לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #2  
ישן 19-04-2008, 14:19
  שקדי 1 שקדי 1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 22.09.07
הודעות: 1,108
זויתי האישית על הארוע בסבוי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי JB1 שמתחילה ב "כתבה על מלון סבוי -כולל הדרמה בניסיון החילוץ"

באותו הערב החלטנו זוגתי ואני ללכת לסרט
הבחירה נפלה משום מה על סרט כלשהו בסינמה 2
הגענו למקום בחיפושית החבוטה שלי
מכיוון שלא מצאתי חניה נעמדתי עם החיפושית על המדרכה
ממש ליד הברזלים שליד שפת הים ....נכנסנו לסרט
באיזשהו שלב התחלנו לשמוע יריות
מישהו אמר שבסינמה 1 יש מערבון וזה בטח משם
כששמענו פיצוצי רימונים לא רחוק הבננו שזה כנראה על באמת
הסרט נפסק והמקרים הוביל אותנו למרתף בקולנוע
הצטופפנו בתוכו כמה עשרות אנשים בהרגשה של חוסר אונים
כשמסביב כל הזמן יריות ופיצוצים
לאחר כמה זמן דפיקות בדלת וצעקות לפתוח משטרה
בהתחלה פחדנו לפתוח בסוף פתחנו בחשש מה
השוטרים הראו לנו כיוון מסוים ואמרו לנו לרוץ
רצנו מהר כשמעלינו שריקות כדורים והגענו למקום שקט ומשם באוטובוס הביתה
כל הלילה הייתי צמוד לטלויזיה ולרדיו ובשעה ששמעתי שהשתלטו על המחבלים
חזרתי מהר למקום לבדוק מה מצב החיפושית
לפני שהבוזז הישראלי יתאושש ויבזוז את הניתן לבזוז
להפתעתי ראיתי שסירת המחבלים נחתה ממש ליד החיפושית שלי
כל המכוניות מסביב נפגעו חוץ מהחיפושית
הכנסתי מפתח לסוויטש הנעתי ונסעתי לדרכי...............
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 19-04-2008, 23:20
  קוני קוני אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 16.10.06
הודעות: 776
שקדי, הזכרת לי נשכחות...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "אכן נפל בגורלי........"

באותו ערב קיבלתיאפטר מקורס משקי מודיעין וביליתי עם חבר, שהיה צלם "במחנה" ברחוב פרוג.
טלפון בהול ואנחנו על הכרמל הצבאית לכיוון מלון דן, נתקעים מתחתיו וצופים בסופו של קרב יריות על החוף.
מופיע דב שיאון, דובר צהל באותם ימים שאותו הכיר חברי עם הואליאנט שלו וכמעט המשיך לתוך הבלגן שהיה על החוף- חברי עצר אותו. לאחר שהמחבלים התמקמו במלון , הגענו גם אנחנו ונתקענו עם הרכב מתחת למלון.
כל יחידות הכוננות של צה"ל, כולל קורס טבחים מצריפין הציפו את האיזור, הבלאגאן חגג.
בזמן המשא ומתן הלכתי לישון ברכב שהיה ממש מתחת למלון, בעוד חברי מחכה עם המצלמות.
התעוררתי לתוך חלום של פיצוצים, נותבים ומה לא- ברדק אמיתי.
זוכר מחבל תלוי מהרגלים , תפוס בקומה שהתמוטטה, ויונה אפרת, שהיה אלוף הפיקוד מסתובב וזורק הוראות לכל הכיוונים.
נראה לי אז כמו חלום.....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #20  
ישן 06-04-2015, 00:37
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 20,760
אל תתפלא ואל תתפלץ
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מאג??!"

בסופו של דבר, כלי העבודה (נשק, אמל"ח וציוד) מוכתבים לפי תו"ל מסודר. באותה תקופה המושג פיגוע מיקוח רק החל לקבל צורה ואחרי כל אירוע נעשו תחקירים שבסופו של דבר הביאו להתפתחות התו"ל. לשם השוואה, SWAT האזרחי הוקם לראשונה רק בשנת 1964 (לוס אנג'לס) וגם שם השתמשו תחילה ברובי M16.

היום ירי ממוקד ומכוון למטרת ראש הוא דבר הכי בסיסי ובנאלי בתפיסת לוט"ר, פעם התפיסה הזאת בכלל לא היתה קיימת והיתה צריכה להתפתח מאפס. כוונות השלכה ראשונות הופיעו רק בשנות השמונים ולקח לפחות עשור עד שהגיעו לבשלות טכנולוגית ומבצעית. באסון מעלות הצלף הכי טוב של סיירת מטכ"ל פיספס ראש של מחבל כי הוא רמת הצלפים כנראה לא היתה גבוהה ורובי צלפים ייעודים כלל לא היו (באירוע ההוא השתמשו במאוזר K98 מתקופת מלחה"ע ה-2 עם כוונת צליפה, אילן יוכל לפרט יותר).
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #21  
ישן 08-04-2015, 09:19
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.02.07
הודעות: 2,195
נזכרים בפיגוע במלון סבוי: "שאנחנו נכנע? מדובר בצה"ל בלב תל אביב!"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי JB1 שמתחילה ב "כתבה על מלון סבוי -כולל הדרמה בניסיון החילוץ"

נזכרים בפיגוע במלון סבוי: "שאנחנו נכנע? מדובר בצה"ל בלב תל אביב!"

נזכרים בפיגוע במלון סבוי: "שאנחנו נכנע? מדובר בצה"ל בלב תל אביב!"\ מאת אייל לוי
בעקבות פרסום הקלטות מהשתלטות המחבלים על מלון סבוי, נזכרים ח"כ עומר בר-לב, מפקד צוות בסיירת מטכ"ל וגיורא זורע, מפקד הסיירת, בהשתלשלות האירועים
בחודש שעבר, כשציינו 40 שנה למותו של סמל איתמר בן-דוד, לוחם סיירת מטכ"ל שנהרג בפריצה לשחרור בני הערובה במלון סבוי בת"א, הופתעו הנוכחים לשמוע הקלטות שעשה אזרח ששהה ברחוב, עד לפריצה שבסיומה נהרגו שמונה אזרחים ושלושה חיילים.
בסלילים הישנים שומעים את כוכבה לוי, אחת מאורחות המלון, שבשל העובדה שידעה ערבית שימשה כמתווכת בין החוטפים לבין רובי פלד, לוחם הסיירת. מיד אחר כך ניתן להאזין לקולות הקרב הקשים שבסיומם נהרג, בין היתר, אל"מ עוזי יאירי, מפקד הסיירת לשעבר ומח"ט הצנחנים.
"זה העלה בי זיכרונות", אומר ח"כ אל"מ (במיל') עמר בר-לב, שנכח באזכרה. בזמן ההשתלטות על מלון סבוי היה בר-לב קצין צעיר בסיירת מטכ"ל, רק בן 21, שלקח פיקוד על אחד מצוותי הפריצה.
"לא ידעתי על קיומן של הקלטות ולכן זה מרגש", מוסיף מי שברזומה שלו ניתן למצוא גם את מבצע אנטבה ופיקוד על הסיירת בשנות ה-80. "אני זוכר את הצורה שבה כוכבה ורובי ניהלו את המשא ומתן. כוכבה לא הייתה אשת מקצוע בתחום ובלטו האומץ, התבונה והיכולת שלה להעביר פרטי מודיעין חשובים. בקלטות שומעים אותה, למשל, מדווחת באיזו קומה נמצאים בני הערובה. היא אפילו הוציאה את אחד הפצועים החוצה וחזרה למלון. הייתה לה תחושת אחריות יוצאת דופן. היה צריך לתת לה ציון לשבח".
מפקד הסיירת באותם ימים, תא"ל (במיל') גיורא זורע, פחות נרעש מגילוי הקלטות. "אחד הקליט אז הקליט", הוא אומר. "הקלטות הרציניות שמורות איפשהו בצבא ושם אפשר להבין בדיוק מה קרה באותו לילה. מה שצרוב אצלי מהאירוע, ואמרתי זאת בסוף התחקיר, שאת המחבלים צריך לפגוש בשטח שלהם ולא לחכות שיגיעו לתל אביב. צריך לדעת איפה הם נמצאים ולדפוק אותם בבסיסים שלהם, שלא יהיה להם כוח לבוא אלינו".
"המשימה הייתה ברורה"
האירוע התרחש ב-5 במרץ 1975. שתי סירות גומי ועליהן שמונה מחבלים, חברי פת"ח, הגיעו לחוף ימה של תל אביב, לפינת הרחובות הרברט סמואל ויונה הנביא. סיור משטרתי שגרתי ראה אותם ופתח באש לעברם, סירה אחת עלתה באש, אבל המחבלים המשיכו בדרכם לזרוע הרס וחורבן.
בהתחלה ניסו המחבלים לפרוץ לקולנוע סינמה 1 הסמוך, אבל כשלא הצליחו הגיעו למלון סבוי ששוכן ברחוב גאולה וריכזו את בני הערובה בקומה העליונה, כשהם ממלכדים את החדר. הדרישות שהגיעו מהמחבלים המבוצרים היו גדולות. הם דרשו שחרור 20 מחבלים בכירים ומטוס שיוציא אותם בשלום. במקרה ולא יענו תוך ארבע שעות, הודיעו, בני הערובה יוצאו להורג.
זה היה רק אחד מאותם אירועי פיגוע מיקוח שזעזעו את המדינה באותה תקופה. אחרי הפיגוע בנהריה ביוני 1974, שבמהלכו חדרו מחבלים דרך הים והרגו שלושה אזרחים וחייל אחד; מחבלים שחדרו מירדן לבית שאן בנובמבר של אותה שנה, ורצחו ארבעה תושבים, ואולי הפיגוע הזכור מכולם- הטבח בבית הספר במעלות בחודש מאי 1974, שבמהלכו נהרגו 22 בני ערובה.
לוחמי סיירת מטכ"ל שהגיעו לחוף הים בתל אביב באחת לפנות בוקר ידעו שאין להם שתי אופציות. "שאנחנו ניכנע? אל תגזים, מדובר בצה"ל בלב תל אביב", זורע לא הבין את השאלה. "אמרו שיש חטופים במלון וצריך לחסל את המחבלים, וזה מה שעשינו".
"התכוננו ותמיד מתכוננים לסוגים שונים של אירועי פיגוע מיקוח, גם על הפתעות כאלה", הסביר בר-לב. "היינו עושים תרגילי פתע שמעירים אותך באמצע הלילה, מקפיצים לאיזה מקום וצריך לבצע. אלה דברים שעושים כל הזמן".
מבחינת איש צבא, מה התרחיש הקשה ביותר?
"במקרה כזה היוזמה היא של הצד השני, והאירוע מתרחש במרכז עיר גדולה. המחשבה היא לאיזה בניין להיכנס ומתי, איך הבניין בנוי ומה קורה שם. כל השאלות האלו חשובות מבחינת הכוח שאמור להתמודד עם הנושא. אירוע כזה יכול להיות בתל אביב, באנטבה, או בדמשק. באירוע פתאומי כזה זו כמעט אותה רמת אי וודאות. המשימה שלנו הייתה ברורה ולא חשבנו שאולי נגיע לעמדות פריצה ולבסוף האירוע לא יסתיים בפריצה. היה ברור לנו שזה יסתיים בכניסה למלון".
לא נכנעים
בקלטות שומעים את קולה הברור של כוכבה לוי שדיברה בקור רוח מעורר השתאות עם אנשי הצבא והעבירה להם נתונים מהחדר הממולכד. זורע, מפקד היחידה, זוכר איך מנהל המלון נתן להם תרשימים של הבניין בכדי להאיר מעט את הדרך. "זה היה בניין בן ארבע קומות: קומת קרקע, שתי קומות של חדרים וקומת גג קטנה", הוא משחזר. "ידענו שיש הרבה מחבלים, אבל לא ידענו את מספרם. ארבעה כוחות פעלו מכיוונים שונים, כשכל אחד מהם יכול היה להשלים את המשימה לבד".
בר-לב לא שוכח את חלקו: "התפקיד של הכוח שלי היה לפרוץ מהחלק האחורי של המלון. התגנבנו בין הבתים השכנים והגענו לאולם אירועים, שממנו היינו אמורים להיכנס. בפיגועי מיקוח אתה לא מטהר חדר אחר חדר כמו בלוחמה בשטח בנוי. אתה רץ בשיא המהירות לאזור שבו אתה חושב ששם נמצאים בני הערובה, בשביל לשחרר אותם. הזמן הוא מאוד קריטי: זה עניין של שניות ספורות בין רגע הפריצה עד הרגע שבו המחבלים אולי יתחילו לירות. יש סיכון, ולצערנו זה בדיוק מה שקרה".
במהלך הקרב נהרגו כל שמונת המחבלים שהשתלטו על המלון. "כוח שהגיע עם סולם מגג הבית הסמוך הרג מחבל", מספר זורע. "בקומה הראשונה נהרגו שניים, עוד שלושה בקומה השנייה ואחד נהרג על ידי צלף שלנו מיד אחרי שנפתחה אש. המחבל השמיני היה מכוסה בהריסות של פיצוץ חומר הנפץ. מצאו אותו בבוקר".
מפקד חושב פעמיים אם לשלוח חיילים לאירוע כזה?
"מכל אלף בחורים שרוצים להגיע לסיירת מטכ"ל, מתחילים 30 מסלול ומסיימים 12. יש חבר'ה טובים ויש משימה שצריך לבצע".
עם פריצת החיילים פוצצו המחבלים את החדר הממולכד, שמונה בני ערובה נהרגו. שלושה חיילים איבדו את חייהם במהלך הפריצה: טוראי משה דויטשמן, חייל גולני שהיה בחופשה ונקלע למקום; סמל איתמר בן דוד, לוחם הסיירת; ואל"מ עוזי יאירי, שהיה אז סגן ראש חטיבת המחקר למודיעין ומבצעים.
יאירי אומנם פיקד בעבר על סיירת מטכ"ל, אבל לא היה אמור להשתתף בפריצה למלון. עם השנים נודעו מספר גרסאות שניסו להסביר את החלטתו, בין היתר היו אלו תיאוריות פסיכולוגיות על המצב שבו היה שרוי איש הצבא המהולל לאחר מלחמת יום הכיפורים, שבמהלכה הגדוד עליו פיקד נקלע למארב ו-38 חיילים נהרגו.
"למה הוא לא היה צריך להיות שם? הוא היה בתפקיד באמ"ן", מבהיר זורע. "יאירי נכנס לבניין רק אחרי שהכוחות נכנסו. הוא פעל בשיקול דעת, עשה זאת בזהירות ולא התפרץ ראשון. אבל בגלל שעבדנו מהר והיה אבק מהפיצוץ, לא זיהינו מחבל אחד שהתרומם והרג אותו ואת איתמר בן דוד".
גם אחרי 40 שנה, הפיגוע במלון סבוי נותר כאירוע טראומטי. הוא הוכיח שלא רק אזור הגבול בסכנה, אלא גם תל אביב נמצאת על הכוונת ואפשר להגיע אליה גם דרך הים. "הפעולה במלון סבוי מסמלת את חיזוק עמדתה של מדינת ישראל באותה תקופה, שהיא לא נכנעת למחבלים", אומר בר-לב. "זה היה הישג חשוב, למרות שברמה האנושית המחיר היה מאוד כבד. אומנם עוד היו מספר אירועי פיגוע מיקוח לאחר מכן, אבל בסדר גודל הזה הם נעלמו. המדיניות של ישראל הוכיחה את עצמה והראתה למחבלים שהשיטה שבהם הם נוקטים לא תגרום לנו להיכנע".
זורע עדיין לא רואה את הסוף. "חלק מהמחבלים יוצאים היום מהשטחים המוחזקים, מהגדה והרצועה", הוא אומר. "הם מתארגנים שם ולא צריכים להגיע דרך הים. יש פה ושם פיגועים שיכולים להתגלגל לפיגוע של בני ערובה. זה לא קרה בשנים האחרונות, כי יש להם שיטות אחרות. היום פלסטיני עולה על טרקטור מבלי שאף אחד שלח אותו, והורג יהודים. רק בקיץ חטפו ורצחו שלושה בחורי ישיבה, ואפילו אירוע של בחור לא אחראי שנעלם באזור חברון הקפיץ את כולם והוכיח שיש עדיין חשש מאפשרות כזו. זו מלחמה ארוכה ומתמשכת".
("מעריב", 07.04.2015)

_____________________________________
"לא חוזרים עד שמבצעים"(המוטו של גדוד 890 של הצנחנים, כפי שניסח אותו מפקדו אריק שרון)
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #22  
ישן 22-04-2015, 23:00
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 15,434
"לא חשבתי לברוח מהמלון לרגע. דאגתי לבני הערובה"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי JB1 שמתחילה ב "כתבה על מלון סבוי -כולל הדרמה בניסיון החילוץ"

כוכבה לוי היתה גיבורת הפיגוע במלון סבוי, במארס 1975 • במשך שעות תיווכה בין המחבלים לכוחות צה"ל, הרגיעה את 11 בני הערובה, הגניבה מידע מוצפן שסייע ללוחמים והצילה את חייו של אחד החטופים • 40 שנה אחרי היא מספרת לראשונה את סיפורה וניפגשת עם מי שחילץ אותה

http://www.israelhayom.co.il/article/275807


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.israelhayom.co.il/sites/default/files/u945/no-credit________2.jpg][התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.israelhayom.co.il/sites/default/files/u945/laam__________3.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #27  
ישן 06-04-2016, 22:49
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 15,434
הפיגוע במלון סבוי ליל 5-6 במרס 1975
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי JB1 שמתחילה ב "כתבה על מלון סבוי -כולל הדרמה בניסיון החילוץ"

http://www.archives.mod.gov.il/page...D7%95%D7%99.asp


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95%D7%A2%20%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%9F%20%D7%A1%D7%91%D7%95%D7%99/%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA/%D7%911%20-28-8662.jpg][התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95%D7%A2%20%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%9F%20%D7%A1%D7%91%D7%95%D7%99/%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA/%D7%911%20-15-8662.jpg][התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95%D7%A2%20%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%9F%20%D7%A1%D7%91%D7%95%D7%99/%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA/%D7%911%20-32-8662.jpg][התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95%D7%A2%20%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%9F%20%D7%A1%D7%91%D7%95%D7%99/%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA/%D7%911%20-36-8662.jpg][התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95%D7%A2%20%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%9F%20%D7%A1%D7%91%D7%95%D7%99/%D7%97%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%AA/iwebalbumfiles/83280913e7d6432ea3f14e6ddeb77ff7.jpg][התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95%D7%A2%20%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%9F%20%D7%A1%D7%91%D7%95%D7%99/%D7%97%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%AA/iwebalbumfiles/3881ec2143d3479384791889d775bfe5.jpg]
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95%D7%A2%20%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%9F%20%D7%A1%D7%91%D7%95%D7%99/%D7%97%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%AA/iwebalbumfiles/d68ca2c07f2e439c81564c7701557b02.jpg][התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95%D7%A2%20%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%9F%20%D7%A1%D7%91%D7%95%D7%99/%D7%97%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%AA/iwebalbumfiles/24851ed309954b8cac5c1b65da219175.jpg][התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.archives.mod.gov.il/pages/Exhibitions/%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95%D7%A2%20%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%9F%20%D7%A1%D7%91%D7%95%D7%99/%D7%97%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%AA/iwebalbumfiles/f44e1e4daafe4b449958c7f41db7da2f.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 31-12-2017, 08:45
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 20,760
זאת ועוד
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "תמונות נוספות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי strong1
שפצור פנס 30 שנה לפני שהפך לסטנדרט?
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הגדלה באיכות טובה יותר. מעניין שבאותה תקופה כבר היו יראורים תקניים ראשונים גם בחו"ל וגם בארץ (ע"ע עוזי) ובנוסף היחידה כבר היתה בשלה ומסודרת, כך שלא ברור למה לא ייצרו מתאמים תקניים. להשוואה, לאחר ליל הקלשונים בפברואר 1992 צולמו חיילים של פלס"ר 7 בסריקות בכפרי ואדי ערה, עם רובי גליל עם פנסים מחוברים ע"י מתאם תקני (לצערי עד היום לא מצאתי תמונה טובה שלהם).

שכפו"ד?
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
נראה כמו עבודת אמל"חיה ראשונית

כוחות הפריצה בהמתנה מחוץ למלון

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

https://images.hollis.harvard.edu/p...IAJPCDISUN10331
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:47

הדף נוצר ב 0.53 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2018 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר