לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2008, 21:29
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Ritusik שמתחילה ב "זה לא עיניין של תמימות. לא..."

אז איזה זהות יש לך אם כן?

אדם שיש לו שייכות לדבר כלשהוא - כגון אדם למשפחה: אם מישהו עושה רע למשפחה של אדם - אני מניח שאותו אדם שפגעו במשפחתו לכל הפחות ימנע מקשר הדדי כלפי הפוגע - לפחות ברמה האתית.

lets face it - הגויים תמיד רדפו אחרי יהודים - ותמיד היה להם תירוץ טוב מאד מסיבות שונות.
השואה הוכיחה שגם אם היהודי ינסה כמה שיותר להיראות ולחיות כמו גוי (ולהצליח) זה לא ישנה שום דבר.

לכי למסע לפולין - אולי תקבללי קצת שכל.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2008, 01:21
צלמית המשתמש של Ritusik
  Ritusik Ritusik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Ritusik שלח הודעה דרך MSN אל Ritusik Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אז איזה זהות יש לך אם כן? ..."

אני חושבת שיצא לך קצת רושם כאילו אני מזלזלת או לא מבינה את משמעות השואה
וזה ממש לא נכון. השואה זה הדבר הכי מזוויע שקרה אי פעם לדעתי. שלא תחשוב לרגע שאני חושבת אחר או מגנה על הנאצים או משהו.
מדובר פה בדבר אחר. אני לא יכולה לשנוא עם שלם במיוחד כשהעם שהיה אז כבר כימעט ולא קיים ואנשים אחרים נימצאים שם כרגע . אני לא יכולה לשנוא מישהו בגלל שהוא נולד בגרמניה וסבא שלו היה בצבא הנאצי . זה לא הוא שהיה נאצי זה לא הוא שהרג יהודים זה בן אדם שונה. זה לא אשמתו שסבא שלו כן עשה את זה.

וסתם כדי להסביר את העיינין אספר סיפור קטן שקרה לנו בזמן המשלחת:
ביקנו באיזה ארמון בקובורג והמדריך שלנו היה די זקן... בזמן הסיור שם המורה שהייתה איתנו שהיא עצמה נולדה באוסטריה והיא עושה את המשלחת הזאת כבר 25 שנים ברציפות סיפרה לנו שהמדריך שמדריך אותנו, קבוצה מישראל , היה בן 17 במלחמה . היא סיפרה לנו שהוא היה חלק מאירגון נאצי כלשהו .
כלכך התעצבנו רצינו להרוג אותו במקום. פשוט באנו עליו ושאלנו אותו מה הוא עשה שם בדיוק ולמה הוא בכלל נכנס לאירגון הזה ולמה לאזעזל הוא מדריך קבוצה של יהודים .
אז הוא פשוט הושיב אותנו וסיפר לנו שכשהוא היה בן 17 והתחילה המלחמה הוא עדיין היה תלמיד .. בביצפר הממשלה קבעה שיחלקו לכולם ספרים על עד כמה צריך להזהר מהיהודי ומהצועני ומהשחורי עור וכו...
אחכ עשו להם בדיקות ספורט ומי שהתאים גייסו אותו בלי לשאול בכלל לאירגון של נאצים צעירים. איימו עליהם שאם הם לא ישרתו שם אז זה סירוב למשטר ואמרו להם שיפגעו בהם ובמשפחה שלהם.
הוא ממש שנא לשרת שם ואחרי שנגמרה המלחמה אחרי הרבה שנים הוא שמע על המשלחת הזאת והוא ישר הצתרף אליה והוא תרם הרבה כסף (הוא עשיר ) כדי שמשלחת תצא לפועל .
הוא אמר לנו שהוא עושה את זה כפיצוי למה שהיה אז. לומרות שהוא אף פעם לא פגע ביהודים אישית או משהו כדומה התפקיד שלו היה פנימי בכלל .
אז הנה דוגמא למישהו כביכול נאצי אבל לא באמת מרצונו.
אין לי כוח לפרט מה היה איתו בשיחה שנשמכה הרבה זמן עם הרבה מאוד שאלות וכעס אבל בסופה של השיחה היה אפשר להבין יותר איך פעל המשטר הנאצי שפעל על עיקרון של אלימות איומים וטרור .
ושוב אני לא מצדיקה את זה שהוא עשה את מה שעשה אבל זאת סתם דוגמא למישהו אחד ואני בטוחה שיש עוד המון כאלה.

מסע לפולין?
כן אני נוסעת שנה הבאה . והייתי בדאכו בגרמניה שזה גם מחנה השמדה . אני לא בן אדם שזרוק מהמציאות וחושבת שכל העולם ורוד ממש לא.

ישן 09-05-2008, 17:04
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Ritusik שמתחילה ב "אני חושבת שיצא לך קצת רושם..."

בפיסקה שלך הכללת בדיוק את הפואנטה שלי -

אמרת שאותו אדם ששירת עם הנאצים, "ללא ידיעתו כמובן...", מנסה לפצות על מה שהוא עשה, למרות שברוב טוב לבו לא פגע ביהודי אישית (רק עזר בקידום הדבר..), ע"י הדרכה ומתן כסף בקבוצות של יהודים שמסכימים לזה. אני אישית לא הייתי רוצה להיות היהודי שאיפשר לנאצי הזה להרגיש טוב עם עצמו.

את הכסף ואת הלא יודע מה שיש לו - הוא יכול לדחוף ל..

לא נשכח ולא נסלח.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

ישן 10-05-2008, 20:07
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Ritusik שמתחילה ב ""ללא ידיעתו.." אתה מוציא לי..."

דווקא ה"ללא ידיעתו" עוזר לטענה שלך... אז בין אם הכנסתי לך מילים לפה או לא במילא יצאת דפוקה.

לא משנה אם את מתכוונת שהוא ירגיש טוב - ברגע שאת משתתפת בקבוצה הזאת את בונה לו את "הפיצוי" שלו - לא משנה אם הוא באמת מפצה על זה או לא...

אני פשוט לא יכול לקלוט את זה,..איך את יכולה להתחבר ולצחוק עם גרמנים בידיעה שהסבא שלהם היה קשור לשלטון שניסה להרוג את העם שלך ואם היה מצליח- לא היית באותה קבוצה.. זה פשוט יריקה גסה על הכבוד של היהודים שהיו בזמן הזה..

פשוט לא נקלט..

ישן 10-05-2008, 20:33
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "דווקא ה"ללא ידיעתו" עוזר..."

תסלח לי, אבל יש איזושהי סיבה שאתה ועוד כמה אנשים פה פשוט חייבים כל הזמן לדפוק הערות מזלזלות כלפי אנשים כאן? זה שאתם קוראים בשמות כמו "טיפש, דפוק, בור," וכו לאנשים אחרים לא תורמת לכם להראות תרבותיים יותר.

וכמו שאמרתי לשיפ, אל תדברו בשם היהודים מתקופת השואה. לדעתך זה אולי זלזול בהם, והגענו למסקנה כבר שיש פה שתי דעות מנוגדות. אבל היו המון יהודים שהיו בקשר עם גרמנים (ולא כל הגרמנים בגדו ביהודים, למרות שיש הרבה סיפורים שכן) והיו המון גרמנים שעזרו ליהודים. אז אולי היהודים בתקופת השואה שנשארו בקשר עם גרמנים\ או נעזרו בגרמנים יורקים ליהודים שסבלו בפנים?
ואולי אני צריכה להתבייש בקרובי המשפחה הרחוקים שלי, ובשם משפחה שלי בגלל שהם גרמנים?

היא ואני לא שופטות אנשים בגלל מה שהסבא שלהם עשה או לא עשה, מה שמשנה זה מה העמדות והמעשים שלהם. אתה לא יכול לקבוע רק ע"פ העמדה הזאת שלנו, אנחנו "יורקות להם בפנים".
אתה לא חייב להסכים עם זה, אבל למה לרדת לרמה של זלזול באנשים שאתה מתדיין איתם? \:
דווקא לפי איך שאני מכירה את ריטה, ובגלל המוכנות שלה לצאת למסע הזה לגרמניה ולמסע לפולין, במטרה של להבין את השואה יותר טוב, אי אפשר לומר עליה שהיא לא מכבדת את ניצולי השואה\ היהודים שנרצחו.

ישן 10-05-2008, 21:00
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "תסלח לי, אבל יש איזושהי סיבה..."

את משווה בין כמה גרמנים עזרו ליהודים לכמה שלא עזרו? הרי אלה שעזרו היו יוצאי דופן - ובהחלט לא היו "המון".

כן, אם תשאלי את הקרובים שלך מה הם עשו בזמן שמתחת לאף שלהם שרפו אלפי יהודים - והם יגידו לך שהם היו מאלה שישבו לא עשו כלום - אז את כן צריכה להתבייש בהם (אני הייתי לפחות..)

וכן - אני בהחלט לא מכבד את אלה שהולכים לקבוצות כאלה. מבחינתי הם מזלזלים ישירות בניצולי השואה ובכבוד הנרצחים - בין אם הם מודעים לכך ובין אם לאו.

ההליכה של ריטה למסע לפולין מבחינתי לא יותר מסתם הכנסה נוספת לכיס של הפולנים - לפי מה שהיא כותבת לפחות..

ישן 11-05-2008, 11:27
צלמית המשתמש של Ritusik

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "את משווה בין כמה גרמנים עזרו..."

המטרה של המשלחת הזאת לגרמניה היא קירוב היחסים לאחר השואה בין גרמניה לישראל.

אתה צריך להבין שגרמניה עכשיו זה לא גרמניה לפני 60 שנה .
ומה שהכי מצחיק זה שאתה אומר לי שאני יוצא דפוקה ושאני נוסעת לשם כדי מה? למה אתה חושב שנסעתי למשלחת הזאת? אתה לא יודע בכלל איך היא התנהלה ומה הייתה המטרה שלה.
אין אחד שיצא מהמשלחת שלא היה מלא בחוויות וזה היה תכלס פשוט מסע ואני תמיד אציע לאנשים לעבור.
המשלחת עצמה הייתה מבוססת על השואה. היינו במחנות השמדה ובמקומות שקשורים לעבר של היהודים וכו...
והגרמנים היו ביחד איתנו.
ורק שתדע שהגרמניה שהתארחתי אצלה היא שונאת נאצים הרבה יותר מכל אחד פה סבבה?
כמה שהיא גרמניה אתם רק מדברים ושונאים והיא אשכרה עושה עם זה משהו. היא מארגנת הפגנות נגד הניו נאציזם והיא מארגנת נסיעות להפגנות של נאצים כדי להרוס להם את ההפגנות היא גם משתתפת בהרבה אירגונים הקשורים ללחימה בנאצים.
אין לך זכות לבוא לבן אדם כזה ולהגיד לו יא נאצית מסריחה את גרמניה ואני לא מתקרב אליך כשהיא גרמניה ולא יהודיה בכלל והיא עושה הרבה יותר ממך ומכולם פה כדי אשכרה להלחם בתופעה.

והמשלחת הייתה מורכבת מאנשים שחיים בגרמניה.. לא כולם בה נולדו שם או ההורים שלהם . אני רק יודעת על הפרטנרית שלי שדוד שלה היה נאצי והם ניתקו איתו קשר עוד לפני מותו.

תפסיק להפוך אותי לאיזה נאצית כי אני לא חושבת כמוך או כי אני לא רוצה להשמיד את העם הגרמני בשנות 2008 .
אין לך זכות להגיד לי כלום כי אתה לא היית שם ואתה לא יודע בכלל איך ומה הולך שם עכשיו אתה רק מדבר יותר מידי בלי תכלית ומנסה לקטול כל אחד שלא חושב כמוך.

ישן 11-05-2008, 17:10
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Ritusik שמתחילה ב "המטרה של המשלחת הזאת לגרמניה..."

כתבתי לך וואחד תגובה שנמחקה...

אני ירשום לך תמצית ממנה:

הקבוצות האלה שאת מדברת עליהם - בעייתם היא בזה שהם נותנים לך פרספקטיבה מהצד האחר בנוגע לשואה (מהצד הגרמני). יש להם תירוצים שונים ומגוונים על איך הם לא יכלו לעשות שום דבר בזמן השואה ולמה הם לא הצילו יהודים וכדו'.

את בתור בחורה - שלא טעמת כלכך הרבה את השואה מהצד של ניצוליה היהודים - מקבלת ומגבשת איזו דעה - שנכון, גרמנים לא היו כאלה גרועים ואלה שלא עשו כלום הם בסדר (אני נותן דוגמאות קיצוניות רק כדי להעביר את המסר).

לכן אני חושב שהצעה ללכת לגבש כזאת דעה היא מסוכנת וגרועה בלשון המעטה. במקום זה הייתי רוצה שיודי ילך לשמוע סיפורים על הישרדות מניצולי שואה או מסעות עם יהודים אחרים שמאפשרים לך להתחבר יותר לנושא הזה מהבחינה היהודית- כי מה לעשות - את יהודיה. (אני מניח שאת תריבי הרבה במסע לפולין שאת תלכי - כי זה פשוט יהיה גיש אחרת שאת לא תסכימי לה- וזה עצוב.)

*זה היה התמצית של ההודעה -תחשבי כמה היא הייתה..

ישן 11-05-2008, 18:34
צלמית המשתמש של Ritusik

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "כתבתי לך וואחד תגובה..."

סליחה?
וממה בדיוק הסקת שאני חושבת שהגרמנים הם כאלה נחמדים ועוד העיקר שציינת ב"תור בחורה" WTF?
אחד דברים הכי מפגרים שיצא לך להגיד .

למה ניראה לך שאני לא קרובה לשואה?
רק שתדע שיש לי לא מעט קרובי משפחה שנרצחו בשואה בכל זאת גם אני אשכנזייה ויש גם אחת שהיא בחיים והיא עלתה לישראל לא ממזמן.

אני מגבשת דעה שהגרמנים לא כאלה גרועים? :\\\ מי אמר לך כזה דבר?
זה שאני לא חושבת שגרמניה של 2008 זה גרמניה של 1939 זה הופך אותי למישהיא שאין לה שמץ על השואה ומה שהלך שם .
אני מממש לא מגינה פה על הנאצים וממש לא תומכת במה שהיה @#$
אני בסך הכל מנסה להסביר לכם כאחת שכן יצרה קשר עם העם הגרמני של 2008 שזה לא אותו עם שזה לא אותם אנשים וזה שסבא שלהם היה נאצי לא אומר שגם הם נאצי ולא אומר שהם חושבים כמוהו.
אני תמיד אזכור בזמן שאני מדברת עם גרמני שיכול להיות וסבא שלו פאקינג הרג את המשפחה שלי. ובגרמניה ניסיתי להמנע מקשר עם אנשים מבוגרים . אבל הנוער שם זה לא גרמניה הנאצית צאו כבר מהסרט ש"גרמנים הם גרמנים" או ש"גרמנים ונאצים זה אותו דבר"
תפסיקו להכליל ותסתכלו על התמונה במלואה.
כי כן יש שם אנשים שאני יודעת למה אני מגנה עליהם .
כי היו כמה אנשים מהמשלחת שאחרי שנגמרה המשלחת באו כבר לבקר פה וגם אנחנו נוסעים.

באמת שנימאס לי כבר "להלחם" בכם... אין לי כוח לזה באמת שאין.. דיונים כאלה לא יוצרים בפורום זה דיון של פנים מול פנים כי ככה אפשר להסביר הרבה יותר .
לא אכפת לי שתישארו באותה דעה לא ניסיתי לשנות לכם אותה רק לא רציתי שתיהיו כל כך קיצוניים כי כל העובדות האלה שאתם מביאים לי בכתבות וכו לא שוות לעובדות שאני ראיתי ו 20 ימים הספיקו לי לראות לא לעט עובדות שפשוט שברתם פה כאילו שאיזה כתבה בוי נט תשנה אותם כל כך מהר.

ישן 11-05-2008, 19:04
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Ritusik שמתחילה ב "סליחה? וממה בדיוק הסקת שאני..."

לכתחילה את הולכת לקבוצה עם גרמנים כדי להתחבר איתם - משמע לקבל קצת מהפן שלהם לגבי השואה- הכרחי שתקבלי דעה כזאת או אחרת ששונה מדעות שמקבלים במשלחות יהודיות.

העובדה שציינתי שאת "בחורה" (יש מצב שאת גבר שעיר..) זה שעדיין אין לך ( אלא אם כן כל חייך את שקועה בנושא של השואה) גיבוש סופי (כמו שלי וגם להרבה אחרים אין) בנוגע לשואה - ואת מקשיבה לטענות שאולי ישמעו לך הגיוניות מאותם גרמניות - אבל הם לא באמת.

אם את הולכת לקבוצה רק כדי לקיים מין מחקר היסטורי ולשמוע צדדים אחרים (עדויות אחרות) בנוגע לנושא הזה אז זה בהחלט בסדר.. אבל זה לא.

ישן 12-05-2008, 00:00
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Ritusik שמתחילה ב "חחח ולמה אתה חושב שישבתי איתם..."

זה שאת הולכת עם קבוצה של גרמנים נותנת לך דיעה שונה.

1. יש לכם הדרכה שונה בהחלט מהדרכה של קבוצה יהודית - כיוון שיש גם גרמנים להדריך להם, וגרמנים רוצים קצת הדרכה מהצד שלהם..

2. את שומעת סיפורים -את נפתחת יותר לפן הרגשי של התירוצים הגרמניים. את משנה תפיסה וזה יכול להוביל לדברים יותר גרועים - כמו לשנות את הדעה על ניצולי השואה וכדו'.

אל תשליכי דברים ממך עלי.

אם את חושבת שגרמנים נורא דומים לך אז אני רגוע, כי לדעתי אני מאד שונה ממך.. לפחות מבחינת התפיסה.

ישן 12-05-2008, 08:53
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Ritusik שמתחילה ב "אף אחד לא תירץ לי כלום . ואף..."

את אמרת שהם דומים "לנו" לא אני..

לפי האנטישמיות אפשר לראות שהם "מתביישים" במה שקרה (ואל תזבלי ת'שכל על זה שבגרמניה אין אנטישמיות - בסך הכל ממשלת גרמניה עושה הכל שמבחינת העולם היא תיראה בסדר - וחס וחלילה שלא יראו שיש דברים אנטישמים שם..את חושבת שאין? אני חושב שהם פשוט לא מפרסמים את זה - בפקודת הממשלה!
את יודעת כמה סיפורים על זה שבני נוער הולכים לעשן סמים ולשתות אלכוהול במחנות ההשמדה ומבזים בתי קברות יהודים? ידעת את זה? כי ממש לא חסר סיפורים..).

לא אמרתי שצריך להרוג אותם. את הצעת ללכת ולהתחבר אליהם - את זה אני נוגד בכל תוקף.

אני ריאלי - אם זה כבר גובל בהכללות - אין לי אלא להודות שגרמנים זה עם שלא הייתי מתקרב אליהם ולו רק בשביל הכבוד שלי לדור השואה באירופה.

יום טוב.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 12-05-2008 בשעה 08:56.
ישן 12-05-2008, 01:30
צלמית המשתמש של Ritusik

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "עם כל הכבוד היטלר לא בא כאיש..."

אנטישמיות הייתה תמיד ולא רק בגרמניה
ואנטישמיות קיימת גם עכשיו והיא עצומה... באמת שהיא עצומה...
והיא דווקא נימצא באיזורים אחרים כמו איטליה וצרפת ארה"ב רוסיה ואוקריינה וכו...
דווקא בגרמניה לעומת שאר אירופה היא לא נכנסת אפילו לחמשת הארצות הגדולות של האנטישמיות.
וגם החוקים שם מאוד נוקשים בקשר לנאציזם לעומת מדינות אחרות שההגבלות די קלילות.

והיטלר הצליח להפוך את האנטישמיות הזו למשהו ממשי למשו שאשכרה גרם לאנשים לחשוב שיהודי זה מחלה שזה יצור לא נורמלי בין זה לבין אנטישמיות יש הבדל . היטלר הצליח כימעט להשמיד דת ולא להשאיר ממנה כלום.
הוא הצליח להשמיד אנשים בכמויות שאין לתאר בכלל בלי שאנשים מבחוץ ידעו מה באמת באמת הולך שם ולא רק מדיבורים.

ישן 12-05-2008, 08:40
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Ritusik שמתחילה ב "אנטישמיות הייתה תמיד ולא רק..."

מה הקשר? השואה התחילה בגרמניה. אף אחד לא יודע מה היה קורה בארצות אירופה האחרות (אם משם בא השלטון ולא הכיבוש). עובדה שיש אחוזי הצלה של יהודים שונים בין מדינות אירופה -משמע שיכול להיות שבאחוז היותר גבוה - לא היו נותנים לאידיאולוגיה כמו של הנאציזם להתפתח.

אני לא יגיד לך עכשיו שהאוסטרים או הבלגים הרבה יותר טובים מגרמנים - ואותם צריך להוקיע, אלא שהנקודה שלי היא שגם אם יש גרמנים שאינם אנטישמים ומאד חביבים - אין מחובתנו להתחבר אליהם וכמו שכבר כתבתי - ההתחברות להם יכולה להוביל לדברים לא טובים - החל מפגיעה בכבוד הניצולים וכו'.

ישן 12-05-2008, 13:10
צלמית המשתמש של Ritusik

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "מה הקשר? השואה התחילה..."

חחח אתה כאילו חושב שאם היטלר היה עולה לשלטון בצרפת או באנגליה או בבלגיה או בכל מדינה אחרת זה לא היה קורה?
בולשיט.
גרמניה הייתה במשבר עצום כלכלי וחברתי. בא היטלר והוציא אותם משם והתחיל להחיות את גרמניה אחרי מלחמת העולם הראשונה. אם אחת מהמדינות שציינתי למעלה הייתה במצב הזה זה היה קורה עם כל מדינה אחרת. זה לא בגלל שהגרמנים היו חיות ופראי אדם. הם היו אנשים רגילים אבל הנאצים נהפכו לכאלה. אבל לא היו כאלה לפני. זה לא שהיית הולך בגרמניה לפני המלחמה והיה שם כאוס ואנשים הורגים אחד את השני. כבר אמרתי נאציזם זה משהו נרכש לא נולדים עם זה.

אני לא מתחברת לנאצים. אני מתחברת לאנשים שחיים בגרמניה => אנשים שחיים בגרמניה זה לא נאצים!

ישן 12-05-2008, 14:06
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Ritusik שמתחילה ב "חחח אתה כאילו חושב שאם היטלר..."

את לא יכולה להתכחש לעובדה שרק בגרמניה האנטישמיות הגיעה למימדים כאלה.

שוב, לא אמרתי שהמדינות האירופאיות האחרות הם טלית שכולה תכלת - ולא אמרתי שאני יתאמץ להתחבר אליהם. עם זאת את רואה איזה מדינות דוגלות בשיטות של אכזריות כגון רוסיה "הדמוקרטית" לעומת בריטניה וארה"ב שתמיד דגלו בשיטת הדמוקרטיה - באמת ולא סתם.

שוב, ואני חוזר על זה אולי בפעם הרביעית - אני לא חושב שצריך להרוג או לשנוא את הגרמנים של היום -רק בשל העובדה שהם גרמנים, אבל אני כן חושב שצריך לשמור דיסטנס מהם - וכבר מניתי את הסיבות לכך.

אני אמרתי את שלי. את חוזרת על עצמך הרבה פעמים ועקב זה אני חוזר על הדברים שלי, לדעתי זה מיותר. אם אין לך מה לחדש חוץ מש - "גרמנים זה אחלה" והכללות זה באסה אז אני חושב שנסיים בזה.

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 12-05-2008 בשעה 14:08.
ישן 08-05-2008, 21:39
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "כמה שזה נהיה קל לומר לאנשים שהם טפשים בלי להכיר אותם... זאת תופעה.."

בזמני מלחמת העולם השניה, יהודים בודדו מכלל החברה הגרמנית, ולכן לא ידעו אם יש הבדל בין גרמנים שתומכים בהיטלר או בגרמנים שמתנגדים לו.

בזמני מלחה"ע ה-2 המושג נאצים היה חדש ולא ידעו עליו כמעט, ולכן כשדובר על חיילי SS ונאצים, דיברו עליהם כגרמנים, כי הם היו גרמנים. (לא רק אבל זה לא קשור עכשיו)

הגדרתה של המילה "נאצי" היא חבר במפלגה הנאצית הפוליטית(נשיונל סוציאליסט וורקרס פארטי). לכן, אפילו חיילי SS לא נקראים נאצים בהגדרתם, אך האם לא היו הם נאצים בהשקפתם? את כאילו אומרת לי שהיו בקושי 700 נאצים בהגדרתם בגרמניה?

איך את בכלל יכולה לחשוב על לקרוא לניצול שואה בשם גנאי כלשהו? ועוד על דבר שטותי כזה?! זוהי פשוט בורות.
גם אם ניצול שואה מספר את סיפורו ואומר "כשהגרמנים הגיעו לקחת אותנו....." הוא לא טועה ולא טיפש. הנאצים היו גרמנים לכל דבר. רובם המוחלט של הגרמנים היו נאצים בהשקפתם(עקב תעמולה ותיסכול רבי שנים), גם אם לא הובילו יהודים למחנות הריכוז וההשמדה ישירות. גרמנים. המילה הזאת בהקשר השואה מעלה בי תחושת גועל. לא, אני לא מבדיל בין אף גרמני בתקופת השואה ומלחה"ע ה-2 לנאצי. (למעט אלו שפעלו באפן מעשי ואקטיבי להצלת יהודים)

לכן, את אולי לא טיפשה, אבל את בורה ואינך בוגרת(אפילו לא קצת) ולא מבינה כלום בקשר לכל מה שאמרתי למעלה, אם את אפילו חושבת לקרוא לניצול שואה טיפש. (אך "ברור שלא. זה מובן." שלא תקראי לו טיפש..... בגלל שאת מתביישת? לא נעים לך לקרוא למבוגר טיפש? למה זה מובן שלא תקראי לו טיפש, אם הוא טיפש לדעתך? ואם הוא חושב שגרמנים בתקופת מלחה"ע ה-2 הם נאצים?)

ישן 08-05-2008, 22:03
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי DimaX שמתחילה ב "בזמני מלחמת העולם השניה,..."

לא חשבתי לקרוא לניצול שואה טיפש או בשום כינוי גנאי. עוד במיוחד שלא מדובר בניצול שואה ספציפי או כזה שיש לי קשר איתו. זאת הייתה בחירת מילים לא מוצלחת, וכתבתי שאני מצטערת על זה. הכוונה הייתה, שלדעתי יש לעשות הפרדה בין נאצים לגרמנים, אבל אם ניצול שואה לא עושה זאת, אני בהחלט מבינה את זה כי אחרי מה שהם חוו, הגיון נראה כמו ערך לא קיים, ואני לא מתכוונת לשפוט אותם על כך. איפשהו זה גם בגלל שלא נעים לי, ואני בכלל לא אעלה את הנושא הזה לידם, בגלל הכבוד. אני לא חושבת שהעובדה שאני שופטת אותם בצורה אחרת כי לא נעים לי ובגלל מה שעבר עליהם, הופכת אותי לבנאדם רע, או שיש בזה משהו שלילי. צביעות אולי... אבל זה שולי לדעתי.
אם אתה עדין מחליט לקרוא לי לא בוגרת (אפילו לא קצת, כמו שאתה מציין) בגלל התנסחות גרועה, ולא על סמך שום הכרות איתי, אז לא כזה אכפת לי מה אתה חושב, כי אתה ממהר לפזר מילות תואר על שטויות.

בקשר לשאר, בשבילי נאצי הוא מישהו בעל השקפה נאצית. אני מודעת שלשם זכו בהתחלה רק חברי המפלגה הנאציונל סוציאליסטית. אני מרחיבה את הכינוי הזה, בגלל שבעיקרו של דבר זה לא כ"כ רלוונטי לנושא אם הוא השתייך למפלגה, או רק תמך בה ובצורת המחשבה שלה.
אמרתי שנאצים הם לא גרמנים? רק אמרתי שלא כל הגרמנים הם נאצים, במיוחד לא כל הגרמנים של היום. וכשמדברים על העם הגרמני, לדעתי זה חשוב לומר את זה, כי הכוונה לא רק לעם הגרמני בזמן השואה.
אבל בגדול אתה לא מחדש לי כלום, אז תסלח לי, אבל אני לא מסכימה עם העובדה שאני בורה. למרות שגם אם היה קורה ולא הייתי יודעת את זה, פרט אחד, לא היה הופך אותי לבורה.

ישן 08-05-2008, 21:50
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "לא קשור - הנקודה היא לא אם..."

אתה טועה פה בקטע שאתה חושב באמת ובתמים שכולם שם כאלה...
אתה למדת הסטוריה? לא בקטע של להתנשא עליך חס וחלילה, אלא בקטע של להסביר לך...
היטלר היה טוב בקטע של לשלוט בעם שלו, הוא הביא להם תנאים מעולים לחיות בהם, בתקופה שלו
לא הייתה אבטלה כמעט ואנשים חיו טוב, הוא שלט באוכלוסיה הפנאטית בארץ באופן מוחלט.
תדמיין לך את התקופה שאחרי מלחמת העולם הראשונה, תקופה של שפל מכל בחינה
ופתאום בא לך מנהיג שאומר לך שאתה עליון, שאתה הגזע החזק ומצליח להוציא אותך מהשפל הזה.
גם אלה שלא תמכו בו ואפילו התנגדו לו לא יכלו לעשות כלום כי הם פחדו מההמון הפנאטי
ואלה שהתנגדו לו בכל זאת נהרגו.
התקופה הזאת עברה, זה נכון שנשארו נאו נאצים שם ושיש שם אנטישמיות אבל מפה ועד למה שאתה מכליל
יש דרך ארוכה.
אני מבקש ממך בשם ההגיון, שים את עצמך בפרופורציה.

ישן 08-05-2008, 16:51
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בהמשך לדבריך
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "אם הנאציזם היה באמת ובתמים..."

אפשר כמעט להבין מהשטויות שעלו פה שהנאצים הם איזה חוצנים שצנחו על העם הגרמני וחטפו אותו
ושכל ההתעללות הפרטנית ביהודים במחנות ובכלל הגיעו מהוראות מלמעלה שעל הדרך עם ההשמדה צריך גם להתעלל יום יום בחיי היהודים במחנות.
הגרמנים עם של מנוולים רצחניים טרוריסטים מתעללים - לא בגלל שום הוראה מלמעלה, לא בגלל שכפו עליהם, לא בגלל שהשתלטו להם על המוח חוצנים - הם עשו את זה ועשו את זה בהנאה ובצחוק גדול.

יש מי שיסלח, יש מי שלא יסלח, אבל דיי עם התירוצים על עם אחר ועל תיקון.. שום דבר לא יסובב את הגלגל לאחור.
מליונים מתהפכים בקברם.

תהנו מגרמניה, תיצרו קשרים עם הגרמנים... תהנו.

מרתיח.

ישן 08-05-2008, 17:29
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

אל תדבר בשם המיליונים.
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "בהמשך לדבריך"

אתה חושב שמה שאנחנו אומרים זה שטויות, אבל אתה לא יכול לדבר בשמם.
כי גם בניהם היו כאלה שהמיעוט הגרמני עזר להם. ובניהם היו כאלה שהיו בקשר עם גרמנים, ומהגרמנים האלה, אני בטוחה שהיו כאלה שלא בגדו בהם. גם היום יש ניצולי שואה שיודעים לעשות הבחנה בין נאצים לגרמנים. וגם אם לא, והם נוטרים טינה, שזה דבר מובן. אני מכבדת אותם. אבל זה לא אומר שזה גם מה שאנחנו צריכים לעשות ולשמור על מרחק מהעם הגרמני גם בדורות הבאים. המשפחה שלי למשל, מקורה בגרמניה, ואני די בטוחה שהיו לנו גם בני משפחה גרמנים לא יהודים. אולי אני אתחיל לשנוא גם אותם? (לא שהם בחיים). לדעתי זה אבסורד.

אני לא מבינה מה המטרה ללכת סחור סחור כשברור שמדובר בהבדלי דעות, ואף צד לא משכנע את הצד השני. פשוט חוזרים פה על דברים וכולם רק מתעצבנים עוד יותר.
תפסיק להוציא אותנו ככאלה שכאילו שכחו מה קרה. אף אחד ממי שהגיב לך או לMT לא שכח. כל מה שאנחנו אומרים זה שאין שום טעם להכליל. זה שאתה מתכוון לשנוא את העם הזה גם דורות אח"כ, לא מחייבת אותנו לזה. הסיבה היחידה שתגרום לי לשנוא את הגרמנים, זה רק אם אני אאמין שכל אחד ואחד מהם איבד צלם אנוש. לך זה כנראה קל יותר, אז סבבה. אבל שוב, זכותנו לא לנהוג כמוך, ואם זה מרתיח אותך אז אני מציעה לך לחסוך עצבים ולרדת מהעניין.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 08-05-2008 בשעה 17:34.
ישן 08-05-2008, 17:13
צלמית המשתמש של netaneldj
  netaneldj netaneldj אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.06
Facebook profile
הבנת הקרא שלך לקויה חבוב..
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "אם הנאציזם היה באמת ובתמים..."

קודם כל לא רשמתי בשום מקום שהנאציזם היה מיעוט, בנוגע למספרים אני לא יודע הרבה, אבל מה שאני כן יודע זה שפרק החיים של המפלגה הנאצית היה קצר יחסית, ולאחר מלחה"ע ה-2 הגרמנים עצמם דיכאו את הנאציזם ואסרו להשתמש בביטויים הקשורים בדרך כלשהי אליהם (למרות שהמשיכו להתקיים קבוצות קטנות של ניאו נאצים לאחר מכן).

דבר שני, לא רשמתי גם כן בשום מקום שאדם אדיש הוא אדם טוב, אבל אדישותו לא הופכת אותו בהכרח לנאצי או אפילו קרוב לכך.
וכן, בדיוק כמו שאמרת, הרעיון של היטלר היה להשליט סדר בעזרת טרור ואיומים, היטלר הרג גם גרמנים שניסו להתנגד לו.

עם כל הכעס אתה לא יכול להפנות עורף לעובדות, ולצאת בהצהרות דלות הבנה שכאלה.

נערך לאחרונה ע"י netaneldj בתאריך 08-05-2008 בשעה 17:18.
ישן 08-05-2008, 19:02
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי Hofman שמתחילה ב "קראתי בכלליות את התגובה של..."

אתה משווה את נתאנאל לנאצי, ואז אתה אומר שאתה מעדיף שהדיון ישאר תרבותי? אז אני חייבת לומר לך שהתפיסה שלך קצת (הרבה) מעוותת לדעתי.
בנתיים רק אתה אומר לי שאני טועה. עם שיפ אנחנו רק מתווכחים על דעה. בעוד שגם אני וגם נתנאל אומרים לך שאתה טועה. אז שוב, לפי התאוריה שלך, אתה זה שצריך לבדוק את עצמך.

מבין הכתבות שהבאת מה אתה מוכיח בדיוק? שאתה או האתר בוחרים להראות את הידיעות שקשורות רק לגרמניה.
אז אימהות גרמניות החלו בגל של רצח ילדיהן. זה הופך את העם הגרמני לנאצי? לא, זה הופך את הגרמנים או הגרמניות שאשמים בזה, לאנשים עם בעיות בשכל. בהרבה מקומות בעולם קורים דברים הרבה יותר מזוויעים. כמו שז'אן כתבה באשכול אחר, בסין למשל זורקים ילדים לא רצויים לפחים או נותנים להם לגסוס למוות בחדרי גסיסה. וזה ידוע בסין ונחשב לדבר שבשגרה. זה הופך את סין לנאצית?
והעובדה שכמה נאו נאצים מרססים קברים, הופכת את כל העם לנאצי? או העובדה שיש ביוטוב הגרמני סרטונים נאציים. תופעת של רסוס קברים קיימת במדינות שונות באירופה (ואני לא אתפלא אם גם מחוצה לה). ויש סרטונים שמתעדים פעילות נאו נאצית גם בארה"ב. אולי זה הופך גם את כל ארצות הברית לנאציות?
אם כן, אז שוב, ההגיון שלך הרבה יותר שונה משלי, וזה כבר הופך את הדיון הזה למיותר.
מה שאתה מציג פה אלה לא עובדות, ולכן כן מתווכחים עם זה. אתה מציג כתבות מסויימות שמציגות פעילויות נאציות או ברבריות בגרמניה. יש לא מעט עדויות על כך בכל מקום בעולם. בפולין למשל, יש מספיק גילויי אנטישמיות שקרובים במספרם לגילויי האנטישמיות בגרמניה. אבל זה לא מספיק כדי להאשים את כל העם בפשע כמו נאציזם.

הערך של ויקיפדיה והכתבות האחרות לא עולות לי.

בכל אופן אני חושבת שהעברתי את דעתי, ומסתבר שאני לא היחידה שחושבת כך.
אני מרגישה חוסר טעם להמשיך את הדיון הזה איתך.

ישן 08-05-2008, 23:28
  Hofman Hofman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.08
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "יש לך שמיעה מאוד סלקטיבית אם..."

אני חושב (ואני יכול לבסס את זה אם אתה חושב משהו אחר) שהאמונות של הבן אדם נקבעים לפי 2 דברים:
1- גנטיקה. יש חוקרים היום שאומרים שיש תכונות שעוברות בגנטיקה, עוד לא יודעים הרבה על הנושא הזה והדעות קצת שנויות.
2 - מי שאומר שהתכונות (אופי) של הבן אדם לא מגיעות בגנטיקה חושב שהתכונות שלו הם נרכשות. כלומר הסביבה משפיעה על האופי של הבן אדם.

איך שלא תהפוך את זה יש להם הרבה דעות משותפות
סביר להניח גם מתחום היהודים

תשאל כל גרמני הוא יגיד לך שהעולם לא צדק והחיים זה מאבק הישרדות של חזקים נגד חלשים
תראה שהם כמעט תמיד יחפשו בן זוג בלונדיני וסופרטאי שמתאים לאידיאולוגיה

לא יעזור זה החינוך זה מה יש
אפילו אם זה בקטנה, אבל הקטנה הזאת יותר מאשר אצל רוב העולם
שאומרים גרמני לפי ההגדרה שלך חלק גדול מהעם הזה הוא נאצי
השאר הם חברים שלהם/שכנים שלהם/משפחה שלהם (בעצם כולם משפחה שלהם)
ישן 09-05-2008, 07:16
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.04
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי Hofman שמתחילה ב "אני חושב (ואני יכול לבסס את..."

אמונות של בנאדם נקבעות לפי חינוך שהוא מקבל ומחשבה עצמית שלו.
תכונות אופי נקבעות לפי גנטיקה והשפעה מהסביבה לאורך הזמן.
להיות נאצי זאת בחירה\אמונה, להיות נמוך זאת לא בחירה\תכונת אופי.. נראה לי שבלבלת בין השניים.

אתה אומר שחלק משמעותי מהעם הגרמני הוא נאצי. כמה משמעותי? 20 40 60 אחוז?
לפי מה שאתה אומר יש סיכוי סביר שבשנים הבאות הנאצים יחזרו לשלוט בגרמניה ויכריזו עלינו מלחמה...
אתה שאלת גרמנים והם אמרו לך שהם מאמינים במה שכתבת? אני לא חושב. וחוץ מזה מה רע בבן זוג בלונדיני וספורטאי.. גם אני מעדיף את התיאור הזה ברוב המקרים

אין שום סיבה\צורה\דרך\משהו שלפיו הגרמנים הם אנשים רעים יותר ויש בהם את זה יותר מבשאר העולם.
אני בכלל לא מבין מאיפה ולמה אתה חושב שככה זה

ישן 09-05-2008, 17:05
  Hofman Hofman אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "אמונות של בנאדם נקבעות לפי..."

אני ישתמש במושג נאצי/העם הנאצי לגרמני שמאמין/דוגל/תומך (ישירות או בעקיפין) באידיאולוגיה הנאצית. כלומר גרמני נאצי.
גרמני שלא וודאי לדעתכם שהוא נאצי אני יקרא לו גרמני/העם הגרמני.

1) בתקופת היטלר 90 אחוז מהעם הגרמני תמך בו (א) והיו קבוצות מעטות (מקסימום 10%) של גרמנים שהתנגדו לו (ב).
א (למטה בסוף התת נושא "ביסוס המשטר הנאצי")
ב
היטלר כבר לפני זה פירסם את הדעות שלו והמטרות שהוא ינסה להגשים בתקופת שילטונו (דוגמא נאומים של היטלר בפני העם ופירסום הספר מיין קאמפף שנים) אי אפשר לטעון שהגרמנים שהצביעו היטלר לא ידעו למה הם מצביעים. הם תרמו את הכוח שהיה להם כבוחרים לקיום כל המהלך הזה (מחייה לפי האידיאולוגיה הנאצית - שואה, מלחמה וכו.. ). הם עשו את זה מתוך רצון ובחירה חופשית בידיעה מלאה למה שהיטלר מתכנן לעשות עם הכוח שיהיה בידו.

2) תכונות אופי (כמו רוע, שנאה) ואמונות (מאמין ב-ה' - דתי, לא מאמין - אתאיסט) נקבעות לפי 2 דברים בלבד - השפעת הסביבה (לדוגמא דברים שמשפיעים עליי חינוך, משפחה ,חברים) וגנטיקה. אם אתם חושבים שיש עוד משהו שהוא לא תת נושא של השפעה סביבתית/גנטיקה ומשפיע על האופי/האמונות (שהם מאוד קשורים אחד בשני/באישיות) של הבן אדם אשמח לשמוע עליו.

3) השפעת הסביבה הנאצית על הגרמנים -
חינוך בבית - 90% מהנאצים חינכו את הגרמנים. ההורים שלי (ואני משער שגם שלכם) מחנכים אותי לפי העקרונות שהם מאמינים בהם ובאמת אפשר לראות בהרבה משפחות מישהו שהוא בול כמו האבא או בול כמו הסבתא. אומרים שחינוך טוב מתחיל מהבית.
סביבה חברתית - 90% מהשכנים שלהם, מהמשפחה שלהם, מהחברים שלהם, מסה"כ האנשים שמסביבם היו גרמנים נאצים.
השפעה נוספת - אותם 90% הם כ-90% מאלה שכתבו בעיתונים, דיברו ברדיו, הופיעו בטלויזיה, כותבו מאמרים, הרצו באוניברסטאות, מורים/מחנכים בבתי הספר, מנהיגי דעה בקרב בני נוער ,מבוגרים ועוד..
במקרים רבים יוצא להם להביע דעות/אמונות/השקפת עולם (וכך בכל העולם בתחומים האלה)
כיום שאר הגרמנים שהושפעו כל כך חזק מהגרמנים הנאצים תופסים את מקומם (וגם כן יש כמובן עוד הרבה גרמנים נאצים שעובדים בתחומים האלה)

בטווח הרחוק כאשר יש 9 שמאמינים ב-X ואחד שלא מאמין אני משער שאתם יודעים לבד איזה דעה תתחזק ואיזה תיפול (אבל זה השערה שולית ולא חשובה).

השפעת הגנטיקה על הגרמנים - 90% מהגרמנים תמכו בנאצים (ישירות/בעקיפין דגלו בעקרונות הנאציזם ופעלו להשגתם), כלומר נאצים. אותם 90% התרבו והולידו את מה שאתם קוראים לו העם הגרמני (ברובו, לא נשכח את ה-מקסימום 10% שהתנגדו).

4) מ-3 אפשר להבין שהקשר בין הגרמנים הלא נאצים כביכול לגרמנים הנאצים הוא (בכ-90% ממנו) קשר של אב ובן, נכד וסבא, חברים, חינוך, מנהגים ,תרבות ועם.
התפוח לא נופל רחוק מהעץ וספר לי מי החברים שלך אספר לך מי אתה.
90% מהעם הגרמני שחי בתקופה השילטון הנאצי הוא בעצם משתייך למה שאתם מגדירים העם הנאצי (חלק מהעם הגרמני - גרמנים נאצים). השאר לא חיו בתקופת הנאצים אבל הושפעו חזק מאוד (גנטית וסביבתית) מ-90% מהם.
מבחן התוצאה אומר שהנאציזם לא נעלחם בגרמניה. א, ב, ג
אם יש למישהו משהו הגיוני לכתוב אני מאוד אשמח לקרוא.
ישן 09-05-2008, 17:57
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי Hofman שמתחילה ב "אני ישתמש במושג נאצי/העם..."

תפסיק לדחוף את העיניין של הגנטיקה כי אין פה שום קשר לגנטיקה. גנטיקה לא קובעת בשום אופן אמונות של אנשים

לפי שאתה קורא על ביסוס תקרא על עליית המשטר הנאצי ותבין את הסיבות, תראה שהרוב של ה-90% הזה מורכב מקולות שנבעו מתוך קושי כלכלי, תעמולה שקרית, כפייה, איומים וטרור. הגרמנים לא בחרו בהיטלר כי הם רצו להיפטר מהיהודים.. הם בחרו בו כי זה מה שהיה ובהתחלה זה גם היה טוב, למראית עין.

אחרי שהנאצים נפלו ולאנשים היה מותר לפתוח את הפה בלי לקבל כדור בראש אז באמת רובם המכריע של הנאצים הודו שמה שהלך שם זה לא אנושי וויתרו על האידיאולוגיה הזאת שמלכתחילה הם לא באמת האמינו בה.
האנשים האלה לא חינכו את הילדים שלהם להיות נאצים, מה שאומר שהיום רוב הגרמנים לא נאצים.

ישן 09-05-2008, 22:32
  Hofman Hofman אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "בתגובה מעלה הבעתי את אי..."

אני כל כך מסכים עם התגובה הזאת, זה הכי מרגיז גם הצורה שהם מגינים על עצמם

במקום לקחת אחריות להגיד או קיי טעינו, למדנו את הלקח שלנו הם פשוט מולידים מחדש את כל העם הגרמני והרבה פעמים יוצא לי לשמוע מהם כל מיני אימרות כמו החיים זה קרב הישרדות, בני אדם לא שווים, העולם לא צודק וגם דברים קיצוניים יותר שמתאימים לתקופת היטלר

בכיתה י היתה ילדה גרמניה בבית ספר שלי, בשיעורי היסטוריה היא כמעט הכחישה את השואה
היא התווכחה עם המורה וגם כמה שהיא מזדיינת איתם עזרו לה שאת היהודים שמו בגטאות בשביל להגן עליהם
פשוט מתחילים להתווכח על עובדות היסטוריות
ואחר כך משחקים אותה מצטערים ושוב עושים את ההפרדה המטופשת בין הנאצים (פשוט מוחקים את התקופה הזאת מהעם הגרמני) לגרמנים של היום

הכל כל כך זול, כל כך נראה כמו הצגה
היפנים היו מספיק חכמים בשביל להפיק לקחים מהמלחמה, הם נראה לי יחכו למלחמת עולם שלישית בשביל לקלוט
ישן 09-05-2008, 18:23
  Hofman Hofman אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "תפסיק לדחוף את העיניין של..."

לפי מה אתה קובע שאין עיניין של גנטיקה? תקרא את הלינק שצירפתי בנושא ההוא ותגלה שדוקטור אומר שכל העולם חלוק בדעתו מה יותר משפיע, לאף אחד אין ספק ששניהם משפיעים
לדוגמא אינטליגנציה יותר מאמינים שהיא ברובה עוברת בירושה.
אם יש לך איזה מחקר פורץ דרך בנושא כדי לך לעשות עם זה משהו, זה אולי שווה כסף.

אני קראתי על זה וכבר עברתי את הבגרות שלי בהיסטוריה על 90+, אני יודע מה הלך שם.
את הסיבות למה הגרמנים הצביעו היטלר אנחנו לא יכולים לדעת, אנחנו יכולים לשער.
אבל העובדה שאנחנו כן יכולים לדעת זה שהם תמכו בהיטלר וברעיונות שלו. זאת עובדה, 90%, אין מה לעשות ככה זה.
אם יש לך ספק תיקרא שוב את ההודעה שלי עם כל הלינקים ואם ישאר לך ספק תנסח אותו מסודר ותכתוב פה.
אני כתבתי לך בצורה מסודרת עם סעיפים ונימוקים, אתה עושה סלט.
בבקשה פעם הבאה תענה לי עם מה אתה לא מסכים (1/2/3/4) ותביא נימוק הגיוני.

"
אחרי שהנאצים נפלו ולאנשים היה מותר לפתוח את הפה בלי לקבל כדור בראש אז באמת רובם המכריע של הנאצים הודו שמה שהלך שם זה לא אנושי וויתרו על האידיאולוגיה הזאת שמלכתחילה הם לא באמת האמינו בה.
האנשים האלה לא חינכו את הילדים שלהם להיות נאצים, מה שאומר שהיום רוב הגרמנים לא נאצים.
"

90% מהגרמנים העלו את הנאצים מתוך בחירה חופשית, אז מה אתה כותב פה כאילו כל מה שקרה היה בכפייה?
הם תמכו בהיטלר ובכל הרעיונות שלו, שום דבר לא היה בכפייה נקודה. המיעוט שהפריע לו ידע להראות את זה בזה שלא הלך לבחירות החופשיות בהתחלה ומאוחר יותר התנגד.
אתה לא יכול לדעת אם הם האמינו או לא אתה יכול לדעת שהם תמכו ישירות ובעקיפין והתמיכה הזאת עלתה בחיים של עשרות מיליוני אנשים ושל שליש מהעם היהודי.

שוב אני כותב - הדיון הזה מאוד לא מסודר ואי אפשר להבין שום דבר.
אם אתה עונה לי תענה בבקשה עם איזה עובדה אתה לא מסכים (1/2/3/4) ותביא נימוק.

נערך לאחרונה ע"י Hofman בתאריך 09-05-2008 בשעה 18:27.
ישן 09-05-2008, 19:37
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי Hofman שמתחילה ב "לפי מה אתה קובע שאין עיניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hofman
לפי מה אתה קובע שאין עיניין של גנטיקה? תקרא את הלינק שצירפתי בנושא ההוא ותגלה שדוקטור אומר שכל העולם חלוק בדעתו מה יותר משפיע, לאף אחד אין ספק ששניהם משפיעים
לדוגמא אינטליגנציה יותר מאמינים שהיא ברובה עוברת בירושה.
אם יש לך איזה מחקר פורץ דרך בנושא כדי לך לעשות עם זה משהו, זה אולי שווה כסף.

אתה קורא את מה שאני כותב? אמרתי שאמונות לא מושפעות מגנטיקה, אינטיליגנציה היא לא אמונה.

בקשר לשאר...
אתה אומר שאנחנו לא יכולים לדעת ושניה אחרי זה אתה אומר שכן, אתה קורא לדעות שלך עובדות, אתה מבקש ממני לענות בהגיון אבל איפה ההגיון שלך?
לפי התמונה שאתה ועוד כמה אנשים פה ציירתם גרמניה של היום מלאה במליונים על גבי מליונים (כמובן רק 90%) של אנשים מטורפים שתאוות הרצח אצלהם עוברת בירושה והם רק מחכים להזדמנות לתפוס להם איזה יהודון ולתעלעל בו קצת.
באמת שאת מה שהיה לי להגיד כבר אמרתי ממזמן ואין פה מה להרחיב
כל בני האדם שווים ואין בגרמנים משהו מיוחד. די לבלבול השכל.

ישן 09-05-2008, 22:21
  Hofman Hofman אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "[QUOTE=Hofman]לפי מה אתה קובע..."

אמונות הם חלק מאישיות האדם.
a - תקרא את המאמר ותבין אם יש לך ספק
אישיות האדם מושפעת מגנטיקה (שוב תראה את הלינק בהודעה הראשונה שחילקתי לסעיפים)
זה שאתה חושב שלא זה לא אומר שיש לדעה שלך קשר למציאות ותקרא את הלינק שהבאתי שם בנושא יש דוקטור שמסביר על זה.

איפה כתבתי שאנחנו כן יכולים לדעת למה הם הצביעו?
זה מה שכתבתי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Hofman
את הסיבות למה הגרמנים הצביעו היטלר אנחנו לא יכולים לדעת, אנחנו יכולים לשער.
אבל העובדה שאנחנו כן יכולים לדעת זה שהם תמכו בהיטלר וברעיונות שלו. זאת עובדה, 90%, אין מה לעשות ככה זה.

עצם העובדה שהם הצביעו היטלר אומרת שהם תמכו במודע או לא במודע בהשמדת היהודים.
הסיכוי שהם תמכו בהשמדה המוחלטת של כולנו בלי שהם ידעו הוא קלוש ביותר. פירטתי על כך בהודעה הקודמת תחפש את השורה עם המיין קאמפף (תלחץ CTRL F ותרשום מיין קאמפף).
לא צריך לחזור לנושא ההוא כי כמו שכתבתי הכל כבר פורט.
אתה שוב עושה סלט וזורק דברים באוויר. אני הבאתי לך לינקים מוויקיפדיה עם עובדות היסטריות ומאמרים של דוקטורים מובילים - איפה כתבתי את הדעה שלי? הלינקים שהבאתי הם עובדות נטו.

ושוב אל תעשה סלט - דבר לעיניין. אתה חושב שאחד הסעיפים שרשמתי בהתחלה לא נכונים?
תכתוב איזה סעיף, תכתוב למה ותביא נימוקים כמו שאני הבאתי.

שאני מביא לך לינקים מוויקיפדיה ומאמרים של דוקטורים בעלי שם ואתה כותב שזה דעה שלי, צר לי אבל אתה עושה צחוק מעצמך.
ישן 11-05-2008, 19:25
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חחח טוב עכשיו שמצאתי תתגובה המדוברת, אני אגיב לכל השרשור שנבע ממנה.
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי Hofman שמתחילה ב "אמונות הם חלק מאישיות..."

אמונות, ואפילו יותר בכללי, עמדות. הן אולי חלק מאישיות האדם, אבל זה לא אומר שגם הן, כמו אישיות האדם נובעות מגנטיקה. הן דווקא חלק שנובע רק מהשפעת הסביבה, וזה משהו שיכול להגיד לך כל בנאדם שלומד פסיכולוגיה חברתית אפילו ברמה של תיכון.
ככה שלא, זה שסבא של מישהו היה נאצי, לא הופכת את הנכד שלו לנאצי, כי התורשה לא משחקת כאן תפקיד. השפעת הסביבה, כמו שכתבת, כן משחקת. וכן, זה הגיוני מאוד שמישהו שגדל עם הורים אנטישמים ונאצים, יאמין בחלק מהאמונות שלהם. כאן אני מסכימה איתך.
הבעיה שלי, היא שאתה מחליט משהו על עובדות מעטות מדי. כל מה שאתה מציין זה שפעם היו 90 אחוזי תמיכה, ובגלל שעמדות עוברות מדור, אז גם הרוב מאמינים באותה עמדה. אתה לא מתייחס בכלל להשפעת המלחמה או השפעתו של היטלר על גרמניה.
כמו שנכתב פה, חלק גדול מהתמיכה נבע מתעמולה וטרור. לא, אני לא אומרת שזה הופך אותם לתמימים ומסכנים שרק עושים מה שמכריחים אותם, ושבתוך תוכם הם היו בעלי לב זהב. מה שכן, מלתמוך במשטר הנאצי כי מכריחים אותך, בלי להתנגד, ועד ללחנך את הילדים שלך ולחיות לפי הגישה הזאת, יש מרחק לא קטן. אחוזי התמיכה עדין לא אומרים שכולם שם נאצים שמאמינים בכל האידיאולוגיה הנאצית הגמורה. שלא לדבר על כל הפיקוח השלטוני, שלפעמים היה עדיף לגרמנים לתמוך, ולא להתנגד ולסכן את משפחתם.
יש איזה סיפור קצר שהקריאו לנו באיזה שיעור, שמתעד מכתבים בין גרמני ויהודי אמריקאי בזמן השואה, שהיו בעבר חברים טובים. לא זוכרת איך קוראים לו, משהו עם נמען ללא שם, או משו כזה. בקיצור, הגרמני, שפעם היה כמו אח תאום ליהודי, מתחיל פתאום בגלל כל התעמולה והנאומים של היטלר, להאמין שהיטלר באמת מביא עתיד טוב יותר, שישחרר את גרמניה מכל העוני והבעיות שגרמה מ.ע.1.
ושוב, אני לא אומרת שהגרמני היה שה תמים, אבל עובדה שמה שהביא לשינוי דרסטי בגישה שלו אלה הם האמצעים שנקטו הנאצים בתקופה ההיא. מה גם שהרבה מהגרמנים פחות התייחסו להשפעת היטלר על היהודים, אלא יותר לעובדה שהוא "ישחרר אותם". עם פרוץ השואה, והקמת הגטאות וכו, במיוחד גם כשהתחילו לקחת גרמנים שלא התאימו לאידיאל הארי, פתאום גם הגרמנים התחילו לשים לב שמשהו לא בסדר. וגם אם הם צפו מנגד וברור שאני לא מצדיקה את זה, זה לא הופך אותם לנאצים, ולא הופך אותם לכאלה שמחנכים את ילדיהם לאנטישמיות.

ואני מודעת שיש גם היום ממש לא מעט גרמנים שממשיכים להאמין באידיאולוגיה הנאצית וממשיכים להיות אנטישמיים בגלוי או במחבוא. אבל זה רחוק מאוד מלהיות כל העם הגרמני. וזה מספיק כדי לא להכליל. כי אין שום ספק שהיום, הרוב לא מאמין באידיאולוגיה זו.

ישן 08-05-2008, 18:34
  Hofman Hofman אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי Hofman שמתחילה ב "אם יש לך משהו חכם לכתוב..."

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...13&postcount=32

את אומרת שהגרמנים והנאצים הם שני עמים שונים
אני אומר שהעם הגרמני זה מילה נרדפת לעם הנאצי/ העם הנאצי הוא הרוב המכריע בתוך העם הגרמני והשאר הם הבנים של אותו עם נאצי.. (וכמובן יש מאט מאוד יוצאי דופן כמו בכל כלל)

הוא הביא טבלה שמציגה רק תקופה קצרה בגרמניה, בסופו של דבר היה שיתוף פעולה והתנדבות מצד הרוב הגדול של הגרמנים

היום פשוט אין שום סיבה שהם ישתנו והבאתי את הכתבות שמוחיכות את זה
אותם נאצים שכמובן לא קשורים לגרמנים.. הם ההורים שלהם
הסבים שלהם
החברים שלהם
התרבות שלהם
המנהגים שלהם
והאלה שמחנכים אותם

אם תכונות של בן אדם (לדוגמא שנאת יהודים) לא עוברות בתורשה בטח יש לו קשר כל שהוא להשפעה הסביבתית שרשמתי למעלה..

היום חי בגרמניה סבא ששרף יהודים בשואה, הוא גרמני או נאצי?
יש הרבה סבאים כאלה
יש הורים שהתחנכו בתקופה של היטלר והשתתפו בתנועות הנוער שלו, למדו בבית ספר ובבית להאמין שהיהודים הם כך וכך, הם גרמנים או נאצים?
הילידים/הנכדים של שתי התיפוסים שכתבתי למעלה - הם הגרמנים שאת מדברת עליהם? כל השאר שחי שם הם בעצם נאצים? (ואני מדבר על הרוב אני יודע שיש טורקים וכל מיני מיעוטים אבל נעזוב אותם)

נערך לאחרונה ע"י Hofman בתאריך 08-05-2008 בשעה 18:40.
ישן 08-05-2008, 17:51
  Hofman Hofman אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי q_man שמתחילה ב "כאילו ששאר בני האדם יותר..."

עובדה ששאר בני האדם עוד לא עשו לנו שואה
זה יפה מאוד לקחת את האירועים הכי קיצוניים בכל מקום ולנסות לשקף ככה את המציאות

אבל בפועל החיים הם משהו אחר לגמרה ועל הדברים הרגילים שקוריאם יום יום אתם לא שומעים, בעיתון קוריאם על הדברים החריגים
שאנשים בארץ מארחים משפחות מהצפון, שבן אדם הולך ברחוב ונותן כסף לעניים שיהיה להם מה לקנות

למה נראה לך ביל גייטס/משפחת עופר/וורן באפט תורמים מיליוני דולרים ולפעמים אפילו מיליארדי דולרים?
למה יש את האגודה למלחמה בסרטן, כל מיני אגודות למפגירם ואוטיסטים ועוד דוגמאות רבות?

בסופו של דבר לא משתלם להיות רע ברוב המקרים וזה גם סיבה מרכזית מאוד שרוב האנשים לא רעים

אני יתן לך דוגמא:
העם היפני, פעם היו חיות, הבינו שזה לא משתלם להם
ובדיוק את אותו מאמץ שהם השקיעו בבנית כל נשק
הם משקיעים בייצור מכוניות (תאגיד טויוטה החברה הכי ריווחית בעולם), עטים (פיילוט החברה הכי גדולה בעולם בתחום), אלקטרוניקה (כל החברות היפניות הם המבוילות בעולם בלי שום תחרות עם חברות מחוץ ליפן), כימיה ומתכות כבדות מי שמבין בנושא יודע שהם מובילים עולמיים ועכשיו הם גם מתחילים להשתלט על תחום המזון.
כל זה הם עשו במדינה שהתחילה פעמיים מ-0 (פעם אחת שהם היו מדינה מתפתחת ופעם שניה ששמו עליהם פצצות אטום) ובמדינה בלי אוצרות טבע
יפן מבחינת יחס של עוצמת הכלכלה/מדע היא בדיוק כמו כל מדינה (מובילה) באירופה
אבל! ביפן עובדים רק חצי מהאנשים, הנשים יושבות בבית, הם פי 2 מכל מדינה אחרת באירופה
תבדקו בוויקיפדיה מה שאני אומר לכם
2 גרמנים עושים מה שיפני אחד עושה לבד

אותו מאמץ בדיוק הם השקיעו רק למטרה חיובית והתוצאה חיובית

ועוד דוגמא:
אם שמעתה פעם על דרום אפריקה (לפני לא הרבה זמן) היתה מדינה אחושילינג אבל היה שם בעיות עם הכושים והעולם אמר להם להירגע, לא נרגעו המדינה נהרסה
זה שלא כולם שם בני אדם זה סיפור אחר, ייקח להם עוד קצת ללמוד אבל ילמדו בסוף

ועוד משהו בקשר לגרמנים:
נראה לכם שזה השואה הראשונה שלהם? תבדקו את הנושא..

נערך לאחרונה ע"י Hofman בתאריך 08-05-2008 בשעה 17:58.
ישן 08-05-2008, 20:29
צלמית המשתמש של q_man
  q_man q_man אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "לעומת הדברים שלך יש את..."

הגרמנים השתוקקו לכל מי שרק יוציא אותם מהבוץ שהם נכנסו אליו אחרי WWI ובאמת היטלר עשה זאת, גם אם בצורה מעוותת.
לגבי 95%, אני לא זוכר בדיוק את הסיבות (לאחרונה אני מתעסק יותר באזרחות מהיסטוריה) אבל אני כן זוכר שיטות של דיכוי,
טרור ותעמולה בלתי פוסקת. אני גם זוכר חיוב של ילדים להצתרף לתנועות נוער נאציות, נוער שכמה שנים לאחר מכן נלחם במלחמה וביצע את הזוועות.. ככה שלהיות אדיש לא ממש יכולת

אני לא מחפש נקודות אור, אני פשוט לא מאמין שעצם שייכות של מישהו לעם מסויים הופכת אותו לשונה
ובעל סיכוי מיוחד לביצוע מעשים כאלה ואחרים

נערך לאחרונה ע"י q_man בתאריך 08-05-2008 בשעה 20:32.
ישן 08-05-2008, 21:23

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "לעומת הדברים שלך יש את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
לעומת הדברים שלך יש את ההיסטוריה לפיה הגרמנים השתוקקו לנאצים... אבל אל תתן לזה להפריע לך...
לגבי החלק השני של ההודעה שלך - אי אפשר להגיד שהגרמנים היו אדישים כש95% מבעלי זכות ההצבעה הלכו להצביע...

תסביר לי מה האינטרס שלך לחפש ולנסות למצוא בכל סיכוי נקודות אור בעם הגרמני?
תגיד כל דבר בשביל להיות ליברלי גם כשזה סותר כל היגיון?
איבדתם כל זהות.

בוא נראה וננסה לאמת את מה שאמרת "95% מבעלי זכות ההצבעה הלכו להצביע":
1928 מצביעים סה"כ: 31 מליון
1930 מצביעים סה"כ: 35 מליון
1932 מצביעים סה"כ: 36 מליון
1933 מצביעים סה"כ: 39 מליון
ב - 5 שנים נוספו 8 מליון מצביעים.

בגרמניה היו 60 מליון.

נגזים וניקח דוגמא בה ב1934 מצביעים 45 מליון אנשים.
90% של-45 זה 40.5.
סה"כ 60 מליון תושבים. ו40.5 מליון הצביעו.

67% מכלל התושבים בגרמניה מצביעים לשלטון של היטלר (וזאת בהגזמה עוד..)

ז"א ש 33% מתושבי גרמניה, שזה 19.8 מליון אנשים שלא הצביעו בעד היטלר כונו נאצים על ידיך.
ישן 09-05-2008, 06:09

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה ממציא מושגים, למה שאני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אתה ממציא מושגים, למה שאני אהיה מחוייב למושגים שאתה ממציא?!
מה זה גרמנים של היום? אני אמרתי שטות כזאת?
גרמנים הם גרמנים.

יש לך בכלל בעלות על הארץ? הרי אתה חי פה מתוקף קיומו של עם אחר, "היהודים של לפני אלפיים שנה".
אתה בכלל עצוב ביום השואה? למה לך? הרי מדובר ב"יהודים של האתמול", אתה "היהודי של המחר".

אתה מדבר שטויות ואתה כבר מזמן יודע את זה.

גרמנים הם גרמנים, אבל גרמנים הם לא נאצים.

כן עצוב לי ביום השואה, כל הסבים שלי ניצולי שואה שמשפחותיהם ניספו בשואה, אני כן מסתכל אל העבר ונקשר אליו כשמדובר בזכר נופלים ומעשי גבורה.

ואין לזה שום קשר עם מה שאני דיברתי עליו, אם אתה ממשיך לטעון שכל הגרמנים הם נאצים בהצלחה עם זה, (קצת מוזר שיש לי שם מלא קרובים יהודים שגרים כבר 10 שנים בגרמניה, יש להם חברים והם הולכים לבתי ספר כמו כולם.
אם כולם היו שם נאצים מזמן היו הורגים/מסלקים אותם.
ישן 11-05-2008, 00:14
  Hofman Hofman אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי Ritusik שמתחילה ב "תשמע אני לא מרגישה יותר צורך..."

חחחח סבבה ידעתי שמה שרשמתי טוב ואף אחד לא מסוגל לענות

הרי את דעתכם אתם תרשמו עוד עשרות פעמים בפורם כי כל פעם יש משהו אחר עם הגרמנים
וכל פעם יעלה הנושא

זה בסדר אני לא מאשים אותכם הייתי במועדון דייביט תקופה ארוכה ועשיתי דיבייטים עם אנשים שמדורגים במקומות הראשונים באירופה ומי שעתיד להיות דובר צה"ל..

אני יכול לשכנע אותכם שאתם דולפינים חח (סתם)

ואין לי שום דבר נגד הגרמנים סתם רציתי דיון הגיוני, אני מקווה למצוא כזה במקום אחר

קרעתי אותכם (סתם)

אבל חבל שאחרי כל כך הרבה תגובות יוצאים מהדיון בטיעון של "אני את דעתי אמרתי" אחרי כל כך הרבה תגובות. ועוד דעה בחיים לא תשלול עובדה. אפילו שאני מאוד מכבד אותך ואת הדעות שלך.

נערך לאחרונה ע"י Hofman בתאריך 11-05-2008 בשעה 00:26.
ישן 11-05-2008, 11:38
צלמית המשתמש של Ritusik

בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי Hofman שמתחילה ב "חחחח סבבה ידעתי שמה שרשמתי..."

יודע מה.
אני נותנת לך את הזכות להרגיש כאילו ניצחת אותי. אם זה מה שעושה לך טוב.
כן אתה גבר רצח מה אני אגיד לךךך..
אתה לא יודע מה אתה רוצה מעצמך ואם אתה חושב ששיכנעת אותי או הזזת לי את הדעה שלי אתה טועה ובגדול.
אני לא רצה לנצח פה אף אחד. תגבש לעצמך איזה דעה ואל תתיחס לזה כאילו זה איזה משחק כי וואלה יצאת מזלזל רצח.

אל תחשוב שאני מרגישה כאילו פאק אין לי יותר מה להגיד ושיכנעת אותי לשנות את דעתי או משו.

אתה מכבד אותי ואת הדעות שלי?
לא, לא ניראה לי.
ומה שהכי מצחיק אתה לא יודע בכלל מה הדעה שלך .
אני פשוט לא מרגישה שהדיון הזה זורם לאנשהו... הוא תקוע במקום של וויכוחים שלא נגמרים וזה מיותר.

ישן 11-05-2008, 12:28
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

לא, זה לא שמה שאמרת היה טוב מדי שקשה לענות בחזרה.
בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי Hofman שמתחילה ב "חחחח סבבה ידעתי שמה שרשמתי..."

פשוט אתה לא יודע איך לנהל דיון (והעובדה שהיית בדיבייט קלאב או וואטאבר, לא מרשימה אותי, כי ההתנהלות הכללית שלך פה נראית שונה לגמרי).

אתה לא יודע להתנסח וכותב בצורה ממש מבולגנת, וקשה מאוד להבין מה אתה כותב, אולי בדיבייט קלאב כשנאלצת לנאום קולית, הלך לך יותר טוב, אבל בכתיבה אתה לא משו.
אתה ממשיך לחשוב שדוגמאות על התנהגות מסויימת של גרמנים, מייצגות התנהגות של עם שלם (אפילו שנאמר לך פה לא אחת שדוגמאות להתנהגות שלילית אפשר למצוא בכל עם ואפילו בישראל). ומה שיותר מצחיק שאתה חושב שבצורה המכלילה הזאת, אתה תצליח לשכנע אנשים שמלכתחילה לא מאמינים בהכללות.
אתה מסלף דברים ושיחות של אנשים פה חופשי, כדי שזה יתאים את מה שאתה רוצה להעביר.
אתה מגיב רק על מה שאתה רוצה, וחוזר על עצמך בהתעלמות גמורה ממה שכותבים לך.
אתה קורא לנו בשמות גנאי (כי הבהרת כבר שגרמני זה שם גנאי בשבילך) כי דעתנו שונה משלך. ואתה לא זוכר מה אתה אומר.
שלא לדבר על להבין מה שאחרים אומרים פה.

אז זה למה לא רוצים לענות לך כבר. אנחנו פשוט מבינים שאין בזה שום תועלת.

לפעמים עדיף להיות חכם, מלהיות צודק.

ישן 11-05-2008, 17:51
  Hofman Hofman אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "לא, זה לא שמה שאמרת היה טוב מדי שקשה לענות בחזרה."

חחחחח אני עונה רק למה שנוח לי? אני מגיב ל-90% מההודעות פה וכולכם לא מגיבים (חוץ מאחד שפרש) לתגובה 77 שכבר כתבתי להתייחס רק לה כי באמת הכי מסודרת שיכול להיות.

מה יכול להיות יותר מסודר ממנה??
כל עובדה מבוססת ונשענת על העובדה הקודמת

ואפילו שניסחת את זה מצויין, נגיד שלא, זה אומר שזה פחות נכון מה שרשמתי?

אל תעלי פה עוד פעם את מה שאני טוען, יש את זה שם בצורה מסודרת

ואת ירדת על הניצולי שואה, אני כבר התנצלתי בפניו שקראתי לו גרמני ואין צורך לחזור על זה שוב

ההבדל בין ההודעות שלנו שאני באמת מגיב לכל הודעה פה (לרובם המכריע ואם את רוצה לא לדבר באוויר תספרי אפילו)
אני כותב בצורה מסודרת (תגובה 77)
וכל מה שאני כותב הוא מנומק ומוסבר. לא כמוך שאת רושמת את דעתך שלא נשענת על שום עובדה.

ואם לא היתם רוצים לענות לא הייתם עונים.. מה שאת עושה זה שוב פעם אומרת מה שאני רוצה להגיד בצורה לא נכונה ומצפה שאני יגן על הדעה שלי לפי דעתך.

אני יכול פשוט לעתיק את תגובה 77 לפה. הדעה שלי שם מוסברת במדוייק, בדיוק מה שאני חושב, לא פחות ולא יותר. אני לא מבין למה אתם מתעקשים לענות לי בכל מקום אחר רק לא שם, כנראה שאתם כבר הבנתם

אני מטורף אל תעסקו איתי

ישן 11-05-2008, 18:21
  Hofman Hofman אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "ישמצב שת'חלש בצניעות בסיסית?"

העובדה שמגיבים לשאר ההודעות שלי ולא להודעה ההיא בתירוץ של לא רוצים להגיב לך אומרת משהו מאוד מעניין על התגובה ההיא..

וכבר כתבתי פה הרבה פעמים שאני אידיוט, פשוט זה תחום ספציפי שאני טוב בו, בשאר לא.

בקיצור - תגובה 77 היא תגובה הגיונית.
מי שלא חושב בצורה רציונלית אפשר לכתוב גם תגובה לכאלה שמערבים (הרבה) רגשות בחשיבה.
פשוט יש רושם שהרוב פה יותר הגיוניים.

אני מטורף אל תעסקו איתי

ישן 12-05-2008, 22:38
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 173 שנכתבה על ידי Hofman שמתחילה ב "תקשיב אם אתה רוצה להסביר..."

אתה גם חלש ברטוריקה וסמנטיקה, שלא לדבר על כושר ביטוי.

ותסלח לי, אבל אדם שמנהל דיונים ועימותים באינטרנט, ולא מסוגל לעשות שימוש נאות באותיות אית"נ, לא ראוי ליחס רציני.
ברגע שאתה לא לוקח את ההודעות שלך ברצינות, התוכן שלהן מאבד מהערך שלו.

יכול להיות שתגובה 77 שלך היא התגובה בעלת הערך המבריק ביותר שנכתב אי פעם בכל פורום שהוא, ובכל שפה שהיא,
אבל היא מנוסחת כמו תגובה של ילד בן 12 (האמת, גם בגיל 12 התבטאתי הרבה יותר טוב).

q_man ניסה להסביר לך שאין שום קשר בין אמונה לבין גנטיקה, ואתה ממשיך להתעקש שיש. אין שום דוקטור בעולם
שיטען אחרת, ותאמין לי שאני קורא בנושא קצת יותר ממך.

אין טעם להתייחס לויכוח למטרות ויכוח, זה מיותר לחלוטין, אבל זה מה שאתה עושה פה.
כנראה הרגילו אותך במועדון הדיבייט שלך שנצחון בדיון הוא השיא שבן אנוש יכול להגיע אליו, אבל אתה מפספס את הנוף
בדרך. אתה עסוק בויכוח ולא בהקשבה למה שנכתב לך.
ישן 11-05-2008, 18:25
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי Hofman שמתחילה ב "חחחחח אני עונה רק למה שנוח..."

קודם כל, אל תסתמך על מספרי תגובות. ברגע שמישהו מגיב מעל התגובה המסויימת שלך, המספר שלה משתנה. חיפשתי למשל עכשיו את תגובה 77, והיא כבר נהפכה להיות שלי. ככה שאין לי מושג על איזו הודעה אתה מדבר.

דבר שני, לא צריך עובדה או איזשהו ספר כדי לדעת שלא כל גרמני הוא נאצי, במיוחד לא הגרמנים של היום. זה משהו הגיוני. לא משנה כבר דוגמאות תביא, אין שום דבר שישנה את זה. ורק על זה מסתמכות התגובות שלנו, כשאנחנו אומרים שלא כדאי להכליל, והשגרמנים של פעם והגרמנים של היום זה שני דברים שונים. אין שום מחקר או עובדה שקובעת ש100 אחוז מהגרמנים גם אז וגם היום הם נאצים. ברגע שאין משהו כזה, העמדה שלנו רלוונטית ועובדתית, משום שלא חסרות עדויות על גרמנים שעזרו בזמן השואה, וגרמנים טובים.
אתה למשל פגשת גרמני פעם? והאם אתה יכול להתווכח עם ריטה כשהיא אומרת שהגרמנים שהיא פגשה הם נחמדים ואנטי- נאצים? אולי אתה צריך שזה יופיע במחקר של איזה דוקטור כדי להאמין בזה?
כשאומרים לך שהתנהגות ברברית זה לא רק נחלתה של גרמניה, זה לא מספיק טוב? סבבה. אני מפנה אותך בזאת לסרט "חדרי המוות", סרט שמתעד את ההתייחסות הזוועתית לילדים בסין. וכמו כן, כמו שנאמר, יש לא מעט כתבות בכל מקום בעולם על מעשים ברבריים כאלה ואחרים. ואני בספק שאתה עשית ספירת מלאי של כל אחד מהם בהתייחסות לארץ שאותה הם מייצגים, כשאתה אומר שלא ראית רמה כזאת של התנהגות בשום מקום אחר.

בקשר לניסוח, ברור שזה לא הופך את מה שאתה כותב ללא נכון. זה הופך את זה ללא מובן, ולא מסודר ומבלבל. וחס וחלילה, אני לא מאשימה אותך בגלל זה ולא כלום. יש אנשים שמתקשים בניסוח או שגיאות כתיב וכו. אני רק מסבירה לך שזה יכול לבלבל ולייגע את הקוראים, ולפעמים הם פשוט מעדיפים לא להכנס לויכוח איתך, כדי לא להאלץ לקרוא את מה שאתה כותב.
כשאני אומרת שאתה מגיב רק למה שאתה רוצה, אני מתכוונת לכך שאפילו אם אתה מגיב לרוב התגובות, אתה בוחר בתגובה עצמה למה בדיוק אתה רוצה להתייחס. זה גם מהדברים שהפריעו לי פחות בהודעות שלך, זה לא משנה יותר מדי. באמת שאתה לא צריך להתווכח איתי גם על השטויות האלה.
אני לא ירדתי על ניצולי שואה, הסברתי כבר שזה היה ניסוח לא נכון והתנצלתי על הניסוח הזה. (הנה לך דוגמה לכך שאתה מסלף שיחות של אנשים איך שאתה רוצה, אפילו מי שהאשים אותי בכך בהתחלה, חזר בו).

ישן 11-05-2008, 18:30
  Hofman Hofman אינו מחובר  

======== התגובה שחיפשת ולא מצאת ===== בבקשה:
בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "קודם כל, אל תסתמך על מספרי..."

תגובה 77 להלן כדלקמן:

אני ישתמש במושג נאצי/העם הנאצי לגרמני שמאמין/דוגל/תומך (ישירות או בעקיפין) באידיאולוגיה הנאצית. כלומר גרמני נאצי.
גרמני שלא וודאי לדעתכם שהוא נאצי אני יקרא לו גרמני/העם הגרמני.

1) בתקופת היטלר 90 אחוז מהעם הגרמני תמך בו (א) והיו קבוצות מעטות (מקסימום 10%) של גרמנים שהתנגדו לו (ב).
א (למטה בסוף התת נושא "ביסוס המשטר הנאצי")
ב
היטלר כבר לפני זה פירסם את הדעות שלו והמטרות שהוא ינסה להגשים בתקופת שילטונו (דוגמא נאומים של היטלר בפני העם ופירסום הספר מיין קאמפף שנים) אי אפשר לטעון שהגרמנים שהצביעו היטלר לא ידעו למה הם מצביעים. הם תרמו את הכוח שהיה להם כבוחרים לקיום כל המהלך הזה (מחייה לפי האידיאולוגיה הנאצית - שואה, מלחמה וכו.. ). הם עשו את זה מתוך רצון ובחירה חופשית בידיעה מלאה למה שהיטלר מתכנן לעשות עם הכוח שיהיה בידו.

2) תכונות אופי (כמו רוע, שנאה) ואמונות (מאמין ב-ה' - דתי, לא מאמין - אתאיסט) נקבעות לפי 2 דברים בלבד - השפעת הסביבה (לדוגמא דברים שמשפיעים עליי חינוך, משפחה ,חברים) וגנטיקה. אם אתם חושבים שיש עוד משהו שהוא לא תת נושא של השפעה סביבתית/גנטיקה ומשפיע על האופי/האמונות (שהם מאוד קשורים אחד בשני/באישיות) של הבן אדם אשמח לשמוע עליו.

3) השפעת הסביבה הנאצית על הגרמנים -
חינוך בבית - 90% מהנאצים חינכו את הגרמנים. ההורים שלי (ואני משער שגם שלכם) מחנכים אותי לפי העקרונות שהם מאמינים בהם ובאמת אפשר לראות בהרבה משפחות מישהו שהוא בול כמו האבא או בול כמו הסבתא. אומרים שחינוך טוב מתחיל מהבית.
סביבה חברתית - 90% מהשכנים שלהם, מהמשפחה שלהם, מהחברים שלהם, מסה"כ האנשים שמסביבם היו גרמנים נאצים.
השפעה נוספת - אותם 90% הם כ-90% מאלה שכתבו בעיתונים, דיברו ברדיו, הופיעו בטלויזיה, כותבו מאמרים, הרצו באוניברסטאות, מורים/מחנכים בבתי הספר, מנהיגי דעה בקרב בני נוער ,מבוגרים ועוד..
במקרים רבים יוצא להם להביע דעות/אמונות/השקפת עולם (וכך בכל העולם בתחומים האלה)
כיום שאר הגרמנים שהושפעו כל כך חזק מהגרמנים הנאצים תופסים את מקומם (וגם כן יש כמובן עוד הרבה גרמנים נאצים שעובדים בתחומים האלה)

בטווח הרחוק כאשר יש 9 שמאמינים ב-X ואחד שלא מאמין אני משער שאתם יודעים לבד איזה דעה תתחזק ואיזה תיפול (אבל זה השערה שולית ולא חשובה).

השפעת הגנטיקה על הגרמנים - 90% מהגרמנים תמכו בנאצים (ישירות/בעקיפין דגלו בעקרונות הנאציזם ופעלו להשגתם), כלומר נאצים. אותם 90% התרבו והולידו את מה שאתם קוראים לו העם הגרמני (ברובו, לא נשכח את ה-מקסימום 10% שהתנגדו).

4) מ-3 אפשר להבין שהקשר בין הגרמנים הלא נאצים כביכול לגרמנים הנאצים הוא (בכ-90% ממנו) קשר של אב ובן, נכד וסבא, חברים, חינוך, מנהגים ,תרבות ועם.
התפוח לא נופל רחוק מהעץ וספר לי מי החברים שלך אספר לך מי אתה.
90% מהעם הגרמני שחי בתקופה השילטון הנאצי הוא בעצם משתייך למה שאתם מגדירים העם הנאצי (חלק מהעם הגרמני - גרמנים נאצים). השאר לא חיו בתקופת הנאצים אבל הושפעו חזק מאוד (גנטית וסביבתית) מ-90% מהם.
מבחן התוצאה אומר שהנאציזם לא נעלם בגרמניה. א, ב, ג,
וגם מדבריו של קצ'ינסקי רה"מ פולין אפשר להבין שאנחנו פחות או יותר באותה דעה.
אם יש למישהו משהו הגיוני לכתוב אני מאוד אשמח לקרוא.

אני מטורף אל תעסקו איתי

נערך לאחרונה ע"י Hofman בתאריך 11-05-2008 בשעה 18:58.
ישן 11-05-2008, 20:40
  someone4007 someone4007 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.05
בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי Hofman שמתחילה ב "======== התגובה שחיפשת ולא מצאת ===== בבקשה:"

1)מאותו ערך בויקיפדיה שאתה עצמך נתת ומאותה פיסקא:„בתי המשפט חויבו לפעול ברוח ה"פיהרר" בלבד. הוקמו בתי דין מיוחדים שדנו את מתנגדי המשטר הנאצי."
מה עשו למתנגדים? -יפה.
למה אתה חושב שאדם שפוי יתנגד למשטר שיכול להיות שיהרוג אותו אחרי מה שהוא אמר?
אני בתור אדם שפוי לא הייתי עושה כן.
בוא נסתכל על הבחירות האחרונות לפני שהיטלר עלה לשלטון -מה קורה פה שנה לפני הבחירות שבהן הוא עלה? למה בחירות כלכך מהר?
בוא ואספר לך שעקב גודלה של המפלגה הנאצית(תעמולה שיקירת וכל מה שכבר אמרו) לא היתה אפשרות להרכיב קואליציה יציבה בלי מפלגה זו.
היטלר לא רצה שום תפקיד פרט לראש הממשלה, כשהיטלר קיבל תפקיד זה הוא פיזר את הראיכסטג על מנת להיות ראש ממשלה נבחר ולא ממונה.
אתה מנחש מה היה קורה אם היטלר לא היה נבחר? נכון שוב פעם בחירות כי אין קואליציה.
בכל מקרה בניין הראיכסטג נשרף זמן קצר לפני הבחירות(לא משנה מי עשה זאת) ועל מנת להצג לעם כמה חזק ויעיל שלטונו של היטלר הוא הפעיל את „הצו להגנת העם והמדינה" שאיפשר לו לכלא את הקומוניסטים ללא משפט ולהוציא את מפלגתם אל מחוץ לחוק.
אחרי דבר כזה שמוכיח שהשליט "לא פראייר" ועקב המצב הכלכלי הירוד גם אני הייתי בוחר בו.

2)אני לא מצאתי בלינק שנתת הוכחה כלשהי ולו הקלושה ביותר שתכונות אופי הן דבר גנטי.

3)השפעת הסביבה:הילדים חונכו על פי האידיאולוגיה הנאצית ואך ורק על פיה בבית הספר ובגנים,כמו כן הילדים למדו להלשין על הוריהם למשטרה אם הם רואים אותם מבצעים פעולות שכנגד המשטר,לכן אני חושב שההורים לא ירצו למות בגלל הילד שלהם.
העיתונים היו ערוכים על ידי עורכים נאצים וגם אם לא נאצים הם היו כפופים למשטר הנאצי ובמשטר כזה העורך,הכתב וכל משפחתו היו נרצחים אם היה מפורסם בעיתון משהו שנוגד את המשטר הנאצי.

4)הנאציזם קיים בכל העולם אז מה? מיעוט,מיעוט ושוב פעם מיעוט ברגע שבו הם יהיו מיעוט שיכול להשפיע על השלטון במדינה אני אתחיל לחשוש.
ומה הדעה של אותו ראש ממשלה פולני אמורה להביע?

אני מקווה שזה מספיק הגיוני בשבילך אם יש משהו לא ברור אשמח להבהירו
ישן 11-05-2008, 18:58
  Hofman Hofman אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "קודם כל, אל תסתמך על מספרי..."

שאר הדברים שרשמת לא קשורים אפילו טיפה לדיון
מה שאת מנסה להסביר זה למה לא עונים לאותה תגובה ספציפית שכתבתי ולא למה היא לא נכונה.
זה שלא עונים לתגובות מסויימות שלי ולאחרות כן עונים (בגלל סיבה משותפת שגיאות כתיב נוראיות או חסר סדר או עובדתיות..)
וזה שאני מסלף דברים - אני לא יגיד שזה לא נכון כי זה לא קשור
אחרי שתגיבי לעיקר הנושא אני חושב שזה יהיה נכון לגלוש לנושאים לא קשורים כמו מה שכתבתי בקשר לנתנאל (שאני מבטיח להסביר את זה) וכל שאר הדברים שרשמת.
אם את מעדיפה להתעסק בשטויות במקום בעיקר הדיון אחרי שהושקעו בו כל כך הרבה תגובות תגיבי למה שכתבתי פה, אם לא תגיבי לתגובה השניה שהגבתי לך (איפה שהוא מעל התגובה הזאת, אם שוב לא תמצאי/הדפדפן לא יפתח לך את התגובה אני יעתיק אותה פעם נוספת.. )

ואם מנהל יוריד את מה שכתבתי למעלה מתחת ל-======= אני יודה לו, זה לא היה אמור להיות בתגובה ההיא.

אני מטורף אל תעסקו איתי

נערך לאחרונה ע"י Hofman בתאריך 11-05-2008 בשעה 19:04.
ישן 11-05-2008, 19:43
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 183 שנכתבה על ידי Hofman שמתחילה ב "שאר הדברים שרשמת לא קשורים..."

הגבתי לתגובה שלך למעלה ולכל השרשור שנבע ממנה. (תחפש את ההודעה האחרונה של השרשור).

בקשר למה שכביכול לא קשור לדיון. אתה זה שאמרת שהווו אתה כ"כ נעלה כי היית בדיבייט קלאב, ואנחנו לא עונים לך כי אנחנו לא מסתמכים על עובדות ובלה בלה. אז כל מה שעשיתי, זה הסברתי לך למה באמת אנשים לא רוצים לענות לך יותר.
אני לא חייבת להגיב לכל תגובה. יש פה המון תגובות שאני בטוחה שהן ענייניות מאוד ושיש לי מה להגיב עליהן, אבל או שאין לי כח, או שלא הבחנתי בהן, כמו שלא הבחנתי בהודעה המדוברת שלך קודם.

אני מצטערת ששכחתי לשאול לרשותך למה לענות.

אתה מחליט שאתה רוצה להלחם עם כולם, ולבלות שעות במציאת הוכחות לא רלוונטיות, סבבה לך, אבל תסכים איתי, שאני לא חייבת לך כלום משום שזהו רק פורום, וכל מה שעשיתי זה להציג את העמדה שלי.
בין אם אתה חושב שהיא נכונה\ לא נכונה\ לא מבוססת או מסתמכת על עובדות. אל תחשוב שאני חייבת לענות לך, ואל תזלזל בי או בנו, כי אנחנו בוחרים שלא לעשות את זה.

ישן 12-05-2008, 14:34
צלמית המשתמש של Ritusik

WOW
בתגובה להודעה מספר 186 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "וסתם כדי שתהנו ותנסו להתחבר..."

באמת.
הכנסת אותי עכשיו לנוסטלגיות ואני נזכרת כמה כיף היה וכמה שהייתי נוסעת שוב ושוב ושוב.
והתמונות ברוב המקומות שם הייתי וגם עמדתי בבימה הזאת של היטלר והייתי בנירנברג איפה שהוצאו חוקי נירנברג איפה שהיו המצעדים הנאצים ועמדתי בבימה שהיטלר עמד בה (ואנחנו כמו ישראלים טובים דפקנו שמוחטות על הבימה הזאת חח)

בקיצור..
היה מדהים
הנה כמה תמונות כי הכנסת אותי לזה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://f.nau.co.il/upload/Xternal/IsraBlog/49/64/14/146449/posts/11424349.JPG]

חח קברנו את אחד הגרמנים בים והתיישבתי עליו שלא יקום P:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://f.nau.co.il/upload/Xternal/IsraBlog/49/64/14/146449/posts/11335221.JPG]

אחד הגרמנים הפך אותי לפעילת חמאס בשביל תמונה :]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img02.picoodle.com/img/img02/9/8/1/f_P6240066m_d45e2f7.jpg]

קבר אחים בגרמניה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img02.picoodle.com/img/img02/9/8/1/f_P6270284m_883c13c.jpg]

אני עומדת במקום שהיטלר היה עומד וכל הרחבה הענקית למטה תנסו לראות את זה בלי הגדרות וכו הייתה מלאה בנאצים שצעדו .

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://a401.ac-images.myspacecdn.com/images01/122/l_641f1745605ea88dd30328fbc8cca940.jpg]

זה בעיירית קובורג ישבנו שם עם כל מיני עיתונאים וזה ראיינו אותנו וצילמו לעיתון וכאלה...

זה בדאכו
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://a228.ac-images.myspacecdn.com/images01/83/l_4899b746b76409935cba73bb419a53db.jpg]

הקבוצה הישראלית והמורים מישראל וגרמניה ועוד איזה אחד מהגרמנים שנדחף לתמונה בטח לא הבין שצריך לזוז חח.

זהו אין לי כוח להעלות יותר

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:47

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר