לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2008, 22:49
  OhShoot OhShoot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.08
כמה שאלות בקשר לסיום טירונות ומעבר לקורס (חיל תקשוב)

אוקיי אני אתחיל מההתחלה,
כבר לפני גיוסי רציתי לשרת בממר"מ, אך הייתי מיועד לקרבי, ולא חשוב כמה מכתבים שלחתי, לא נעתרו לבקשתי ודחו אותה על הסף, "צרכי הצבא וכו'"
תקופה לפני הגיוס, זומנתי למשקית ת"ש, כמו כל חייל לפני גיוס, ועקב המצב בבית קיבלתי ת"ש, (שבינתיים הוא ת"ש 1; לא קרבי)
מיד כשראיתי שעכשיו נתפחו הדלתות למקצועות המחשב, כי אני כבר לא מיועד לקרבי, ביקשתי ושלחתי שוב מכתבים, אז נאמר לי שזה בלתי אפשרי, וגם לאמא שלי בטלפון, כי אין באפשרותי לעבור מיונים כי זה כבר מאוחר מדי, ואי אפשר בשום מצב
טוב, אז ויתרתי ואמרתי שאם לא ממר"מ, אעשה שירות מהנה כמנהל רשת וזהו,
בחרתי "חיל תקשוב" באפשרות ראשונה
ד"א שכחתי לציין שבצו ראשון (כפי שהתברר לי בהמשך) כשנשאלתי על מקצועות ההרחבה שלי בתיכון, אין לי מושג איך אך הובן שלמדתי אלקטרוניקה, והעובדה שלמדתי מחשבים נשמטה (?)
שזה די מצחיק, כי המקצוע העיקרי שלי היה מחשבים, אלקטרוניקה זה סתם מקצוע שבחרתי כי הייתי מוכרח לבחור מקצוע שני להרחבה,
ואני אומר את זה כי כשניסיתי לקבל הזמנה למיונים של ממר"מ (בעזרת אמא שלי שגם עזרה והתקשרה וכו') נאמר לה שלא כתוב להם שלמדתי מחשבים הלוך וחזור, והם ביקשו פיקסוס מכתב מהמנהלת שמאשרת את זה וכו', ואז לבסוף פקיד החליט להיות גלוי עם אמא שלי ואמר לה כפי שצייני למעלה, שזה לא באמת יעזור כי זה כבר ממש מאוחר מדי.

אוקיי אני אגיע לנקודה,
יום שלישי סיימתי את הטירונות (02) וקיבלנו צוי הצבה להגעה לקורסים הנפתחים ביום ראשון.
קיבלתי טכ' תקשוב טקטי, תפקיד באלקטרוניקה שאני בשום פנים ואופן לא רוצה, ואני לא מתכוון להגיע ביום ראשון אם לא אצליח לשנות את השיבוץ,
אני רוצה מנהל רשת
אז ככה נגיע לעיקר, לשאלות:
אחותי מנהלת רשת אז פחות או יותר אני יודע איך זה מתנהל (לא מבחינת מה היא עושה שם, אלא זה שהיא באה לבסיס, עושה את התפקיד שלה זריז ואז מתפנה פשוט לגלוש באינטרנט האזרחי שיש שם), אבל בקשר לנתמ"מ אין לי מושג,
זה 13 שבועות קורס + חתימה לשנה קבע,
חבר מהכיתה שלי הולך לזה אז ביררתי על כך,
האם שם העבודה יותר מאסיבית? במובן של זה שלא יהיה זמן לגלישה באינטרנט בזמן השהות בבסיס, או לא יודע, האם הביקוש לנתמ"מניקים הוא גבוה יותר מאשר הביקוש למנהלי רשת (שאני רואה שגבוה במיוחד) ?

בנוסף, הוא סיפר לי שאחד מהטירונות שלו הצליח "לסדר" לעצמו מיונים ביום ראשון, מכיוון שלנתמ"מ נחוץ מיונים (גם למנהלי רשת? אין לי מושג)

אוקיי אז אלו השאלות שלי,
יש לי עד יום ראשון לנסות ולשנות את התפקיד שלי, איך להתחיל? אני בכלל יכול לשנות את זה?
אני לא מתכוון להגיע לקורס הנ"ל במידה ולא אצליח לשנות, כי אני בשום פנים ואופן לא רוצה את קורס הטכנאות הזה כפי שציינתי, מה יעשו לי? ישלחו אותי לכלא, אני מניח? זה יעזור לי לקבל את מה שאני רוצה? הצבה שונה?
איך לקבל מיונים יום ראשון כמו חבר של חבר שלי מהטירונות? ובמידה ואצליח, על מה עדיף ללכת? מנהל רשת או נתמ"מ? איך נתמ"מ מתנהל? אחותי מוצבת בחדר עם איזה 14 מחשבים, היא מסיימת את התפקיד שלה בזריזות ופשוט גולשת באינטרנט, האם גם בנתמ"מ זה ככה? האם גם למנהל רשת נדרש מיון מקדים כמו נתמ"מ?

תודה מראש, ואני יודע שהמכתב הזה ממש לא מסודר ומבולגן, אבל פשוט נאלצתי לדחוק כל כך הרבה פרטים וכו' אז כל פעם שצץ לי משהו ישר הוצאתי מהראש לפני שאשכח, אין לי זמן לקרוא את המכתב מההתחלה ולשים לב לנוסח וכוליי כי אני מוכרח לזוז, אז כשאחזור אנסה קצת לסדר את זה,

תודה רבה מראש לכל מי שיענה על השאלות, או חלקן כמובן
כל עזרה תתקבל בברכה, אם תצטרכו לדעת עוד, בבקשה תשאלו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-05-2008, 08:08
  heathrow heathrow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OhShoot שמתחילה ב "כמה שאלות בקשר לסיום טירונות ומעבר לקורס (חיל תקשוב)"

תראה, הרבה לא הבנתי יותר מכל ההודעה האחרונה שלך. אני לא מבין יותר מידי בכל התפקידים בחיל תקשוב כך שכאן אני לא יכול לעזור לך. מעבר לזה אני במצב די דומה לך. לפני שלושה ימים סיימתי טירונות ועכשיו הצבא הציב אותי לקורס מת"מ בחיל תקשוב. הבעיה היא שאין לי שום רצון בתפקיד הזה. התפקיד נטו פשוט לא מעניין אותי.

נכון לרגע זה נראה לי שהמטרה שלי תהיה להיכנס למעצר על מנת שאני אוכל לפגוש קצין מיון או איזה מנהל אכ"א או לא יודע מה. אני רוצה להבהיר להם שאין לי כוונה להיות בתפקיד הזה ואני פתוח להצעות אחרות וגם יש לי כמה אפשרויות שהעלתי בעצמי.

אין מה לעשות, לפעמים צריך גם ללכת ראש בראש עם המערכת הצבאית. זה לא מומלץ, אבל אם אין ברירה, אז אין ברירה.
ישן 08-05-2008, 13:35
  GoldFish GoldFish אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.01
שלח הודעה דרך ICQ אל GoldFish שלח הודעה דרך AIM אל GoldFish
אוקיי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי OhShoot שמתחילה ב "כמה שאלות בקשר לסיום טירונות ומעבר לקורס (חיל תקשוב)"

אני יענה לך ממה שאני יודע, אני לא אחשוף מה ואיך אני יודע את זה כי אני מעדיף שלא, זה לא סודי אבל זה דבר שאני מעדיף לא לחשוף בהודעה גלויה.

בנוגע למיונים שחבר שלך הצליח להשיג - קורס נתמ"מ נפתח עוד פחות משבועיים, ואיתו עוד מספר קורסי מנהל רשת ולכן קשה לי להאמין שיש אמת בדברים שלו, אם יש - הוא מדבר על מחזור ספטמבר משמע שיש לו מספר חודשים "מתים" עד אז. במקרים כאלו מציבים את החייל בבה"ד 7 כממתין, אבל לא שמעתי על ממתין של יותר מחודש. בכל אופן, קשה לי להאמין שבמידה והבנאדם יעבור מיון, הוא יהיה אפקטיבי ושבכלל יתנו לו מיון מספר ימים לפני שנפתח מחזור.

בקשר לקורס מנהל רשת, המגזר הזה מקבל הצבות לכל בסיס בערך - אני מכיר מנהלי רשת שקורעים את התחת ועובדים גם עם שרתים (שזה עולם ששמור לנתמ"מ כביכול) וכאלו כמו אחותך שמשפרים את יכולות הסוליטר שלהם - הכל תלוי איך אתה משקיע, ולאיפה אתה מקבל הצבה.

לגבי ההבדלים בין נתמ"מ למנהל - מנהל רשת יושב במחלקת המחשוב בבסיסים השונים, גם בגדודים - ולהוות דרג ראשוני לתקלות משתמשים. משמע אתה מקבל תקלות באמצעי זה או אחר (טלפון, מערכת תקלות) ופותר אותן למשתמשים. כפי שאמרתי מקודם, מגוון ההצבות מאוד מגוון ותלוי לאיפה אתה מגיעה ככה שיש דוגמאות לכאן ולכאן.

נתמ"מ שונה מכך כיוון שאנחנו מציבים את החיילים במרכזי המחשוב הגדולים של הצבא, לכן מגוון ההצבות מצטמצם משמעותית.
הסברים יותר מעמיקים על ההבדלים זה סיפור אחר - ישנם 2 הבדלים עיקרים שאפשר למנות בין נתמ"מ למנהל: התקלות עצמן הן תקלות מערכתיות ולא תקלות משתמשים בודדים, וההתעסקות היא עם שרתים בעיקר ולא עם עמדות הקצה של הרשת.

עצתי אליך? תתעקש על מנהל רשת, זה ריאלי בשבילך כיוון שנפתחים מספר מחזורים בימים הקרובים וגם זהו תפקיד שלא דורש מיון, אני לא אומר שתוותר על נתמ"מ - קשה לי להאמין פשוט שיש עוד סיכוי.
בהצלחה חביבי
ישן 08-05-2008, 14:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי OhShoot שמתחילה ב "אוקיי תודה רבה עוד משהו-..."

אם לא תתיצב לקורס, תהיה נפקד. ואח"כ עריק.
אם אתה חושב שאחרי תעשה דבר כזה תקבל קורסים כאלה, ובמיוחד קורסים מבוקשים - אתה חולם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-05-2008, 16:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי OhShoot שמתחילה ב ""ומעבר לפקטור הזמן יש סיבה..."

מה שאי אפשר לומר בגלוי, אי אפשר לומר בפרטי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר