לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-04-2008, 21:17
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
גנב לו את התמימות

עוד פריקה... הפעם על משהו שקרה אתמול. קשה לי להוציא את זה... אבל אני כבר לא יכולה לשמור את זה בפנים.
.................................................. .................................................. .............................

"כשהייתי בן 10, נאנסתי" הוא אומר לי. והמשמעות עוד לא מחלחלת בי, היא עומדת שם מעל הראש, כאילו מסרבת להיכנס. מה כבר אני יכולה להגיד לו? מה כבר אומרים לבן אדם שחווה כזה דבר? ש"העולם טוב" ?! ש"יהיה בסדר" ?!
"איפה זה קרה?" אני שואלת, כי זה הדבר היחיד שאני מצליחה להגיד. "פה, בבית שלי". ככה הוא עונה, כאילו הוא מספר על הפעם הראשונה שהוא למד לרכב על אופניים, "בקטנה!"...

אני מגלגלת את המילה בראש "אונס, אונס, אונס, אונס, אונס, אונס...". לא, עדיין לא נכנס. עדיין לא ברורה לי המשמעות.

"מיזה היה?" אני פולטת שוב, כאילו שאלתי אותו מה הטעם גלידה האהוב עליו, שואלת בפשטות כזאת, כאילו כלום. "לא משנה, זה סיפור ארוך, הוא בא לישון כאן ובלילה הוא אנס אותי....בקצרה..". ככה הוא משיב. ומה כבר אני יכולה לעשות עם המידע הזה? חיבקתי אותו חזק, כאילו הוא בן-10 כמה רגעים לפני שזה קרה לו. ואני מנסה להחזיק את התמימות שם. ביחד נהייה תמימים. אני מנסה לשמור עליו, לגונן עליו. לגרום לו להמשיך להאמין שהעולם כולו טוב.

"בן כמה הוא היה?" אני שוב פולטת שאלה לאוויר. "הוא היה אז בן 13.". 13?! מה נער בן 13 אונס מישהו?!!! איך הוא יודע בכלל איך?! זה מה שעולה לי בראש באותו רגע. "איזה הומו!" אני מקללת את אותו אנס ומשתמשת במילה "הומו" כמשהו רע, ולי בכלל אין בעיה עם הומואים... "אשכרה" ,הוא אומר בחיוך, "דפק אותי בתחת." ככה! בפשטות הוא אומר את זה.

"ההורים שלך יודעים?" אני שואלת, הפעם עם קצת יותר אמפטיה. "אבא שלי לא, אמא שלי כן.".
"ועשיתם עם זה משהו?"
"לא. אמרתי לאמא של שאני לא רוצה לעשות עם זה משהו".

אונס, אונס, אונס, אונס, אונס, אנס-נאנס-יאנוס-אונס, שוב אני "משחקת" עם המילה בראש. זה מתחיל לפרוץ פנימה. איזה פחד זה! ואיך ההורים צריכים להגיב כשהם שומעים משהו כזה?! כשהם מגלים שפגעו בדבר הכי יקר להם, באושר שלהם. ומה הם אמורים לעשות כשהאושר כבר לא מאושר?! אם אני הייתי אמא שלו אני לא הייתי מתפלאת אם הייתי מגיעה להרוג את אותו אנס שפגע בו ככה! ומה כבר מסבירים לילד בן 10 אחרי חוויה כזאת?! "תאכל צמר גפן מתוק, זה טעים, זה תמים..." הוא לא יקנה את זה. הוא לא יחזור לאכול את זה עם המבט המבסוט מסוכר טהור. ואיך מסבירים לילד שיש רוע כזה בעולם? בבוא היום אני רוצה שתהייה לי משפחה משלי. איך אני אסביר לילדים שלי שגם דברים כאלה קורים ושזה "חלק מהחיים", שבכל עיתון שהם ידפדפו הם יראו כתבה על מישהו שחווה כזה דבר. שזאת הולכת להיות שגרה לשמוע על מקרים כאלה נוראיים.

אני מאמינה שלכל דבר יש סיבה, אבל קשה לי כשאני לא מצליחה להבין איזה טוב יכול לצאת מכזה דבר. אני מנסה להבין את החוכמה של הקב"ה, אבל אני לא מבינה שום דבר. אני גם לא בנויה להבין. אז זה כואב לי. זה צורם. ואני מתפרקת כי אני יודעת שהקב"ה טוב, ובכל זאת יש רוע בעולם. ואני לא מצליחה לחיות עם העובדה שהקב"ה נותן בחירה חופשית ונותן לרוע להשתלט על אנשים. ליצר המגעיל הזה. וזה לא שהוא "רואה את זה בעין יפה", אבל העובדה היא שזה עדיין קורה.

אונס, אונס, אונס, אונס, אונס, אנס-נאנס-יאנוס-אונס.
הפעם זה כבר בפנים, חלחל לתודעה. עכשיו אני מבינה את המשמעות, אני רק לא מבינה "למה?".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-04-2008, 21:41
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Light Sleeper שמתחילה ב "גנב לו את התמימות"

תמימות היא שם אחר לטיפשות.
את לא צריכה להגן עליו, הוא עבר את המקרה הזה, הוא הבין יפה מאוד מה קרה לו והוא יכול לחיות את החיים שלו
מסתבר כאילו כלום לא קרה. אל תתיימרי להיות מישהי שיכולה לתקן אותו.
אל תחשבי שאת חכמה יותר ממנו ואל תסבירי לו שהעולם טוב, כי מבחינתו יש כמה אפשרויות.
אם המקרה השאיר אצלו טראומה אז הוא כנראה לא מאמין שהעולם טוב. את לא תשני את זה.
אם הוא אדיש לזה כמו שהוא מגיב אז לא באמת איכפת לו.
טוב זה מושג יחסי... אם את יוצאת מנקודת הנחה שאלוהים ברא הכל יש מאין ושהוא אחראי לכל
הרי שאלוהים כל יום עושה אלפי דברים נפלאים לצד אלפי דברים נוראים ומרושעים, מכאן שאלוהים נייטרלי.
הוא לא טוב ולא רע.
הדבר הכי טוב שאת יכולה לעשות זה פשוט להקשיב, את לא עברת את זה, את לא יודעת מה עובר לו בראש, אל תנסי לתקן אותו.
מאחל לו המשך חיים מאושרים ונורמאלים עד כמה שאפשר.
נ.ב.
למרות שלפעמים אני נשמע ככה, אני לא באמת מנסה להשמע תקיף, קבלי את זה בטון רגוע וידידותי =]

ישן 24-04-2008, 07:31
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "תמימות היא שם אחר לטיפשות. את..."

דבר ראשון תודה על התגובה, אל תדאג, נלקח בטון רגוע וידידותי...
אבל, (הנה האבל), אני לא יכולה להסכים איתך לגמרי... נכון שמה שאתה כותב מתבסס רק על הידע שנתתי ומזה אתה מסיק את כל הדברים האלה, אבל העניין הוא שלמרות שהוא צוחק על זה ומשתמש בהומור שחור הוא עד היום מאוד פגוע ממה שקרה. וברגע שהוא סיפר לי את זה הרבה דברים שקרו פעם התקשרו לי לשינוי בהתנהגות שלו מכיתה ד'...
תמימות, אני לא מאמינה שהיא מילה אחרת לטפשות, אבל כל אחד לוקח את זה בדרך אחרת... אני בעצמי תמימה, ואני לא חושבת שזה אומר עלי שאני טיפשה (תשאל את הפסיכולוגים והמורים שלי והם כולם יגידו שיש לי "אינטיליגנציה רגשית גבוהה".) אני חושבת דווקא שזה מביא אנשים להיות אמיתיים יותר.
הסיבה שלקחתי את כל הסיפור קשה כל כך היא לא רק שמדובר בו. היא שאני מפחדת על מה שקורה עכשיו עם העולם, אני מפחדת כי אני יודעת שיש עוד ילדים כאלה שעוברים את זה, ולצערי לא מעט...
בעניין אלוקים אני לא חושבת שיש לי בכלל למה להסביר לך את הכוונה שלי (לא מסנוביזם חס וחלילה!) כי הדברים שעברתי בחיים הם שהביאו אותי להבנה הזאת אבל זה יהיה מסובך מדי לפרט.
חוץ מלהיות שם בשבילו אני יודעת שאין לי עוד הרבה מה לעשות. אבל מה שאוכל אותי זה שאני יודעת שגם אין לי הרבה מה לעשות עם מקרים אחרים כאלה...
שיהיה לך יום טוב.
ישן 25-04-2008, 19:03
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה גם אני דיברתי פעם עם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Light Sleeper שמתחילה ב "גנב לו את התמימות"

היתה בחורה שלמדה איתי פעם קורס אחד. גם היא נאנסה, הרבה יותר מפעם אחת. כשהיא סיפרה לי את זה, זה לא היה במילים מפורשות, אבל הבנתי. גם אני לא ידעתי מה להגיד לה. רק שתקתי. הקשבתי. אני באמת לא יודעת מה אומרים במקרים כאלה חוץ מאשר "אני מצטערת". יותר מאוחר היא כתבה שני שירים על זה והראתה לי ושם היא אמרה את זה במפורש. את המילה "אונס". אני הרגשתי כל כך קטנה מהבחינה הזו שלא יכולתי להכיל אותה, לעטוף אותה באהבה, בהקשבה, בכתף מנחמת. היא אמרה לי בדיוק מי זה היה. אני לא ידעתי איך לנהוג איתה, על מה לדבר איתה, כי כל הדברים שאני אומרת וחושבת עליהם - או שהם וורודים או שהם כל כך שייכים לקטגוריה של הבלים - הבלי העולם הזה, כדברי קהלת. מי אני בכלל? אין לי שום דבר לתת לה. היא בכלל היתה בחורה בעלת גדלות נפשית אדירה, לב אדיר, ומי שמדבר בשפה רוחנית יכול לראות מיד שהיא נשמה מאוד מאוד מאוד גבוהה, מאוד מפותחת רוחנית בדרגות מאוד גבוהות.
אבל משהו ממש ממש טוב קרה לה. משהו שלא קורה לכל אחד, גם אם לא עבר חוויות זוועתיות בחיים: היא פגשה מישהו, שכיום הוא בעלה. גדול ומתאים לה מבחינה רוחנית, מבחינת הלב האדיר שלו, שיכול בכוחותיו למלא את החסרים שלה, לרפא את הפחדים והרצח האכזר של תמימותה ומיניותה, והוא פשוט עזר לה להתרומם מן התהום השחור והעמוק אל האור, אל השמש. היא זכתה בחסד אלוהי על שפגשה אותו והתחתנה איתו, והוא זכה בחסד אלוהי על שפגש בה והיא אישתו.

גם כיום יש לי חברה שהחיים שלה די קשים והיא עברה התעללות עם בעלה, אבל היא לא ידעה שזו התעללות. היא חשבה שזה ככה. אלה החיים. וצריך לקבל את זה ולהשלים עם זה. אני יודעת שקשה להבין את המשפט שאמרתי, אבל זה כן קורה. היא אומרת לפעמים כמה מילים על כך. ממש בקצרה, איזה משפט פה, משפט שם, וכל פעם שאני שומעת את זה אני מתחלחלת כי אני מתארת לעצמי את זה. כל מה שאני עושה זה רק לשתוק, להבין, לעצור את העולם, להתייחס רק לה, ולכל היותר להגיד שאני מצטערת. היום קורים לה דברים טובים, לפחות אם מסתכלים בפרספקטיבה רחבה הרבה יותר, ואני מנסה לרכז אותה בהם ובפרספקטיבה הרחבה יותר. להראות לה נקודת מבט אחרת, טובה יותר. להעלות חיוך על שפתיה. מה שקרה לה זה התגלמות הפחדים הכי עמוקים שלי של מה שיכול לקרות עם בעל.

אבל קרה לי מקרה שבו התנהגתי כל כך מגעיל שזה פשוט לא ייאמן: פעם, כשלמדתי בשנה השנייה שלי באוניברסיטה, היה בחור שמצא חן בעיני. אני חושבת שגם אני בעיניו, אבל זה לא הלך. אבל זה לא מה שמשנה פה. זה רק משנה למה הוא אמר לי מה שאמר. אני זוכרת שהיינו ליד המעלית. סתם ניסינו לדבר אחד עם השני וזה לא הלך. דווקא היינו במצב רוח די טוב. גם אני וגם הוא. ואז פתאום הוא זורק את המשפט הזה לאוויר: "אנסו אותי כשהייתי קטן". לא הבנתי מה פתאום הוא אומר לי משהו כזה. פתאום, מהאוויר. ומכיוון שאני כבר הכרתי את אותה בחורה שסיפרתי עליה בתחילת התגובה שלי, ראיתי את אותו בחור, עשיתי השוואה, ולא ראיתי בו משהו חריג מהבחינה הזו. אני לא יודעת, לפעמים בתת מודע רואים משהו חריג ולא מבינים, חושבים שזה נורמלי, אבל פתאום כשנאמרים דברים, אז פתאום האסימון נופל לך לראש שזה חריג וזו הסיבה. אני לא יודעת, אבל משהו לא ניראה לי כשהוא אמר את זה. חשבתי שהוא צוחק עלי. מכיוון שהיינו במצב רוח טוב. כעסתי על זה שלא צוחקים על דברים כאלה, אבל לו הראיתי לו. חוץ מזה לא היינו אינטימיים או משהו, זה פחות ממכרים, אז מה פתאום שיחשוף בפני פרט כל כך אינטימי ומשמעותי כזה? זה הרי לא דבר שמספרים אותו לכל אחד, אלא לאנשים שאתה באמת באמת באמת מרגיש קרוב אליהם. ואז אמרתי לו: "אני לא מאמינה לך." אני לא זוכרת מה הוא אמר, אבל עניתי לו שוב שאני לא מאמינה לו. מבחינת שפת הגוף שלו שום דבר לא השתנה. אם זה היה נכון מה שהוא אמר, ואני אמרתי שאני לא מאמינה לו, זה היה אמור לכאוב מאוד בפנים כי זה מאוד רגיש, והייתי צריכה לראות איזה שינוי בשפת הגוף, אבל לא ראיתי. הוא לא התווכח איתי יותר מידי. הרגשתי כאילו זו סתם נוסחה בפיסיקה שהוא אומר שהיא נכונה ואני אומרת שלא. והוא עזב את זה.
אני חושבת כיום שהייתי מאוד מגעילה, ואיך יכולתי להגיד דבר כזה? אפילו אם אני חושבת שזה לא היה נכון, הייתי צריכה להיות הרבה יותר רגישה ולהקשיב בכל זאת.
אבל את הנעשה אין להשיב.

כל פעם כשאני שומעת ברדיו או בטלוויזיה על אונס, אני מתחלחלת, וזה משפיע עלי. אני מתארת לעצמי איך הם בכלל מרגישים, נעשית עצובה, מפוחדת וחסרת תקווה, חסרת אמונה. לא באלהים, אלא באדם. אני לא רואה את אלהים כאחראי לכך, אלא את האנשים עצמם. הרצח, הפצע הכל כך עמוק, שמדמם לעולם, ולעולם לא יתרפא. בא לי להתאבל ולבכות. בגלל זה כל פעם שמדברים על אונס ברדיו (למשל זהבי עצבני או גבי גזית) או בטלוויזיה מספרים את סיפורה של מישהי שנמכרה לזנות וכו' וכו', אני מבקשת להעביר תחנה, אני סוגרת, אני מעדיפה לא לראות ולא לשמוע. כי זה משפיע עלי. הרגש שלי לא יכול לעבור על כך בשתיקה. הפחדים מתעוררים מרבצם, ואני לא יכולה לחיות או לתפקד בצורה כזו. אני לא יודעת למה אני כזו ולמה זה קורה לי, כי אין שום סיבה בעולם, אבל אני מניחה שלכל אחד יש את הנקודות הרגישות הקרובות לליבו שבעטיין הוא מאבד אמון בעולם.
כיום, אחרי 3 שנים של טיפולי דיקור אני טיפה יותר אדישה לידיעות כאלה, ויותר נותנת אמון בבני אדם. וכדי שאני אצליח לחיות אני משתדלת לעבור הלאה, להתעלם, לא לתת לזה לחדור אלי.

DarkWing108 אמר משהו שלא חשבתי עליו קודם: ייתכן באמת שאצלך, הדס, אותו נער/בחור התנתק רגשית מהחוויה, ולכן הוא בכלל מסוגל לספר ולהגיד את זה, כאילו כלום, כאילו באדישות. אני יכולה להבין את ההתנתקות הרגשית, כי גם אני עושה אותה בתחומים מסויימים אצלי, ואני יכולה לספר דברים חמורים אצלי בקור, כאילו אני אילנה דיין ב"עובדה". זה סוג של הגנה.
אבל את היית בסדר גמור. לפעמים רוצים שישאלו שאלות קצת עמוק יותר. שיגלו הבנה כלפי כל תשובה. אבל רוצים שישאלו שאלות ולא יתעלמו. רוצים תגובה, רוצים שיגידו משהו, שיחקרו קצת פנימה, אבל עם הרבה חום ורגישות, כדי שאפשר יהיה לגעת בנקודות האלה שוב והפעם למלא אותן בנחמה שנותן המקשיב, השואל. בחום, לא בקור של מדענים. רוצים תגובה מאלה שחשובים לך וחשובה להם התגובה שלך. אם תהיה אותה תגובה מפסיכולוג זה לא מספיק. התגובה שלך הרבה יותר מצויינת ורצויה ומתאימה מזו שלי - שתיקה ו"מצטערת".
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

נערך לאחרונה ע"י מריאל בתאריך 25-04-2008 בשעה 19:14.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:27

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר