לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-04-2008, 20:32
  צריך עזרה צריך עזרה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.04
שאלה עזרה בהתאמת עדשות ל-canon 400d

שלום חברים,
לאחר הרבה תחקירים בנושא המצלמות החלטתי לרכוש canon eos 400d.
כעת אני צריך לקנות גם עדשות מתאימות (יש לי אפשרות לרכוש עם עדשת קיט קנון 18-55).
הבעיה היא שההבנה בעדשות היא אפסית, ואני ממש לא יודע מאיפה להתחיל. כל מה שאני יודע הוא רק מה אני אוהב לצלם:
1. ציפורים \ גולשים.
2. נופים.
3. פורטרט.
4. גופים בתנועה (כגון שחקני כדורגל \ כדורעף).

אני לא צלם מקצועי, ולכן אני לא שואף לקנות את הבסט אוף דה בסט. אבל אני כן מצמה למהירות תגובה, ולתמונות יפות.
סה"ב התקציב לעדשות הוא עד 1800 שח.
אשמח עם תוכלו לעזור, וגם להסביר "למה עדשה X מתאימה לציפורים, ואילו עדשה Y מתאימה לפורטרט".
לדעתי זה נושא שיכול לעזור להמון גולשים בפורום.

תודה רבה על העזרה!
אהד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-04-2008, 23:57
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צריך עזרה שמתחילה ב "תודה על התגובה, אבל גם מתוך..."

ציפורים זזות מהר.
המצלמה צריכה עדשה שמתפקסת מהר ולכן צריך להיות לה מנוע פנימי מהיר.
לא לכל העדשות יש מנוע פנימי מהיר.
בנוסף, כדאי שהיא תהיה בעלת מפתח צמצם גדול כדי לאפשר לך לצלם במהירויות סגר גבוהות (מהיד) תוך שאתה שומר על חדות ואיכות התמונה. ה 70-200 2.8 היא עדשה שכזו.

ה 50-500 של סיגמא סובלת ממפתחי צמצם קטנים, אבל מפצה על כך כאשר אתה משתמש בחצובה ולא צריך מהירויות סגר היסטריות.
לדוגמא, תמונה שצילם ניר עם עדשת הביגמה.
עדשה שלא כל כך נוחה לצילומים מהירים, אבל אם אתה עם חצובה במקום הנכון ובזמן הנכון, היא תהיה לך מאוד פרקטית.
מצד שני, אם הציפור הזו היתה בתעופה, הסיכויים לתפוס אותה היו שואפים לאפס מהר מאוד (סכום אינטגרל סופי ).

משהו כזה.

ישן 26-04-2008, 11:51

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ציפורים זזות מהר. המצלמה..."

וואלה, שיחקת אותה!
אין טוב ממראה עיינים כדי לקבל החלטה.

ברשותך, עוד מספר שאלות:
1. אני מבין הצמצם מאפשר לי לשלוט על כמות האור הנכנסת למצלמה, ובכך בעצם להתפקס יותר מהר האובייקט ולצלם. מפתח צמצם שהוא 2.8 הוא יותר גדול מ-4 (של ה50-500)? מבחינת עומק שדה, איפה אני מרויח "יותר" עומק שדה?
2. מה פשר המספרים? כלומר, מה פשר טווח המילימטרים של העדשה? לצורך העניין, אם אני מעוניין לצלם גולש (או שחקן כדורגל) שנמצא במרחק 30-40 מטר ממני, אני אצליח לעשות זאת עם ה70-200?
3. איך אני יכול לזהות על פי מפרט של עדשה באנגלית, האם יש לה מנוע פנימי מהיר?
4. מבחינת טווח קרוב יותר (פרחים \ אנשים), האם עדשת הקיט של קנון 18-55 היא עדשה שאני יכול להסתפק בה?
5. אשמח אם תוסיף מחירים מומלצים עבור העדשות..

תודה רבה!
ישן 26-04-2008, 15:11
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צריך עזרה שמתחילה ב "וואלה, שיחקת אותה! אין טוב..."

1. ככל שאתה סוגר צמצם, אתה מקבל יותר עומק שדה.
אם יש לך עדשה שיש לה צמצמים מ 2.8 עד 22, ועדשה אחרת שיש לה מ 4 עד 22, אז יש לך יותר שלבים בעומק השדה בעדשה הראשונה. העניין הוא שגם אורך המוקד משפיע על עומק השדה. ככל שאתה מצלם בזום גדול יותר, אתה מקבל פחות עומק שדה (יש מאמר בנוגע לעומק השדה בארכיון).

2. המספרים מציינים את אורך המוקד. ככל שהמספרים גדולים יותר, אתה תקרב דברים רחוקים אליך (זום גדול). ככל שהמספרים קטנים יותר, אתה תתפוס יותר מהרקע בפריים.
כנס לפה להתרשמות.

3. בסיגמא זה נקרא HSM, בניקון AF-S, בקנון USM וכו'.

4. כן. אבל שים לב שזו לא עדשת מקרו. פרחים אתה יכול לצלם איתה אבל לא ממש ממש מקרוב.

5. www.bhphotovideo.com
בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 26-04-2008 בשעה 15:13.
ישן 26-04-2008, 18:53

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "1. ככל שאתה סוגר צמצם, אתה..."

תאמין לי מתן, ללקק את האצבעות מהתשובות שלך.

עשיתי עוד קצת חושבים, והגעתי למסקנה שצמצם נמוך חשוב לי דווקא לצילום עצמים שיותר קרובים אלי. לדוגמא אם אני רוצה לצלם פרי על עץ, ואני רוצה שכל מה שלפניו וכל מה שאחריו יהיה מטושטש. כך שבעצם אני צריך את הצמצם כמה שיותר פתוח לטובת אותו פרי שאני מתפקס עליו.

מבחינת עצמים מרוחקים, עד 200 מילימטר זה בהחלט מספיק לי, והאתר שנתת מספק המחשה מעולה. אני לא מתכוון לצלם עצמים אשר רחוקים יותר מ100 מטר ממני.
וכמו שאמרתי מדובר בעיקר בציפורים \ שחקני כדורגל \ גולשים (וכאן מדובר בערך ב50-70 מטר).
אמרנו שככל שאורך המוקד גדל, חשיבות הצמצמם פוחתת. ובצדק. אם אני מצלם שחקן כדורגל במרחק 50 מטר, חשוב לי שהשחקן שאחריו במרחק 10 מטר יהיה מטושטש, ולא השחקן שאחריו במרחק מטר (קרוב אליו).

מאחר ומדובר באובייקטים מרוחקים אשר נמצאים בתזוזה, חשוב כאן שמהירות הסגר תיהיה כמה שיותר נמוכה ותניב תוצאות טובות. ב-canon 400d מדובר במהירות של 1\4000. האם זה מספיק? (אנחנו מדברים על אנשים בתזוזה -> לא מטוסים)

לסיכומו של עניין, כשמדובר על עצמים מרוחקים, פחות חשוב לי בעצם גודל הצמצם מאחר והוא שולי. כל עוד, יש לעדשה מנוע פנימי כך שאוכל להתפקס על העצם במהירות.
וזה מוביל אותי לנקודה הבאה:
העדשה שאתה המלצת עליה 70-200 f/2.8 מתחילה ממחיר של 1000$:
http://www.bhphotovideo.com/c/produ..._Autofocus.html
לעומת אותה עדשה (אני פשוט לא מצליח למצוא הבדלים חוץ מגודל הצמצם) 70-200 f/4 במחיר 600$:
http://www.bhphotovideo.com/c/produ..._Autofocus.html

בשניהם כתוב USM, שלפי מה שאתה אומר מדבר על מנוע מהיר, וגם אוטופוקוס (גם ככה אני קונה קנון).

כך שבסיכומו של דבר, אני פשוט לא מצליח להבין למה לי להשקיע עוד 500$ בשביל f/2.8.
???????

ועוד דבר, עכשיו כשהבנו שדווקא באובייקטים אשר יותר קרובים אלי, חשוב לי גודל הצמצם. האם עדשת הקיט 18-55 של קנון, נותנת לי מענה? או שמא אני צריך לחתור לעדשה אחרת (במחיר של עד 150 דולר)?

מצטער חברה, אבל כמו שאתם רואים גם כאן יש הרבה שאלות. אבל התשובות יעזרו להרבה חובבי צילום שמצפים להשתדרג בטווח מחירים של עד 5000.

תודה רבה,
ישן 26-04-2008, 20:53
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צריך עזרה שמתחילה ב "תאמין לי מתן, ללקק את האצבעות..."

1. לצלם פרי, אולי עדיף אורך מוקד גדול יותר מאשר מפתח צמצם גדול? אני לא יודע לחשב לך רמת טישטוש בהשוואה בין אורך מוקד לצמצם. קובי עשה משהו כזה במאמר שבארכיון (עומק שדה במצלמות קומפקטיות), נסה להבין משם את ההשלכות של כל גורם לבוקה [הרקע המטושטש].

2. אולי 200 מ"מ יספיק לך לתפוס שחקן כדורגל בפעולה, אבל לא לדפוק לו צילום פורטרט. הכל שיקולים שלך. אם אתה חושב ש 200 מ"מ יספיקו לך, אז מעולה... אם אתה מצלם ב 500 מ"מ, אין לך צורך בצמצם 2.8 כדי לקבל טישטוש ברקע. מצד שני, לצלם ב 500 מ"מ בצמצם 6.7 (ביגמה), זה לא פשוט... אתה צריך חצובה והרבה אור מהסביבה. פלאש לא יעזור. אולי ISO גבוה כן.

3. מהירות 1/4000 זה מהר מאוד. צילומים בודדים בחיי צילמתי במהירויות סגר מהירות יותר, וגם אז זה לא היה הכי מוצדק שבעולם.

4. העדשות שבחרת באתר הן עדשות מאוד איכותיות. אתה יכול לצאת בנזק קל יותר אם תקנה סיגמא 70-200 2.8. גם המחיר זול משמעותית מהמחיר של הקנון, וגם אתה מקבל 2.8.
בכל מקרה, אם אתה מתעקש על קנון, אז הגרסא של ה f/4 גם היא טובה מאוד.

5. הקיט סבבה לתנאי תאורה אופטימליים. אתה לא חייב צמצמים פתוחים מאוד בצילומי פורטרטים. אני צילמתי המון עם הקיט של ה D70 שלי והייתי מאוד מרוצה מהתוצאות. אם אין חושך והתאורה טובה - התמונה תצא מצויין.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 27-04-2008 בשעה 01:43.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר