לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2008, 12:21
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
קטעים *סיפורי ליל הסדר בצבא* אשכול מורקים

עם עונת האביב הדופקת בכניסה , מגיע איתו פסח.
לכן חשבתי אותי נבצע אשכול מורקים שבו נעלה סיפורי "ליל הסדר" שנערך בצבא.

פסח בעיני בצבא הוא החג הכי מרגיז שיש , כי הצבא "מתכונן" אליו בצורה הכי מוזרה שיש.
רק בצבא אתה אוכל מצות שבוע וחצי לפני פסח ושבועיים אחרי פסח, מעודף המצות שהצבא מזמין לעצמו. אחרי פסח, כאשר אתה מת לאיזה לחמניה "טרייה" או פרוסת שוקולד. אתה מתכנן לרס"ר מטבח שיתן לך לחם. והוא מביא לך קופסאת מצות.

זאת הקדמה שלי לסיפור שקרה לי לפני מספר שניים.

את ליל הסדר 2006, אני לא אשכח לעולם. אני כבר בפלוגה המבצעית שלי. תופס כוננות בגבול הצפון עם לבנון (טרום החטיפה). כאשר השקט מסביב הוא מבלבל , עכשיו קל להגיד את זה. אך קשה היה עם השקט הזה. "הוא היה יותר מידי טוב". משהו לא היה הגיוני. אך זה לה סיפור שלנו.
כוח הכוננות מנע אז צוות דחפור. אנוכי,מפקד הכלי ומפעיל שלי. יחד איתנו היה גם צוות טנק מחטיבה 7
באמת אנשים זהב. במקומות הללו יצא לי להכיר הכי טוב את ה טנק, למרות שאני לא שיריונר.
בחור "נידח" כ200 מטר מהגבול עם לבנון. יושבים להם 6 חבר'ה צעירים. בכוננות 24/7. סוג של "השרדות". איך לא להשתגע. הדבר הכי יפה בנקודה היה. הנוף והשקט.
אין ספק שהנוף והשקט עזרנו לאנשים לא להתחרפן באותה נקודה. והשקט עזר בלהכיר אנשים אחרים וגם היה זמן לעצמך "לשפצר" "לתפור" או לקרוא איזה ספר טוב. מהנקודה היה אפשר לראות את גבול הים עם לבנון ועד עתלית. היופי היה, מפרץ חיפה בלילה עם כל האורות עליו.

מלבדינו היה גם את המוצב, דבורנית. שישב בתוך הגבול עם לבנון. את המוצב הזה באותה תקופה אויש על ידי גדוד חרב. גדוד המורכב מלוחמים דרוזים וצ'רקסים. גדוד זהב אין ספק.
הפלוגה הייתה עוזרת לנו בכל מה שניתן. ודואגת לנו בכל יום.

אך הנה אנחנו בתקופה של ערב פסח. שאלנו את המ"פ של הפלוגה מה התוכניות לערב... הוא ציין כי יתבצע ליל סדר כמהדרין. ומה עם הכוננות, באותה נשימה שאלתי ? צוות אחד יהיה למעלה וצוות אחד יהיה חייב להישאר למטה. לשמור על הכלים.

טוב עם הבשורה המרה הזאת אנחנו, מתייעצים בנינו מי יעלה ומי ישאר... אנחנו , המוהנדסים. הצענו להישאר. מכיוון שאנחנו רק 2 אנשים. ויהיה נכון שצוות הטנק יעלה. כך הרבה יותר אנשים "יחגגו" את ליל הסדר. כמו כן החג היה חשוב לשני לוחמים שלהם.
אני והמפעיל שלי נשארנו לנקודה שלנו עם ה טנק וה D9. מאבטחים את עצמנו, לכל צרה שתבוא.
באותה תקופה בפסח, מכבי ת"א בכדורסל הייתה בפנייל פור. ושנינו הינו מתים על מכבי. מעריצים כבדים של מכבי.
ונאלצנו לעביר את הזמן בלהקשיב לצלילי הרדיו שבקעו להם מהפלאפון. ולהתעדכן מה עם מכבי.

כעבור שעתיים, באיזור השער 11 בלילה. יורד צוות הטנק. עם ארגז מלא דברים טובים שנשמר במיוחד בשביל ה "דובי", ככה נקרא היה צוות הדחפור.
עוף,בקר,דגים מכל טוב הארץ היה שם... אני והמפעיל מתחילים בגרסה שלנו לליל הסדר. הגרסה המאוד מקוצרת . אחרי כ רבע של זלילה ללא מעצורים. נגמר לנו המצות שצוות הטנק הביא לנו.

כמיטב המסורת, עלינו בקשר מול החמ"ל של המוצב. בתקווה שביוריד לנו מצות כי להמשיך את החגיגת ליל הסדר שלנו. החמ"ל אמר שהוא יטפל בזה וכבר יוצא סיור לכיוון שלנו עם מצות.

כעבור 5 דקות אנחנו רואים את האורות הפנסים של האמר אשר החל את הירידה שלו לכיוונו. אנחנו מבסוטים.
מנפתחת הדלת, יוצאת יד עם שקית. אנחנו פותחים את השקית. שנינו עם פרצוף . הדרוזי מסתכל עלינו ושואל מה הבעיה.
ואני בשיא הטבעיות "אחי, זה פסח". והוא "נו". ואני "אחי זה לחם". והוא "החמ"ל אמור שה"דובי" רוצה לחם, אז הנה הבאתי לחם".

אחרי שנייה. אני והמפעיל שלי על הרצפה.
אמרנו תודה לצוות הסיור. והמשכנו להתפרע על מטעמי החג.

את הרגע הזה עם האמר אני לא אשכח לעולם

והנה כמה תמנות מהמקום.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

התמונה הזאת כבר "מחגיגות יום העצמאות ה58" . תלינו את דגלי ישראל על הדחפור.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

נערך לאחרונה ע"י הנשר הקטן בתאריך 12-04-2008 בשעה 19:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-04-2008, 13:59
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "*סיפורי ליל הסדר בצבא* אשכול מורקים"

המור"ק שלי הרבה יותר קצר, וגם עם סוף פחות טוב

נתחיל בזה שהייתה לי נטייה מוזרה לעשות את רוב החגים בבסיס, 3 שנים ברציפות יצא לי לעשות את הסדר בבסיס, גם את ראש השנה.

היינו בקו שקד, סגרתי עם הסמג"ד והייתי גם החפ"ק שלו באותה התקופה, נכנסנו לחדר אוכל בערב חג והרב התחיל לספר את ההגדה... והמשיך והמשיך והמשיך ..... והסוף לא נראה באופק, הוא רק דיבר דיבר. ברגע שכבר נראה כאילו סוף סוף אנחנו נתחיל לאכול הכריזה צעקה "חפ"ק סמג"ד הקפצה", מיותר לציין שאת האוכל אכלנו קר מחמגשיות רק אחרי שחזרנו.

אותו דבר בידיוק קרה לי שנה לפני זה בראש השנה, רק שאז היה לנו פנצ'ר בגלגל - פעמיים באותו ערב.

ישן 12-04-2008, 18:43
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
שלי:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "*סיפורי ליל הסדר בצבא* אשכול מורקים"

ליל הסדר הראשון שלי בצבא היה... בבית.
כל הסוללה יצאה רבעוש.

ליל הסדר השני היה טראומתי עבורי ועובר כל מדינת ישראל. מדובר בליל הסדר של שנת 2002- הפיגוע במלון פארק בנתניה, שלאחריו יצאה מדינת ישראל למבצע "חומת מגן".
הסוללה שלי ישבה אז בזעורה ואני האזנתי בחמ"ל/מפי"ק- הייתי מפק"צ צעיר, שבועיים-שלושה לאחר סיום קורס מפקדים.
במהלך ההאזנה הגיעו דיווחים על הפיגוע והמספרים רק הלכו וגדלו.
למחרת צה"ל יצא ל"חומת מגן", והחיזבאללה החליט להזדהות עם הפלשתינים והפגיז את כל מוצבי גבול לבנון+קטיושות על קרית שמונה והקיבוצים ורג'אר.
בפיגוע נרצחו אליזער ויהודית קורמן, סבא וסבתא של ר'- חברי לצוות בקורס מפקדים.

מצ"ב כתבות מעיתון מעריב בזמן "חומת מגן"- צילמו אותי ואת הצוות שלי.
בנוסף, סריקה מביטאון חיל התותחנים- אני והצוות שלי על שער הביטאון.

בליל הסדר השלישי שלי גם יצאתי הביתה.

את ליל הסדר של שנת 2005 (לפני שלוש שנים) ביליתי בחפ"ק המ"פ בגזרת תפוח שבשומרון. הייתי במילואים וסגרתי את החג. אחי היה אז חייל בסדיר ונשאר גם הוא- בחברון.
ההורים שלי היו די לבד בחג, אומנם הסדר היה אצל דודים, אבל תהיו רגע במקום אמא שלי- חג החירות, כל המשפחה מתכנסת, ושני הילדים היחידים שלה נמצאים בשטחים...

אגב, גם את ליל הסדר הזה אני "אבלה" בפעילות מבצעית- בעבודה.

ישן 12-04-2008, 21:27
צלמית המשתמש של עידו403

לא עשיתי שום תנועה מגונה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "עידו מה זאת התנועה המגונה שעשית לצלם?"

דיברתי בקשר הפנימי בג'נטקס ולא ידעתי שהצלם בדיוק צילם.
לגבי המחזורית שלכם- כן אני זוכר. הצוותים שלך ושלי אפילו ירו טיווח באירוע המדובר. סביר להניח שסיפרתי לכם על מאורעות חומת מגן בגזרת פיקוד צפון- כל הגדוד הוקפץ והיה פרוס בשטח. הגדוד ירה 994 פגזים, מתוכם 592 הסוללה שלי- א', כשמתוכם כ-130 של הצוות שלי (2ב').
היו לנו שני אירועי אש נ"ס- בראשון טיווחו את המוצב (נפילות במוצב ומסביב לו) ונאלצנו לפרוס בעמדות חליפיות. בשני חטפנו גם בחליפיות ועברנו לחליפיות אחרות.
באירוע השני באמת נפל פגז/קטיושה ממש קרוב לצוות שלי, ממש קרוב.

ישן 12-04-2008, 21:56
צלמית המשתמש של עידו403

היו כל מיני סוגים של ירי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "כשיריתם גם פגעתם או שזה סטייל..."

ירינו פגזי עשן על ראג'אר- אש לחילוץ. החיזבאללה ירו על הכפר סאגרים וניסו לפגוע בעמדות של צה"ל ובמוצב טוליפ. הסאגרים פגעו בבית ופצעו אזרחים, חלקם באורח קשה.
כדי שכוחות החילוץ יוכלו לפנות את אותם אזרחים, הרמנו מיסוך עשן על הכפר.
אגב, אז ראיתי לראשונה בחיי מעוף של סאגר- מאחורי הר דוב הבליח כדור אדום שעף והתפוצץ על הבית- מחזה שלא רואים בכל יום, לפחות לא בירי מבצעי (ראיתי ירי סאגרים ברב"ח בשיזפון).

אירוע גדול נוסף היה תקיפת מוצב גלדיולה- חוליית חיזבאללה ניסתה לעלות על המוצב, וירינו פגזים עם מרעומי קירבה- מתפוצצים כ-10 מ' לפני הפגיעה בקרקע. לוחמי המוצב היו בעמדות מוגנות, כך שלא היה סיכוי שנפגע במישהו משלנו.
על פי הדיווחים נהרגו לפחות 3 (היו טענות גם ל-6) חיזבאללונים מהאש שלנו.

אני יודע גם על כמה עמדות מרגמה ומטל"רים שהורדנו. עם זאת, כמו בכל ירי ארטילרי, יש גם ירי ל"מרחבי שיגור"- מקומות משוערים שירו מהם.

ישן 17-04-2008, 13:28
  meijin meijin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05

לילות הסדר שלי...
את ליל הסדר הראשון שלי, היתי אמור לבלות ברגילה מאורכת, בבית, אבל בסוף המשיכו לנו אבט"שים ונשארנו באחת הגבעות של עלי, שנשארו שם רק 2-3 משפחות, וגם הם צעירות. אז התחלקנו, ואיך שהוא יצא שבדיוק הגיעו לשולחן עורך, היה תורי לשמור. למזלי, הם היו נורא נורא נחמדים, והוציאו לי אוכל-והמון-לעמדה. היה פנאן.
שנה שעברה היתי בבית אומנם, אבל הצוות שהחליף אותי בקו כחול (ביקינטון, למי שמכיר) היה מ"מ חילוני עם שלושה דתיים, ואחרי החג, כשהחלפנו אותם חזרה, הוא רק בכה לנו שהם חפרו לו ברמות מטורפות :-)
אגב, גם אנחנו הינו עם 299, והם עשו סדר כהלכתו, בשביל השלושה תצפיתנים שהיו שם. היה משעשע. וכנראה, בעקבות הסיפור שסופר פה למעלה, הם מאוד הקפידו על כך שלא יהיה שום חמץ במוצב אבל תמיד יש "גזלן בש"ג! גזלן בש"ג!", וזה פשוט חג שההורים שלהם באים לבקר כל יום...

אסף.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:08

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר