לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שקית אחת פחות. קדימה לכו לחנות עם תיק ועל תקחו שקיות פלסתיק. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > איכות הסביבה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2008, 11:50
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Kidonkey שמתחילה ב "לא"

רכב היברידי לא מחובר לשקע ולכן לא מצריך הטענה (הוא מטעין את עצמו) ולכן לא מעלה צריכת פחם בתחנות הכוח.
כיום אין בארץ רכב המונע על ידי חשמל בלבד ככל הידוע לי (חוץ מהטוסטוס של אברום בורג)), אולם המגמה בעולם היא לייצר ולהסב רכבים להנעה על ידי חשמל בלבד.
למשל, הדגם הבא של הטויוטה פריוס אמור להיות בעל אפשרות לחיבור לשקע להטענה ללא נסיעה.

מצב בו רכב מוטען על ידי חשמל שהוא לא מייצר בעצמו גורר בהכרך ייצור חשמל זה עבורו.
היות והחשמל מיוצר בתחנות הכוח שלנו, המונעות על ידי דלקי פחם / מזוט / גז, הוא בהכרח מעלה את צריכה הדלק של התחנה.
אבל!
היתרון הגדול שכן מקבלים בשימוש ברכב המונע על ידי חשמל הוא רב.

הוצאת זיהום האוויר ממרכזי הערים. (תארו לכם פקקי תנועה ללא ריחות אגזוז! - תפתחו חלון, מספיק עם המזגן באוטו....)

כאשר מייצרים זיהום במקום אחד הרבה יותר קל לשלוט עליו מאשר כאשר הוא מפוזר.
הרבה יותר קל (וזול ונוח) לנתר את רמות הזיהום של ח"ח ולהכריח אותה להתקין טכנולוגיות סינון חדשות
או להשתמש בדלקים מזהמים פחות מאשר לרדוף אחרי נהגים שיעשו בדיקת זיהום אויר לאוטו שלהם.
רכבים ישנים מייצרים זיהום אויר גדול יחסית (ישנים זה גם משנת 97 חברה...), והדלק אשר מתדלקים בו בארץ אינו ברמה הגבוהה ביותר שיש.
הדלק הכי נקי שיש בארץ הוא מדירוג יורו 4 (וגם לזה עברנו לא מזמן כל כך), בעוד באירופה משתמשים בדלק מדירוג יורו 5. (בארה"ב גם יורו 4)
חשוב לדעת כי שימוש ברכב המונע בדלק יורו 5 מזהם פחות מרכה המונע בגז!

בקיצור, יש יתרונות רבים לרכב חשמלי. חסרה תשתית, רצון, סבסוד, הבנה ורוח טובה של מנהיגינו.

חזרה לפורום
ישן 14-06-2008, 10:24

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי baer שמתחילה ב "מה שאתה אומר בעצם זה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי baer
לא משנה שמכונית חשמלית לא מזהמת פחות, מה שחשוב זה שהיא מזהמת רחוק ממני.

לא, אני לא אומר את זה.
מכונית חשמלית בהכרח מזהמת פחות ממכונית לא חשמלית.
אבל אילו הן העובדות.
באופן כללי מנסים למקם איזורי תעשיה רחוק ככל שניתן לריכוזי אוכלוסיות, וזה בכלל לא קשור לעובדה שכופים על התעשייה תקנים סביבתיים מחמירים. (לגבי אכיפה - זה סיפור אחר)
אגב, לפי הפרסומים של בז"ן עברנו לשימוש בדלק מסוג יורו 5 - מזל טוב לנו!
אני לא יודע אם הוא נמצא בתחנות דלק, ובאיזה אוקטן, אבל אם כן זהו הדלק הכי פחות מזהם שיש כיום.

QUOTE=baer]ועוד נקודה - מישהו חישב מה ההשפעה של אורך חיי המכונית החשמלית/ההיברידית על איכות הסביבה? [/QUOTE]
כן, לדוגמא המכון לחקר האנרגיה בטכניון, אבל עוד רבים חוץ ממנו.

QUOTE=baer]הרי ברור שמחזור חיים של מכונית כזאת יהיה קצר יותר עקב התכנון שקלות האחזקה לא בראש מעייניו.
לאט לאט מכונית הופכת להיות מוצר חד פעמי הרי כך היצרן מרויח יותר (וזה כמובן נכון גם לגבי מכונית בנזין חדשה לעומת ישנה).[/QUOTE]

למה זה ברור?
מנוע חשמלי פשוט בהרבה ממנוע בעירה פנימית, הבלאי יותר קטן, ואין בו כמעט חלקים זזים.
אני לא מהנדס מכונות אבל על פניו נראה לי שהרכב דוקא פשוט יותר לתחזוקה בהשוואת המכלולים השונים.
ואם כל הרכבים הופכים חד פעמיים, מה זה בכלל משנה אם הרכב הוא בנזין דיזל או חשמלי?
מה גם שכדאי להתקדם לרכב מודרני מסיבות רבות

חזרה לפורום
ישן 16-06-2008, 21:40
  baer baer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "[QUOTE=baer]לא משנה שמכונית..."

[QUOTE]מנוע חשמלי פשוט בהרבה ממנוע בעירה פנימית, הבלאי יותר קטן, ואין בו כמעט חלקים זזים.
אני לא מהנדס מכונות אבל על פניו נראה לי שהרכב דוקא פשוט יותר לתחזוקה בהשוואת המכלולים השונים.

צודק, המנוע אכן פשוט הרבה יותר הבעיה במערכות סביבו ובראשן המצברים. למחזר את המצברים ואת המערכות ההיקפיות יגרום נזק סביבתי רב לחילופין מיחזורם כנדרש יעלה הרבה (ראה מקרה מאזדה שהשמידה משלוח שלם של רכבים שהיו בספינה שנטתה על צידה) והעלות תתבטא בירידה במחירי יד שנייה וזמן חיים ממוצע קטן יותר משל מכונית בנזין/סולר.

אגב לידיעה מכונית היברידית מזהמת פחות בנסיעה שבה המנוע החשמלי מניע (עירונית) ולכן מנוע הבנזין יכו לעבור במוד טעינה שהוא פחות מזהם. מי שצריך רכב לנסיעות בינעירוניות ברובן לא יזהם פחות ולא יחסוך כסף כי מנוע הבנזים (הקטן) יעבוד קשה לבדו לתת ביצועים סבירים. מי שרוצה לצרוך פחות דלק שיקנה מכונית קלה כמו הסיטרואן AX שהיתה לי.

עריכה: קשה נורא לצטט פה...
חזרה לפורום
ישן 20-06-2008, 17:43

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי baer שמתחילה ב "[QUOTE]מנוע חשמלי פשוט בהרבה..."

מסכים שקשה לצטט כאן, לכן אני לא אצטט הפעם.

לגבי נסיעות בין עירוניות, ובכן, אמנם מנוע הפריוס גדול יותר מזה של ה AX שהיתה לך אך מבחינה טכנולוגית הוא מתקדם יותר, ולכן מזהם פחות.

אני מסכים שבאופן עקרוני על אנשים לקנות רכבים קטנים, אני לא רואה צורך אמיתי ברכבים גדולים לרוב האוכלוסיות. (פרט לנוחות וסטאטוס)

לפי הבנתי, אין עדין יכולת טכנולוגית למחזר את המצברים. אולי תהיה אך מי יודע.
אני לא למה תהליך המיחזור יגרום לנזק סביבתי רב (ככה כתבת), רוצה לשתף?

אינני מכיר את המקרה עם האניה שציינת ולכן אני לא יודע איך הוא מתקשר לדיון.

מעבר לכך, אני לא רואה בקיצור "תוכלת החיים" של מכונית דבר רע. מעבר לכך, ניתן להחליף מצברים.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:00

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר