לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-04-2008, 11:43
צלמית המשתמש של samurai
  משתמש זכר samurai samurai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל samurai
הונאה ע"י מועדון

שלום.
השאלה שלי קצת מוזרה אבל היא מעניינת אותי.
אתמול הייתי במועדון שהכריז על המסיבה אתמול כעל מסיבת סגירת המועדון. הם עשו פרסום חזק כבר תקופה לגבי כך שהמועדון נסגר לאחר המסיבה ביום שישי (18.04.08).
המועדון בדר"כ מחלק בבארים שתייה חינם וכן לוקח 30 ש"ח לכניסה.
אתמול, לא הייתה הפקה מיוחדת, דחסו בערך 3000 איש למקום שלא מיועד להכיל כל כך הרבה אנשים ופשוט לא היה מקום לזוז. לא הייתה שתיה חינם, למרות שבהודעה שפרסם המועדון בפלאפונים נכתב כי יהיה בר אקטיבי ומשיחות בטלפון עם יחצני המועדון נאמר כי יש אלכוהול חופשי כל הלילה.
אנשים שהגיעו למסיבה ציפו למשהו אחד, אך קבלו משהו אחר. כל מי שהגיע למועדון היה בטוח כי יש אלכוהול חינם (לא סתם אנשים מגיעים למסקנה כזו).
בסופו של דבר, בעל המקום החליט לעשות קופה אחרונה, הוא העלה את המחיר של הכניסה, דחס המון אנשים, לא אכף את עניין העישון במועדון ואפשר היה להיחנק מכמות המעשנים שהיו במקום סגור, לא איפשר שתיה חינם כפי שהובטח (אפילו בהתחלה כשאנשים ניגשו לבר כלשהו אז אמרו להם שהשתיה חינם נמצאת בבר אחר, וככה מבר לבר. כאשר לקראת השעה 2 וחצי בלילה, בעלי המקום יצאו באמירה כי האנשים לא הבינו מה זה בר אקטיבי ואמרו כי זה בעצם יחצנים מסתובבים עם בקבוק אלכוהול ונותנים לקהל לשתות, למרות שזה לא מגיע אפילו ל 5 אחוז מהנמצאים במסיבה) והודיע במפתיע שמחר (יום שבת 19.04.08) תתקיים עוד מסיבה שהיא האחרונה כי אישרו להם עוד מסיבה, ואז ציינו כי הכניסה הינה 40 ש"ח וכי יש אלכוהול חינם כל הערב.

תמציתית: בסופו של דבר המקום ביצע הונאה גדולה על קהל היעד שהגיע למקום, פרט לכך שהוא עבר על חוקים נוספים כמו עניין העישון ומספר האנשים אפילו (לדעתי היו ממש יותר מדיי כי לא היה איפה לזוז וכולם פשוט דחפו כל הזמן), כל זה מלבד הסלקציה הפוגעת שעושים לאנשים בכניסה, לא יכניסו בנאדם בגלל שהוא לובש נעל אלגנט או חולצת וי או בגלל שהוא כהה עור ופשוט הפרצוף שלו לא נראה להם.

השאלה שלי היא: האם מבחינה משפתית המקום הזה עבר על החוק וצריך להיענש על כך?
השאלה מכוונת בעיקר לעניין ההונאה, שזה היה מקרה פשוט חוצה גבולות כאשר הבטיחו לכל כך הרבה אנשים משהו אחד, ונתנו להם משהו אחר תוך כדי סיפור כיסוי מעפן.
כמובן שבגלל שלא ניתנה שתיה חינם, אנשים פשוט בזבזו המון המון כסף על שתיה כצפוי בראייתו של בעל המועדון, שסגר כל כך הרבה כסף אתמול, על כלום ועל חשובנם של לקוחות שלא בצדק!

תודה, חג שמח וכשר :]

"I belong to the warrior in whom the old ways have joined the new"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2008, 23:07
צלמית המשתמש של Foxtrot1
  Foxtrot1 Foxtrot1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי samurai שמתחילה ב "הונאה ע"י מועדון"

ממה שאתה מתאר המקום ביצע מספר עבירות, לא בטוח עד כמה הן חמורות אך בוודאי עבירות. לא כל העבירות שאני אתאר לך, הן מה שאתה רוצה לשמוע, אבל אפרט אותן כדלקמן (וכמובן שאין זה סוף דבר, אני בטוח שאנשים ימצאו עוד אם יחפרו):

1. חריגה מכמות האנשים שהמקום יכול להכיל. לאחר אסון וארסי ועוד אסונות דומים, חל איסור מוחלט לחרוג מכמות האנשים המותרת במתחם מסוים. לרוב בכניסה למתחם כמות האנשים מצויינת, ואין מכבי האש והעירייה מאפשרים למקום שכזה לפעול ללא אישור של הגבלת אנשים. במידה והמקום חרג הוא פשע, והוא חרג מנהלי תקינה והוא צריך להיענש על כך בחומרה. לא כל שכן כשמדובר בסיכון חיי אדם מחוסר תום לב (הרצון למיקסום רווחים על חשבון סיכון לחיי אדם וחריגה מתקינה).

2. אי-אכיפת חוק העישון היא עבירה. לצערי אני לא מכיר את הפרטים, ורואה כיצד מנהלי בארים מפרים חוק זה על בסיס קבוע ולא באים על עושנים. בכל אופן, זוהי עבירה.

3. פרסום שגוי. לא ירדתי לסוף דעתך. אם הפרסום הפורמאלי, שאושר ע"י בעלי המקום, כתב דבר X וביצע דבר הפוך לחלוטין (אשר נוגד הלכה למעשה את הכתוב בפרסום) זוהי עבירה.

4. פרסום שגוי ע"י יחצנים - כל עוד המקום לא ממן אותם, ולא נותן להם את האחריות בגין פרסום של אירועים, זה לא רלוונטי איך הם עבדו עליכם. לצערי אין מה לעשות בעניין הזה במידה ואינם עובדים רשמיים של המועדון.

5. משיכת קהל ע"י ציון שזוהי המסיבה האחרונה - אני לא יודע עד כמה מדובר כאן בעבירה. לדעתי יש כאן חוסר תום לב משוועה וחמור, וביחד עם שאר הדברים שהבחור ביצע - זה באמת לא תקין.

השאלה מה תרצה לעשות עם זה? לתבוע אותו? אני לא בטוח שיש מה לעשות אלא אם כן אתה רודף אחרי עקרונות ורוצה להראות שהתנהגות כזו אינה מקובלת.

שיהיה בהצלחה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:42

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר