לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-04-2008, 00:03
צלמית המשתמש של danielco2
  danielco2 danielco2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.01
מאמין לחלוטין בהשגחה אלוהית (ואם אתה חופר - כמו שהיהדות מגדירה אותו)
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "תנסה להגדיר את עצמך במילים פשוטות."

אני לא מתכוון עכשיו להתעכב איתך על אילו מצוות אני מקיים ואילו לא, כי אז האשכול הופך מאשכול כללי לאשכול פרטי עליי, ואין לי כוונה לעשות את זה (גם את תנסה "להקניט" אותי ולראות בזה התחמקות).

השאלה אילו מצוות אני מקיים ואילו לא לא רלוונטית. גם אם אני מקיים את כולן (אני לא), וגם אם אינני מקיים אף אחת (אני כן) - עדיין ישנן מספר מצוות שצריכה המדינה לקיים כדי לשמר זהות יהודית מסויימת. מה החוקים הללו? ניסו לקבוע את זה בחוקים מסויימים, שכל הזמן ננגסים משני הצדדים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-04-2008, 18:48
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אכן, במקרה זה לא הייתה..
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ההתיחסות שלי באשכול זה לא נגעה לחוקי המדינה"

המקרה שהוצג בערוץ 7 עוסק בגברת, לא חשוב מאיזה מגזר, שבימים כתיקונם מתלוננת בסופר על זה שהתור בקופה 6 ארוך מדי והיא מחכה כבר 5 דקות או שהמבצע על הקורנפלקס במעבר 3 צריך לכלול גם את קלוגס ולא רק את תלמה. למזלה של הגברת, היא דתייה והיא קונה בפסח, כך שתלונות שבדרך כלל מסתיימות ב"רוצה קונה זה או לא רוצה, מחליטה עכשיו" אסרטיבי למדי, מגיעות עכשיו לעמודי החדשות וגברת כמוה לא תפספס את ההזדמנות לזכות במעט צבע בחייה האפרוריים.

אכן, אין מניעה לראות בסופר מוצרים שאינם כוללים את מדבקת "כשר לפסח" וכל מוצר אחר שאינו בבחינת "חמץ גמור" - כמו לחם, ויסקי וכו'

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-04-2008, 06:07
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
את מרבית מוצרי הצריכה הבסיסית ניתן לאכסן במקרר רגיל למשך שבוע עד 10 ימים
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "יש מזונות טריים שאי אפשר להסתדר בלעדיהם שבוע שלם וגם אי אפשר להקפיא"

תבדוק את תאריך תוקף המוצר: חלב, ביצים, גבינות וכו'

ירקות ופירות נשמרים בטריות סבירה (אני תמיד קונה לשבוע ימים)

בשר, דגים ולחם ניתן להקפיא.

נכון שעבור משפחות מרובות ילדים - נפח האיכסון מוגבל. לאלו מהם החיים בשכונות חרדיות או בקרבתם אין כל בעיה אלו החיים בשכונות מעורבות ימצאו תמיד את החנות המתאימה לצרכיהם ולא חסרות כאלו. בחנויות שאני קונה בדרך כלל, החמץ בל יראה ובל ימצא.

מלבד זה כאשר מדברים על חמץ למה מתכוונים - לחמץ אשכנזי או לחמץ ספרדי. לחמץ על פי רב א' או חמץ על פי רב ב'.
ישן 23-04-2008, 20:10
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "אף פעם לא הבנתי למה זה שבוע..."

יום אחד? אולי לילה אחד?

ציטוט:
קַדֶּשׁ-לִי כָל-בְּכוֹר ... וַיֹּאמֶר מֹשֶׁה אֶל-הָעָם, זָכוֹר אֶת-הַיּוֹם הַזֶּה אֲשֶׁר יְצָאתֶם מִמִּצְרַיִם מִבֵּית עֲבָדִים ... שִׁבְעַת יָמִים, תֹּאכַל מַצֹּת; וּבַיּוֹם, הַשְּׁבִיעִי, חַג, לַה'. ... וְהִגַּדְתָּ לְבִנְךָ, בַּיּוֹם הַהוּא לֵאמֹר: בַּעֲבוּר זֶה, עָשָׂה ה' לִי, בְּצֵאתִי, מִמִּצְרָיִם. וְהָיָה לְךָ לְאוֹת עַל-יָדְךָ, וּלְזִכָּרוֹן בֵּין עֵינֶיךָ, לְמַעַן תִּהְיֶה תּוֹרַת ה', בְּפִיךָ: כִּי בְּיָד חֲזָקָה, הוֹצִאֲךָ ה' מִמִּצְרָיִם. וְשָׁמַרְתָּ אֶת-הַחֻקָּה הַזֹּאת, לְמוֹעֲדָהּ, מִיָּמִים, יָמִימָה

מקור

• Kadesh Li — the duty of the Jewish people to always remember the redemption from Egyptian bondage,
Exodus 13:1-10:

ישן 23-04-2008, 18:13
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "קצת קשה לראות את הכתבה כי..."

אחרי קריאת הכתבה -
היה ברור, כמו רוב הכותרות של ערוץ 7, שהכותרת בכוונה נועדה לבלבל ולהטעות.

מקריאת הכותרת ניתן להסיק שמוכרים חמץ בסופרסל - דבר שנשמע לא הגיוני לחלוטין לאור העובדה שהרשת שומרת על כשרות.
מהתוכן מסתבר סיפור אחר - חלק מהמוצרים, שכל קשר בינהם לבין חמץ לא קיים, מופיעים בלי מדבקת "כשר לפסח" רחמנא ליצלן.

אני מאמין שרוב הדתיים (כמובן לא הפאנטים) יסכימו איתי שהם בכל מקרה בודקים את מדבקת הכשרות לפני שהם קונים מוצר, המוצרים שהוצגו הם בשום פנים ואופן לא נופלים בדרישה של "בל יראה ובל ימצא". מה ההבדל בין זה לבין המוצרים היומיומיים שאתה בוחר אם החותמת כשרות מספיקה או לא? זה לא הופך את המוצר ללא כשר, אלא ללא מספיק כשר בשבילך.

ישן 23-04-2008, 18:29
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי danielco2 שמתחילה ב "טוב שלא נסחפת בגידוף של ערוץ 7"

לא נסחפתי בכלל, אם הם היו מקור חדשות רציני הם לפחות היו נותנים דוגא למוצר שלא היה רשום עליו "כשר לפסח".
אני ממש לא אתפלא אם הם מדברים על מוצרים כמו אבקת כביסה או חומר לשטיפת רצפות.
שים לב שאפילו התגובות שלך באשכול נגעו לחמץ, מהכותרת המבלבלת לא היה לך מושג שמדובר סך הכל בעיניין של מדבקה.

אני לא אנטי לחלוטין לכל דבר שהוא דתי, אני לא רוצה ללכת ברחוב ולראות לחמים מוצגים בחלון (לעומת זאת אני לא מתנגד אם יש מסעדה שחלונותיה מוחשכים או שלא ניתן לראות את הסועדים, והיא מזהירה בכניסה שהיא אינה שומרת כשרות) אבל יש גבול לפאנטיות, אם בן אדם מחליט לדוגמא שהוא קונה רק בהכשרת הבד"ץ זה זכותו, אבל הוא לא יכול לכפות על אחרים. אנשים לא יכולים כל הזמן לדרוש מאחרים בלי לבדוק בעצמם - אם המדבקה לא מספיקה לך אל תקנה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:06

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר