לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שקית אחת פחות. קדימה לכו לחנות עם תיק ועל תקחו שקיות פלסתיק. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > איכות הסביבה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2008, 09:00
צלמית המשתמש של sari55
  sari55 sari55 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.06
המשטרה הירוקה פתחה סוף סוף בהליכים נגד חברות המשווקות מרככי מים

חוק המים בישראל אוסר על הפצת מרככי מים בגלל הנזק העצום שהם גורמים לאיכות הסביבה בבזבוז מים משווע - מרכך אחד מבזבז למעלה מ- 3000 ליטר מים יקרים בחודש! כל רענון של המרכך שנעשה אחת לשלושה מבזבז כ-300 ליטר. נוסף על בזבוז של כמויות עצומות של מים, נשטפים המלחים אל תוך מי התהום ומזהמים את הקרקע.

זו הסיבה שמרככי המים נאסרו לשימוש במדינות רבות ובכללן ישראל, אולם עד כה טרם נעשתה כל אכיפה בנדון וחברות שיווקו מרככים הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי ללא הגבלה.

כעת בעקבות המצב הקשה של משק המים בישראל העניינים כנראה התחילו לזוז והמשטרה הירוקה פועלת בימים אלו נגד החברות המשווקות.

למרבה המזל הומצא פתרון חדש לבעיית המים הקשים עבור בתי המלון והמכבסות וגם בתים פרטיים. המשרד לאיכות הסביבה אישר ונתן את ברכתו למרכך מים "אקווה סופט" ללא מלח שמייבאת חברת אקווה ספרינג. מדובר בפריצת דרך טכנולוגית וכבר בוצעו מיליוני התקנות בכל העולם.

עכשיו ניתן רק לצפות שגם בישראל יתחילו בתי המלון והמכבסות לעבור גם כן אל השיטה החדשה ולהפסיק לבלוע לנו את הכנרת!!!

נערך לאחרונה ע"י sari55 בתאריך 28-04-2008 בשעה 09:02.
חזרה לפורום
ישן 28-04-2008, 12:07
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sari55 שמתחילה ב "המשטרה הירוקה פתחה סוף סוף בהליכים נגד חברות המשווקות מרככי מים"

"מרכך אחד מבזבז למעלה מ- 3000 ליטר מים יקרים בחודש! כל רענון של המרכך שנעשה אחת לשלושה מבזבז כ-300 ליטר."
- אחת לשלושה מה? שלושה ימים ?!
ככל הנראה מדובר רק במרכך לתעשייה. סדרי הגודל של כמויות המים שאת/ה מדבר עליהם מעידים על כך.

"זו הסיבה שמרככי המים נאסרו לשימוש במדינות רבות ובכללן ישראל, אולם עד כה טרם נעשתה כל אכיפה בנדון וחברות שיווקו מרככים הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי ללא הגבלה."
- מה ?! - לא נכון. תסביר בבקשה איך מפעלים בתעשייה יעבדו ללא מרככי מים.
- מה שחשבו לעשות (כפרוייקט לאומי שלא יצא לפועל מחוסר תקציב) הוא ריכוך המים במרוכז, כלומר לפני ההולכה בצנרת ובכך לחסוך באמת את מרככי המים של המפעלים.
אך זו לא הסיבה העיקרית לכך! (הסיבה העיקרית היא חיסכון בחשמל ועלויות למפעלים)

"המשרד לאיכות הסביבה אישר ונתן את ברכתו למרכך מים "אקווה סופט" ללא מלח שמייבאת חברת אקווה ספרינג."
- איפה זה כתוב?
" עכשיו ניתן רק לצפות שגם בישראל יתחילו בתי המלון והמכבסות לעבור גם כן אל השיטה החדשה ולהפסיק לבלוע לנו את הכנרת!!!"
- עכשיו ניתן רק לקוות כי הפוסט הזה הוא לא ייחצנות של חברת "אקווה סופט".

אשמח אם תראה קצת יותר בפירוט למה אתה מתכוון, כי מה שהבאת לא מחזיק מים.
הטכנולוגיה המפורטת באתר החברה עליה מדובר היא ריכוך מים באמצעות סידר השל מגנטים.
עד היום (ככל הידוע לי) לא הוכחה במובהקות מספקת טכנולוגיה זו, ולכן גם סקפטים לגבה.
אם יש גילויים נוספים, או שברצונך להרחיב על הטכנולוגיה הזו, אדרבה - נשמח כולנו.

נערך לאחרונה ע"י עומר מסינג בתאריך 28-04-2008 בשעה 12:14.
חזרה לפורום
ישן 28-04-2008, 15:46
צלמית המשתמש של sari55
  sari55 sari55 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב ""מרכך אחד מבזבז למעלה מ- 3000..."

נתחיל בזה שאין לי עניין לייחצן אף אחד אם הוא לא משלם לי על זה

כ300 ליטר מתבזבזים אחת לשלושה ימים וזה לא רק לתעשייה אלא כל מרכך. זה באמת נשמע המון מדי אבל זה באמת ככה ובדיוק בגלל זה אסור בישראל לשווק בכלל למגזר הפרטי ויש הגבלות גם על המגזר העסקי אם אני לא טועה יש קנסות על זה ואפילו מאסר רק שבינתיים אף אחד לא עשה נגד זה שום דבר.

לגבי הטכנולוגיה של המרכך - אני לא יודעת באיזה אתר בדקת אבל זה לא השיטה האלקטרו-מגנטית, זה משהו חדש לגמרי. להיפך הם אפילו מסבירים שם על השיטה הזו כמה שהיא מופרכת ושאין לה שום בסיס. להלן הפיסקה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

http://www.watts.com/oneflow

נערך לאחרונה ע"י sari55 בתאריך 28-04-2008 בשעה 15:53.
חזרה לפורום
ישן 28-04-2008, 21:30

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי sari55 שמתחילה ב "נתחיל בזה שאין לי עניין..."

לא הבנתי אם את מייחצנת את היצרן או לא.

יש בלבול במה שכתבת.
מרכך מים "אקווה סופט" הוא בדיוק לא מה שאת מתכוונת אליו:
בדקתי באתר של החברה המשווקת את המרככים המדוברים.
זה האתר שלו לכל המתעניין: http://www.aqua-israel.co.il
האתר עצמו מדבר על טיהור מים באמצעות מגנטים, ריכוך המים מובא כתופעת לואי ולא כמטרה ראשית.
הנה כאן:
"פטנט הייחודי של אקווה סופט מערכות לטיהור מים מוליכת חיים משפרת את איכות המים בצורה טבעית. הטכנולוגיה הירוקה הביו מגנטית היא המתקדמת ביותר בעולם לטיהור מים - קוטלי בקטריות, ומסרי יונים של מתכות כבדות כמו עופרת, כרום ואחרים, הטכנולוגיה הטבעית לטיהור מים מטפלת באבנית ע"י הפרדת הקלציום מהמגנזיום. מסנן המים מותקן ליד שעון המים בכניסת המים הראשית לכל הבית והופכת את כל המינראלים שבמים לזמינים לגוף. המערכת לטיהור מים מסלקת את המזהמים המסוכנים לעור והעיניים, ומשאירה במים את כל תכולת הסידן והמינראלים שבמים החיוניים כל כך לפעילות מטבוליזם (חילוף חומרים)."
וגם כאן:

"מהם ביו מגנטים לטיהור מים ?
סיליקה (SiO2 ) או אלומינה (A12O3 ) הם מקבוצת חומרים שנקראת חומרים ביו-קרמיים (Bio Ceramic ), שיכולים להמיר אנרגית אור רגילה לגלי FIR בצורה יעילה ביותר. חומרים ביו-קרמיים מיוצרים מתרכובת של 26 סוגים של קרמיקה ותחמוצות מינרליות שונות, ובתהליך הייצור התרכובות מחוממות לטמפרטורה של 1600 מעלות צלסיוס ומקוררות. טכנולוגית FIR גורמת למולקולות המים להיכנס לתהודה, ומכיון שגוף האדם מכיל יותר מ- 70% מים, תהודה מוגברת משפרת את זרימת הדם ומצב הבריאות. חלק מהרעלים הנוצרים במהלך הפעילות הרגילה של הגוף לא מופרשים באופן מיידי. רעלים כמו תחמוצת גופרית, דו-תחמוצת הפחמן, כספית וכלור מצטברים בגוף, מתרכבים (encapsulated ) עם מולקולות של מים ויוצרים חסימות בזרימת הדם וירידה ברמת האנרגיה של הגוף. כאשר הביו מגנטים באות במגע עם מולקולות מים, בתוך הגוף הן מתחילות לרעוד, רעידה זו מחלישה את הקשרים בין מולקולות המים והחומרים הרעילים ואלו משתחררים בקלות רבה יותר כדי להיפלט החוצה מהגוף דרך השתן והזיעה. טכנולוגיה ביו מגנטית טובה גם כקוטלת בקטריות. השילוב של FIR ומגנטים לטיהור מים משפר את רמת הבריאות הכללית של הגוף מכיוון שאיזון השדה המגנטי של הגוף משפר את זרימת הדם בפרט ואת רמת היוניזציה של הגוף בכלל. "

חברת "אקווה ספרינג" מיבאת את מוצרי Watch שהם מסננים גרמניים אשר עובדים בטכנולוגיה דומה ככל הנראה (אין פירוט באתר היצרן) למוצרי One Flow.

מוצרי One Flow אכן פועלים בטכנולוגיה שלא מצריכה שטיפה לאחור לרענון השרף, ועל פניו נראים מעולים בתחומם.
עד כמה הם מהווים פריצת דרך טכנולוגית אינני יודע, אבל אשאל בעבודה כשאהייה שם אחרי המבחנים...

300 ליטר אינו מספר פלא. כמות המים בשטיפה החוזרת תלויה בגודל המערכת.
הרי בריכת שחיה ביתית לא תשתמש במערכת זהה לזו של בתי זיקוק חיפה.....

אני לא יודע באיזה מסגרת יש חקיקה נגד מרככי מים, ואם כן זה כמובן מבורך, אבל זה רק קוצו של יוד שכן יש סוגים רבים של מחליפי יונים העובדים בשיטת שטיפה חוזרת....

לא מצאתי באתר המשרד לאיכות הסביבה שום איזכור בנושא. אודה לך באם תראי לי איפה זה כתוב.

נערך לאחרונה ע"י עומר מסינג בתאריך 28-04-2008 בשעה 21:33.
חזרה לפורום
ישן 29-04-2008, 19:03

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי sari55 שמתחילה ב "אין לא יחצנית בכלל, במקרה אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sari55
אין לא יחצנית בכלל, במקרה אני קצת בתוך הנושא אבל אין לי שום עניין בשביל אף אחד, רק מאיכות הסביבה ומהפגת שיעמומי.
מזכירת האגף לאיכות הסביבה באיזור המרכז יכולה לתת מענה לשאלות שלך אני לא יודעת אם מותר לי לפרסם את המספר שלה כאן אבל אני אשלח לך לפרטי.

בשביל שלא תתבלבל מרכך המים one flow משווק בישראל ע"י אקווה ספרינג תחת השם aqua soft ובאירופה-גרמניה תחת השם soft-nor אבל הכל זה אותו דבר.

מה שהבאת זה מטהר מים ולא מרכך ושייך לחברה אחרת

ראשית, כולי תקוה שהמשרד "להגנת" הסביבה יעשה משהו. - כל דבר, רק שיעשה כבר משהו.
אישית אני חושב שהמשרד הנ"ל הנו גוף בלי שיניים שלא אוכף ומעולם לא אכף תקנות וחוקים קיימים ובכך מאפשר לכל המעוניין להשחיט כאוות נפשו את סביבתו.

שנית, כשעקבתי אחרי השמות שנתת בתגובתך הראשונה הגעתי לאן שהגעתי. (עדיין לא ראיתי אקווה סופט) ואחד מהשמות שהבאת הוא מטהר מים ולא מרכך ואכן שייך לחברה אחרת.

לבסוף, בעוד כשבוע אברר לעומק את הנושא - לאחר תקופת המבחנים. (המשרד בו אני עובד כסטודנט מתעסק בין היתר עם מרככי מים)

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר