לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2005, 12:34
  pavelinte pavelinte אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.04
חברים בבקשה עזרה דחופה לגבי יחסים בין גוי ליהודיה

אוקיי זאת הודעה מאוד רצינית ודחופה....מאחר ואני חדש פה אז אני לא מצפה שהרבה יענו לי אבל אם כן אני אשמח מאוד מאוד על עזרתכם הנדיבה!
תראו, הבעיה היא שיש לי חבר ממש ממש טוב, הוא גוי, הוא גר כאן בארץ, והבעיה העיקרית שלו שהוא גוי שמאמין בקיום הדת היהודית ובקיום אלוהי היהודים, מאחר והוא יודע שהוא גוי אז הוא לא נותן לעצמו להתקרב לאף יהודיה, מתוך כבוד ליהדות אני חושב, בכל מקרה האמונה שלו אכן מוזרה, הוא לא מגדיר את עצמו כבן דת היהודית אות דת אחרת, יש לו מספר חוקים שהוא מנהל לפיהם את חייו ביניהם יש חוקים מוסריים כמו לא לגנוב, לא לחמוד וכמו כן זה שהוא מונע מעצמו להיות ביחסים עם יהודיות והבעיה היא שזה די דופק לו את תקופת הנעורים שלו, היו לו כל כך הרבה הזדמנויות עם הרבה בנות (אכן הוא נראה טוב) אבל הוא נשאר דבוק בצורה נאמנה לערכים שלו, ולא התפתה אחרי אף יהודיה, ופשוט הוא כבר כמעט בן 19, אף פעם לא הייתה לו חברה רצינית, ואני חושש שזה יימשך כך....
הפתרונות שהוא הציב לעצמו זה או לחפש רק לא יהודיות (שבזה ממש ממש אין לו מזל) או להתגייר, אך הבעיה היא שאם הוא מתגייר הוא לא מוכן להיות חילוני ולקיים רק חלק מהמצוות כי לפיו, אין לזה כל משמעות וזה תועבה, אז אם הוא מתגייר אז עד הסוף, כלומר להיות דתי חרדי, והוא לא ממש מעוניין בזה כי בצורה כזו הוא יווותר על הרבה דברים שהוא אוהב...
בקיצור, חבר'ה, מה אני יכול לייעץ לו, איך אני יכול לפתור את הבעיה שלו כי כבר ניסיתי לדבר איתו והוא ממש עקשן לדבוק לעקרונות ולערכים שלו שמהווים תשתית ובסיס לאורח חייו....אז......מה לעשות? אני נואש....וכואב לי לראות אותו כל הזמן סובל מהתנאים שהוא עצמו הציב......
תודה רבה רבה למגיבים!!!!
חזרה לפורום
ישן 08-03-2005, 15:33
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בניגוד לדתות אחרות, היהדות לא מעודדת אנשים להתגייר
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי pavelinte שמתחילה ב "כמובן שלא התר ל*** יהודיות"

אם הוא ממש רוצה להיות יהודי, סבבה לו. אבל כמו שאתה אומר, זה בעצם ימנע ממנו את החיים הטובים שהתרגל אליהם

אני מבין שלהיות יהודי זה לא בקטע שלו, ולכן הוא נמצא במצב ממש קשה כאן בארץ. או שימצא לעצמו סביבה לא יהודית להתפתח בה, או שימצא ארץ אחרת. נכון, אני אקבל כאן חיצי לעג, אבל תן לי להזכיר לך את מגילת העצמאות למשל, שבה מוזכר משהו על "בית לעם היהודי" (לא זוכר בדיוק מה כתוב שם, אבל תעיין בזמנך החופשי http://www.knesset.gov.il/docs/heb/megilat.htm)

אני כמובן לא מתכוון לגרש אף אחד, ובטח שלא "גוי מאמין", אני רק מביא את העובדות בשטח, ומי שקשה לו להסתדר עם זה, שיבין שאין לו מה להתלונן.

חזרה לפורום
ישן 08-03-2005, 14:04
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
החיים מלאי סתירות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pavelinte שמתחילה ב "חברים בבקשה עזרה דחופה לגבי יחסים בין גוי ליהודיה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pavelinte
אוקיי זאת הודעה מאוד רצינית ודחופה....מאחר ואני חדש פה אז אני לא מצפה שהרבה יענו לי אבל אם כן אני אשמח מאוד מאוד על עזרתכם הנדיבה!
תראו, הבעיה היא שיש לי חבר ממש ממש טוב, הוא גוי, הוא גר כאן בארץ, והבעיה העיקרית שלו שהוא גוי שמאמין בקיום הדת היהודית ובקיום אלוהי היהודים, מאחר והוא יודע שהוא גוי אז הוא לא נותן לעצמו להתקרב לאף יהודיה, מתוך כבוד ליהדות אני חושב, בכל מקרה האמונה שלו אכן מוזרה, הוא לא מגדיר את עצמו כבן דת היהודית אות דת אחרת, יש לו מספר חוקים שהוא מנהל לפיהם את חייו ביניהם יש חוקים מוסריים כמו לא לגנוב, לא לחמוד וכמו כן זה שהוא מונע מעצמו להיות ביחסים עם יהודיות והבעיה היא שזה די דופק לו את תקופת הנעורים שלו, היו לו כל כך הרבה הזדמנויות עם הרבה בנות (אכן הוא נראה טוב) אבל הוא נשאר דבוק בצורה נאמנה לערכים שלו, ולא התפתה אחרי אף יהודיה, ופשוט הוא כבר כמעט בן 19, אף פעם לא הייתה לו חברה רצינית, ואני חושש שזה יימשך כך....
הפתרונות שהוא הציב לעצמו זה או לחפש רק לא יהודיות (שבזה ממש ממש אין לו מזל) או להתגייר, אך הבעיה היא שאם הוא מתגייר הוא לא מוכן להיות חילוני ולקיים רק חלק מהמצוות כי לפיו, אין לזה כל משמעות וזה תועבה, אז אם הוא מתגייר אז עד הסוף, כלומר להיות דתי חרדי, והוא לא ממש מעוניין בזה כי בצורה כזו הוא יווותר על הרבה דברים שהוא אוהב...
בקיצור, חבר'ה, מה אני יכול לייעץ לו, איך אני יכול לפתור את הבעיה שלו כי כבר ניסיתי לדבר איתו והוא ממש עקשן לדבוק לעקרונות ולערכים שלו שמהווים תשתית ובסיס לאורח חייו....אז......מה לעשות? אני נואש....וכואב לי לראות אותו כל הזמן סובל מהתנאים שהוא עצמו הציב......
תודה רבה רבה למגיבים!!!!

כל או כך -
בינתיים שיקיים 7 מצוות בני נח.
אם הוא יחליט להתגייר זו החלטה שלו ואסור לדחוף אותו לכך.
אם הוא יחליט להתגייר להיות חרדי אדוק צריך להיות קטן עליו- אם שיקולים מסוג זה מפריעים לו אולי הוא לא צריך להתגייר...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:00

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר