לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2008, 09:34
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
עד מתי ישחק לנו המזל הטוב...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "כמדומני שהסיפור פורסם במעריב,..."

כאשר גם הטלפון לא עזר, הוא פתח באש ע"מ שיזהו אותו איפה הוא נמצא....
אתם מבינים בשטח אויב, חייל שלנו יורה לצורך זיהויו. מזל שלא התפתחה תקרית דו-צדדית.
המעניין אותי איפה היו חמסניקים, הם בטח אמרו "תנו לילדים לשחק לפנינו"...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-04-2008, 10:30
צלמית המשתמש של האזרח

GPS
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ליאור24 שמתחילה ב "סריקה"

פשוט נמאס לי. אני רוצה להציע לצה"ל שכל לוחם יצוייד בGPS אישי כאשר חוצה את הקווים.
מוכן גם לתרום למטרה קדושה זו מכספי ע"מ שמקרים כאלה לא יקרו עוד!
זאת פשוט הפקרות בחיי החיילים שלנו.
אם יש תקציב GPS לאוגדונר צריך להיות תקציב גם לחייל פשוט.

ישן 16-04-2008, 11:05
צלמית המשתמש של האזרח

GPS "איתוראן"
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "תגדיר "GPS אישי" - אתה מתכוון..."

אני כמובן מתכוון ל"איתוראן" בדומה למכשירים הקיימים היום על מכוניות ומוניות.
כך שבחמ"ל יודעים בכל רגע נתון איפה נמצאת המכונית.
מצד שני אני סומך על ה"מוח היהודי" שיוכל לעשות הצפנה שישמעאלים לא יוכלו לצוטט.

ישן 16-04-2008, 11:47
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
חלמאות/תקלה בזמן מבצע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "שוב פעם נשכח חייל בזמן הפעילות..."

ויש "סתם" חלמאות של ימי שיגרה, מקרה נוסף שקרה לאחרונה:
חייל שהיה בפעילות שיגרתית עם יחידתו בגבול הצפון הושאר בשטח ע"י מפקדיו בגלל שלא היה לו מקום ברכב ונאמר לו להמתין עד שיחזרו לקחת אותו.
עברה שעה, עברו שעתיים וגם יותר אבל אף אחד לא בא, במקרה עבר במקום קצין בכיר מפיקוד צפון שראה את החייל, עצר לידו ושאל למעשיו, כשקיבל תשובה נחרד ממנה והחליט לעשות מהלימון לימונדה.
הוא אסף את החייל, לקח אותו למפקדה והחליט להמתין ולראות איך מתפתח אירוע חטיפת חייל.
בהמשך האירוע אכן התפתח, אבל הקצין עצר אותו לפני שיגלוש לכיוונים לא רצויים.
כתוצאה מכך מפקדים הודחו, חלק נינזפו ואיך אוהבים להגיד בתקשורת "הופקו לקחים"!

אגב: מקום האירוע הוא לא רחוק ממקום חטיפת רגב/גולדווסר!

ישן 16-04-2008, 12:22
צלמית המשתמש של האזרח

מה עדיף ?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Big Bad Joseph שמתחילה ב "למה צריך לפטפט כל כך..."

לטאטא מתחת לשטיח שאף אחד לא יידע איזה "מוכשרים אנו" , כמובן גם האויב לא יידע וגם לא יופקו
לקחים לעתיד.
או "לפטפט" כדבריך על מנת לשפר בעתיד את הטעון שיפור באופן מיידי. יכול להיות שאולי, אולי תפגע תדמית צה"ל בעיני האויב. (אתה באמת חושב שאין הם יודעים מה קורה כאן ועם מי יש להם עסק) בא נדאג שמקרים כאלה לא יקרו, לפחות נשתדל.
אך תסכים שמשהו משובש והשתבש עם כל האלקטרוניקה החידושים של מאה 21.
אפילו לכלב שלי יש לו צ'יפ, אז אי אפשר לסדר צ'יפ דומה בקסדה או באפוד של הלוחם.
רק פשוט מישהו שם למעלה לא חשב עד הסוף הוא הרי יושב באיזה "בור" ושם לא ילכו לאיבוד.
(צר לי שכך אני כותב, אך יותר מדי אנו סומכים בזמן האחרון על הבורא שימור עלינו. האם באמת אנו כבר לא מצליחים?)

ישן 16-04-2008, 12:39
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "שוב פעם נשכח חייל בזמן הפעילות..."

להשתיל איתוראן בחיילים זה רעיון חולני בלשון המעטה חוץ מזה שזה שחוטפי החיילים ירצו לנסות ולהוציא את האיתוראן.

היה פה פעם דיון בנושא דיסקית חכמה שתכלול מכשיר אלקטרוני שיאפשר איתור החייל אבל לפי התיאור שלה בתקשורת ייעודה עזרה לרס"נים בקריה למצוא חיילים שיצאו ליום כיף בעזריאלי או שהוציאו גימלים ועלו למחרת על האוטובוס לאילת.

כל מכשיר אקטיבי יאפשר לאויב לזהות את תנועות צה"ל. אני אישית משוכנע שלחיזבאללה היה מכשור (בחסות איראן) שכזה העובד בתדרים של הרשתות הסלולריות.
אם בשנות ה-90 הם יכלו לצוטט לסלולרים אזי למקם אותם על מפה לפי מקור השידור לא צריכה להיות בעיה כיום ולגלות את מיקומו של מכשיר פעיל החברות הסלולריות יכולות לעשות ללא בעיה (למי שזוכר - הוצע שירות כזה בעבר שמתריע כשבעל מספר מסויים נמצא בטווח קרוב אליך).

הפתרון נקרא מספרי ברזל ומי שעבר קורס פיקודי צריך להיות אחראי מספיק בשביל לספור את האנשים שלו.
במידה ובכל זאת רוצים פתרון טכנולוגי אפשר לצייד את החיילים במשואה כלשהי למרות שברגע שאחת כזאת תיפול לידי האויב הוא יטמון מארבים לכוחות החילוץ.

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 16-04-2008 בשעה 12:42.
ישן 16-04-2008, 13:39
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אין פתרון דה לוקס..."

מתי העברתי ביקורת על הבחור שנשאר בשטח? נהפוך הוא - כל הכבוד לו על קור הרוח.
מי שכשל הוא אנשי הכח שאף אחד מהם לא שם לב שהנספח שלהם חסר.
ומדוע לא הצמידו לקמ"ן הנספח לוחם שיאבטח אותו? לו היה לו מלווה צמוד מהכח כל התקרית הזאת הייתה נחסכת.

רעיון המשואה האלקטרונית יכול להיות טוב כשאפשר לייצר כמה משואות שעובדות בתדרים שונים כך שתדר החירום של המשואה יוגדר בתכניות המבצע וכך יקטן הסיכוי שהאויב יוכל לזייף בהצלחה אות של משואה בזמן מבצע.

אפשר וכדאי לייצר איזשהו אלמנט מתכלה במשואה שישמיד לחלוטין את התוכן שלה כך שזמן פעולתה יוגבל לשעתיים ולאחר מכן אלמנט כימי כלשהו ישמיד את הרכיבים האלקטרוניים של המשואה (סתם דוגמא, צוות הפיתוח יצטרך לבחון מהו משך הזמן הסביר הלוקח בד"כ לזהות, לחבור לחייל ולחזור עמו בהתאם למתאר הפעולה).

רעיון נוסף הוא אמצעי איתות אופטי בתדר מסויים שאינו נקלט באמצעי א"א אך כן מתאים לספקטרום שהאופטיקה במל"טים מסוגלת לקלוט.
אינני מבין בתחום אז אני לא יכול ממש לשטוח את האפשרויות השונות אבל אני בטוח שיש פה בפורום חבר'ה שיוכלו לומר האם זה ניתן לעשייה או לא.

תקציב זו כבר בעיה אחרת.
ישן 16-04-2008, 13:30
  ליאור24 ליאור24 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "להשתיל איתוראן בחיילים זה..."

אם יעשו דבר כזה,זה צריך להיות מאוד סודי-כמובן שלא יעשו את זה לכל חייל אלא רק לחיילים קרביים שנמצאים באזורים מסויימים
לדעתי זה פיתרון טוב אם ידעו לשמור על סודיות אז האוייב לא יצטרך לדעת על דברים כאלה
שאני אומר להשתיל אני לא מדבר על מתקן גדול,יש מספיק אופציות היום לדברים כאלה שהם מספיק קטנים,כל דבר עדיף על להיחטף או ללכת לאיבוד,אם החייל הזה היה הולך לאיבוד בלבנון?
להשתיל משהו כזה בבית שחי,כף רגל בין האצבעות מתקן בגודל קטן שלא יהיה ניתן לזיהוי שיחזיק מעמד למשך תקופה אני חושב שזה יהיה בעתיד
יחסוך הרבה מאוד צרות דבר כזה,חס וחלילה מקרה של חטיפה נוכל לדעת בזמן אמת איפה החייל נמצא כמובן יש מגרעות לדוגמא זה לא יעבוד מתחת לאדמה...
אבל לתת מושג כלשהו וזה עדיף על כלום
ישנה ננוטכנולוגיה יש דמיון יחד אפשר ליצור מציאות חדשה לחיילים בשטח ולמנוע הרבה צרות
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:33

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר