לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-04-2008, 13:21
  doggie doggie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.01.08
[מאמר] גיבוש חובלים 13-16.4.2008

מאחר וקריאת מאמרים בנושא הגיבוש עזרה לי מאוד, בעיקר מבחינה מנטלית ופחות מבחינת הכנה מעשית, אני מרגיש חובה להחזיר מאמר אחד משלי.
מכיוון שהגיבוש נגמר לפני יומיים, יש לי הרשות להצטער אם אני מפספס משהו. ככה שתנסו להתמקד יותר בקווים כללים לגבי מה הולך שם.

אז ככה,

יום ראשון 13.4

לאחר שינה של שעתיים וחצי התעוררתי ב5 לפנות בוקר, ומשם לרכבת שאמורה להגיע לבת גלים ב8. מיד עם ההגעה מסתדרים בשלשות בחניה שמאחורי התחנת רכבת, ותוך כדי אכילת בננות ומסדרים שיוצאים לשרותים, אנשים מפקידים את ת.ז שלהם ומאשרים שהם הגיעו.
תוך כדי יוצאות קבוצות שעולות על אוטובוס לכיוון המרינה, ושם עושים סיור קטנטן על סטי"ל. נחמד היה, שהקבוצה שלי יצאה אחרונה, ולא היה לנו זמן לעלות על הסטי"ל. תוך כדי המעבר ממקום למקום תמיד מתוזזים ותמיד צריך לעמוד בזמנים ומסדרים.
בערך ב12 הגענו לבסיס בו יתבצע הגיבוש, ושם עשינו מסדר נוסף, כשאחד החובלים בקורס מסביר לנו ש"נגמרו המשחקים, ועכשיו מתחיל הגיבוש באמת", לימד אותנו לעשות מסדר כמו שצריך, לצאת 90 לכח, וכו'.
משם הובילו אותנו לרחבה שבבית חובל, שם אכלנו(הרבה שעועית שעשתה לי אחלה יומיים אחרי זה D=) ומשם התחלקנו למחלקות(מחלקה 4, שאקלים, אחד אחד).
לאחר החלוקה למחלקות הלכנו לקבל את הציוד שלנו - כל אחד מקבל דמי-נשק -גוש עופרת בצורה של עוזי ששוקל איזה 4 וחצי קילו, ומעכשיו ועד סוף הגיבוש הולך להיות צמוד לתחת שלכם בצלוב, בנוסף כל אחד מקבל קידבג שמכיל 3 חולצות, 3 מכנסיים, 1 חגור, 2 מימיות, 1 חגורה, 1 תד"ל(תיק דרך לחייל), 1 כובע ו1 חגורת הצלה. לאחר קבלת הציוד הביאו אותנו לאוהלים, ושם תיזזו אותנו קצת עם סידור מיטות ושטויות ומשם התבקשנו להגיע למגרש מסדרים שבכניסה לבסיס שוב, שם כל מחלקה פגשה את המפקדים המילואימניקים שלה, כל אחד מקבל חומר למידה + חומר הרצאה אישית. תוך כדי קבלת החומר אנחנו מתבקשים לסדר פק"לים מחלקתיים - אלונקה, וזוג ג'ריקנים והכל כמובן בתור תיזוז ותוך כדי זמנים. סיימנו עם הפקל"ים, שמנו אותם עלינו, ויצאנו למסע הראשון בגיבוש - המסע הכי עלוב בארץ -בושה לצה"ל. עומדים בשני תורים כל המחלקה, וצועדים אחרי המפקד, בסיבוב מעגלי שאורכו כ500 מטר כפול אולי 6 פעמים בהליכה של 7-6 קמ"ש. באמת שהרגשנו רע כסיימנו את המסע, אף אחד לא היה בטח שזה "המסע" מרוב שהוא היה עלוב, מה שגם, התבקשנו להציף את עצמנו במים לאחריו ותוך כדי, מחשש להתיבשויות וכאלה.
נראה לי ששכחתי משהו, אבל בסביבות השעה 11 סיימנו את היום, והובלנו לאוהלים - ישנים על אזרחי, וחיביים לישון, מי שנמצא לומד או עושה כל דבר אחר במשך הלילה, מקבל בראש מהחובלים לעתיד. אני אישית מתארגן ממש מהר בדר"כ, נשאר לי זמן בהכנות לשינה לארגן לי גרב+איזולירבנד על החבל שמחזיק את הנשק, שיהיה לי יותר נח למשך הגיבוש על הכתף.
הולכים לישון, ומתעוררים ב4-5 בבוקר ליום ים D:.

יום שני 14.4

המפקדים נכנסים לאוהלים ו"כולם על אזרחי, בלי שום דבר בכיסים שיכול להפגע ממים, וחגורות הצלה עליכם". יוצאים החוצה, קור כלבים, יוצאים לחדר אוכל(משום מה יש היום שוקו - תכף תבינו למה) ומשם למים בריצה. מגיעים לים, כולם עומדים עד הברכיים, והמפקד עובר ומוריד אתכם עד הראש לתוך המים. ואז עולים לס"גים. שם מבצעים משימות. המפקד נותן לכל חבר בצוות משימה, והוא צריך להנהיג את הצוות ולבצע את המשימה בזמן מוגבל. ועכשיו לחלק הטוב:
בערך ב12 בצהריים מובילים אותנו לסירה סגורה, שנראת כמו אוהל צף, שם מבקשים מאיתנו להוריד שעונים, לתת למפקד, משם לקפוץ למים, ולהכנס לסירה.
נכנסים לסירה, בפנים איזה 60 מעלות וריח חריף של קיא. הרצפה מכוסה במים מעורבבים בקיא עם *שוקו* מהבוקר. ממש היה אפשר לראות את האוכל שאכלנו בבוקר צף שם. מתיישבים בתוך הקיא, איזה 40 דקות, ואנשים מקיאים עליך ואתה עליהם בחזרה.(אני אישית לא הקאתי, אבל היתה הרגשה קקה) ולאחר מכן מבצעים דיון בתוך הקיא על איזה מטוס שהתרסק וחרטא.
משם יוצאים, וחוזרים לחוף, זהו, נגמר היום ים. שאר היום יעבור באוכל - ישיבה ולמידה, סוציומטרי ופתרון מבחנים על חלק מהמחומר שנתנו ללמוד ביום שלפני.

יום שלישי 15.3

קמים ב3 וחצי, עולים על מדים, מארגנים פקל"ים ויוצאים למסע, טיפה יותר קשה מהמסע הראשון, אבל בכלל לא קשה.
משם הולכים לאכול, עוד קצת זמן ללמוד, קצת הרצאות אישיות, קצת מבחנים, וקצת משימות קבוצתיות(על אדמה הפעם) ובעקרון זהו. בערך בערב מובילים אותנו לחוף שם שוברים דיסטנס, ומשם בערך נגמר הגיבוש.

יום רביעי 16.3

קמים בכיף שלנו באיזה 6 בבוקר, אוכלים(הפעם 20 דקות :O) ומתיישבים לקבל תוצאות, מי ממשיך לועדות, ומי הולך הביתה להתכונן לראיון צנחנים D=.

דברים שכדאי להביא:

ערכת שיפצור : אני הבאתי, אנשים לא הבינו למה, אבל אני חייב להודות שהיא ממש עזרה לי.
אולר - אחד הכלים החשובים בגיבוש, תראו שאם תביאו, כולם יזכרו את השם שלכם D:
מגבת - נחמד להתנגב אחרי שחוזרים מהיום ים.
שוקולדים - הרי איך תקבלו דירוג גבוהה בסוציומטרי בלי זה ? XD
שעון - אמרו את זה קודם לפני - בלי שעון, אל תבואו בכלל לגיבוש.

זה הכל. הגיבוש בכלל לא קשה מבחינה פיסית - אולי הגיבוש הכי מתוזז בצה"ל, אבל אין קושי משמעותי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-04-2008, 10:23
  gwert gwert אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי mrwiseass שמתחילה ב "מה אתה אומר על הטענה שחלק..."

זה נכון שלחיל הים יש מחסור ולכן הם לוקחים אנשים שלומדים אלקטרוניקה ופיזיקה ונותנים להם עדיפות מסויימת אבל אל תשכח שהם בכל זאת צריכים לעבור את הגיבוש ולא לוקחים אותם רק בגלל מה שהם לומדים כי אם כך היה אפשר לוותר על הגיבוש. כעיקרון כל מי שעובר את הגיבוש מתאים לשייט. החלוקה למגמות מתבצעת ע"פ קריטריונים נוספים. אני לא בא לזלזל במגמה, סתם הרגיז אותי מה שהוא אמר ~_~. סתם ויכוח טיפשי ולא נחוץ. גאוות יחידה זה תמיד טוב כל עוד זה לא עובר את הגבול. סך הכל כולם באותו קורס רק מתפצלים לתפקידים שונים.

דרך אגב, בגיבוש שאני הייתי בו כל מי שהתקבל למכונה ואלקטרוניקה היו גם ככה הכי בולטים לטובה בצוות. גם מבחינת יכולות פיקוד וגם מבחינה חברתית. המשותף לכולם שהם למדו מקצועות נוספים והציונים שלהם טובים (פיסיקה, אלקטרוניקה וכו'). ככה שלפי הצוות שלי ועוד כמה צוותים שיצא לי לראות אלה שהתקבלו למגמות האלה ממש לא נפלו מאלה שהתקבלו לשיט ורובם היו ראשונים.

נערך לאחרונה ע"י gwert בתאריך 22-04-2008 בשעה 10:27.
ישן 22-04-2008, 16:33
  hovlim11 hovlim11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בהצלחה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי doggie שמתחילה ב "[מאמר] גיבוש חובלים 13-16.4.2008"

שלום לכל במתגייסים.
אני גר באילתבכיתה י"א ומת להיות חובל! חבר שלי המליץ לי ונכנסתי לא מזמן לאתר ופשוט מסופר כאןהכל על הגיבוש והקורס - ממש מחרה זהב.
כל כך הרבהמידע שאני לא רואה מצב שלא עוברים,אם מישהו מהגיבושניקים היה נכנס לכאן היו בטוחמשנים את כל הגיבוש.
הימ"פ נראה די שכונה, מהבית שלירואים את החובלים יוצאים למסעות שממש לא נראים קשים (הם יותר הולכים מרצים) אבל לכותדעו איך זה באמת.
אני גם יודע שיש מפק"צ אחד אילתימהצוללות, אח שלו טל למד בבי"ס שלי והוא גם התגייס לחיל הים, שמעתי שהוא מניאק אבלאני לא חושב שהוא ממשיך אז יצא לכם סבבה, הכי חשוב שתתנו לנו טיפים להמשך.
נפגש בעזרת השם בקורס.
שיהיה לכם בהצלחה
רן
ישן 22-04-2008, 18:13
צלמית המשתמש של Lennon
  Lennon Lennon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי doggie שמתחילה ב "[מאמר] גיבוש חובלים 13-16.4.2008"

תפסיקו להתווכח איזה מגמה יותר טובה, כי אתם לא תמצאו תשובה.
מי שמתאים לאלקטרוניקה/מכונה לא בהכרח מתאים לשייט וכנ"ל ההיפך.

אין אצלנו אף אחד, ואני מדגיש - אף אחד שחושב שהוא חצי אלוהים או משו כזה,
בגלל מחשבות כאלה, עולים על ריף.

אתם תבינו את ההבדלים בין המגמות ככל שתתקדמו בקורס.

כל המחשבות האלה לפני הגיוס יעשו לכם רק רע,
וגם ככה בימ"פ הצוותים מורכבים מכל המגמות ולא בנפרד, ככה שאתם סתם פוגעים בעצמכם עם המחשבות האלה.

נכון שתמיד יהיה "ריבים" בין המגמות(אגב, זה כמעט ולא קיים בימ"פ, אולי אח"כ),
אבל זה בסדר ולגיטימי כל עוד זה לא עובר את הטעם הטוב..
שייט חשובים,
אלקטרוניקה חשובים,
ולמכונה יש ת"ש.

זהו D:
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:27

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר