לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2008, 08:29
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צחי זקס שמתחילה ב "נפתח ערך לחטיבה 226 בויקיפידיה"

צחי, אני מבין מאוד את הצורך במורשת, ובאמת בערך שהוספת, פרט לציון מספר היחידה, אני לא רואה שום בעייתיות מיוחדת.
העיסוק בהיסטוריה של החטיבה הוא לגיטימי.

אבל למה אנחנו צריכים לפרסם את עצי המבנה של האוגדות שלנו בוויקיפדיה?

ציטוט:
עוצבת האש הוא שמה המקובל של אוגדה 98. זוהי אוגדת מילואים של חטיבות צנחנים בצה"ל. האוגדה מסועפת לפיקוד המרכז

החטיבות השונות המשויכות לאוגדה הן:

• חטיבה 35 - חטיבת הצנחנים הסדירה
  • חטיבה 226 (הנשר השחור) - חטיבת צנחנים במילואים
  • חטיבה 551 (חיצי האש) - חטיבת צנחנים במילואים
  • חטיבה 623 (חוד החנית) - חטיבת צנחנים במילואים
האוגדה מונה כוחות נוספים, ביניהם:

בשביל לשמור על המור"קים וגאוות יחידה, אין שום צורך בלציין איזו חטיבה שייכת לאיזו אוגדה, ובטח שלא את מספרי החטיבות - שמותיהן הם די והותר.

ועוד ציטוט מוויקיפדיה:
ציטוט:
יחידות מיוחדות: שם היחידה, אופי ותפקיד היחידה

סיירת מטכ"ל יחידה מיוחדת המסונפת לאגף המודיעין ופועלת תחת פיקוד המטכ"ל. ייעודה הוא
איסוף מודיעין מעבר לקווי האויב, והיא מאומנת במיוחד בפעילות קומנדו ובלוט"ר.

הקומנדו הימי (שייטת 13) יחידה מיוחדת של חיל הים, תחת פיקוד מפקדת חיל הים. היחידה מבצעת מבצעים סודיים, עוסקת בפעילות קומנדו ימי ובלוט"ר, וכן מאבטחת את הגבולות הימיים.

יחידת שלדג (יח' 5101) יחידה מיוחדת הכפופה למפקדת כוחות אוויר מיוחדים (מכא"ם) של חיל האוויר. ייעודה הוא ביצוע פעולות קומנדו תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

יחידת החילוץ והפינוי בהיטס (יח' 669) יחידה מיוחדת של חיל האוויר שיעודה הוא איתור וחילוץ טייסים שנטשו בשטח אויב. היחידה מתפקדת כיחידת חילוץ על מסוקים ועוסקת בחילוץ תוך מתן טיפול רפואי.

יחידות נבחרות: שם היחידה, אופי ותפקיד היחידה

יחידת הנדסה למשימות מיוחדות (יהל"ם) יחידה מובחרת של חיל ההנדסה הקרבית הנמצאת תחת פיקוד המטכ"ל. היחידה, ובה סיירת יעל, מבצעת משימות הנדסה מיוחדות ומפתחת אמצעים ושיטות בתחום זה.

יחידת אגוז יחידה מובחרת בחטיבת גולני הנמצאת תחת פיקוד הצפון. ייעודה הוא לוחמת
גרילה, והיא מתמחה בלחימה מוסווית בשטח הררי וסבוך, בגזרת לבנון ובאיו"ש.

יחידת מגלן יחידה מובחרת תחת פיקוד אוגדת מילואים שלוחמיה עוברים הכשרה מסווגת. ייעודה הוא הפעלת אמצעים מיוחדים, לרבות אמצעי חבלה, מעבר לקווי האויב.

יחידת דובדבן יחידה מובחרת הפועלת תחת פיקוד המרכז. ייעודה הוא מעצר מבוקשים או סיכול ממוקד של פעילי טרור בשטחים עוינים באיו"ש, לרבות תוך כדי פעילות מסוערבת.

יחידת עוקץ יחידה מובחרת הפועלת תחת פיקוד המטה הכללי, שמפעילה כלבים למשימות ייעודיות כגון: תקיפה, מרדף, זיהוי אמצעי לחימה וחומרי נפץ, חיפוש והצלה, ועוד.

יחידת לוט"ר אילת יחידת מילואים מובחרת של של מקחצ"ר תחת פיקוד הדרום. ייעודה הוא לוחמה בטרור במצבי קיצון בגזרת העיר אילת וסביבותיה, אשר דורשים מתן מענה מהיר.

יחידת האלפיניסטים יחידת מילואים מובחרת של מקחצ"ר תחת פיקוד הצפון. ייעודה הוא לחימה בגזרת
הר חרמון ובגזרת לבנון, בתנאי מזג אוויר קיצוניים ושלג, תוך כדי עבירות גבוהה.

יחידה למשימות תת-מימיות (ילת"ם) יחידה מובחרת של חיל הים הפועלת למניעת חבלה תת-מימית בתחום המים הטריטוריאליים. עוסקת באיתור, שלייה והנחת מוקשים מתחת לפני הים בצלילה.

יחידת נ"מ מוצנחת (ינמ"מ) יחידה מובחרת תחת פיקוד אוגדת מילואים שלוחמיה עוברים הכשרה מסווגת. ייעודה הוא הפעלת אמצעי נ"מ ניידים מעבר לקווי האויב, לרבות תוך כדי הצנחה.

יחידת מורן יחידה מובחרת של חיל התותחנים, השייכת לעוצבת קלע דוד. צה"ל מקפיד לשמור על עמימות אודות ייעודה, כלי הנשק שלה, ופרטים אחרים אודות יחידה זו.

סיירת צנחנים, סיירת גולני, סיירת גבעתי, סיירת נח"ל כל אחת מהסיירות היא פלוגת סיור (פלס"ר) המתמחה בסיור, ניתוב והכוונה במסגרת גדוד הסיור (גדס"ר) החטיבתי של אותה חטיבת חיל רגלים סדירה. לרוב הסיירות מהוות את הכוח הלוחם האיכותי ביותר של החטיבות ועוסקות בפעילות ממוקדת בשטח האויב, במשימות ממוקדות בהן קיים סיכוי גבוה למפגש עם האויב, ובמשימות התקפיות מורכבות. ראו גם פלנ"ט ופלחה"ן.

פלס"ר שריון שם כולל לפלוגות סיור של חטיבות חיל שריון סדירות. ייעודן הוא איסוף מודיעין קרבי. הלוחמים מבצעים גם משימות חי"ר, סיור (רגלי ורכוב), קישור, ותצפית.

למה לנו לתת רשימה של היחידות המיוחדות בצה"ל?
המצב האידאלי הוא שכל אדם שישאל "מה זה מגלן?" יקבל את התשובה "אין לי מושג, לא שמעתי על יחידה כזו".
במצב הנוכחי השם הזה מצוי"ח ע"י כל ארגון ביון בעולם מרוב שאנחנו מדברים את עצמנו לדעת.

ד"א - אני לא יודע מספיק ואין לי את היכולת לברר האם הרשימה נכונה או מעודכנת.
אם כל אחד פה יתרום את פיסת הידע שלו נוכל להשלים את הפאזל די בקלות.
וזה בדיוק מה שאסור שיקרה, וזה בדיוק מה שקורה בוויקיפדיה כיום.
היסטוריה ומור"קים זה דבר אחד, לגיטימי לחלוטין בפני עצמו. מספרי יחידות עדכניים, סד"כ של יחידות ושמות יחידות לא סטנדרטיות - אלו מחוץ לתחום.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 02-05-2008 בשעה 08:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2008, 09:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "..."

כמו שאמרתי בפתיחת ההודעה הקודמת, עיקר הטענה שלי היא לא על הערך הספציפי הזה של הנשר השחור. אם מוחקים את מספר היחידה, אני מאוד בעד ערכים כאלו שעיקרם התרפקות על העבר.

הבעיה שלי היא שאנחנו מברברים עצמנו לדעת!

הדוגמא שאתה הבאת מראה את זה בצורה בוטה.
מערכת הביטחון פשטה את הרגל בכל הנוגע באבטחת מידע עד וכולל סיווג "סודי ביותר" רגיל,
ובדרך לפשיטת רגל (אם זה עדיין לא קרה) גם בסיווגים "צבעוניים" יותר.

ד"א - על הטבלא שהעתקתי לכאן מצויין "במסגרת מגבלות ביטחון המידע, ניתן להציג את היחידות המובחרות בטבלה כדלקמן:"

זה לפחות מרמז שמישהו באמת קיבל אישור לטבלא המקורית (שכמובן יתכן והורחבה במועד מאוחר יותר). למה שמישהו יהיה מוכן לתת אישור לרשימה כזו, פרט לטמטום? הרי בטווח הארוך כל פיסת מידע שניתנת לצד השני מתומחרת במצבות. או שלאף אחד בצה"ל כיום אין את היכולת להבין משהו לטווח של יותר מסיום יום העבודה הנוכחי?
רק לצורך התרגיל, חפש רשימות של סד"כ חטיבתי בוויקיפדיה.
אתה מוצא מידע על צה"ל, על ארה"ב ועל אוסטרליה, ורק המידע על אוסטרליה מתקרב לרמת הפרוט המצויה אצלנו.
ביתר התוצאות יש רק מספרי יחידות, העתקה בוטה מ global security, ובלי אף אחד שמאמת את הנתונים.

אנחנו נותנים לאויב פרוט סד"כ של אוגדות בצה"ל, מאמתים אותו, ובשביל מה?
בשביל להתרברב בפאב השכונתי ש"היחידה שלי כ"כ מובחרת, לך קרא בוויקיפדיה מה אסור לי להגיד עליה"?

איפה חוש האחריות?

נ.ב. - צחי, אני מרגיש שאני חייב לך התנצלות, די חטפתי את השרשור שלך לכיוון של "ביטחון שדה בצה"ל - לאן?".
זה לא נעשה בתכנון מראש, הנושא פשוט בדמנו, גם במובן המילולי של הביטוי.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 02-05-2008 בשעה 10:04.
ישן 02-05-2008, 14:08
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי youngblood שמתחילה ב "אותו בחור מהמודיעין של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי youngblood
וכל מה שפורסם בויקיפדיה פחות או יותר סונן מכל דבר שלא אמורים לדעת

הנחת יסוד מוזרה.
כלומר אתה מניח שאנחנו רוצים שהאויב ידע את הסד"כ של האוגדה הספציפית הזו ואיזו אוכלוסיה משרתת בה?

קח היפותזה חדשה - חבר'ה שלנו שלא חושבים מעבר ל "צנחנים - כבוד!" מוסרים שם מידע שמוגדר כמסווג רק כדי לנפח לעצמם את האגו כאן ועכשיו.

תשתמש בתער של אוקהם ותגיד לי אתה מה יותר סביר.

ישן 02-05-2008, 18:29
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי youngblood שמתחילה ב "אני לא חושב שאיש אוסינט של..."

1. מקור המידע היחיד שיש להם על סד"כ ומספרי יחידות הוא החיילים שלנו. תנועת כוחות ניתן לתצפת, סד"כ בשטח מוגדר לזמן מוגדר גם ניתן לתצפת, אבל כדי ליצור עץ מבנה כזה אתה צריך חיילים שחוזרים הבייתה ומספרים לכל העולם מה מספר הגדוד שלהם, לאיזה חטיבה הם שייכים, איפה הם נמצאים בתוכנית האופרטיבית ולמה הפלנ"ט שלהם אפסים (שלנו מגיעים רק ל-4 ק"מ, ולחבר'ה מהחטיבה השניה יש אמל"ח שמגיע ל-6 ק"מ). אם החבר'ה שלנו היו סותמים את הפה וגורסים תכתובות וויקיפדיה הייתה נקיה ממידע מסווג.
  2. אהבתי את הטיעון של "רוב המידע ממילא גלוי באינטרנט". ע"פ אותו עיקרון ממילא כבר חתכת לעצמך את הציפורן, אני יכול לבוא ולכרות לך את היד - מה זה כבר ישנה?

ישן 04-05-2008, 00:54
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "רגע, איזה מקור חיצוני אמין יש למידעים בענייני צבא מסווגים?"

יש אבני בוחן מסויימות.
עקרונית, אם תצליח לפרסם מידע כוזב בעיתון - תוכל להכניס אותו לוויקיפדיה בלי שום בעיות, לפחות כטענה עיתונאית, אם לא כאמת מוצקה..
אם תפרסם את אותו המידע בדיוק כאן בפורום - כנראה שיגידו לך לחפש את חבריך (למרות שאנחנו מכניסים מידע שנכתב כאן, כל עוד אין משהו שסותר אותו..).
אם משהו כתוב במקור בעל רזומה רציני - Jane's, GS וכדומה - גם זה יכול להיות כתוב שם. מבחינת ויקיפדיה זה מקור אמין דיו.
דבקה - No Go. אני משתדל להעיף גם דברים מופרכים מהסנדיי טיימס וכדומה..

שוב - תצטרך להכניס מידע כוזב לאחד מהמקורות האלה, ולקשר אליו כמקור אחרי שאתה מכניס את המידע לוויקיפדיה. זאת הדרישה.
once you've done that... the sky is the limit.

ישן 05-05-2008, 14:01
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי צחי זקס שמתחילה ב "סליחה, אני יכול להיות אחראי..."

צודק. כבר כתבתי פה ש:
ציטוט:
כמו שאמרתי בפתיחת ההודעה הקודמת, עיקר הטענה שלי היא לא על הערך הספציפי הזה של הנשר השחור. אם מוחקים את מספר היחידה, אני מאוד בעד ערכים כאלו שעיקרם התרפקות על העבר.

וגם התנצלתי על ש"חטפתי" את השרשור שלך לכיוון של ב"ש כללי.
ציטוט:
נ.ב. - צחי, אני מרגיש שאני חייב לך התנצלות, די חטפתי את השרשור שלך לכיוון של "ביטחון שדה בצה"ל - לאן?".
זה לא נעשה בתכנון מראש, הנושא פשוט בדמנו, גם במובן המילולי של הביטוי.

מקווה שההדורים בנינו מיושרים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:23

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר