לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2008, 14:56
  shay_h shay_h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי borison שמתחילה ב "אם אתה שוקל ללכת לתותחנים....."

אני כרגע בתותחנים, והשאלה מה אתה מחפש.
אם אתה מחפש להיות חירניק אז לא, זה לא המקום. גולני וגבעתי זה לא. אם אתה מחפש בכל זאת להיות קרבי, אבל מבחינת פיזית לא להתאמץ יותרת מידי אז כן, תותחנים עונה על ההגדרה הזאת.
לדעתי הפלוס ההכי גדול של תותחנים זה האנשים, חבר'ה באמת איכותיים. וגם אלו שלא, מהר מאוד מוציאים אותם לתומכי לחימה או דברים שיותר מתאימים להם. אני, לדוגמא, נמצא ב 55, והתחלנו באזור ה 80, עכשיו אנחנו 58. תבין לבד את הסינון שעושים לכאלו שפשוט לא רוצים להיות שם.

לגבי התנאים, מלבד מורן כל הגדודים ישנים בחדרים. מלבד דרקון ורשף (אני לא בטוח לגבי רשף), לאחר האימון מתקדם לכל גדוד יש בסיס קבע משלו ושם התנאים ממש טובים. נמר וקרן משרתים ברמת הגולן, גם MLRS בבסיס בצפון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-05-2008, 21:36
  רועי100 רועי100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Sherif שמתחילה ב "וואוו ממש סיבכתם אותי..."

תסמן 0 במנילה..לתותחנים.
עזוב שטויות אין מה לחפש בחיל הזה.
זה שיש אנשים סבבה.זה בסדר אבל חוץ מזה החיל הזה הוא הכי מוסכניק מכל החיילות
טפל"ש בתומ"ת זה הדבר הכי מסריח בארץ
אתה חוזר מהשטח עוד לא חזרתה אתה צריך להתחיל לעבוד על הטפל"ש הזה.
בשביל לצאת הביתה.
מה גם אתה ניהיה מסריח מסולר משמן ומכל הדברים הלא נעימים האלו.
אני הייתי שם לוחם.עד שיצאת משם יצא לי הנשמה .
יצאתי כי הגעתי לסוללה ותיקה ושם הפז"ם היה כבד ונימאס לי מזה.
היה מקרה של התאבדות לא מזמן אצלנו בגדוד בסוללה ותיקה הזאת.
אם אתה שואל אותי היום לאן להתגייס זה רק לחיר.
לא משנה איזה אבל לא תותחנים אתה תעשה את טעות אם תתגייס לשם..
בהצלחה.
ישן 08-05-2008, 23:49
  רועיא רועיא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.08
איך היציאות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sherif שמתחילה ב "מתלבט אם ללכת לתותחנים"

איך היציאות של תותחנים ?

סתם מעניין לדעת.

וניראלי שדווקה סבבה שמה אתם סתם אומרים זה בידיוק מה שאמרו לי פה על נ"מ שלא כדי לי להתגייס וחרא שמה (למרות שמלא גם אמרו אחרת)
וששאלתי ילדים שמשרתים בנ"מ אמרו לי שהם אוהבים את השרות שלהם שהוא מעניין וכיף להם שמה ויש לי גם חבר השתגייס לשמה ואמר שהוא אוהב מה שהוא עושה ולא מצתער לרגע שהגיע לנ"מ.
(אני מתגייס לשמה בעזרת השם באוגוסט)

אני חושב שאתה צריך לקחת הכל בערבון מוגבל למה לא כולם משרתים שמה ולא כולם יודעים מה הולך שמה וגם תמיד אבל תמיד ביחידה הכי טוב והכי איכותית תמיד היו את אלה שיזלזלו ירצו לצאת ויגידו שחרא שמה וכו'.

רועיא.
ישן 09-05-2008, 01:03
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

בקשר ל"בחי"ר יש יותר אקשן" - כמובן שבסופו של דבר חי"ר עושים את הייעוד שלהם ולכן יש משימות שהם עושים ותותחנים (או שיריון או נ"מ) לא עושים. אבל התגובות פה של "בחי"ר יש אקשן ובתותחנים לא" מראות בעיקר על צעירות או על אנשים שראו יותר מידיי סרטי אקשן בחיים שלהם. אין מה לעשות - התפקיד היומיומי של לוחם, ולא משנה אם הוא בחי"ר או בתותחנים, הוא שיגרתי מאוד ודיי משעמם. רק שיש תותחנים שחיים בסרט שהחברים החי"רניקים שלהם לא עושים כל היום שמירות, סיורים ומחסומים - אז הם אוהבים להתלונן בלי סוף.

אם חייל אומר לך שכל שבוע עושים טפל"שים וזה חייל של מוסכניקים אז:
א. הוא צעיר מת, זה רק מראה שעוד לא יצא לו לעשות קו שטחים.
ב. הוא לא יסתדר גם בחי"ר, בנוסף לזה שיש גם שם טיפולים לנגמ"שים, גם להם יש מסדרים שהם צריכים להעמיד וגם הם לא יצאו ביום חמישי עד שהם לא יסיימו את כל המשימות שלהם.

בסופו של דבר כמו לכל חייל גם לתותחנים יש את החסרונות והיתרונות שלו. בחיפוש קל תוכל למצוא את האשכולות הרבים מאוד שיש על החייל.
אני אישי הייתי מאוד מרוצה מהשירות שלי, יש לי חברים רבים שגם היו מרוצים מאוד ומהשירות הם יצאו בתחושה מאוד חיובית - גם אלו שבהתחלה היו שבוזים והיו בטוחים שבמקום אחר היה להם יותר טוב.

ישן 09-05-2008, 18:13
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.05
עוד תגובה...

בוא נראה, כלים ישנים שנוטים לבעיות? מאוד..
חיל שסובל מדימוי רע? נכון
מספר האנשים שניגשו אלי ואמרו לי שהם " מצטערים בשבילי על עצם היותי בחיל" , יותר מידי..
מספר אותם אנשים שבאמת התייחסתי אליהם , 0 ..

אנשים שלא יודעים על מה הם מדברים בדרך כלל מדברים שטויות..
ברגע שאתה מבין את החשיבות של החיל כל המירמור הזה יורד..
קוד:
זה שיש אנשים סבבה.זה בסדר אבל חוץ מזה החיל הזה הוא הכי מוסכניק מכל החיילות טפל"ש בתומ"ת זה הדבר הכי מסריח בארץ.

מוסכניק? מסריח? לצוות מאומן לוקח בידיוק שעתיים לסיים את העסק. נכון שאין כח לטפלש תכלים מייד עם החזרה מהשטח אבל לאחר זמן מה אתה פשוט מתחיל לקבל את כל העסק כמובן מאליו. גם תקטעים שתומ"ת עומד על משטח ישר שבוע שלם ובדרך פלא מצליח לשבור מוטות פיתול...שביזות , קרה לכולם אני מניח. אז רק בגלל זה לעזוב תסוללה ולהשמיץ? מי יתן והטפלש הזה יהיה הדבר הקשה ביותר שנאלצת לעבור בחיים! קצת פרופורציות..

דרך אגב כמה תעסוקה כבר יצא לך לעשות עם הכלים , הסוללה שאתה מדבר עליה הייתה בשנה האחרונה יותר בקווי חי"ר מאשר בעבודה עם הכלים

ישן 09-05-2008, 20:15
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
עד שלא רואים תרג"ד או תרח"ט

לא מבינים את העוצמה של לקבל סיוע ארטילרי מסוללה 20 ק"מ ממך ולראות תל שלמה עולה באוויר,ואז כשהטנק נוסע לידך ואתה רץ והוא מפעיל מיסוך ואתה עובר בתוכו.כשטנק יורה פגז ואתה פשוט מגלה עד כמה שלתובה הזאת עם הזחלים והתותח יש עוצמה ושהשריונר ש"כל היום יושב בטנק" יורה במק"כ ויורד לטעון פגז,אתה מסיים תרגיל ואומר לעצמך שכולם עובדים קשה.
בתור אחד שראה כמה טפל"שים של תומ"ת מצוות של אוג' 07 זה היה משהו חדש בשבילי ושצריך ללחוץ על הברקס כשהתומ"ת יורה,ושיש 4 אנשים לדבר הזה שנוסע די לאט אבל נותן פגז הרסני שיקל עליך בכיבוש היעד.כשיש איזה ריתוך שצריך לעשות את פורקים את כל הפגזים ואז אתה רואה ואת הכמות ואומר וואו את כל זה הדבר הזה מסוגל לירות.ואתה מקבל הסבר מהמפקד של הכלי על כל פגז ופגז שיש ועל החנ"ה ומה זה הפקק המוזר שיושב למעלה.

ישן 10-05-2008, 22:56
צלמית המשתמש של speedy_7
  speedy_7 speedy_7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.04
צבאי שריון !

אם אתה רוצה להיות קרבי בחיל מתמרן ומסתער + שילוב של איכות אנושית ואתגר טכנולוגי --> לך לשריון.

אם אתה רוצה להיות בחיל שהוא סיוע קרבי - תותחנים זה עלאכייפק.

הנה ההגדרה של חיל השריון מתוך אתר צה"ל:
"חיל השריון מוביל את המערך המתמרן בצה"ל ומהווה מרכיב עיקרי בעוצמתו. הוא משלב שורת כוח אדם איכותית לצד טכנולוגיה מתקדמת. לוחמת השריון מבוססת על לחימה ניידת והכרעה באמצעות תמרון ואש, תוך העברת הלחימה לשטח האויב, בה זרוע היבשה היא זרוע ההכרעה, ובראשה הכוחות המשוריינים והטנק, שהוא למעשה הגורם המוביל בשדה הקרב. בחיל השריון דגש מיוחד על פיתוח עוצמת אש, הניידות והמיגון של הטנקים, במטרה להגדיל את יכולת פגיעתם, תוך הפחתת הפגיעה בהם".
http://dover.idf.il/IDF/units/servi...red/default.htm
(ההדגשות שלי)

רק תחשוב לעצמך מה זה לפקד על המפלצת הקטלנית הזו ששועטת טוחנת את השטח ויורקת אש - אם זה מלהיב אותך - בוא להיות שריונר.

אם לירות אש קטלנית ממרחק על אויב עושה לך את זה - תותחנים זה בשבילך.

הנה ההגדרה של חיל תותחנים מתוך אתר צה"ל:
"תפקידו של חיל התותחנים בשדה הקרב הוא לספק את מרכיב האש לכוחות הקרקע המתמרנים, בזמן תגובה קצר. החיל מחזיק בעוצמת אש בלתי רגילה, כאשר ברשותו כלי ארטילריה מהמתקדמים מסוגם בעולם. ייעודו של החיל הוא הענקת סיוע אש קרוב לכוחות המתמרנים והשמדת מטרות לכל עומק שדה הקרב היבשתי".
http://dover.idf.il/IDF/units/servi...ery/default.htm
(ההדגשות שלי)

שיהיה ברור - גם מורן וכל השאר - הינם סיוע קרבי ולא כוחות מתמרנים (=שריון+חי"ר).
לולא היית בעל פרופ' 72 הייתי גם ממליץ לך לגשת למיון של פלס"רי השריון. שם תגיע לרובאי 07, או 08 אם תצא לקורס מ"כים סיירות.

עניתי לך על השאלה?
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 11-05-2008, 23:00
צלמית המשתמש של speedy_7
  speedy_7 speedy_7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.04
צבאי עד 1956 ורק בישראל
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי liran123 שמתחילה ב "גם שריון זה סוג של "סיוע..."

אחרי תש"ח השריון בישראל קיבל מעמד זהה לשריון הצרפתי ערב מלחמת העולם השנייה. מה שהבינו הגרמנים, האמריקאים, הבריטים והרוסים - לקח לנו קצת פחות מעשור.
אז, במסצע סיני, כשהחי"ר ולא הצליחו במשימתם - פרץ השריון

לכתוב ששריון זה "מסייע" זה אפס לא כ"כ מקצועי, ולכן ממליץ לך:
1) לקרוא היסטוריה צבאית
2) לבדוק את התו"ל (תורת הלחימה) הצה"לית

לגבי מורן,גם זה סיוע קרבי. אני יכול להניח שראיתי אותם בפעולה קצת יותר ממך. אבל מבחינת מגבלות ביטחון שדה- אכן לא ניכנס לזה.

בסופו של יום - חיל מסתער זה מי שמסתער על היעד, יורה עליו, כובש אותו, מטהר אותו, דורס אותו ותוקע עליו את הדגל!
(לא סתם תמצא טנקים שיש אצלהם דגלי ישראל מנויילנים ליום הנכון)
ישן 12-05-2008, 11:25
  משתמש זכר האדם שבטנק... האדם שבטנק... אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.08
הפחד שלך נובע מחוסר ידע-לא מעובדות!
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Sherif שמתחילה ב "speedy 7 , אני שאלתי לגבי..."

1.יותר מפחיד להיות בכלים של החי"רניקים (נגמ"ש/אכזרית) שאלו כלים שעם תחמושת לא חזקה בכלל האויב חודר
2.את ההוכחה לכך שטנק זה כלי ממוגן ובטוח לאנשי הצוות אפשר לראות במלחמת לבנון השנייה, שאחרי שהכלים של החירניקים חטפו על ימין ועל שמאל הוחלט לצוות (בכניסות ללבנון) לכל טנק מס' חי"רניקים,כדי להקנות להם יותר הגנה-ובטנק אתה מוגן יותר מכל כלי אחר ביבשה.
3.שלא תבין לא נכון,ירו על טנקים במלחמת לבנון,ואפילו חלקם נפגעו, אך צריך להסתכל על העובדות: גם אלו שחטפו, ברוב המוחלט של המקרים צוות הטנק לא נפגע.
4.פחד זה דבר לגיטימי והגיוני.....רצית להיות קרבי, לא?!
וכן,להיות חלק מהחיל שמוביל את הלחימה ביבשה זה קצת מפחיד, אבל יותר ממפחיד זה מספק!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:52

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר