לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2008, 21:13
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dov123456 שמתחילה ב "איכות תמונה בפיתוח"

מונחים:
פיתוח סרט - תהליך כימי אשר מקבע סרט צילום (פילם). סרט צילום לאחר פיתוח אינו רגיש יותר לאור וניתן לעבוד איתו (לסרוק, להדפיס וכו').
הדפסה - תהליך מכאני / אופטי / כימי המעביר את התמונה על נייר. הדפסה במעבדות צילום היא האיכותית ביותר, והיא כמובן על נייר צילום מיוחד (שגם הוא רגיש לאור, כמו סרט הצילום).
רזולוציה - נמדדת ביחידות פיקסלים (או מגה-פיקסלים אם תרצה).
איכות - זו לא מילה גסה

לשאלתך, פילם ניתן לסרוק בכל מיני רזולוציות כפונקציה ישירה לאיכות הסורק שלך, ולכמה זמן אתה מוכן להשקיע בסריקה. סריקה עמוקה תאפשר רזולוציה גבוהה יותר (יותר מגה-פיקסל) ונפח הקובץ בהתאם יהיה כבד יותר.
עד כמה ניתן לסרוק מפילם? לא יודע... אני לא מכיר סורקים שעושים מעבר ל 6 מגה-פיקסל ללא אינטרפולציה (סריקה של 24 על 36 מ"מ).
אתה שואל אם לא חבל לסרוק רק ב 4 מ"פ? חבל למי? אני, כשאני סורק פילם במעבדת צילום, אני סורק באיכות הנמוכה ביותר. למה? כי זה בעיקר בשביל אינטרנט. לא צריך רזולוציה גבוהה, ובשביל הדפסה יש לי גם ככה את המקור בתשליל (נגטיב) אז אין צורך ברזולוציה גבוהה סתם.
זה עולה הרבה כסף לסרוק באיכות מקסימלית ובסופו של דבר, אתה מקבל קובץ שהוא הרבה פחות טוב מקובץ של מצלמה דיגיטלית אמיתית אז למה להתאמץ סתם?

האיכות של תמונה שהדפסת וסרקת למחשב מההדפסה - לא משהו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר