לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2005, 18:46
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
מידע 8.3 - היום יום האישה הבינלאומי !!

8.3.2005 - יום האישה הבינלאומי, יום הגירלז פאוור !!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.colortime.org/images/118_m.gif]

-בחודש דצמבר 1977, החליטה האסיפה הכללית של האומות המאוחדות (או"ם) לאמץ את ההחלטה בדבר כינונו של יום המוקדש לציון זכויות האישה ולשלום עולמי . ציון יום זה נועד להעלות את המודעות לכך שקידום השלום והחברה כרוכים בהשתתפות פעילה ובשוויון זכויות מלא של נשים .

מאמר הראוי קריאה : http://www.cbs.gov.il/hodaot2003/01_03_56.htm

אז... בנות יקרות, היום זה ה-יום שלנו ורק בשבילנו - הנשים, המין החזק !
(הרבה גברים לא יודעים את זה אבל עכשיו זה זמן מעולה להחדיר להם את זה טוב טוב לתודעה... )

זה היום להרגיש מיוחדות, חזקות, מושכות, בטוחות בעצמנו ו-גאות שאנו נשים (קננו : ברוך שלא עשני גבר... )
אז.... איך אתן חוגגות את היום הנפלא הזה ?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-03-2005, 18:57
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
אני אגיד לך את האמת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gwenhwyfar שמתחילה ב "8.3 - היום יום האישה הבינלאומי !!"

בהתחלה רציתי להגיב ב "מעניין לי את התחת" אבל אז ברור שכל חברות הפורום היו תוקפות אותי ומחליטות שאני שובינסט אבל אני לא !

בכל מקרה הנה עוד דבר בעולם שיש רק לכן, למה אין יום הגבר הבינלאומי ??

הכל זה מאפיה של נשים בעולם אבל למרות זאת אני אוהב אתכן ומעריך אתכן על כל מה שאתן עושות.

פשוט צריך להבין שאנחנו לא אותו דבר, אנחנו שונים מאוד זה מזו בכל כך הרבה פרמטרים ולכן אין מה לדרוש שיוויון בזמן שאנחנו לא שווים, אפילו בין הגברים או בין הנשים אין שיוויון אז אני לא מבין את כל עניין השיוויון בין המינים.

שאני לא יובן לא נכון, אני בעד שיוויון אבל שיכול על כולנו בכל התחומים, לא רק במה שטוב לכן נעשה שיוויון ובמה שיזיק לכן נשאיר את המצב כפי שהוא, אני בעד שיווין מלא בין המינים.

שיהיה לכן יום אישה שמח (למרות שהוא כמעט נגמר) ולכל אלו שיבואו ויתקפו אותי אז תהנו לכם ממה שאתם עושים אבל תודו שכל מה שכתבתי יש בו המון והמון על מה לחשוב.

לילה טוב בבוקר כשאני אחזור מהעבודה נגיב לכ מי שיעשה זאת בשבילי.

ישן 08-03-2005, 19:08
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
אם היינו כזו "מאפיה", היו הרבה יותר נשים בממשלה ובכלל בשלטון העולם
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי גולבו כחולות שמתחילה ב "אני אגיד לך את האמת"

וזה שאף גבר עד היום לא הרים את הכפפה ליצור את "יום הגבר", זו בהחלט לא אשמת הנשים
אני גם חושבת שלא מדובר כאן על שיוויון כי גם אם אנו- הנשים, נעניק לכם את "יום הגבר" (עזוב את העובדה שכל יום במחיצתנו גורם לכם להרגיש יותר ויותר "גברים"), עדיין לא יהיה שיוויון בין המינים, זה אוניברסלי .

אבל כך או כך, גברים לא ממש מייחסים חשיבות ליום הזה ו-חבל, כי זו ההזדמנות שלכם להשקיע בנשים שלכן (טיפ לחיים...)
אותי היום הרבה בנות בירכו ב"יום אישה שמח" ואפילו הלכתי לקנות פרחים לאמא ולי כי זה גורם לתחושה טובה שמישהו משקיע בך .
והגברים ? -אף לא גבר אחד בסביבה זכר את היום הזה (גם חבר שלי ! ) -עוד סיבה למה לא מגיע לכם יום משלכם...

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 08-03-2005 בשעה 19:14.
ישן 08-03-2005, 22:30
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
רחלי יקירתי .....
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Gwenhwyfar שמתחילה ב "אם היינו כזו "מאפיה", היו הרבה יותר נשים בממשלה ובכלל בשלטון העולם"

אני לא חושב שיש לך סיבה לכעוס על חברך כי אני לא חושב שמישהו חגג את היום הזה כמו שחוגגים את יום האם ו/או את יום האהבה או כל יום חגיגי אחר
לדעתי גם ככה יש מספיק ימים בשנה שאמורים להביא מתנות או לפנק אחד את השני ולכן לא חושב שצריך עוד יום בשביל זה או לפחות לא יום מוגדר וכל מי שרוצה לפנק שיפנק מתי שבא לא

בכל מקרה אני לא חשבתי על להביא או להפתיע את אישתי היום בשום דבר והיא גם לא אמרה שום דבר וגם לא ציפתה לשום דבר

אשמח לדעת אם מישהו כן עשה היום משהו מיוחד?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

ישן 08-03-2005, 21:34
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
חג שמח!!!!!!!!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gwenhwyfar שמתחילה ב "8.3 - היום יום האישה הבינלאומי !!"

אל תשאלו אותי למה חג לא ידעתי מה להגיד!
יאאלה בנות, בואו נתאחד כולנו, נגזור לכל הגברברים ת'זין ונעשה אורגיה המונית של בנות! {טוב נו מה ציפיתם שלסבית תגיד? חחחחחחח}

עכשיו עזבו רגע את השטויות. 30 שניות של "הידעתם":
הידעתם, שיש אוכלוסיה בעולם בה הנשים הן השולטות, הגברים הם עבדיהן ואין דבר כזה נישואים, לאישה מותר לשכב עם מי שבא לה, והגבר צריך רק לעבוד ואין לו שום זכויות מעל האישה... מגניב לא?
אז יאאלה, מי באה איתי לשם??
{אני לא צוחקת, באמת יש מקום כזה...}

בכל מקרה...אני חושבת שיום האישה זה דבר דיי דפוק... כאילו, מה, היום יש לנו זכויות? וויפי היי! חחחחחח שנה שלמה אין לנו ויום אחד יש לנו! ונגיד ש יש לנו ביום הזה,כן? הרי זה ידוע ששום דבר לא שונה גם ביום הזה.. ובדוגרי אףחד לא משתנה למרות היום הזה... זה כמו יום "קבלי מתנות על כל העוול שנעשה לך במשך השנה -ותשתקי עוד שנה"... בלעכס. גולבו, אתה מדבר על שיוויון מלא בין המינים? כל עוד לא יהיה לכם מחזור וצירים, לעולם לא יהיה שיוויון מלא מותק. ותאמין לי, להסתובב עם זין בין הרגליים זה פחות נורא מלהוציא מהכוס שלך בנאדם!!!!

בכל מקרה... יום מחורבן לכולן, ואל תשכחו! "אישה טובה צריכה לשתוק ולהיות יפה"... הטימטום שבעולם הזה, לעולם לא נגמר,הא?...

תות יהיה טוב....יהיה טוב....:\ נראה לי

ישן 08-03-2005, 22:09
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "חג שמח!!!!!!!!!!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תותית
הידעתם, שיש אוכלוסיה בעולם בה הנשים הן השולטות, הגברים הם עבדיהן ואין דבר כזה נישואים, לאישה מותר לשכב עם מי שבא לה, והגבר צריך רק לעבוד ואין לו שום זכויות מעל האישה... מגניב לא?
אז יאאלה, מי באה איתי לשם??
{אני לא צוחקת, באמת יש מקום כזה...}

איזה מקום זה? נשמע מקום מגניב לחופשה

אני לא זוכר שהפלו אותך אי פעם לרעה בגלל היותך אישה? (או שאני טועה? ספרי לנו על מקרה)

ובקשר ל"תהיי יפה ותשתקי" אני מרשה לכן להגיד אם יש מצב שבו אתן מציגות אותנו לחברים בעבודה או אם אנחנו מצטרפים לפגישות שלכן להגיד "תנפחו שרירים ותשתקו" (זה המשפט המקביל היחיד שמצאתי '^^...)

בכל מקרה, תהנו לכן ביום הזה, אני לא אפריע

(יכול להיות שהייתי צריך הפעם לסתום את הפה?)

ישן 08-03-2005, 22:54
צלמית המשתמש של תותית

מממ..
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "..."

למדתי על המקום הזה בסוציולוגיה... אני אבדוק בהזדמנות ויחזיר לך איפה זה.

אני חושבת שאני דוגמא פחות טובה להפלייה רעה של נשים ע"י גברים... אולי כי חברות שלי מטורפות עליי והחברים שלהן מפחדים שאני אגנוב להם אותן... {לא פעם ניסו לאיים עליי להתרחק מחברות שלי חחח, חסרי ביטחון שכמותם..}
תראה הכרתי הרבה מאוד נשים שגברים זילזלו בהן והתייחסו אליהן כאל זבל. השיטה שלהם היא בהתחלה לפזר מחמאות ואהבה ופרחים ומתנות וברגע שהםכבשו -'יאאלה בלאגן', מפה הם מתחילים לפגוע, ולבגוד, ולנצל.דוגרי בעולם של היום קצת פחות כי גברים הבינו שאפשר להתנהג לאישה בשיוויון ולקבל בחזרה את אותה ההתנהגות, אבל עדיין -זה לא השתנה אצל כולם.

אני בפרוייקט עכשיו שקוראים לו "נמ"ש" -נוער מוביל שינוי. אתה יודע כמה לא שמים לב שהופכים אישה לאובייקט מיני? שאפילו בפירסומות יש חוסר שיוויון? עזוב בפירסומות -בסרטים מצויירים!
אתן לך מספר דוגמאות:
תסתכל בפירסומות כמה דקות ותראה איך מדריכים נשים ל-ניקיון\בישול\בגדים ובעצם כל דבר שחסר ערך גדול בעולם. ולגברים -מכוניות\כסף\בנקים ועוד. מכיר את הפירסומת של זו שנכנסת לתוך הבד ומסיירת עם איזה דוקטור שמסביר לה על הסיבים ועל איך הם מתנקים? תראה איזה פוסטמה עשו אותה. ילד בגן יכול להסביר יותר טוב ממה שהוא הסביר, ובכלל שמו לו חלוק עכשיו הוא גאון ?!...
תאמין לי שאני מכירה יותר נשים שמתעניינות במכוניות ובמודלים מאשר גברים. ולאחרונה גברים יותר דואגים למראה שלהם מאשר נשים... כך לדוגמא ספייקים -בן שמחמצן, עושה פאן כל יום ושם ג'יל על זה בבוקר! בנים התחילו להתאפק, החולצות שלהם הופכות יותר ליותר לחולצות של כוסיות. דוגרי אין שום אמיתות בפירסומות המטומטמות שמראים לנו.

עוד דוגמא, המדריכה שלנו הביאה לנו הזמנה לאיזה מסיבה, קראנו אותה ומה הסיפור בהזמנה? משהו בסיגנון של שלגייה מגיעה לבית 7 הגמדים, שם יש מסיבה מדליקה, תופסים אותה וקושרים אותה למיטה, אונסים אותה 7 גמדים אחד אחרי השני ובסוף היא נישארת כי היא נהנית מזה. -איזה אישה,לעזאזל,תגיד לי אתה -נהנת שאונסים אותה!? הזמנה למסיבה,תקלוט!

דוגמא אחרת -סרטים של ילדים. כך את שלגייה שוב, אחלה? בדוגרי - אני יכולה לעשות פה סקר, איזה אישה אוהבת לנקות! אבל ממש אוהבת... דוגרי, האחוזים אפסיים של נשים שבאמת נהנות מזה {יש כמה פסיכיות}... שלגייה מגיעה לבית של הגמדים, ישר רואה את הבלאגן ומחליטה -"אוי, אין להם אמא" למה מה, אין להם אמא אז אין להם ידיים ורגליים? ואיך היא בכלל יודעת שזה לא בית של בנות? אבל עזוב את זה, מה היא ישר עושה!? מתחילה לנקות! כמובן, תפקיד האישה,לא?...
אז היא מנקה ומצחצחת להם את הבית ואז הופכת להיות כמו אמא שלהם.... ואחר כך שהיא מורעלת וכביכול נרדמת בלה בלה בא הנסיך על הסוס הלבן {כמובן, יכניסו לנו את זה כבר בילדות ויצפו שלא נאמין בזה} ויורד מהסוס, מסתכל עלייה וישר מנשק אותה -והופ היא חייה ומאושרת והם הולכים ביחד והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה -דוגרי אם איזה חרמן כמה כוסון שלא יהיה יבוא ויתן לי נשיקה על הבוקר - אני אתן לו כאפה... רעבק היא אפילו לא צחצחה שיניים !!!... ישר היא מחייכת מתמסרת...

ועזוב יש מלא כאלה... כל מיני כמו היפיפייה הנרדמת... דוגרי בסרט מי שהציל את הנסיך הן הפיות, אבל כמובן -זה משנה? לא, מה פתאום! והוא ישר רץ להציל את הנסיכה שלו! וכמובן -מעיר אותה בנשיקה, והוא הגיבור שלה!!
ויש עוד מליון כאלו... יש גם סרט מאוחר יותר, משהו הנסיכה הקסומה נראה לי... לא משנה סרט מדהים אבל אם תנתח אותו יש מליון קטעים שפתאום היא לא יכולה ללכת על הרגליים -נו מה היא מטומטמת? היא יכולה ועוד איך! אבל לא, הוא יסחב אותה על הידיים ויקח אותה... ושלא נדבר על זה שהוא הולך מכות עם איזה חזיר בר למענה והיא, עומדת ממש ליד ולא יכולה לעשות כלום, עומדת בשוק עם הידיים לצידי הלחיים... כאילו רעבק אם זו הייתי אני הייתי לוקחת ענף גדול ומביאה לחזיר חתיכת בומבה על הראש...!!!

בקיצור... אני חושבת שלפני שאתה מגיב אתה צריך לבדוק את הנושא יותר לעומק. אני עוברת על הפרוייקט הזה כבר מספיק זמן ומספיק שיעורים כדי לדעת מה מכניסים לנו לראש על גברים ומה הפכנו להיות בגלל כל זה. אתה אומנם לא רואה לגמרי זלזול ביום יום, אבל במקום להגיד את זה חד וחלק מכניסים לנו את הדברים לשדר הסמוי... מתחת לפני השטח, בפירסומות, בבגדים, בדיבור, בסרטים... בלתי אפשרי להתעלם מזה או לחשוב לרגע אחרת.

עד כאן להיום, אני בטלפון
יומטוב לך וחג שמח לכולן! {עוד 6 דקות}
ביוש...תות

ישן 08-03-2005, 23:31

תאמיני או לא קראתי הכל
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "מממ.."

וזה לא שאני לא מצדיק אותך בהרבה מהדברים שכתבת אבל יש לי כמה דברים נגד.

ציטוט:

תראה הכרתי הרבה מאוד נשים שגברים זילזלו בהן והתייחסו אליהן כאל זבל. השיטה שלהם היא בהתחלה לפזר מחמאות ואהבה ופרחים ומתנות וברגע שהםכבשו -'יאאלה בלאגן', מפה הם מתחילים לפגוע, ולבגוד, ולנצל.דוגרי בעולם של היום קצת פחות כי גברים הבינו שאפשר להתנהג לאישה בשיוויון ולקבל בחזרה את אותה ההתנהגות, אבל עדיין -זה לא השתנה אצל כולם.

תראי, הכרתי הרבה מאוד גברים שנשים זילזלו בהם והתייחסו אליהם כאל זבל. השיטה שלהן היא בהתחלה להתחנחן ולחזר ולהתנשק ולגעת וברגע שהגבר התאהב בהן (וכמובן הזמין אותן לסרטים על חשבונו וארוחות במסעדות על חשבונו) הן מתחילות לפגוע ולבגוד ולנצל.
דוגרי, זה קורה בשני הצדדים, ובערך באותה שכיחות, אז זה לא אומר הרבה...

ציטוט:

תסתכל בפירסומות כמה דקות ותראה איך מדריכים נשים ל-ניקיון\בישול\בגדים ובעצם כל דבר שחסר ערך גדול בעולם. ולגברים -מכוניות\כסף\בנקים ועוד. מכיר את הפירסומת של זו שנכנסת לתוך הבד ומסיירת עם איזה דוקטור שמסביר לה על הסיבים ועל איך הם מתנקים? תראה איזה פוסטמה עשו אותה. ילד בגן יכול להסביר יותר טוב ממה שהוא הסביר, ובכלל שמו לו חלוק עכשיו הוא גאון ?!...
תאמין לי שאני מכירה יותר נשים שמתעניינות במכוניות ובמודלים מאשר גברים. ולאחרונה גברים יותר דואגים למראה שלהם מאשר נשים... כך לדוגמא ספייקים -בן שמחמצן, עושה פאן כל יום ושם ג'יל על זה בבוקר! בנים התחילו להתאפק, החולצות שלהם הופכות יותר ליותר לחולצות של כוסיות. דוגרי אין שום אמיתות בפירסומות המטומטמות שמראים לנו

חחח, על הראשון את באמת צודקת, אני שמתי לב לזה על ההתחלה, ואם לא שמת לב בסוף שינו את הפרסומת ושמו אישה במקום הגבר (אישה גברית משהו, אבל עדיין אישה)
נקיון/בישול/בגדים חסר ערך??? אממ... אני לא ממש חושב ככה, צריך בכל מקרה שמישהו יטפל בדברים האלה (גבר או אישה) ובזמן האחרון גברים גם מטפלים קצת בדברים הללו אך באחוזים הרבה יותר נמוכים מהנשים, בגלל שהם באחוזים הרבה יותר נמוכים מהנשים אז הפרסומות מפרסמות את המוצר לנשים כי זה קהל היעד המרכזי. את יכולה להגיד שזה "מה קדם למה הביצה או התרנגולת" אבל הפרסומות הם די חדשות והנקיון בית ע"י הנשים הולך אלפי שנים אחורה אז כניראה זה יכול להסביר מה קדם למה... כנ"ל לגבי המכוניות והמודלים, אני לא ראיתי ממציאה אחת אישה מפתחת אחת אישה, את יכולה להגיד שזה בגלל חוסר השוויון וזה יכול להיות נכון אבל שוב קהל היעד המרכזי של הדברים הללו הם גברים ולא נשים את יכולה להסתכל ביחס בין סטודנטים לכלכלה זכרים לנקבות ותיווכחי בעצמך.
אז בקיצור זה ניראה כמו מעגל קסמים כזה, אבל מה לעשות? אין ולא צריך להיות חוק נגד "לפרסם משהו שנחשב לנשי ע"י אישה"

בקשר לגברים שמטפחים את עצמם הייתי צוחק עליך פעם, אבל אני רואה ילדים בגילאי 12 (חברים לכיתה של אח שלי הקטן) שממש מתעסקים עם המראה שלהם כל הזמן...... וזה לא רק בגילאים האלה, פשוט אני לא ממש מסתובב עם הסוג הזה של האנשים אז אני לא כלכך יודע...

בקשר לסרטים, הם מבוססים על סיפורים ישנים שסובלים מאותה האפליה, וחוץ מזה לא ראיתי בחורה (סטרייטית) אחת שלא רצתה שיהיה איזה מקרה שיבוא איזה גבר חסון ויציל אותה ולא ראיתי גבר אחד שלא רצה "לפגוש באישה במצוקה ולהציל אותה".... הסנריו הזה "אהוב" על שני המינים.

ועוד משהו אחרון: מי זה "הם" שבמקום להראות את זה מחדירים לנו את זה לאט לאט? "הם" יכולים להיות רק אנשים אנושיים שחיים וחווים את החברה כמו שאני ואת חווים אותה, "הם" לא אירגון מלוכד ששם את התפקיד שלו להזיק ולהפר את השיוויון בין המינים.

אז לסיום: חג (?) שמח לכולן!

ישן 09-03-2005, 01:30
צלמית המשתמש של תותית

מממממממ.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "תאמיני או לא קראתי הכל"

אוקיי נכון יש הרבה דברים שהם לשני המינים... אבל ממעיטים עוד מראש מערך האישה. מה גם שאישה היא אדם שיודע שמראש פחות מייחסים לו חשיבות בחברה. כיום נשים מרגישות לא שוות מספיק בכדי להביע את דעתן ובכלל לבקש יותר ממה שנראה לחברה שרצוי שיקבלו. כיום כל אישה שמביעה את דעתה נחשבת פמיניסטית, ותגיד לרגע שלא. תעשה ניסוי, תבקש ממישהי לבוא ולומר את דעתה בגלוי לחבורה של 4 גברים ותגיד לי אם אף אחד מהם לא אמר את המילה פמיניסטית- אני אתפלא!
היה איזה מקרה שסיפרו לנו עליו בפרוייקט, על אישה שבאה לחברת הייטק והיה לה רזומה מדהים! היא בנאדם מצליח ובאמת -העסיקו אותה. הבוס שאל כמה היא חושבת שהיא צריכה לקבל עבור המשרה והיא חשבה ואמרה לעצמה -אם אני אדרוש יותר מידי הוא יחשוב שאני מגזימה וירד לו מהרושם שהוא קיבל ממני, היא אוטומתית חשבה על מחיר שהוא ממש טיפה מעל המינימום. היא עבדה שם איזה חצי שנה ויצא לה לשבת לדבר עם איזה אחד שעובד בדיוק כמוה באותה עבודה לא עושה פחות ולא יותר ממה שהיא עושה, הם מדברים והיא אומרת לו "וואי אני לא מצליחה בקושי לסגור את החודש עם הסכום שאני מקבלת" הוא היה בשוק ושאל איך זה יכול להיות, כי הוא במצב מצויין עם פלוס... רק אחרי שיחה מעמיקה יותר התברר לה שהוא ביקש מעל שכר נורמלי ככה שהוא קיבל פעמיים את המשכורת שהיא מקבלת והחברה לא טרחה אפילו לעשות להם משכורת שווה, למה? כי הוא אמר לעצמו "אני גבר, אני מצליח, אני אבקש את הסכום הזה ואם לא טוב לו-שיילך לחפש..." היא ידעה שלא הרבה מעסיקים נשים לעבודות מעין אלו ורק רצתה עבודה טובה... כך יצא שהייתה אפליה בגלל שהיא ניסתה ליצור רושם טוב ולו -לא היה איכפת. בסופו של דבר היא תבעה את החברה על אפליה+השפלה+פיצויים וקיבלה על זה 5 מליון דולר.

פירסומות זה אומנם דבר חדש, אבל תגיד לי אתה האם כשאתה רואה סמרטוט וחושב על ספונג'ה -אתה רואה גבר או אישה עושים את העבודה הזו? פשוט לקחו כמובן מאליו את המצב ודבר זה גורם לנשים להרגיש שזה מובן מאליו. גם בקשר לסרטים, אם תגיד לבנאדם מהבוקר עד הערב במשך 20 שנה "יש בחור מושלם בשבילך שיקח אותך על הזרועות ויהיה אביר חלומותייך" זה בול מה שהיא תחפש. איך תצפה מבחורה שנותנים לה בגן בובה ואומרים לה נדנדי אותה מצד לצד, תטפלי בה, תפנקי אותה... גורמים לה להרגיש כאילו הבובה הזו היא בנאדם... איך גורמים לאישה כזו לא לצאת אם חמה ואוהבת, בנאדם שעוזר ומנקה ומטפל? ולילד בגן שנותנים לפרק מכוניות, להתרוצץ, לשחק במכוניות -איך מצפים אחרת.... אני אתן לך דוגמא לסרט מ צ ו י י ן - סרט שכולם מכירים, סרט ללא סטיגמה ולו הקטנה ביותר, סרט שהולך כנגד כל הסטיגמות בכוונה ועושה הכל כדי לשנות את ה-מובן מאליו הזה.... -שרק! תסתכל בו, תחפש סטיגמות. אני רצינית תחפש אחת! אין!!! הם משנים כל אפליה שיכולה להיות, כל סטיגמה של אישה צריכה לנקות להיות יפה ולבשל, וגבר צריך להציל והם צריכים להתחתן והכל משתנה בסרט הזה! סרט מ-צ-ו-י-י-ן!

תראה, נשים הולכות המון על חינוך ועל למידה... נשים יותר מתחברות לצד ההומני... גברים ישר הולכים על "מה שמביא יותר כסף" הם לא חושבים על מה שמעניין ולא כלום... נשים הולכות לספרות,תנ"ך,מדעי החברה,חינוך וזה מקצועות מאוד חשובים וידע שאין משתווה לו... אבל מה, תראה איזה משכורת עלובה הם מקבלות! גם אם תראה מורה {זכר} לאיזשהו מקצוע, לא תראה מורה לספרות, מורה לתנ"ך -תמיד מורה נקבה. אזרחות\היסטוריה\ספורט אלו המקצועות שגברים כן יהיו מוכנים ללמד, מעבר לזה -נשי מידי בשבילהם. וזה מטומטם לגמריי!

"הם"... זה בעצם כולם. אתה צודק, אין שום אירגון מלוכד אבל יוצא שכל מי שמשפיע עלינו בעולם הזה -משתמש בחוסר שיוויון בין המינים... המטרה של הפרוייקט בו אני משתתפת היא לגרום לשינוי אמיתי, שאם בנאדם מגיע לעבודה בפירסום -שיימצא דרך אחרת לפרסם את המוצר לשני המינים בלי לאפלות! ואם בנאדם מגיע לחינוך -שיסביר לתלמידים שאין סיבה לאפלות. בכל מקרה פשוט שכל אדם שעובר את הפרוייקט הזה שייקח לעצמו לקח ולמידה ללמד לאחרים, אני חושבת שאם כל בנאדם שעבר את הפרוייקט הזה יגדל לעמוד על שלו, לעזור ולו במעט לשנות את חוסר השיוויון ולא רק כלפי נשים, גם כלפי ילדים וגם כלפי מבוגרים ובכלל -שיוויון בין כולם... אם כל אחד מהאנשים שעברו את הפרוייקט ידע לעמוד על שלו, העולם יראה קצת הרבה יותר טוב.

ד"א, ביקשת דוגמא למעלה על אפליה שנעשתה ע"י גברים לנשים.. נזכרתי בדוגמא שנתנה לנו המדריכה על שהיא גרה בת"א בבניין שלידו היה בניין בבנייה... כל בוקר שהיא יצאה לעבודה עשו לה תנועות של "בואי אליי אני יעשה לך טוב" {תנועות אגן עם קולות של מוצץ..} שרקו לה, קראו לה מרחוק כווווווווסית... ודוגרי, כשזה לא נעשה בין חברים זה רק נותן הרגשה של חדירה לפרטיות, גועל, עצבים -למה היא צריכה כל בוקר לצאת לעבודה בהרגשה של אובייקט מיני? היא הגיעה למצב שהיא לא רצתה לצאת מהבית!
יום אחד בבוקר היא התעצבנה, היא קמה התארגנה ויצאה מהבית, ברגע שהתחילו הצעקות והגידופים לעברה היא הסתובבה ונעצה עיניים בול באנשים שאמרו לה את הכל. הם ישר הסתובבו ורצו לתוך הבניין... היא נכנסה לבניין וצעקה שהיא רוצה לראות מ-י-ד את אחראי העבודה.. הם ניסו לתרץ לה שהוא לא נמצא שיבוא מאוחר יותר וכאלה והיא לא האמינה וצרחה "אני רוצה לראות את מנהל העבודה מ-י-ד" המנהל עבודה שמע אותה ובא לבדוק מה קרה, היא סיפרה לו והוא ביקש שהיא תגיד לו מי היו האנשים האלו, היא הצביעה בדיוק על ראש החבורה ועוד שניים שצעקו לה הוא אמר שיטפל בזה והיא הלכה. יום למחרת -אף אחד לא הוציא ציוץ, כי היא עמדה על שלה, ולא משנה שזה קרה -גם 3 המוסקטרים האלו שצעקו לעברה פוטרו.

אז זו דוגמא של מישהי שעברה התעללות בעזרת מילים בסך הכל... מישהי שכל שרצתה היה ללכת לעבודה בשקט בבוקר. מה לעשות שגברים לא מבינים אם לא אומרים להם, פשוט אין מספיק נשים שיודעות לעמוד על שלהן ולהתעצבן. היא עמדה על שלה, כל אחת יכולה וכל אחת צריכה.
אני חושבת שכל הנערים\נערות בישראל צריכים לעבור את הפרוייקט הזה, הכמות העצומה של מידע והבנה ושינוי שעוברים בפרוייקט הזה היא עצומה.

חג (!) שמח למרות שנגמר כבר.
ושמחה שקראת עד הסוף, מה גם שאני יודעת שמה שכתבתי עניין אותך מספיק בכדי לקרוא גם את ההודעה הזו. דווקא נחמד שיש מי שמתווכח איתך בחזרה, שמנסה להבין אותך ואתה אותו... ככה באמת מגלים הרבה דברים ואני חושבת שגם אני וגם אתה נלמד על עצמנו משיחות מעין אלו.
יאאלה, זזתי למיטה... לילה טוב לך ולכולם\ן!
תות

ישן 09-03-2005, 02:49

אז ממשיכים? :)
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "מממממממ."

ציטוט:

אוקיי נכון יש הרבה דברים שהם לשני המינים... אבל ממעיטים עוד מראש מערך האישה. מה גם שאישה היא אדם שיודע שמראש פחות מייחסים לו חשיבות בחברה. כיום נשים מרגישות לא שוות מספיק בכדי להביע את דעתן ובכלל לבקש יותר ממה שנראה לחברה שרצוי שיקבלו. כיום כל אישה שמביעה את דעתה נחשבת פמיניסטית, ותגיד לרגע שלא. תעשה ניסוי, תבקש ממישהי לבוא ולומר את דעתה בגלוי לחבורה של 4 גברים ותגיד לי אם אף אחד מהם לא אמר את המילה פמיניסטית- אני אתפלא!

"חברה" - קבוצה של בני-אדם, נשים וגברים כאחד.
אם תשימי גבר בחבורה של 4 נשים תגלי שמהר מאוד הוא לא יוכל להוציא מילה מפיו.
הכל עניין של מינון, כל קבוצה תרגיש חלשה יותר כשהיא במיעוט.

ציטוט:
היה איזה מקרה שסיפרו לנו עליו בפרוייקט, על אישה שבאה לחברת הייטק והיה לה רזומה מדהים! היא בנאדם מצליח ובאמת -העסיקו אותה. הבוס שאל כמה היא חושבת שהיא צריכה לקבל עבור המשרה והיא חשבה ואמרה לעצמה -אם אני אדרוש יותר מידי הוא יחשוב שאני מגזימה וירד לו מהרושם שהוא קיבל ממני, היא אוטומתית חשבה על מחיר שהוא ממש טיפה מעל המינימום. היא עבדה שם איזה חצי שנה ויצא לה לשבת לדבר עם איזה אחד שעובד בדיוק כמוה באותה עבודה לא עושה פחות ולא יותר ממה שהיא עושה, הם מדברים והיא אומרת לו "וואי אני לא מצליחה בקושי לסגור את החודש עם הסכום שאני מקבלת" הוא היה בשוק ושאל איך זה יכול להיות, כי הוא במצב מצויין עם פלוס... רק אחרי שיחה מעמיקה יותר התברר לה שהוא ביקש מעל שכר נורמלי ככה שהוא קיבל פעמיים את המשכורת שהיא מקבלת והחברה לא טרחה אפילו לעשות להם משכורת שווה, למה? כי הוא אמר לעצמו "אני גבר, אני מצליח, אני אבקש את הסכום הזה ואם לא טוב לו-שיילך לחפש..." היא ידעה שלא הרבה מעסיקים נשים לעבודות מעין אלו ורק רצתה עבודה טובה... כך יצא שהייתה אפליה בגלל שהיא ניסתה ליצור רושם טוב ולו -לא היה איכפת. בסופו של דבר היא תבעה את החברה על אפליה+השפלה+פיצויים וקיבלה על זה 5 מליון דולר.

קודם כל יפה שהיא קיבלה פיצוי של 5 מליון דולר (!) זה מלא. דבר שני כל מעסיק ישמח להזדמנות להרוויח טיפה יותר על חשבון העובדים שלו, דברים כאלה קורים לא רק אצל נשים אלא גם אצל גברים, אצל נשים אולי זה יותר מורגש בגלל שהן עושות רושם שהן חלשות יותר ואפשר לנצל אותן יותר מה שבכלל לא נכון, על זה המעסיק הפסיד 5 (!) מליון דולר, ואני בטוח שהוא למד.

ציטוט:

פירסומות זה אומנם דבר חדש, אבל תגיד לי אתה האם כשאתה רואה סמרטוט וחושב על ספונג'ה -אתה רואה גבר או אישה עושים את העבודה הזו? פשוט לקחו כמובן מאליו את המצב ודבר זה גורם לנשים להרגיש שזה מובן מאליו. גם בקשר לסרטים, אם תגיד לבנאדם מהבוקר עד הערב במשך 20 שנה "יש בחור מושלם בשבילך שיקח אותך על הזרועות ויהיה אביר חלומותייך" זה בול מה שהיא תחפש. איך תצפה מבחורה שנותנים לה בגן בובה ואומרים לה נדנדי אותה מצד לצד, תטפלי בה, תפנקי אותה... גורמים לה להרגיש כאילו הבובה הזו היא בנאדם... איך גורמים לאישה כזו לא לצאת אם חמה ואוהבת, בנאדם שעוזר ומנקה ומטפל? ולילד בגן שנותנים לפרק מכוניות, להתרוצץ, לשחק במכוניות -איך מצפים אחרת.... אני אתן לך דוגמא לסרט מ צ ו י י ן - סרט שכולם מכירים, סרט ללא סטיגמה ולו הקטנה ביותר, סרט שהולך כנגד כל הסטיגמות בכוונה ועושה הכל כדי לשנות את ה-מובן מאליו הזה.... -שרק! תסתכל בו, תחפש סטיגמות. אני רצינית תחפש אחת! אין!!! הם משנים כל אפליה שיכולה להיות, כל סטיגמה של אישה צריכה לנקות להיות יפה ולבשל, וגבר צריך להציל והם צריכים להתחתן והכל משתנה בסרט הזה! סרט מ-צ-ו-י-י-ן!

אמרתי שזה מעגל, אבל גם אבות סבותיך בעידנים בהם לא היו פרסומות כשהם חשבו על ספונג'ה הם ראו אישה מנקה את הבית, הבעיה הזאת יחסית סבוכה והיא מעגלית, וכולם יודעים שמעגלים קשה לשבור ורק לעקם אותו עלול לעלות הרבה, אני לא רואה דרך לתקן את המצב הזה.

(ד"א שרק באמת סרט גדול )

ציטוט:

תראה, נשים הולכות המון על חינוך ועל למידה... נשים יותר מתחברות לצד ההומני... גברים ישר הולכים על "מה שמביא יותר כסף" הם לא חושבים על מה שמעניין ולא כלום... נשים הולכות לספרות,תנ"ך,מדעי החברה,חינוך וזה מקצועות מאוד חשובים וידע שאין משתווה לו... אבל מה, תראה איזה משכורת עלובה הם מקבלות! גם אם תראה מורה {זכר} לאיזשהו מקצוע, לא תראה מורה לספרות, מורה לתנ"ך -תמיד מורה נקבה. אזרחות\היסטוריה\ספורט אלו המקצועות שגברים כן יהיו מוכנים ללמד, מעבר לזה -נשי מידי בשבילהם. וזה מטומטם לגמריי!

אולי אני מנפץ כאן איזו אשלייה, אבל בכל הנוגע למקצועות מחשבים/פיזיקה/מתימטיקה אנחנו (או לפחות אני) אוהב הרבה יותר ממקצעות כמו ספרות, תנ"ך וכו'. אני מאוד מבין את היופי בנפש האדם (שירה, ספרות, וגם פסיכולוגיה) אבל עדיין מעדיף ללמוד מקצועות יותר "ראליים" וזה בכלל לא בקטע של "מה שמביא יותר כסף" (למרות שאני לא מתכחש לעובדה שכסף עוזר) וכל זה בלי קשר ל"מקצוע נשי".

ציטוט:
"הם"... זה בעצם כולם. אתה צודק, אין שום אירגון מלוכד אבל יוצא שכל מי שמשפיע עלינו בעולם הזה -משתמש בחוסר שיוויון בין המינים... המטרה של הפרוייקט בו אני משתתפת היא לגרום לשינוי אמיתי, שאם בנאדם מגיע לעבודה בפירסום -שיימצא דרך אחרת לפרסם את המוצר לשני המינים בלי לאפלות! ואם בנאדם מגיע לחינוך -שיסביר לתלמידים שאין סיבה לאפלות. בכל מקרה פשוט שכל אדם שעובר את הפרוייקט הזה שייקח לעצמו לקח ולמידה ללמד לאחרים, אני חושבת שאם כל בנאדם שעבר את הפרוייקט הזה יגדל לעמוד על שלו, לעזור ולו במעט לשנות את חוסר השיוויון ולא רק כלפי נשים, גם כלפי ילדים וגם כלפי מבוגרים ובכלל -שיוויון בין כולם... אם כל אחד מהאנשים שעברו את הפרוייקט ידע לעמוד על שלו, העולם יראה קצת הרבה יותר טוב.

פרוייקט יפה, אבל הבעיה היא שהוא אף פעם לא ימשוך את הקבוצות של האנשים שצריכות להשתנות אלא את אלה שכבר מרגישים שווים למין השני.

אני חושב שכולם יודעים שאין סיבה להפלות, אבל המין האנושי כולו (גברים ונשים כאחד) לא יוותר בקלות על עמדת כוח.

שוויון כלפי ילדים? מה זה אומר? יש בעיתיות מאוד גדולה כלפי שוויון כלפי ילדים, אני הייתי ילד פעם ויש לי אח קטן ואני יודע שלילדים קטנים אין יכולת טובה להבין מה ההשלכות של המעשים שלהם, צריך ללמד אותם, צריך לחנך אותם, ובשביל זה חייבים שהילדים יתנו כבוד למבוגרים לא שהילדים יגידו "אני שווה זכויות לך אין לך זכות להגיד לי מה לעשות". ילדים חשופים להשפעות שונות ואם הילד לא יבין שהוריו ומשפחתו יודעים יותר ממנו בגלל שיש להם יותר נסיון וידע ממנו הוא עלול לעשות המון דברים שהוא יצטער עליהם כשהוא יהיה גדול. (אני יודע שזה קצת "אוף טופיק")

ציטוט:

ד"א, ביקשת דוגמא למעלה על אפליה שנעשתה ע"י גברים לנשים.. נזכרתי בדוגמא שנתנה לנו המדריכה על שהיא גרה בת"א בבניין שלידו היה בניין בבנייה... כל בוקר שהיא יצאה לעבודה עשו לה תנועות של "בואי אליי אני יעשה לך טוב" {תנועות אגן עם קולות של מוצץ..} שרקו לה, קראו לה מרחוק כווווווווסית... ודוגרי, כשזה לא נעשה בין חברים זה רק נותן הרגשה של חדירה לפרטיות, גועל, עצבים -למה היא צריכה כל בוקר לצאת לעבודה בהרגשה של אובייקט מיני? היא הגיעה למצב שהיא לא רצתה לצאת מהבית!
יום אחד בבוקר היא התעצבנה, היא קמה התארגנה ויצאה מהבית, ברגע שהתחילו הצעקות והגידופים לעברה היא הסתובבה ונעצה עיניים בול באנשים שאמרו לה את הכל. הם ישר הסתובבו ורצו לתוך הבניין... היא נכנסה לבניין וצעקה שהיא רוצה לראות מ-י-ד את אחראי העבודה.. הם ניסו לתרץ לה שהוא לא נמצא שיבוא מאוחר יותר וכאלה והיא לא האמינה וצרחה "אני רוצה לראות את מנהל העבודה מ-י-ד" המנהל עבודה שמע אותה ובא לבדוק מה קרה, היא סיפרה לו והוא ביקש שהיא תגיד לו מי היו האנשים האלו, היא הצביעה בדיוק על ראש החבורה ועוד שניים שצעקו לה הוא אמר שיטפל בזה והיא הלכה. יום למחרת -אף אחד לא הוציא ציוץ, כי היא עמדה על שלה, ולא משנה שזה קרה -גם 3 המוסקטרים האלו שצעקו לעברה פוטרו.

אז זו דוגמא של מישהי שעברה התעללות בעזרת מילים בסך הכל... מישהי שכל שרצתה היה ללכת לעבודה בשקט בבוקר. מה לעשות שגברים לא מבינים אם לא אומרים להם, פשוט אין מספיק נשים שיודעות לעמוד על שלהן ולהתעצבן. היא עמדה על שלה, כל אחת יכולה וכל אחת צריכה.
אני חושבת שכל הנערים\נערות בישראל צריכים לעבור את הפרוייקט הזה, הכמות העצומה של מידע והבנה ושינוי שעוברים בפרוייקט הזה היא עצומה.

כל אחד צריך לדעת לעמוד על שלו אם אני לא הייתי יודע לעמוד על שלי אז היו "דופקים" אותי מכל כיוון, זה העולם וחייבים להיות אסרטיביים, אחרת אוכלים אותה.

ציטוט:

חג (!) שמח למרות שנגמר כבר.
ושמחה שקראת עד הסוף, מה גם שאני יודעת שמה שכתבתי עניין אותך מספיק בכדי לקרוא גם את ההודעה הזו. דווקא נחמד שיש מי שמתווכח איתך בחזרה, שמנסה להבין אותך ואתה אותו... ככה באמת מגלים הרבה דברים ואני חושבת שגם אני וגם אתה נלמד על עצמנו משיחות מעין אלו.
יאאלה, זזתי למיטה... לילה טוב לך ולכולם\ן!
תות

מסכים עם כל מילה

אז לילה טוב לכולם, סוף סוף אני הולך לישון

רון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:43

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר