לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-04-2008, 15:25
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
מחפש חוק הדתיים השלובים

ציטוט:
חוק דתיים שלובים (מוכר גם בשם חוק הדתיים השלובים) הוא ביטוי המשמש בעיקר בפי חלק מהמגזר הדתי-לאומי בישראל לתיאור האמונה הפופולרית לפיה בין כל שני אנשים דתיים זרים, קיים מכר אחד משותף לפחות. לאמונה זו אין ביסוס מחקרי, והיא מייצגת תחושה קהילתית בקרב חלק מסוים מציבור זה, בדומה לתחושות דומות בקהילות אחרות. חוק דתיים שלובים הוא מעין גרסה מקומית של רעיון "שש דרגות ההפרדה", לפיו בין כל שני אנשים בעולם מקשרת שרשרת של לא יותר מחמישה מכרים. השם "חוק דתיים שלובים" מבוסס על חוק הכלים השלובים.

הרצון למצוא מכרים משותפים מופיע במפגש בין זרים מאותה חברה בתרבויות רבות, והוא מתבטא בשאלות שבאות למצוא מכרים משותפים. בקרב המגזר הדתי-לאומי בישראל ישנן שאלות אופייניות לו המייצגות את דפוסי ההתנהגות הרווחים בחברה זו. ביניהם ניתן למנות שאלות כגון:

"מאיזה שבט אתה?"
מטרת שאלה זו לקבוע את שכבת גילו של הזר. השאלה מבוססת על מדיניות "השבט החדש" בתנועות נוער דתיות-לאומיות, הנפוצה שבהם בני עקיבא. על פי מדיניות זו נוהגות תנועות רבות להעניק שם חדש לכל שכבת גיל חדשה של כיתה ט'.
"באיזה סניף היית?"
מטרתה של שאלה זו לגלות את אזור מגוריו של הזר ואת קבוצת החברים איתם נהג לבלות. שאלה זו מתקשרת לרוב לסניפי בני עקיבא.
"היכן למדת?"
מטרת השאלה לברר את קבוצת האנשים איתם למד הזר.
"איפה שירתת בצה"ל/בהסדר/בשירות לאומי?"
מטרת השאלה לגלות את המסגרת שבו תרם הזר וכך לקבוע קבוצת מכרים זו.

מתוך ויקיפדיה.

ועכשיו אתם- אילו מקרים מוזרים קרו לכם, שנפגשתם עם אנשים זרים לחלוטין ופתאום מצאתם מכנה משותף?

חזרה לפורום
ישן 15-04-2008, 08:52
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "חוק הדתיים השלובים"

זה כתוב בפלצנות משהו.
אבל זה ממש נכון

אם באופן כללי בעולם יש 6 דרגות הפרדה, כאשר הקבוצה יותר קטנה והומוגנית, כמות דרגות ההפרדה יורדת.

המקרה הכי הזוי שהיה לי.
נגררתי עם זוגתי שתחיה לחתונה של חברה שלה שפגשתי אולי פעמיים קודם. כאשר אני יודע שחוץ משולחן החברות שבו אני יושב שאותם פגשתי בין 0 ל 3 פעמים כל אחת. אני לא מכיר אף אחד.

כשהגעתי גיליתי שהחתן היה אחד האנשים שמאד התחברנו בקורס פסיכומטרי שעשינו 4 חודשים קודם.

בתקופת הלימודים, בכל פעם שהייתי צריך ליסוע לחתונה בערב, הייתי צועק בסוף ההרצאה "מישהו נוסע לחתונה ב.. ?" בדרך כלל הייתי מקבל תשובה חיובית, וככה מסדר לעצמי טרמפ.

חזרה לפורום
ישן 15-04-2008, 22:06
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "חוק הדתיים השלובים"

אני חושב שאפשר להכריז גם על "חוק התותחנים השלובים"
כל מקום שאני מגיע אליו יש תותחנים, ותמיד בשלב מסויים אנחנו מגלים את הקשר, אפילו אם בהתחלה היינו בטוחים שאין.

לדוגמא במכללה שלי - אחד המפקדים שלי בטירונות הוא שנה שלישית ויכול להיות שהוא יהיה מתרגל שלי שנה הבאה. אחד מהמחזור שלי, שהוא היה המפקד הישיר שלו לומד איתי. חוץ מזה אחד אחר מהכיתה התגייס שנתיים לפני והוא היה במחזור של חלק מהמפקדים שלי.
יש לי מישהו בכיתה שהוא שיריונר במקור, והייתי בטוח שאין שום קשר, עד שצירפתי אותו לפייסבוק שלי וגיליתי שהוא אח של מישהו שהיה חייל שלי.
מישהי שלומדת איתי גילתה שאחד החברים הכי טובים שלי מהצבא הוא ידיד של החברה הכי טובה שלה. (ויש עוד כמה סיפורים קטנים)

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר