לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-04-2008, 10:25
צלמית המשתמש של fcf
  משתמש זכר fcf fcf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל fcf שלח הודעה דרך MSN אל fcf Facebook profile
בניית LED Matrix

שלום
יש לי זוג מעבדים מסוג ATTiny2313 וכמה רכיבי 74374
אני מעוניין לבנות LED Matrix שיפעיל לדים מסוג סופרברייט.
אני רוצה פחות או יותר מטריצה של 8*8. לאחר שזה יהיה גמור (אם אצליח לבנות את זה) אני אכניס כל לד לתא של כמה סנטימטרים, אצפה את התא בחומר מחזיר אור וכך אצור שלט ענק שניתן להריץ עליו כתוביות.

ראיתי קצת באינטרנט על הפעלת מעבדים בעזרת 74374... הנה קצת חומר
http://discolitez.com/pmwiki/pmwiki...rdware.Deluxe32
זה מעגל שהוא קיט לחיבור 8 לדים למעבד שהזכרתי לעי"ל. - קניתי את הקיט הזה מארה"ב והוא מצויין.
http://www.ladyada.net/images/minip...nipov3schem.png

אז מה שאני בעצם רוצה זה ליצור סרטוט שהוא חצי הקיט הזה -> שבו ניתן לצרוב את הגוק ואת החלק השני אני אתכנן.

שאלה שמאוד מטרידה אותי היא איך אני בעצם יוצר את המטריצה . אני יכול לחבר למעבד עוד סוויטש 74374 וכך ליצור 16 יציאות למעבד. ותיאורטית ליצור מטריצה של 64 לדים 8*8
אבל כל היציאות יחזירו לי זרם חיובי כמו שניתן לראות בסרטוט של המעבד.
אני צריך ששמונה יציאות יחזירו זרם שלילי ושמונה יציאות יחזירו זרם חיובי.

עוד בעייה היא לחבר לדים חזקים כמו שאני רוצה למעבד הזה, אני חושש שהוא ישרף מהעוצמה.
לכן צריך ליצור איזשהו גשר ולספק אנרגייה נוספת... (לא) ?
בסרטוט נוסף שמצאתי -(שלא קשור כך כך לנושא ) מצאתי את הפיתרון.
יש כאן בסרטוט בצד מסגרת אדומה ובה פתרון כיצד לחבר הרבה לדים למעבד אחד מבלי חשש שהוא ישרף
http://www.instructables.com/files/...D57W.MEDIUM.gif

אני מצטער אם אני לא מקצועי בעניין, אלקטרוניקה אצלי היא תחביב בלבד. במקור אני מתכנת ככה שבקטע התכנותי תהיה לי פחות בעייה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-04-2008, 11:41
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fcf שמתחילה ב "בניית LED Matrix"

אתה יכול פשוט לחבר שני רכיבי 374 לפורט B, כאשר שתי יציאות מפורט D מחוברות לכניסות ה CLK של רכיבי ה 374. באופן זה, אתה מוציא את המידע לפורט B, מעלה ומוריד את היציאה המתאימה בפורט D, והמידע נדגם ומוחזק ב 374.
בחיבור מטריצה, רק שורת לדים אחת דולקת בו זמנית (הבקר צריך להוציא ל 374 אחד את הנתונים של שורת לדים אחת, ובאותו זמן להוציא ל 374 השני "0" רק בשורה שצריכה לדלוק. החלפת השורות צריכה להתבצע מספיק מהר כדי שהעין לא תראה הבהוב (ל 8 שורות - החלפה כל כ- 2 מילישניות).
החיסרון הוא שהעוצמה שתראה מכל לד תהיה שמינית מהעוצמה המקסימלית. ניתן לפצות על חלק מירידת העוצמה ע"י דחיפת זרם גבוה יותר ללד (אפשרי משום שהלד דולק רק שמינית מהזמן), אך עדיין תקבל עוצמה חלשה יותר.
הפתרון השני הוא לחבר 8 רכיבי 374, שכל אחד יחזיק ויפעיל קבוע שורת לדים אחת - ללא סריקה.
אין חשש שהמעבד ישרף, כי בכל מקרה ה 374 הוא זה שדוחף את הזרם ללדים (ולא ישירות מהמעבד כמו בשרטוט שלך).
מה שכן, תצטרך לדאוג לספק שיכול לדחוף את הזרם הדרוש להפעלת כל הלדים בו זמנית.

ישן 27-04-2008, 20:11
צלמית המשתמש של fcf
  משתמש זכר fcf fcf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל fcf שלח הודעה דרך MSN אל fcf Facebook profile
תודה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "אתה יכול פשוט לחבר שני רכיבי..."

אני חושב שאעזר בשמונה switch ...

אבל יש לי עוד שאלה ..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://discolitez.com/files/images/deluxe32.gif]

לפי התמונה הזאת ניתן לראות חיבור של שני סוויטשים ליציאת LPT שבמקרה שלי תהיה המעבד.
לא הבנתי עקרון פשוט מאוד.
למשל אני רוצה להדליק את לד מספר 2 בטור הראשון (הסוויטץ העליון) אז אני מוציא זרם ביציאה D2 וביחד מוציא זרם ביציאה C0 שמדליקה את הסוויטץ העליון.

נגיד שבאותו הזמן אני רוצה להדליק את לד מספר 3 בשורה 2. (הסוויטץ התחתון)
אז אני מוציא זרם בC1 ומדליק את D3..
אבל כאן הבעייה. הקטע הוא שגם הלד השני וגם הלד השלישי יפעלו בשתי השורות, לא ?!?!

ישן 27-04-2008, 22:58
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי fcf שמתחילה ב "תודה"

לא.
למקרה שתארת, אתה מבצע את התוכנית:
1. הוצא 00000010 לפורט D.
2. הוצא 1 לפין C0.
3. הוצא 0 לפין C0.
4. הוצא 00000100 לפורט D.
5. הוצא 1 לפין C1.
6. הוצא 0 לפין C1.

הערך שאתה מוציא לפורט D (תמיד 8 ביטים יחד, שמיצגים מצב של שורת לדים) ידגם בשתי הפקודות הבאות רק לרכיב ה 374 שאתה מפעיל את פין השעון שלו. אתה לא אמור להפעיל שני פיני שעון יחד.

הדרך הנכונה למימוש היא להגדיר 8 בתים בזיכרון, שבהם נשמר מצב הלדים (8 בתים = 64 ביט, בית לכל שורת לדים).
בנוסף אתה מגדיר טיימר שנותן פסיקה כל 1 מילישניה, וברוטינת הפסיקה אתה מוציא ודוגם ל 374 המתאים בית אחד משמונת הבתים שהגדרת (בסבב). באופן זה, שמונת הבתים שבזיכרון מועתקים לרכיבי ה 374 כל 8 מילישניות - קצב ריענון של 125 הרץ.
התוכנה שמדליקה ומכבה את הלדים צריכה רק להדליק ולכבות את הביט במיקום המתאים במערך, ורוטינת הפסיקה דואגת ברקע שהמערך יועתק כל הזמן לרכיבי ה 374.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר