי, תשתיות, ...)"

אהבתי את ה"התערות האקטיבית" שלך...
רק תסביר לי, איש פשוט שאינו מבין, איך תוכנית גאונית זו תביא להסכם שלום, איך היא
תגרום ל"התערות אקטיבית" ( ) של הפלסטינים ואיזה אופק אתה רואה מכאן...

אחח, נוסטלגיה...
http://www.fresh.co.il/dcforum/Politics/9108.html

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 26-10-2004 בשעה 03:13.
ישן 26-10-2004, 16:46
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
אתה שקרן או טיפש, וכל מרכולתך הבלים חסרי ביסוס
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתה שקרן ואין לך עמוד שדרה."

גם לשקר צריך לדעת, או לכל הפחות להעמיד תימוכין לטענות חסרת הביסוס שלך, מעבר לאמונה האישית שלך בהן.

ציטוט:
"ויתורים כואבים" נאמרו, מסכים, אך שרון תמיד היה נגד תהליך חד-צדדי, ואכן, אין
שום יעילות בתהליך כזה, שלא מביא שום אופק.
אגב, הרוב של שרון מזוייף, כי הוא כבר איים על מי שצריך בפיטורין בהנחה שאלו
לא יצביעו עבורו, ומה לעשות, הכיסא היום חשוב יותר מאיזו אידיאולוגיה שטותית...

חשבתי לסמן בצבע את כל הטענות שאתה מעלה, ולהשאיר בשחור את העובדות, אך הייתי אמור אם כך לצבוע את כל הציטוט... (פרט ל" "ויתורים כואבים" נאמרו, מסכים ").

התמיכה שלי בהתנתקות לא נובעת מהתלהבות יתרה מהתוכנית, או משום שאני רואה בתוכנית סוג של פתרון, אלא משום ההכרה שצריך לפנות את המתנחלים מעזה.
יישובים ישראלים אזרחיים בעזה הם מכשול בפני כל התקדמות מדינית, וככל שיעבור הזמן, יהיה קשה יותר לפנותם.

הפירוש של הביטוי "התערות אקטיבית" כנראה נעלה מבינתך, משום שהמשמעות שלו היא "התערות אקטיבית של ישראל ב.." ולא "התערות אקטיבית של הפלסטינים".

הכוונה הייתה להתערבות פעילה בהתנהלות הפלסטינית בדמות ממשל צבאי מנדטורי בשטחים. משטר כזה יפעל להשיג שיפור ברמת החיים בשטחים (שבתוצאות הלוואי שלו אנו מעוניינים בעיקר) וכן ליצירת תשתית ממשל שתוחלף לאחר מכן בממשל פלסטינאי דמוקרטי עצמאי (כנראה כל אידאה החורגת מתחום השקפת עולמך, הרחבה כמרחק בין ה-פ' ל-ם' במילה "פאשיזם", נעלית מבינתך, ואין טעם לנסות ולפשט לך אותה, גם דרך מודל של "אני" פרוידאני אינפנטילי במונחים של עלות-תועלת, לכן אני אמנע מלבזבז את זמני בכתיבה הנופלת על אוזניים ערלות (או דעת ערלה, אם תרצה).
ישן 26-10-2004, 17:08

אתה מתאמץ להכפיש את עצמך....
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה שקרן או טיפש, וכל מרכולתך הבלים חסרי ביסוס"

"ויתורים כואבים" נאמרו, גם נאמרה האימרה ש"לא יינקטו צעדים חד צדדיים" - משום
מה השכחת זאת מדעתך האווילית (אגב, זה מובן לי, אל תסביר).

התמיכה שלך בתוכנית מוכיחה לכל עד כמה חסרת עמוד שדרה דעתך, שהרי התוכנית
רעה ולא מביאה שום אופק, לא משפרת את מצבם של הפלסטינים ולא גורמת לשום
"התערות אקטיבית" (ולא, אל תנסה "להסביר" לי את המוגש האווילי הזה).

היישובים בעזה הם לא "מכשול בפני כל התקדמות מדינית", אלא הפינוי מוכיח שאין
התקדמות מדינית ולכן הפעולה החד-צדדית הזאת, אז אל תבלף את עצמך ותצא אידיוט.
עכשיו נסביר לך אט אט כדי שתבין, הפעולה החד-צדדית היא פועל יוצא עקב אי מציאת
"פרטנר" בצד השני - אז על איזו "התקדמות מדינית" אתה בונה ???....

"התערות אקטיבית" ( ) לא תבוא בעקבות הנסיגה מעזה, אתה פשוט תולה תקוות
בהמצאה של מושגים שאינם ברי קיימא עם המציאות. הנסיגה מעזה לא תשנה כלום אלא
תחזק את הקיצוניים שבפלסטינים (נסה להבין איך).

אגב, לא דיברנו על הגרוטסקיות שבאמונה שהפלסטינים ייאמצו משטר דמוקרטי ?....
אתה עדיין מאמין ביכולת כזאת בעולם הערבי ?...
אם כן, אז, תרשה לי שוב ללגלג - אתה לא רציני ובור אמיתי.

נ.ב.
נמצא עוד סכיזופרן...

ישן 26-10-2004, 17:59
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
אין חדש תחת דעתך הקודחת
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתה מתאמץ להכפיש את עצמך...."

ואתה עדיין בוחר לאמץ לשון קרפמן כשאתה מוצא את עצמך חסר אונים, בחוסר יכולת לתמוך לוגית בטענות שלך.

"ויתורים כואבים" נאמרו, גם נאמרה האימרה ש"לא יינקטו צעדים חד צדדיים" - משום
מה השכחת זאת מדעתך האווילית (אגב, זה מובן לי, אל תסביר).

שקרן, תוכיח.

היישובים בעזה הם לא "מכשול בפני כל התקדמות מדינית", אלא הפינוי מוכיח שאין
התקדמות מדינית ולכן הפעולה החד-צדדית הזאת, אז אל תבלף את עצמך ותצא אידיוט.
עכשיו נסביר לך אט אט כדי שתבין, הפעולה החד-צדדית היא פועל יוצא עקב אי מציאת
"פרטנר" בצד השני - אז על איזו "התקדמות מדינית" אתה בונה ???....

"התערות אקטיבית" ( ) לא תבוא בעקבות הנסיגה מעזה, אתה פשוט תולה תקוות
בהמצאה של מושגים שאינם ברי קיימא עם המציאות. הנסיגה מעזה לא תשנה כלום אלא
תחזק את הקיצוניים שבפלסטינים (נסה להבין איך).

אתה קשקשן שממאן להבין. מבחינתי, תוכנית ההתנתקות משרתת חלק מתוכנית מדינית רחבה יותר. נסיגה מעזה היא כורח, לא מטרה.

אגב, לא דיברנו על הגרוטסקיות שבאמונה שהפלסטינים ייאמצו משטר דמוקרטי ?....
אתה עדיין מאמין ביכולת כזאת בעולם הערבי ?...
אם כן, אז, תרשה לי שוב ללגלג - אתה לא רציני ובור אמיתי.

רוב פלסטינאי גדול רוצה במדינה דמוקרטית "כמו ישראל". המודל של הדמוקרטיה הישראלית אף נחשב בעיני הפלסטינאים למוצלח יותר מאשר דמוקרטיות מבוססות בהרבה במערב.

הוכחת שאתה אכן בור אמיתי, אטום ומקובע, שלא ניתן לקיים איתו דיון רציני. אני לא אמשיך לבזבז זמן בדיוני סרק איתך.
ישן 26-10-2004, 19:01

אכן, התגלה סכיזופרן וחולה אלצהיימר...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אין חדש תחת דעתך הקודחת"

או שסתם אתה בור שלא מכיר את שרון...

רצית הוכחה ?...
הינה דבריי שרון....
  • "כל מי שמודיע בכלל לפני שהוא נכנס למשא ומתן על הויתורים שהוא מוכן לעשות, מראה על
    טירונות מוחלטת בניהול משא ומתן" (אריאל שרון, תעמולת בחירות בהתמודדות מול מצנע).

• "הפרדה חד צדדית כשהאש נמשכת, פירושו של דבר שויתרנו ולא השגנו שום דבר" (אריאל
    שרון, תעמולת בחירות)

• "דין נצרים כדין נגבה ותל אביב. פינוי נצרים רק יעודד את הטרור ויגביר את הלחץ עלינו"
    (אריאל שרון, 24.04.02)

• "עכשיו הם מודיעים, מבצעים את השלב הראשון - הקמת מדינה פלסטינית בחלק מהשטח.
    אני מציע לקחת את זה ברצינות מה שהם אומרים. השלב השני - שחרור כל האדמות הכבושות
    וירושלים שתהיה בירת המדינה הפלסטינית. תקשיבו למה שהם אומרים. תזכרו שהיה להם גם
    שלב שלישי - חיסולה של ישראל וחיסולם של היהודים." (אריאל שרון, בהפגנה לאחר החתימה
    על הסכם אוסלו)

• לינק מצורף
עכשיו, תמשיך לטחון מים, ועם היגיון בריא כשלך, עם מקובעות, עם בורות ועם חוסר אינטיליגנציה,
לא תגיע רחוק. אהה, ותמשיך לטעון ששרון לא סיבב דעותיו ב-180 מעלות....

"מבחינתי, תוכנית ההתנתקות משרתת חלק מתוכנית מדינית רחבה יותר. נסיגה מעזה היא כורח, לא מטרה"
נו ברור, הלוגיקה שלך שווה לזו של שימפנזה - התוכנית נעשה בעל כורח מפני שאין פרטנר, אז
פתאום היא חלק מתוכנית מדינית רחבה יותר ? - פחחחח, אתה בושה לאינטיליגנציה...

רוב פלסטינאי גדול רוצה במדינה דמוקרטית "כמו ישראל".
בורות מזוויעה...
תן לי מודל אחד מוצלח של דמוקרטיה בעולם הערבי (ואחת אמיתית), שהצליחה ואז יהיה לך קייס,
בינתיים, אתה תולה תקוות שווא ברצונו של "הרוב הפלסטיני" (עוד נקודת בורות אדירה, שכן ידוע
שלעם אין משמעות בכל הנוגע לשלטון - אבל ניחא, לגרום לך להשכיל זה כמו לגרום לכלב לדבר...).

ישן 27-10-2004, 22:24

היה פה דיון, פשוט לך לא היה קייס.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "LOL. דמעות תנין ?"

הדיון החל סביב זה שאתה טענת "שהמתנחלים" (כבר הכללה טיפשית) לא שמים קצוץ
על הדמוקרטיה - למרות שבפועל, מי שלא "שם קצוץ" זה רוה"מ, שנבחר על משהו אחד,
ועושה את השני, ואפילו פשרה של משאל עם לא באה בחשבון אצלו (מעניין מאילו סיבות).

אירוני גם שהתומכים הנלהבים שלו הם דווקא האופוזיציה שלו (כולל המפלגות הערביות
שהצביעו נמנע מפאת הסיבה שלא יהיו אלה שתומכים בליכוד).

מי שנבחר ע"י אוכלוסייה מסויימת, ומקיים מצע של מי שכשל - פועל באופן לא דמוקרטי, מה
גם ש"המתנחלים" לא עשו דבר שאינו דמוקרטי.

בקיצור, אתה גם בור, גם שטותניק, גם מעליל שווא וגם שונא את המתנחלים מהיותם מתנחלים.

ישן 26-10-2004, 12:21
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אם היה כאן יושר - לא היינו מגיעים לזה....................
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "צריך להבחין ביושר בין שני דברים"

אתה צריך להסתכל על זה בפרספקטיבה הסטורית. מהלכים דרמטיים כאלה צריך לקבל ברוב מוחלט. לדוגמא, כאשר דה-גול הסיג את צרפת מאלג'יר התקיים משאל עם ובעמדתו תמכו 75% מהצרפתים. בכלל, לא נהוג בעולם המערבי לקבל החלטות דרמטיות(הרבה פחות מההתנתקות) ללא משאל עם. הדוגמא האחרונה היא קפריסין שם הסכם השלום בוטל אחרי שלא נמצא רוב לתומכים בו בקרב היוונים.

ולגבי הרבנים - כזכור לך אני כופר גמור, כך שאין לי תשובה לעניין. באופן אישי, אני מוכן לקבל כל הכרעה דמוקרטית, ואולם הכרעות על חודו של מיצובישי או כאלה שמבוססות על תרמית של הציבור אינן כאלה. אני מניח שאין זה שונה בקרב המאמינים.

נערך לאחרונה ע"י העכבר ששתק בתאריך 26-10-2004 בשעה 12:35.
ישן 26-10-2004, 18:22
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
תרגילים של צד אחד אינם מכשירים את הצד השני
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "אם דרך המלך היא נאיביות"

ואריק שרון בוודאי שאינו נוהג בהגינות וביושר. כל התנהלותו בנושא ההתנתקות - כדרכו בקודש מאז ומתמיד - היא דרך של כוחנות ורמייה, תכסיסנות מסורבלת וקוצר ראייה. בשנות ה-50 הוא רימה את בן-גוריון, במלחמת לבנון את בגין ועכשיו את מתפקדי הליכוד.
ועדיין, כל עוד הוא מעביר את תוכנית ההתנתקות בדרך דמוקרטית, דהיינו עי"י אישור הכנסת - אי אפשר לומר שזה צעד בלתי חוקי.
האם זה "רצון העם"? קודם כל, מנהיג לא מחוייב למלא אחר רצון העם, אלא לעשות את מה שהוא חושב שטוב לעם (נדמה לי שבן-גוריון הוא שאמר זאת במקור). העם גם רוצה שלא יטילו עליו מיסים, אז מה? כל עוד ההחלטות מתקבלות באופן דמוקרטי, באמצעות הכנסת והממשלה - הדרך היחידה להילחם בהן היא בדרך דמוקרטית.
ואשר לשאלה מה העם באמת רוצה - הייתי מציע לך לא לזלזל בסקרים. לא את כולם מבצעת מינה צמח ובוודאי שאי אפשר לפטור את כולם בטענת "מוטים".

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

ישן 26-10-2004, 21:37
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
משאל עם אינו תרגיל
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "תרגילים של צד אחד אינם מכשירים את הצד השני"

כפי שהסברתי כבר באשכול הזה, זהו ההליך המקובל והנפוץ בעולם בעת הכרעות גורליות, כגון תוכנית ההנתקות. גם במדינת ישראל נקבע שוויתור על רמת-הגולן מחייב רוב במשאל עם. זה שחלק מהתומכים בו משתמשים בזה כתרגיל זה נכון, אולם לו ראש הממשלה היה איש של כנות ואמון היה בוחר בדרך הזו מלכתחילה. מכיוון שאינו איש עקרונות, את התנגדותו היום למשאל אפשר להסביר באופן אחד: שרון מעריך שלא יהיה לו רוב במשאל שכזה.
ולגבי הסקרים: מכיוון שבתקשורת לא מתקיים ויכוח מאוזן על התוכנית(תנחש למה) הרי שרוב הציבור לא מודע לסכנות החמורות של התוכנית הזאת. זה ישתנה כאשר תתנהל כאן מע' בחירות/משאל עם, ואז אתה תראה איך דעת הקהל שכביכול תומכת בהתנתקות תדחה את התוכנית.
ישן 28-10-2004, 06:03
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
בריטניה ?
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "מה שתגיד."

בלייר יצא למלחמה בעיראק בניגוד לרצון העם. רוה"מ לא מחויב לרצון העם, ובטח שהוא לא מחויב לבדוק אותו כל שני וחמישי, וגם לא כשזה נוגע לסוגיות חשובות, וגם לא כשהוא משנה את דעתו. רוה"מ צריך לחשוב על טובת העם, וזה לעתים מתנגש עם רצון העם.

העם הוא אמנם הריבון בדמוקרטיה, אבל צריך להבין את משמעות ריבונותו - העם למעשה מעביר את המפתחות למפלגות בבחירות תקופתיות. מאותו רגע, ועד הבחירות הבאות, העם אינו הריבון בפועל, הוא האציל את סמכותו. זו המשמעות של דמוקרטיה ייצוגית.

אם מישהו "בגד" בעם, הרי זו מפלגת הליכוד, שרוב הח"כים שלה הצביעו בעד התכנית. העובדה היא שרוב נציגי העם תומכים בתכנית, כך שלא ברור מאיפה צצה המנטרה של "אין לו מנדט". נכון, שרון שינה את דעתו, אבל הוא פנה אל נציגי העם כדי לאשר אותה. ונציגי העם אישרו אותה בגדול - אז יש לו מנדט. יש לו 67 כאלו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:29

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר