לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-04-2008, 20:08
  basonh basonh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.03
המדינה ממשיכה בעוולה כלפי בני עדות המזרח!

בזמן שיש יום השואה וכולם נזכרים במעללים של הנאצים חשוב לזכור גם את סבלם של בני עדות המזרח,
לדוגמא יהודי עירק סבלו מפוגרומים, טבח, מאסר, עינויים, ואף רובם נאלצו לברוח ולהשאיר את בתיהם ורכושם מאחור, אני יכול לספר על מקרה מהמשפחה שלי,
אח של סבי הוצא בכח ועונה למוות, אחר נורה לעיניי בני משפחתו ביתם נשרף והם נאלצו באישון לברוח לא"י בשנת 1949 מעירק לישראל.
היו אלפי משפחות עירקיות שסבלו , במהלך השנים מאות יהודי עירק נטבחו,
אומנם זה לא מדד ביחס למליונים מיהודי אירופה אולם חשוב לזכור את המצב ששרר גם במזרח, וגם את סבלם של אלו, כי כל אדם הוא נשמה ויחיד ומיוחד.
ואין דם כזה או כזה, לכן קצת קשה לי במצב הקיים שפעם בשנה רק! יהודי אירופה זוכים להכרה בסבלם ואילו משפחתי ועוד אלפי משפחות שסבלו נשכחים, ובד ובד נושא העזרה של המדינה לאותם אנשים.
בזמן שמטפלים אפילו במעט בזקני יהודי אירופה נמצאים זקני יהודי עירק והמזרח חצי רגל בקבר ואין להם קול.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-05-2008, 15:56
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני לא מבין מה אתה רוצה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי basonh שמתחילה ב "המדינה ממשיכה בעוולה כלפי בני עדות המזרח!"

האם אשכנזי שמשפחתו נשחטה בטבח חברון הוא גם ניצול שואה???

רוצה שואה? אני מוכן לתת לך קצת משלי - אתה יכול להתחלק בזכרם של חמשת האחים של אמא שלי. תוכל לזכור ולבכות יחד איתי על שני בנים ובת, בני 3-12, ההולכים בבכי עם אמא שלהם וכל יהודי העיירה, לבורות שנחפרו קודם. תחשוב על הליטאים המצליפים בהם בשוטים, על רעש היריות הנשמע מהיער ומזכיר להם לאן ולמה הולכים. תזכור ותבכה על שניים אחרים, שבזמן שההורים עובדים בעבודות הכפיה, הגרמנים עושים אקציה ולוקחים את מאות הזאטוטים הצווחים, ועוד כמה נשים בודדות שהיו הגננות שלהם. תחשוב על אחד בן שנתיים ואחד בן שש, בלי אמא ובלי אבא, שנזרקים לקרונות בקר עם מאות אחרים מבוהלים. תחשוב איך בטח הגדול, שממילא היה אבא בפועל רוב היום, מנסה להרגיע את הקטן. תחשוב על איך זרקו אותם כמו חפצים לאן שזרקו.

אני לא ממעיט במה שעברו בני המשפחה שלך - ובלי קשר למוצאם (הילדים שתיארתי יכול להיות מסלוניקי או מילאנו: לא אשכנזים), אבל ממליץ לך מהר להתאפס על עצמך כשאתה מנסה למצוא את השואה שלך - אם אתה רוצה שואה, שב ותחשוב מה היה כל כך שונה שם מכל פוגרום אחר.

ואגב: מדינת ישראל נתנה זבביר לאשכנזים שלך! הגרמנים הם אלה שמשלמים - משלמים עבור רכוש שאבותי עבדו עבורו, משלמים עבור שווי מזערי מהעבודה שנתנו בכפיה. אז כשהעם העירקי ישלם לכם רנטות, אני מבטיח לך לא לבקש שקל. אני גם לא אבקש שחלק מהפיצויים ישולמו לקופת המדינה, וישמשו בין השאר לקליטת כל העולים, כפי שהיה עם כספים ששולמו, בין השאר, גם עבור משפחתי והלכו ישירות למדינה היהודית. סבתא וסבא שלי הלכו לקבר רק עם מה שהיה להם מעבודה קשה. את מה שהיה מגיע להם לקחה המדינה - מי יודע, אולי אפילו המארקים האלה הלכו למעברת אור יהודה של העירקים? הם מעולם לא ספרו כסף תמורת דם.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 01-05-2008 בשעה 15:58.
ישן 02-05-2008, 22:54
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני מניח כי כתבת את שכתבת מתוך חוסר ידיעה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי basonh שמתחילה ב "המדינה ממשיכה בעוולה כלפי בני עדות המזרח!"

אכן התקיימו פרעות ביהודי עירק ואף הרג ביהודי בגדד במסגרת הפארהוד. נכון שהפרעות נוצרו בתוך ואקום שלטוני שנמשך מספר ימים ונכון שבאותם ימים משכו בחוטים בבגדד נציגיהם של הנאצים ימ"ש ואנשיו של המופתי.
שמעתי סיפורי אימה על אותם ימים ואף סיפורים על כוונות לריכוז היהודים באיזורים מסויימים של העיר ואני סבור כי לא מעט מן הדעות שינקתי מקורן באותם ימים. אבל, וזהו אבל גדול - הדברים לא הגיעו לידי הרג המוני ושיטתי בידי או ברשות 'השלטון' ויהדות עירק זכתה להגיע בשלמותה ארצה.

ביום אחד בשורת דרגשים אחת באושוויץ היו יותר אימה ופחד מוות וסבל מבכל עירק כולה. אם במשפחתך היו כאלה שנפגעו פיזית באותם ימים - הרי שגרמניה נטלה ככל הידוע לי בשנים האחרונות אחריות גם על קורבנות אותם ימים ומשולמת קצבה מסויימת לאותם אנשים. קצבה זו ככל הידוע לי אינה עוברת דרך המדינה ועמותות למיניהן ולכן לא נגזלת בחלקה כמו קצבאות ניצולי השואה. אם מה שמפריע לך הוא העדר השיוך של הפארהוד לשואה למרות קשר הזמנים והזיקה הפוליטית - כמו שאמר glsh הגרמנים ימ"ש הנחילו מספיק שואה לכל היהודים. איש אינו מונע ממך לצרף לזכרון האישי שלך את אותם מאורעות. מספר ההרוגים בפארהוד מוערך בעשרות במנינים הרשמיים ועד מאות במנינים המרחיבים המניחים כי היה הרג לא מדווח בשכונות עוני יהודיות. אינך יכול לצפות כי ביום הזכרון לשואה ינתן דגש להרג שהינו פחות מ1:60000 עד 1:600000 ממנין נרצחיה, אשר בוצע שלא באופן ישיר ע"י הנאצים או מוסדות שילטוניים ואשר לא אופיין בציד האדם השיטתי ובמכונת הטבח שנוסדו באירופה. נסיון לעשות זאת - מחטיא את עוצמתה הנוראית של השואה. אם ברצונך לצרף את מתיך מ'סופות בנגב' ועד ל'פארהוד' בדקת הדומיה - תבורך. איש לא ימנע זאת ממך.
אין מדובר בעוול עדתי כי אם יותר בנס עדתי. זקני עירק זוכרים כיום טראומטי את היום בו ענדו המבוגרים סרטים שחורים כי נפוצה השמועה שאחיהם נטבחים וכי יהדות אירופה מושמדת. מעולם לא שמעתי מי מהם הסבור כי יהדות עירק עברה 'שואה'. היא לא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר