לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2008, 12:24
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
המלצה לידיעתכם/ן - תקליטי שדרים בשוק הפשפשים ביפו !....

ממש ברגעים אלה שבתי מ"הסיבוב התל אביבי" הקבוע שלי של יום שישי בבקר כשהפעם החלטתי להתמקד (לאחר תקופה ארוכה ) בשוק הפשפשים היפואי.
למי שלא ממש יודע מתחם שוק הפשפשים והרחובות הסמוכים אליו שינה את פניו לחלוטין בשנים האחרונות לאחר שמרבית הבתים שופצו וחלק לא קטן מהסמטאות הפכו למעין מדרחוב להולכי רגל בלבד, שווה ביקור.

במהלך השיטוט והנבירה בחנויות העתיקות (סוג של תחביב) הגעתי לחנות שנמצאת כמעט על פינת רח' מרגוזה (לבעל החנות קוראים גבי) ועל השולחן הגדול שבכניסה אני רואה כמות א ד י ר ה של דיסקים למכירה שלא נראו לי כמו כל שאר הדיסקים שנמכרים לא אחת במקומות שכאלה....
שאלתי את גבי מאיפה כל הכמות הזו והנ"ל ענה לי שמדובר בדיסקים שפשוט נזרקו מהתקליטיה של גלי צה"ל !

לאחר חצי שעה של נבירה בערימות אני יכל לספר לכם שיש שם כמות אדירה של תקליטי שדרים רובם מהשנים האחרונות ביניהם של יוצרים מוכרים מאוד כגון האחיות נחמה, אריק איינשטיין ובוקאטי, אלי לולאי, איה כורם, יזהר אשדות, יגאל בשן ועוד רבים רבים וכן לא מעט דיסקים של יוצרים זרים (אפילו אחד של מוריסיי מצאתי שם)....

כל הדיסקים כוללים בד"כ שיר אחד או שניים לכל היותר ועל חלקם מדבקה של "ספריית גלי צה"ל " !

בתום חצי שעה של חיפושים רכשתי לי מספר דיסקים כשביניהם "שומר סוד" תחזיק חזק עכשיו ..... שניים של............ טובה גרטנר!!! (זר לא יבינינו)......

לסיכום :

1. מדובר במבחר עצום של תקליטי שדרים כשחלק מהם של יוצרים לא ממש מוכרים וחלק של מוכרים מאוד !

2. זה מצריך נבירה והרבה סבלנות (אני לא הצלחתי לבדוק אפילו מחצית הכמות).

3. הם ללא עטיפות אך היות ומדובר בפריטים שאמורים לשווק את היוצר על כולם הדפס נאה עם שמו, שם השיר ועיצוב יפה כמו כן יש כל כך הרבה עותקים של אותו תקליט אז אפשר לבחור אחד ללא שריטות (למרות שעל פניו הם נראים כמעט כולם במצב טוב).

4. על חלקם מדבקה "רשמית" של תקליטיית גלי צה"ל - אני חושב שאם יש מי שאוהב במיוחד את זמר X זה נחמד לרכוש תקליט שדרים שלו עם המדבקה הזו ולו רק לשם הערך אספני/סנטימנטאלי שבעניין.....

5. זכויות יוצרים - אחד הדברים שמהם אני נמנע זה כל מה שקשור לרכישה של דיסקים מועתקים/צרובים וכו'...
עם זאת במקרה הנ"ל אני לא ממש חושב שיש כאן בעייה עם העניין עם זאת אשמח לשמוע את דעתכם בנדון !
רק תזכרו שכל הכמות הזו פשוט נזרקה !

ובעניין המחיר - לא אגלה כמה שילמתי על כל תקליט ותקליט אך אספר כי מדובר על שקלים בודדים לעותק ...... (נשאיר לכם את האופצייה להתמקח).

הבהרה - אני משתמש במושג "תקליט שדרים" כי זה מה שאני מכיר אך כמובן שמדובר על פורמט C.D !

סופ"ש משובח.

לבני.

ועוד קצת שמות של יוצרים שעלו לי בזכרון בשלושת רבעי השעה שלקח לי להקליד את ההודעה הזאת...

טל שגב, דניאל סולומון, הצל, יובל בנאי , ביצועים של רונה קינן, תיסלם, נינט טייב מתוך "עבודה עברית" ( כל אחד בנפרד), דנה אינטרנשיונאל, צביקה פיק, היהודים .............
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2008, 13:43
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

מגיע לך !
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "אני ירוק מקינאה!!!!!!"

...

לא, לא היו לו ווינילים (בסה"כ מדובר על חנות של חפצים סטנדרטיים של שוק הפשפשים בלי אוריינטציה מיוחדת לענייני מוזיקה), אני מכיר קצת את בעל העייסק והוא סיפר לי שבזכות "קשרים" בגל"ץ הוא זכה במציאה !

אגב - אם אינני טועה טובה גרטנר מופיעה מדי פעם פה ושם ועובדתית היא גם יוצרת דברים חדשים, עדיין לא האזנתי למה שקניתי ואני ממש לא יודע מה הסגנון של הדברים שהיא עושה היום כך שקיימת גם האופצייה שזה לא כל כך ימצא חן...

ובינתיים הנה לך שי צנוע שיעזור לך להרגיע את עצמך בסופ"ש הקרב ובא עלינו לטובה (גרטנר?)...

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 02-05-2008 בשעה 13:54.
ישן 09-05-2008, 13:15
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
עידכון מהשטח
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "באמת לך תדע ;-)"

לא נשאר תקליט שדרים אחד לרפואה!

אבל, יש גם חדשות טובות, הוא הבטיח ששבוע הבא הוא מביא סטוק חדש (מעל עשרת אלפים, לדבריו)

הפעם היו לו עשרות מועטות של דיסקים (לא שדרים, רגילים) מקוריים, רובם בלועזית.
לבני, אתה בטח תבין לגבי הכמות לפי התיאור הבא: עגלה אחת +קרטון

אני הלכתי להביא את הפטיפון שלי מהפוליטורה והשארתי את הגברת שלי לנבור בדיסקים (הצצה חטופה לא הראתה לי משהו מלהיב). היא כבר טרחה להלשין איך הגענו לשם ודאגה להשאיר ד"ש לממליץ.
בינתיים...היא הצליחה למצוא בערימה חמישה דיסקים. גבי, המוכר בכלל לא מודע למה שהוא החזיק שם.
אמנם, זה פורום מוזיקה ישראלית, אבל רק בשביל שתבינו מה אפשר למצוא אם מחטטים...Richard Wright - Wet Dream. אני מחפש את הדיסק הזה כבר המון המון המון זמן. אפשר להשיג אותו ברשת רק משומש. לאחרונה המחירים שלו ירדו ואפשר למצוא אותו משומש ב 70 דולר. בנוסף אוסף נדיר של בט מידלר (הגברת שלי אוהבת).
בקיצור - חמישה דיסקים, כל אחד מציאה ברמת אוצר.

ולסיפור קטן לגבי המוכר החביב.
כשאשתי ראתה איזה דיסקים היא מוצאת שם, חשבה שבטח כל אחד יעלה הון קטן ואין לה מספיק מזומן בארנק. היא שאלה את גבי אם יש כספומט באזור. הוא לא הכיר משהו קרוב, אבל מייד התנדב להיות המלווה שלה. "כמה את צריכה, 200-300, 400 ש"ח? יותר? אל תתביישי, בעלך יחזיר לי שבוע הבא"
שתבינו,האיש החביב הזה ראה אותי פעם אחד קודם וכמה דקות הבוקר וכבר קופץ להלוות והוא היה רציני.

כל דיסק עלה 10 ש"ח וזאת למרות שאשתי ניסתה להסביר לו שלפחות על ווט דרים הוא צריך לקחת יותר (אני לא מכיר לקוחות שרוצים לשלם יותר, חוץ מהגברת היקרה שלי ). הוא בשלו , היא בשלה. בסוף נסגר על 10 ש"ח ואני הרווחתי בגדול! (וזה מחיר מיוחד עבורי ).

אחרי ששמעתי את סיפור הכספומט, הייתי חייב לחזור להגיד לו כמה מילות תודה

ובעקבות זה, גם בשביל הסקרנות חיפשתי באזור כספומט, רק כדי לדווח לכם. יש ליד אבולעפיה חנות שמוכרת פרוזן יוגורט, מיצי פירות טריים, קוקטלי פירות וכו'. בחנות יש כספומט נייד. העמלה היא 6.9 ש"ח על משיכה. מי שלא מתעצל יכול להמשיך עד הכיכר ולפנות ימינה, להמשיך ישר עד שנתקל בבנק (על פינת שד' ירושלים).

ואם כבר שם, אז אכלנו אצל גואטה. מנה אחת עולה יותר מחמישה דיסקים מקוריים שכמעט בלתי ניתנים להשגה. לא יאומן!

לבני, תודה!

אה, עוד משהו. הפטיפון לא היה מוכן, כך נרוויח עוד סיור באזור.
ו.....מה הוא עוד מוכר בחנות אין לי מושג. נתקענו בדיסקים ולא הרמנו ראש להתבונן אפילו

נערך לאחרונה ע"י שומר סוד בתאריך 09-05-2008 בשעה 13:21.
ישן 09-05-2008, 13:44
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אוי ואבוי לי !....
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שומר סוד שמתחילה ב "עידכון מהשטח"

תמסור לגברת הנחמדה שאם בשבוע הבא אני מגיע לשם ואני מגלה שהמחירים מתחילם מ 50 ש"ח זה ייגמר לא טוב !!!!!...
איך נתת לטעות טקטית שכזו לקרות??....

ועכשיו ברצינות - אני ממש שמח שיש מי שמעריך את המציאות האלה !
דיסקים שלך תדע לאן היו מגיעים אילו היית מצליח לשים עליהם יד, ללא ספק לפח הזבל.

לגבי הבחור המדובר - אני מכיר אותו עוד כשהיתה לו חנות בכלל בצד השני של השוק ומדי פעם הייתי מוצא אצלו מציאות שקשורות בכלל לתחומי אספנות אחרים לגמרי בהם אני עוסק....
גם אני שאלתי אותו היכן יש כספומט (פעם היה עוד אחד יותר קרוב ממש מול משטרת יפו אך הוא כבר לא שם).....
בכלל - איך במתחם של שוק פשפשים אין כספומט זה אני בכלל לא מבין ! הרי רוב "העסקאות" שם נסגרות במזומן לא?...
בכל אופן, גם לי לאחר ששאלתי אותו היכן הכספומט הקרוב הוא הציע להלוות כמה שקלים עד לפעם הבאה (ואני דווקא הייתי לבדי) ....

איך קוראים לרחוב?... וואלה אין לי מושג !
שאלתי אותו על כך ותשובתו היתה "נו מה?... מרגוזה על הפינה" !.... זה לא ברור?!
בעניין "מה עוד יש לו בחנות"?.... כרגע לא יותר מדי, קצת חפצי אמנות ישנים/קריסטלים ותמונות אבל היות ובשוק פשפשים מדובר זה הרי יכל להשתנות תוך שעה...

שתהייה לכם שבת נהדרת מרובת האזנה !

לבני.

ואני כנראה אקפוץ לשם שוב רק בשבוע הבא....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:11

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר