לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2008, 14:38
  blancoynegro blancoynegro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.07
" תוצרת ז'יד " סרט על ייצור טילים של רפא"ל בפולין

http://www.tvnetil.co.il/review/365/2451/

בדצמבר 2003 חתמו במפעלי "מסקו" בפולין נציגי משרד הביטחון הישראלי ובכירי משרד ההגנה הפולני על עסקת נשק בשווי 250 מיליון דולר, בגין מכירת טילים נגד טנקים מתוצרת "רפאל". מדענים בכירים של התעשייה הצבאית פיתחו את הטילים ב"מסקו" - מפעל הכפייה הגדול והנורא ביותר באירופה בזמן מלחמת העולם השנייה.

למעלה משישים שנה לפני כן, פאול בודין וד"ר ארתור רוסט שניהלו את המפעל בזמן מלחה"ע ה 2, לא אהבו לבזבז תחמושת. את הפועלים ש"פיטרו" (כך כינו את ההוצאה להורג) העמיסו על משאיות ולקחו למעבה היער, שם נוסו על בשרם פגזים חדשים. במהלך הסרט מספרת פיליציה קראי, ניצולת עבודות הכפייה במפעל, על האגף הנורא ביותר שלו, שדווקא בו הושלמה בניית הטיל אחרי ניסוי מוצלח: ביתן 13באגף Cשנועד להכנת פיקרין, חומר מילוי להכנת מוקשים תת מימיים שחשיפה אליו מצהיבה את העור ומאכלת תאי גוף ואיברים פנימיים בתהליך תסיסה מואץ.

מי שניהל תהליך המו"מ מהצד הישראלי הוא רולנד שטיינברכר, שגדל בפולין אחרי המלחמה ועלה ארצה עם הוריו בגיל 9. הוא גדל בעיר צ'נסטוחובה שם קרעו הגרמנים מידי הוריו את אחותו בת ה 4 ושלחו אותה לטרבלינקה, רולנד לא ראה אותה מעולם. "בחלום הכי מתוק שלי לא חשבתי שאני אמכור אי פעם משהו מרפא"ל לפולין" הוא אומר.

נערך לאחרונה ע"י blancoynegro בתאריך 02-05-2008 בשעה 14:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-05-2008, 06:57
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
קוראים לזה ריגול
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "דובר כבר בפורום על הגיל שנפל..."

בעולם תחרותי כשרוצים לחתום עיסקה והצד השני מציב תנאי רכישה מהסוג הזה (גם ייצור המוצר אצלנו) אז אין ברירה והולכים על זה תוך כדי הקטנת אחוז הסיכון מול הסיכוי (תחקירים ביטחוניים, מידור, שיטות הבטחת מידע וכד').
לי דווקא הפריע שמייצרים את הטיל באותם מתקנים עלובים ולא באיזה מבנה מודרני בסיגנון FAB28 שבהגדרות שלו הוא מייצר סינון מידע (אזורי כניסה וכד') או שאני טועה וזה באמת כך (קשה לי להאמין שלא) וחיים הכט לא הראה את זה אלא רק את המבנים הישנים.

סה"כ זה פטנט לא חדש בעולם (סין מייצרת את הפיתון 3, הודו טילי ברק, טורקיה את מטוסי ה F-16 וכו...), תמיד יש סיכוי שאיזה מדען מקומי ישתף פעולה עם גורמים עויינים ויעביר מידע חסוי על המוצר (משהו בסיגנון מדען יהודי שמעביר תוכניות מיראז' 5 לכל מיני ישראלים כעוסים....).
כלל זה נכון לא רק מבחינה ביטחונית אלא גם מבחינה מסחרית.

חיים הכט וטילי הלוז/שפריר, האיש כהרגלו עשה סרט מרגש עם מעברים מיידיים בזמן (עבר/הווה), כפי שנאמר יש שייראו בזה בדיחה ויש שייראו בזה אומנות על דבר אחד כולם מסכימים הרעיון הוא מהמם - באותו מפעל בו הועסקו יהודים בתנאים תת אנושיים אחרי 60 שנה היהודים שם מלכים.
חיים הכט בעיני יוצר מעניין (קצת תיאטרלי אבל באופן מלא חן) שנוגע בנקודות ציבוריות המלאות בציונות, עניין וכנות.

לגבי הדיוקים על טילי הגבריאל (לוז)/שפריר, נו באמת זה ממש לא העניין בתוכנית, כשחיים הכט יעשה תוכנית על רפאל אז אני סומך עליו שידייק ויספר נכון את ההיסטוריה כולל העובדה שאז (בעידן טילי הלוז) רפאל בכלל לא הייתה קיימת בשמה הזה.
אגב עם טיל השפריר 1 המושמץ רן פקר, איתמר נוינר ועוד טייס הצליחו להפיל 3 מטוסי מיג 21.

ישן 02-05-2008, 20:23
  Yoni78 Yoni78 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.08
חיים הכט דווקא סילף עובדות בקשר לרפא"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "" תוצרת ז'יד " סרט על ייצור טילים של רפא"ל בפולין"

בדרך כלל אני צופה בפורום הזה ולא מגיב אך הסרט של חיים הכט עלה לי פיוז אחד

החלק שחיים הכט עשה בהקשר של סיפור המפעל בשואה הוא מעניין מאוד וחידש לי משהו על השואה

אך בקשר לפיתוחים של רפאל הוא סילף את העובדות
1.הטיל לוז פותח תחילה על ידי רפאל אך שראו שהם לא מצליחים בפיתוח הוא הועבר לתע"א שפיתחה את הטיל וקראה לו גבריאל
2.רפא"ל פיתחה ומפתחת פיתחה טיליל א"א מונחים חום מהקו הראשון
אך טילי האוויר מסדרת שפריר היו יחסית כישלון
טל שפריר אחד היה יותר רקטה מטיל מונחה חום והוא היה לא אמין בעליל הוכחה לכך שאת כל ההפלות במלחמת ששת הימים ביצעו טייסי חיל האוויר באמצעות תותחים וכאשר תפסנו בשנת 1967 טילי אטול מהמצרים שינינו להם חלק אלקטרוני והכנסנו אותם לשימושנו בגלל שהם היו העתק של AIM9-B
טיל שפריר 2 רשם מספר יחסית של הפלות אך כושר התמרון שלו היה מוגבל ל3.5G
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:07

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר