לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-04-2008, 18:56
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
צילום עוף גוזל

אמש חזרנו מביקור בקן החדש של היורש. הבחור לומד באחת האוניברסיטאות בארץ וחולק דירה עם עוד 2 שותפים. מאז שסיים את הצבא, למעט כמה חודשים בין מסע להודו לעוד מסע במזרח, הגוזל עזב את הקן ופרס כנפיים.

כשחזרנו לממלכה, בשעת לילה מאוחרת, ירדתי עם המזונב לחצר הבנין, לסיגריה אחרונה. בנם של שכנינו חזר הביתה, בחור שכבר עבר את גיל ה 30, איש מקצוע עם הכנסה נאה. לאחרונה הוא נפרד מאשתו ומיהר לחזור אל בית הוריו. הוא ממש לא היחיד בשכונה, שמתקשה לנדוד לעולמות חדשים, חם שם בקן.

יש תרבויות, בעולם המערבי, בהם אין שום סיכוי, לילדים שעברו את גיל 20 לשכון בבית הוריהם. ברגע שעזבו ללימודים או נישואין או כל סיבה אחרת. המחסום יורד ומעכשיו הם צריכים להיות עצמאים. כך גם היה אצלנו לפני שנים, אבל המגמה השתנתה לחלוטין. בשנות החמישים/שישים, גיל הנישואין הממוצע היה 20-18, בשנות השבעים ותחילת השמונים 23-24, ובשנים האחרונות, להתחתן לפני גיל 30 זאת תופעה נדירה.

כשהיורש עזב לביתו החדש, כהורים מוטרפים, ניסינו להפעיל כל מיני קסמים שילמד באזור,ימשיך לגור עימנו וחייו יהיו הרבה יותר קלים. לאחרונה הבנתי כמה הוא צדק. חייו עשירים, מאושרים ומלאי חוויות,הוא הפך להיות אחראי למעשיו וכלכלתו, הוא התבגר ומוכן לתלאות החיים.

שחררו אותם, תנו להם לפרוח לעולמנו הגדול, אפילו עודדו אותם לנסות את חוויות החיים העצמאים. שום טוב לא יצמח לבחור בן 28 שעדיין שרוע בסלון הוריו. לא הכל זאת צרכנות וחסכון כלכלי, יש גם חיים מעבר.

התמונה באדיבות בלוג הצילומים של שי

http://www.tapuz.co.il/blog/viewEnt...EntryId=1229191

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2008, 06:41
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
הועלתה כאן נקודה מעניינת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "עוף גוזל"

ההבדל בגישה לעצמאות (וזהו המונח המדוייק- "עצמאות"), הוא לא עניין של פער דורות.

לי תמיד היה ברור, וגם ישמתי את זה בפועל, שביום שאסיים את שרותי הצבאי אעבור למקום מגורים משלי.
וזה אכן מה שקרה, עם כל המשמעויות הכלכליות הנילוות לכך.

אחרי פחות מעשור, הגיעו לפלוגה שלי במילואים חבר'ה חדשים שרק השתחררו.
הגישה אצלם היתה הפוכה לחלוטין.
רובם ככולם המשיכו לגור אצל ההורים, מרביתם אחרי עשור נוסף, קרי- כאשר הם היו בני שלושים ++ לא היו נשואים כלל (והם אפילו לא היו בכיוון....) שעה שאני בגיל 27 כבר הייתי לאבא...

אין ספק- משהו בסיסי השתנה בתקופה קצרה מאוד.
אין לי מושג למה ומאיפה זה נובע, אבל הגישה שלהם היא יותר פרקטית. שיקול קר של עלויות.
בדיוק הפוך מבני המחזור שלי.

מה גרם למהפך המיידי הזה?
נשאיר את זה לסוציולוגים...

ישן 13-04-2008, 13:56
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
למה לרצות שיעזבו את הבית כל כך מהר?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "למה להשלים?"

אפשר לתת להם את כל הכלים הנדרשים על מנת שיוכלו לפתח עצמאות אישית מבלי שירצו לצאת מהבית.
אני לא רואה בתופעה הזו, לא תופעה שיש להשלים איתה ולא כזו שיש להלחם איתה.
אני מאלו שזורמים, אבל גם מאלו שלא רוצה שילדיו יעזבו מהר את הקן.

רק סיימנו לא מזמן לשפץ את הבית, כמובן שלקחתי בחשבון את הבן הגדול שמתגייס השנה ויצטרך עם הזמן יחידה נפרדת משלו. אם הוא יכול לקבל את כל הפרטיות ויכולת לנהל את עצמו בדרכו, למה שאמנע ממנו את זה? כן, שיקול גם של עלויות, שיהיה יותר קל עבורו להתקדם הלאה, שיוכל ללמוד עם ראש שקט, לתכנן את עתידו. יהיו לו מספיק שנים לחיות ו"להאבק" עם החיים ואם הבסיס מוצק, אני לא מוצא שום בעיה. גם לא בלפנק אותם.
ישן 13-04-2008, 18:20
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
א. מותר לך, מבחינתי, לקטר ולהוציא קיטור כמה שרק בא לך
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "תאמין לי שרע...."

ב. לא כתבתי שאני לא מאמין שרע לך, או שלא רע לך. תקראי היטב ותחשבי על האמירה הזו "לא רע מספיק...". אני בהחלט מאמין שרע לך!

ג. זה המשפט הכי מגעיל שאדם סובל יכול לספוג כשהוא במצב אישי לא טוב עד שהוא מתחיל לחשוב....ואז אולי תבוא ברכה.
אני מתנדב במסגרת מסויימת. הסיפורים שאני שומע שם מזעזעים ומסמרי שיער ורובם סיפורים מחזוריים ולא אירוע חד פעמי. אותי, בתור "המקשיב" זה מתסכל, שאנשים נותנים לעצמם להיות בתוך המחזורית המאמללת. כמובן שלכל דבר יש דינמיקה משלו ושיקולים שזר שלא חש ולא עבר, לא תמיד יבין ואולי בכלל לא. אבל תמיד, תמיד כשאני שואל "עד כמה רע", תמיד עונים שרע, רע מאד, גיהנום. ולמרות זאת לא עושים מעשה. אני אומר שאם היה רע מספיק, וחלילה אני לא מאחל לך או למישהו אחר שיהיה לך רע אלא ההפך הגמור, היה גם נמצא הפתרון לעשיה מתחת לאדמה, הייתה נמצאת הדרך בלי אבלים ובלי מכשולים שאנחנו מציבים בעצמנו לעצמנו.

ד. עבורך, אם את חושבת שזה מה שאת צריכה ויעשה לך טוב, את צריכה להתחיל לעשות מעשים, לא להמתין שיהיה רע יותר ולא לתת למאומה לעצור בעדך. את ההורים את כבר לא תשני, נותר לך לשנות רק עבורך, אצלך, בעולם שלך למענך, אם זהו רצונך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר